Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 10:04 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν ο κύριος που σου έκανε πρόταση γάμου είναι ο "κύριος" που σε είχε χτυπήσει προτείνω να πάρει την πρόταση και να την κάνει γαργάρα.

Λυπάμαι αλλά για ανθρωποειδή που χτυπάνε ένα κοριτσάκι δεν μπορώ να μιλήσω καλύτερα.

52διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 10:26 am

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πιο βάθος και ποια σχέση βρε κουκλίτσα μου??? Ένας άνθρωπος που σηκώνει χέρι, μόνο άνθρωπος δεν μπορεί να λέγεται!! Πες του χαιρετίσματα οτι δεν φοράει παντελόνια, και την πρόταση να την κάνει σε καμιά 30αρα που έχει φάει και 2 χαστούκια απο τη ζωή και ξέρει να τον κουμαντάρει, όχι σε ένα κοριτσάκι 20 χρ. που το μόνο που θέλει είναι να σε κάνει κτήμα του.

Απορώ τι περιμένεις και δεν έχεις φύγει ακόμη απο αυτή τη σχέση. Καταλαβαίνω οτι είσαι ερωτευμένη, αλλά μην περιμένεις να φτάσεις στο νοσοκομείο για να ξεφύγεις απο αυτόν. Και μη νομίζεις οτι λέω υπερβολές, γιατί δεν θα αργήσει να σε στειλει νοσοκομείο, στο λέω απο πρωσοπική πείρα.

http://www.lovelyday.gr

53διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 10:43 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εισαι 20 χρονών κοριτσάκι με όλη την ζώη μπροστά σου.
ΜΗΝ ΑΝΕΧΕΣΑΙ να σηκώνει ΚΑΝΕΙΣ χέρι επάνω σου!

54διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 10:46 am

vicky00


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Έχω τόσο άγχος και τέτοια δυσφορία μέσα μου,που στο τέλος θα χρειαστώ γιατρό,ήδη από την στεναχώρια μου έχω χάσει 4 κιλά.Ενώ και εγώ η ίδια αμφιβάλλω μέσα μου για το μέλλον της σχέσης μας,έχω απαγκιστρωθεί τόσο πολύ πάνω του που νιώθω ο,τι αν τον χάσω θα καταστραφώ και εγώ η ίδια.Έχω φτάσει στο σημείο να σκέφτομαι ο,τι πρέπει να επισκεφθώ έναν ψυχολόγο για να τα βγάλω πέρα..

55διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 10:54 am

nik_baby_girl


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτο και μονο θα επρεπε να σε βαλει σε σκεψεις, μια προταση γαμου συνοδευεται απο χαρα και οχι απο πικρα και στεναχωρια, ΦΥΓΕ κοριτσι μου οσο ειναι καιρος, σε χτυπησε και καθεσαι? γιατι εξευτελιζεις τον εαυτο σου? γιατι χαραμιζεις τη ζωη σου με εναν ανθρωπο που σε σε αγαπαει και δεν σε σεβεται? γιατι αυτο κανει, αλλιως ουτε θα σε χτυπουσε αλλα και ουτε θα σε εβαζε να διαλεξεις και να απομακρυνθεις απο την οικογενεια σου. τιποτα δεν θα παθεις αν χωρισεις, μπορει ετσι να νιωθεις τωρα, στο λεω εκ πειρας, καποτε στα 22 μου ημουν πολυ ερωτευμενη με ενα παλικαρι, ημασταν μαζι 2 χρονια, οταν χωρισαμε νομιζα οι θα πεθανω, οτι η ζωη μου δεν εχει νοημα και ομως αργοτερα γνωρισα τον συζηγο μου και τωρα περιμενω την κορη μας, προχωρα, μην αφηνεις τη ζωη να φευγει μεσα απο τα χερια σου, αγαπησε τον εαυτο σου

56διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 11:21 am

margyxrysik

margyxrysik
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Maryanastasia έγραψε:Αν ο κύριος που σου έκανε πρόταση γάμου είναι ο "κύριος" που σε είχε χτυπήσει προτείνω να πάρει την πρόταση και να την κάνει γαργάρα.

Λυπάμαι αλλά για ανθρωποειδή που χτυπάνε ένα κοριτσάκι δεν μπορώ να μιλήσω καλύτερα.



Πολυ καλα λες!

Κι εσυ βρε κοριτσι μου θα αρρωστησεις για εναν ανθρωπο που σε εχει χτυπησει???Εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου!Μην τη χαραμιζεις!

57διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 12:19 pm

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια να σας πω ότι εμένα αυτό μου θυμίζει οργανομένο σχέδιο.Δλδ ο κύριος παίρνει ένα κοριτσακι και κάνει σχέση μαζί του.Γιατί όχι κάποια στην ηλικία του;Γιατί δεν μπορεί να την αντιμετωπίσει.Μετά την κάνει να εξαρτάται απ'αυτόν.Σιγά τοδύσκολο για κάποιον 40ρη.Μετά τη ξεκόβει άπ'όλους φίλους και οικογένεια,και μετά την φοβίζει με ξύλο και ζήλειες.Και όταν βλέπει ότι οι γονείς πήραν χαμπαρι και το κορίτσι έχει δεύτερες σκέψεις τότε ριίχνει και την πρόταση γάμου για να συγκινηθεί το σύμπαν και πιο πολύ το μικρο.Να δείτε που θα μείνει και έγκυος πριν παντρευτεί και πριν το σκεφτει καλά καλά.Αυτά είναι σχέδιο για εξεύρεση θύματος.Κάποιον που να ελέγχει.Δεν ξέρω αλλά το έτσι το βλέπω.Κοριτσάκι φύγε όσο μακριά μπορείς.Να ακούς την καρδιά σου αλλά όχι όταν ελέγχεται και κατευθύνεται.Ξέρεις δεν είναι και τόσο δύσκολο.Υπάρχουν πολλοί 40 ρηδες που γουστάρουν πιτσιρικια.Μη σου πω όλοι!

http://shineon-n-on.blogspot.com

58διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 12:44 pm

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vicky00 έγραψε:κορίτσια μιλήσαμε σήμερα με τον σύντροφο μου και μου έκανε πρόταση γάμου.Το θέμα είναι,πως ανακοινώνω κάτι τέτοιο στους γονείς μου,καθώς φοβάμαι μην τυχόν πιάσουν τα άκρα ή τρέχουμε στα νοσοκομεία.Δεν ξέρω τι να κάνω...να τον ακολουθήσω επειδή τον αγαπώ ή να ακούσω την ήδη γνωστή λογική των γονιών μου;Εκείνος δήλωσε ο,τι δίπλα του θα είμαι μόνο αν επισημοποιήσουμε την σχέση μας γιατί διαφορετικά δεν θα βγεί άκρη με τους γονείς μου,δεν θα καταλάβουν ποτέ την ουσία και το βάθος της σχέσης μας.

Συγγνώμη...τώρα το θέμα έγινε πώς θα ανακοινώσεις την πρόταση γάμου στους γονείς σου; Βρε Βίκυ...δεν μας τα λες καλά κορίτσι μου...

59διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 12:55 pm

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σιγά το "βάθος" και την "ουσία" που έχει αυτή η "σχέση".Όλο τελεσίγραφα και
"έτσι είναι και άμα σ'αρέσει".Πολλές "θυσίες" κάνει ο "καλός σου" και θα πάθει τίποτα.ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΞΥΠΝΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.

http://shineon-n-on.blogspot.com

60διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 1:35 pm

μαιρη88


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
θα συμφωνησω με τα κοριτσια!ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ αν οντως ησουν ερωτευμενη δεν θα σκεφτοσουν τι θα κανεις και ουτε θα ερχοσουν σε διλλημα και ουτε θα σκεφτοσουν καν την ιδεα του ψυχολογου!κοριτσι μου με το μπλα μπλα μπλα του σε ξεσηκωνει δεν το βλεπεις????ακου εκει να σηκωσει χερι?????? Mad Mad Mad
αν το εκανε μια θα το ξανακανει σιγουρα παλι ξερω απο την κουμπαρα μου τα ιδια κι εκεινη!
καλε σκεψου τα χρονια σου την ζωη σου!ειναι ολη η ζωη μπροστα σου!η διαφορα που εχετε να ξερεις οτι σε καποια χρονια θα βγει και θα εχετε τρομερα προβληματα.τα εχεις σκεφτει????
αποψη μου παντα!παντως πριν προχωρησεισ μαζι του ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΛΑ ΠΡΩΤΑ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μαιρη88 στις Τετ Ιουλ 11, 2012 2:30 pm, 1 φορά

61διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 1:59 pm

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Διαβασα την ιστορια σου και ηταν σαν να διαβαζω την δικη μου.
Με τον αντρα μου εχουμε εχουμε 25 χρονια διαφορα...Κι εμενα δεν τον ηθελαν οι δικοι μου και περασα καποια χρονια πολυ χαλια ψυχολογικα γιατι το μονο που με ενοιαζε ηταν να ειμαι μαζι του.
Δεν διαβασα ολες τις αποψεις των κοριτσιων...
Αλλα αυτο που θελω να σου πω ειναι να ακουσεις την καρδια σου...
Κι εγω τον χωρισα καποια στιγμη επειδη ακουσα τις αδερφες μου...και αμεσως το μετανιωσα...
Αυτη την στιγμη εχουμε 2 παιδακια και δεν θα τον αλλαζα με κανεναν αλλον στον κοσμο κι ας ειναι πολυ μεγαλυτερος μου..
Ειμαι στο φουλ ευτυχισμενη...
Και δεν με νοιαζει τιποτα...Μαζι του θα εμενα και σε μια παραγκα...Γιατι πολυ νομιζουν πως αυτες που περνουν μεγαλυτερο αντρα το κανουν για τα λεφτα...Λαθος
Η μονη διαφορα ειναι πως εμενα ποτε δεν με εβαλε να επιλεξω αναμεσα σ αυτον και τους δικους μου...Εκανα υπομονη 4 χρονια.Μπορει να εκανα να τον δω και 2 μηνες πα΄'ολο που η περιοχες μας ηταν κοντα,.Οι δικοι μου δεν με αφηναν να βγω...Ηθελα να παω ως το περιπτερο και επρεπε να περναω απο ανακριση...Κι ομως αν τοτε μου ελεγε καποιος πως αυτη την στιγμη θα εχω μια οικογενεια μαζι του θα ελεγα με τιποτα...

Κανε αυτο που λεει η καρδια σου

Καλυτερα να μετανιωνεις για κατι που εκανες και δεν σου βγηκε παρα για κατι που δεν εκανες και παντα θα αναρωτιεσαι πως θα ησουν..
Και ποιος σου λεει οτι αν παρεις καποιον στην ηλικια σου θα περνας καλα;Κανεις.

62διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 2:21 pm

nik_baby_girl


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kautero επειδη οπως ειπες δεν διαβασες ολα τα ποστ, καπου στη μεση η φιλη μας μας ειπε οτι ο κυριος αυτος την εχει χτυπησει, αυτο και μονο νομιζω τα λεει ολα

63διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 2:25 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermom έγραψε:
vicky00 έγραψε:κορίτσια μιλήσαμε σήμερα με τον σύντροφο μου και μου έκανε πρόταση γάμου.Το θέμα είναι,πως ανακοινώνω κάτι τέτοιο στους γονείς μου,καθώς φοβάμαι μην τυχόν πιάσουν τα άκρα ή τρέχουμε στα νοσοκομεία.Δεν ξέρω τι να κάνω...να τον ακολουθήσω επειδή τον αγαπώ ή να ακούσω την ήδη γνωστή λογική των γονιών μου;Εκείνος δήλωσε ο,τι δίπλα του θα είμαι μόνο αν επισημοποιήσουμε την σχέση μας γιατί διαφορετικά δεν θα βγεί άκρη με τους γονείς μου,δεν θα καταλάβουν ποτέ την ουσία και το βάθος της σχέσης μας.

Συγγνώμη...τώρα το θέμα έγινε πώς θα ανακοινώσεις την πρόταση γάμου στους γονείς σου; Βρε Βίκυ...δεν μας τα λες καλά κορίτσι μου...

Συγκεντρωσου Βικυ...

64διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 2:29 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
1. Ο ανθρωπος αυτος σε εχει χτυπησει 2 φορες.
2.Σου θετει τελεσιγραφα, ή εγω ή η οικογενεια σου.
3. Σε πιεζει να αποφασισεις τωρα για κάτι που θα σε δεσμευει για όλη σου τη ζωη.
4. Δεν εισαι σιγουρη ουτε εσυ η ιδια.
5. Την ηλικια δεν την λαμβανω καν υπ'οψιν.

Εισαι 20 χρονων. Απο ότι καταλαβα εχεις πολλά ακομα να κάνεις στο μυαλο σου, πριν αφοσιωθεις σε οικογενεια. Αν αυτο δεν ισχυει, γραψε λάθος. Αλλά απο τη μια δεν ξερεις αν θα πρεπει αν τον αφησεις ή να τον ακολουθησεις, απο την άλλη θαμπωνεσαι απο την προταση γαμου και αναρωτιεσαι πώς θα το ανακοινωσεις στους γονεις σου?

Μήπώς παιζει κάτι άλλο στην ιστορια??? Οεο???

65διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Τετ Ιουλ 11, 2012 3:27 pm

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vre kopela mou kalh...exoume analysei tosa atoma edo mesa to provlima sou me xilious 2 tropous me olh mas tin kardia na se vohthisoume giati to theloume etsi...k ksafnika paravlepeis na mas peis oti o typos se xtyphse kiolas..les 2...mporei kai ayto na allaksei se kana 2 selides k na ginoune 10...mas les oti se exei ksekopsei apo oles sou tis paraies k tis files sou...gia na se kalopiasei k na sou deiksei oti monaxa aytos se ''agapaei''...k esy akoma meneis mazi tou... Mad pano stous kavgades sas sou rixnei k kamia etsi gia na to peksoume skliroi antres k oti leo ego tha ginete..k pali parola ayta anti na ton steileis apo kei pou hrthe sinexizeis k kathese mazi tou...to kseftilisma htane pou sou evale to maxairi kanonika sto laimo k se estise ston toixo legontas sou ''DIALEKSE H EMENA H AYTOYS''k parola ayta esy sunexizeis k eisai mazi tou...
to kerasaki stin tourta htane oti sou edeikse poso polu se agapaei k se thelei k eisai h zoi tou.oti se vlepei sovara,oti thelei na ton akolouthiseis kanontas sou protash gamou...ma kala eimaste sovaroi tora???ti einai ayta kale???ama hthele na sou ta deiksei ayta yparxoune xilioi dio tropoi na sta deiskei oxi kovontas sou mia k kalh kathe epafh k epoikinonia me tous dikous sou,ton epomeno se pantevete k fusika se gastronei,epomeno vima ''agapi mou tora pleon tha gineis mana k h sxolh KOMENH.TELOS''apotelesma 21 xronon xoris KANENAN konta sou me ena paidi stin agalia sou kleismenh se ena spiti na se kataskopevei,na se pnigei,na se exei apokopsh apo olous k apo ola,me kanena frago sta xeria sou na kaneis to otidipote,na se mavrizei sto ksilo giati o geitonas px sou eipe kalispera k esy na ftaseis sta prothira aytoktonias dioti den tha exeis kapou na stirixteis..mporei na fenomai upervoliki treli k den ksero ego ti allo alla skepsou...EXO ADIKO????etsi den tha ginoune ta pragmata????tha sou po 99%..sosta exeis 1& pithanotita ta pragmata na ginoune akoma xeirotera...
poio vathos tis sxeshs sas vre kopela mou?poia ousia?na katastrafeis apo ta 20 sou???
ego sta mnm sou k mono den vlepo kamia agaph...vlepo enan enthousiasmo apla to oti ok exo sxesh me enan k pantrevomai k ego...les k tha pareis metallio...ama ton akolouthiseis ksereis ti mellon tha exeis mazi tou?
KANENA...se xtyphse?se evrise,se miose?se ekane ena skoupidi?THA TO KSANAKANEI...KSANA KSANA K KSANA..opote aytos goustarei gia opoion logo aytos goustarei..k esy tha eisai anympori na kaneis tin epanastash sou...ama sevosouna ligo ton eauto sou OXI KANENAN ALLON TON EAYTO SOU tin proti kiolas fora pou sou milise asxhma tha tou ton ekoves ton aera stin psixra k otan se xtyphse tha ton estelnes ston aggyristo...apla...oxi na gyrnas k na les eixe dikio..ta xilia dikia tou kosmou na exei den exei kanena apolutos dikaioma mia trixa sou na akoumpisei...pou zoume...k esy skeftese pos tha anakoinosete ton gamo sas stous goneis sou???h zoi sou einai sta xeria sou..KANENAS den mporei na sou pei ti tha kaneis...emeis entelos filika k apla sou leme tin gnomi mas (afou tin zhtas apo monh sou)k emeis sou tin leme...apo kei k pera diki sou h zoi k ton logariasmo tha ton plhroseis prota esu k meta mazi me tin oikogeneia sou...pos allazei omos ena thema edo sto forum eee?stin arxi htan k kala h diafora hlikias pou exete k katalhksame ston ksilodarmo enos koritsiou...polu krima
enetelos filika me polu agapi eirini διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 966307

66διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 1:28 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα σου απαντήσω με δύο παραδείγματα κι εγώ:
Από προσωπική πείρα θα σου πω ότι ο άνθρωπος που χτυπάει μία φορά θα χτυπάει πάντα. Κάτι τέτοιο είχα περάσει στα 19 μου σε μία σχέση 4 ετών έως τα 23 μου.Τώρα θα μου πείτε γιατί έμεινα τόσα χρόνια? Γιατί ήμουν άμυαλη και πεπεισμένη πως θα αλλάξει.Κάθε φορά που το έκανε αμυνόμουν και έκλαιγα. Την τελευταία φορά (την ημέρα των γενεθλίων μου μάλιστα) κι ενώ ήμουν φορτωμένη με δώρα -γιατί είχαμε κάνει γενέθλια στο τότε στέκι μας- τσακωθήκαμε στον γυρισμό και σήκωσε το χέρι του.Δεν πρόλαβε να το κατεβάσει. Πέταξα τα δώρα και τον χτύπησα πρώτη εγώ. Τα νύχια μου χώθηκαν στο μάγουλό του και σίγουρα ακόμη θα έχει τα σημάδια. Δεν άλλαξε ποτέ.Το ξέρω γιατί μέναμε στην ίδια περιοχή και μάθαινα ότι και στις επόμενες σχέσεις του τα ίδια έκανε.
Εγώ με τον άντρα μου έχουμε 16 χρόνια διαφορά και δεν έχω περάσει καλύτερα ποτέ μου μέχρι τώρα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω δεν είμαι μαζί του για τα χρήματα γιατί απλά δεν έχει, χαμηλομισθωτοί είμαστε και οι δύο. Εγώ όμως είναι 37 και όχι 20. Έχει σημασία γιατί έχω περάσει πολλά περισσότερα πράγματα από σένα και έχω μάθει-πάθει.
Η διαφορά ηλίκίας δεν παίζει ρόλο αν υπάρχει σεβασμός κάτι που δεν διακρίνω στον φίλο σου. ξέρεις τι βλέπω για το μέλλον σου αν δεχτείς την πρόταση γάμου? Να σου κάνει 2-3 παιδιά, για να είσαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι γιατί ζηλεύει που είσαι μικρή και να σε έχει μόνο αυτός. Αφού οι γονείς σου δεν τον θέλουν δεν θα έρχονται, οι φίλες σου επίσης αφού σε έχει ξεκόψει, οπότε τι θα σου μείνει? Αυτός και τα παιδιά. Και όταν αυτά θα φύγουν με το καλό, εσύ θα έχεις περάσει μια μίζερη ζωή με άντρα που βαράει και δεν σε αγαπάει -γιατί αν σε αγαπούσε ΔΕΝ θα έβαζε διλήμματα- να μετανοιώνεις την ώρα και την στιγμή που τον παντρεύτηκες.
Κλείνοντας-γιατί σας ζάλισα- προσωπικά θα έφευγα μακριά όσο γίνεται. Καλύτερα να πονέσεις λίγο τώρα παρά να πονάς για μια ζωή...

67διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 2:38 am

voulh


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια. Εδώ δεν μιλάμε για την διαφορά ηλικίας αλλά για ξυλοδαρμό. Επίσης μου φαίνεται πολύ καλοστημένο και εμένα γιατί μόλις είδε ότι άρχισες κάπως να απομακρύνεσαι σου έσκασε την πρόταση γάμου..Και αυτό γιατί είναι 40 χρονών και ξέρει καλά ότι κάτι τέτοιο θα σε ρίξει στα δίχτυα του..Μην κάνεις το λάθος να είσαι μαζί του και να τα παρατήσεις όλα γι'αυτόν γιατί απ'ότι βλέπεις όλες πιστεύουμε ότι δεν κάνει. Εντελώς φιλικά και από εμένα...

68διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 2:42 am

μαιρη88


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
voulh έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια. Εδώ δεν μιλάμε για την διαφορά ηλικίας αλλά για ξυλοδαρμό. Επίσης μου φαίνεται πολύ καλοστημένο και εμένα γιατί μόλις είδε ότι άρχισες κάπως να απομακρύνεσαι σου έσκασε την πρόταση γάμου..Και αυτό γιατί είναι 40 χρονών και ξέρει καλά ότι κάτι τέτοιο θα σε ρίξει στα δίχτυα του..Μην κάνεις το λάθος να είσαι μαζί του και να τα παρατήσεις όλα γι'αυτόν γιατί απ'ότι βλέπεις όλες πιστεύουμε ότι δεν κάνει. Εντελώς φιλικά και από εμένα...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!ΑΣΚΕΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ!ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΒΙΑΣΥΝΗ ΤΟΥ ΚΑΙ Η ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ!

69διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 6:41 am

vicky00


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Την απόφαση μου τελικά την πήρα και απάντησα αρνητικά,ακόμα μου είπε να μην τον ξαναενοχλήσω ο,τι δεν έχει αλλη υπομονή και ο,τι οι γονείς μου είναι εκείνοι που μας χώρισαν και εγω που δεν εχω δύναμη και θάρρος να κάνω αυτο που θέλω..προσωπικά δεν θαμπώθηκα ούτε απο την πρόταση γάμου,ούτε απο τα χρήματα του που παρεπιπτόντως δεν έχει..τον αγαπώ αυτον τον άνθρωπο ακομα και μετα απο όλα όσα έχει κάνει..δεν ξέρω αν θα ξαναερωτευτω και αγαπησω άλλον ανθρωπο τόσο έντονα..

70διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 7:17 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eimai 100% sigouri pos k tha eroteuteis ksana k tha vreis enan sosto anthropo pou tha sou ta dinei ola...pou tha se agapaei tha se SEVETE k tha filaei k to xoma pou pas...etsi einai oi sostoi oi antres...otan perasei ligoa kairos k tha vrei ton anthropo pou pragmatika sou aksizei tha les ston eauto sou ''etsi einai h pragmatikh agapi''..h zoi sou den teleiose edo..eisai akoma 20 xronon exeis polla xronia mprosta sou gia na eroteuteis k na vreis enan anthropo pou sou aksizei...pou oute tha se xtypaei,oute tha sou vazei dilimata,oute tha sou kanei psixologiko polemo..k tote tha les euthxos pou den to proxorisa mazi tou..den ksereis avrio methavrio ti mporei na sou simvei...pistevo sto karma,k oti to allo sou miso einai ekei ekso k se psaxnei...psila to kefali.mpravo sou gia tin apofasi sou k na skeftese aisiodoksa...vlepe tin thetiki plevra ton pragmaton...

71διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 7:28 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vicky00 έγραψε:Την απόφαση μου τελικά την πήρα και απάντησα αρνητικά,ακόμα μου είπε να μην τον ξαναενοχλήσω ο,τι δεν έχει αλλη υπομονή και ο,τι οι γονείς μου είναι εκείνοι που μας χώρισαν και εγω που δεν εχω δύναμη και θάρρος να κάνω αυτο που θέλω..προσωπικά δεν θαμπώθηκα ούτε απο την πρόταση γάμου,ούτε απο τα χρήματα του που παρεπιπτόντως δεν έχει..τον αγαπώ αυτον τον άνθρωπο ακομα και μετα απο όλα όσα έχει κάνει..δεν ξέρω αν θα ξαναερωτευτω και αγαπησω άλλον ανθρωπο τόσο έντονα..


Εκανες την πιο σωστη επιλογη και θα την βρεις μπροστα σου. Και αντιθετα απο αυτα που σου ειπε και δυναμη κ θαρρος εχεις αφου εφυγες κ δεν εγινες θυμα. Θα ερωτευτεις καλη μου,εισαι 20 χρονων εχεις πολλαααα χρονια μπροστα σου Smile
Τωρα....βγες με τους φιλους σου και μιλα τους να ξεσπασεις και θα βρουν ολα τον δρομο τους. Και μακρια απο αυτον.

72διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 9:26 am

voulh


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πιστεύω ότι έκανες την καλύτερη επιλογή...Εσύ τον αγάπησες και τον αγαπάς κανένας δεν αμφέβαλλε για αυτό απλά δες αυτός πως σου συμπεριφέρθηκε ακόμα και την στιγμή που του απάντησες αρνητικά στην πρόταση γάμου..Από εδώ και πέρα σου εύχομαι καλή τύχη και να ξέρεις ότι πάντα υπάρχει κάτι καλύτερο και είμαι σίγουρη πως θα το βρεις και τότε θα σκέφτεσαι πώς ήσουν με αυτόν τον άνθρωπο...Α και προσπάθησε να βρεις τις παρέες σου..Βγες και πέρνα καλά... διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 215994 διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 654316

73διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 10:36 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω εχω να σου πω σαν θελει η νυφη κ ο γαμπρος...αφου αγαπιεστε οπως λες κ το βλεπει σοβαρα μην το σκεφτεσαι καν αλλα σκεψου το διπλα γιατι απαξ κ φυγεις οι γονεις σου θα σου κλεισουν την πορτα κατα πασα πιθανοτητα.

74διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 11:27 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:εγω εχω να σου πω σαν θελει η νυφη κ ο γαμπρος...αφου αγαπιεστε οπως λες κ το βλεπει σοβαρα μην το σκεφτεσαι καν αλλα σκεψου το διπλα γιατι απαξ κ φυγεις οι γονεις σου θα σου κλεισουν την πορτα κατα πασα πιθανοτητα.


καλε? μηπως δεν διαβασες ολα τα posts? ο τυπος την εχει χτυπησει την κοπελα μας! τι θα πει σαν θελει η νυφη κι ο γαμπρος?

75διαφορά ηλικίας. - Σελίδα 3 Empty Απ: διαφορά ηλικίας. Πεμ Ιουλ 12, 2012 11:31 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:
thequeen86 έγραψε:εγω εχω να σου πω σαν θελει η νυφη κ ο γαμπρος...αφου αγαπιεστε οπως λες κ το βλεπει σοβαρα μην το σκεφτεσαι καν αλλα σκεψου το διπλα γιατι απαξ κ φυγεις οι γονεις σου θα σου κλεισουν την πορτα κατα πασα πιθανοτητα.


καλε? μηπως δεν διαβασες ολα τα posts? ο τυπος την εχει χτυπησει την κοπελα μας! τι θα πει σαν θελει η νυφη κι ο γαμπρος?

k ego tin idia aporia exo Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις