Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 41]

526ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 4:06 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki78 έγραψε:Κοριτσια εμεις εχουμε ξεκινησει φρουτοκρεμα και ρυζαλευρο εδω και μια βδομαδα...σημερα φαγαμε μισο μηλο, ενα αχλαδι και λιγο μπανανα (τα καταβροχθησε ) και ρυζαλευρο κανω την μιση ποσοτητα απο οσο λεει το κουτι γιατι ειμαστε μπουλουκες και το τρωει σαν τρελλη!!!εγω δεν εβγαλα ακρη ουτε με μπλεντερ ουτε με το μουλτι γιατι το μηλο δεν αλεθεται καλα και ετρεμε η ψυχη μου μην πνιγει. Αγορασαμε ενα χειρος της κενγουντ που το βαζεις και μεσα στις κατασαρολες...δεν ξερω πως τα λενε .... 700 watt και κανει τα παντα αλοιφη και βρηκα την υγεια μου!!!κουταλακια πηραμε φυσικα σιλικονης αφου τα δαγκωνουμε με μανια και τα ρουφαμε σαν να ειναι μπιμπερο και μολις της το βγαλεις απο το στομα τσιριζει!!!!σαλιαρες εχω υφασματινες αλλα γινονται τραγικες χρειαζομαι επειγοντως πλαστικη και μια για μενα γιατι με καταφτυνει!!!!!!!! Laughing
χαχαχα εχει πολυ πλακα οταν το φτυνουν σε κανουν χαλια!!!δεν μπορω να ακουω χοντρα μωρα δωσε το παιδι να φαει τψρα το εχει αναγκη οταν μεγαλωσει θα την κυνηγας και θα λες τι καλα οταν ησουν μωρο το σκουπιζες το πιατο!!!!τα γεματουλικα με μπουτακια και μαγουλακια εχουν χαρη...και τα αδυνατουλικα ειναι καλα εμενα προσωπικα μαρεσουν τα γεματουλικα που οταν σηκωθουν στο ποδι ψηλωνουν και ξεφουσκωνουν.....

527ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 4:07 am

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αγορασαμε ενα χειρος της κενγουντ που το βαζεις και μεσα στις κατασαρολες...δεν ξερω πως τα λενε .... 700 watt και κανει τα παντα αλοιφη και βρηκα την υγεια μου!!!
AYTO AKRIΒΩΣ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΟΠΟΤΕ ΤΕΛΕΙΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΧΑΡΗΚΑ ΤΩΡΑ Η ΜΑΝΑ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΛΙΧΟΥΔΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Θ ΑΠΑΧΥΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΦΑΓΗΤΑ ,ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΣΕ .ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΜΑΖΕΜΕΝΟ 180 ΜΛ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΑΓΕ ΟΛΑ ΡΕ ΣΕΙΣ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ 8--100-120 ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΤΕΛΝΩ ΞΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Θ ΑΤΡΩΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!!!

528ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 4:08 am

PERIMPALOU2


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki78 έγραψε:αχχχχχχχ κοριτσια δεν σας ειπα......εισα στον υπνο μου αποψε οτι εγινε αυτοκινητιστικο και σκοτωθηκε η Θωμαη!!!!!!!!!!!!!!!εκλαψα εκλαψα εκλαψα στο ονειρο...οταν σηκωθηκα ημουν ενα ματσο χαλια....αλλα μου ειπε η μαμα μου οτι ειναι καλο...Θα ζησει πολλα χρονια...ετσι λενε..Ο Θεος να φυλαει!!!!!!!


ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΞΕΡΩ!!! ΑΝΤΕ ΧΑΖΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΥΤΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΧΤΕΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΑΙΣΑΝ ΛΗΓΜΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ 2009 ...ΝΤΟΙΓΚ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!

529ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 4:21 am

dinaki78


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
PERIMPALOU2 έγραψε:
dinaki78 έγραψε:αχχχχχχχ κοριτσια δεν σας ειπα......εισα στον υπνο μου αποψε οτι εγινε αυτοκινητιστικο και σκοτωθηκε η Θωμαη!!!!!!!!!!!!!!!εκλαψα εκλαψα εκλαψα στο ονειρο...οταν σηκωθηκα ημουν ενα ματσο χαλια....αλλα μου ειπε η μαμα μου οτι ειναι καλο...Θα ζησει πολλα χρονια...ετσι λενε..Ο Θεος να φυλαει!!!!!!!


ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΞΕΡΩ!!! ΑΝΤΕ ΧΑΖΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΥΤΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΧΤΕΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΑΙΣΑΝ ΛΗΓΜΕΝΟ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ 2009 ...ΝΤΟΙΓΚ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!
Δεν ξερω αν ειναι απο αγχος αλλα χθες κοιμηθηκα με νευρα και κρατωντας μουτρα στον αντρα μου και συνεχιζω και σημερα....εχω ξαναπει οτι ζουμε σε οικογενειακη πολυκατοικια ( πεθερα-1ος, συνυφαδα -2ος και εμεις-3ος).....ε βαλτε την φαντασια σας να δουλεψει!!!!!!! στα κοκκινα ειμαι, στα ορια μου....ελπιζω σε αισιο, ειρινικο τελος... Twisted Evil

530ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 4:35 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω ειχα βολευτει με τα κουταλακια της NUBY και ποτηρακια και πιατακια. Τα ποτηρακια δεν σταζουν οσο και να τα ζουπανε και τα ευχαριστηθηκαμε. Τα κουταλακια αν δειτε απο τον καταλαγο ειχα αυτα στην σελιδα 30 και ειναι λιγο μαλακα στην ακρη μονο.http://www.babyboom.gr/files/uploads/nuby_2012.pdf

531ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 4:37 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ ΟΛΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΠΙΑΤΑΚΙΑ ΣΑΛΙΑΡΑ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΑΒΕΝΤ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΝΕΙ!
ΕΥΗ ΤΙ ΟΜΟΡΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΛΕΣ????ΤΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!
ΝΑΚΟΣ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΜΑΚΡΙΑ!ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ!ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΟΥ ΠΧ ΚΟΝΤΑ Η ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΙ ΗΡΕΜΗ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΜΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΛΟΓΙΚΟ!!!
ΝΤΙΝΑΚΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΑΚΕΤΟ ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΑΧ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΤΑ ΧΟΥΜΕ!
ΕΜΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΛΕΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΑΛΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΑ 9 ΚΙΛΑ!
ΤΑΤΙΑΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΦΡΟΥΤΑ?ΤΙ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ?

532ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 4:39 am

nakos

nakos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:Νάκος (πως σε λένε αλήθειαWink πραγματικά χαρα στο κουράγιο σου είσαι κ μικρούλα αλλα κ μονη με το μωρο τώρα δουλεύεις κιόλας... Μπράβο! Εγω δεν θα το αντεχα να ήταν μακριά 10 μέρες που πήγε Γερμανία τα παιξα.. Ίσως είναι κ θέμα συνήθειας.
Με τι ξεκθνατε φρούτα;
Τατιανα μου Δαναη με λενε! Απλα Νακο με φωναζε μικρη ο μπαμπας μου! Χιχι!! Με φρουτα ξεκιναμε! Μηλο-μπανανα-αχλαδι!
Ελενα αυτο για τη γλωσσα μου το ειπε κ η δικη μου η παιδιατρος! Γιατι λεει οτι τωρα ο μικρος πρεπει να μαθει 2 πραγματα : 1ον το κουταλι κ 2ον να καταπινει! Κ στην αρχη μου λεει θα βγαζει τη γλωσσα σαν φτιαρι κ εσυ πρεπει να του την πιεζεις κ να βαζεις μεσα το κουταλι με το φαγητο μεχρι να μαθει! Και μου ειπε να παρω σιλικονης κουταλια!

Ευη μου ποσο σε ζηλευω που πας εκδρομουλα!! Αντε μπραβο!! Να περασετε τελεια!! Τσαγκαραδα ειχαμε παει κ εμεις ενα χειμωνα κ ηταν τελεια!! Η μικρη σου μια κουκλα!!φτου φτου!!

Εγω σας γραφω συνεχεια απο το κινητο κ δεν μπορω να βαλω φωτο! Αλλα θα το κανω μια απο αυτες τις μερες!!

Ντινακι κουραγιο!!! Σε νιωθω!! Υπομονη!!!

533ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 4:49 am

nakos

nakos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Χρυσα μου ποσο σε καταλαβαινω!! Δυσκολο πραγμα να εισαι μακρια απο τους δικους σου!! Εγω ευτυχως ειμαι σε αποσταση 10 λεπτων απο το σπιτι των γονιων μου!! Αλλα δεν θελω να τον αφηνω πολλες ωρες στη μαμα μου για να μην την κουραζει! Περασε ενα προβλημα υγειας οταν ημουν εγκυος κ δεν θελω με τιποτα να την κουραζω!! Μονο τωρα με τη δουλεια μου τον κραταει λιγες ωρες!! Βεβαια τωρα με τον μικρο εχει ξανανιωσει!! Πηρε τα πανω της!!

534ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 5:07 am

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσαρες μου απο να αρχισω??? χρυσα χρονια πολλα!!!! ειμαστε κ το ιδιο ζωδιο εγω εκλεισα τα 29 στης 28 αυγουστου!!! ευη η σοφη ειναι κουκλαρα!!! εχουμε τα πιο ωραια παιδια γαμωτο!!! ντικανι καλοφωτηστη η κουκλα σου!! εμεις σημερα πηγαμε παιδιατρο πηραμε μισο κιλο και και 2 ποντους ειμαστε 6500 και 62. καναμε κ δυο εμβολια (αρχισαμε κ υπατητιδα). αχχ κοριτσια κ εγω σκεφτομαι πως την αφησω τον ιανουαριο να παω δουλεια κ εγω θα δουλεβω 8 με 3 ασε πολλες ωρες. φιλακια παω να ξαπλωσω τωρα που κοιμαται!!!
ανυπομονω να φαμε προχθες της εβαλα λιγο πεπονι στο στομα ξερελαθηκε!!!

535ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 5:24 am

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλα ξεχασα το πιο σημαντικο!!! εσκασε δοντακι!!! ναι ναι εχουμε μια μικρη μυτουλα που γρατζουναει!!! το ειδε η γιατρος κ μου το εδειξε!!! επισης γυρισαμε μπρουμητα κ τωρα πλεον κοιμομαστε ετσι!!!

536ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 6:11 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ελπίδα μου καλησπέρα.πως τα πας με την.δίαιτα?θέλω να ξεκινήσω μόλις γυρίσουμε από τις διακοπές με διαιτολόγο αλλα αγχώνομαι μήπως μειωθεί το γαλα μου.εσΥ ειδες καμμία διαφορά?

537ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 6:12 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ελπίδα μου καλησπέρα.πως τα πας με την.δίαιτα?θέλω να ξεκινήσω μόλις γυρίσουμε από τις διακοπές με διαιτολόγο αλλα αγχώνομαι μήπως μειωθεί το γαλα μου.εσΥ ειδες καμμία διαφορά?

538ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 6:22 am

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marin! έγραψε:Ελπίδα μου καλησπέρα.πως τα πας με την.δίαιτα?θέλω να ξεκινήσω μόλις γυρίσουμε από τις διακοπές με διαιτολόγο αλλα αγχώνομαι μήπως μειωθεί το γαλα μου.εσΥ ειδες καμμία διαφορά?
με διαιτολογο κανω κ εγω μην φαναστεις οτι ειναι διαιτα της πεινας απλα δεν τρως περητα... 2 μηνες εχω χασει 7 κιλα κ κατι το γαλα μου οκ δεν ειδα καμια διαφορα

539ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 6:34 am

marin!

marin!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elpidamamy έγραψε:
marin! έγραψε:Ελπίδα μου καλησπέρα.πως τα πας με την.δίαιτα?θέλω να ξεκινήσω μόλις γυρίσουμε από τις διακοπές με διαιτολόγο αλλα αγχώνομαι μήπως μειωθεί το γαλα μου.εσΥ ειδες καμμία διαφορά?
με διαιτολογο κανω κ εγω μην φαναστεις οτι ειναι διαιτα της πεινας απλα δεν τρως περητα... 2 μηνες εχω χασει 7 κιλα κ κατι το γαλα μου οκ δεν ειδα καμια διαφορα
Ο




Ακριβώς τοσα θέλω να χασω κ εγω.απλά έχω άγχος με το γαλα.ελπιζω να μην έχω θέμα.σ ευχαριστω για την απαντηση

540ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 8:51 am

eha


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΔΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΥΡΝΑΣ ΜΕ ΑΛΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!!!!

541ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 12:08 pm

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
PERIMPALOU2 έγραψε:ΤΑΤΙΑΝΑ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΛΤΟΠΟΙΩ ΕΝΑ ΕΝΑ ΠΧ ΚΑΡΟΤΟ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΠΟΥΡΕ,ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΤΑΤΑ ΚΤΛΠ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΕΙΝΕΙ ΓΕΥΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟΒΟΡΙΟ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ,ΤΙ ΝΑΠΩ ΘΑ ΔΩ!!! ΝΩΡΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 64ΟΟ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΨΙΛΟΝΩΡΙΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ.ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ.
Το εκανα αυτο που λες με το πιρουνι χωριά η πατάτα χωριά το καροτο αλλα οντος χρονοβορο κ τόσο μικρη ποσότητα δεν αλεθεται πρέπει να πάρω κ εγω χειρός μου φαίνεται. Μια χαρα είναι στα κιλά της μην βιαστεις να την ταισης μια ζωή στερεα θα τρώει ας πιει μαμαδογαλατακι όσο πιο πολυ γίνεται.
Κ εδω θα διαφωνησω με την Γεωργία, τώρα διαμορφώνουμε τον διατροφικό χαρακτήρα των παιδιών μας με το να τα μπουκωνουμε στο φαΐ για να νιώθουμε ωραία μόνο κακό τους κάνουμε δυστηχως αυτη είναι η ψυχολογία της μάνας εγω εδω κ μέρες που διαβάζω κ στην άλλη ομάδα Μαρτίου που τρώνε κρεμες σε ποσότητες μου περνάνε κάτι σκέψεις αμαρτωλές (χιχι) να της δώσω κρέμα λέω είναι γλυκιά γιαυτο την τρώνε τα μωρα πιο εύκολα αλλα Μετα συνερχομαι κ λέω ποιος είναι ο σκοπός μου; Απλά να αδειάσει το πιάτο ή να μάθει να τρώει σωστά; Δυστηχως στην Ελλαδα είμαστε στις πρώτες θέσεις στην παιδική παχυσαρκία κ γιαυτο προσέχουμε για να έχουμε...

Χρύσα εγω καμία 10 μέρες της δίνω φρούτα αλλα μην φανταστείς ποσότητες δοκιμάζει απλά γεύσεις κ μαθαίνει να καταπίνει κ δεν θα βιαστω να εισαγω κ τα 3 γεύματα σιγά σιγά.

Δαναη έχεις κ ωραίο ονομα, εγω μήλο ακόμα δεν έδωσα περιμένω να ωριμάσουν απο τον κήπο του πατέρα μου, απλά θα προσεξεις τον συνδυασμό μήλο μπανα γιατί φέρνει δυσκιλιοτητα σε πολλα μωρα.

Ντινακι τι φαγανο κορίτσι έχεις! Εμένα ούτε κατα διάνοια τέτοιες ποσότητες φρούτων χαχαχα την κρέμα καλα κανείς κ δεν δίνεις πολυ.

542ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 12:21 pm

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dinaki78 έγραψε:
Δεν ξερω αν ειναι απο αγχος αλλα χθες κοιμηθηκα με νευρα και κρατωντας μουτρα στον αντρα μου και συνεχιζω και σημερα....εχω ξαναπει οτι ζουμε σε οικογενειακη πολυκατοικια ( πεθερα-1ος, συνυφαδα -2ος και εμεις-3ος).....ε βαλτε την φαντασια σας να δουλεψει!!!!!!! στα κοκκινα ειμαι, στα ορια μου....ελπιζω σε αισιο, ειρινικο τελος... Twisted Evil
Αχ αχ κουράγιο εγω θα είχα ήδη τρελαθεί!! Να μας τα λες να ξεδινεις χαχαχαχα ευτυχώς που έχει η Πεθερα κ ωραίο ονομα δε λες; Την τιμησατε τι άλλο θέλει;;

elpidamamy έγραψε:καλα ξεχασα το πιο σημαντικο!!! εσκασε δοντακι!!! ναι ναι εχουμε μια μικρη μυτουλα που γρατζουναει!!! το εδειξε!!! μπρουμητα κ τωρα πλεκοιμομαστε ετσι!!!

Αχου το πρώτο δοντακι της ομάδας!!

543ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 1:02 pm

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:
PERIMPALOU2 έγραψε:ΤΑΤΙΑΝΑ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΛΤΟΠΟΙΩ ΕΝΑ ΕΝΑ ΠΧ ΚΑΡΟΤΟ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΠΟΥΡΕ,ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΤΑΤΑ ΚΤΛΠ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΕΙΝΕΙ ΓΕΥΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟΒΟΡΙΟ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ,ΤΙ ΝΑΠΩ ΘΑ ΔΩ!!! ΝΩΡΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 64ΟΟ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΨΙΛΟΝΩΡΙΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ.ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ.
Το εκανα αυτο που λες με το πιρουνι χωριά η πατάτα χωριά το καροτο αλλα οντος χρονοβορο κ τόσο μικρη ποσότητα δεν αλεθεται πρέπει να πάρω κ εγω χειρός μου φαίνεται. Μια χαρα είναι στα κιλά της μην βιαστεις να την ταισης μια ζωή στερεα θα τρώει ας πιει μαμαδογαλατακι όσο πιο πολυ γίνεται.
Κ εδω θα διαφωνησω με την Γεωργία, τώρα διαμορφώνουμε τον διατροφικό χαρακτήρα των παιδιών μας με το να τα μπουκωνουμε στο φαΐ για να νιώθουμε ωραία μόνο κακό τους κάνουμε δυστηχως αυτη είναι η ψυχολογία της μάνας εγω εδω κ μέρες που διαβάζω κ στην άλλη ομάδα Μαρτίου που τρώνε κρεμες σε ποσότητες μου περνάνε κάτι σκέψεις αμαρτωλές (χιχι) να της δώσω κρέμα λέω είναι γλυκιά γιαυτο την τρώνε τα μωρα πιο εύκολα αλλα Μετα συνερχομαι κ λέω ποιος είναι ο σκοπός μου; Απλά να αδειάσει το πιάτο ή να μάθει να τρώει σωστά; Δυστηχως στην Ελλαδα είμαστε στις πρώτες θέσεις στην παιδική παχυσαρκία κ γιαυτο προσέχουμε για να έχουμε...

Χρύσα εγω καμία 10 μέρες της δίνω φρούτα αλλα μην φανταστείς ποσότητες δοκιμάζει απλά γεύσεις κ μαθαίνει να καταπίνει κ δεν θα βιαστω να εισαγω κ τα 3 γεύματα σιγά σιγά.

Δαναη έχεις κ ωραίο ονομα, εγω μήλο ακόμα δεν έδωσα περιμένω να ωριμάσουν απο τον κήπο του πατέρα μου, απλά θα προσεξεις τον συνδυασμό μήλο μπανα γιατί φέρνει δυσκιλιοτητα σε πολλα μωρα.

Ντινακι τι φαγανο κορίτσι έχεις! Εμένα ούτε κατα διάνοια τέτοιες ποσότητες φρούτων χαχαχα την κρέμα καλα κανείς κ δεν δίνεις πολυ.
οκ τοτε και οι παιδιατροι ας σκισουν τα πτυχια τους!αφου ο γιατρος λεει ετσι να ξεκινας αυτο θα κανεις αλλιως τι τα παμε μονο να τα ζυγιζουν?αν ηταν εξω απο τα ορια θα της ελεγε μη το δινεις.εμενα ο παιδιατρος μου ειπε δεν θα γινει κατι με λιγη κρεμουλα!!!!δεν εχει πια και τοοοοοοοοση ζαχαρη που να κανει κακο!!!!

544ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 3:22 pm

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΤΑ ΣΚΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ Η ΑΠΛΗΣΤΙΑ Η ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΥΖΕΣ,ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΡΕΜΕΣ ΓΑΛΑΤΑ...
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΝΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ!!!ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΙ ΣΤΕΡΕΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.
ΚΑΙ ΣΑΣ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΑΠΛΑ ΑΛΕΣΜΕΝΟ ΡΥΖΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

545ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 4:03 pm

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

546ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 5:19 pm

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

547ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τρι Σεπ 04, 2012 9:35 pm

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γκαλαιτζογλου έγραψε:οκ τοτε και οι παιδιατροι ας σκισουν τα πτυχια τους!αφου ο γιατρος λεει ετσι να ξεκινας αυτο θα κανεις αλλιως τι τα παμε μονο να τα ζυγιζουν?αν ηταν εξω απο τα ορια θα της ελεγε μη το δινεις.εμενα ο παιδιατρος μου ειπε δεν θα γινει κατι με λιγη κρεμουλα!!!!δεν εχει πια και τοοοοοοοοση ζαχαρη που να κανει κακο!!!!

κ ομως Γεωργια μου εχουν τοοοση ζαχαρη γιατι η ζαχαρη ειναι απο τα πρωτα συστατικα που σημαινει οτι ειναι σε ποσοτητα και μαλιστα υπαρχουν κρεμες που αναφερουν οτι εχουν λιγοτερη ζαχαρη καινουργιο μαρκετινγκ ειναι αυτο για αυτες που το θελουν πιο υγιεινο...για μενα αυτες οι τροφες ειναι το φαστ φουντ των βρεφων ευκολο γρηγορο νοστιμο!
Οπως ειπε και η Χρυσα δεν ακυρωνω τους γιατρους πια ειμαι για να το κανω αλλωστε?αλλα και αυτοι το κανουν για τα λεφτα γιατι δεν μπορω να διανοηθω οτι ενας γιατρος προτρεπει σε τετοια διατροφη γιατι πραγματικα πιστευει οτι η κρεμα βανιλια με βανιλινη και ζαχαρη ειναι καλυτερη απο την πατατα ή το καροτο.
Δυστηχως ειναι τοση πολυ γιατροι που με εισαγουν νωρις τροφες απο νωρις τα 3 γευματα συστηνουν θηλασμο πρωι βραδυ ή λενε δεν προσφερει τιποτα περα των 6 μηνων, οδηγιες που ειναο 100% λαθος, ξερω εγω οδηγιες του ΠΟΥ και δεν ξερουν οι γιατροι??
Εδω η δικια μου παιδιατρος δεν ηξερε οτι το κεχρι δεν εχει γλουτενη, εμαθε να προτεινει το ρυζαλευρο πρωτη τροφη και τελος τιποτα αλλο δεν ξερει..
Τωρα ειναι η ετοιμες κρεμες μετα τα επιδορπια γιαουρτιου τα παιδικα μετα η μερεντα που πασαρετε σαν υγιεινο πρωινο για παιδια κτλ... φυσικα καθε μανα κανει οτι θεωρει καλο απλα τα συζηταμε (το λεω προσ αποφυγη παρεξηγησεων) απλα ακουω μερικα πραγματα και μου αναβουν τα λαμπακια, εδω αλλος παιδιατρος ειπε της κοπελας στο ξεκινημα των στερεων να βαζει 2 μπισκοτα παπαδοπουλου στην φρουτοκρεμα δηλ αυτο το μωρο ζαχαρη το πρωι ζαχαρη κ το απογευμα κ ενω ολες της ειπαμε μην βαλεις μπισκοτο εκεινη επειδη δεν εφαγε την πρωτη μερα φρουτο την αλλη μερα εβαλε (γιατι?επειδη ειχε της ευλογιες του παιδιατρου).

Χρυσα αυτο που λες για το ρυζαλευρο αν και πιο μπελαλιδικο ειναι το καλυτερο αν και το ρυζαλευρο δεν ειναι καν απαραιτητο να το φαει το παιδι.Εμενα μου εφερε η νυφη μου ενα της holle το εφτιαξα χθες να δω πως ειναι, καταρχην μια σκονη ειναι και αυτο που δεν μοιαζει απλα αλεσμενο ρυζι, μετα φτιαχνεται απλα με βρασμενο νερο πραγμα που σημαινει οτι ειναι επεξεργασμενο γιατι το κανονικο αλευρι ρυζιου θελει βρασιμο οποτε εγω ουτε αυτο θα δωσω!θα το εχω ισως για καποια στιγμη που πραγματικα θα βιαζομαι ή θα ειμαι εξω.

548ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τετ Σεπ 05, 2012 2:36 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
φυσικα και θα ακουσω τον παιδιατρο μου αν εγω κρινω οτι ειναι οκ!δεν το κανουν ολοι για το μαρκετινγκ.....οταν σου λεει να κανεις αυτο που κανουν το 90% των μαμαδων!σιγα μη βασιστω στο ιντερνετ ναι εχει πολλες συμβουλες και οδηγιες πχ για το θηλασμο αλλα πολλα απο αυτα που γραφονται δεν τα ελεγχει κανεις οποτε δεν βασιζομαι!ο γιατρος μου απο τη στιγμη που μου το δινει εχει και την ευθυνη.και προς θεου δεν θα δωσω <σκονοκρεμα>επειδη βαριεμε και φρουτα θα αλεσω και φαγακι θα μαγειρεψω απλα ακολουθω ενα προγραμα διατροφης που μου προτεινει ο παιδιατρος μου και σαν μαμα θα κρινω εγω τι ειναι σωστο και τι οχι Very Happy
εσυ χρυσα αν σου δωσουν σκετο ρυζι θα το φας ανωστο ετσι???δηλαδη το θεωρεις τοσο τραγικο να της δωσεις ετοιμο?
τεσπα το σταματαω εδω γιατι θα παρεξηγηθουμε στο τελος απλα λεω καποια πραγματα για τις πρωταρες μανουλες να μη νιωθουν τυψεις αν δινουν ετοιμο ρυζαλευρο μια χαρα θα μεγαλωσουν τα παιδακια τους και σωστα βηματα διατροφης θα παρουν!δηλαδη τα μωρακια που πινουν <σκονογαλα> τι επρεπε οι μανουλες τους να αρμεγουν την αγελαδα να το βραζουν και να το δινουν στα μωρα?

549ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τετ Σεπ 05, 2012 2:57 am

elpidamamy

elpidamamy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βρε κοριτσια μη χαλασουμε τις καρδιες μας για μια κρεμα βανιλια!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] παντος κ εγω πιστευω οτι κατι παραπανω ξερει απο εμας ενας γιατρος στο κατω κατω σπουδασε ο ανθρωπος κ εχει δει πιο πολλα μωρα στη ζωη του αντιθετα με μας. αν ειναι να μην του εχουμε εμπιστοσινη τοτε γιατι να πηγαινουμε??? εγω οπως εμπιστευομουν τον γυναικολογο μου ετσι κ τωρα διαλεξα καποια που θελω να εμπιστευομαι στο παιδι μου,..... τελος παντον στο κατω κατω ας κανει η καθε μια οτι θελει δεν ειμαστε εδω για να επιβαλουμε κατι απλα ανταλασουμε γνωμες κ λεμε τα ευχαριστα κ δυσαρεστα που μας απασχολουν!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

550ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 - Σελίδα 22 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #2 Τετ Σεπ 05, 2012 3:10 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γκαλαιτζογλου έγραψε:φυσικα και θα ακουσω τον παιδιατρο μου αν εγω κρινω οτι ειναι οκ!δεν το κανουν ολοι για το μαρκετινγκ.....οταν σου λεει να κανεις αυτο που κανουν το 90% των μαμαδων!σιγα μη βασιστω στο ιντερνετ ναι εχει πολλες συμβουλες και οδηγιες πχ για το θηλασμο αλλα πολλα απο αυτα που γραφονται δεν τα ελεγχει κανεις οποτε δεν βασιζομαι!ο γιατρος μου απο τη στιγμη που μου το δινει εχει και την ευθυνη.και προς θεου δεν θα δωσω <σκονοκρεμα>επειδη βαριεμε και φρουτα θα αλεσω και φαγακι θα μαγειρεψω απλα ακολουθω ενα προγραμα διατροφης που μου προτεινει ο παιδιατρος μου και σαν μαμα θα κρινω εγω τι ειναι σωστο και τι οχι Very Happy
εσυ χρυσα αν σου δωσουν σκετο ρυζι θα το φας ανωστο ετσι???δηλαδη το θεωρεις τοσο τραγικο να της δωσεις ετοιμο?
τεσπα το σταματαω εδω γιατι θα παρεξηγηθουμε στο τελος απλα λεω καποια πραγματα για τις πρωταρες μανουλες να μη νιωθουν τυψεις αν δινουν ετοιμο ρυζαλευρο μια χαρα θα μεγαλωσουν τα παιδακια τους και σωστα βηματα διατροφης θα παρουν!δηλαδη τα μωρακια που πινουν <σκονογαλα> τι επρεπε οι μανουλες τους να αρμεγουν την αγελαδα να το βραζουν και να το δινουν στα μωρα?

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΑΥΤΟ!!!ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΝΟΣΤΙΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΝΟΣΤΗΜΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΣΑΝ ΠΡΩΤΟ ΓΕΥΜΑ ΑΡΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ!ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕ ΛΙΓΟ ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΤΣΑΚΙΖΩ ΤΟ ΡΥΖΑΚΙ Wink ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΦΙΛΙΚΟΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΟΦΕΛΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΥΖΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ!ΑΛΛΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΩΣΩ ΜΕ ΚΕΝΟΥΣ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΙΔΑΝΙΚΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΘΗΛΑΖΑΜΕ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΕΙΨΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΗΑΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις