Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
481 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 481 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 19 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 23]

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυγολεμονη έγραψε:και ειμαι ακομα ΕΔΩ.. συσπασεις συνεχεια χθες και τπτ δεν θελει να μου κανει την χαρη εκανα τα σπα μου και αυριο πρωι μπαινω μεσα για ορους φοβαμαι τρεμω θυμαμαι τους παλιους μου πονους και το σοκ ακομα το θυμαμαι ελπιζω να εμπεδωσω οτι ολα ειναι διαφορετικα ευχηθητε μου καλη γεννα και ολα να πανε καλα θα σας σκεφτομαι.

Mwraki m s euxwme ola ta kalitera k na min ypofereis toso...
O theoullis mazi s...

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυγολεμονη έγραψε:και ειμαι ακομα ΕΔΩ.. συσπασεις συνεχεια χθες και τπτ δεν θελει να μου κανει την χαρη εκανα τα σπα μου και αυριο πρωι μπαινω μεσα για ορους φοβαμαι τρεμω θυμαμαι τους παλιους μου πονους και το σοκ ακομα το θυμαμαι ελπιζω να εμπεδωσω οτι ολα ειναι διαφορετικα ευχηθητε μου καλη γεννα και ολα να πανε καλα θα σας σκεφτομαι.

Αυγολέμονη με το καλό κοπέλα μου, καλή λευτεριά και σου εύχομαι ολόψυχα να είναι τελείως διαφορετικά αυτή τη φορά, συγκεντρώσου στον παίδαρο που σε περιμένει.

Εμείς στο τσακ την γλιτώσαμε την καισαρική σήμερα κορίτσια, στον τυπικό έλεγχο σήμερα ο γιατρός διαπίστωσε ταχυκαρδία (είχε και τις προηγούμενες φορές) και επειδή φοβήθηκε μήπως το μωρό στρεσάρεται μας έστειλε στην κλινική για καρδιοτοκογράφο (έπρεπε να περάσει καμιά ώρα γιατί είχα φάει σοκολάτα), αν επέμενε η ταχυκαρδία θα με έβαζε για επείγουσα καισαρική. Τελικά, η μπέμπα το έριξε στον ύπνο και πέσανε οι παλμοί οπότε το γλιτώσαμε προς το παρόν αλλά Τετάρτη επανέλεγχο.

Το ρεζουμέ είναι ότι η μπέμπα δεν λέει να εμπεδωθεί και αν με προλάβει καμία καισαρική μάλλον θα δω και τον Αύγουστο να έρχεται. Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 16 534787 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 16 534787



markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:μαρκελα πως εισαι?εσυ δεν ειχες κανει πυρετο?απο τι ηταν τελικα?συγγνωμη αν σας μπερδευω βρε κοριτσια αλλα και απο τα πολλα ξενυχτια το μυαλο μπλοκαρει...

Καλά είμαι τώρα κούκλα μου, ανεξήγητος ο πυρετός, με κάναν εξετάσεις και με εξέτασαν πάρα πολύ σχολαστικά στην τομή και από κάτω μπας και έπαθα καποια μόλυνση, άλλα όλα οκ. Ίωση μου είπαν μάλλον, δεν ξανανέβηκε, οπότε ούτε αντιβίωση που μου συνέστησαν πήρα, και συνέχισα φυσικά να θηλάζω.

mamavi έγραψε:
Εμείς στο τσακ την γλιτώσαμε την καισαρική σήμερα κορίτσια, στον τυπικό έλεγχο σήμερα ο γιατρός διαπίστωσε ταχυκαρδία (είχε και τις προηγούμενες φορές) και επειδή φοβήθηκε μήπως το μωρό στρεσάρεται μας έστειλε στην κλινική για καρδιοτοκογράφο (έπρεπε να περάσει καμιά ώρα γιατί είχα φάει σοκολάτα), αν επέμενε η ταχυκαρδία θα με έβαζε για επείγουσα καισαρική. Τελικά, η μπέμπα το έριξε στον ύπνο και πέσανε οι παλμοί οπότε το γλιτώσαμε προς το παρόν αλλά Τετάρτη επανέλεγχο.

Το ρεζουμέ είναι ότι η μπέμπα δεν λέει να εμπεδωθεί και αν με προλάβει καμία καισαρική μάλλον θα δω και τον Αύγουστο να έρχεται. Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 16 534787 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 16 534787

Το θέμα είναι να είναι μαμά και μωρό καλά, ελπίζω όλα να πάνε όπως τα θέλεις, άλλα και έτσι να μη γίνει, να είναι για το καλύτερο. Φιλιά και καλές υπομονές!

Joannua με αρέσει που είσαι εδώ να υποστηρίζεις γερά τις εγκυούλες μας! Μπράβο! Νομίζω είσαι αυτή που παραπονέθηκε λιγότερο από όλες μας στην εγκυμοσύνη!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera koritsia mallon irthe kai mena i seira mou na paro ton mpempi agalitsa Very Happy eida aima pira til tin giatro kai tha pao apo ekei kata tis 11 na do ti tha mou pei alla opos eipe plisiazoume.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μ τι κανετε?
Αυγολεμανακι με το καλο αγαπη κ ολα θα πανε μια χαρα.κ εμενα εβαλε ορο ο γιατρος κ χωρις επισκληριδιο γεννησα μια χαρα.μολις δεις τον γιο σου ολα θα τα ξεχασεις..
Κορινακι κ εσενα σου ευχομαι με το καλο καλη μ κ συντομα θα κρατησεις αγκ το μωρο σου!!
Mamavι θα συμφωνησω με την Χρυσα,μαμα κ μωρο να ναι καλα.κ εμενα ειχε ταχυκαρδιες η μπεμπα σε μια επισκεψη αλλα ολα ηταν μια χαρα.
Joannua τι κανεις?τα φιλια μου..
Χρυσα κ Φρανς αυτο με το βυζι-μπουκαλι ειναι φοβερο!εγω βεβαια ντρεπομαι κ αν παω βολτα την ταιζω πριν φυγουμε κ επιστρεφω πριν φταδει η ωρα για μαμ..
η κορη μου δεν παιζεται!!λεει 'αγκου'!!κοριτσια τρελαθηκα οταν τακουσα..της μιλαμε κ γελαει!!επισης νανουριζεται μονη της...!!τι να πω απο μικρη μικρη μας κανει κ λιωνουμε..α!ειναι απαιτητικη γυναικα η κορη μου κ θα μας ζορισει!!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalimera agapes m kales...
AAA i bebek mas exei gennisei mallon... Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 16 536304

DEn mpike katholou ap tin kuriaki...

Augolemoni m kali eleutheria agapoulla m...

Mamades ti kanete me t ninakia sas??? Very Happy


mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Korina26 με το καλό να ξεκινήσει ο τοκετός κοριτσάκι μου και με έναν πόνο να υποδεχθείς το αγοράκι σου.

Markella & Spyros έχετε δίκιο, εδώ στο τέλος σημασία έχει πάνω απ'όλα να την κρατήσω γερή στην αγκαλιά μου. Απλά σάστισα χθες, τώρα που το σκέφτομαι δεν θα με πείραζε καθόλου να την είχα ήδη σήμερα! Μου φαίνεται στο τέλος θα την ζητήσω κιόλας την καισαρική .. Twisted Evil

Joannoua3 τι κάνεις κορίτσι μου, τίποτε από συμπτώματα; Παρασκευή ξαναπάς στον γιατρό;

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavi έγραψε:Korina26 με το καλό να ξεκινήσει ο τοκετός κοριτσάκι μου και με έναν πόνο να υποδεχθείς το αγοράκι σου.

Markella & Spyros έχετε δίκιο, εδώ στο τέλος σημασία έχει πάνω απ'όλα να την κρατήσω γερή στην αγκαλιά μου. Απλά σάστισα χθες, τώρα που το σκέφτομαι δεν θα με πείραζε καθόλου να την είχα ήδη σήμερα! Μου φαίνεται στο τέλος θα την ζητήσω κιόλας την καισαρική .. Twisted Evil

Joannoua3 τι κάνεις κορίτσι μου, τίποτε από συμπτώματα; Παρασκευή ξαναπάς στον γιατρό;


Kalimera mamavi m egw tpt apo simadi apo oti kserw...
O giatros leei eimai poli konta wmos enas theos kserei...
Leei einai kato xamila k oti exei malakwsei o traxilos m...
Ase na doume...
Nai agapoulla m paraskeui exw giatro na me ksana kitaksei apo kato...

Esu??? ti ginete me esena kali m???

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannoua3 έγραψε:
mamavi έγραψε:Korina26 με το καλό να ξεκινήσει ο τοκετός κοριτσάκι μου και με έναν πόνο να υποδεχθείς το αγοράκι σου.

Markella & Spyros έχετε δίκιο, εδώ στο τέλος σημασία έχει πάνω απ'όλα να την κρατήσω γερή στην αγκαλιά μου. Απλά σάστισα χθες, τώρα που το σκέφτομαι δεν θα με πείραζε καθόλου να την είχα ήδη σήμερα! Μου φαίνεται στο τέλος θα την ζητήσω κιόλας την καισαρική .. Twisted Evil

Joannoua3 τι κάνεις κορίτσι μου, τίποτε από συμπτώματα; Παρασκευή ξαναπάς στον γιατρό;


Kalimera mamavi m egw tpt apo simadi apo oti kserw...
O giatros leei eimai poli konta wmos enas theos kserei...
Leei einai kato xamila k oti exei malakwsei o traxilos m...
Ase na doume...
Nai agapoulla m paraskeui exw giatro na me ksana kitaksei apo kato...

Esu??? ti ginete me esena kali m???

Εγώ έχω και πόνους στην μέση και συσπάσεις αλλά ακανόνιστες όμως το μωρό έχει συνέχεια τα χέρια στο κεφάλι και δεν λέει να το βάλει μέσα στην λεκάνη για να ξεκινήσει ο τοκετός. Οπότε αναμονή, αύριο το πρωί έχω καρδιοτοκογράφο πάλι.
Εμένα ακόμη δεν με είδε από κάτω, την επόμενη φορά μάλλον.

Που θα πάνε θα έρθουν joannoua3 μου, εκεί μέσα θα μείνουν; Laughing Laughing

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sigoura kali m den tha minoun mesa hahaha...
Tha vgoun opote thelisoun...

Pote tha ksana pas giatro na se dei???

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
geia sas
τικανετε πως πανε οι εγκυουλες μας?
η μαμαδες πως πατε?σπυρος και μαρκελα τι γινεται μ τους κολικους?ελπιζω να φυγουν γρηγορα .
supermom να σου ζησει κοπελα μ

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannoua3 έγραψε:Sigoura kali m den tha minoun mesa hahaha...
Tha vgoun opote thelisoun...

Pote tha ksana pas giatro na se dei???

Δεν ξέρω κοριτσάκι, θα συναντηθούμε αύριο στον καρδιοτοκογράφο και θα κανονίσουμε τότε ..

Astarte

Astarte
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λοιπόν γέννησα την Παρασκευή μια κούκλα 3205. Η ιστορία έχει πολλή πλάκα.
Όπως σας είχα πει από την προηγούμενη, είχα καφέ εκκρίσεις και μου είπε η γιατρός αν δεν έχουν προχωρήσει τα πράγματα μέχρι το πρωί να πάω από το ιατρείο να ξαναελέγξει τράχηλο.
Όλο το βράδυ πονούσα και χρονομετρούσα, είχα οδυνηρές συσπάσεις ανά δεκάλεπτα περίπου, αλλά όχι απόλυτα τακτικές. Έκανα υπομονή μέχρι να φτάσει το πρωί, και πήγα ιατρείο...
Μόλις με κοιτάει από κάτω, γουρλώνει τα μάτια και μου κάνει... Έχεις 8 διαστολή. Σε μισή ώρα μάξιμουμ γεννάς. Διάλεξε, ή εδώ ή κλινική που είναι δίπλα, σπίτι δεν προλαβαίνουμε ξέχνα το.
Ε, επέλεξα κλινική, δεν έπαιζε απλά να γεννήσω στο κρεβάτι του ιατρείου! Φεύγουμε άρον άρον για κλινική, να γκαρίζω εν τω μεταξύ από τους πόνους που είχαν φτάσει 3λεπτοι πια, φτάνουμε και με πήραν άμεσα, είχα 10 διαστολή! Ούρλιαζα παρακαλώντας για επισκληρίδιο... Δεν άντεχα!
Με βάζουν στο δωμάτιο, και μου πάτησαν μια ελαφριά ραχιαία που μου χάρισε τον παράδεισο... Ήρθε και η γιατρός και αρχίσαμε τις εξωθήσεις κατευθείαν. Η μικρή βγήκε σε 5 λεπτά άσπρη άσπρη. Τέλειο φήλινγκ να γλιστράει από μέσα σου! Δε χρειάστηκα ραψίματα, πήγα στο δωμάτιο κατευθείαν.
Απαίτησα αποκλειστικό θηλασμό και να έχω το μωρό μαζί μου συνέχεια, όπως κι έγινε. Δυστυχώς δεν είχαν ιδέα από θηλασμό και δεν είχα βοήθεια, με αποτέλεσμα τώρα να έχουν πληγωθεί οι θηλές μου. Επιμένω πάντως κι ας πονάει.
Χθες γυρίσαμε, σήμερα την έχω αγκαλίτσα και τη χαίρομαι την καραμελίτσα μου!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Astarte έγραψε:Λοιπόν γέννησα την Παρασκευή μια κούκλα 3205. Η ιστορία έχει πολλή πλάκα.
Όπως σας είχα πει από την προηγούμενη, είχα καφέ εκκρίσεις και μου είπε η γιατρός αν δεν έχουν προχωρήσει τα πράγματα μέχρι το πρωί να πάω από το ιατρείο να ξαναελέγξει τράχηλο.
Όλο το βράδυ πονούσα και χρονομετρούσα, είχα οδυνηρές συσπάσεις ανά δεκάλεπτα περίπου, αλλά όχι απόλυτα τακτικές. Έκανα υπομονή μέχρι να φτάσει το πρωί, και πήγα ιατρείο...
Μόλις με κοιτάει από κάτω, γουρλώνει τα μάτια και μου κάνει... Έχεις 8 διαστολή. Σε μισή ώρα μάξιμουμ γεννάς. Διάλεξε, ή εδώ ή κλινική που είναι δίπλα, σπίτι δεν προλαβαίνουμε ξέχνα το.
Ε, επέλεξα κλινική, δεν έπαιζε απλά να γεννήσω στο κρεβάτι του ιατρείου! Φεύγουμε άρον άρον για κλινική, να γκαρίζω εν τω μεταξύ από τους πόνους που είχαν φτάσει 3λεπτοι πια, φτάνουμε και με πήραν άμεσα, είχα 10 διαστολή! Ούρλιαζα παρακαλώντας για επισκληρίδιο... Δεν άντεχα!
Με βάζουν στο δωμάτιο, και μου πάτησαν μια ελαφριά ραχιαία που μου χάρισε τον παράδεισο... Ήρθε και η γιατρός και αρχίσαμε τις εξωθήσεις κατευθείαν. Η μικρή βγήκε σε 5 λεπτά άσπρη άσπρη. Τέλειο φήλινγκ να γλιστράει από μέσα σου! Δε χρειάστηκα ραψίματα, πήγα στο δωμάτιο κατευθείαν.
Απαίτησα αποκλειστικό θηλασμό και να έχω το μωρό μαζί μου συνέχεια, όπως κι έγινε. Δυστυχώς δεν είχαν ιδέα από θηλασμό και δεν είχα βοήθεια, με αποτέλεσμα τώρα να έχουν πληγωθεί οι θηλές μου. Επιμένω πάντως κι ας πονάει.
Χθες γυρίσαμε, σήμερα την έχω αγκαλίτσα και τη χαίρομαι την καραμελίτσα μου!

να σου ζησει!!!να ειστε γερες και υγιεις και οι δυο σας!!!ωραια η γεννα σου αν και φανταζομαι θα ηθελες πιο πολυ στο σπιτι!για τις θηλες να κανεις υπομονη,να προσεχεις και να αλλαξεις σταση θηλασμου να ηρεμησει λιγο το πληγωμενο σημειο!μολις ξεπερασεις αυτο τον γολγοθα ειναι απολαυση ο θηλασμος!!! Wink

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Astarte, να σου ζήσει! Πολύ ωραία η ιστοριούλα σου, θα έχεις να την διηγείσαι ευχάριστα σαν εμπειρία. Για τις θηλές δοκίμασε λανολίνη, κάτι κάνει, ή ψευδοθηλές μέχρι να επουλωθούν οι πληγές, εγώ έτσι έκανα.

391Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #8 - Σελίδα 16 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Ιουλ 24, 2012 3:49 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σας ζησουν τα μωρακια οσες γεννησατε!δεν προλαβαινω να τα διαβαζω ολα!κατι διαβασα για τεχνητους πονους.παντως εγω που εκανα προκληση ημουν με τα φαρμακα 8 ωρες και δεν ενιωσα ουτε καν πονους περιοδου!διαστολη μηδεν και τραχηλος πισω πισω...γιαυτο και εκανα καισαρικη.μεχρι και ο γιατρος απορησες με τοσες ωρες και τιποτα...τεσπα...σημασια εχει το μωρο να ειναι να καλα..το δικο μου το καυμενο εχει κολικους κ το περναει σχεδον στα μουγκα..το λυπαμαι..ειναι και γεματο σπυρακια το προσωπακι της το καυμενο..ουφ.εσεις τι κανετε για τα σπυρακια?

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Astarte m na s zisei agapi m...
Pantos teleia i istoria s...

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια!!!!!τι κανετε? Astarte να σου ζησει το μωρακι!!!! φιλια σε ολες

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalispera eleni m ti kaneis kali m???

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα ειμαιμε το μωρο την κορη μου περναει η μερα γρηγορα!!!ξεκουραζομαι τωρα οσο μπορω γιατι 15αυγουστο περιπου μετακομιζουμε!!!!!!εσυ πως εισαι??

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nai kali m ksekourasou afou tha exeis k tin metakomisei...
Ax panagia m...

Egw kanw ypomoni...
Ta paidia m wmos oli mera me rwtane pote tha erthei i adelfi ts spiti...

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σου ευχομαι να τη δεχτουνε οπως δεχτηκε η μικρη μου το μπεμπη!!!!τον ακουει που κλαιει κ τρεχει πρωτη αυτη!!!!κ ολο γλυκολογα του λεει!!!!!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
OU se euxaristw poli kali m...
na se kala...

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστινάκι, μπράβο ρε θηρίο...μπορεί να μη γέννησες σπίτι, άλλα η ιστορία σου όντως είναι κινηματογραφική! Έχεις καθόλου βοήθεια στο σπίτι τώρα? Πώς την παλεύεις? Στις θηλές θα βάζεις purelan κρέμα είναι η καλύτερη, και γαλατάκι δικό σου και άσε τη θηλή να αερίζεται, θα επουλωθεί.

Κρίστι, τα σπυράκια δε θυμάμαι να τα βάζουμε τίποτα, είναι από σμήγμα που εκκρίνεται και θεωρείται φυσιολογικό...αμα δεν την ενοχλούν με φαγούρα κτλ, δεν υπάρχει λόγος να τα βάλεις οτιδήποτε επάνω.

Κορίνα, με το καλό κορίτσι μου...

Joannua και ελένη, φιλάκιαααα!

Οι κολικοί μας τυραννάνε επίσης άλλα δεν είναι αυτό που θυμάμαι από τη Μαρκέλλα (ευτυχώς). Πήγαμε χτες την πρώτη μας βόλτα κι έχω να πω ότι ο κύριος λατρεύει το καρότσι του, κοιμάται άνετα εκεί μέσα , το κρεββατάκι του ούτε να το φτύσει πλέον...Κι επειδή μένουμε κάποια βράδυα μόνοι μας πλέον γιατί ο μπαμπάς και η μαμά προσέχουν το παιδί της αδερφής μου, τη βγάζουμε στο σαλόνι στον ένα καναπέ εγώ, στον άλλο ο άντρας μου, το μωρό στο καρότσι σκεπασμένο και το κλιματιστικό (ένα υπάρχει μόνο δυστυχώς) ανοιχτό και δόξα τω Θεώ κοιμόμαστε λίγο εδώ και δύο μέρες... Βλέπω ότι και το μωρό κοιμάται καλύτερα, επειδή δεν ζεσταίνεται...Αφήνω και λίγο το παράθυρο ανοιχτό για ανακύκλωση και όλα καλά... Τις υπόλοιπες μέρες τί κάνουμε είναι το ζήτημα....

Με το θηλασμό όλα καλά...βοήθησε ο Θεός και θεωρώ ότι τον έχουμε εδραιώσει πλέον...

Τώρα πότε θα βρω χρόνο για ένα πεντικιούρ και κομμωτήριο είναι ένα μεγάλο ερώτημα, ελπίζω να μπορέσω σύντομα... (καλή η μητρότητα κορίτσια άλλα βλέπω αυτές τις φτέρνες μου και κάτι με πιάνει).

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
astarte na sou zisei!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 23]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 19 ... 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις