Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
174 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 174 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

athinabehappy

athinabehappy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι κοριτσάκια μου μεγαλώσαμε πολύ!
Μπαίνω στον μήνα μου και η γιατρός μου είπε σε καμιά δεκαριά μερούλες να ξεκινήσω καθημερινό περπάτημα αν και ήδη ο μικρούλης μου είναι σχετικά χαμηλά. Βέβαια μετά το πέσιμο μου έχει μείνει ένα κουσούρι στο περπάτημα ακόμη, θα με βλέπει ο κόσμος και θα γελάει έτσι όπως πάω, λες και έχω συγκαεί ...χιχιχι!

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αθηνα μου με το καλο να μπεις στον μηνα σου και με ενα πονο.....οσο για το κουσουρι σου που να δεις εμενα που δεν επεσα κιολας παω χειροτερα απο συγκαμενη γιατι τα μπουτακια που ειχα πριν πηραν προαγωγη και εγειναν μπουρταρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςς Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αντε Αθηνουλα με το καλο...

για το κουσουρι μην ανησυχεις... δεν θα παιρνεις κ απο ματι Wink

και μετα μεχρι να βγειτε ολοι μαζι βολτουλα θα εισαι περδικι!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχα,κ εγω σαν βαρελακι περπαταω.. Very Happy Very Happy

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:χαχαχα,κ εγω σαν βαρελακι περπαταω.. Very Happy Very Happy

ολες πλεον πρεπει να εχουμε το κλασσικο βαδισμα της εγκυου!!! πλακα εχει ο αντρας μου με κοροιδευει συνεχεια!!!

athinabehappy

athinabehappy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλά Λετίτσα και μένα μία από τα ίδια...

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
emilou έγραψε:
ANNAST έγραψε:χαχαχα,κ εγω σαν βαρελακι περπαταω.. Very Happy Very Happy

ολες πλεον πρεπει να εχουμε το κλασσικο βαδισμα της εγκυου!!! πλακα εχει ο αντρας μου με κοροιδευει συνεχεια!!!
ας δοκιμασουν κ εκεινοι να περπατανε με παραπανίσια κιλα κ με ενα μωρο στην κοιλια να κλωτσαει συνεχεια,κ να δω πως θα θα το κανουν οι αντρες μας..

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου! γειά σας!

Ανυπομονούσα να γυρίσω σπίτι να σας γράψω τα νέα μου σήμερα που είχαμε ραντεβού στο νοσοκομείο με το γιατρό μας..
Κατ'αρχήν, ρώτησα αν θα χρειαστεί να κάνω τις ενεσούλες κορτιζόνης για τα πνευμονάκια του μωρού λόγω του τσιγάρου και μου είπε ο γιατρός ότι καμία σχέση δεν έχουν άμεσα οι ενέσεις με το κάπνισμα και δεν βλέπει σημεία πρωορότητας ή να έχω συσπάσεις οπότε και δεν μου τις σύστησε..τελικά κατάφερα να του πω ότι καπνίζω καμιά δεκαριά τη μέρα και ξαφνικά μου βάζει κάτι φωνές του τύπου "γιατί αφού αγχώνεσαι τόσο αν είναι καλά ο πλακούντας και το μωρό δεν το κόβεις?" και κόντεψαν να με πάρουν τα κλάματα, μου ήρθε απότομο το ξέσπασμά του..όμως βλέποντάς με σοκαρισμένη μαλάκωσε αμέσως και μου λέει, εντάξει 5-6 δεν έχω δει να βλάπτουν, προσπάθησε να τα κατεβάσεις εκεί τουλάχιστον (έχει και αυτός ανθρώπινη πλευρά τελικά!) και μου χαμογέλασε.. λες και ξέσπασε για να με ταρακουνήσει, πράγματι το πέτυχε πάντως..στόχος τα μισά τσιγάρα λοιπόν..και ο Θεός βοηθός..

Όσον αφορά στην εξέταση, όλα είπε είναι πολύ καλά (ουφ!), πλακούντας μια χαρά, χωρίς σημεία επασβεστώσεων ή γήρανσης, αμνιακό υγρό καλό σε ποσότητα, καρδιά, κεφαλάκι ok, ανάπτυξη καλή (1600 γρ. στην 31η εβδομάδα). Αυτά τα βασικά βλέπει κάθε φορά, 3λεπτο μάξιμουμ να κρατάει η εξέταση στον υπέρηχο. Φυσικά εγώ θα μείνω με την απορία πώς μοιάζει το κορίτσι μου όσο μεγαλώνει, από τη Β' επιπέδου έχω να τη δω σε 3D, όσο ακόμη πήγαινα στον ιδιώτη γιατρό μου. Επίσης σχετικά με τα λευκά αιμοσφαίριά μου που είχαν ανέβει στις 19 χιλ., ευτυχώς έπεσαν σε μια βδομάδα στις 16 χιλ., οπότε λέει να μην ανησυχούμε απλά να επαναλάβω μια γενική από βδομάδα και σχετικά με το σάκχαρό μου που είναι 59 μου είπε δεν πειράζει κι ας είναι κάτω από το κατώτερο φυσιολογικό..Απορώ πάντως πώς γίνεται με τουλάχιστον ένα γλυκό - σοκολάτα - κρουασάν ή πακέτο μπισκότα τη μέρα που τσακίζω..μάλλον η μπέμπα τραβάει το σάκχαρό μου, τί να πώ...Σε 3 εβδομάδες ακριβώς ξαναπάμε, στην 34η. Έφυγα τρομερά ανακουφισμένη που του μίλησα για το τσιγάρο, που δεν είπε τίποτα για τα +10 κιλά μου και που το μωρό είναι καλά, άντε και στην επόμενη επίσκεψη τώρα..

Σας κούρασα το ξέρω όπως κάθε φορά άλλωστε με τα μεγάλα ποστ μου και με συγχωρείτε αλλά αφενός δεν γράφω κάθε μέρα και έπειτα δεν κρατιέμαι να μην σας γράφω τα νέα μου!

Προσωπικά στην καθεμιά τα φιλιά μου..το απόγευμα θα επανέλθω να διαβάσω τί γράφατε όλο το πρωί που έχω χάσει επεισόδια γλωσσούδες μου!!!

Smile Smile Smile



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Παρ Αυγ 03, 2012 5:51 am, 1 φορά

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπραβο Τινη μου ... ειχα το αγχος σου με τις ενεσεις ..ελπιζω τωρα να ηρεμησες και να εισαι καλυτερα να απολαυσεις και την αδεια σου ....

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τινη μου μια χαρα το μωρακι σου...μπραβο μεγαλωσατε!!!!!
οταν εκανα το τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο ημουνα με το ενα τσιγαρο στο χερι και στο αλλο κρατουσα το τεστ...με το που το ειδα θετικο δεν μπορεσα να κανω ουτε μια τζουρα.....εχω να καπνισω ακριβως απο τοτε και φανταστειτε οτι καπνιζα 1 και 1/2 πακετα την ημερα....τωρα αρχιζω να το ζηλευω αλλα δεν μπορω να καπνισω γιατι λεω αντε λιγο εμεινε και μετα βουρ στο περιπτερο για πακετακι...
τινη μου σκεψουτο και εσυ καπως ετσι....ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ!!! προσπαθησε να το ελατωσεις και να σκεφτεσε οτι κανεις καλο στο μωρακι σου.... Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο τινη μου!τελεια η μπουμπου σου!!!!οσο για τσιγαρο,καλα εκανες κ του ειπες!

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mπράβο κοριτσάρα μου, όλα τέλεια λοιπόν!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kokonitses geia sas! vre ti glwsoudes eiste..toses selides zalistika na diavazw Very Happy epitelous simera ksana-gyrisa sta mpania,me eixe tromaksei o giatros k eixa stamathsei gia 2-3 vdomades peripou k poly mou eixe stoixisei Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994 eida kapoies eiste se diadikasia agoras kounias..k egw akoma dn exw parei tpt mono kati formakia. alh8eia exei parei kamia kounia apo ikea? einai kalh?

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να μαι κ εγω....

μολις γυρισαμε απο τον γιατρο!! ειχαμε το ντομπλερ σημερα... ευτυχως ολα καλα, καλος και ο πλακουντας!!! ξεπερασαμε τα 2κιλα!!! 2035g μας βρηκε.. ειμαστε πλεον ολοκληροι αντρες (κατεβηκαν κ οι ορχεις Wink )...
Α και ξαναγυρισαμε με το κεφαλακι προς τα κατω... ουφ


Τινακι συγχαρητηρια κ εσυ... μια χαρα η μπεμπουλα σου... αφου δεν χρειαζεται τα κανεις και τις ενεσεις, τελεια ολα... και μπραβο στον γιατρο σου αν καταφερε να σου μειωσει λιγο το τσιγαρο...

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συγχαρητηρια και σε εσενα Εμμη μου ..πραγματικα ολοκληρος αντρας ... μπραβο Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 654316

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pepelitsa έγραψε:kokonitses geia sas! vre ti glwsoudes eiste..toses selides zalistika na diavazw Very Happy epitelous simera ksana-gyrisa sta mpania,me eixe tromaksei o giatros k eixa stamathsei gia 2-3 vdomades peripou k poly mou eixe stoixisei Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 22 215994 eida kapoies eiste se diadikasia agoras kounias..k egw akoma dn exw parei tpt mono kati formakia. alh8eia exei parei kamia kounia apo ikea? einai kalh?

εγω Πηνελοπη δεν πηρα απο τα ικεα... αλλα γενικως στα φορουμ που ειχα διαβασει οι κριτικες ηταν πολυ καλες... οι σουηδοι ειναι πολυ αυστηροι στις προδιαγραφες τους, και επισης το ξυλο της ειναι μασιφ, ενω απο τις περισσοτερες ελληνικες βιοτεχνιες ειναι mdf.

εγω δεν πηρα τετοια γιατι ηθελα να μετατρεπεται και σε κρεβατι... αλλα αν επερνα κουνια απο τα ικεα θα επερνα με ενα καλο στρωμα απο καπου αλλου

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω Ινα μου... μου εφυγε ενα βαρος για το αν μπορεσε να ξαναγυρισει προς τα κατω... τωρα ξανα θα τον δουμε σε 10 μερες στο προγραμματισμενο μας ραντεβου...

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο εμη μου!!!!ολοκληρο παλικαρι!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emh ti wraia pou to nini sou einai etoimo sthn thesh tou kai 2 oloklhra kila!! bravo sas!! k egw tetia kounia pou les esy thelw na parw na metatrepetai se kravataki kai syrtariera alla tha pame se diko mas spiti se 1-1,5 xrono apo twra k thelw na tou ftiaksw ekei olo to dwmatio tou kai skeftomai gia twra mia fthnh lysh..poly entharintika ayta p les gia tis kounies apo ikea tha paw na tis dw apo kontaayrio kiolas!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pepelitsa έγραψε:emh ti wraia pou to nini sou einai etoimo sthn thesh tou kai 2 oloklhra kila!! bravo sas!! k egw tetia kounia pou les esy thelw na parw na metatrepetai se kravataki kai syrtariera alla tha pame se diko mas spiti se 1-1,5 xrono apo twra k thelw na tou ftiaksw ekei olo to dwmatio tou kai skeftomai gia twra mia fthnh lysh..poly entharintika ayta p les gia tis kounies apo ikea tha paw na tis dw apo kontaayrio kiolas!!
πινελοπη,μια αλλη κοπελα απο αλλο φορουμ πηρε αυτην την κουνια,νομιζω κανει 35ευρω,κ θα βαλει πιο καλο στρωμα..κ ειναι πολυ ευχαριστημενη! Very Happy Very Happy

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ααα αυριο θα παω κ εγω στα ικεα!!!! μπορει να συναντηθουμε... αν δεις εγκυο να εχει πεσει με τα μουτρα σε παγωτο και απο το αλλο χερι να κραταει χοτ ντογκ... εγω θα ειμαι!!!!!

αλλα νομιζω οτι σε 1,5 χρονο θα μπορειτε να του παρετε και κανονικο κρεβατακι!!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nai gia strwma den to syzhtaw tha parw orthopediko kalo etsi k alliws k h epomenh kounia tou tis idies diastaseis tha exei. eixa dei sto internet mia me 70euro ikea ayth me to 35 den thn exw dei alla tha tis dw ayrio oles! ti na kanw to sporaki mas episkeythke ksafnika k den eixame tipota etoimo,na perimenei k ayto ligaki wspou na tou kanoume wraio dwmatiaki Smile

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emh se pio ikea tha pas? egw s ayto ston khfiso. exei omws toses egkyes ekeiiiii les kai einai egkyo-fwlia alien

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ααα εγω στο αεροδρομιο θα ειμαι...

αλλα η κουνια κρεβατι εχει μεγαλυτερες διαστασεις στρωματος απο την κουνια του ικεα... δεν θα σου κανει το στρωμα

στις κουνιες κρεβατι αν θυμαμαι καλα ειναι 70χ140, και του ικεα ειναι 60χ120

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
a pali kala pou to eipes ayto gia tis diastaseis gia na to koitaksw.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις