Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
595 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 595 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 41]

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ εγώ Δεσποινάκι τον Άυγουστο θα την ετοιμάσω....μετά το ραντεβού μου με τη γιατρό κοινώς μετά τις 6 Αυγούστου!!!!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαρά απλά δεν περνάει ο καιρός....φουσκώνεις πιο πολύ η αλήθεια είναι αλλά τελιώνοντας πια τον 7ο απλά θέλω να έρθει η ώρα να γενήσω...η σωστή ώρα σαφώς............!!!!!!Βασικά με τα κιλά και τη κοιλιά τούρλα είναι το θέμα μουη εμένα οτι δυσκολευόμαι πιο πολύ...φούσκωσα και άλλο και οι κινήσεις είναι πιο περιορισμένες!!!!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Άντε να δούμε πόσο θα βγει και αυτή η βαλίτσα γιατί έβλεπα κάτι τιμες σε σουτιεν θηλασμού τρελές.....
Χαρά και μένα μου φαίνεται το 2ο τρίμηνο είναι το καλύτερο...γιατί τώρα έχω βαρύνει αρκετά και μου φταίνε όλα...αν δεν είχα και τις ετοιμασίες για το μωρό που είναι ευχάριστες νομίζω δεν θα με ήθελε κανένας για παρέα!!!! Πραγματικά θέλω να ξυπνήσω και να είναι Σεπτέμβριος!
Άννα έτσι όπως τα λες τώρα θέλω πάλι τη δική μου μαία ...θα το συζητήσω με τη γιατρό!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:Χαρά απλά δεν περνάει ο καιρός....φουσκώνεις πιο πολύ η αλήθεια είναι αλλά τελιώνοντας πια τον 7ο απλά θέλω να έρθει η ώρα να γενήσω...η σωστή ώρα σαφώς............!!!!!!Βασικά με τα κιλά και τη κοιλιά τούρλα είναι το θέμα μουη εμένα οτι δυσκολευόμαι πιο πολύ...φούσκωσα και άλλο και οι κινήσεις είναι πιο περιορισμένες!!!!

ωχχχ δυσκολα δηλαδη γιατι κ εγω εχω ηδη μεγαλη κοιλια απο τωρα κ με ενοχλει κ γενικα νιωθω βαρια,αυτο με προβληματιζει κ επειδη δεν θα ειμαι εδω στο σπιτι μου!!μακαρι να νιωθω καλα κ να μην χρειαστει να γυρισουμε πισω!! Crying or Very sad Crying or Very sad

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαρά αν σε αφήσει φύγεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε να ξεσκάσεις ειλικρινά μην φοβάσαι τίποτα ....απλά φύγεεεεεεεεεεε !!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

joanna100883

joanna100883
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
AΠΟ ΑΘΗΝΑ ΕΙΜΑΙ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΘΑΡΗ ΠΑΡΑΛΙΑ???ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΖΙ Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 11 893968 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 11 893968
ΚΟΡΙΤΣΑΙ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ??ΕΝΝΟΩ ΦΟΒΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ??ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ????ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ ΓΕΝΙΚΑ....ΚΑΙ ΕΝΩ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΟΝΕΣΩ Η' ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΡΕΜΩ!!!! pale pale

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοιλουμπάκια μου θα σας αφλησω να πάω να ετοιμάσω τραπέζι φιλούνιααααααααααααααααα

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαρα στον 7ο αισθανεσαι λιγο πιο "βαρια"...

Αννα καλα ειναι μεχρι 1500! Πολλα σου ειχε παρει ο αλλος... Αυτο με τους γιατρους κ τα δωματια δε το καταλαβαινω...δλδ την αλλη παρασκευη που θα ρωτησω το γιατρο μου θα πρεπει να αναφερω κ το τυπο δωματιου φανταζομαι...

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joanna100883 έγραψε:AΠΟ ΑΘΗΝΑ ΕΙΜΑΙ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΘΑΡΗ ΠΑΡΑΛΙΑ???ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΖΙ Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 11 893968 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 11 893968
ΚΟΡΙΤΣΑΙ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ??ΕΝΝΟΩ ΦΟΒΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ??ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ????ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ ΓΕΝΙΚΑ....ΚΑΙ ΕΝΩ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΟΝΕΣΩ Η' ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΡΕΜΩ!!!! pale pale
Εγώ παραδόξως δεν φοβάμαι...άλλωστε για τον πόνο υπάρχει και η επισκληρίδιος ....εκείνο που με αγχώνει είναι να είναι καλά το μωράκι τίποτα άλλο! ¨Ενα αγχος που το έχω καθ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και δεν αφορά μόνο εκείνη τη στιγμή!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Iokasti27 έγραψε:Χαρα στον 7ο αισθανεσαι λιγο πιο "βαρια"...

Αννα καλα ειναι μεχρι 1500! Πολλα σου ειχε παρει ο αλλος... Αυτο με τους γιατρους κ τα δωματια δε το καταλαβαινω...δλδ την αλλη παρασκευη που θα ρωτησω το γιατρο μου θα πρεπει να αναφερω κ το τυπο δωματιου φανταζομαι...
Δεν νομίζω ότι έχει σχέση το δωμάτιο που θα επιλέξεις στην κλινική με την αμοιβή του γιατρού, ρώτα πάλι εσύ καλού κακού.....η αμοιβή του γιατρού διαφοροποιείται από φυσιολογικό σε καισαρική αν και πάλι κάποιοι έχουν την ίδια τιμή και στα δύο.

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελενα μου συνηθως στο Ιασω ο γιατρος επαιρνε οσο κ το δωματιο γιατι γεννησανε πολλες γνωστες μου κ ετσι γινοταν τωρα ομως που ειναι το ΕΟΠΠΥ και μας βγαινει περιπου 1100 το δωματιο δεν νομιζω οτι οι γιατροι περνουν το ιδιο οπως παλια!!αυτοι δεν εχουν ρηξει τις τιμες τους!!
κ εγω τελικα την αλλη Πεμπτη που θα παω αυτο θα ρωτησω για να ξερω μη μου φυγει το κεφαλι!!

καλη ορεξη Βικακοοοο!!!

Joanna μου εγω πιο πολυ φοβαμαι μηπως δεν καταλαβω οτι γενναω παρα τον πονο της γεννας!!ενταξει πονος ειναι κ αν δεν τον αντεξω θα κανω επισκληρηδιο!! tongue tongue

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δηλαδή εγώ αν κλείσω υπερλουξ μονοκλινο και δώσω 4000 στην κλινική τόσα θα δώσω και στο γιατρό και αν κλείσω 4κλινο με 1000 θα του δώσω 1000 (τυχαίες τιμές)....πως σχετίζονται αυτά τα δύο βρε κορίτσια...η αμοιβή του γιατρού είναι η αμοιβή του γιατρού τι και αν μείνω εγώ σε σουίτα....

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεσποινακι στη Θεσσαλονικη γενικα ειναι πολυ πιο φθηνα κ οι κλινικες κ οι γιατροι εδω στην Αθηνα ειδικα στο Ιασω ηθελες πανω απο 5000 χιλιαρικα για να γεννησεις αλλα τωρα εχουν ρηξει λιγο τις τιμες συν που μπηκε κ το ΕΟΠΠΥ στο παιχνιδι!!αλλα σε καθε γεννα που πηγαινα κ ρωτουσα μου λεγανε π.χ πηγε 2300 το δωματιο κ αλλα τοσα ο γιατρος!!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εκμετάλλευση πραγματικά.... εδώ έχουν ρίξει τις τιμές αν και παίρνω τηλέφωνα για να μάθω ακριβώς και δεν απαντάνε στο ένα ενώ στο άλλο μου λένε να τις δω διαδικτυακά αλλά έχουν τις παλιές χωρίς ΕΟΠΠΥ...γιατρό ακόμα δεν ρώτησα αλλα 2000 μου ακούγονται πολλά!!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xara64 έγραψε:
vgog65 έγραψε:Χαρά απλά δεν περνάει ο καιρός....φουσκώνεις πιο πολύ η αλήθεια είναι αλλά τελιώνοντας πια τον 7ο απλά θέλω να έρθει η ώρα να γενήσω...η σωστή ώρα σαφώς............!!!!!!Βασικά με τα κιλά και τη κοιλιά τούρλα είναι το θέμα μουη εμένα οτι δυσκολευόμαι πιο πολύ...φούσκωσα και άλλο και οι κινήσεις είναι πιο περιορισμένες!!!!

ωχχχ δυσκολα δηλαδη γιατι κ εγω εχω ηδη μεγαλη κοιλια απο τωρα κ με ενοχλει κ γενικα νιωθω βαρια,αυτο με προβληματιζει κ επειδη δεν θα ειμαι εδω στο σπιτι μου!!μακαρι να νιωθω καλα κ να μην χρειαστει να γυρισουμε πισω!! Crying or Very sad Crying or Very sad
Wake me up when September ends.....
Αγαπημένο και ταιριάζει και στην περίπτωση!!!
Που λες Χαρά ισχύει ότι το καλύτερο είναι το 2ο τρίμηνο (σε μια κανονικη εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα) αλλά εγώ τώρα που κοντεύω τον 8ο δε μπορώ να πω ότι δυσκολεύομαι ιδιαίτερα και η διάθεσή μου μια χαρά είναι αν εξαιρέσουμε τη ζέστη που είναι ανυπόφορη και τη δυσκολία στον ύπνο λόγο κοιλιάς αλλά και πάλι δεν είναι τόσο τραγικά... Ωραία είναι Very Happy
Όσο για την ώρα της γέννας δε ξέρω εγώ δεν ανχώνομαι δε ξέρω αν με πιάσει τελευταία στιγμή, πάντως το μόνο που σκέφτομαι είναι να ναι καλά ο μπεμπούλης δε φοβάμαι τον πόνο.

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoina83 έγραψε:Δηλαδή εγώ αν κλείσω υπερλουξ μονοκλινο και δώσω 4000 στην κλινική τόσα θα δώσω και στο γιατρό και αν κλείσω 4κλινο με 1000 θα του δώσω 1000 (τυχαίες τιμές)....πως σχετίζονται αυτά τα δύο βρε κορίτσια...η αμοιβή του γιατρού είναι η αμοιβή του γιατρού τι και αν μείνω εγώ σε σουίτα....
εμενα ο παλιος ειχε πει:τι δωματιο θα παρεις,του λεω,μαλλον τρικλινο,μου λεει κανει γυρω στα 2000+εξετασεις μωρου,κ τον ρωταω εσεις ποσο θελετε?μου λεειτα ιδια..
τωρα επειδη ο παλιος μου ηταν κ λιγο pig αλλοι μπορει να μην εχουν την ιδια τακτικη..

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι να ειμαι καλα γιατι ηδη απο τωρα λεω να κοιμηθω κ να ξυπνησω οκτωβρη!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAST έγραψε:
Despoina83 έγραψε:Δηλαδή εγώ αν κλείσω υπερλουξ μονοκλινο και δώσω 4000 στην κλινική τόσα θα δώσω και στο γιατρό και αν κλείσω 4κλινο με 1000 θα του δώσω 1000 (τυχαίες τιμές)....πως σχετίζονται αυτά τα δύο βρε κορίτσια...η αμοιβή του γιατρού είναι η αμοιβή του γιατρού τι και αν μείνω εγώ σε σουίτα....
εμενα ο παλιος ειχε πει:τι δωματιο θα παρεις,του λεω,μαλλον τρικλινο,μου λεει κανει γυρω στα 2000+εξετασεις μωρου,κ τον ρωταω εσεις ποσο θελετε?μου λεειτα ιδια..
τωρα επειδη ο παλιος μου ηταν κ λιγο pig αλλοι μπορει να μην εχουν την ιδια τακτικη..
traaaaagiiiic!!!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και ναι εκλεισα ραντεβου για αυριο να δω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την κουνια!!!!!!!
βικυ μου,παναχαικου 26 ειναι μαλλον ε?εψαξα στο ιντερνετ κ μου το εβγαλε..

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ax χαρα μου οπως τα λες ειναι! Αντε εσενα θα σου λυθει πιο γρηγορα η απορια...
Κοριτσια διαβασα κατι στο fb κ συγκινηθηκα...
Δε ξερω αν το εχετε διαβασει αλλα το δημοσιευω...

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΝΟΣ ΑΓΕΝΝΗΤΟΥ ΜΩΡΟΥ

5 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: Σήμερα άρχισε η ζωή μου. Οι γονείς μου δεν το ξέρουν ακόμη, αλλά εγώ ήδη υπάρχω. Και θα είμαι κορίτσι. Θα έχω ξανθά μαλλιά και γαλανά μάτια. Όλα είναι κανονισμένα, ακόμη και το ότι θα αγαπώ τα λουλούδια.


19 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: Μερικοί λένε ότι δεν είμαι ακόμη ένα πραγματικό πρόσωπο, ότι μόνο η μητέρα μου υπάρχει. Αλλά είμαι ένα πραγματικό πρόσωπο, όπως ένα ψ...ιχουλάκι ψωμιού είναι πραγματικό ψωμί. Η μητέρα μου υπάρχει. Κι εγώ υπάρχω.

23 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: Το στόμα μου μόλις τώρα αρχίζει ν’ ανοίγη. Σκεφθήτε, σ’ ένα χρόνο περίπου θα γελώ και αργότερα θα μιλώ. Ξέρω ότι η πρώτη μου λέξις θα είναι: ΜΑΜΑ.

25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: Η καρδιά μου άρχισε να χτυπά σήμερα εντελώς μόνη της. Από τώρα και στο εξής θα χτυπά σ’ όλη την υπόλοιπη ζωή μου, χωρίς να σταματήση ποτέ για να ξεκουραστή! Και μετά από πολλά χρόνια θα κουραστή, θα σταματήση και τότε θα πεθάνω.

2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ: Μεγαλώνω λίγο κάθε μέρα. Τα χέρια μου και τα πόδια μου άρχισαν να σχηματίζωνται. Πρέπει όμως να περιμένω πολύ, μέχρις ότου αυτά τα ποδαράκια θα με σηκώσουν στα χέρια της μητέρας μου, και αυτά τα χεράκια θα μπορούν να μαζεύουν λουλούδια και ν’ αγκαλιάζουν τον μπαμπά μου.

12 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ: Στα χέρια μου άρχισαν να σχηματίζωνται μικροσκοπικά δάχτυλα. Είναι αστείο που είναι τόσο μικρά! Θα μπορώ ν’ αρπάζω μ’ αυτά τα μαλλιά της μαμάς μου.

20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ: Μόλις σήμερα είπε ο γιατρός στη μανούλα ότι ζω εδώ κάτω από την καρδιά της. Πόσο ευτυχισμένη πρέπει να είναι! Είσαι ευτυχισμένη μανούλα;

25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ: Η μαμά μου και ο μπαμπάς μου σκέφτονται προφανώς το όνομα που θα μου δώσουν. Αλλά δεν ξέρουν ακόμη ούτε καν ότι είμαι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, θέλω να με ονομάσουν Κάθυ. Και είμαι κιόλας πολύ μεγάλη.

10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ: Τα μαλλιά μου μεγαλώνουν. Είναι μαλακά, λαμπερά και γυαλιστερά. Αναρωτιέμαι πώς είναι τα μαλλιά της μαμάς μου;

13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ: Μόλις άρχισα να βλέπω. Είναι σκοτάδι γύρω μου. Όταν η μαμά μου με φέρη στον κόσμο, θα υπάρχη παντού λιακάδα, και λουλούδια. Αλλά εκείνο, που θέλω πιο πολύ απ’ όλα είναι να δω τη μαμά μου. Πώς είσαι άραγε μανούλα;

24 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ: Άραγε ακούει η μανούλα το ψιθύρισμα της καρδίας μου; Μερικά παιδιά γενιούνται λίγο άρρωστα. Αλλά η δική μου καρδιά είναι γερή και υγιής. Χτυπάει πολύ κανονικά; τακ-τακ, τακ-τακ. Μανούλα, θα αποκτήσης μια υγιή, μικρή κόρούλα!

28 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ: Σήμερα η μαμά μου με σκότωσε.....

_________________________
Πρωτη συκγινηθηκα εγω που το δημοσιευσα...
Η εκτρωση ειναι ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ και ΕΚΓΛΗΜΑ...
Η σωστη προφυλαξη ειναι το αντιδοτο της!!!

_________________________
Αν σε αγγιξε & σενα κανε ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ...
Μια μονο κοινοποιηση και ασε τον ΚΟΣΜΟ να ξερει...

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoina83 έγραψε:traaaaagiiiic!!!!!
δεσποινουλα,αυτο ξαναπες το..ενω ο τωρινος παιρνει απο 1000-1500 το πολυ.ειναι κ διευθυντης σε μια κλινικη..κ ποτε επισκεψεις..ενω στον αλλον καθε επισκεψη 50ευρω,ακομα κ τον τελευταιο μηνα που πηγαινα καθε εβδομαδα..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απιστευτο το μηνυμα..αλλα καπως ετσι ειναι... Sad Sad

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οντως απιστευτο... Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα πιστευω απο την εκτρωση εκτος κι αν υπαρχει ιαυρικος λογος...

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAST έγραψε:
Despoina83 έγραψε:traaaaagiiiic!!!!!
δεσποινουλα,αυτο ξαναπες το..ενω ο τωρινος παιρνει απο 1000-1500 το πολυ.ειναι κ διευθυντης σε μια κλινικη..κ ποτε επισκεψεις..ενω στον αλλον καθε επισκεψη 50ευρω,ακομα κ τον τελευταιο μηνα που πηγαινα καθε εβδομαδα..
Υπάρχουν και λογικοί άνθρωποι ευτυχώς!!!!
Έλενα για την έκτρωση δεν παίρνω θέση είναι λεπτό το ζήτημα....πολύ συγκινητικό όμως το κείμενο αν και με σόκαρε στο τέλος γιατί 28 Δεκεμβρίου είναι η ημερομηνία γέννησης μου!!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστέ μου....
Έλενα ανατρίχιασα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις