Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

126''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 1:01 pm

sonia1994

sonia1994
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nena έγραψε:Και παλιότερα επέλεγε και ο νονός ένα όνομα, σκοτωνόταν το ζευγάρι με τα πεθερικά για το τίνος όνομα να βάλει, σκοτωνόταν και με το νονό που ήθελε να βάλει ένα άλλο άσχετο. Ο άντρας μου έχει δύο ονόματα και κανένα δεν είναι κανενός παππού, το ένα είναι από ένα θείο του μπαμπά του και το άλλο το γούσταρε ο νονός και του το έδωσε...
Ιστορίες για φίδια φαλακρά...
drunken drunken drunken
Ελεος.

http://www.pet2pet.gr/

127''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 1:22 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
paraponiara!!!!!!!!!! έγραψε:KI EGW EPEIDEI EIXA KAPOIA PROVLHMATAKIA STHN EGKUMOSUNH PARAKALOUSA THN PANAGIA KAI TON AGIO NIKOLAO NA EXEI KALA TO PAIDI MOU KAI NA TO GENNHSW XWRIS KANENA PROVLHMA.TO ONOMA TOU THA EINAI TOU PETHEROUMOU PANTELHS.TWRA OSON AFORA GIA TOUS AGIOUS POU PROSEUXOMOUN THN HMERA POU GIORTAZONTAI NA PARW APO MIA LAMPADA MEGALH KAI NA THS PAW KI OSO GIA THN PANAGIA OPOTE VALEI KARAVI GIA THNO THA PAME NA PROSEUXEITHOUME MAZI...
bagi έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ!!!! ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΙΟΣ!!!! ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΕΡΕΥΝΑΤΑΙ.......

ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΕ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΟΙ ΓΛΥΚΕΣ ΜΑΣ ΠΕΘΕΡΟΥΛΕΣ ΑΚΟΥΝΕ ΤΑΜΕΝΟ.. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ: '' ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΑΣ ΩΡΑΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΒΡΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ,ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΤΑΞΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΑΨΑΜΕ!!!!!''

ΚΟΤΕΣ ΟΛΕΣ ΙΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ!!!!!!

Εμενα το αντιθετο ρε κοριτσια...Ενω ειναι τρελλη θεουσα και μην της βρισεις τους Χριστους και τις Παναγιες και οταν ακουσε οτι θα βγαλω ΔΕΥΤΕΡΟ ονομα το ταμα που εκανα ειπε οτι "οχι θα βγει μονο του αντρα μου γιατι πρεπει να ειναι καθαρο το ονομα..." ΤΙ ΛΕΣ ΜΩΡΗ... Κουμαντο σε μενα???? Τα παρνω τωρα παλι..Χαχαχ..... ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 215994

128''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 1:24 pm

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ ΒΑΦΤΙΣΗ!! ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΝΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΤΙ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥΣ! ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Ο ΔΕΣΠΟΤΗΣ ΑΥΤΟΚΛΗΤΟΣ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΝΑ ΑΣΧΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΧΕΤΟ ΓΕΝΙΚΑ!!!! ΤΟ ΕΙΠΕ ΘΕΟΔΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΓΩΙΣΤΕΣ!!! ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ....

129''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 2:11 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:... "οχι θα βγει μονο του αντρα μου γιατι πρεπει να ειναι καθαρο το ονομα..." ΤΙ ΛΕΣ ΜΩΡΗ... Κουμαντο σε μενα???? Τα παρνω τωρα παλι..Χαχαχ..... ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 215994
Καλέ τι όνομα έχει ο πεθερός? Και πώς σκέφτεστε να το βγάλετε? Της πεθεράς παίζει καθόλου ή περάσατε και δεν ακουμπήσατε??? εννοώ για επόμενα παιδιά, αν...
Wink Wink Wink

aniakouk79 έγραψε:... ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΝΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΤΙ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥΣ! ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Ο ΔΕΣΠΟΤΗΣ ΑΥΤΟΚΛΗΤΟΣ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΝΑ ΑΣΧΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΧΕΤΟ ΓΕΝΙΚΑ!!!! ΤΟ ΕΙΠΕ ΘΕΟΔΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΓΩΙΣΤΕΣ!!! ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ....
Να υποθεσω ότι μπήκαν πεθερικά στη μέση για το τίνος όνομα θα πάρει το παιδί??
Αυτό έλειπε, να χωρίσουμε εξαιτίας των πεθερικών... μπορείτε να μου πείτε ποια λογική ακολουθούν αυτοί που σκέφτονται έτσι????
scratch scratch scratch

130''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 2:44 pm

gigantas

gigantas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω επειδη ειμαι παραδοσιακή οταν μαθαμε πως είναι αγόριείπα κατευθειαν χωρις δευτερη σκέψη..το παιδι θα πάρει το όνομα του πεθερούλη(Τάσος)..βέβαια δε με τρελαίνει..τον φωνάζουμε Αναστάση!Αν μας αξιώσει ο θεός και κάνουμε 2ο θα το πούμε στην πεθερούλα Τασούλα..Αναστασία ή Νατάσα!Δεν με πειράζει καθόλου ισα-ισα με τιμά..

131''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Σαβ Δεκ 04, 2010 11:55 pm

aggeliki1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
aniakouk79 έγραψε:ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ ΒΑΦΤΙΣΗ!! ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΝΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΤΙ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥΣ! ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΗΡΘΕ Ο ΔΕΣΠΟΤΗΣ ΑΥΤΟΚΛΗΤΟΣ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΝΑ ΑΣΧΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΧΕΤΟ ΓΕΝΙΚΑ!!!! ΤΟ ΕΙΠΕ ΘΕΟΔΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΓΩΙΣΤΕΣ!!! ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ....


Φοβερο!!! Δεν εχω ξανακουσει παρόμοια περίπτωση, αλλα νομόζω οτι θα πρεπει να συμβαινει πιο συχνα...

132''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Κυρ Δεκ 05, 2010 12:36 am

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Και παλιότερα επέλεγε και ο νονός ένα όνομα, σκοτωνόταν το ζευγάρι με τα πεθερικά για το τίνος όνομα να βάλει, σκοτωνόταν και με το νονό που ήθελε να βάλει ένα άλλο άσχετο. Ο άντρας μου έχει δύο ονόματα και κανένα δεν είναι κανενός παππού, το ένα είναι από ένα θείο του μπαμπά του και το άλλο το γούσταρε ο νονός και του το έδωσε...
Ιστορίες για φίδια φαλακρά...
drunken drunken drunken
ναι αυτό το έχω ακούσει και εγώ.
άκου εκεί λογική...να επιλέγει ένας άλλος το όνομα του παιδιού μου.
είχα ακούσει περιστατικό που οι γονείς είχαν πει στο νονό να πει το όνομα που αποφάσισαν και εκείνος έβγαλε το παιδί το όνομα του πατέρα του ΜΟΝΟ!!! ΕΠΕΙΔΉ ΛΈΕΙ ΌΤΙ ΔΕΝ ΈΚΑΝΕ ΕΚΕΊΝΟΣ ΓΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΆΛΕΙ!!
Shocked Shocked Shocked

133''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Κυρ Δεκ 05, 2010 1:23 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
tatijana έγραψε:... "οχι θα βγει μονο του αντρα μου γιατι πρεπει να ειναι καθαρο το ονομα..." ΤΙ ΛΕΣ ΜΩΡΗ... Κουμαντο σε μενα???? Τα παρνω τωρα παλι..Χαχαχ..... ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 215994

Καλέ τι όνομα έχει ο πεθερός? Και πώς σκέφτεστε να το βγάλετε? Της πεθεράς παίζει καθόλου ή περάσατε και δεν ακουμπήσατε??? εννοώ για επόμενα παιδιά, αν...
Wink Wink Wink

Ο πεθερος μου λεγεται Κων/νος ειχα πει εκ των προτερων οτι ετσι θα εβγαινε το μωρο σε περιπτωση αγοριου..Αλλα ετυχε να μου συμβει κατι και τον εταξα στον Σωτηρα,οποτε Θα βγει σαν 2ο ονομα το Σωτηρης,δε θα φωναχτει ποτε με αυτο το ονομα,ισα-ισα να ακουστει στην εκκλησια..ΟΟοοοοχι τι λες τωρα...Μονο ενα ονομα..Της πεθερας δε προκειτε να το βγαλω εγω..Ολγα λεγεται.Εχει κορη η πεθερα αμα θελει ας βγαλει εκεινη..

Αυτό έλειπε, να χωρίσουμε εξαιτίας των πεθερικών... μπορείτε να μου πείτε ποια λογική ακολουθούν αυτοί που σκέφτονται έτσι????
scratch scratch scratch

Κι ομως οι δικοι μου χωρισαν [το κερασακι στην τουρτα ηταν αυτο] γιατι χωνοταν πολυ η πεθερα της [η γιαγια μου] και τα κανανε σκατα στα βαφτησια μου...Αλλιως με ονομασανε,αλλιως θελανε,αλλα ειπανε κι αλλο ονομα εγραφαν τα γλυκακια...Ασε.

134''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Κυρ Δεκ 05, 2010 1:59 am

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω κοριτσια εκανα πρωτα κορη και εβγαλα την πεθερα μου(Σωτηρια)δεν με τρελενει το ονομα αλλα αν το δευτερο ητανε γιος θα επαιρνε το ονομα του μπαμπακα μου που τον εχω χασει εδω και 10 χρονια.
ερχετε το δευτερο τωρα και ειναι και αυτο κοριτσακι και επειδη της μαμας μου το ονομα εχει ακουστει και δεν μου πολυαρεσει(Αδαμαντια) Embarassed Embarassed θα της δωσω το ονομα της γιαγιακας μου(Αγγελικη) που ειναι 92 χρονων και δεν εχει ακουσει το ονομα της!!!!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΗΡΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΗΔΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΧΑΡΑ

135''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Κυρ Δεκ 05, 2010 2:12 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λοιπον.....

εγω εκανα ενα αγορακι που το ειχα ταξει στον αγιο σπυριδωνα και τον βγαλαμε τελικα σπυρο-ταξιαρχη(το 2ο ονομα ηταν επιθυμια των νονων και μου αρεσε κιολας)

το ονομα του πεθερου μου εχει βγει απο το πρωτο γιο του αντρα μου,της πεθερας μου σε αγορι δεν βγαινει.
αν εκανα κοριτσι της πεθερας μου δεν θα το εβγαζα 'αγλαια' την λενε.

ετσι αν δεν ειχα ταξει το παιδι οτι και να ηταν αγορι η κοριτσι θα εβαζα του πατερα μου σαν πρωτη επιλογη(νικος)και την μητερα μου σαν δευτερη(γεωργια)

136''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Κυρ Δεκ 05, 2010 6:32 am

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αυτό με τα ονόματα είναι πραγματικά μεγάλη ηλιθιότητα!!! Τόσες παρεξηγήσεις και τόση γκρίνια..... Ο πρώτος μου γιος πήρε το όνομα και των δύο παππούδων που συμπτωματικά είναι ίδιο! Τώρα έρχεται ο δεύτερος και επειδή δεν βολεύει των γιαγιάδων θα μπει ο παππούς μου!!! Συνεννόηση να υπάρχει!Και όλα τα μωράκια του κόσμου να είναι γερά!

137''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τρι Δεκ 14, 2010 3:17 pm

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννα έγραψε:Όταν γεννήθηκα η γιαγιάδες μου τσακωνόντουσαν για το όνομα. Η μαμά μου τα πήρε μου έδωσε το όνομα της νονάς μου.

Όταν γεννήθηκε η αδερφή μου, οι γιαγιάδες το ίδιο βιολί. Η μαμά μου της έδωσε το όνομα της μαμάς της νονάς.

Τα σχόλια δικά σας!!!!
ΔΩΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!

138''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Δεκ 15, 2010 1:27 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η μικρη μου ειναι 5 μιση μηνων την βαφτισαμε οταν ηταν 2 μηνων κ τις δωσαμε τ"ονομα Λυδια γιατι αρεσε σ"εμενα κ τον αντρα μου (η μανα του λεγετε περσεφωνη κ εκτος οτι εχει ηδη ακουσει τ"ονομα της απο την κορη της του αντρας μου δεν του αρεσε καθολου αυτο τ"ονομα)ΕΤΣΙ απο τοτε ηρθε στην εκλλησια εγιναν τα βαφτησια κ απο εκεινη την ημερα κ μετα δεν εχουμε ξανα μιλησει ουτε τηλεφωνο ουτε τιποτα οχι μονο για μας αλλα ουτε για το παιδι δεν ενδιαφερεται!!!!!! ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 311356 Εγω κ ο αντρας μου εχουμε ορκιστει οτι κ συγνωμη να ζητησει το παιδι δεν προκυτε να δει τουλαχιστον μεχρι να γινει 18!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Συγχηστηκα παλι την μαλ..ω

139''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Δεκ 15, 2010 1:56 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινουλα έγραψε:η μικρη μου ειναι 5 μιση μηνων την βαφτισαμε οταν ηταν 2 μηνων κ τις δωσαμε τ"ονομα Λυδια γιατι αρεσε σ"εμενα κ τον αντρα μου (η μανα του λεγετε περσεφωνη κ εκτος οτι εχει ηδη ακουσει τ"ονομα της απο την κορη της του αντρας μου δεν του αρεσε καθολου αυτο τ"ονομα)ΕΤΣΙ απο τοτε ηρθε στην εκλλησια εγιναν τα βαφτησια κ απο εκεινη την ημερα κ μετα δεν εχουμε ξανα μιλησει ουτε τηλεφωνο ουτε τιποτα οχι μονο για μας αλλα ουτε για το παιδι δεν ενδιαφερεται!!!!!! ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 311356 Εγω κ ο αντρας μου εχουμε ορκιστει οτι κ συγνωμη να ζητησει το παιδι δεν προκυτε να δει τουλαχιστον μεχρι να γινει 18!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Συγχηστηκα παλι την μαλ..ω


ε τετοιους ανθρωπους καλυτερα να τους εχουμε απο μακρια!!! ειναι και γονεις παναθεμα τους!!!
ετσι ηταν η γιαγια μου η Ναστασινα
Laughing επειδη ενας απο τους 4 γιους της δεν εβγαλε το ονομα της δεν τους μιλουσε για πολλααααααααααα χρονια!!!

140''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Δεκ 15, 2010 2:01 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελπιζω ο θεος ολες μας να μας αξιωσει να γινουμε πεθερες κ μετα γιαγιαδες κ να δινουμε παραδειγματα αξιοπρεπειας κ σεβασμου στα παιδια μας για τις αποψεις τους κ τα θελω τους !!!!!!!!! cheers

141''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Δεκ 15, 2010 2:06 am

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΚΑΡΙ!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΜΟΙΑΣΩ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΡΑΒΩΣΩ ΣΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ Mad Mad Mad
Razz Razz Razz Razz Razz Razz

142''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Δεκ 15, 2010 2:09 am

linmak88

linmak88
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το όνομα του γιου μου είναι Αδαμάντιος - θέλαμε να το βάλουμε γιατί μας άρεσε και γιατί έτσι λένε τον μπαμπά μου.
Το όνομα της κόρης μου είναι Συμώνη και το διάλεξα εγώ προσωπικά γιατί μου αρέσει πολύ και γιατί ήθελα να τιμήσω τον άντρα μου(=λέγεται Συμεών)γιατί μου στάθηκε τόσο πολύ στην 2η γέννα μου που ήταν πολύ δύσκολη γιατί γέννησα στους 7 μήνες λόγω αποκόλλησης πλακούντα και επί 7 μέρες δεν έφυγε από δίπλα μου στην κλινική μέρα και νύχτα! Όταν του είπα ότι η κόρη μας θα πάρει το όνομά του - ήταν η πρώτη φορά που είδα τον άντρα μου να κλαίει με λυγμούς σαν μικρό παιδί!

143''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Δεκ 15, 2010 2:24 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
linmak88 έγραψε:...το διάλεξα εγώ προσωπικά γιατί μου αρέσει πολύ και γιατί ήθελα να τιμήσω τον άντρα μου(=λέγεται Συμεών)γιατί μου στάθηκε τόσο πολύ ...

Πω πω, εσένα θα πρέπει να πέσαν να σε φάνε οι θειές, τι μπαμπάς και κόρη το ΙΔΙΟ όνομα? Απαπα!!

144''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Δεκ 15, 2010 2:35 am

linmak88

linmak88
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όχι έγινε κάτι χειρότερο...δεν ήρθε κανείς από το σόϊ του άντρα μου στη βάπτιση εκτός από τον άδελφό του!
7 μήνες μετά γύρισαν όλοι μετανιωμένοι και σαν βρεγμένες γάτες και ζητούσαν συγνώμη λέγοντας μου "ότι τελικά αυτό που έκανα ήταν σπουδαίο για τον άντρα μου και πολύ τιμητικό!" Μου ήρθε να ξεράσω αλλά για χάρη του άντρα μου το κατάπια αμάσητο - και να φανταστείτε ότι εκείνος δεν ήθελε να τους συγχωρέσει αλλά ήξερα ότι ήταν θέμα εγωισμού του και του είπα ότι όλα καλά-περασμένα ξεχασμένα-γονείς του είναι και άλλα τέτοια κουλά! Δεν το μετανοιώνω - έκανα νομίζω το καλύτερο για τον άντρα μου!

145''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Δεκ 15, 2010 3:21 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λετε ρε κοριτσια κ τα παιδια μας ειναι κι αυτα παιδια τους κ θα κανουν κουμαντο...Τα σιχαινομαι αυτα....

146''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Τετ Δεκ 15, 2010 11:50 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα...Ενα όνομα ειναι..ουτε θα σκασω ουτε θα τσακωθω για αυτο το λογο...

Το γιο μας τον βγαλαμε Ιωσήφ από τον πεθερο μου..το ονομα το ΛΑΤΡΕΥΩ τον πεθερο μου οχι και τοσο Razz

την πεθερα μου τη λενε Διονυσια. Το ονομα δεν με τρελαινει αλλα αν κανουμε κοριτσι και το θελει ο αντρας μου θα το βγαλω

οι γονεις μου ειναι Χρηστος και Χρυσα που επισης μ αρεσουν παρα πολυ...

Αν και το all time favorite μου ειναι το Ανδρομάχη

αλλα το να μην παω στη βαφτιση του εγγονιου μου γιατι δεν εβγαλαν το ονομα μου το θεωρω το λιγοτερο ΓΕΛΟΙΟ..Ο πεθερος μου (παρολο που δεν το ειχαμε συζυτησει καθολου το θεμα του ονοματος) στην βαφτιση την ωρα που θα ελεγαν το ονομα καθοταν απ εξω με τον πατερα μου και μιλαγανε και ουτε πηρε χαμπαρι τι ονομα ειπε η νονα...μετα ρωταγε! Sleep

147''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Δεκ 17, 2010 8:18 am

Μυρτακι


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμεις βγαλαμε ασχετο ονοματακι. Βαλαμε Μυρτω αρεσε και σε εμενα και στον αντρα μου. Δεν νομιζω οτι τιμας καποιον βαζοντας το ονομα του. Εαν τον τιμας του το δειχνεις καθε μερα με τους τροπους σου. Ααααα και ηρθαν ολοι στην βαπτιση και δεν παρεξηγηθηκε κανεις

148''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Δεκ 17, 2010 8:31 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μυρτακι έγραψε:Εμεις βγαλαμε ασχετο ονοματακι. Βαλαμε Μυρτω αρεσε και σε εμενα και στον αντρα μου. Δεν νομιζω οτι τιμας καποιον βαζοντας το ονομα του. Εαν τον τιμας του το δειχνεις καθε μερα με τους τροπους σου. Ααααα και ηρθαν ολοι στην βαπτιση και δεν παρεξηγηθηκε κανεις

Τυχερη!!!!!

149''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Παρ Δεκ 17, 2010 12:50 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
Μυρτακι έγραψε:Εμεις βγαλαμε ασχετο ονοματακι. Βαλαμε Μυρτω αρεσε και σε εμενα και στον αντρα μου. Δεν νομιζω οτι τιμας καποιον βαζοντας το ονομα του. Εαν τον τιμας του το δειχνεις καθε μερα με τους τροπους σου. Ααααα και ηρθαν ολοι στην βαπτιση και δεν παρεξηγηθηκε κανεις

Τυχερη!!!!!

πολύ τυχερή θα έλεγα..
εμείς είχαμε βγάλει της πεθεράς στο πρώτο και στο δεύτερο που έβγαλα της μαμάς μου δεν ήρθε..! βρήκε μια δικαιολογία φυσικά..αλλά φαινόταν ψεύτικη και όλοι κατάλαβαν πως δεν ήθελε να τιμήσει το άλλο όνομα..
αλλά τωρα πια που το σκέφτομαι..σκασίλα μου μεγάλη!! εγω το χρέος μου το είχα κάνει ..από εκέι και πέρα αδιαφορώ..και στο μέλλον αμα κάνω άλλα παιδάκια δε με ενδιαφέρει καθόλου ποιος θα έρθει και ποιος όχι,..

150''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' - Σελίδα 6 Empty Απ: ''ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ!!!!'' Κυρ Δεκ 19, 2010 7:51 am

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς στη μικρή δώσαμε το όνομα του πεθερού γιατι είχε πρόβλημα υγείας.Το όνομα το ξέρανε 9 μήνες πριν τη βάφτιση.Μέχρι να πεί ο νονός το όνομα αυτός ήταν δίπλα μας μόλις το άκουσε βγήκε έξω απο την εκκλήσια και η πεθερά έκλαιγε καθ' όλη τη διάρκεια του μυστηρίου...Στο τέλος ευχήθηκαν λες και είχαμε κηδεία και όχι βάφτιση...

http://changedyourlife.blogspot.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις