Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
595 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 595 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 23]

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vanap Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 7 654316 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 7 654316 να σου ζησει η κορακλα αμαν και αυτη καισαρικη αγχωνομε
τελευταια εγω θα μεινω πιστευω και θα μιλαω εεδω μονη μου να παραπονιεμαι cyclops

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
na sas zisoun kai ta kainourgia morakia tis pareas siga siga na paroume kai emeis seira alla tora pou konteuo m'exei piasei trelo anxos.

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vanap kai yelwtaki na sas zisoun!!!! gera kai xaroumena!!
opos epeis kai stin mpempa mas... na sou zisei i kopelara geri kai eutuxismeni. tin pira simera kai milisa me ton antra tis, 2700kati i kopelara tis.
emeis kala, mam, kaka, nani, kaka, nani... kai ego me to thilastro sto xeri... afou skeftomai na anoikso magazi na to poulao... ego kai oi agelades tis delta...
tarznies kanei kai i dikia mou... to kefali tis paei kai erxete... kai ola ta upoloipa pou anaferate...
apo psuxologia kathe mera tha patiso ta klamata 2-3 fores gia na staniaro...
o proin irthe apo tin kliniki tin ora pou pira eksitirio, tamplas ego, meta irthe na tin pame mia bolta stin geitonia kai ksanarthe xthes gia na tin xairetisei. pali oi gnostes tou ilithiotites... alla apo to ena auti mpainan kai apo to allo bgainan... tis efere kai dora tis mikris.. den mporo na po! telos padon... tora tha kokoreuetai ki autos... me ksena koliba mnimosuno... ase ta "moro mou" kai "moro mou" se mena... alla den edina simasia...
i porditsa mou milaei moni tis tora... sas afino na piasoume suzitisi..

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
geia sas vre kores!!!! oxi...oute gennisa,oute krouasan efaga simera... eixa kossmo to prwi sto spiti kai meta piga apo ti douleia na dw ta paidia..poso tous zilevw... ti kala pou einai ekei!! exoun ta glykakia tous , ta kafedakia tous, oloi pareoula,xavale.. e,meta piga souper kai fourno, afta. mou eipan oti tha argisw na gennisw giati i koilia mou einai psila akoma.. ouf... isxyei? na min exw elpides?

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Vanap και μπέμπα μου να σας ζήσουν! Όλα καλά πήγανε! Τέλειαααα!

Ρε Σπυράκο με άγχωσε η μάνα μου με λέει μέχρι τις 12 μέρες πρέπει να πέσει ο αφαλός και ανησύχησα, ευτυχώς με ξεάγχωσες...
Τα σφιξιματάκια και η γκρίνια έχουν ελαττωθεί κάτα πολύ (βέβαια να μη λέω μεγάλες κουβέντες) οπότε ίσως και να τον πείραξαν κάτι κεράσια που έφαγα χτες και τον ενόχλησαν στο έντερο... Έχουμε κι αυτό τώρα, να παρακολουθούμε τι τρώμε για να ξέρουμε τι πειράζει το μωρό...

Μπανάκια ακούω, βολτίτσες ακούω...κλαψ! Θέλω κι εγώωωωωωω!
Υπομονή 9 μερούλες ακόμα μέχρι το 20ημερο μετά παίρνω το μπέμπη παραμάσχαλα και θα μας φάνε τα σοκάκια!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xaxa Xrysa mou..! den antexeis ki esy poly mesa,e?? ki egw afto lew,misi efxi giati me tis 40 meres tin katathlipsi den tin glitwnw sigoura!!! alla nomiza oti isxye mono gia tis mamades,xairomai pou tha mporoume na vgazoume kai ta ninakia!!

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kale ego gennisa tetarti, sabbato bgika apo tin kliniki kai deutera proi piga sto liksiarxeio kai meta gia allages gia kati dora pou mou feran tin mpempa tin ebgala mpno ligo stin geitonia...
alla ego na katso kleismeni 20 meres? e den tha tin paleua!!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
frans έγραψε:kale ego gennisa tetarti, sabbato bgika apo tin kliniki kai deutera proi piga sto liksiarxeio kai meta gia allages gia kati dora pou mou feran tin mpempa tin ebgala mpno ligo stin geitonia...
alla ego na katso kleismeni 20 meres? e den tha tin paleua!!
dwse mas elpides!!! pws menoun kapoies gynaikes 40 meres? xara stis antoxes tous!!! egw pnigomai!!!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pou eiste vre??

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εδώ στον αγώνα...τα βράδια ο δικός μου δεν κάθεται καλά... μάλλον επειδή πονάει όλο κάνει το στομα σα να θέλει να φάει, δώστου κι εγώ τον ταίζω, τον μπουκώνω μέχρι που κάνει εμετό, πολλές φορές δεν ρεύεται όσο και να περιμένω και σήμερα ρε κορίτσια γάνιασα και του έβαλα πιπίλα, ξέρω δεν κάνω καλά, άλλα ίσως έτσι παρηγορηθεί και ηρεμήσει, γιατί ξέρω ότι το στομάχι του είναι γεμάτο, δεν παίζει να πεινάει και τη θηλή τη θέλει μόνο για παρηγοριά.

Δοκίμασα να τον θηλάσω ξαπλωτή , εκεί να δείτε πανωλεθρία, πιπίλισμα κ άγιος ο Θεός, οπότε λέω απο κει που είναι να πιπιλάει ας το κάνει στην πιπίλα κι όχι στο στήθος γιατι θα έχουμε πρόβλημα.

Δεν ξέρω τι επίδραση θα έχει αυτό στο θηλασμό, λένε ότι με την πιπίλα τα μωρά χάνουν το ενδιαφέρον για το στήθος. Δεν το έχω με τις πιπίλες γιατί η Μαρκέλλα μου δε θέλησε ποτέ, από 2 ημερών βρεφάκι έβαζε τον αντίχειρα και πιπιλούσε και παρηγοριόταν. Καμιά μανούλα ξέρει?

eva_riri


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
markella01 έγραψε:Εδώ στον αγώνα...τα βράδια ο δικός μου δεν κάθεται καλά... μάλλον επειδή πονάει όλο κάνει το στομα σα να θέλει να φάει, δώστου κι εγώ τον ταίζω, τον μπουκώνω μέχρι που κάνει εμετό, πολλές φορές δεν ρεύεται όσο και να περιμένω και σήμερα ρε κορίτσια γάνιασα και του έβαλα πιπίλα, ξέρω δεν κάνω καλά, άλλα ίσως έτσι παρηγορηθεί και ηρεμήσει, γιατί ξέρω ότι το στομάχι του είναι γεμάτο, δεν παίζει να πεινάει και τη θηλή τη θέλει μόνο για παρηγοριά.

Δοκίμασα να τον θηλάσω ξαπλωτή , εκεί να δείτε πανωλεθρία, πιπίλισμα κ άγιος ο Θεός, οπότε λέω απο κει που είναι να πιπιλάει ας το κάνει στην πιπίλα κι όχι στο στήθος γιατι θα έχουμε πρόβλημα.

Δεν ξέρω τι επίδραση θα έχει αυτό στο θηλασμό, λένε ότι με την πιπίλα τα μωρά χάνουν το ενδιαφέρον για το στήθος. Δεν το έχω με τις πιπίλες γιατί η Μαρκέλλα μου δε θέλησε ποτέ, από 2 ημερών βρεφάκι έβαζε τον αντίχειρα και πιπιλούσε και παρηγοριόταν. Καμιά μανούλα ξέρει?


το ιδιο προβλημα εχω κι εγω χρυσα!ενω τον ταϊζω και το βλεπω οτι εχει χορτασει(κοιμαται στο στηθος)μολις τον βαζω στο κρεβατι αρχιζει και βαζει χερια στο στομα σα να πειναει!και αντε παλι απ'την αρχη!!!ειδικα τα βραδια ειναι μαρτυριο...εγω ρωτησα την παιδιατρο και μου ειπε οτι υπαρχουν 2 εκδοχες..η επειδη μεγαλωνει εχει αυξημενες αναγκες γι αυτο θελει να τρωει περισσοτερο η εχει βρει το στηθος για πιπιλα..καλο ειναι λεει να του δινω οποτε θελει..οσο για την πιπιλα να περιμενω καλυτερα μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος(μετα τις 40 μερες).αν ομως ειναι πια τοσο μεγαλο το προβλημα ας του δωσω.ακομα το παλευω..κι εγω εχω ακουσει πολλα...υπομονη!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalimera ki apo mena se ola ta koritsia mas k ta mwrakia tous!

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsares kalimera! ego eimai uper tis pipilas kai prospatho na tis tin matho giati den thelo na pipilaei xeria kai daktula. to idio mas eipan kai apo tin kliniki

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koritsia,pipiles k mpimpero prepei na ta aposteirwsw twra na ta exw etoima?

165Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 7 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Σαβ Ιουλ 14, 2012 1:31 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου τι κανετε?ολες βλεπω με τον δικο τους αγωνα!μαρκελα κ εμενα η δικια μου απο την πρωτη μερα σηκωνει κεφαλι και οπου και να την βαλω αλλου την βρισκω μετα.εχει απιστευτη δυναμη.να ρωτησω,οσες θηλαζετε,πονανε οι θηλες σας και αν ναι τι κανετε?την παλευετε?εμενα με το που παει να πιασει θηλη τιναζομαι απο τον πονο και βαζω και κρεμα για θηλες..

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KRISTI 1 έγραψε:κοριτσια μου τι κανετε?ολες βλεπω με τον δικο τους αγωνα!μαρκελα κ εμενα η δικια μου απο την πρωτη μερα σηκωνει κεφαλι και οπου και να την βαλω αλλου την βρισκω μετα.εχει απιστευτη δυναμη.να ρωτησω,οσες θηλαζετε,πονανε οι θηλες σας και αν ναι τι κανετε?την παλευετε?εμενα με το που παει να πιασει θηλη τιναζομαι απο τον πονο και βαζω και κρεμα για θηλες..

Εμένα ευτυχώς δεν πονέσανε αν και προληπτικά έβαζα της medela την κρέμα για το στήθος (σταμάτησα μετά μια βδομάδα). Μάλλον 2 είναι τα τινά: ή δεν έχεις σωστή στάση όταν τον θηλάζεις γιατί κανονικά δεν πρέπει να πονάει ο θηλασμός ή η θηλή σου είναι λίγο ευαίσθητη και θα χρειαστεί κανα πενθήμερο να "σκληραγωγηθει " λιγάκι.

Για τις θηλάζουσες βρήκα χτες και είδα μια σειρά από βιντεάκια της Άννας Πατσούρου για το θηλασμό, η γυναίκα είναι ιδιοφυία, ψάξτε το.

Νυστάζωωωωω κορίτσια , νυστάζουμε όλοι, μία η ζέστη, μια ο μπέμπης.... υπομονή, υπομονή , θα στρώσουν τα πράγματα.... τα λέω για να τα ακούω.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bebek6 έγραψε:koritsia,pipiles k mpimpero prepei na ta aposteirwsw twra na ta exw etoima?

οχι βρε κουκλα,η αποστειρωση κραταει 24 ωρες και νομιζω θελει και στο ψυγειο αν εχει πολλη ζεστη...μολις γυρισεις απο την κλινικη 10 λεπτα θελει ο αποστειρωτης αν δεν τα εχετε βρει με το θηλασμο τα βαζεις τοτε!δε ξερω πολλα κιολας,ποτε δεν αποστειρωσα!

KRISTI 1 έγραψε:κοριτσια μου τι κανετε?ολες βλεπω με τον δικο τους αγωνα!μαρκελα κ εμενα η δικια μου απο την πρωτη μερα σηκωνει κεφαλι και οπου και να την βαλω αλλου την βρισκω μετα.εχει απιστευτη δυναμη.να ρωτησω,οσες θηλαζετε,πονανε οι θηλες σας και αν ναι τι κανετε?την παλευετε?εμενα με το που παει να πιασει θηλη τιναζομαι απο τον πονο και βαζω και κρεμα για θηλες..

ποναν οι ατιμες οι θηλες στο πρωτο δαγκωμα αλλα καθε μερα και καλυτερα
ειναι!εγω βαζω γαλατακι μου,το αφηνω να στεγνωσει και μετα σπαθολαδο!και
απο καμια φορα τα αφηνω γυμνα να παιρνουν αερα!αμα αλλαξεις σταση
θηλασμου ισως πιανει καλυτερα και σε σημειο που δε το ειχε
πληγωσει!δοκιμασε το!

για πιπιλα κοριτσια δε ξερω!ο μεγαλος πηρε μετα τους 6 μηνες γιατι τον παρηγορουσε στα δοντια και η δευτερη δε πηρε ποτε!ελπιζω ουτε το μωρο να παρει! Very Happy

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
opos sou leei kai to euaki, otan guriseis spiti aposteirose. ego ta fulao se ena gualino taper ola (oxi telios kleisto).
kai emena ponane stis 2 protes roufiksies alla meta den katalabaino tipota. ego eixa ftiaksei keraloifi (keri kalo melissas me elaiolado) kai to arxisa afou mpika ston 9o araia kai pou, ligo prin genniso kathe bradu kai tora kathe bradu episis kai eimai mia xara.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω κοριτσια! γιατι δε μου εχουν φερει ακομα τον αποστειρωτη,που θα μου τον φερουν δωρο οταν γεννησω κ μια γνωστη μου μου ειπε να τα ετοιμασω απο τωρα και αγχωθηκα. εχετε δικιο..

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κ απο μας..τι κανετε?
εμεις που θηλαζουμε αποκλειστηκα που κ που πιανει πιπιλα κ ολα καλα..εψαξα κ βρηκα η θηλη της πιπιλας ναι σαν την θηλη του στηθους για να την θελει οπως επισης κ την ιδια για το μπιμπερο οπιτε χρειαστει να την ταισουν αν λειπω..
εμενα οι θηλες δεν πονανε τωρα πια,λιγο στην αρχη μεχρι να μαθουμε τον θηλασμο.αυτο που παθαινω ειναι οταν ξεκ να τρωει απτιν ενα μαστο ο αλλος φουσκωνει κ τρεχει..ή τσιραει καμια φορα...
Μπεμπεκ εγω ταποστοιρωσα μια στο σπιτι κ μια μετα που γεννησα.μην σε αγχωνει αν θηλασεις δεν θα σου χρειαστει καν.
εγω ημουν απο τις λεχωνες που εκατσα μεσα σαραντα μερες..στον γιο οκ αφου ηταν το πρωτο,τωρα ειχαμε κ τις δουλειες στο σπιτι κ περασε ο καιρος χωρις να το καταλαβω..
ηρθε η πεθ χθες..ολα καλα..απλα ο αντρας μου φερεται καπως οταν ερθουν οι γονεις μου κ το χουν καταλαβει κ στεναχωριουνται..τι να κανω..θα με σκασουν...

171Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 7 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Σαβ Ιουλ 14, 2012 3:21 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω κοριτσια!παντως εμενα με πονανε οι θηλες χωρις να εχω πληγες.με δαγκωνει και με τα ουλα της η ατιμη!!και φανταστειτε οτι χρησιμοποιω και ψευδοθηλες!τι να πω,βαμπιρ γεννησα.δεν εχω ακομα πολυ γαλα Sad και χρησιμοποιω νοσοκομειακο θηλαστρο και δινω και ξενο αναγκαστικα.τουρλου τουρλου...προσπαθω γιατι θελω πολυ να αρχισω να θηλαζω αποκλειστικα.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ασε στην ακρη κριστι μου τις ψευδοθηλες κ το ξενο γαλα...αν δινεις ξενο κ δεν βαζεις το μωρο στο στηθος πως θα παρει την εντολη να παραγει γαλα.ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα αξιζει..βαζετο στο στηθος οποτε πειναει κ ας εινσι κ μετα απο μια ωρα που εφαγε .κ αν μετα το τελος του θηλ δεν διαμαρτυρεται σημαινει οτι εχει χορτασει,μην δεινεις ξενο.κ εγω δεν ηξερα στον γιο μου κ εκανα ακριβως τα ιδια.τωρα με την βοηθεια των μαιων ρμαθα κ το παλεψα.
με το θηλαστρο βγαζεις αρκετο?αν ναι τοτε δεν θα χρειαζεται το συμπληρωμα.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σημερα πηγα και εγω στο γιατρο... το μπεμπε μεγαλωνει πηγε 3457 !!! εγω την προηγουμενη που ειχα βαλει 2 κιλα και ηταν συνολικα 5 εφυγαν και παλι εμεινα στα 3! με εφαγε αυτο το μωρο
ραντεβου επομενο Σαββατο και τοτε θα με ελεξει και απο κατω αν εχω διαστολη (τρεμω στην ιδεα εχω μεγαλη ψυχωση με αυτο ) και να αποφασισουμε αν θα βαλουμε ορους 'η να το αφησουμε ως τες 28 παρακαλαω να γινει κατι πριν το Σαββατο δεν ξερω τι να αποφασισω ξερω τι περασα με τους ορους ηθελα να ερθουν ολα φυσικα απο την αλλη ποσο θα γινει? ουφ τι να κανω Rolling Eyes

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα, μόλις σήμερα πρόλαβα και διάβασα κάποια μηνύματα,γιατί είχα μείνει πίσω...
Φρανς μου, τώρα είδα την κούκλα σου την ηλιαχτλίδα, να σου ζήσει, είναι μια ζωγραφιά. Εύχομαι επίσης και στην Πόπη και την Κων/να όλα τα καλά για εκείνες και τα μπεμπάκια τους.
Κρίστι μου ο θηλασμός, θελει υπομονη κι επιμονή,αν βγαζεις δικο σου γαλατάκι με το θηλαστρο, δώσε στη μπουμπου από αυτό, μη δίνεις ξένο, εκτός αν είναι απόλυτη ανάγκη (πεινάει πολύ κι εσύ δεν μπορείς να θηλάσεις ή να δωσεις δικο σου συμπληρωμα). Κι εμένα με πονάει λίγο η μικρή όταν θηλάζει, αλλά μόνο οι 1-2 πρώτες δαγκωνιές. Επειδή όμως θηλασα το γιο μου 18 μηνες, σου λέω ότι μονο οι 15 πρωτες μερες ειναι δυσκολες. Μετα ισα-ισα που ανακουφιζει ο θηλασμός- σε ξαλαφρωνει από το γαλα...
Χριστίνα μου οντως εισαι αξιεπαινη που το προσπαθεις στο σπίτι μακαρι να μπορουσα κι εγω. Hats off που λενε και οι φίλοι μας οι άγγλοι...
Μαρκέλλα μου εμένα τα ράμματα με τραβανε ακομα, δεν έχω αναρρωσει 100%, εννοείται είμαι πολύυυυυ καλύτερα αλλα όχι ακόμα για γυμναστική (πάντως κανα δυο ταρζανιες ούτε εγω τις απέφυγα, τι να κανουμε που οι δουλειες περιμενουν....)
Αυγολεμονακι υπομονήηη. Είσαι τόσο κοντά...
Κατα τα λοιπά θηλαζουμε αποκλειστικά (εκτός από 1 φορά που αναγκαστικά λειπαμε πολύ ωρα από το σπίτι και δεν μπορουσα να θηλασω στο δρομο), παιρνουμε βαρος σιγα σιγα και πολεμαμε τον ικτερο με το φως αν και η αντηλια συνεπάγεται κι αλλη ζέστη, η οποία και δεν αντεχεται. Ο μικρος έχει αρχισει και δειχνει σημαδια ζηλειας, αντε να δουμε τί θα δούμε...
Σας φιλω γλυκα

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα παρεάκι....

χαίρομαι που βλέπω τις φώτο απο τα παιδάκια σας που με πόση αγωνία περιμέναμε παρέα τόσους μήνες.

Μπαίνω διαβάζω νέα σας αλλα λίγος ο ελευθερος χρόνος μου τώρα στο σπίτι με τα 3 για να γράψω...

κι εμεις θηλάζουμε αποκλειστικά....αλλα αι να δώ ποσο θα αντέξω με τους ταλιμπανάκους μου

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ.............

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 23]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις