Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
112 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 112 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 12:44 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
rouzaki έγραψε:

Μη βιαστείς να γινεις 40. Θα έρθει η ώρα του, αλλά σε 20 χρόνια!


Αυτο νομιζω τα λεει ολα!

27διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 2:20 am

Pitsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα. Και εγώ πιστεύω ότι δεν είναι καλό σημάδι να σε πιέζει να ξεκόψεις από την οικογένεια σου. Να θυμάσαι πως ότι και αν γίνει οι γονείς σου θα είναι αυτοί που θα σε βοηθήσουν σε όλα τα δύσκολα. Οπότε να του ξεκαθαρίσεις ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκόψεις από τους γονείς σου.
Δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου αλλά μπορώ να πω ότι θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά.
Τα 20 χρόνια που σας χωρίζουν είναι πολλά και οι διαφορές σιγά σιγά θα αρχίσουν να φαίνονται..
Κάνε ένα διάλειμμα από τη σχέση αυτή, βγες έξω με τις φίλες σου και πέρνα καλά..
Ίσως λίγος καιρός μακριά από όλους σε βοηθήσει να σκεφτείς καλύτερα τα πράγματα. Very Happy

28διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 2:58 am

vicky00


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ναι συμφωνω πρεπει να σκεφτω πολυ καλα..τωρα που ειμαστε σε αποσταση και σκεφτομαι λιγο πιο καθαρα βλεπω οτι εχω εγω ξεκοψει απο την παρεα μου επειδη δεν του αρεσε,σε καποιους καβγαδες μας ειχε βγει εκτος εαυτου πολλες φορες,βεβαια εφταιγα και γω.Αλλα αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι οτι δεν θελω να μενω μαζι του και να περνω τον καιρο μου γιατι αυτος δεν εχει ολο τον καιρο μπροστα του..τον αγαπω και οφειλω να σκεφτω και τις δικες του αναγκες..

29διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 3:14 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
k poies einai oi dikes tou anages???exete milisei gia ayto?pos simperiferete se esena??ok ennooeitai pos zhlevei alla den mporei na ftasei se shmeio na mhn se afinei na vgaineis k apo to spiti epeidh zhlevei...ena zevgari prepei na exei empistosunh o enas ston allon...oi dikes sou oi anages poies einai?eisai diladi prothimi na kleiste se ena spiti gia ta upoloipa 14 xronia sou leo ego gia na kanete 1-2-3 paidia px k na ta megaloseis esy?logiko einai se mia hlikia 42 xronon pou einai na viazete gia ta xronia perasan k h epomenh 8 etia einai h eukairia tou oste na kanei paidia..alla esu ti theleis???aisthanomai oti kati den sou kollaei...to vlepo sta mnm sou...den eisai sigourh...tin mia pairneis to meros tou k tin allh les oti malonate k oti eixe vgei ektos eautou k oti eksetias tou den milas me tis files sou...k diladi tin epomenh fora pou tha vgei ektos eautou ti tha kanei???tha se sakatepsei sto ksilo????skepsou polu kala pos skeftese na eisai tin epomenh 10 etia...k den yparxei kanenas logos na ksekopseis apo tous goneis sou eksetias tou...einai oi goneis sou...den paei etsi to pragma...otan agapas den vazeis ton allon anamesa se ayton k tin oikogneia tou..exo zhsei paromoia katastash me esena pou ekane akrivos to idio...psixologikos polemos gia 3.5 xronia k ego o vlakas kathomouna..pisteva tha allaksei..alla den allakse..egine xeiroteros..me xtypouse me evrize me tis xeiroteres vrisies pou mporeis na fantasteis,me provale polles fores mprosta se filous,oikogneia gnostrous,,alla oxi ego ekei..ton agapousa..elega tha allaksei...polla psemata piso apo tin plath mou,pou ta ematha meta apo 2 xronia kai...k den sou milao gia anthropo 40 xronon px...milame gia enana ''anthropo'' 21 xronon tote...k eythxos hmoun eksipni k eperna to xapi gia 3 xronia k den ekana kana paidi mazi tou giati to eixe skopo na to kanei... k tora akoma sta dikasthria tha eimastan..k opou eipa ai sixtir k sikothika k efuga...meta apo auto to sklhro mathima pou phra ematha na sevomai prota ton eauto mouy k na mhn afiso pote kanenan na me prosvalei...etsi prepei na kaneis esy...den leo oti o anthropos tha einai etsi ennoeitai...alla mporeis na eisai 10000000000% sigourh?pou ksereis meta an den arxeisei na zulevei pou eisai foititria????k na kavgadizete gia ayton ton logo...ego logo mia polu asxhmhs empeirias pou eixa prin apo xronia sou leo apla merika PARADEIGMATA...esy omos prepei na deis ti tha kaneis...pare tin sosti apofasi gia sena

30διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Διαφορα ηλικας Τρι Ιουλ 10, 2012 3:16 am

Ελενη+Λυδια

Ελενη+Λυδια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πρεπει να σκευτεις και τις δικες σου αναγκες αλλα αφου αναρωτιεσαι και να πας μαζι του δεν νομιζω να κρατησει και πολυ γιατι τις περισσοτερες φορες οταν θελουμε πολυ κατι προσπαθουμε να το καταφερουμε και οταν αποκταμε το θελουμε ποια...ελπιζω να καταλαβες τι εννοω..

31διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 3:39 am

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νανακι έγραψε:να σου πω κι εγω τη γνωμη μου μιας και τη ζητησες.
1-Κατι με ενοχλει στο οτι σε βαζει να διαλεξεις .Γιατι πρεπει να διαλεξεις? εδω νομιζω πως παει να επιβαλει τους ορους του και το ποιος κανει κουμαντο σε αυτη τη σχεση.
2- το ιδιο κανουν και οι γονεις σου ,με τη διαφορα οτι αυτοι θελεουν να σε προστατευσουν απο ενα τυχον μοιραιο λαθος
3-αν τον ακολουθησεις πως θα ζειτε ? εχεις δουλεια? εισαι ανεξαρτητη? αν δεν περνας καλα θα μπορεις να φυγεις αμεσως?
4- ειμαι 41 ετων ,θα μπορουσες να εισαι κορη μου ,θα μπορουσα ομως κι εγω να ειμαι στη θεση σου και να ζω τωρα με ενα συζυγο 63 ετων!!
εσυ τι νομιζεις ? θα ειμασταν καλα μαζι? θα ειχαμε κοινα ενδιαφεροντα ? θα με ακολουθουσε στο τρεξιμο και στο κολυμπι που κανω 3 φορες την εβδομαδα?
Ας πουμε τωρα, θα με ακολουθουσε ανετα στη Βουδαπεστη που θελω να παω ,και να τριγυρναμε στα μουσεια ολη μερα?
5- θελω να καταληξω ,μην κοιτας μονο τι θελει αυτος ! Αυτος και βεβαια θελει τη νεα ωραια και καταδικη του συντροφο ,να την πλασει οπως επιθυμει ,ΕΣΥ ΤΙ ΘΕΛΕΙς? ΞΕΡΕΙς ΤΙ ΖΗΤΑς ΚΑΙ ΤΙ ΑΝΑΓΚΕς ΘΑ ΕΧΕΙς ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ?

ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕς ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ !! ΚΑΙ ΠΩς ΘΑ ΗΘΕΛΕς ΝΑ ΖΕΙς !!

και αποφασισε οσο πιο ωριμα μπορεις .

και κατι αλλο [ως μαμα μιας εφηβης κορης ] ..το κοστος του να τα τιναζεις ολα στον αρερα για ενας ερωτα ισως ειναι τεραστιο .
Χτιζουμε και θεμελιωνουμε αγαπη και ανθρωπινες σχεσεις σιγα σιγα οσο περνουν τα χρονια ,ειναι κριμα να τα διαλυουμε σε μια μερα.
Με συγχωρεις για το θαρρος ,απλα ειπα την ταπεινη μου αποψη

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ .....τωρα βλεπεις τα πραγματα μεσα απο τον ερωτα το παθος το αθωο της ηλικιας σου σκεψου ομωςτον εαυτο σου με αυτον τον ανθρωπο μετα απο 10 και χρονια...σε καλυπτει και εισαι ικανοποιημενη απο αυτο που σκεφτεσαι;
προσωπικα εαν η κορη μου ερχοτανε και μου ελεγε οτι εχει μπλεξει και ειναι ερωτευμενη με εναν κατα 20 χρονια μεγαλυτερο της σορρυ κιολας αλλα θα εκανα τα παντα για να την απομακρυνω και αυτο επειδη ειμαι ΜΑΝΑ...
επισης ο τυπος σε πιεζει να μην ακους τους δικους σου και να τον ακολουθησεις τα ιδια θα ελεγε και στην κορη του εαν ειχε μπλεξει με 20 χρονια μεγαλυτερο της; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ....σε πιεζει τωρα φαντασου μετα απο χρονια που θα εισαι εσυ κατα 20 χρονια μικροτερη του τι θα κανει;
για μενα σορρυ που θα το πω ετσι χυμα και ας με κραξουνε καποιες αλλα εγω δεν θα τον ακολουθουσα μπορει να μου ητανε δυσκολο να τον χωρισω αλλα θα βρισκα την δυναμη .....θα σου ελεγα ν ασκεφτεις πολυ καλα τι θ ακανεις γιατι μιλαμε για τα νιατα σου και για την ζωη σου ολοκληρη

32διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 4:16 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σιγουρα υπαρχουν ζευγαρια οπου η διαφορα ηλικιας δεν στεκεται εμποδιο στη σχεση τους. Οπως για παραδειγμα η Ολιβια ,στο forum της οποιας φιλοξενουμαστε, με τον κατα 25+ χρονια μεγαλυτερο συζηγο της, η οποιοι δηλωνουν πανευτυχεις.

Διαβασε ομως λιγο το παρακατω που εγραψε ο αντρας της....

http://www.eimaimama.gr/2012/07/agaph-mou-eimai-egkyos.html

εγω ξεχωρισα μια φραση του η οποια ειναι πολυ σημαντικη.....καπου λεει το εξης:
"Στην πραγματικότητα δεν είχα δικαίωμα να σκεφτώ το μέλλον μαζί της"

Το παραπανω κειμενο διαβασε το για να δεις και την αποψη ενος αντρα που εκανε σχεση με μικροτερη του.

Πιστευω πως αλλιως θα ηταν αν ησουν 30 και εκεινος 50 και διαφορετικα ειναι τωρα που εσυ εισαι μονο 20.

Καπου λες πως εχει βγει εκτος εαυτου πολλες φορες αλλα εφταιγες εσυ.....μεγα λαθος να σκεφτεσαι ετσι.....μηπως αυτος ο τροπος σκεψης τον βολευει;

33διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 4:42 am

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vicky..katarxin efxomai ola na pane kala!!! tha sou elega kai egw na diavaseis tin istoria tis Olivias opws sou proteine kai i Panta, pou me sygkinise poly ki emena.
exw zisei ki egw kata kapoio tropo antistoixo synaisthima tou typou de thelw na stenaxwrisw oute tous goneis mou oute ekeinon kai na piezesai apo pantou na pareis mia apofasi.
omws, katarxin k emena afti i piesi 'dialekse' mou fainetai kapws,me pnigei, an kai ekeinos fantazomai to leei logw ilikias kai kala oti an xwrisete prepei na viastei na ftiaksei ti zwi tou, omws esy an meineis mazi tou de tha meineis giati ton lypasai pou perasan ta xronia tou kai oti ton exeis parei sto laimo sou kai pou tha vrei alli twra klp.... ok?
apo tin alli an xwriseis twra tha skeftesai argotera oti me xwrisan oi goneis mou kai an imoun mazi tou tha imoun sigoura kala.. etsi leitourgoume se aftes tis periptwseis, omws min peiismwneis apo tous goneis sou k tous pas kontra. ok akouses aftous, akouses ton syntrofo sou,akouses ki emas kai katamperdeftikes. TWRA SKEPSOU prin ginei olo afto, sou eixe dwsei kapoio simadaki piesis? i oti den eisai pragmatika eftyxismeni? apo ekei isws pareis apantisi.
se periptwsi omws pou proxwriseis, oi goneis sou kapoia stigmi tha to paroun apofasi,kyriws an doun eggonakia. kai se periptwsi pou episis proxwriseis k den pernas kala na thymasai pote den einai arga kai an exeis ti dynami proxwras parakatw, de symvivazesai.
sou efxomai na pareis tin apofasi pou tha se kanei eftyxismeni!

34διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 5:01 am

vicky00


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οι αμφιβολιες μου για εκεινον ξεκινουν απο το γεγονος οτι καποιες φορες που καβγαδισαμε και βγηκε εκτος εαυτου με χτυπησε.Φοβαμαι αν μεινω μαζι του μην επαναλειφθει κατι τετοιο.

35διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 5:03 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siko k fige opos eisai...fusika k tha ksana ginei...fige tora pou mporeis!!!!den sou aksizeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

36διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 5:09 am

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά βρε Βίκυ...αυτή η "λεπτομέρεια" που παρέλειψες από το πρώτο σου μήνυμα είναι που θα έπρεπε να είναι ο νούμερο 1 λόγος για να απομακρυνθείς από αυτόν τον άνθρωπο...ούτε η ηλικία, ούτε οι αντιρρήσεις των γονιών. Κοριτσάκι μου καλό...οι άντρες δεν χτυπάνε...προτιμούν να τους πέσει το χέρι παρά να το σηκώσουν πάνω στη σύντροφό τους κ στα παιδιά τους...

"Διαβάζεσαι" έξυπνη κοπέλα...σκέψου καλά τον εαυτό σου τώρα που ακόμη είναι νωρίς κ δεν έχεις καμία άλλη δέσμευση...κ να είσαι σίγουρη ότι ο άνθρωπος που θα σε χτυπήσει μια φορά θα σε ξαναχτυπήσει ΣΙΓΟΥΡΑ αργά ή γρήγορα...

37διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 5:10 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermom έγραψε:Καλά βρε Βίκυ...αυτή η "λεπτομέρεια" που παρέλειψες από το πρώτο σου μήνυμα είναι που θα έπρεπε να είναι ο νούμερο 1 λόγος για να απομακρυνθείς από αυτόν τον άνθρωπο...ούτε η ηλικία, ούτε οι αντιρρήσεις των γονιών. Κοριτσάκι μου καλό...οι άντρες δεν χτυπάνε...προτιμούν να τους πέσει το χέρι παρά να το σηκώσουν πάνω στη σύντροφό τους κ στα παιδιά τους...

"Διαβάζεσαι" έξυπνη κοπέλα...σκέψου καλά τον εαυτό σου τώρα που ακόμη είναι νωρίς κ δεν έχεις καμία άλλη δέσμευση...κ να είσαι σίγουρη ότι ο άνθρωπος που θα σε χτυπήσει μια φορά θα σε ξαναχτυπήσει ΣΙΓΟΥΡΑ ξανά αργά ή γρήγορα...

simfono apoluta...

38διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 5:12 am

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Η ΓΝΩΜΗ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣΕΤΟΝ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΧΕΡΙ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ 1 ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ!!!!!!!!!!ΟΣΑ ΩΡΑΙΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΕΣ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ.ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ ΧΕΡΙ ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΕΣΤΙΚΟΣ!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ!ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΠΛΑ ΤΑ ΛΕΩ ΜΕ ΑΓΑΠΗ

39διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 5:14 am

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vicky00 έγραψε:Οι αμφιβολιες μου για εκεινον ξεκινουν απο το γεγονος οτι καποιες φορες που καβγαδισαμε και βγηκε εκτος εαυτου με χτυπησε.Φοβαμαι αν μεινω μαζι του μην επαναλειφθει κατι τετοιο.

Ελπίζω να διάβασες ότι σου έγραψα παραπάνω για μια σχέση που ειχα με έναν πολύ βίαιο άνθρωπο!

Κάποιος που το κάνει μια φορα, θα το ξανακάνει. Και μην πιστέψεις ποτέ τη δικαιολογία του τύπου "δεν θα το ξανακάνω". Όσο περνάει ο καιρός όλο και χειροτερεύουν τα πράγματα, και αυτοί οι άνθρωποι σε κάνουν να νιώθεις ένα τίποτα. Οτι είσαι τόσο ασήμαντο ανθρωπάκι και πως μόνο με εκείνους θα είσαι κάτι. Ζητούν συνεχώς επιβεβαίωση της αγάπης και της προσοχής σου χωρίς να προσφέρουν τα ανάλογα!

Δεν ξέρω αν υπάρχει σωστός τρόπος για να πεις κάτιτέτοιο, γι'αυτό θα στο πω ευθέως.
Φύγε μακριά κορίτσι μου, και αν χρειαστείς βοήθεια να σου δώσω και το τηλέφωνο μου. 'Εχω πολύ άσχημη εμπειρία απο τέτοιον άνθρωπο! Αν φοβάσαι να μιλήσεις σε μια άγνωστη, μίλα σε ένα σύλλογο κακοποιημένων γυναικών. Μίλα σε ένα ψυχολόγο... κάποιοι δήμοι παρέχουν δωρεάν επισκέψεις σε ψυχολόγους.

Μην το σκέφτεσαι άλλο και μην μένεις άπραγη! Ακόμη και ένα απλό χαστούκι σημαίνει πολλά!

Κουκλίτσα μου είσαι μόνο 20 χρονών!!! Είσαι ένα τρυφερούδι, ένα λουλούδι ακόμη..... και αυτός αντί να σε έχει στα ώπα ώπα, σε χτύπησε κιόλας???!!! Shocked
Σκέψου τα νιάτα σου, και μην χαριστείς σε κανέναν για έναν έρωτα. Άλλωστε είσαι τόσο νέα, που σίγουρα θα ερωτευτείς άλλον και θα δεις οτι υπάρχουν και καλύτερα....

http://www.lovelyday.gr

40διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 5:21 am

vicky00


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας ειλικρινα...νιωθω πολυ μονη και πιεσμενη και προσπαθω να παραμερισω το συναισθημα μου και να φερθω ωριμα και λογικα,οι αποψεις σας με βοηθουν πολυ.

41διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 5:36 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
affraid affraid ΕΛΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΛΛΟ.ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ. διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 966307 ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΝ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΜΑΣ.ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΜΙΑ "ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΠΕΡΝΑΣ ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΤΟΝ".ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ?ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΖΩΟΥΛΑ ΣΟΥ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕΒΕΤΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΡΩΤΑ,ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ.ΦΥΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...........ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΛΛΟΝ.

42διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 7:52 am

voulh


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σου Vicky μου...Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια παραπάνω...Σε χτύπησε και συνεχίζεις και θες να είσαι μαζί του και πόσο μάλλον να αφήσεις τους γονείς σου που σε αγαπούν και θέλουν το καλό σου?? Σκέψου εσύ αν αξίζεις τέτοια συμπεριφορά? Θα σου πω και εγώ την δικιά μου ιστορία. Είμαι 19 χρονών και πριν 2 χρόνια έκανα (ο Θεός να την κάνει) μια "σχέση" με ένα παιδί 12 χρόνια μεγαλύτερο. Δεν θα σταθώ στην ηλικία γιατί δεν εξαρτάται από αυτό... Ο άνθρωπος αυτός έκανε ακριβώς αυτό που κάνει και ο άντρας με τον οποίο είσαι μαζί, δηλαδή μου έλεγε ότι είχε κουραστεί(που δεν κυκλοφορούσαμε δημόσια συγκεκριμένα) επειδή οι γονείς μου δεν ήθελαν ούτε να ακούσουν για αυτόν. Με έβαζε να διαλέξω ανάμεσα σε αυτόν και τους γονείς μου πράγμα που με εφερνε σε πάρα πολύ δύσκολη θέση. Βέβαια ποτέ δεν σήκωσε χέρι πάνω μου αλλά είχε άλλους τρόπους ώστε να μου κάνει ψυχολογικό πόλεμο. Με τα πολλά αποφάσισα ότι έπρεπε να απομακρυνθώ γιατί δεν πήγαινε άλλο αυτή η κατάσταση.. Βέβαια δεν είχα καταλάβει τι άνθρωπος ήταν ακόμη και συνέχιζα να είμαι κολλημένη μαζί του.. Το κατάλαβα μετά από κανενα μήνα...Τώρα είμαι με ένα παιδί και είμαι καλύτερα από ποτέ... Η συμβουλή μου είναι "Πάνω απ' όλα μην υποτιμάς εσύ τον εαυτό σου"...Δεν αξίζεις τέτοια συμπεριφορά. Σου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!

43διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 8:04 am

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vicky mou eides pou sou eipa oti an exeis thema me tous goneis sou mporei na pismwseis kai skepsou pio prin an se enoxlouse kati? sto eipa giati twra pou oi goneis einai antithetoi esy peismwneis kai ton thes pio poly, paravlepeis ola ta arnitika tou kai ton ypostirizeis. omws meta pou tha meinete monoi ksana argotera sto mellon tha sas vgoun pragmata pou se eixan xalasei palia isws kai xeirotera, gi afto sou eipa,mipws ypirkse kati nwritera. ok twra de thes na akouseis alla,ksereis me omofwnia ti sou leme. dynami thelei kai egwismo. ola kala na sou pane kai na vgeis esy kerdismeni sto telos. filakia!!!! edw eimaste emeis!!

44διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 9:05 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελπίζω να έχεις φύγει ήδη.

45διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 9:30 am

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σου Vicky00!! Πολύ ζόρικη βρε κοπέλα μου η περίπτωσή σου... Κοίτα, εγώ προσωπικά πιστεύω πως γενικά στην ζωή μας χρειάζεται πολλές φορές να θυσιάσουμε κάποια πράγματα προκειμένου να κερδίσουμε κάποια άλλα. Αυτό όμως που είναι σημαντικό είναι το ότι πρέπει να είμαστε σίγουροι για το άν και κατα πόσο αξίζει να γίνουν αυτές οι θυσίες. Δηλαδή, σκέψου πραγματικά αν η σχέση σου με τον φίλο σου είναι τόσο δυνατη που είναι αντάξια ενός πλήγματος- ίσως και ανεπανόρθωτου- στις σχεσεις σου με τους γονείς σου. Όπως μας είπες, έχεισ ήδη χάσει πολλόυς από τους φίλους σου εξαιτιας της σχέσης σου. Σκέψου λοιπόν αν θα άξιζε να συμβεί κάτι παρόμοιο και με την οικογένειά σου, αν και πιστεύω πως ξέρεις ήδη την απάντηση! Ισως αυτός ο άνθρωπος να είναι ο έρωτας της ζωής σου, ίσως πάλι και όχι. Η οικογένειά σου, όμως θα είναι σιγουρα πάντα δίπλα σου ό,τι και αν συμβεί και χωρίς όρους, απαιτήσεις και πιέσεις, να σου προσφέρει ανιδιοτελή αγάπη και στήριξη, όπως μόνο η οικογένεια μπορεί να κάνει...

Ελπίζω πραγματικά να την βρείς την άκρη και να κάνεις μια επιλογή που δεν θα μετανιώσεις!!!

46διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 11:50 am

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Κ ΟΧΙ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ..ΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ Τ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ 30 Κ ΑΥΤΟ 50 Η ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ Κ ΟΧΙ ΑΛΛΟΥ...ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΜΑΙ 24 Κ ΑΥΤΟΣ 39 ΣΤΑ 40 ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΙΚΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ..ΔΕΝ ΛΕΩ Κ ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΗ Μ ΕΙΧΑΝ ΑΜΦΙΒΩΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΜΙΑ ΕΧΟΥΜΕ 3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ..Η ΜΗΤΕΡΑ Μ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΙΝ ΑΠΕΝΑΝΤΗ ΤΟΥ?ΑΚΟΥ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ Κ ΑΣΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ

47διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 12:04 pm

Dimidim


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω θα σου πω μονο ενα πραγμα.... η ΜΑΝΑ καταλαβαινει ποτε το παιδι της ειναι ευτυχισμενο.... και αν ειχε καταλαβει κατι τετοιο στην δικη σου περιπτωση σιγουρα ενεκρινε το γεγονος να εισαι μαζι με αυτον τον αντρα.... ΑΚΟΥ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ... ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ....... φιλικα....

48διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 4:23 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vicky00 έγραψε:ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας ειλικρινα νιωθω πολυ μονη και μπερδεμενη.Ακομα και με τις φιλες μου εχω απομακρυνθει λογω της σχεσης που εχω..Πρεπει να κανω μια νεα αρχη σε ολα και δεν ξερω πως θα τα καταφερω..


Απο τους φιλους σου γιατι απομακρυνθηκες? Καταλαβαινω πως σκεφτονται οι γονεις σου, μαλλον κ εγω θα ειχα τις ιδιες ανησυχιες.
Οπως καταλαβαινω και τον συντροφο σου που κουραστηκε απο αυτο, δεν ειναι σε ηλικια για κρυφα ραντεβου.
Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι να απομακρυνθεις απο τον κυκλο σου...δεν τον αποδεχεται ο συντροφος σου?
Οτι και αν αποφασισεις να κοιταξεις να μην βλαψεις τον εαυτο σου αρχικα, δλδ να μην διακοψεις τις σπουδες σου γιατι αυτο εχει να κανει με το μελλον σου. Επισης δεν χρειαζεται να αλλαξεις ολη σου την ζωη...να χασεις τους φιλους σου δλδ τις παρεες σου,δεν ειναι νορμαλ αυτο για μενα. Δεν εισαι τσιροτο για να σε κουβαλαει μαζι,εισαι ανθρωπος με ξεχωριστη προσωπικοτητα απο την δικη του και το υγιες ειναι να μην καταπιεστει η προσωπικοτητα σου.
Αν συνεχισεις να εισαι μαζι του να θεσεις και εσυ τους ορους σου οπως κανει κι αυτος, το οτι εισαι 20 χρονων δεν σημαινει οτι θα σου πει πως θα ζησεις... Θα δεχτει οτι πρεπει να πας στο πατρικο σου καποιες φορες --σορυ αλλα γιατι να μην πας στους γονεις σου???! Παρεμβαινεις εσυ στην σχεση του με την οικογενεια του κ τους φιλους του?

Να θεσεις κ τους δικους σου ορους...η ζωη δεν ειναι παιχνιδακι και δεν θα στην "χαρισει" κανεις,μονη σου διεκδικεις.


Κοριτσια σας διαβαζω και εχω να κανω μια παρατηρηση....γιατι πρεπει αλλαξουμε ολη μας την ζωη για εναν ανθρωπο? Εγω δεν θα ζητουσα απο τον συντροφο μου να αλλαξει την ζωη του,αυτο μου βγαζει κομπλεξ. Ειναι καθαρα θεμα ελεγχου της ζωης του αλλου,αλλιως για ποιον λογο να τον βαλουμε στην διαδικασια να διαλεξει? Οι συμβιβασμοι ειναι κ απο τις δυο πλευρες...
Αν ο φιλος της θελει να ειναι μαζι της τοτε πρεπει να συμβιβαστει κι αυτος με το γεγονος οτι η κοπελα του ειναι 20 χρονων,σπουδαζει -κατα πασα πιθανοτητα οι γονεις της χρηματοδοτουν τις σπουδες της- εχει τους φιλους της,εχει ζωη κ περα απο αυτον δλδ. Αν δεν μπορει να τα δεχτει ολα αυτα τοτε τον πιο εντιμο θα ηταν να φυγει μονος του...Θα την "αναλαβει" αυτος αν χρειαστει? Θα εργαστει κ παραλληλα θα σπουδαζει? Εχει σοβαρα θεματα να λυσει.
Αν την αγαπαει κ την σεβεται τοτε θα πρεπει να της κανει την ζωη ευκολη και οχι να την βαζει σε διλληματα τετοια...

49διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τρι Ιουλ 10, 2012 4:40 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vicky00 έγραψε:Οι αμφιβολιες μου για εκεινον ξεκινουν απο το γεγονος οτι καποιες φορες που καβγαδισαμε και βγηκε εκτος εαυτου με χτυπησε.Φοβαμαι αν μεινω μαζι του μην επαναλειφθει κατι τετοιο.

Ακου κοριτσι μου, το ξυλο,το να ξεκοψεις απο ολους για να σε ελεγχει ειναι το "κακο", εμεις παμε απο την αλλη μερια εκει που ειναι το "καλο".Οκ?


Τωρα ειδα οτι σε χτυπησε,εκατσα κ εγραψα το σεντονι πριν...Φυγε, κ πολυ αργησες! Και αν σε απειλησει να ενημερωσεις τους γονεις σου,αυτοι θα σε στηριξουν γιατι σε αγαπανε οχι αυτο το ζωο που εχεις μπλεξει!

50διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 2 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 9:46 am

vicky00


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κορίτσια μιλήσαμε σήμερα με τον σύντροφο μου και μου έκανε πρόταση γάμου.Το θέμα είναι,πως ανακοινώνω κάτι τέτοιο στους γονείς μου,καθώς φοβάμαι μην τυχόν πιάσουν τα άκρα ή τρέχουμε στα νοσοκομεία.Δεν ξέρω τι να κάνω...να τον ακολουθήσω επειδή τον αγαπώ ή να ακούσω την ήδη γνωστή λογική των γονιών μου;Εκείνος δήλωσε ο,τι δίπλα του θα είμαι μόνο αν επισημοποιήσουμε την σχέση μας γιατί διαφορετικά δεν θα βγεί άκρη με τους γονείς μου,δεν θα καταλάβουν ποτέ την ουσία και το βάθος της σχέσης μας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις