Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

51''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Σεπ 01, 2010 1:16 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ( ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ)ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΕΘΕΡΙΚΩΝ ΜΟΥ.ΘΑ ΕΙΧΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝΤΙΩΘΕΙ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΕΒΑΛΑΝ ΑΥΤΟ(ΚΑΘΟΤΙ ΚΑΙ ΨΙΛΟΜΟΥΡΑΛΑ)ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΗΣΑΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ(ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΑΧΟΓΙΟΣ).
ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!!

52''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Σεπ 01, 2010 1:32 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:εγω κοπελιες μου το σιχαινομαι αυτο το πραγμα !! δεν μου αρεσει να κανω τιποτα απο υποχρεωση ποσο μαλλον να δωσω στο παιδι μου ενα ονομα που στο κατω κατω δεν μου αρεσει κιολας !! την εβελινα την εταξα στην ευαγγελιστρια και την βαλερια την βαπτισαμε σοφια - βαλερια ( το σοφια της πεθερας μου που δεν μου αρεσει καθολου ) και δεν την φωναξα ποτε μου σοφια και ουτε προκειτε !!! καιοταν με ρωτανε πως την λενε λεω βαλερια ! και ουτε και εγω φυσικα θελω να πουν τα εγγονια μου με το ονομα μου που ειναι και απαισιο !!
ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΟΦΑΚΙ????[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


αααα το σοφακι ;;;καλα ειναι στην κυπρο οπως τα ξερεις !!!!!!!!!!

53''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Σεπ 01, 2010 1:37 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:


αααα το σοφακι ;;;καλα ειναι στην κυπρο οπως τα ξερεις !!!!!!!!!!
ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΦΑΚΙ ΕΝΝΟΟΥΣΑ!!!!ΑΝ ΕΛΕΓΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΣΤΡΟΥΜΦΙΤΑ!!!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

54''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Σεπ 01, 2010 1:57 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω ολα τα παιδια μου τα εβγαλα απο τους κοντινους συγγενης μας!!μου αρεσαν και τα ονοματα οποτε δεν ειχα προβλημα!!

55''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Σεπ 01, 2010 2:06 pm

irini24

irini24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.. "ΝΑ ΒΓΕΙ ΓΕΡΟ, ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ " ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ,ΛΑΜΠΑΔΙΑΖΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 654655 ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΜΑΙ ΣΚΑΤΟΦΙΛΟΤΙΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΡΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ.. ΕΣΥ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ (ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ) ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ.

56''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Σεπ 01, 2010 10:49 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Marilia's mom έγραψε:Aυτο το προβλημα με τα ονοματα πιστευω το εχουν κυριως οι αντρες...δυστυχως αν και ΑΝΤΡΕΣ δεν θελουν να στεναχωρουν τους γονεις τους ,σκεφτονται τι θα πει ο κοσμος και διαφορα αλλα τετοια κουλα...Εγω ηθελα το κοριτσακι μου να εχει ενα ωραιο ιδιαιτερο ονομα , οπως ειναι για μενα η παρουσια της στην ζωη μου...ιδιαιτερη!!! Την βγαλαμε Μαρια - Ευαγγελια και την φωναζουμε Μαρίλια! την μαμα μου την λενε Ευαγγελια αλλα επειδη δεν μου πολυαρεσε το ονομα βγαλαμε και το Μαρια για να μπορεσουμε να το μετατρεψουμε σε Μαρίλια!!!
Ο πατερας μου εχει 8 σδέρφια και επειδη την μητερα του την λενε Γεωργια και τον Πατερα του Θοδωρο εχουν ολοι και οι 8 και Γεωργια και Θοδωρο...απαραδεκτο?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ωραιο το ονομα Μαριλια...και συμφωνω ο καθενας να βαζει κατι που θελει....
αλλα αυτο με τις μεγαλες οικογενειες δεν το βρισκβ προβλημα...αμα καποιοσ θελει να τιμησει τουσ γονεισ του δεν θα το βαλει επειδη το εβαλε η αδερφη του η ο αδερφος του?? γιατι? ο καθενας εχει κανει ξεχωριστη οικογενεια...και τα παιδια αν και ξαδερφια θα ακολουθησει το καθενα τη δικη του πορεια...τοσοι ανθρωποι εχουν ιδιο ονομα...σιγα...εμενα μου αρεσει κιολας που οικογενειες με 10 παιδια,οπως ο μπαμπας μου ...εχουν ενα ονομα πχ.του παππου και το εχουν ολοι..το βρισκω τιμη για τον παππου...
παντα βεβαια με την προυποθεση πως θελαν να βγαλουν το ονομα του και δεν τους πιεσαν,,

57''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Σεπ 01, 2010 11:22 pm

eledin

eledin
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όλο αυτά τα πρέπει και το τι μπορούν να προκαλέσουν... πιστευώ μας κρατάει πίσω σε πολλά πράγματα.
Είναι όντως πολύ συγκινητικό να σκεφτείς πως τιμάς τον έναν η τον άλλον ... Αλλά, να χαλάνε και της καρδιές μας υι'αυτό το λόγο?!! Για όνομα!! (...!)
Λένε πως είμαστε από της τελευταίες χώρες που είναι οικογενειακή... μου φαίνεται πλέον όμως πως αυτό μάλλον γίνεται με πίεση και επειδή έτσι επιβάλλεται. Ας είμαστε κοντά ο ένας στον άλλον ουσιαστικά, και ας ονομάσουμε τα παιδιά όπως θέλουμε. ελπίζω η δική μας γενιά να μην κάνει και απαιτεί τα ίδια όταν έρθουν εγγονάκια...

https://www.facebook.com/PowerIt

58''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 12:02 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολύ καλό το θεματάκι, λοιπόν διαβάστε και τραβήξτε τα μαλλιά σας.
Η μπεμπούλα της ξαδερφής μου είναι 16 μηνών, σε 2 μήνες θα την βαφτίσουν.
Οι γονείς της ξαδερφής μου πήραν σπίτι στο ζευγάρι, τους δίνουν κάθε μήνα χρήματα, ψωνίζουν στην μικρή τα πάντα απο τα ρουχαλάκια μέχρι τα μπεμπιλίνα και κάθε μήνα τους γεμίζουν ψυγείο και τα ντουλάπια της κουζίνας τους με τα πάντα.
Οι γονείς του νεαρού ενώ εχουν και περισσότερα χρήματα δεν κάνουν απολύτως τίποτα, οταν μπαίνανε τα παιδιά στο σπίτι η πεθερά είπε στον γιό της πως δεν θα πάρει ουτε ένα ποτηρι γιατι το σπίτι είναι στο όνομα της κοπέλας ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 679259 τηλέφωνα αραιά και που αλλά και όταν γνωρίστηκαν έκανε τα πάντα για να χωρίσει το ζευγάρι.
Οταν γεννήθηκε λοιπόν η μικρούλα οι γονείς της ξαδερφης μου της πήραν τα πάντα απο ριλάξ μεχρι μπανιεράκι, τα πάντα σας λέω τα πάντα και οι άνθρωποι εργάζονται σκληρά, οι άλλοι της πήραν 2 φορμάκια και μια κούτα γλυκά.
Ο άντρας της ξαδέρφης μου ανακοίνωσε τα βαφτίσια και το όνομα της μικρούλας που θα βγεί της πεθεράς του, δηλαδή της μαμάς της ξαδέρφης μου ουτε καν είχε συζητησει με την ξαδερφη μου.
Ε τι να σας πω τι έγινε χαμόςςςςςς οι άλλοι τα πήραν στην κράνα και άρχισαν να φωνάζουν και να λένε θα βγάλεις το όνομα αυτής;; ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 679259
και το παιδί είπε ¨ναι αυτής που πάντα είναι στο πλευρό μας και αγωνίζονται με δυσκολία για να μας βοηθάνε και δεν κάνουν την ζωούλα τους μόνο για την καλοπέραση τους.
Καταλαβαίνεται τι ακολούθησε, λένε οτι δεν θα έρθουν και στη βάφτιση.
Τα αυμπεράσματα λοιπόν δικά σας....

59''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 12:07 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δυστηχως οι πεθερες φερονται ετσι που σε κανουν να πεισ πως δεν αξιζει να βαλεις το ονομα τους...ολοι τα εχουν περασει αυτα...
αλλα εγω τελικα κατεληξα πως το να βαλεις ενα ονομα ..ακομη και ενος ανθρωπου που φερεται ασχημα σε σενα δεν ειναι για αυτον ,,,,αλλα τι παραδειγμα θελεις νς περασεις στα παιδια σου..

60''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 12:20 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΚΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ.....ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΤΙ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΕΔΙΝΑ.....ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΕΦΤΕΡΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ......ΗΤΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΟΙΝΗ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΧΨΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ....

61''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 12:27 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν κάναμε αγόρι σίγουρα θα βγάζαμε το όνομα του μπαμπά του άνδρα μου. Χωρίς συζήτηση.
Εμείς της δώσαμε ένα όνομα που μας άρεσε (Δανάη) και το Φωτεινή που είναι της θείας του συζύγου μου. Δεν έχει παιδιά και την αγαπάμε πολύ και οι δύο και θέλαμε να την ευχαριστήσουμε. Πρέπει να ομολογήσω οτι δεν περίμενα να συγκινηθεί τόσο πολύ στη βάπτιση. Εκλαιγε, με αγκάλιαζε και με φιλούσε όλη την ώρα. Συγκινήθηκα και εγώ μαζί της.
Με δεδομένο ότι άρχισε να μου μιλάει όταν ήμουν 4 μηνών έγκυος, της πεθερούλας μου το όνομα δεν θα το έβαζα ποτέ . Η μάνα μου είναι της άποψης "5 παιδιά έχω κάποιο θα το βγάλει, μη το βάλετε όλοι το όνομά μου" (Ελένη)

62''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 2:12 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΑΔΕΡΦΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ,ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.ΕΤΣΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ (ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ) ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΕΣ.

ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΞΕΔΕΡΦΙΑ ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΝΕ "Ο ΜΙΚΡΟΣ,Ο ΜΕΓΑΛΟΣ,Ο ΚΟΝΤΟΣ, Ο ΨΗΛΟΣ ΚΛΠ" ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ.
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ "ΓΑΜΟ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ":ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΝΙΚ,ΝΙΚ,ΝΙΚ AND ΝΙΚΙ!

63''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 3:06 am

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσια!!! και εμενα η αποψη μου ειναι οτι ενταξει καλο ειναι να τιμαμε καμια φορα τους γονεις μας γτ ετσι το θεωρουν εκεινοι αλλα οχι ολοι να βγαζουμε τα ιδια ονοματα...!!! εγω εδωσα της πεθερας μου η αληθεια ειναι οτι το εκανα μονο και μονο επειδη ξερω οτι δεν προκειται να το ακουσει απο κανεναν αλλον παρα μονο απο εμενα!!!! και για χατιρι του αντρα μου!!! βεβαια προτιμω τα ουδετερα ονοματα !!!

64''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 3:07 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!!!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΟ???

65''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 3:11 am

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αμα το θετεις ετσι μπορω να αρνηθω..??!! οχι βεβαια θα έχει το σωστες βασεις και θα ακολουθησει το πατροπαράδοτο εθιμο μας!!!

66''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 7:02 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΑΔΕΡΦΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ,ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.ΕΤΣΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ (ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ) ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΕΣ.

ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΞΕΔΕΡΦΙΑ ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΝΕ "Ο ΜΙΚΡΟΣ,Ο ΜΕΓΑΛΟΣ,Ο ΚΟΝΤΟΣ, Ο ΨΗΛΟΣ ΚΛΠ" ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ.
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ "ΓΑΜΟ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ":ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΝΙΚ,ΝΙΚ,ΝΙΚ AND ΝΙΚΙ!

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..ΩΡΑΙΑ ΕΧΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑ ΣΟΥ..ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ..ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ? ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ?..ΟΧΙ,,ΟΠΟΤΕ?..ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ..ΕΣΥ ΜΕ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΣΟΥ ΔΗΛ ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΟΟΟΣΟ ΔΕΜΕΝΟΙ..ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΖΙ..?ΕΧΕΤΕ ΚΟΙΝΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ?..ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ? ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ?

67''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 8:26 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..
ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΟ ΔΩΣΑΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ,ΛΟΥΚΑΣ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ Κ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ..
ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΖΩΗ-ΜΑΡΙΑ..ΤΟ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΡΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ...
ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΝΑ ΑΚΟΥΝΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ...ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ...ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΟΝΟΜΑ ΝΑ ΕΙΧΕ....ΧΙΧΙΧΙΧΙΧ Twisted Evil

68''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Πεμ Σεπ 02, 2010 12:08 pm

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το πρωτο μας παιδι που ειναι κοριτσι το ονομασαμε βασιλικη προς τιμη του πατερα μου που τον εχω χασει.βεβαια και αυτο ειναι που με συγκινει το ονομα το θελησε ο αντρας μου να βγει ετσι και το αγορακι μου το βαφτισαμε μιχαηλ το ονομα του πεθερου μου.η αληθεια ειναι οτι υπαρχει ενα θεμα με τα ονοματα των γονιων-πεθερικων και δεν ειναι λιγα τα ζευγαρια που ερχονται σε προστριβες γι΄αυτο

69''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Σεπ 03, 2010 12:15 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω με τον αντρουλη μου συμφωνησαμε,αν βεβαια ο Θεος μας δωσει και αλλο παιδακι, ενα ονομα δικο του ενα δικο μου!Η κορη μου πηρε το ονομα της πεθερας μου.Οταν το ζευγαρι εχει παρει την αποφαση οι γιαγιαδες και οι παππουδες καλο θα ηταν να μη παιρνουν μερος! ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 215994

70''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Σεπ 03, 2010 12:20 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
ANGEL έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΑΔΕΡΦΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ,ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.ΕΤΣΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ (ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ) ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΕΣ.

ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΞΕΔΕΡΦΙΑ ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΝΕ "Ο ΜΙΚΡΟΣ,Ο ΜΕΓΑΛΟΣ,Ο ΚΟΝΤΟΣ, Ο ΨΗΛΟΣ ΚΛΠ" ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ.
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ "ΓΑΜΟ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ":ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΝΙΚ,ΝΙΚ,ΝΙΚ AND ΝΙΚΙ!

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..ΩΡΑΙΑ ΕΧΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑ ΣΟΥ..ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ..ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ? ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ?..ΟΧΙ,,ΟΠΟΤΕ?..ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ..ΕΣΥ ΜΕ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΣΟΥ ΔΗΛ ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΟΟΟΣΟ ΔΕΜΕΝΟΙ..ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΖΙ..?ΕΧΕΤΕ ΚΟΙΝΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ?..ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ? ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ?

Συμφωνω απολυτως με τη angel δηλαδη αν ηδη εχει ακουστει το ονομα μια φορα γιατι και δευτερη??Συγγνωμη κιολας αλλα η αγαπη στους γονεις απο το ονομα του παιδιου εκφραζεται?Ο καθενας βεβαια κανει αυτο που θεωρει εκεινος σωστο...δε θελω να αρεξηγηθω!!
Οσο για αυτο που ρωτησες για τα ξαδερφια...ο αδερφος μου ειναι μικρος ακομα αλλα 100% το παιδι θα το λατρευω οπως λατρευω αυτον και παραπανω...και φυσικα θεωρω τον αδερφο μου και τα παιδια του(αργοτερα)οικογενεια!!!!

71''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Σεπ 03, 2010 6:01 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
ANGEL έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΑΔΕΡΦΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ,ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.ΕΤΣΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ (ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ) ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΕΣ.

ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΞΕΔΕΡΦΙΑ ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΝΕ "Ο ΜΙΚΡΟΣ,Ο ΜΕΓΑΛΟΣ,Ο ΚΟΝΤΟΣ, Ο ΨΗΛΟΣ ΚΛΠ" ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ.
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ "ΓΑΜΟ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ":ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΝΙΚ,ΝΙΚ,ΝΙΚ AND ΝΙΚΙ!

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..ΩΡΑΙΑ ΕΧΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑ ΣΟΥ..ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ..ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ? ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ?..ΟΧΙ,,ΟΠΟΤΕ?..ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ..ΕΣΥ ΜΕ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΣΟΥ ΔΗΛ ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΟΟΟΣΟ ΔΕΜΕΝΟΙ..ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΖΙ..?ΕΧΕΤΕ ΚΟΙΝΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ?..ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ? ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ?

Συμφωνω απολυτως με τη angel δηλαδη αν ηδη εχει ακουστει το ονομα μια φορα γιατι και δευτερη??Συγγνωμη κιολας αλλα η αγαπη στους γονεις απο το ονομα του παιδιου εκφραζεται?Ο καθενας βεβαια κανει αυτο που θεωρει εκεινος σωστο...δε θελω να αρεξηγηθω!!
Οσο για αυτο που ρωτησες για τα ξαδερφια...ο αδερφος μου ειναι μικρος ακομα αλλα 100% το παιδι θα το λατρευω οπως λατρευω αυτον και παραπανω...και φυσικα θεωρω τον αδερφο μου και τα παιδια του(αργοτερα)οικογενεια!!!!

..καλα..περιμενε να μεγαλωσει και βλεπουμε...συγνωμη κιολας δεν θελω να ειμαι ΄΄κακια΄΄ αλλα εχω πολυ ασχημη εμεπιρια απο κουνιαδεσ και δεν πιστευω πωσ τα παιδια τοτ αδερφου τα βλεπεισ ποτε σαν δικα σου...αν ειχεσ αδερφη ισωσ!!

72''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Σεπ 03, 2010 8:02 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
sophia έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
ANGEL έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΑΔΕΡΦΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ,ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.ΕΤΣΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ (ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ) ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΕΣ.

ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΞΕΔΕΡΦΙΑ ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΝΕ "Ο ΜΙΚΡΟΣ,Ο ΜΕΓΑΛΟΣ,Ο ΚΟΝΤΟΣ, Ο ΨΗΛΟΣ ΚΛΠ" ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ.
ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ "ΓΑΜΟ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ":ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΝΙΚ,ΝΙΚ,ΝΙΚ AND ΝΙΚΙ!

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..ΩΡΑΙΑ ΕΧΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑ ΣΟΥ..ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ..ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ? ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ?..ΟΧΙ,,ΟΠΟΤΕ?..ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ..ΕΣΥ ΜΕ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΣΟΥ ΔΗΛ ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΟΟΟΣΟ ΔΕΜΕΝΟΙ..ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΖΙ..?ΕΧΕΤΕ ΚΟΙΝΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ?..ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ? ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ?

Συμφωνω απολυτως με τη angel δηλαδη αν ηδη εχει ακουστει το ονομα μια φορα γιατι και δευτερη??Συγγνωμη κιολας αλλα η αγαπη στους γονεις απο το ονομα του παιδιου εκφραζεται?Ο καθενας βεβαια κανει αυτο που θεωρει εκεινος σωστο...δε θελω να αρεξηγηθω!!
Οσο για αυτο που ρωτησες για τα ξαδερφια...ο αδερφος μου ειναι μικρος ακομα αλλα 100% το παιδι θα το λατρευω οπως λατρευω αυτον και παραπανω...και φυσικα θεωρω τον αδερφο μου και τα παιδια του(αργοτερα)οικογενεια!!!!

..καλα..περιμενε να μεγαλωσει και βλεπουμε...συγνωμη κιολας δεν θελω να ειμαι ΄΄κακια΄΄ αλλα εχω πολυ ασχημη εμεπιρια απο κουνιαδεσ και δεν πιστευω πωσ τα παιδια τοτ αδερφου τα βλεπεισ ποτε σαν δικα σου...αν ειχεσ αδερφη ισωσ!!

Συγνωμη κιολας αλλα αλλο ο αδερφος και αλλο η κουνιαδα!!Μιλαμε για τον αδερφο μου και τα παιδια του!!!!Μιλαμε για τον ανθρωπο που μας εκανε η ιδια μανα...το μωρο που νανουριζα...εκλεγα...κοιμομουν μαζι του..τωρα τον εφηβο που μεγαλωνει και γινεται σιγα σιγα αντρακι!!!Κανεις και καμια κουνιαδα δεν μπορει να μειωσει την αγαπη που του εχω!!!Ασε που στην τελικη το πως συμπεριφερετε ο καθενας στην οικογενεια του ειναι θεμα χαρακτηρα και εμπειριων!Προσωπικη μου αποψη παντα...και στο λεω γιατι αντιστοιχη περιπτωση υπαρχει ηδη στην οικογενεια μου!

73''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Σεπ 03, 2010 12:42 pm

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Pragmatika kauto thema!!egw eixa kai exw akoma megales istories epeidi den ebgala prwto!tis petheras mou!edwsa diplo onoma giati kai i anipsia tou antra mou peire to onoma tis kai milame den mporei na to xwnepsei to ti fasaries exei kanei den legetai oute gia to paidi den pernei tilefwno oute stin kideia tis manas mou peire na sylipithei giati leei eprepe na tin timisw.gnwmi mou alla auto to ethimo mono problimata fernei opoios thelei na timisei kapoion to kanei kai onxi giati to leei to ethimo!ax ta thimithika twra kai ekneuristika pali!

74''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Σεπ 03, 2010 1:07 pm

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παιδια εγω οταν με το καλο παντρευτω-πρωτα ο θεος-το ξεκαθαρισα στους δικους μου οτι τα παιδι αμου θα εχουν ασχετα ονοματα τωρα αν ο αντρας μου θελω να δωσει τα ονοματα των γονιων του δικο του προβλημα ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 875502

75''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Σεπ 03, 2010 1:26 pm

skountouflou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς το ξεκαθαρίσαμε από την αρχή.

Το πρώτο παιδί θα πάρει το όνομα του πατέρα του (που έχει φύγει από την ζωή)ή της μητέρας του.
Ότι θέλει ας επιλέξει ο άνδρας μου ανάλογα με το φύλο.Δεν έχω πρόβλημα ειλικρινά.
Το δεύτερο όμως θα πάρει ή της μαμάς μου ή του μπαμπά μου.
Ένα κ ένα..μην πλακωθούμε κιόλας για τα ονόματα.
''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 3 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις