Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
89 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 89 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι πλάκα πλάκα σκέφτομαι πως θα βολέψει να πάρουμε και το λαπτοπ στο μαιευτήριο χαχαχαχα
θα θέλω να μιλάμε σίγουρα δε θα χω τι να κάνω.. πέρα από το ότι θα χαζεύω το μπέμπη συνέχεια... κατα τα άλλα θα πέσει πολύ μοναξιά...
κι εμεις πήραμε κάτι κουβερτάκια ακόμη για το μπεμπούλη και τα καλυντικά του και ότι άλλο χρειαζόταν από φαρμακείο, οινόπνευμα γαζούλες αντικουνουπικό και τέτοια..
Βρίκα και το θήλαστρο σε πολύ καλή τιμή και το πήρα 133€ το swing της MEDELA!!! Το λιγότερο που το είχα βρει στο ιντερνετ ήταν 150!
Θέλω κι εγώ σιγά σιγά να τα πλύνω και μετα όλα μαζί σιδέρωμα.. Από απορρυπαντικό εγώ πήρα το υγρό το baby planet και μαλακτικό το proderm

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μέτρησα την κοιλιά μου,τι έγινε ρε παιδιά μεγάλωσε τρεις πόντους μέσα σε δυο εβδομάδες άπαπα που θα φτάσει.Απο 99,τωρα ειναι102 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 28 679259 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 28 679259 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 28 679259

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα συνδεθουμε απο το κινητο και θα μιλαμε!κωνσταντινα δε κανω το λαθος να μετρηθω στη κοιλια.τη βλεπω καθε μερα και εγινε τεραστια! Shocked

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω πάλι που καμαρώνω οτι δεν εχω μεγάλη κοιλιά και ειμαι τούμπανο τι να πω

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα οποιος ερχεται λεει -σιγα βρε τη μεγαλη κοιλια- αλλα εγω ειμαι ετοιμη να εκραγω!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσακια κ απο μενα!!!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 28 215994

Στελλιτσα συγχαρητηρια για τον παιδικο... τα διαβασα κ χτες τα νεα σου κ μεχρι να μπω να γραψω το ειχα ξεχασει!!! (καταραμενο αιλτσχαιμερ)

Γιωτακι καλωσηρθες!!!! περασες υπεροχα ε? αχ Παργα ε? μεχρι τα 18μου ολα τα σκ του καλοκαιριου Παργα τα εχω βγαλει... ποσο θα θελα να μπορουσα να διακτινιστω μερικες μερουλες εκει...

Το θηλαστρο πολυ καλη τιμη το βρηκες μπραβο, τελικα το πηρα κ εγω (ηταν να μου δωσουν αλλα δεν εκατσε!!) απο το ιντερνετ 145€

Απο ρουχαλακια δεν εχω πλυνει τιποτα!!! λεω προς το τελος αυγουστου να το κανω για να τα εχω φρεσκα!! ελπιζω να μην γινει τιποτα νωριτερα και τρεχω κ δεν φτανω... το baby planet μυριζει ωραια? αυτο σκεφτομουν κ εγω να παρω...

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το θήλαστρο ναι πολύ φτηνά μάλλον κάποιο λάθος θα έκανε εκει ο φαρμακοποιός δεν εξηγείται αλλιώς.. πάντως δεν έχασα την ευκαιρία το πήρα αν και δεν είχα σκοπό να το πάρω ακόμη..
Το baby planet μυρίζει ωραία το είχα δοκιμάσει και σε δειγματάκι παλιότερα και μ'αρεσε γι αυτό και το πήρα..
Ωραία είναι πάργα τέλεια αλλά σαν έγκυος δεν πολυευχαριστιέσαι μωρέ λόγο ζέστης άσε που μέχρι να καταλήξω τι θα φορεσω άλλαξα 10 συνδιασμούς και πάλι ευχαριστημένη δεν είμουν.. δε μου κάνει και τίποτα πια και νευριάζω..
Αυτό που θέλω τώρα είναι να ετοιμάσω τα πράγματα, τη βαλίτσα (την οποία δε πήρα ακόμη..), το δωμάτιο και να γεννήσω.. Razz

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εγω εχω ακομα να φτιαξω δωματιο... τα επιπλα τα εχουμε πλεον ολα και καθε μερα τα στριφογυριζουμε να βρουμε την ιδανικη θεση... αλλα απο πραγματακια μου λειπουν αρκετα ακομα!!!

Μονο τα πραγματα της βαλιτσας εχω σχεδον ολοκληρωσει!!! εκτος απο κατι επιθεματα στηθους, βαμβακι κ τετοια!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κ καλη εβδ!!!!τι νεα κοριτσια?σας διαβαζω απο το πρωι να προλαβω τα νεα του σκ..νικακι ωραια φωτο!!!
χριστινακι,θα φτιαχνεις κ κοτσιδακια στη κουκλα σου!!
σοφακι με γεια τα πραγματακια για την μπουμπου σου!!
στελλιτσα τι ωραια που σου πηραν τον μικρο στο παιδ.σταθμο,εμεις θα το αφησουμε για του χρονου,μου ειπε ο παιδιατρος να μην την στειλουμε για λογους ιωσεων κ για ψυχολογικους..του χρονου βλεπουμε.
εμη,περαστικα με τα χερια,σε καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις,γιατι κ εγω στην κορη μου υπεφερα απο τον 6 μηνα.κ κανα διμηνο μετα την γεννα.μετα περασε..
γιωτακι,μια χαρα περασατε,μπραβο,ξεφυγες κ ξεκουραστηκες λιγακι!!
ελπιζω βνα μην ξεχασα να σχολιασω κατι σημαντικο,α κ εγω ολα στο πληντηριο πλενω με μαλακτικο φυσικα.δεν παθαινουν τιποτα τα μωρακια μας,αντεχουν.

εγω επιτελους μπηκα στην εβδ που λαχταρουσα..την τεταρτη εχω doppler κ το σαββατο ταξιδευω.ανηπομονω οσο δεν παει αλλο..κ ολα αυτα για 10 μερουλες..
το σκ μας ηταν πολυασχολο,το σαβ πηγαμε να περπατησουμε στη κηφισια,κ μετα ειχαμε επισκεψεις σπιτι..την κυριακη πηγαμε για μπανακι κ μετα ξεραθηκαμε στον υπνο απο τις 4 μεχρι τις 7.30.κ μολις ξυπνησαμε,βγηκαμε παλι,κουνιες κ καφεδακι..κ σημερα βλεπω full προγραμμα,θα παμε στο mcarthur μια ββολτα,να ξεσαλωσει η μικρη κ η μεγαλη στα ψωνια..χαχαχα..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιωτα,ποιο μοντελο της medela πηρες,γιατι εγω που εψαχνα ειχα δει διαφορα στο ιντερνετ?

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πως θα την παλεψουμε με την ζεστη αυτη την εβδομαδα??? Shocked

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι τι θα κάνουμε;

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα Αννα...

φουλ προγραμμα βλεπω!!! αντε με το καλο το ντοπλερ και μετα διακοπουλες!!!

εγω να σου πω το ντοπλερ δεν το ευχαριστηθηκα ιδιαιτερα, καταρχας νομιζω οτι μας ψιλοξεπεταξε και επισης δεν μας εβαλε to 4d γιατι ο μπεμπουλης μας εχει κολλησει την φατσα του πανω στον πλακουντα και δεν μπορουν να τον βγαλον φωτο... δεν τον εχουμε δει ποτε!!!! κ δεν το προσπαθησε και καθολου ο γιατρος... την αλλη δευτερα που θα μου κανει υπερηχο ο δικος μου θα τον πιεσω μπας και δουμε τιποτα!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:γιωτα,ποιο μοντελο της medela πηρες,γιατι εγω που εψαχνα ειχα δει διαφορα στο ιντερνετ?
καλημέρες καλημέρες....
το swing πήρα δεν έχει κάποιο κωδικό να σου πω, αυτό που λέει 2-phase expression - the original και όχι μόνο το μηχανισμό κανονικά το κουτί με το μπουκάλι και τις δύο χοάνες που ανοίγει το καπάκι μπροστά και φαίνονται όλα μέσα από τη διαφάνεια.

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ετοιμασα τα προικια του μωρου αλλα ο αδελφος μου ακομα δε φυγανε απο το σπιτι να πανε στο δικο τους και ο Γιωργος ειναι ακομα πανω και γενικως επικρατει ενας πανικος.η μαμα λεει σε μια μερα θα μου το εχει ολα ετοιμα,αντε να δουμε ποτε θα παω στο σπιτι!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα το δικο μου εχει μονο 1 χοανη!!! αλλα εχει την θηλη για μπιμπερο την calma...

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emilou έγραψε:εμενα το δικο μου εχει μονο 1 χοανη!!! αλλα εχει την θηλη για μπιμπερο την calma...
Α.. οπότε είναι διαφορετικά, εμένα δεν έχει θηλή μόνο καπάκι που μπορείς να κλείσεις το μπιμπερό για να φυλάξεις το γάλα ή να βάλεις θηλή που θα αγοράσεις χωριστα, και οι χοάνες η μία είναι σκληρή πλαστική και η άλλη πιο μαλακή δε ξέρω τη διαφορά δε διάβασα ακόμηξ μόνο το έβαλα να δω αν δουλεύει πάντως δε μπορώ να πω ότι κάνει και θόρυβο πολύ λίγο ακούγεται ακόμη κ όταν είναι στο δυνατό, τώρα δε ξέρω στην πράξη... Razz

Σοφούλι μην ανησυχεις ρε έχεις τη μαμά θα εξηγηθει αυτή μην ανχώνεσαι κι εγώ περιμένω τον αδερφό με τα επιπλα 20 Αυγούστου! Την άλλη μέρα μπαίνω στο μήνα μου οριακά θα τα τακτοποιήσω.. τουλάχιστον να έχω έτοιμα τα ρουχα και τη βαλίτσα!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
emilou έγραψε:καλημερα Αννα...

φουλ προγραμμα βλεπω!!! αντε με το καλο το ντοπλερ και μετα διακοπουλες!!!

εγω να σου πω το ντοπλερ δεν το ευχαριστηθηκα ιδιαιτερα, καταρχας νομιζω οτι μας ψιλοξεπεταξε και επισης δεν μας εβαλε to 4d γιατι ο μπεμπουλης μας εχει κολλησει την φατσα του πανω στον πλακουντα και δεν μπορουν να τον βγαλον φωτο... δεν τον εχουμε δει ποτε!!!! κ δεν το προσπαθησε και καθολου ο γιατρος... την αλλη δευτερα που θα μου κανει υπερηχο ο δικος μου θα τον πιεσω μπας και δουμε τιποτα!!!
εμη μου εμενα με ειχε ο ιδιος στην β επιπεδου 1 ωρα κ 10 λεπτα.πολλη ωρα..
πιστευω κ τωρα ετσι θα κανει.
ηταν κ εμενα μπρουμητα το μωρο κ παλευε πολυ ωρα να το γυρισει,μεχρι που το γυρισε..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για αυτο ρωτησα κ εγω..επειδη ειδα οτι κυκλοφορουν 2-3 παραλαγες..

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:
emilou έγραψε:εμενα το δικο μου εχει μονο 1 χοανη!!! αλλα εχει την θηλη για μπιμπερο την calma...
Α.. οπότε είναι διαφορετικά, εμένα δεν έχει θηλή μόνο καπάκι που μπορείς να κλείσεις το μπιμπερό για να φυλάξεις το γάλα ή να βάλεις θηλή που θα αγοράσεις χωριστα, και οι χοάνες η μία είναι σκληρή πλαστική και η άλλη πιο μαλακή δε ξέρω τη διαφορά δε διάβασα ακόμηξ μόνο το έβαλα να δω αν δουλεύει πάντως δε μπορώ να πω ότι κάνει και θόρυβο πολύ λίγο ακούγεται ακόμη κ όταν είναι στο δυνατό, τώρα δε ξέρω στην πράξη... Razz

Σοφούλι μην ανησυχεις ρε έχεις τη μαμά θα εξηγηθει αυτή μην ανχώνεσαι κι εγώ περιμένω τον αδερφό με τα επιπλα 20 Αυγούστου! Την άλλη μέρα μπαίνω στο μήνα μου οριακά θα τα τακτοποιήσω.. τουλάχιστον να έχω έτοιμα τα ρουχα και τη βαλίτσα!

μπορει σε καθε παρτιδα να βαζουν μεσα κ διαφορετικο δωρο!! εγω ουτε που το δοκιμασα να δω αν δουλευει!!! παω τωρα να το ακουσω κιολας...

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emilou έγραψε:
μπορει σε καθε παρτιδα να βαζουν μεσα κ διαφορετικο δωρο!! εγω ουτε που το δοκιμασα να δω αν δουλευει!!! παω τωρα να το ακουσω κιολας...
Τώρα πάτησα και είδα αυτή τη θηλή που λες για το μπιμπερό, πολύ καλή φαίνεται μπορεί αν τη βρώ να την πάρω..
Οπότε αξίζει τη διαφορά στα χρήματα

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τελικα δουλευει μια χαρα και ειναι κ αρκετα αθορυβο!! αυτο που ειχα ακουσει εγω της φιλης μου ηταν τελικα το medela mini και ηταν κ παλιο κ εκανε τρελο θορυβο...

η θηλη αυτη λενε οτι ειναι καλη... θα δουμε

οι χοανες απ οτι ειδα λιγο γυρω στα 8€ κανουν...

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

αυτο πηρα εγω κ εχει μεσα 1 χοανη και την θηλη calma

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έπεσε το ιντερνετ ... Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 28 654655 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 28 654655
Καλημέρα ¨Εμυ και Άννα!!!
Και γω το baby planet έχω και μυρίζει μωρουδίλα!!!
Θήλαστρο δεν πήρα ακόμα λέω να το αφήσω για όταν γεννήσω και μετά...να στείλω κάποιον να μου το πάρει...
Χτες βάλαμε την ταπετσαρία στο δωμάτιο..,
http://showroom.girgiris.gr/main.php?g2_itemId=39396

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις