Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
373 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 373 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Iokasti27 έγραψε:Xara μου κ η αδερφη μου ειναι καθηγητρια αλλα μου ειπε οτι θα την κανει απο το σχολειο εκεινη τη μετα.. Εξαλλου μπορει να πεσει κ σαββ/κο!!
Λετιτσα πιστεψε με θα χρειαστειτε κ τους δικους σας. Εμενα στην αναμονη θα περιμενουν καμια 10-13 ατομα.. Κ λιγα λεω γονεις κ αδερφια μονο ειναι συνολικα 8!
Νικη μπορει να μπει στο Ελενας αν παρει βεβαιωση οτι παρακολουθησε μαθηματα ανωδυνου τοκετου .. Μονο ετσι.. Στα ιδιωτικα ειναι πιο δυσκολο παντως αλλα γενικα γινεται κ εκει..
εγω εχω πει οτι δεν με νοιαζει γιατι ειναι κατι δυσκολο για μενα και δεν με νοιαζει ποιος θα ειναι εκει αρκει να τα καταφερω να βγει καλα το παιδακι μου απο κει και περα ολοι περιμενουν να ερθουν...

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το πρωτο μου ειναι!!!!Αληθεια μπορει να μπει με μαθηματα???Και που γινονται αυτα τα μαθηματα???

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι δικοι μου ειναι ολοι Θεσσαλονικη Ελενα μου γι΄αυτο το λεω!!η μαμα μου λογικα θα ερθει για να με βοηθησει κ με το σπιτι γιατι μολις γυρισουμε απο τις διακοπες θα κανουμε μονωση σε ολο τον επανω οροφο απο μεσα κ θα γινει πανικος απο σκονες κ βρωμιες κ μετα θα εχω βαψηματα κ τρεξημο για το δωματιο της μπεμπας..ασε οσο τα σκεφτομαι αγχωνομαι γιατι ετσι κ γεννησω πιο μπροστα απο την Πητ μου βλεπω να μην ειναι κανενας!! Crying or Very sad Crying or Very sad

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Panik11 έγραψε:Το πρωτο μου ειναι!!!!Αληθεια μπορει να μπει με μαθηματα???Και που γινονται αυτα τα μαθηματα???


για να ειναι ο μπαμπας μεσα πρεπει μετα τον 7 μηνα να παρακολουθησει μαζι σου μαθηματα ανωδινου στο ελενα(νομιζω 2 διωρα)μετα του δινουν ενα καρτελακι στο συζηγο και με αυτο μπορει να ειναι μαζι σου. Γεννησε μια κοπελα στην πολυκατοικια μου στο ελενας κ μου τα πε..
Παντως μπαίνει μαζί σου στο δωμάτιο των ωδίνων και μετά δεν μπορει να πάει ουτε τουαλέτα γιατι δεν επιτρέπεται να περιφέρονται περα δωθε σε χωρο που γεννανε οι αλλεσ γυναίκες ...Επισης ο γιατρος μπορει να αρνηθει μονο σε περιπτωση που παει κατι στραβα( λεμε τωρα)... Αλλιως με το χαρτακι ειναι οκ!!

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αρα εμεις δεν προλαβαινουμε..Ειμαστε σχεδον στα τελη του 7ου.

lista

lista
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλισπερα ολα τα κοριτσακια,ολι καλα ,εγο σιμερα κε αβριο μοναχυλια Crying or Very sad

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Panik11 έγραψε:Αρα εμεις δεν προλαβαινουμε..Ειμαστε σχεδον στα τελη του 7ου.

προλαβαίνεις! η κοπέλα μου ειπε οτι εκλεισε τον 7 και αρχεσ 8ου τα αρχισε....επισης είχε παρει και τοκετού και θηλασμού και πλήρωνε μου ειπε 3 ευρω αν θυμαμαι καλα.... επίσης εκει μπορουν να πανε για μαθήματα και κοπελες που θα γεννήσουν και σε ιδιωτικα μαιευτήρια...εγω τα βαριεμαι αυτα οποτε χλωμο!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Ναταλακι θα περασουν οι μερες κ θα εχεις εμας εδω το παρεακι!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 13!!! - Σελίδα 4 893968

lista

lista
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γα σου ΧΑΡΥΛΙΑ μου ,μονο αφτο με ιρεμι,δεν μπορο να βγο εξο,ο ποτε εδο ιμε  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 13!!! - Σελίδα 4 654316

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγω τα βαριεμαι.Και εχω και την δουλεια!!!μαλλον χλωμο το βλεπω και εγω.Θα μιλησω και με τον γιατρο την αλλη βδομαδα και θα δουμε!!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lista έγραψε:γα σου ΧΑΡΥΛΙΑ μου ,μονο αφτο με ιρεμι,δεν μπορο να βγο εξο,ο ποτε εδο ιμε  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 13!!! - Σελίδα 4 654316

κ εμεις που μπορουμε δεν βγαινουμε Ναταλακι μου γιατι εχει πολυ ζεστη!!εγω οταν πεφτει ο ηλιος κ θελω να βγω καμια βολτα να ξεπιαστω ο αντρας μου ειναι κουρασμενος κ δεν μπορει οποτε ολη μερα μεσα Mad Mad Mad

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Panik11 έγραψε:Και εγω τα βαριεμαι.Και εχω και την δουλεια!!!μαλλον χλωμο το βλεπω και εγω.Θα μιλησω και με τον γιατρο την αλλη βδομαδα και θα δουμε!!!!

μεχρι ποτε θα δουλευεις Νικη μου!!

lista

lista
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xara64 έγραψε:
lista έγραψε:γα σου ΧΑΡΥΛΙΑ μου ,μονο αφτο με ιρεμι,δεν μπορο να βγο εξο,ο ποτε εδο ιμε  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 13!!! - Σελίδα 4 654316

κ εμεις που μπορουμε δεν βγαινουμε Ναταλακι μου γιατι εχει πολυ ζεστη!!εγω οταν πεφτει ο ηλιος κ θελω να βγω καμια βολτα να ξεπιαστω ο αντρας μου ειναι κουρασμενος κ δεν μπορει οποτε ολη μερα μεσα Mad Mad Mad
ινε κε τοσο δουλεσ κε δεν μπορισ να κανισ τιποτα Rolling Eyes

lista

lista
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσιξα μου σκανε σινεχια χιλι στο στομα βιενι πετσα ,τι να φτο κε νερα πινο πολι

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[/quote]
τινη μου ποτε θα ξερεις αν προκειται για φλεγμονη; πως το καταλαβες και εκανες αναλυση λευκων;;[/quote]

Xριστινάκι μου μια απλή γεν.αίματος είπα να κάνω για τον αιματοκρίτη που ζαλίζομαι και νιώθω αδύναμη τελευταία γιατί έχει πάρει την κατηφόρα (ξεκίνησα με 43 και είμαι στο 35) και βγήκε το θέμα με τα λευκά.Σε όλες τις προηγούμενες μηνιαίες αιμοληψίες μου τα βλέπαμε να ανεβαίνουν και μου έλεγαν και η μικροβιολόγος μας στη δουλειά και ο γιατρός μου ότι είναι φυσιολογικό να ανεβαίνουν αλλά αυτή τη φορά ανέβηκαν πολύ και ζήτησε η μικροβιολόγος μας CRP. Το κακό είναι ότι ραντεβού στο νοσοκομείο έχω την άλλη Παρασκευή, αργεί αρκετά ακόμη, και δεν είναι και εύκολο να βρεις νοσοκομειακό γιατρό στο τηλ. πίστεψέ με..

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πήρα και εγω την καμπύλη αλλα δεν εχει διπλα τα όρια για να δω αν είμαι εντός η εκτός!.....ξερει καμια να με διαφωτίσει? εκανα αυτή με τα 75gr.... βγήκε 80, 153, 118

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:Ναι εχει δικιο... Μια αγωνια κ ενα φοβο ναι θα τον εχουμε αλλα λεω να δω τη μπεμπα , να ειναι καλα κ ας πονεσω.. Εκεινη τη στιγμη δε θα με νοιαζει.. Τα αντεχεις ολα! Δε μου λετε οι αντρες σας στον τοκετο θα ειναι μαζι;; Εγω προτιμαω μονη μου..

Εγώ καλή μου που στον 6ο αναγκάστηκα να βρω δημόσιο νοσοκομείο και εγκτέλειψα την ιδέα του ιδιωτικού λόγω κρίσης, ούτε επισκληρίδιο μπορώ να έχω ούτε τον άντρα μου μέσα! αυτό έλεγα χθες στη Χαρά, τουλάχιστον θα άκουσε κανένα μπινελίκι για το πώς με κατάντησε εκείνη την ώρα του πόνου, που θα ήταν όλο δικό του! τώρα; και πόνα και μην μπινελικώνεις; μια χαρά με βρίσκω..δεν έχω δοκιμαστεί σε τρελούς πόνους γιατί πάντα με το παραμικρό παυσίπονο (δόντι, περίοδος κλπ)..θα δείξει..

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tini13 έγραψε:
Iokasti27 έγραψε:Ναι εχει δικιο... Μια αγωνια κ ενα φοβο ναι θα τον εχουμε αλλα λεω να δω τη μπεμπα , να ειναι καλα κ ας πονεσω.. Εκεινη τη στιγμη δε θα με νοιαζει.. Τα αντεχεις ολα! Δε μου λετε οι αντρες σας στον τοκετο θα ειναι μαζι;; Εγω προτιμαω μονη μου..

Εγώ καλή μου που στον 6ο αναγκάστηκα να βρω δημόσιο νοσοκομείο και εγκτέλειψα την ιδέα του ιδιωτικού λόγω κρίσης, ούτε επισκληρίδιο μπορώ να έχω ούτε τον άντρα μου μέσα! αυτό έλεγα χθες στη Χαρά, τουλάχιστον θα άκουσε κανένα μπινελίκι για το πώς με κατάντησε εκείνη την ώρα του πόνου, που θα ήταν όλο δικό του! τώρα; και πόνα και μην μπινελικώνεις; μια χαρά με βρίσκω..δεν έχω δοκιμαστεί σε τρελούς πόνους γιατί πάντα με το παραμικρό παυσίπονο (δόντι, περίοδος κλπ)..θα δείξει..




Επισκληριδιο γιατι δε μπορεις να κανεις;;;

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:πήρα και εγω την καμπύλη αλλα δεν εχει διπλα τα όρια για να δω αν είμαι εντός η εκτός!.....ξερει καμια να με διαφωτίσει? εκανα αυτή με τα 75gr.... βγήκε 80, 153, 118

χμ..το 153 μου φαίνεται λιγάκι τσιμπημένο..κι εγώ την ίδια έκανα 2ωρη με 75gr και βγήκε φυσιολογική με τιμές 70 - 94 - 86..στο εργαστήριο στη δουλειά μου (εργάζομαι σε διαγνωστικό) οι Φ.Τ. στην καμπύλη είναι 70 - 120.. ελπίζω να βοήθησα..

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:
Tini13 έγραψε:
Iokasti27 έγραψε:Ναι εχει δικιο... Μια αγωνια κ ενα φοβο ναι θα τον εχουμε αλλα λεω να δω τη μπεμπα , να ειναι καλα κ ας πονεσω.. Εκεινη τη στιγμη δε θα με νοιαζει.. Τα αντεχεις ολα! Δε μου λετε οι αντρες σας στον τοκετο θα ειναι μαζι;; Εγω προτιμαω μονη μου..

Εγώ καλή μου που στον 6ο αναγκάστηκα να βρω δημόσιο νοσοκομείο και εγκτέλειψα την ιδέα του ιδιωτικού λόγω κρίσης, ούτε επισκληρίδιο μπορώ να έχω ούτε τον άντρα μου μέσα! αυτό έλεγα χθες στη Χαρά, τουλάχιστον θα άκουσε κανένα μπινελίκι για το πώς με κατάντησε εκείνη την ώρα του πόνου, που θα ήταν όλο δικό του! τώρα; και πόνα και μην μπινελικώνεις; μια χαρά με βρίσκω..δεν έχω δοκιμαστεί σε τρελούς πόνους γιατί πάντα με το παραμικρό παυσίπονο (δόντι, περίοδος κλπ)..θα δείξει..




Επισκληριδιο γιατι δε μπορεις να κανεις;;;


Στα νοσοκομεία του Ηρακλειου ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ αγάπη μου επισκληρίδιο σε φυσιολογικό τοκετό!!!!!!!!! σαν τις μάνες μας γεννάμε! μόνο στις καισαρικές..και απ'ότι μαθαίνω και σε άλλα δημόσια ισχύει το ίδιο, ούτε δικό σου αναισθησιολόγο μπορείς να φέρεις να σου την κάνει..

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αααα καταλαβα!! Παντως κ εγω σκεφτομαι να μην κανω.. Θα δω κιολας τοτε.. Η μαμα μου παντως χωρις κ δε πονεσε πολυ.. Ευκολα γεννησε...
Εψαξα τα ορια στο ιντερνετ κ ο,τι να ναι.. Οριο το 155 δινουν κ αλλοι το 180.. Θα ρωτησω κ το γιατρο..

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρωτησε καμια ποσο στοιχιζουν οι γεννες στις ιδιωτικες κλινικες?
εγω θα γεννησω σε κλινικη αλλα δεν ρωτησα.

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινη μου στο διαγνωστικο δεν ειναι κανενας γιατρος να σου πει για το αποτελεσμα??θα περιμενεις μεχρι την αλλη εβδομαδα??προσπαθησε αν ειναι να τον βρεις μπορει να σου δωσει μια αντιβιωση κ να περασει,μην το αφηνεις ομως!!

lista

lista
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
letitsa έγραψε:ρωτησε καμια ποσο στοιχιζουν οι γεννες στις ιδιωτικες κλινικες?
εγω θα γεννησω σε κλινικη αλλα δεν ρωτησα.
letisia περπυ στο γασο τρικλινο μαζι μετο γιατρο 4 χιλιαρικα μορι παραπανο

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
letitsa έγραψε:ρωτησε καμια ποσο στοιχιζουν οι γεννες στις ιδιωτικες κλινικες?
εγω θα γεννησω σε κλινικη αλλα δεν ρωτησα.

τωρα με τον ΕΟΠΠΥ γυρω στα 1000 επιπλεον δινουμε!!αν δεν τα κοψουν κ αυτα μεχρι να γεννησουμε! Mad Mad Mad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις