Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 38 ... 44  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 44]

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joannakip έγραψε:Κοριτσια περυσι ειχαν πει οτι οποιος ειναι απο τις Φερρες και πανω μενει αμεταθετος για οσο θελει εκεινος..Το τι υσχιει κανεις δεν το ξερει τωρα που δεν εχουν λεφτα...αμεταθετοι θα ημαστε για χρονια οι τυχεροι καιτα βισματα θα περνουν μεταθεση

Ιωαννα αυτο που λές ισχυει γιατι ο κουνιαδος μου ειναι με μεταθεση Ορεστιαδα και ετοιμαζεται να παρει σπιτι εκει, γι' αυτους τους λογους. Γιατι να φυγουν αλλωστε αν μπορουν να κανουν το αμεταθετο θα μεινουν εκει και θα κανουν το σπιτικο τους εκει. Σκεψου εκεινος απο Κιλκις και η γυναικα του απο Φιλιατρα Καλαματας... καμια σχεση με την περιοχη.... Εγω παντως ειμαι υπερ... ετσι κι αλλιως στον τοπο μας σπιτι δεν εχουμε, νοικιαζουμε οποτε δεν εχει και μεγαλη διαφορα... Οσο για τα σογια αστω καλυτερα μακρια και αγαπημενοι... Την πεθερα μου λιγο λυπαμαι που ειναι μονη αλλα πιστευω πως και για κεινη θα ειναι καλα να κανει τα ταξιδακια της μια σε μας μια σε κεινους να ξεχτιεται λιγο...

Και να σου πω κατι αν ειναι να με διωχνουν απο το νησι να μενω 2 χρονια στερια και μετα παλι νησι προτειμω να μεινω νησι και το κεφαλι μου ησυχο...

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτο για το αμεταθετο ισχυει.ειχε βγει η αποφαση και ειχε παει στα στρατοπεδα στον εβρο το χειμωνα του 2009!εμεις για αυτο δηλωνουμε να παμε διδυμοτειχο παλι γιατι απο την στιγμη που δεν εχουμε συμφεροντα εκει πανω(ο αντρας μου απο αριδαια εγω απο χαλκιδα) για να παρουμε ενα σπιτι εκει και πανω απο ολα να μην αλλαζω μερος το παιδι μου καθε 3 χρονια και σχολειο!!!!!!!!

joannakip


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια πολυ καλη η σκεψη δεν το ειχαμε σκεφτει..ουτε εμεις εχουμε δικο μας σπιτι οποτε απο το να δεινεις ενα σωρο λεφτα σε ενοικια πας εκει αμεταθετος και φτιαχνεις και το σπιτακι σου..γιατι στο τελος θα εχουμε μεινει ξεμπαρκοι ουτε σπιτι ουτε λεφτα στην ακρη με τα ενοικια

joannakip


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nopi30 έγραψε:
joannakip έγραψε:Κοριτσια περυσι ειχαν πει οτι οποιος ειναι απο τις Φερρες και πανω μενει αμεταθετος για οσο θελει εκεινος..Το τι υσχιει κανεις δεν το ξερει τωρα που δεν εχουν λεφτα...αμεταθετοι θα ημαστε για χρονια οι τυχεροι καιτα βισματα θα περνουν μεταθεση

Ιωαννα αυτο που λές ισχυει γιατι ο κουνιαδος μου ειναι με μεταθεση Ορεστιαδα και ετοιμαζεται να παρει σπιτι εκει, γι' αυτους τους λογους. Γιατι να φυγουν αλλωστε αν μπορουν να κανουν το αμεταθετο θα μεινουν εκει και θα κανουν το σπιτικο τους εκει. Σκεψου εκεινος απο Κιλκις και η γυναικα του απο Φιλιατρα Καλαματας... καμια σχεση με την περιοχη.... Εγω παντως ειμαι υπερ... ετσι κι αλλιως στον τοπο μας σπιτι δεν εχουμε, νοικιαζουμε οποτε δεν εχει και μεγαλη διαφορα... Οσο για τα σογια αστω καλυτερα μακρια και αγαπημενοι... Την πεθερα μου λιγο λυπαμαι που ειναι μονη αλλα πιστευω πως και για κεινη θα ειναι καλα να κανει τα ταξιδακια της μια σε μας μια σε κεινους να ξεχτιεται λιγο...

Και να σου πω κατι αν ειναι να με διωχνουν απο το νησι να μενω 2 χρονια στερια και μετα παλι νησι προτειμω να μεινω νησι και το κεφαλι μου ησυχο...
σαυτο εχεις δικιο τουλαχιστον να ξερεις οτι θα μεινεις καπου για 5 με 6 χρονια
τα 2 χρονια δεν ειναι τπτ εκει που συνηθιζεις ξανα απο την αρχη ξεσηκωνεσε...οσο για τα σογια δεν το συζητω απο μακρια και αγαπημενοι ..ολοι εχουμε μαθει σε αλλους τροπους ζωης ,να εχουμε την ησυχια μας και αν παμε στον τοπο μας θα μας κακοφανει απο αυτην την αποψη.Ο αντρας μου προτιμαει Εβρο και μετα Σαμο γιατι εχει πολυ κυνηγι και μετα Κατερινη..λεει δεν θελω να με ζαλιζουν

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τί έγινε,κοριτσάρες???βγήκαν οι μεταθέσεις σας??? είστε σε καλή κατάσταση ή μετακομίζετε ???? Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 417472 Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 417472 Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 417472 Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 417472 Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 417472 Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 417472 Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 417472 Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 417472 Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 417472

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΤΟΞΟΤΕΣ ΞΑΝΘΗΣ!!!

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια κατι που με καιει....τοσα χρονια διπλα στους αντρες σας ή μπορει να συνεβει και σε σας,εχετε ακουσει ποτε να κοπει μεταθεση δηλαδη να βγει κανονικα αλλα στην πορεια να καταφερε και να την ακυρωσε?????το εχει δει καποια ή ακουσει?????...

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-eva έγραψε:κοριτσια κατι που με καιει....τοσα χρονια διπλα στους αντρες σας ή μπορει να συνεβει και σε σας,εχετε ακουσει ποτε να κοπει μεταθεση δηλαδη να βγει κανονικα αλλα στην πορεια να καταφερε και να την ακυρωσε?????το εχει δει καποια ή ακουσει?????...

εγω το εχω ακουσει.ονοματα δε λεω υποληψεις δε θιγω αλλα με το καταλληλο βυσμα ολα γινονται!!! Wink

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ μου εδωσες δυναμη...

anthaki

anthaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maria eva θα σου πω μονο αυτο.Οταν ημουν εγκυος στον γιο μου 24 χρονων τοτε και φρεσκοπαντρεμενη μολις 6 μηνες,βγηκαν οι μεταθεσεις -Μαης μηνας-εμεις ανακουφιστηκαμε μαθαινοντας οτι μεναμε εδω,σε μια εβδομαδα μεσα ερχετε μεταθεση για Κρητη!!!!!! Shocked και μαλιστα μαθαμε και ποιος ειχε το σουπερ"δοντι"και εμεινε εδω ενω εμεις τραβιομαστε σαν σκυλια εγω αποδω και απο κει με την κοιλια εκει και ο αντρας μου ετρωγε ολο τον μισθο στο πηγαινε-ελα!αυτα που λες....

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-eva έγραψε:κοριτσια κατι που με καιει....τοσα χρονια διπλα στους αντρες σας ή μπορει να συνεβει και σε σας,εχετε ακουσει ποτε να κοπει μεταθεση δηλαδη να βγει κανονικα αλλα στην πορεια να καταφερε και να την ακυρωσε?????το εχει δει καποια ή ακουσει?????...
εχει τυχει σε φιλικο μας ζευγαρι να ζητανε μεταθεση να φυγουν απο νησι και μολις ηρθε η μεταθεση να βαζουν τους παντες να την κοψουν γιατι δεν ειχαν λεφτα.συγνωμη δηλαδη,δεν ξερανε απο πριν τα οικονομικα τους?τι ζητας μεταθεση?γιατι κοβεις την τυχη καποιου αλλου αφου δεν μπορεις να φυγεις?σε ενα ζευγαρι παντως που προσπαθουσαν να την κοψουν λογο εγκυμοσυνης,με νομιμο τροπο δεν τα καταφεραν.συμπερασμα...αν εχεις μεσον ολα τα καταφερνεις.αν δεν εχεις,τρως τα μουτρα σου!

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δε χρειαζεσαι μεσον για να κοψεις μεταθεση.αρκει να πληρεις τις προυποθεσεις για να κανεις αναφορα για ν απαραμεινεις στο μερος που ησουν!τωρα αν εχεις δηλωσει να φυγεις σου ερθει μεταθεση και δεν θες ξαφνικα να φυγεις τοτε εκει ναι χρειαζεται μεσον

anthaki

anthaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΟΥΡΤΙΤΣΑ...σωστοοοοοο το αποφθεγμα...!!! Respect

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fouskitsa έγραψε:δε χρειαζεσαι μεσον για να κοψεις μεταθεση.αρκει να πληρεις τις προυποθεσεις για να κανεις αναφορα για ν απαραμεινεις στο μερος που ησουν!τωρα αν εχεις δηλωσει να φυγεις σου ερθει μεταθεση και δεν θες ξαφνικα να φυγεις τοτε εκει ναι χρειαζεται μεσον
καλα θα ηταν να γινοταν ετσι αλλα δυστυχως δεν γινεται παντα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
maria-eva έγραψε:κοριτσια κατι που με καιει....τοσα χρονια διπλα στους αντρες σας ή μπορει να συνεβει και σε σας,εχετε ακουσει ποτε να κοπει μεταθεση δηλαδη να βγει κανονικα αλλα στην πορεια να καταφερε και να την ακυρωσε?????το εχει δει καποια ή ακουσει?????...
εχει τυχει σε φιλικο μας ζευγαρι να ζητανε μεταθεση να φυγουν απο νησι και μολις ηρθε η μεταθεση να βαζουν τους παντες να την κοψουν γιατι δεν ειχαν λεφτα.συγνωμη δηλαδη,δεν ξερανε απο πριν τα οικονομικα τους?τι ζητας μεταθεση?γιατι κοβεις την τυχη καποιου αλλου αφου δεν μπορεις να φυγεις?σε ενα ζευγαρι παντως που προσπαθουσαν να την κοψουν λογο εγκυμοσυνης,με νομιμο τροπο δεν τα καταφεραν.συμπερασμα...αν εχεις μεσον ολα τα καταφερνεις.αν δεν εχεις,τρως τα μουτρα σου!


βρε κοριτσια επειδη αυτο το διαβαζω συνεχεια...τι παει να πει δεν εχω λεφτα για μεταθεση????...εξοδα μεταθεσεως δε σου δινουν...?μεχρι τωρα παντως δινανε...οποτε τι αλλο εξοδο υπαρχει..? τι μπουρδες ειναι αυτες???/..ακου να κοψουν μεταθεση γιατι δεν εχουν λεφτα???!!!

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
fouskitsa έγραψε:δε χρειαζεσαι μεσον για να κοψεις μεταθεση.αρκει να πληρεις τις προυποθεσεις για να κανεις αναφορα για ν απαραμεινεις στο μερος που ησουν!τωρα αν εχεις δηλωσει να φυγεις σου ερθει μεταθεση και δεν θες ξαφνικα να φυγεις τοτε εκει ναι χρειαζεται μεσον
καλα θα ηταν να γινοταν ετσι αλλα δυστυχως δεν γινεται παντα.
τι εννοεις οτι δεν γιννεται ετσι δηλαδη????οταν υπαρχει προβλημα υγειας,οταν υπαρχει σοβαρο οικογενειακο προβλημα τοτε μπορεις να κανεις αναφορας να παραμεινεις εκει που εισαι.τωρα αν τους πεις θελω να μεινω γιατι δεν εχω τα λεφτα να κανω μετακομιση θα σου πουν σορρυ αλλα προβλημα σου!

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
maria-eva έγραψε:κοριτσια κατι που με καιει....τοσα χρονια διπλα στους αντρες σας ή μπορει να συνεβει και σε σας,εχετε ακουσει ποτε να κοπει μεταθεση δηλαδη να βγει κανονικα αλλα στην πορεια να καταφερε και να την ακυρωσε?????το εχει δει καποια ή ακουσει?????...
εχει τυχει σε φιλικο μας ζευγαρι να ζητανε μεταθεση να φυγουν απο νησι και μολις ηρθε η μεταθεση να βαζουν τους παντες να την κοψουν γιατι δεν ειχαν λεφτα.συγνωμη δηλαδη,δεν ξερανε απο πριν τα οικονομικα τους?τι ζητας μεταθεση?γιατι κοβεις την τυχη καποιου αλλου αφου δεν μπορεις να φυγεις?σε ενα ζευγαρι παντως που προσπαθουσαν να την κοψουν λογο εγκυμοσυνης,με νομιμο τροπο δεν τα καταφεραν.συμπερασμα...αν εχεις μεσον ολα τα καταφερνεις.αν δεν εχεις,τρως τα μουτρα σου!


βρε κοριτσια επειδη αυτο το διαβαζω συνεχεια...τι παει να πει δεν εχω λεφτα για μεταθεση????...εξοδα μεταθεσεως δε σου δινουν...?μεχρι τωρα παντως δινανε...οποτε τι αλλο εξοδο υπαρχει..? τι μπουρδες ειναι αυτες???/..ακου να κοψουν μεταθεση γιατι δεν εχουν λεφτα???!!!
εξοδα μεταθεσεως εννοειται οτι δινουν και βεβαια το ποσο παιζει λογω πολλων παραγοντων.εμεις πηραμε περσυ 3500 ευρω.αλλα απο οσο ξερω τα περνεις μετα αφου δηλ.πας εκει που ειναι η μεταθεση.εμας τουλαχιστον ετσι μας εκαναν.τι να πω.ας μου ελεγαν να φυγω απο εδω αυριο κιολας απο το κωλονησι και δεν ηθελα ουτε εξοδα μεταθεσεως τους τα χαριζω

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συμφωνω κοριτσια αλλα λλοι καθονται 10 και 15 χρονια σε ενα μερος και εμεις καθε δυο χρονια μεταθεση ποσο υπομονη να κανεις οταν εχεις γυρισει την μιση ελλαδα ναι εισαι στο στρατο αυτα εννοουνται αλλα οχι τοση αδικια...δηλωνεις να παραμεινεις και σε στελνουν στου διαολου του μανα και αυτα τα νησια μπουχτισα πια.η αλλη εγκυος στο τριτο κ σε δυο χρονια πισω στο νησι που ειχαν κατσει 7 χρονια....ολες τα εχουμε ζησει και ολες μας εχει παρει μπαλα γιατι αλλοι εχουν μεγαλυτερο μεσον καλη ωρα οπως ξανα συμβαινει σε μας και αφου ετσι λειτουργει το συστημα ετσι θα κανω και εγω,δυστηχως.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fouskitsa έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
fouskitsa έγραψε:δε χρειαζεσαι μεσον για να κοψεις μεταθεση.αρκει να πληρεις τις προυποθεσεις για να κανεις αναφορα για ν απαραμεινεις στο μερος που ησουν!τωρα αν εχεις δηλωσει να φυγεις σου ερθει μεταθεση και δεν θες ξαφνικα να φυγεις τοτε εκει ναι χρειαζεται μεσον
καλα θα ηταν να γινοταν ετσι αλλα δυστυχως δεν γινεται παντα.
τι εννοεις οτι δεν γιννεται ετσι δηλαδη????οταν υπαρχει προβλημα υγειας,οταν υπαρχει σοβαρο οικογενειακο προβλημα τοτε μπορεις να κανεις αναφορας να παραμεινεις εκει που εισαι.τωρα αν τους πεις θελω να μεινω γιατι δεν εχω τα λεφτα να κανω μετακομιση θα σου πουν σορρυ αλλα προβλημα σου!
εσυ καλα τα λες και συμφωνω μαζι σου αλλα δυστυχως δεν γινεται ετσι.ξερω παιδια που και οικογενειακα προβληματα εχουν και αναφορες εδωσαν και τιποτα δεν εγινε.και για το ζετγαρι που δεν ειχαν λεφτα την εκοψαν την μεταθεση,που στο φιναλε ηταν επιλογη τους να κανουν κακη διαχειρηση των οικονομικων τους ενω για τους αλλους δεν ηταν επιλογη τους να εχουν προβλημα υγειας.τι να πεις..αδικιες.

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαζι μας στη Μυτιλινη θα ερχοταν και ενα φιλικο μας ζευγαρι με μεταθεση... Χθες το πρωι και ενω ετοιμαζοντουσαν για Μυτιλινη να πανε να βρουν σπιτι, πηραν τηλεφωνο το παιδι και του λενε ακυρη η Μυτιλινη πας Αμυνταιο... Τα παιδια παγωτο... Δεν εκαναν τιποτα, ουτε αναφορα ουτε τιποτα, αυτοι δεν εβαλαν βισμα αλλα ο πεθερος εχει γνωριμιες και ισως να εκανε κατι αυτος χωρις να πει τα παιδια, αλλα αυτο που λεω το λεω εγω χωρις να ξερω τι γινεται... Και το χαρτι που ηρθε αναφερεται μονο σε 4 ατομα...Να πω επισης οτι τα παιδια ειναι απο Φλωρινα εκαναν 5 χρονια νησι 4 Γιαννιτσα και τωρα πανε εκει...Χαρικα για τα παιδια γιατι τους ξερω χρονια αλλα στεναχωρεθηκα που θα ημαστε μονοι μας στη Μυτιλινη... Sad
Μιλησα και με την κοπελα και εκεινη απο τη μια χαιρετε και απο την αλλη ειχε προετοιμαστει ψυχολογικα για το νησι και στεναχωριεται που δεν θα ημαστε ολοι μαζι κατω... Πιο πολυ στεναχωρεθηκα που δεν θα ερθουν κι εκεινοι παρα που θα παρουμε μεταθεση Μυτιλινη... Και ακομη περιμενουμε ημερομηνιες... Εγω παντως πιστευω οτι οι εξτρα μεταθεσεις ηταν βισματικες, δεν πιστευω πως ηταν τυχαιες εκτος κι αν επειδη ειναι εκει καινουριο το στρατοπεδο ζητανε ατομα και ηταν τυχεροι τι να πω...
Εμεις απλα περιμενουμε να παρουμε απαντηση απο την αναφορα παραπονων που καναμε και μετα ημερομηνια να φυγουμε....

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πιστευω οτι δν εχει να κανει μονο με το μεσον οι μεταθεσεις,γτ ο αντρας μου ειναι δω απο το 2004 κ δν πηρε μεταθεση κ ουτε μεσον εχουμε βαλει.
Παντως το θεωρω αδικια για αυτους που καθε 2 χρονια παιρνουν μεταθεση,η τουλαχιστον να κανουν ολους ετσι η να αυξησουν τα χρονια δλδ να πουνε καθε 3-4 χρονια ,οχι καθε 2.Δν μπορεις να ζεις με μια βαλιτσα στο χερι.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nopi30 έγραψε:Μαζι μας στη Μυτιλινη θα ερχοταν και ενα φιλικο μας ζευγαρι με μεταθεση... Χθες το πρωι και ενω ετοιμαζοντουσαν για Μυτιλινη να πανε να βρουν σπιτι, πηραν τηλεφωνο το παιδι και του λενε ακυρη η Μυτιλινη πας Αμυνταιο... Τα παιδια παγωτο... Δεν εκαναν τιποτα, ουτε αναφορα ουτε τιποτα, αυτοι δεν εβαλαν βισμα αλλα ο πεθερος εχει γνωριμιες και ισως να εκανε κατι αυτος χωρις να πει τα παιδια, αλλα αυτο που λεω το λεω εγω χωρις να ξερω τι γινεται... Και το χαρτι που ηρθε αναφερεται μονο σε 4 ατομα...Να πω επισης οτι τα παιδια ειναι απο Φλωρινα εκαναν 5 χρονια νησι 4 Γιαννιτσα και τωρα πανε εκει...Χαρικα για τα παιδια γιατι τους ξερω χρονια αλλα στεναχωρεθηκα που θα ημαστε μονοι μας στη Μυτιλινη... Sad
Μιλησα και με την κοπελα και εκεινη απο τη μια χαιρετε και απο την αλλη ειχε προετοιμαστει ψυχολογικα για το νησι και στεναχωριεται που δεν θα ημαστε ολοι μαζι κατω... Πιο πολυ στεναχωρεθηκα που δεν θα ερθουν κι εκεινοι παρα που θα παρουμε μεταθεση Μυτιλινη... Και ακομη περιμενουμε ημερομηνιες... Εγω παντως πιστευω οτι οι εξτρα μεταθεσεις ηταν βισματικες, δεν πιστευω πως ηταν τυχαιες εκτος κι αν επειδη ειναι εκει καινουριο το στρατοπεδο ζητανε ατομα και ηταν τυχεροι τι να πω...
Εμεις απλα περιμενουμε να παρουμε απαντηση απο την αναφορα παραπονων που καναμε και μετα ημερομηνια να φυγουμε....
ΝΟΠΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΕΧΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΕΘΕΣΑ ΟΤΙ ΠΗΓΑΤΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ.

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
manoula_24xr έγραψε:Πιστευω οτι δν εχει να κανει μονο με το μεσον οι μεταθεσεις,γτ ο αντρας μου ειναι δω απο το 2004 κ δν πηρε μεταθεση κ ουτε μεσον εχουμε βαλει.
Παντως το θεωρω αδικια για αυτους που καθε 2 χρονια παιρνουν μεταθεση,η τουλαχιστον να κανουν ολους ετσι η να αυξησουν τα χρονια δλδ να πουνε καθε 3-4 χρονια ,οχι καθε 2.Δν μπορεις να ζεις με μια βαλιτσα στο χερι.

Μανουλα24 μηπως ο αντρα σου ειναι ΕΠΟΠ; Γιατι κι εμεις την πρωτη φορα καναμε 7 χρονια να φυγουμε απο το νησι. Ειναι Ροδο ειναι νησι γιατι να βαλει μεσον να μεινει, κανεις δεν θελει το νησι... εγω μιλαω για μεταθεσεις στη Θεσσαλονικη που υπαρχουν ατομα που ειναι εκει μια ζωη 8, 10, 15 και βαλε χρονια. Και το πιο προκλητικο απ' ολα ειναι να μας λενε οτι ηρθε η ωρα να φυγουμε πισω στα νησια και πολυ κατσαμε... Κι αυτοι που εχουν ενα χρονο να τους λενε "αντε του χρονου ειναι η σειρα σας". Υπαρχουν βεβαια και συναδελφοι που πραγματικα λυπηθηκαν αλλα ειναι τραγικο να χαιρεσε με την ταλαιπωρια του αλλου... Το θεωρω το λιγοτερο μικροτητα...

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τουρτιτσα ζω ενα δραμα.... Μεσα σε 2βδομαδες μαζεψα ολο μου το σπιτι και το μετεφερα σε μια αποθηκη ενος ξαδερφου του αντρα μου για να γλιτωσω τα ενοικια μεχρι να φυγουμε... Μενω στην πεθερα μου... Την Παρασκευη φυγαμε για Καλαματα για να παντρεψουμε τον κουνιαδο μου και γυρισαμε την Δευτερα... Τωρα τρεχω για τη βαπτιση... Θα βαπτισω ενα αγορακι και ειχα κανονισει τη βαπτιση πριν μαθω για την μεταθεση... Κοντευω να παθω εγκεφαλικο απο την οικονομικη καταστροφη μου .... Ειναι απαραδεκτοι, δεν μας υπολογιζουν καθολου... Ετρεχα σαν τρελλη να τα κανονισω ολα και μια μερα πριν φυγουμε για Καλαματα ανακαλυπτω οτι το παντελονι απο το κουστουμι του μικρου θελει ραψιμο... τρελαθηκα... ευτυχως η συμπεθερα εχει μαγαζι με παιδικα ρουχα και μια μικρη βιοτεχνια και μου το εφτιαξε μια μερα πριν το γαμο....
Το κακο ειναι οτι ακομη δεν εχουν βγει οι ημερομηνιες και δεν ξερω ποτε θα φυγουμε... Ειμαι σε κατασταση αλλοφρονη εδω και 3 βδομαδες σχεδον... Και μεσα σε ολα με εχει πεθανει το ποδι μου και δεν εχω προλαβει να παω στο νευρολογο για το χερι μου το οποιο με ποναει επισης.
Ολα μαζι... Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 911307
Αλλα... ηθικον ακμαιοτατον Razz Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 32 328109

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νοπη ακομη σε περιμενωωωω!!!!!θα ερθω να σε παρω με το ζορι!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 44]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 38 ... 44  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις