Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
482 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 482 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 23]

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυγολεμονη έγραψε:Hρθα απο τον γιατρουλη ολα καλα εχω ενα δακτυλο διαστολη μου ειπε ως την τριτη αν δεν γινει τπτ 8 το πρωι να μου βαλει ορους σιγα σιγα και να περπατω στο διαδρομο δεν θα το βιασει ειπε γιατι του ειπα τι περασα κανονισε και αναισθησιολογο για τις 2 τελευταιες ωρες να μου κανει σπα'ιναλ.
το μωρο τελικα περιπου ειναι 3350
παρακαλω τον μικρουλη μου να μου προκαλεσει πονους που ειναι το ιδανικο δεν θελουμε με τπτ να σπασουν τα νερα οποτε περιμενω αν δεν τριτη θα τον εχω αναψα και το κερακι μου πηρα και βαφη να με δει ομορφη και περιμενουμε bom

me to kalo augolemoni, euxomai na sou pane ola opos theleis, kai m'enan pono.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpravo koritsakia mou!!! mpikame stin teliki eftheia!!! se deka meres diladi panw katw tha xoume eleftherwthei!! eimai ptwma,simera oli mera eksw k mallon tha ksanafygw.tha ta ksanapoume!!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eimai kommatia... entaksei an de gennisw simera me toso perpatima tote nai einai ontws mythos opws leei kai o giatros mou!!!! Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 585182 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 585182 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 585182

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Astarte να σου ζήσει το μπεμπάκι, ελπίζω να πήγαν όλα όπως τα ονειρεύτηκες.

Εγώ κορίτσια από χθες έχω πόνο στην μέση χαμηλά όπως στην περίοδο όμως δεν είναι συνεχόμενος έρχεται και φεύγει ανά μεγάλα διαστήματα και δεν συνοδεύεται πάντα από συσπάσεις. Ο άντρας μου λέει ότι η κοιλιά κατέβηκε αλλά εγώ δεν το βλέπω. Μακάρι να είναι προεόρτια αν και σήμερα και αύριο το βράδυ ο σύζυγος είναι βραδινός και θα είμαι μόνη αλλά ας το αποφασίσει η μπέμπα να έρθει και ας είμαι και μόνη...

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 990599 Καλησπέρα εγκυούλες μου...


Είμαι κι εγώ εγκυούλα από άλλο γκρουπάκι (Σεπτ-Οκτ), μπήκα μόνο για να σας ευχηθώ καλές μου γιατί σας σκεφτόμουν:
Να έχετε μία εύκολη γέννα με έναν πόνο και σύντομα να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας και να είναι γερά! Να είσαστε δυνατές!

Σε όσες έχετε ήδη γεννήσει να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας και να σας χαρίζουν μόνο χαρές! Υπομονή και κουράγιο τον πρώτο καιρό, και μετά θα είναι όλα πολύ όμορφα!!
Οι ιστορίες σας μας δίνουν δύναμη και μας προετοιμάζουν για τα δικά μας!

Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 417472 Σας φιλώ καλό απόγευμα...

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giotaki2 έγραψε: Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 990599 Καλησπέρα εγκυούλες μου...


Είμαι κι εγώ εγκυούλα από άλλο γκρουπάκι (Σεπτ-Οκτ), μπήκα μόνο για να σας ευχηθώ καλές μου γιατί σας σκεφτόμουν:
Να έχετε μία εύκολη γέννα με έναν πόνο και σύντομα να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας και να είναι γερά! Να είσαστε δυνατές!

Σε όσες έχετε ήδη γεννήσει να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας και να σας χαρίζουν μόνο χαρές! Υπομονή και κουράγιο τον πρώτο καιρό, και μετά θα είναι όλα πολύ όμορφα!!
Οι ιστορίες σας μας δίνουν δύναμη και μας προετοιμάζουν για τα δικά μας!

Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 417472 Σας φιλώ καλό απόγευμα...
efxaristoume!!! ti omorfo moutraki einai afto?!!! ax!! me to kalo ki esy koritsi mou!!!

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
giotaki2 έγραψε: Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 990599 Καλησπέρα εγκυούλες μου...


Είμαι κι εγώ εγκυούλα από άλλο γκρουπάκι (Σεπτ-Οκτ), μπήκα μόνο για να σας ευχηθώ καλές μου γιατί σας σκεφτόμουν:
Να έχετε μία εύκολη γέννα με έναν πόνο και σύντομα να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας και να είναι γερά! Να είσαστε δυνατές!


Σε όσες έχετε ήδη γεννήσει να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας και να σας χαρίζουν μόνο χαρές! Υπομονή και κουράγιο τον πρώτο καιρό, και μετά θα είναι όλα πολύ όμορφα!!
Οι ιστορίες σας μας δίνουν δύναμη και μας προετοιμάζουν για τα δικά μας!

Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 417472 Σας φιλώ καλό απόγευμα...

Να'σαι καλά κοριτσάκι μου κι εσύ και το μπεμπάκι σου. Εμείς μείναμε λίγες εγκυούλες εδώ αλλά αυτό είναι καλό για να παίρνετε κι εσείς σιγά σιγά σειρά! Με το καλό να υποδεχθείς τον θησαυρό σου.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalimera! ponaw!!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalhmeraaaaaaaaaa
ep bebek giati ponas koritsara ?

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bebek6 έγραψε:kalimera! ponaw!!!

Λες να το βγάλεις το καρκινάκι σήμερα την τελευταία μέρα; Στο εύχομαι κούκλα μου, με έναν πόνο.

Καλημέραααα Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 328109

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalimera koritsares!
xrusa perastika.
astarte na sou zisei!! thelo kai go na diabaso tin empeiria sou tou spitiou!!
sofouli uparxoun kati test pou blepeis an einai aminiako ugro ta ugra kai ta exoun stis klinikes (toulaxiston ston galino exoun), alla odos paizei na einai kai akratia ouron, sumbainei stin egkumosuni apo oti exo akousei.
popi polu xarika gia to gala sou ftou-ftou, mprabo!!!
emeis kala! simera einai i proti mera pou eipa na min armexto to proi alla mono to bradu... gia na doume!
filia se oles!!

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια...

Τι τραβάμε με αυτούς τους κολικούς.... όλη νύχτα γκρίνια και πόνους το γιαβρί μου... η μαμά βρυκόλακας εννοείται...αέρια και κακά όλη την ώρα... το καλό της υπόθεσης είναι ότι από τότε που βγήκαμε από το νοσοκομείο μέχρι σήμερα (20 μέρες) το μωρό έχει βάλει 770 γραμμάρια, που σημαίνει ότι το γάλα της μαμάς κάνει καλά τη δουλειά του...

Βρίσκομαι συνέχεια στο site mitrikosthilasmos.com και διαβάζω γιατί κάποια στιγμή η μάνα μου είχε την εντύπωση ότι το γάλα μου δε φτάνει στο μωρό και προσπαθούσα να την πείσω ότι το μωρό τρώει όσο χρειάζεται αφού του δίνω στήθος όποτε το θελήσει. Ειδικά τώρα με τους πόνους, το στήθος το ανακουφίζει, δεν το θέλει μόνο για φαί...τελικά δικαιώθηκα.

Περιμένω απλά να περάσει λίγο ο καιρός και ίσως να αρχίσει να κοιμάται λίγο συνεχόμενα τα βράδια ώστε να καταφέρω να κοιμηθώ κι εγώ...

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν? Οι λεχώνες μας? Πώς τα πάτε με τα ξενύχτια ρε κορίτσια?

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?πολυ ησυχια στο θεματακι μας..μαλλον γεννησαν τα υπολοιπα κοριτσια μας?αν ναι να τους ζησουν!!!
εμεις ειμαστε καλα..εχουμε που κ που κανενα κολικο αλλα η μικρη μου τους περναει σχεδον αθορυβα..ευτυχως,στον γιο μου ειχαμε ξενυχτια..
Χρυσα μ εγω της δινω τσπογευμα χσμομηλι μια φορα την ημερα της κανει καλο ρωτα τον παιδιατρο σου αν ειναι να του δωσεις κ εσυ να ηρεμησει λιγακι..
Μπεμπα αφου πηγαν ολα καλα δεν πειραζει που γεν μια μερα μετα..τι κσνει ο γιος σου?
φιλια στα πατουσακια των μωρων σας κ στις κοιλιτσες αν εχει μεινει καποια....!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΕΜΕΙΣ ΛΙΓΟ Μ ΤΟΝ ΘΥΛΑΣΜΟ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΟΕΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΙΟΤΙ Η ΚΥΡΙΑ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ Μ Τ ΔΙΚΟ Μ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΧΕΤΕ 2 ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΧΕΙ Κ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΛΙΚΟΥΣ .?ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗς ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Τ ΔΕΥΤΕΡΟ?ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΣΑΣ ΕΜΦΑΝΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ?

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καταρχήν Πόπη κ Χριστίνα να σας ζήσουν οι κόρες!

Την bebek δεν βλέπω σήμερα, μήπως γέννησε και αυτή;

Σας γράφω από την κλινική, περιμένω το μωρό μου κ την υπόλοιπη οικογένεια για να φύγουμε! Το πιστεύετε ότι αυτή τη στιγμή που σας γράφω έχω τρομερό άγχος για το τι θα γίνει στο σπίτι; Ας τα πάρω, όμως από την αρχή.

Την Πέμπτη το πρωί μπήκαμε, ξεκινήσαμε τις διαδικασίες για το χειρουργείο. Εγώ τις τελευταίες μέρες πριν τη γέννα περνούσα συνεχώς την διαδικασία στο μυαλό μου, κάνοντας ουσιαστικά πρόβα για να μην με πιάσει πανικός. Όλα υπό έλεγχο, μπαίνουμε στο χειρουργείο, εκεί μέσα οφείλω να ομολογήσω ότι αγχώθηκα μέχρι να ακούσω το μωρό κ στη συνέχεια η ώρα πού με έραβαν μου φάνηκε αιώνας κ συγχρόνως είχα κ μια δυσάρεστη αίσθηση συνεχώς στην περιοχή. Ευτυχώς πριν μπω στο χειρουργείο βρήκα έξω την μαία που είχα στην πρώτη μου γέννα κ μπήκε κ ήρθε αυτή μέσα μαζί μου κ ήμουν κάπως πιο ήρεμη. Σε γενικές γραμμές τα πράγματα πήγαν καλύτερα από ότι φανταζόμουν.

Την πρώτη μέρα δεν κατάφερα να σηκωθώ, ήμουν πολύ καταπονημένη. Ζήτησα να μου φέρουν το συντομότερο δυνατόν το μωρό για να το βάλω στο στήθος κ αν κ ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό μπορούσαν να μου το φέρνουν ανά 4 ώρες (ουδέν σχόλιο). Πέμπτη κ Παρασκευή λοιπόν, έτσι κ έγινε μόνο που κάποιες φορές κ ενώ υποτίθεται δεν του έδιναν γάλα το μωρό όταν ερχόταν κοιμόταν κ αναγούλιαζε με το στήθος...το Σάββατο που είχα πλέον σηκωθεί, είχα βγάλει κ τον ορό κ μπορούσα να κινούμαι πιο άνετα τον πήρα στο δωμάτιό μου γιατι φοβήθηκα ότι επειδή δεν έτρωγε κ θα ξεκινούσε να κατεβαίνει το γάλα θα είχα θέμα με το στήθος. Δεν το μετάνιωσα, εξάλλου νομίζω ότι στο σπίτι με την μεγάλη δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε τόσο χρόνο οι 2 μας...

Τώρα βέβαια ξεκινάνε τα δύσκολα αλλά θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά...

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα μανούλες και αναμένουσες ..

Να σου ζήσει supermom Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 50580

Παρασκευή και Σάββατο πόνος στην μέση σαν περίοδο και συσπάσεις, την Κυριακή τίποτα, 2 καλές συσπάσεις μόνο να μην ξεχνιόμαστε. Σήμερα έχω γιατρό το απόγευμα και ελπίζω τουλάχιστον σε μια μικρή διαστολή για αρχή, έτσι για να φανεί λίγο φως στην άκρη του τούνελ ..

Η bebek6 από το χθεσινό μήνυμα δεν ξαναφάνηκε, μάλλον είναι ήδη αγκαλιά με το μπεμπέ .. Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 654316

Κατά τα άλλα Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 93981 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 15 517142 κι άγιος ο θεός ..


markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mamavi κοντεύεις κι εσύ... Με το μπεμπεκάκι σίγουρα κάτι παίζει γιατί η παρουσία της ήταν συνεχής εδώ, οπότε μάλλον γεννάει/γέννησε.

Supermom συγχαρητήρια και να σου ζήσει! Καλά έκανες και πήρες το μωρό μαζί σου... το θέμα θηλασμός χρειάζεται πολλή επιμονή και υπομονή. Ευτυχώς είχα θηλάσει στη Μαρκέλλα μου και ήξερα κάποια πράγματα άλλα ούτε κατά διάννοια δεν θήλασα αποκλειστικά , της έδινα συμπλήρωμα, ενώ τώρα με το μπέμπη του δίνω μόνο δικό μου γαλατάκι, ούτε χαμομήλι ούτε τίποτα, γάλα όσο θέλει κι όποτε θέλει. Μπορεί ανά μισή ώρα να τον βάζω στο στήθος... κουράζομαι άλλα νιώθω καλά με τον εαυτό μου. Ποπάκι...πάλεψέ το, η παραγωγή σου θα αυξηθεί όσο βάζεις το μωρό στο στήθος, με το συμπλήρωμα οδηγείσαι στο να μην παράγεις αρκετά... Βέβαια εσείς οι μανούλες που έχετε και άλλα παιδάκια δυσκολεύεστε ακόμα περισσότερο με τον αποκλειστικό θηλασμό. Εγώ είμαι όλη μέρα με το βυζί έξω, το έχουν δει όλοι στο σπίτι, είμαι ατραξιόν, χαχα! Πώς τα δίνει όμως έτσι ο Θεός, καθόλου δεν ντρέπομαι, δεν το βλέπω σα στήθος άλλα σαν το "μπουκάλι" του μωρού μου...

Οι κολικοί του μπέμπη δεν είναι πολύ δυνατοί απλά είναι συνεχόμενοι και κλάμα δεν έχει όσο είχε η μαρκέλλα μου (μιλάμε για ώρες σκουξίματος) απλά έχει σφίξιμο και αρκετή γκρίνια. Ξεκίνησαν γύρω στο δεκαήμερο και δεν ξέρω πότε θα σταματήσουν. Ελπίζω σύντομα γιατί μετά τον 4ο μήνα ξεκινάνε οι πόνοι από τα δόντια...και μετά εκεί να δείτε χαμός!

Αναρωτιόμουν κάποια στιγμή γιατί δε θυμόμαστε τίποτα από τη γέννησή μας και την περίοδο μετά? Και έβγαλα το συμπέρασμα ότι αν θυμόμασταν το σοκ της γέννας, τους πόνους από τους κολικούς, τους πόνους από τα δόντια, από τα συγκάματα κτλ, μάλλον θα χαζεύαμε...αρχίζουμε και θυμόμαστε από τότε που ίσως μπορούμε να διαχειριστούμε τις αναμνήσεις μας....
Τι λέω πάλι η μάνα...σταματήστε με!

Ποιες εγκυούλες μείνανε? Ενεργές εννοώ, γιατί στη λίστα έχουμε πάρα πολλές που δεν επικοινωνούν μαζί μας!Κορίτσια πού είστε?

Σπυράκο σου στέλνω φιλάκια!

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermom na sou zisei!!! kai emena otan mou tin fernan koimotane, na fadasteis mono to proto bradu tis dosane kseno epeidi to zitisa ego kai to deutero mou tin ferane se eksali katastasi, tin taiza 1,5 ora kai den xotase... opote ksanazitisa na tis dosoun kseno.. apo oti katalaba kai meta sto spiti itane apla polu kourasmeni apo tin genna, kai oxi oti tin taizan kseno...
ti kanete koritsares?

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xrusa mou, to diko mou to buzi to den to exoun dei mono i oikogeneia, alla kai oloi autoi pou exoun erthei episkepsi, kai oloi i geitonia mias kai kathomai kai sto mpalkoni... kai go etsi to blepo san mpoukali tou morou...

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και ειμαι ακομα ΕΔΩ.. συσπασεις συνεχεια χθες και τπτ δεν θελει να μου κανει την χαρη εκανα τα σπα μου και αυριο πρωι μπαινω μεσα για ορους φοβαμαι τρεμω θυμαμαι τους παλιους μου πονους και το σοκ ακομα το θυμαμαι ελπιζω να εμπεδωσω οτι ολα ειναι διαφορετικα ευχηθητε μου καλη γεννα και ολα να πανε καλα θα σας σκεφτομαι.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!!τι κανετε?πηγαμε το σαβκο θαλασσιτσα!!!εγω δε μπηκα μιας και ακομη εχω λοχεια αλλα καναν μπανακι τα μεγαλα και το χαρηκαν πολυ!εγω με την μπεμπα ψαθα-πετσετα-βυζι και νανι!!!τι ωραια που ηταν!!!
supermom να σου ζησει το μπεμπε!μην ανησυχεις για το θηλασμο!εγω που την ειχα απο την πρωτη στιγμη που πηγα στο δωματιο μαζι μου δεν μπορω να πω οτι το παιδι ηταν ζωηρο και ετρωγε με παθος!!!ειναι κι αυτα μωρε κουρασμενα απο τη γεννα!και μετα την αδρεναλινη που κατακλυζει το κορμακι τους την ωρα του τοκετου χαλαρωνουν και κοιμουνται πολυ!θα πας σπιτι θα αρχισουν τα πονακια και θα αναπολεις τις ωραιες αυτες στιγμες ησυχιας!!!
να ξεκουραζεστε οσο κοιμουνται τα μωρα σας!!!ειδικα οσες ειναι το πρωτο σας!!!μην κανετε τις βλακειες που εκανα εγω στο πρωτο που αυτο κοιμοταν κι εγω εκανα δουλειες λες και θα ερχοταν η βασιλισσα ελισσαβετ να στρογγυλοκαθισει στο σαλονι μου!!! Wink τωρα με τρια μωρα και που θελω δε μπορω!ισα που προφταινω και μπαινω μια καλημερα να πω!
σας φιλω!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυγολεμονη έγραψε:και ειμαι ακομα ΕΔΩ.. συσπασεις συνεχεια χθες και τπτ δεν θελει να μου κανει την χαρη εκανα τα σπα μου και αυριο πρωι μπαινω μεσα για ορους φοβαμαι τρεμω θυμαμαι τους παλιους μου πονους και το σοκ ακομα το θυμαμαι ελπιζω να εμπεδωσω οτι ολα ειναι διαφορετικα ευχηθητε μου καλη γεννα και ολα να πανε καλα θα σας σκεφτομαι.

αχ αυριο θα εχεις το νινακι αγκαλιτσα!!!!!!αυτο να σκεφτεσαι και ολα τα αλλα τα ξεχναει η μανα οταν παιρνει το σπλαχνο της αγκαλια!!!με το καλο κοπελα μου!ολα καλα θα πανε!θα σε σκεφτομαστε!!! I love you [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμεις θα σε σκεφτόμαστε, μην αγχώνεσαι,μια μερα θα είναι και θα περασει κοπίτσι μου,όλα θα πάνε καλά,θα ηρεμήσεις επιτέλους...ολα αντέχονται....

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρκελα πως εισαι?εσυ δεν ειχες κανει πυρετο?απο τι ηταν τελικα?συγγνωμη αν σας μπερδευω βρε κοριτσια αλλα και απο τα πολλα ξενυχτια το μυαλο μπλοκαρει...

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Bebek m GENNISES???
P eisai kali m???
G na min eisai mesa simenei gennises...
Agapoulla m s euxwme ta kalitera...
K elpizw na einai ola kala...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 23]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις