Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

101''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Νοε 25, 2010 10:44 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιμή έγραψε:ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΧΡΗΣΤΟ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΓΙΩΡΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΚΛΕΙΨΟΥΝ.ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΛΕΝΕ ΚΟΚΩΝΑ.ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΝΟΥΛΑ.ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΓΛΥΤΩΣΕ.ΠΑΝΤΑ ΤΗ ΡΩΤΑΝΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΝΟΥΛΑ.Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ [ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ]ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗ ΒΑΦΤΙΖΑΝΕ ΚΟΚΩΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ.Ε ΑΣ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΟΤΕ
Έλα ντε. Άκου Κοκώνα. Κι ένα σωρό άλλα τέτοια, κυρίως γυναικεία. Ευτυχώς έχουν αρχίσει να εκλίπουν.

102''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Νοε 25, 2010 10:50 pm

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προσωπικά ήμουν τυχερή διότι μου αρέσουν τα ονόματα και των πεθερικών και των γονιών μου, οπότε δεν πρόκειται να ψάξω παραπέρα για άλλα ονόματα. Αλλά τον πεθερό μου, και Πλούταρχο να τον λέγανε πάλι θα έβαζα το όνομά του
Το μόνο που λέω είναι ότι είναι κρίμα να χαλάνε οι σχέσεις γονιών-παιδιών για ένα όνομα. Συνήθως είναι κάτι περισσότερο, και το όνομα είναι η αφορμή..[/quote]


Συμφωνω και εγω με την νενα,οταν εμεινα εγκυος ο αντρας μου ηταν ανενδοτος στο οτι αν ειναι αγορι θα απρει το ονομα του πατερα του μια κ τον ειχε χασει απο μικρος κ εμενα δν με πειραζε,σεβαστηκα την επιθυμια του γτ το ηθελε πολυ.αλλα τελικα το μωρο ηταν κοριτσι κ λεει της μανας σου το ονομα θα παρει,Διονυσια.Η μανα μ οταν το ακουσε εγινε μπλε.δν της αρεσει το ονομα της και δν θελει να το δωσει σε μωρο και ειχαμε αποκλεισει την πεθερα μας καθως εκεινη δν ηθελε κιαλλο παιδι στην οικογενεια με το ονομα της.κ ετσι μας εδωσε μια ιδεα η μανα μ να κανουμε εναν συνδυασμο 2 ονοματων,γτ η μανα μ εχει 2 ονοματα και χρησιμοποιησαμε το πρωτο,Μαρια-κ το δευτερο βαλαμε του πατερα μου,Αγγελος.κ ετσι βγηκε μαριααγγελικη που την φωναζουμε ομως Μαριαντζελα.η καμια φορα Μάρι.Γενικα επειδη η μανα μ ειναι βραζιλιανα δν εχει κολληματα με τα ονοματα.οποτε δν ανακατευτηκε καθολου.Κ πιστευω οτι δν θα αφηνα κ κανεναν να ανακατευτει.

103''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Νοε 26, 2010 12:35 am

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα σε όλες!
τι να πώ και εγώ ρε κορίτσια ο μπουλούκος μου έχει φτάσει 4ων μηνών και τα πεθερικά μου ούτε που έχουν πατήσει να τον δουν και όταν τύχει και πάρουν τηλ τον άντρα μου στο κινητό φυσικά είναι όλο τι κάνει ο Γιωργάκης και ο Γιωργάκης (το όνομα του πεθερού μου), και έχω και τον άντρα μου να μου λέει οτι θέλει να δώσει το όνομα το πατέρα του για να τιμήσει τους γονείς του. ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 186566

104''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Νοε 26, 2010 2:21 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ria έγραψε:καλημέρα σε όλες!
τι να πώ και εγώ ρε κορίτσια ο μπουλούκος μου έχει φτάσει 4ων μηνών και τα πεθερικά μου ούτε που έχουν πατήσει να τον δουν και όταν τύχει και πάρουν τηλ τον άντρα μου στο κινητό φυσικά είναι όλο τι κάνει ο Γιωργάκης και ο Γιωργάκης (το όνομα του πεθερού μου), και έχω και τον άντρα μου να μου λέει οτι θέλει να δώσει το όνομα το πατέρα του για να τιμήσει τους γονείς του. ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 186566

ωραια θελει να τιμησει τους γονεις του δινοντας το ονομα τους.....και δεν τον ενοχλει που δεν βλεπουν το παιδι και που δεν παιρνουν τηλ εσενα αλλα μονο αυτον???????(αν καταλαβα καλα,αν οχι συγγνωμη απο τωρα)??????αυτο δηλ ειναι τιμιτικο για σενα?????εσενα πως σε τιμανε που γεννησες το εγγονακι τους και εχεις μια οικογενεια με το γιο τους??????αυτο ο ιδιος το βλεπει φυσιολογικο και τιμητικο προς εσενα????????

105''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Νοε 26, 2010 2:37 am

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina μου τα ίδια ακριβώς του λέω και εγώ και μου απαντάει οτι δεν τον νοιάζει αν βλέπουν ή όχι το παιδί μπορούν να κάνουν ότι θέλουν αυτός απλά θέλει να είναι εντάξει απέναντι τους.

απλά το βλέπω λίγο προσβλητικό απέναντι στην οικογένεια μου που όχι μόνο βλέπουν το μωρό αλλά σχεδόν το μεγαλώνουν.σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να πάρει το όνομα του μπαμπά μου για να μην δημιουργηθούν προβλήματα θα ήθελα να πάρει ένα όνομα που αρέσει και στους δύο

106''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Νοε 26, 2010 2:41 am

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Την κορη μου την βαφτισα Σεληνη-Αγαπη,ουδεμια σχεση με γονεις και πε8ερικα.Αυτο μου αρεσε,τις πηγαινε και τελειωσε εκει.Το περιμεναν ολοι ομως διοτι δεν ειμαι και πολυ παραδοσιακη ειδικα σε τετοια θεματα.Τον γιο μου θα τον πω Γιωργο,γιατι απλα το ειδα στον υπνο μου και μ'αρεσει κιολας,και λενε και τον μπαμπα μου ετσι και σκεφτομαι να βρω ακομα ενα ονομα λιγο διαφορετικο να εχει κι αυτος την επιλογη να διαλεξει χεχε.

107''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Νοε 26, 2010 2:42 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι οντως προσβλητικο...αλλα αν ετσι νιωθει......το λιγοτερο ειναι το ονομα.....οι γονεις σου θα αγαπανε το ιδιο το μικρουλι οτι ονομα και αν εχει....τα πεθερικα δεν νομιζω να αλλαξουν!τουλαχιστον μπορει να ερθουν στη βαφτιση!

108''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Νοε 26, 2010 4:28 am

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς με τον καλό μου έχουμε πει εδώ και πολύ καιρό, όταν απλά κάναμε όνειρα για γάμο, παιδάκια κλπ κλπ I love you τι ονόματα θα δώσουμε στα παιδιά μας. Είπαμε λοιπόν ότι το πρώτο αγόρι θα πάρει το όνομα του πατέρα μου, που τον έχασα από μικρή και το πρώτο κορίτσι το όνομα της πεθεράς μου. Ευτυχώς όλοι έχουν ωραία ονόματα και δεν μπήκαμε ποτέ σε δίλημα. Είμαστε και οι δύο υπέρ της παράδοσης να παίρνουν τα εγγόνια τα ονόματα των παπουδογιαγιάδων, αρκεί αυτό να γίνεται χωρίς πίεση, και αρκεί τα ονόματα να μην είναι τύπου Αφροξυλάνθη και Αναξίμανδρος!!! Laughing Τώρα έμεινα έγκυος στο πρώτο μας, δεν έχουμε καν ξανασυζητήσει περί ονόματος και υποθέτω ότι όπως τα χουμε πει, έτσι και θα γίνουν... Για να δούμε... rabbit

109''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 5:22 am

aggeliki1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω την κόρη μου θα τη βαπτισω με το ονομα της πεθερας μου, και αν ηταν αγορι θα εδινα του πεθερου μου , ειναι καλοι και ηρεμοι ανθρωποι και δε νομιζω οτι το κανω αναγκαστικα. Απλα , αν και δε σκεφτομαστε για 2ο παιδι, αν κανω ποτε θα εχει ενα ονομα απο τους γονεις μου, γιατι οπως πιστευω δε φυτρωσα , καποιοι γονεις με μεγαλωσαν και με βοηθανε ακομα και τωρα και τους το χρωσταω. Αυτο που δε δεχομαι με τπτ και το εχω δει πολυ γυρω μου ειναι αν το 2ο παιδι είναι αλλο φυλο απο το πρωτο να παιρνει ονομα παλι απο τν πλευρα του πατερα... το βρισκω απαραδεκτο..

110''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 5:35 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτο που δε δεχομαι με τπτ και το εχω δει πολυ γυρω μου ειναι αν το 2ο παιδι είναι αλλο φυλο απο το πρωτο να παιρνει ονομα παλι απο τν πλευρα του πατερα... το βρισκω απαραδεκτο..[/quote]afto pali 1h fora to akouo gt entaxei kai ego to onoma tou petherou mou tha dwsw ston mpempimou alla an kano 2o den yparxei amfivolia apo tous dikous mou goneis tha einai to onoma gt episisoute ego fytrosa........................

111''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 6:57 am

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτό το πράγμα με το όνομα του παππού και της γιαγιάς ντε και καλά δεν το καταλαβαίνω. Ο άνδρας μου βέβαια μου το δήλωσε από την πρώτη μέρα που συζητήσαμε για το θέμα "παιδί" ότι αν είναι αγόρι θα πάρει το όνομα του μπαμπά του. Πάω πάσο γιατί τον αγαπώ και το όνομα είναι μια χαρά. Η κόρη μας όμως πήρε όνομα που διαλέξαμε από κοινού οι 2 μας χωρίς να υπάρχει πουθενά στην οικογένεια. Την μαμά μου που την αγαπώ τη λένε Μαρία και ούτε εγώ αλλά ούτε και εκείνη ήθελε να βγάλουμε το όνομά της.

112''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 7:17 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χα χα, τι μου θυμίζει... Τον μεγάλο μου γιο τον βγάλαμε Αλέξανδρο επειδή ήταν το όνομα του πεθερού μου, ο οποίος είχε πεθάνει πριν γνωριστούμε ακόμα με τον άντρα μου. Τη μαμα μου τη λένε Αλεξάνδρα. Και στα βαφτίσια του μικρού όλοι τη ρωτούσαν "Καλά βρε Αλεξάνδρα, αφού βγήκε αγόρι, ας έπαιρνε τουλάχιστον το όνομα του άντρα σου, το δικό σου έπρεπε να πάρει?"
Τόσο στο κλάσιμο γενικά την έχουν τη μαμά της νύφης...

113''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 9:09 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι ρε κοριτσια...Δηλαδη πρεπει να κανεις 200 παιδια για να μπορεσεις να βγαλεις ενα ονομα απο την δικη σου την πλευρα..Ειλικρινα δεν τα μπορω αυτα..Εν ετη 2010 πια...

114''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 9:30 am

Bubble

Bubble
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ξέρω περίπτωση που παππούς είχε την απαίτηση και τα 3 παιδιά του να δώσουν το όνομά του ακόμα και αν το εγγόνι ήταν κορίτσι!!! Αλλιώς απειλούσε με αποκλήρωση!!! Αποτέλεσμα; 3 ξαδερφάκια στην ίδια οικογένεια με το ίδιο όνομα! Και τι όνομα! 2 Χρύσανθοι και μια Χρυσάνθη! Έλεος!!! Αν η αγάπη ενός παππού και μιας γιαγιάς για το εγγόνι τους εξαντλείται στο όνομά του τότε δεν αξίζουν ούτε αγκαλιά να το πάρουν!!!

115''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 9:33 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Bubble έγραψε:Ξέρω περίπτωση που παππούς είχε την απαίτηση και τα 3 παιδιά του να δώσουν το όνομά του ακόμα και αν το εγγόνι ήταν κορίτσι!!! Αλλιώς απειλούσε με αποκλήρωση!!! Αποτέλεσμα; 3 ξαδερφάκια στην ίδια οικογένεια με το ίδιο όνομα! Και τι όνομα! 2 Χρύσανθοι και μια Χρυσάνθη! Έλεος!!! Αν η αγάπη ενός παππού και μιας γιαγιάς για το εγγόνι τους εξαντλείται στο όνομά του τότε δεν αξίζουν ούτε αγκαλιά να το πάρουν!!!

Αυτο το θεματακι σχεδον εχω κι εγω..Δε θελουν με τπτ να βγαλω 2 ονοματα στο μωρο..Και πανω απο μηνα τωρα δε μας μιλανε.Κι ακομη δεν γεννησα.. Χεστηκα.Αν ειναι η αγαπη τους να πηγαινει με το τι ονομα θα δωσουμε στα παιδια μας αντε γεια..Κομπλεξικα ατομα!

116''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 9:37 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα ο μικρος μου εχει το ονομα του πεθερου μου!
Δεν το σηζητησαμε ποτε, απλα ηταν αυτονοητο για τον αντρα μου. Ο πεθερος μου τοτε μου ειχε πει πως δεν τον νοιαζει αν θα βαλουμε το ονομα του θα δεχτει οτι και αν αποφασησουμε!
Ο μικρος παλι αποφασισε απο μονος του, γεννηθηκε Κωνσταντινου και Ελενης την ημερα της γιορτης του δηλαδη οποτε και το ονομα του πεθερου μου πηρε δικαιωματικα πια!
Βασικα χαιρομαι που το εκανα γιατι ο πεθερος μου πεθανεπριν ενα χρονο και προλαβε μονο ενα εγγονι να δει! Θεωρω οτι ειναι πολυ πιο σπουδαιο να βαζεις το ονομα καποιου παππου πριν φυγει απο τη ζωη! Εγω αμα πεθανω οσα [παιδια κι αν παρουν το ονομα μου θα ειναι για να νιωθουν καλυτερα οι ζωντανοι. Εγω εκει που θα ειμαι ποσος θα με ενδιαφερει!
Χωρις βεβαια να κατηγορω αυτους που το κανουν. Εγω μιλαω για τον εαυτο μου και μονο! Ασε που δεν θα ηθελα με τιποτα να βαλουν το ονομα μου, το οποιο ειναι Παρθενα. Ελεος, ελεος!
Σε μια βαπτιση που πηγα ο Παπας ειπε οτι το ονομα που πηρε το παιδακι δεν ειναι του παππου αλλα του Αγιου! Και συμφωνω απολυτα μαζι του!
Αν κανω ποτε δευτερο αν ειναι αγορι θα βαλω του μπαμπα μου αλλα για κοριτσι εχω σκεφτει κατι αλλο! Γερα να ειναι και τα ονοματα ειναι το λιγοτερο!

117''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 10:54 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nopi30 έγραψε:...
Ασε που δεν θα ηθελα με τιποτα να βαλουν το ονομα μου, το οποιο ειναι Παρθενα. Ελεος, ελεος!

Ομοιοπαθούσα...........
Embarassed Embarassed Embarassed
Όλες μου οι εγγονές Παρθένες θα βγουν, αλλιώς δεν πάω στα βαφτίσια... Razz Razz Razz

118''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 11:12 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Χα χα, τι μου θυμίζει... Τον μεγάλο μου γιο τον βγάλαμε Αλέξανδρο επειδή ήταν το όνομα του πεθερού μου, ο οποίος είχε πεθάνει πριν γνωριστούμε ακόμα με τον άντρα μου. Τη μαμα μου τη λένε Αλεξάνδρα. Και στα βαφτίσια του μικρού όλοι τη ρωτούσαν "Καλά βρε Αλεξάνδρα, αφού βγήκε αγόρι, ας έπαιρνε τουλάχιστον το όνομα του άντρα σου, το δικό σου έπρεπε να πάρει?"
Τόσο στο κλάσιμο γενικά την έχουν τη μαμά της νύφης...

αμα βλεπατε την καταθλιψαρα που περασε η πεθερα μου στη σκεψη και μονο οτι η μικρη θα παρει το ονομα της θα αλλαζατε γνωμη...οχι οτι ειναι σωστη η σταση της αλλα ο ερμος ο γιος της το ειχε παρει βαρεως..."θα πεθανει και θα φταιω εγω"και τετοιες μαλακιες...(δε πα να πεθανει ημουν ετοιμη να του πω...)και μανι μανι εγινε το δικο της...κι εγω ελεγα οτι σε μενα τετοιες μαλακιες δε θα περασουν αλλα ο αντρουλης μου ηταν πολυ στεναχωρημενος...κι ετσι χαρηκε η κυρα-λενη που εγινε χαλί παλι η ευα...γιατι γι'αυτο ζει και χαιρεται η πεθερα μου...για να με κανει χαλί να με παταει........

119''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 11:29 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:

αμα βλεπατε την καταθλιψαρα που περασε η πεθερα μου στη σκεψη και μονο οτι η μικρη θα παρει το ονομα της θα αλλαζατε γνωμη...οχι οτι ειναι σωστη η σταση της αλλα ο ερμος ο γιος της το ειχε παρει βαρεως..."θα πεθανει και θα φταιω εγω"και τετοιες μαλακιες...(δε πα να πεθανει ημουν ετοιμη να του πω...)και μανι μανι εγινε το δικο της...κι εγω ελεγα οτι σε μενα τετοιες μαλακιες δε θα περασουν αλλα ο αντρουλης μου ηταν πολυ στεναχωρημενος...κι ετσι χαρηκε η κυρα-λενη που εγινε χαλί παλι η ευα...γιατι γι'αυτο ζει και χαιρεται η πεθερα μου...για να με κανει χαλί να με παταει........

Τα μουτρα της πεθερας καποια στιγμη θα φυγουν ενα ονομα που δε γουσταρεις μενει για παντα.. Και μενα Ευακι τα ιδια σκατα και ηλιθια καραγκιοζιλικια θα κανει,θα λιποθυμαει,η καρδια της που ξερει οτι αυτα περνανε στην οικογενεια της..Μονο που εγω δεν ειμαι οικογενεια της και σε μενα αυτα δε περνανε..Δε ξερω αλλα αυτο το θεματακι πολυ μου αρεσει... ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 215994

120''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 12:07 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
Ευάκι έγραψε:

αμα βλεπατε την καταθλιψαρα που περασε η πεθερα μου στη σκεψη και μονο οτι η μικρη θα παρει το ονομα της θα αλλαζατε γνωμη...οχι οτι ειναι σωστη η σταση της αλλα ο ερμος ο γιος της το ειχε παρει βαρεως..."θα πεθανει και θα φταιω εγω"και τετοιες μαλακιες...(δε πα να πεθανει ημουν ετοιμη να του πω...)και μανι μανι εγινε το δικο της...κι εγω ελεγα οτι σε μενα τετοιες μαλακιες δε θα περασουν αλλα ο αντρουλης μου ηταν πολυ στεναχωρημενος...κι ετσι χαρηκε η κυρα-λενη που εγινε χαλί παλι η ευα...γιατι γι'αυτο ζει και χαιρεται η πεθερα μου...για να με κανει χαλί να με παταει........

Τα μουτρα της πεθερας καποια στιγμη θα φυγουν ενα ονομα που δε γουσταρεις μενει για παντα.. Και μενα Ευακι τα ιδια σκατα και ηλιθια καραγκιοζιλικια θα κανει,θα λιποθυμαει,η καρδια της που ξερει οτι αυτα περνανε στην οικογενεια της..Μονο που εγω δεν ειμαι οικογενεια της και σε μενα αυτα δε περνανε..Δε ξερω αλλα αυτο το θεματακι πολυ μου αρεσει... ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 215994

να σου πω το ονομα της ωραιο ειναι αν εξαιρεσεις οτι μου θυμιζει τα μουτρα της!παρολα αυτα τωρα το ονομα μου θυμιζει την κουκλιτσα μου και οσο για τα μουτρα της που θα φυγουν εεεεεε δε θα λειψουν κ σε κανεναν.... Twisted Evil εδω που τα λεμε αν κωνσταντινος(ο γιος μου) δεν ηταν κι ο μπαμπας μου τωρα σιγουρα θα ειχαμε 9μηνο μνημοσυνο και θα πηγαινα και με εμπριμε!!!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil και καινουριο εμπριμε οχι αυτο της κηδειας!!!!!!!!! Razz Razz Razz

121''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 12:31 pm

eytyxiaz


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αυτό ακριβώς το θέμα συζητούσα σήμερα με την μητέρα μου. Εμείς έχουμε άλλο πρόβλημα.
Με τον άντρα μου είχαμε πει ότι αν το πρώτο παιδί είναι κορίτσι θα είναι από την πλευρά μου,προκειμένου να βγει το όνομα του πεθερού μου αν το δεύτερο είναι αγόρι. Να πω την αλήθεια μου αρέσει να υπάρχει συνέχεια στο ονοματεπώνυμο.
Κάναμε μια όμορφη μπουμπού πριν έξι μήνες. Δυστυχώς γνώρισε μόνο τον ένα της παππού γιατί ο μπαμπάς μου χάθηκε λίγους μήνες μετά το γάμο (σχεδόν πριν 3 χρόνια).
Και εκεί αρχίζει το πρόβλημα. Όλος ο κόσμος χωρίς να έχουμε πει εμείς ποτέ τίποτα άρχιζε να λέει το παιδί Γεωργία (όνομα του μπαμπά μου). Εμείς είχαμε αποφασίσει ότι θα δώσουμε το όνομα της μαμάς μου (Πηνελόπη) που ουσιαστικά μετά από μένα και τον άντρα μου αυτή το μεγαλώνει. Άσε που ακόμα είναι πολύ πρόσφατο το γεγονός και νομίζω ότι κάθε φορά που θα ακούω το όνομα θα το συνδέω και θα στεναχωριέμαι περισσότερο. Δεν νομίζω ότι μπορώ να συνδέσω το όνομα της μικρής μου με το όνομα του μπαμπά μου που έχει χαθει.
Έτσι λοιπόν και ενώ όλοι περιμένουν να τιμήσω τον πατέρα μου που του είχα αρρωστημένη αδυναμία, εμείς επιλέγουμε να δώσουμε χαρά στη μαμά μου, που είναι στη ζωή και που η ζωή της έχει αλλάξει ριζικά από τη μέρα που ήρθε η μικρή. Αποτέλεσμα? Η μαμά μου να νιώθει τύξεις και ενοχές κάθε φορά που την ρωτούν για το όνομα, και εγώ να έρχομαι σε δύσκολη θέση για κάτι που στην τελική είναι αποκλειστικά και μόνο δική μας υπόθεση.
Γιατί ο κόσμος ασχολείται με πράγματα που δεν τους αφορούν?

122''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 12:35 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΒΑΦΤΙΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΜΑΡΙΑ[ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ].Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΡΕΨΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ. Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΑΣ ΗΘΕΛΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ.ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ.ΗΡΘΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ.ΘΕΛΑΜΕ ΤΗ ΣΥΜΦΩΝΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΥΟ.ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΕΡΙΣΧΥΣΕ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ[ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΠΕΙΛΕΣ ΤΗΣ]ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΙΟ ΝΤΡΟΠΙΑΣΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ.ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΑΙΝΟΥΣΕ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΑΣ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙ ΕΝΑ ΑΣΧΕΤΟ ΟΝΟΜΑ.ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?

123''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty ONOMATA PAIDIWN.... Σαβ Δεκ 04, 2010 12:43 pm

paraponiara!!!!!!!!!!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
NA MAI KI EGW NA PW THN GNWMH MOU...EXW ENA UPEROXO AGORAKI 2MHSI MHNWN TO OPOIO THA PAREI TO ONOMA TOU PETHEROU MOU(PANTELHS).HTHELA AN EINAI AGORAKI NA VGEI ETSI.TO PROVLHMA HTAN APTHN MERIA THS MHTERAS MOU AN TO PAIDI HTAN KORITSI TI THA VGEI GIATI TA PETHERIKA MOU EXOUN EIDEI MIA EGGONOULA ME TO ONOMA THS PETHEROULAS MOU(MARIA).MOU ELEGE AFOU EXOUN TO ONOMA NA VGALW TO DIKO THS(ELENH)KAI THS ELEGA OXI THA VGEI THS PETHERAS MOU...AKOMA DEN XERW AN STO KORITSAKI MOU AN KANW NA THN VGALW KAI TA 2 ONOMATA PANTWS THS MANAS MOU DEN TO VGAZW GIATI DEN MOU EXEI FERTHEI KAI ME TON KALUTERO TROPO...

124''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty ONOMATA... Σαβ Δεκ 04, 2010 12:50 pm

paraponiara!!!!!!!!!!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
KI EGW EPEIDEI EIXA KAPOIA PROVLHMATAKIA STHN EGKUMOSUNH PARAKALOUSA THN PANAGIA KAI TON AGIO NIKOLAO NA EXEI KALA TO PAIDI MOU KAI NA TO GENNHSW XWRIS KANENA PROVLHMA.TO ONOMA TOU THA EINAI TOU PETHEROUMOU PANTELHS.TWRA OSON AFORA GIA TOUS AGIOUS POU PROSEUXOMOUN THN HMERA POU GIORTAZONTAI NA PARW APO MIA LAMPADA MEGALH KAI NA THS PAW KI OSO GIA THN PANAGIA OPOTE VALEI KARAVI GIA THNO THA PAME NA PROSEUXEITHOUME MAZI...
bagi έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ!!!! ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΙΟΣ!!!! ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΕΡΕΥΝΑΤΑΙ.......

ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΕ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΟΙ ΓΛΥΚΕΣ ΜΑΣ ΠΕΘΕΡΟΥΛΕΣ ΑΚΟΥΝΕ ΤΑΜΕΝΟ.. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ: '' ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΑΣ ΩΡΑΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΒΡΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ,ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΤΑΞΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΑΨΑΜΕ!!!!!''

ΚΟΤΕΣ ΟΛΕΣ ΙΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ!!!!!!

125''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 5 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 12:53 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και παλιότερα επέλεγε και ο νονός ένα όνομα, σκοτωνόταν το ζευγάρι με τα πεθερικά για το τίνος όνομα να βάλει, σκοτωνόταν και με το νονό που ήθελε να βάλει ένα άλλο άσχετο. Ο άντρας μου έχει δύο ονόματα και κανένα δεν είναι κανενός παππού, το ένα είναι από ένα θείο του μπαμπά του και το άλλο το γούσταρε ο νονός και του το έδωσε...
Ιστορίες για φίδια φαλακρά...
drunken drunken drunken

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις