Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
460 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 460 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 41]

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xaxaxxaxax!Χαρά εμένα brazil μου εχουν γίνει όλα τα μαγιό μου χωρίς να είναι ...με το κώλο που έχω κάνει!!!!!!
Πασ βολτάκι ωραία!!!!Εγώ περιμένω το Σάββατο καμιά βόλτα...............!!!!!

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xara64 έγραψε:Κατερινακι τι εννοεις για τα επιδοματα??εγω π.χ επειδη ειμαι ανεργη δεν δικαιουμε τπτ απο τον ΟΑΕΔ κ εδω κ ενα μηνα με πηρε ο αντρας μου στο ΤΕΒΕ δεν θα παρουμε αυτα που δινει ο ΕΟΠΠΥ για τη γεννα?? Embarassed Embarassed ειμαι λιγο ασχετη μ αυτα γι αυτο το ρωταω γιατι αν ειναι ετσι θα πρεπει να ψαχνουμε κ εμεις για δημοσιο Mad Mad
Μεχρι στιγμής λένε ότι αυτά τα 88 επιδόματα,είναι στο τραπέζι για περικοπή.Αν θα καταργηθούν τελείως δε το γνωρίζω,αλλά τσεκούρι θα πέσει σίγουρα..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat3r1na έγραψε:
xara64 έγραψε:Κατερινακι τι εννοεις για τα επιδοματα??εγω π.χ επειδη ειμαι ανεργη δεν δικαιουμε τπτ απο τον ΟΑΕΔ κ εδω κ ενα μηνα με πηρε ο αντρας μου στο ΤΕΒΕ δεν θα παρουμε αυτα που δινει ο ΕΟΠΠΥ για τη γεννα?? Embarassed Embarassed ειμαι λιγο ασχετη μ αυτα γι αυτο το ρωταω γιατι αν ειναι ετσι θα πρεπει να ψαχνουμε κ εμεις για δημοσιο Mad Mad
Μεχρι στιγμής λένε ότι αυτά τα 88 επιδόματα,είναι στο τραπέζι για περικοπή.Αν θα καταργηθούν τελείως δε το γνωρίζω,αλλά τσεκούρι θα πέσει σίγουρα..
δεν κοβουν καλυτερα τα δικα τους?αντε τους αχρηστους!απο τον κοσμακι παλι θα κοψουν?τι αλλο πια?

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANNAST έγραψε:αρα ειμασταν παλιες γειτόνισσες Very Happy Very Happy !ειναι κοντα στην πλ.ελευθεριου..
aυτην την κουνια βρηκα κ παω σημερα να την δω.. http://www.moroudokosmos.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=526.
Διομήδους 48 - Κορυδαλλός.

αντε εμενες εδω κοντα εε??
ωραια θα μπω να τα χαζεψω κ αν ειναι θα πεταχτω να ρηξω μια ματια!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kat3r1na έγραψε:Και για όποια δε το έχει ακούσει ήδη,μέσα στα 88 επιδόματα που θα περικοπούν άμεσα είναι και τα τοκετου-μητρότητας-λοχειας του ΙΚΑ,του ΟΑΕΔ του ΟΓΑ κλπ κλπ κλπ..
Άντε με τις υγείες μας.

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ... ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ... ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΑΕΔ

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xara64 έγραψε:
ANNAST έγραψε:αρα ειμασταν παλιες γειτόνισσες Very Happy Very Happy !ειναι κοντα στην πλ.ελευθεριου..
aυτην την κουνια βρηκα κ παω σημερα να την δω.. http://www.moroudokosmos.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=526.
Διομήδους 48 - Κορυδαλλός.

αντε εμενες εδω κοντα εε??
ωραια θα μπω να τα χαζεψω κ αν ειναι θα πεταχτω να ρηξω μια ματια!!
πανω απο τις φυλακες!! Very Happy Very Happy τωρα εδω κ 5 χρονια στο ηρακλειο.αλλα το πατρικο μου ειναι ακομα εκει!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν περνάει η ωρα να πάει δώδεκα να εξαφανιστώ σαν το σίφουνα .................!!!!!!!!!!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχαχαχ Βικακι μου εμενα τα brazil θα ειναι σαν κορδονια τωρα!!!

τι να κοψουν βρε κοριτσια απο τα δικα τους δεν βλεπετε τι γινεται κ ποσα παιρνουν αυτοι οχι μονο δεν κοψαν αλλα θελουν κ ολα τα επιδοματα τους.. Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 14 654655 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 14 654655 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 14 654655

Αννα μου εγω ειμαι περιπου Κερατσινι φυσικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο στο Ηρακλειο που εισαι εσυ!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:Καλημερα κοριτσια! Δεσποινα καλα αποτελεσματα.. Εγω δευτερα θα τις κανω κ την καμπυλη ( αν κ νομιζω οτι με αργησε για την καμπυλη λιγο)
Επιτελους δροσισε!!
Ινα στις 56 μερες προν το τοκετο μετραω μονο τις εργασιμες;; Πηρα να κλεισω ραντεβου με γυναικολογο Σημερα κ δε μου κλεισαν γιατι ειναι νωρις ειπαν..

Απο το Ικα ... τωρα που εφτιαξα παλι την τελευταια αναρρωτικη στο κεντρο μανας μου ειπαν για να μην κανω λαθος στις 56 μερες οτι εγω που εχω ΠΗΤ 30/9 η εναρξη της αδειας τοκετου ξεκιναει στις 5/08 αρα αν μετραω καλα δεν μετρανε την ημερα της ΠΗΤ για δες το και εσυ ... και εμενα μου ειπαν να μπει ο Αυγουστος και να παω να μην εμφανιστω νωριτερα ...

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
inakriti έγραψε:
kat3r1na έγραψε:Και για όποια δε το έχει ακούσει ήδη,μέσα στα 88 επιδόματα που θα περικοπούν άμεσα είναι και τα τοκετου-μητρότητας-λοχειας του ΙΚΑ,του ΟΑΕΔ του ΟΓΑ κλπ κλπ κλπ..
Άντε με τις υγείες μας.

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ... ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ... ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΑΕΔ


Ψυχραιμία,ας ελπίσουμε σε περικοπή έστω κ όχι κατάργηση..Προετοιμαζόμουν καιρό για το σενάριο,όπως και για την επικείμενη διάλυση του εοπυυ,αλλά όσο να ναι σου πέφτει βαρύ..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xara64 έγραψε:αχαχαχ Βικακι μου εμενα τα brazil θα ειναι σαν κορδονια τωρα!!!

τι να κοψουν βρε κοριτσια απο τα δικα τους δεν βλεπετε τι γινεται κ ποσα παιρνουν αυτοι οχι μονο δεν κοψαν αλλα θελουν κ ολα τα επιδοματα τους.. Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 14 654655 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 14 654655 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 12!!! - Σελίδα 14 654655

Αννα μου εγω ειμαι περιπου Κερατσινι φυσικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο στο Ηρακλειο που εισαι εσυ!!
χαρα μου,παλια εμενα κοντα στον αγ.αντωνιο,κ μεχρι κ πριν απο 4 χρονια δουλευα στην βουρνοβα..θα ξερεις,κ πιο παλια ακομα στα ταμπουρια

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια καλημερα...

2η μερα που μπαινω στο ιντερνετ απο ελευθερο δικτυο και ελπιζω να μην κολλησω κανα ιο (δεν ξερω και καλα απο αυτα και ο υπολογιστης μου βγαζει οτι δεν ειναι ασφαλες!). Δεν κρατηθηκα ομως, ειμαι και μονη στο σπιτι και βαριεμαι....

Σημερα ξυπνησα με μεγαλη ευφορια... λιγο τα καλα νεα του γιατρου... λιγο που δροσισε, και κοιτουσα στο ιντερνετ τα πραγματακια που θελω να αγορασω... μεχρι που διαβασα αυτα που λετε για τα επιδοματα affraid affraid affraid affraid

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
emilou έγραψε:κοριτσια καλημερα...

2η μερα που μπαινω στο ιντερνετ απο ελευθερο δικτυο και ελπιζω να μην κολλησω κανα ιο (δεν ξερω και καλα απο αυτα και ο υπολογιστης μου βγαζει οτι δεν ειναι ασφαλες!). Δεν κρατηθηκα ομως, ειμαι και μονη στο σπιτι και βαριεμαι....

Σημερα ξυπνησα με μεγαλη ευφορια... λιγο τα καλα νεα του γιατρου... λιγο που δροσισε, και κοιτουσα στο ιντερνετ τα πραγματακια που θελω να αγορασω... μεχρι που διαβασα αυτα που λετε για τα επιδοματα affraid affraid affraid affraid
αν δεν μπαινεις σε αγνωστα σαιτ,δεν νομιζω,εγω εμπαινα κανα 3χρονια..αρα μην ανησυχεις!! Very Happy

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις παρήγγειλα κάτι ελαφρύ να φάω...σάντουιτς με καλαμάκι χοιρινό ντομάτα πατάτα κρεμμύδι μαγιονέζα μουστάρδα κέτσαπ Embarassed Embarassed Embarassed Γ Ο Υ Ρ Ο Υ Ν Α Embarassed Embarassed Embarassed
δεν πεινάω πολύ αλλά θέλω να καπνίσω και μπουκώνομαι κάθε λογής μ@λ@κι@ για να ξεχαστώ!!!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ηθελα να ρωτησω κατι αν ξερει καμια σας να με βοηθησει...

πως ειναι υποχρεωμενος ο εργοδοτης να σε πληρωσει τους 4 μηνες των αδειων τοκετου και λοχειας...

απ οτι λιγο εχω καταλαβει τον πρωτο μηνα σε πληρωνει για τις 25 πρωτες μερες σαν να εισαι σε αναρρωτικη (δηλαδη καποιο ποσοστο) και τους υπολοιπους μηνες δεν σε πληρωνει...

στην δικια μου την περιπτωση που εχω παρει ηδη πανω απο 1 μηνα αναρρωτικη φανταζομαι οτι γι αυτους τους 4 μηνες δεν πρεπει να με πληρωσει καθολου... τα λεω καλα?? εχω μπερδευτει πολυ, και το κακο ειναι οτι δεν τα ξερουν και καλα στο λογιστηριο της εαιριας και πρεπει να τους τα πω εγω Twisted Evil

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emilou έγραψε:ηθελα να ρωτησω κατι αν ξερει καμια σας να με βοηθησει...

πως ειναι υποχρεωμενος ο εργοδοτης να σε πληρωσει τους 4 μηνες των αδειων τοκετου και λοχειας...

απ οτι λιγο εχω καταλαβει τον πρωτο μηνα σε πληρωνει για τις 25 πρωτες μερες σαν να εισαι σε αναρρωτικη (δηλαδη καποιο ποσοστο) και τους υπολοιπους μηνες δεν σε πληρωνει...

στην δικια μου την περιπτωση που εχω παρει ηδη πανω απο 1 μηνα αναρρωτικη φανταζομαι οτι γι αυτους τους 4 μηνες δεν πρεπει να με πληρωσει καθολου... τα λεω καλα?? εχω μπερδευτει πολυ, και το κακο ειναι οτι δεν τα ξερουν και καλα στο λογιστηριο της εαιριας και πρεπει να τους τα πω εγω Twisted Evil


τεσσερις μηνες εννοεις τους μηνες βαση νομου που δικαιουσσε αδεια τοκετου (56 μερες πριν γεννησεις)και την αδεια λοχειας (63μερες αφου γεννησεις) ?
ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥς ΜΗΝΕΣ στους πληρωνει το ικα-εοπυυ και ισοδυναμουν με τεσσερις μισθους σου ... ειναι το επιδομα τοκετου και λοχειας ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΕΓΑΜΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ...οπως επισης και το βοηθημα τοκετου περιπου 1000 ευρω που δινει το ικα κατευθειαν στο νοσοκομειο που γεννας για εξοδα νοσηλειας ...και αυτο Out


τουλαχιστον ρε κοριτσια να το προλαβουμε εμεις ... ειναι αμαρτια ... αλλο να εχει καταργηθει και να το ξερω πριν μεινω εγκυος και αλλο να υπολογιζεις και σε αυτα τα επιδοματα για να τα φερεις βολτας και τελευταια στιγμη να τα κοψουν

ΑΝ ΤΑ ΚΟΨΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 88 ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ τοτε ειναι που δεν πρεπει να πληρωσουμε εφοριες και χαρατσια !!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννουλα μου θα ειμασταν πολυ κοντα αν εμενες εδω ακομα!!καποια στιγμη θα βρεθουμε ομως στην ιδια πολη ζουμε!!

γεια σου Εμη μου,παντα ετσι να εισαι κοριτσακι μου με καλη διαθεση κ καλα εκανες κ μπηκες να τα πουμε να περασει η ωρα!!

βρε Βικακι θα σε μαλωσω,μπορεις να ετοιμαζεις κανενα τοστακι απο το σπιτι κ οταν γυρνας να τρως σπιτικο φαγακι μην τρως αυτες τις βλακειες απ εξω που ειναι μεσα στα λιποι!!σορρυ κιολας εε?? Rolling Eyes Rolling Eyes

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ινα μου σοβαρα μιλας?????θα κοψουν κ το επιδομα τοκετου???ε τοτε πρεπει να ψαχνουμε για δημοσιο αφου το Ιασω εχει περιπου 2000 συν του γιατρου αλλα τοσα να μην πω ,που να τα βρουμε ρε γμτ!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emilou έγραψε:ηθελα να ρωτησω κατι αν ξερει καμια σας να με βοηθησει...

πως ειναι υποχρεωμενος ο εργοδοτης να σε πληρωσει τους 4 μηνες των αδειων τοκετου και λοχειας...

απ οτι λιγο εχω καταλαβει τον πρωτο μηνα σε πληρωνει για τις 25 πρωτες μερες σαν να εισαι σε αναρρωτικη (δηλαδη καποιο ποσοστο) και τους υπολοιπους μηνες δεν σε πληρωνει...

στην δικια μου την περιπτωση που εχω παρει ηδη πανω απο 1 μηνα αναρρωτικη φανταζομαι οτι γι αυτους τους 4 μηνες δεν πρεπει να με πληρωσει καθολου... τα λεω καλα?? εχω μπερδευτει πολυ, και το κακο ειναι οτι δεν τα ξερουν και καλα στο λογιστηριο της εαιριας και πρεπει να τους τα πω εγω Twisted Evil

Πρέπει να είναι έτσι όπως το λες,αρκεί να μην έχεις πάρει αναρρωτική.Επειδή αυτό είναι κάτι όμως που πρεπει να το ξέρεις ακριβώς,επικοινώνηε με την επιθεώρηση εργασίας στην οποία υπάγεται η εταιρεία σου κ ρώτα.Επίσης πες στο λογιστήριό σας,οτι είναι δική τους δουλειά να μάθουν αφού δεν ξέρουν και όχι δική σου!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η λίστα με τα 88 επιδόματα που περνούν από κόσκινο

Σύνταξη γήρατος σε ανασφάλιστους-ΟΓΑ

Σύνταξη γήρατος-ΕΤΑΑ, ΟΑΕΕ, ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

Επίδομα Κοινωνικής Αλληλεγγύης Συνταξιούχων

Σύνταξη αναπηρίας από κοινή νόσο-ΟΓΑ

Σύνταξη αναπηρίας από εργατικό ατύχημα ή κοινό ατύχημα -ΟΓΑ

Επίδομα απόλυτης αναπηρίας-ΕΤΑΑ, ΟΑΕΕ, ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, ΕΤΕ, ΑΤΕ, ΤΑΠ-ΟΤΕΤΑΠ-ΔΕΗ, ΕΤΑΠ ΜΜΕ

Επίδομα ασθενείας-Οίκος Ναύτου

Επίδομα ασθενείας και εργατικού ατυχήματος-ΙΚΑ-ΕΤΑΠ, ΟΓΑ, ΟΑΕΕ, ΕΤΑΠ ΜΜΕ, ΕΤΑΑ, ΤΑΥΤΕΚΩ

Προσαύξηση στο ποσό της σύνταξης λόγω απόλυτης αναπηρίας στους δικαιούχους της βασικής σύνταξης-ΟΓΑ

Εξωιδρυματικό επίδομα-ΟΓΑ

Προσύξηση στο ποσό της σύνταξης λόγω απόλυτης αναπηρίας στους συνταξιούχους αναπηρίας-ΟΓΑ

Σύνταξη χωρίς όριο ηλικίας-ΟΓΑ

Εξωιδρυματικό επίδομα των άλλων Ταμείων

Επιδόματα ανικανότητας για άτομα που έχουν ολική ανικανότητα, μεγάλο ποσοστό διανοητικής ανικανότητας, ολική παράλυση, μεσογειακή αναιμία, AIDS, εξασθένηση ακοής, τυφλότητα, εγκεφαλική παράλυση, ασθένεια του Hansen-Υπουργείο Υγείας

Διατροφικό επίδομα στους νεφροπαθείς και τους μεταμοσχευμένους

Επίδομα ανεργίας-ΟΑΕΔ

Ειδικές επιδοτήσεις-ΟΑΕΔ

Επιδόματα μακροχρόνια ανέργων-ΟΑΕΔ

Εκτακτες οικονομικές ενισχύσεις-ΟΑΕΔ

Ειδικό βοήθημα μετά τη λήξη της επιδότησης λόγω ανεργίας-ΟΑΕΔ

Ειδικό βοήθημα μετά την τρίμηνη παραμονή στα μητρώα ανέργων-ΟΑΕΔ

Ειδικό βοήθημα σε όσους εξέτισαν ποινή στερητική της ελευθερίας-ΟΑΕΔ

Επίδομα στράτευσης-ΟΑΕΔ

Οικονομική ενίσχυση πολιτικών προσφύγων-ΟΑΕΔ

Επίδομα νεοεισερχομένων-ΟΑΕΔ

Επίδομα διαθεσιμότητας-ΟΑΕΔ

Προστασία δικαιωμάτων εργαζομένων σε περίπτωση αφερεγγυότητας του εργοδότη-ΟΑΕΔ

Ειδικό εποχικό βοήθημα-ΟΑΕΔ

Ειδικό βοήθημα σε ηλικιωμένους ανέργους και ανέργους που παρακολουθούν επαγγελματικά εκπαιδευτικά προγράμματα-ΟΑΕΔ

Βοήθημα για νέους επιστήμονες-ΟΑΕΔ

Ειδικό εποχικό επίδομα για ηλικιωμένους-ΟΑΕΔ

Επιδοτήσεις για παλιννοστούντες-υπουργείο Υγείας

Ειδικό επίδομα για παιδιά πάνω από 16 ετώ που μένουν σε ειδικά κέντρα-υπ. Υγείας

Βοήθημα για παλλινοστούντες-υπ. Υγείας

Επίδομα ανεργίας-οίκος Ναύτου

Οικονομική ενίσχυση σε κατηγορίες άνεργων ναυτικών λόγω εορτών Χριστουγέννων και Πάσχα-οίκος Ναύτου

Οικογενειακό επίδομα-ΟΑΕΔ

Οικογενειακό επίδομα για δημοσίους υπαλλήλους-ΟΑΕΔ

Πολυτεκνικό επίδομα-ΟΓΑ

Επίδομα τρίτου τέκνου-ΟΓΑ

Επίδομα τρίτεκνων οικογενειών-ΟΓΑ

Οικογενειακό επίδομα συνταξιούχων -Γραμματεία Κοινωνικών Ασφαλίσεων

Οικογενειακό επίδομα ναυτικών -ΕΛΟΕΝ

Επίδομα μαιευτικής περίθαλψης-ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

Επιδόματα μητρότητας -κυοφορίας-λοχείας-ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

Επίδομα τοκετού-ΟΑΕΕ

Επίδομα μαιευτικής περίθαλψης-ΕΤΑΠ-ΜΜΕ

Επιδόματα μητρότητας-κυοφορίας-ΕΤΑΠ-ΜΜΕ

Επίδομα μαιευτικής περίθαλψης-ΕΤΑΑ

Επίδομα μητρότητας και τοκετού -ΟΓΑ

Συμπληρωματικές παροχές μητρότητας και ειδικό επίδομα μητρότητας-ΟΑΕΔ

Οικονομική ενίσχυση ανήλικων απροστάτευτων παιδιών-υπ. Υγείας

Βοήθημα μητρότητας και στους ναυτικούς-Οίκος Ναύτου

Βοήθημα τοκετού για τους ναυτικούς-Οίκος Ναύτου

Επίδομα μητρότητας και τοκετού για τους δημοσίους υπαλλήλους-υπ. Οικονομικών

Οικονομική ενίσχυση οικογενειών χαμηλού εισοδήματος με ανήλικα παιδιά-Γενικό Λογιστήριο του Κράτους

Οικονομική ενίσχυση οικογενειών χαμηλού εισοδήματος με ανήλικα παιδιά-Γενικό Λογιστήριο του Κράτους

Βοήθημα έκτακτης οικονομικής ενίσχυσης σε οικονομικά αδύνατους-υπ. Υγείας

Βοήθημα έκτακτηςοικονομικής ενίσχυσης στους αστέγους-Τοπικές Αρχές

Πρόγραμμα επιστροφής φόρου για οικογένειες που κατοικούν μόνιμα σε ορεινές και μη προνομιούχες περιοχές-υπ. Οικονομικών

Πρόγραμμα επιστροφής φόρου για οικογένειες με παιδιά στην υποχρεωτική εκπαίδευση-υπ. Οικονομικών

Βοήθημα έκτακτης οικονομικής ενίσχυσης φτωχών -Τοπικές Αρχές

Βοήθημα για παιδιά μονογονεϊκών οικογενειών-υπ. Υγείας

Ποαπλό βοήθημα για ορφανά παιδιά-υπ. Υγείας-ΟΓΑ

Βοήθημα (4 επιδόματα) σε ανάδοχες οικογένειες-υπ. Υγείας

Βοήθημα ανασφάλιστων μητέρων-υπ. Υγείας

Μόνιμη σύνταξη για μητέρες με 4 παιδιά και πάνω-ΟΓΑ

Εφάπαξ οικονομική ενίσχυση ατόμων που βρίσκονται σε κατάσταση ένδειας-υπ. Υγείας

Βοήθημα για πλημμύρα-υπ. Υγείας

Βοήθημα για πυρκαγιά-υπ. Υγείας

Βοήθημα για ανεμοστρόβιλο-υπ. Υγείας

Βοήθημα για χιονόπτωση-υπ. Υγείας

Βοήθημα για κατολίσθηση-υπ. Υγείας

Βοήθημα για σεισμό-υπ. Υγείας

Βοήθημα στεγαστικής συνδρομής σε ηλικιωμένους ανασφάλιστους-υπ. Υγείας

Επιδότηση ενοικίου-ΟΕΚ

Επιδότηση επιτοκίου για παλιά, πριν από το 2010, συμβόλαια-ΟΕΚ

Κληρώσεις κατοικιών-ΟΕΚ

Κοινωνικός τουρισμός-ΟΕΕ

Προγράμματα εκδρομών-ΟΕΕ

Κουπόνια αγοράς βιβλίων-ΟΕΕ

Κουπόνια ψυχαγωγίας-ΟΕΕ

Σταθμοί ημερήσιας φροντίδας παιδιών-ΟΕΕ

Κέντρα εργαζόμενων νέων που λόγω κρίσης έχουν καταργηθεί-ΟΕΕ

Κέντρα για παιδιά με αναπηρίες-ΟΕΕ

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inakriti έγραψε:
emilou έγραψε:ηθελα να ρωτησω κατι αν ξερει καμια σας να με βοηθησει...

πως ειναι υποχρεωμενος ο εργοδοτης να σε πληρωσει τους 4 μηνες των αδειων τοκετου και λοχειας...

απ οτι λιγο εχω καταλαβει τον πρωτο μηνα σε πληρωνει για τις 25 πρωτες μερες σαν να εισαι σε αναρρωτικη (δηλαδη καποιο ποσοστο) και τους υπολοιπους μηνες δεν σε πληρωνει...

στην δικια μου την περιπτωση που εχω παρει ηδη πανω απο 1 μηνα αναρρωτικη φανταζομαι οτι γι αυτους τους 4 μηνες δεν πρεπει να με πληρωσει καθολου... τα λεω καλα?? εχω μπερδευτει πολυ, και το κακο ειναι οτι δεν τα ξερουν και καλα στο λογιστηριο της εαιριας και πρεπει να τους τα πω εγω Twisted Evil


τεσσερις μηνες εννοεις τους μηνες βαση νομου που δικαιουσσε αδεια τοκετου (56 μερες πριν γεννησεις)και την αδεια λοχειας (63μερες αφου γεννησεις) ?
ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥς ΜΗΝΕΣ στους πληρωνει το ικα-εοπυυ και ισοδυναμουν με τεσσερις μισθους σου ... ειναι το επιδομα τοκετου και λοχειας ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΕΓΑΜΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ...οπως επισης και το βοηθημα τοκετου περιπου 1000 ευρω που δινει το ικα κατευθειαν στο νοσοκομειο που γεννας για εξοδα νοσηλειας ...και αυτο Out


τουλαχιστον ρε κοριτσια να το προλαβουμε εμεις ... ειναι αμαρτια ... αλλο να εχει καταργηθει και να το ξερω πριν μεινω εγκυος και αλλο να υπολογιζεις και σε αυτα τα επιδοματα για να τα φερεις βολτας και τελευταια στιγμη να τα κοψουν

ΑΝ ΤΑ ΚΟΨΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 88 ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ τοτε ειναι που δεν πρεπει να πληρωσουμε εφοριες και χαρατσια !!!!


ναι αυτους εννοω, αλλα η απορια μου ειναι τι κανει ο εργοδοτης (σχετικα με το τι θα κανει το ικα ο θεος βοηθος!!!), γιατι σε εμας κατα διαστηματα εχουν δημιουργησει μεγαλα προβληματα σε εγκυες κοπελες, επειδη δεν τα ξερουν καλα συνεχιζαν και τις πληρωναν κανονικα γι αυτους τους 4 μηνες με αποτελεσμα να χανουν το συμπληρωματικο επιδομα του οαεδ, και μετα απο ενα χρονο περιπου οταν επεστρεφαν στην δουλεια τους ζητησαν τα ποσα αυτα πισω!!!!!!!!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαρά καλά τα λές .....αλλά έπεσα στο βούρκο του Junk food κυλίστηκα και το ευχαριστηθήκαααααααααααααααααααααα!!!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Σας αφήνω πάω να την κάνω σπιτάκι μου!!!!!Φιλούνιαααααααααααα!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emilou έγραψε:
inakriti έγραψε:
emilou έγραψε:ηθελα να ρωτησω κατι αν ξερει καμια σας να με βοηθησει...

πως ειναι υποχρεωμενος ο εργοδοτης να σε πληρωσει τους 4 μηνες των αδειων τοκετου και λοχειας...

απ οτι λιγο εχω καταλαβει τον πρωτο μηνα σε πληρωνει για τις 25 πρωτες μερες σαν να εισαι σε αναρρωτικη (δηλαδη καποιο ποσοστο) και τους υπολοιπους μηνες δεν σε πληρωνει...

στην δικια μου την περιπτωση που εχω παρει ηδη πανω απο 1 μηνα αναρρωτικη φανταζομαι οτι γι αυτους τους 4 μηνες δεν πρεπει να με πληρωσει καθολου... τα λεω καλα?? εχω μπερδευτει πολυ, και το κακο ειναι οτι δεν τα ξερουν και καλα στο λογιστηριο της εαιριας και πρεπει να τους τα πω εγω Twisted Evil


τεσσερις μηνες εννοεις τους μηνες βαση νομου που δικαιουσσε αδεια τοκετου (56 μερες πριν γεννησεις)και την αδεια λοχειας (63μερες αφου γεννησεις) ?
ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥς ΜΗΝΕΣ στους πληρωνει το ικα-εοπυυ και ισοδυναμουν με τεσσερις μισθους σου ... ειναι το επιδομα τοκετου και λοχειας ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΕΓΑΜΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ...οπως επισης και το βοηθημα τοκετου περιπου 1000 ευρω που δινει το ικα κατευθειαν στο νοσοκομειο που γεννας για εξοδα νοσηλειας ...και αυτο Out


τουλαχιστον ρε κοριτσια να το προλαβουμε εμεις ... ειναι αμαρτια ... αλλο να εχει καταργηθει και να το ξερω πριν μεινω εγκυος και αλλο να υπολογιζεις και σε αυτα τα επιδοματα για να τα φερεις βολτας και τελευταια στιγμη να τα κοψουν

ΑΝ ΤΑ ΚΟΨΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 88 ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ τοτε ειναι που δεν πρεπει να πληρωσουμε εφοριες και χαρατσια !!!!


ναι αυτους εννοω, αλλα η απορια μου ειναι τι κανει ο εργοδοτης (σχετικα με το τι θα κανει το ικα ο θεος βοηθος!!!), γιατι σε εμας κατα διαστηματα εχουν δημιουργησει μεγαλα προβληματα σε εγκυες κοπελες, επειδη δεν τα ξερουν καλα συνεχιζαν και τις πληρωναν κανονικα γι αυτους τους 4 μηνες με αποτελεσμα να χανουν το συμπληρωματικο επιδομα του οαεδ, και μετα απο ενα χρονο περιπου οταν επεστρεφαν στην δουλεια τους ζητησαν τα ποσα αυτα πισω!!!!!!!!

και θα επαναλάβω,είναι δουλειά του λογιστηρίου,ή έστω αυτού που σας βγάζει τη μισθοδοσία.Αφού είσαι σε εταιρεία,σίγουρα η μισθοδοσία βγαίνει από κάποιο πρόγραμμα.Δεν είναι υποχρεωμένος ο εργαζόμενος να γνωρίζει ποια είναι η υποχρέωση του εργοδότη..

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΜΗ ειναι απλο ...

τους συγκεκριμενους μηνες στους επιδοτει το ικα ΜΕ 2 ΟΡΟΥς ...οτι εχεις 200 ενσημα τα τελευταια 2 ετη και οτι αυτους τους 4 μηνες δεν θα πας στην δουλεια


ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ... Ή ΟΣΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ μεχρι να σπασουν τα νερα που λεει ο λογος ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι τους πληρωνει ο εργοδοτης και δεν παιρνουν τπτ απο ικα ΑΛΛΑ ΧΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ

ΑΡΑ ... εφοσον το δικαιουσε φτιαχνεις τα χαρτια-δικαιολογητικα που σου ζηταει το ικα για να σταματησεις απο την δουλεια και να παρεις τα επιδοματα


ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΤΑ ... χωρις να ειμαι σιγουρη ειναι οτι ενω θα παρεις την αδεια και τα επιδοματα ΚΑΙ ο εργοδοτης σου λιγο πριν γεννησεις πρεπει να σου δωσει ενα μισθο εφοσον εργαζοσουν στην διαρκεια της κυησης και δεν ησουν σε αναρρωτικη ...ενω οσες ηταν σε αναρρωτικη δεν παιρνουν αυτον τον εχτρα μισθο (αυτο ξαναλεω το εχω ακουστα απο αλλες κοπελες χωρις να το εχω επιβεβαιωση απο καπου σιγουρα)

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vgog65 έγραψε:Χαρά καλά τα λές .....αλλά έπεσα στο βούρκο του Junk food κυλίστηκα και το ευχαριστηθήκαααααααααααααααααααααα!!!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Σας αφήνω πάω να την κάνω σπιτάκι μου!!!!!Φιλούνιαααααααααααα!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

κυλίσου παιδί μου,μη μασας!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις