Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
95 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 95 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38 ... 44  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 44]

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!!
Και εγώ άντρα στρατιωτικό έχω και είμαστε σταθεροί 4,5 χρόνια και ενώ περιμέναμε οτι θα φύγουμε για νησί(το δήλωσε κιόλας ο άντρας μου)τελικά παραμένουμε και φέτος εδώ.πολύ βάσανο μέχρι να τις βγάλουν φέτος πάντως Twisted Evil

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευάκι έγραψε:νοπη ακομη σε περιμενωωωω!!!!!θα ερθω να σε παρω με το ζορι!!!!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Ax! Ευακι σφιγγω τα δοντια, ποναω και περιμενω ποτε θα τελειωσω ολα τα αλλα που με βρηκαν στα καλα καθουμενα... Απο 25 Ιουλιου εχει παλι αδεια ο αντρας μου και θα ερθω εκεινη την εβδομαδα που θα εχω τελειωσει με ολα... Τουλαχιστον τελειωσα με το πακεταρισμα και ειμαι ετοιμη...Αντε πια κι αυτοι, το εχουν παραξηλωσει.... ελεος.... μας εχουν κανει τις ζωες ανω κατω... δεν ξερουμε που παταμε και που βρισκομαστε...

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:
joannakip έγραψε:
vasoula έγραψε: Υπάρχει κοπέλα που ο άντρας της έχει πάρει άδεια ανατροφής;;;;;;
Βασουλα ο δικος μου εχει παρει αδεια ανατροφης περυσι τετοιο καιρο


Ξέρεις τι χρειάζεται για να πάρει αδεια ανατροφής! Ο μικρός μου ειναι 10 μηνών τωρα ,μπορει ακόμη να την πάρει;

joanna μετά απο πόσο καιρό που κατέθεσε τα απαραίτητα δικαιολογητικά πήρε την άδεια;; Αεροπορία ή πεζικό είναι;;

Χρειάζεται ένα χαρτί απο το ικα ότι όντως εργάζεσαι, μια υπευθυνη δήλωση με το γνησιο της υπογραφης σου πως δεν θα κάνεις άδεια χρήσης εσύ και ένα χαρτί απο τον εργοδότη σου πως όντως εργάζεσαι στην επιχειρήση του με το γνήσιο της υπογραφής του και σφραγίδα!!!!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nopi30 έγραψε:Τουρτιτσα ζω ενα δραμα.... Μεσα σε 2βδομαδες μαζεψα ολο μου το σπιτι και το μετεφερα σε μια αποθηκη ενος ξαδερφου του αντρα μου για να γλιτωσω τα ενοικια μεχρι να φυγουμε... Μενω στην πεθερα μου... Την Παρασκευη φυγαμε για Καλαματα για να παντρεψουμε τον κουνιαδο μου και γυρισαμε την Δευτερα... Τωρα τρεχω για τη βαπτιση... Θα βαπτισω ενα αγορακι και ειχα κανονισει τη βαπτιση πριν μαθω για την μεταθεση... Κοντευω να παθω εγκεφαλικο απο την οικονομικη καταστροφη μου .... Ειναι απαραδεκτοι, δεν μας υπολογιζουν καθολου... Ετρεχα σαν τρελλη να τα κανονισω ολα και μια μερα πριν φυγουμε για Καλαματα ανακαλυπτω οτι το παντελονι απο το κουστουμι του μικρου θελει ραψιμο... τρελαθηκα... ευτυχως η συμπεθερα εχει μαγαζι με παιδικα ρουχα και μια μικρη βιοτεχνια και μου το εφτιαξε μια μερα πριν το γαμο....
Το κακο ειναι οτι ακομη δεν εχουν βγει οι ημερομηνιες και δεν ξερω ποτε θα φυγουμε... Ειμαι σε κατασταση αλλοφρονη εδω και 3 βδομαδες σχεδον... Και μεσα σε ολα με εχει πεθανει το ποδι μου και δεν εχω προλαβει να παω στο νευρολογο για το χερι μου το οποιο με ποναει επισης.
Ολα μαζι... Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 33 911307
Αλλα... ηθικον ακμαιοτατον Razz Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 33 328109
μονο που τα διαβασα επαθα το εγκεφαλικο.αμαν βρε παιδι μου ολα μαζι ετυχαν.υπομονη και καλο κουραγιο.

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια! Μήπως ξέρει καμία τί παίζει όταν ο άντρας είναι στρατιωτικός και η γυναίκα αναπληρώτρια εκπαιδευτικός? Στους μόνιμα διορισμένους ο άντρας τραβάει τη γυναίκα έχει δεν έχει οργανική θέση εκεί που θα πάει. Αλλά για τους αναπληρωτές δεν ξέρω τί ισχύει.

tha ginw mama

tha ginw mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τίποτα δεν γίνεται! Ο καθείς εφ' ο ετάχθη! Εσυ θα πας όπου σε καλέσουν και ο αντρας σου στο στρατόπεδο του!Απλά όταν θα γίνει η τοποθέτηση σε σχολεία θα προτάξεις τα κοινωνικά σου κριτήρια βάσει πιστοποιητικού οικ. κατάστασης και θα περιμένεις....Συνηπηρέτηση δεν υφίσταται για τους αναπληρωτές!!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι! Γιατί αύριο θα πάω για τα χαρτιά και ακόμη δεν έχω συμπληρώσει περιοχές.

tha ginw mama

tha ginw mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έκανα την αίτηση την ΠΑρασκευή όμως θα ξαναπαώ αύριο για μια διόρθωση. Έβαλα μόνο 3 νομούς- και ο Θεός βοηθός!!!!!!!!!!

809Μαμαδες με αντρες στρατιωτικους!!! - Σελίδα 33 Empty ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ Κυρ Ιουλ 10, 2011 11:23 am

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΟΙΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ?
ΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ ΑΡΓΟΥΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ!
ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ, ΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ,ΤΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ.ΟΛΟ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΣΚΟΠΑ.ΑΛΛΟ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ?
ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ!
ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΕΛΕΟΣ!!!!!!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tha ginw mama έγραψε:Εγώ έκανα την αίτηση την ΠΑρασκευή όμως θα ξαναπαώ αύριο για μια διόρθωση. Έβαλα μόνο 3 νομούς- και ο Θεός βοηθός!!!!!!!!!!

Αυτό ξαναπέστο! Καλή μας επιτυχία λοιπόν!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
basilikaki έγραψε:ΠΟΙΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ?
ΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ ΑΡΓΟΥΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ!
ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ, ΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ,ΤΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ.ΟΛΟ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΣΚΟΠΑ.ΑΛΛΟ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ?
ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ!
ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΕΛΕΟΣ!!!!!!

Η γιαγιά μου όταν γνώρισα τον άντρα μου έλεγε οι στραυιωτικοί είναι πουλημένα κρέατα κι εγώ παρεξηγιόμουν!Τελικά δεν είχε και άδικο!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ κοριτσια...
εγω τα μαζεψα ολα σε κουτες...τα εδωσα σε αποθηκη ...ειδα το σπιτακι μου αδειο και πονεσε η ψυχη μου!!
τωρα δεν παω καλα..κοιταω φωτο απο το σπιτακι μου(πρωην σπιτι πια)...και με πιανουν τα κλαματα...εκει περπατησε το πρωτο μου παιδακι ..γεννησα αλλα δυο...μου λειπει η γειτονια μου...ακομη και ο δρομος μπροστα απο το σπιτι μου...

πολυ κλαμα..πρωτη φορα μου συμβαινει...δεν το περιμενα αυτο απο εμενα.....
και τωρα πρεπει να ψαξω αλλο και ολα χαλια μοιαζουν...

πως την πατησα ετσι βρε κοριτσια?? Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:αχ κοριτσια...
εγω τα μαζεψα ολα σε κουτες...τα εδωσα σε αποθηκη ...ειδα το σπιτακι μου αδειο και πονεσε η ψυχη μου!!
τωρα δεν παω καλα..κοιταω φωτο απο το σπιτακι μου(πρωην σπιτι πια)...και με πιανουν τα κλαματα...εκει περπατησε το πρωτο μου παιδακι ..γεννησα αλλα δυο...μου λειπει η γειτονια μου...ακομη και ο δρομος μπροστα απο το σπιτι μου...

πολυ κλαμα..πρωτη φορα μου συμβαινει...δεν το περιμενα αυτο απο εμενα.....
και τωρα πρεπει να ψαξω αλλο και ολα χαλια μοιαζουν...

πως την πατησα ετσι βρε κοριτσια?? Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad


Αχ βρε μπουμπουκίτσα... την πατήσαμε ομαδικώς λες?Ή απλά ήταν της μοίρας μας γραφτό? Έχει ο Θεός και για μας... Εσύ πού ήσουν και πού πας αν επιτρέπεται?

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:αχ κοριτσια...
εγω τα μαζεψα ολα σε κουτες...τα εδωσα σε αποθηκη ...ειδα το σπιτακι μου αδειο και πονεσε η ψυχη μου!!
τωρα δεν παω καλα..κοιταω φωτο απο το σπιτακι μου(πρωην σπιτι πια)...και με πιανουν τα κλαματα...εκει περπατησε το πρωτο μου παιδακι ..γεννησα αλλα δυο...μου λειπει η γειτονια μου...ακομη και ο δρομος μπροστα απο το σπιτι μου...

πολυ κλαμα..πρωτη φορα μου συμβαινει...δεν το περιμενα αυτο απο εμενα.....
και τωρα πρεπει να ψαξω αλλο και ολα χαλια μοιαζουν...

πως την πατησα ετσι βρε κοριτσια?? Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Σε νιωθω μπουμπουκιτσα.. ετσι κι εγω πριν απο 2 χρονια αφησα το σπιτι μας στη Σαμο... δεν εχει σημασια που ηταν σε αλλο τοπο, αλλα οπως λες κι εσυ εκει περπατησε το παιδι μου, εκει χτυπησε , εκει χαμογελασε... και τωρα 2 χρονια στο Κιλκις στο σπιτι των ονειρων μου κι ας μην ηταν δικο μου... η καρδια μου σφιχτηκε.. εγω εκλεισα τελυταια την πορτα... εκλαψα λιγο μεσα στο αυτοκινητο... κι ειπα "παμε γι' αλλα"... Η ζωη θα συνεχιστει σε ενα αλλο σπιτι που θα το κανω κι εκεινο δικο μου με τις αναμνησεις μου και μετα σε αλλο και σε αλλο... αλλα παντα θα περνω μαζι μου αναμνησεις και φωτογραφιες... μονο καλες τιποτ' αλλο... Και αρχιζω απ' την αρχη...

joannakip


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vasoula μετα απο ενα μηνα περιπου του ηρθε η απαντηση οτι εγκρινετε η αδεια του. Στο πεζικο ειναι αλλα δεν νομιζω οτι εχει σημασια σε ποιο σωμα ειναι γιατι η διαταγη ειναι μια.
Το χαρτι που θελουν απο το ΙΚΑ ,το ΙΚΑ σταματησε να το δινει απο το 1985 τετοιες βεβαιωσεις και οταν πηγα με την διαταγη να μου το δωσουν μου ειπαν δεν ξερουν τι τους γινετε στο στρατο .Ενας υπαλληλος αφου με ειδε συγχισμενη μου συνταξε ενα εγραφο που λεει απο την ταδε ημερομηνια συμφωνα με τον ταδε νομο η βεβαιωση που ζητατε το ΙΚΑ επαψε να την χορηγει και αυτα που ζητατε να δειτε μπορειτε να τα βρειτε απο την καρτελα ενσημων και επισηναψα και μια εκτυπωση απο ολα τα ενσημα μου....

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλα λενε οτι εκει που σταματαει η λογικη αρχιζει ο στρατος.... Αφου καλα καλα ξεσκιστηκα να ξενοικιασω και να πακεταρω.... προετοιμαστηκα ψυχολογικα οτι παω Μυτιλινη, ερχονται οι ημερομηνιες και το ονομα του αντρα μου δεν ειναι μεσα... Τον περνουν τηλ και του λενε οτι ηρθε η απαντηση απο την αναφορα που εκανε και οτι τον δικαιωνουν... Την Δευτερα θα παει να παρει τα χαρτια για να τα διαβασει και ο ιδιος... Απ΄οτι καταλαβαμε δεν φευγουμε ή τουλαχιστον δεν φευγουμε Μυτιλινη... Απο τη μια λεω επιτελους και μια φορα να βρουμε το δικιο μας απο την αλλη ηθελα να φυγω...ειχα προετοιμαστει ψυχολογικα γι' αυτο... τωρα θα πρεπει να μεινω στην πεθερα μου αναγκαστηκα γιατι του χρονου σιγουρα θα μας διωξουν... Εδω μας ηρθε μεταθεση στα 2 χρονια δεν θα μας ερθει στα 3 που ετσι κι αλλιως θα μας εδιωχναν; Θεσσαλονικη ειναι αυτη.... σιγα να μην μας κρατησουν... Φανταστειτε ποσο δικιο ειχε ο αντρας μου και τον δικαιωσαν... Ε, συγνωμη αλλα ναι ειχαμε δικιο... διωξε μας, αλλα στα 3 χρονια, οχι στα 2 γιατι ετσι σου ηρθε...
Αυτα τα νεα μου... ακομη μια φορα εχω μεινει αφωνη να κοιταζω το κενο και να αναρωτιεμαι "τι εγινε ρε παιδια;;;;;;" Αντε να δουμε τι θα γινει τη Δευτερα.....

RITAKI


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ax vre koritsia pote tha vgoun autes oi imerominies me tis metatheseis?? exete kammia idea?

titikos

titikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannakip έγραψε:Vasoula μετα απο ενα μηνα περιπου του ηρθε η απαντηση οτι εγκρινετε η αδεια του. Στο πεζικο ειναι αλλα δεν νομιζω οτι εχει σημασια σε ποιο σωμα ειναι γιατι η διαταγη ειναι μια.
Το χαρτι που θελουν απο το ΙΚΑ ,το ΙΚΑ σταματησε να το δινει απο το 1985 τετοιες βεβαιωσεις και οταν πηγα με την διαταγη να μου το δωσουν μου ειπαν δεν ξερουν τι τους γινετε στο στρατο .Ενας υπαλληλος αφου με ειδε συγχισμενη μου συνταξε ενα εγραφο που λεει απο την ταδε ημερομηνια συμφωνα με τον ταδε νομο η βεβαιωση που ζητατε το ΙΚΑ επαψε να την χορηγει και αυτα που ζητατε να δειτε μπορειτε να τα βρειτε απο την καρτελα ενσημων και επισηναψα και μια εκτυπωση απο ολα τα ενσημα μου....

ερχομαι να επιβεβαιωσω τα λεγομενα του υπαλληλου μιας κι εγω εργαζομαι στο ΙΚΑ και περυσι μου ζητησαν αρκετες κοπελες τετοιες βεβαιωσεις..
εγω νομιζα οτι μπορω να δωσω, ομως με σταματησε ο προισταμενος μου λεγοντας μου αυτα ακριβως.οποτε ολες εδωσαν μηχανογραφημενη απεικονιση των ενσημων..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nopi30 έγραψε:Κοριτσια καλα λενε οτι εκει που σταματαει η λογικη αρχιζει ο στρατος.... Αφου καλα καλα ξεσκιστηκα να ξενοικιασω και να πακεταρω.... προετοιμαστηκα ψυχολογικα οτι παω Μυτιλινη, ερχονται οι ημερομηνιες και το ονομα του αντρα μου δεν ειναι μεσα... Τον περνουν τηλ και του λενε οτι ηρθε η απαντηση απο την αναφορα που εκανε και οτι τον δικαιωνουν... Την Δευτερα θα παει να παρει τα χαρτια για να τα διαβασει και ο ιδιος... Απ΄οτι καταλαβαμε δεν φευγουμε ή τουλαχιστον δεν φευγουμε Μυτιλινη... Απο τη μια λεω επιτελους και μια φορα να βρουμε το δικιο μας απο την αλλη ηθελα να φυγω...ειχα προετοιμαστει ψυχολογικα γι' αυτο... τωρα θα πρεπει να μεινω στην πεθερα μου αναγκαστηκα γιατι του χρονου σιγουρα θα μας διωξουν... Εδω μας ηρθε μεταθεση στα 2 χρονια δεν θα μας ερθει στα 3 που ετσι κι αλλιως θα μας εδιωχναν; Θεσσαλονικη ειναι αυτη.... σιγα να μην μας κρατησουν... Φανταστειτε ποσο δικιο ειχε ο αντρας μου και τον δικαιωσαν... Ε, συγνωμη αλλα ναι ειχαμε δικιο... διωξε μας, αλλα στα 3 χρονια, οχι στα 2 γιατι ετσι σου ηρθε...
Αυτα τα νεα μου... ακομη μια φορα εχω μεινει αφωνη να κοιταζω το κενο και να αναρωτιεμαι "τι εγινε ρε παιδια;;;;;;" Αντε να δουμε τι θα γινει τη Δευτερα.....


ωχ παναγια μου!!...θα επρεπε να σου μπραβο αφου το θελατε και δικαιωθηκατε...αλλά ενα χρόνο με την πεθερα??!!!!.....εγώ θα ειχα φυγει για την χειροτερη μεταθεση στην παραμεθώριο..θα επερνα πισω την αναφορα...ακομη και σε βραχονησίδα θα πήγαινα!!!χαχα
τεσπα...μπράβο για τη δικαίωση!!

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπουμπουκιτσα ο σηζηγος μου εταξε εκδρομουλες στις αδειες του και θελουμε να κανουμε και οικονομια... επικεντρονομαι στα θετικα λοιπον και αν δεν αντεξω το πολυ πολυ φευγω... στη μανα μου χαχαχαχαχαχαχαχα
Ειναι δυσκολα το ξερω, αλλα οποτε τα περνω στο κρανιο θα μπαινω εδω και θα σας λεω το δραμα μου χααχαχαχαχαχαχα
Του χρονου θα φυγουμε σιγουρα και δεν αξιζει τον κοπο να ξανανοικιασουμε και να ξαναστεισω ολα τα επιλα ΙΚΕΑ που εχω... μεχρι που να τακτοποιηθουμε θα πρεπεινα ξαναμαζεψω... Βεβαια ενας χρονος ειναι ενας χρονος χωρις σπιτι... χωρις τα πραγματα μου... χωρις τον προσωπικο μου χωρο... ευτυχως ενας ξαδερφος απο Σουηδια εχει ενα σπιτακι- υπογειο και μπορουμε να πηγαινουμε να αραζουμε εκει.. το εχει επιπλωσει... θα τη βγαζουμε ρομαντικα με κερακια... Ξερω 'γω... ψαχνω θετικα αυτο με βοηθαει να επιβιωνω...

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
basilikaki έγραψε:ΠΟΙΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ?
ΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΜΑΣ ΑΡΓΟΥΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ!
ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ, ΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ,ΤΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ.ΟΛΟ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΣΚΟΠΑ.ΑΛΛΟ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ?
ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ!
ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΕΛΕΟΣ!!!!!!


πες τα χρυσοστομη.....να δηλωνεις παραμονη και σε δυο χρονια ουστ ΕΛΕΟΣ Κ ΠΑΛΙ ΕΛΕΟΣ κουραστικα κοριτσια β α ρ ε θ η κ α μια ζωη μονοι μας τα παιδια μας πως μεγαλωνουν ετσι ουτε φιλους προλαβαινουν να κανουν μας εχουν καταστρεψει την ψυχολογια τι να πω ποτε θα ρθει αυτη η αγια μερα και θα τα πατησουμε ολα μια κλωτσια να παν στο διαολο και τα νησια και ολα

efaki@23

efaki@23
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΛΗΡΩΣ....ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ (ΜΥΤΙΛΗΝΗ, ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ)ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ. ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΠΟΜΠΙΡΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΦΕΥΓΟΥΜΕ(ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΗΝΑ)ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...RESPECT ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΟΥ!!!

fouskitsa

fouskitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια ειπαν στους αντρες σας αν θα κοψουν χρηματα αυτο το μηνα και για καθε μηνα απο το μισθο???εμενα πριν λιγο με πηρε τηλ γιατι εχει καθολικη και τους το ανακοινωσαν

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κανα 200 ευρω ειπαν! Σιγαααα τίποτα δεν είναι μπροστά στον ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ!


Την πιάτσα δεν θα την γλιτώσουμε στο τέλος μου φαίνεται! Παλιο αλήτες!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:κανα 200 ευρω ειπαν! Σιγαααα τίποτα δεν είναι μπροστά στον ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ!


Την πιάτσα δεν θα την γλιτώσουμε στο τέλος μου φαίνεται! Παλιο αλήτες!


200 ευρω καθε μηνα?? η το χρονο???..γιατι αν ειναι το μηνα ειναι σοβαρο ποσο....!..και απο που θα το κοψουνε πια ???ελεος..
εδω στρατιωτικοι με πανω απο 20 χρονια υπηρεσια και δεν ξεπερνανε τα 1500...εμεις πως θα ζησουμε??

και ξερετε τι μας ειπανε προχτες....οτι με 4 και ανω παιδια μενεις στα σοα 5 χρονια!!...οκ τέλεια...αν τα σοα της περιοχησ σου ειναι βιωσιμα...αλλά πως θα θρεψεις 4 και 5 παιδιακια οεο??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 44]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38 ... 44  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις