Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
231 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 231 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tarzan !! xaxaxaxaxax poly ta agapaw ta zwhra agorakia! makari na mhn isxyei giati o dikos mou sou exw ksanapei einai diaolakos sthn koilia.

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kristinaki έγραψε:Γιωτακι μου καλωσορισες και παλι! σε ψιλοχασαμε!

Εμη μου καλα εκανες ηταν καιρος να αποφασισετε Very Happy Very Happy

βρε κοριτσακια τωρα που ειστε περισσοτερες μεσα, ρωτησα και κτες εδω αλλα δεν ξερανε, μηπως γνωριζετε τα επιπλακια αυτα;

http://www.licno.gr/pub/

λεμε να παρουμε απο εδω, ειναι ελληνικα και ειπα να σας ρωτησω.


χριστινακι εχω λικνο ειναι τελειο πολυ βολικο μεχρι 9 μηνον χωράει μεσα.

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να'ναι καλά η μαμά και ο μπαμπάς που αύριο θα μου στείλουν μια ευγενικη χορηγία γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να με πληρώσουν από τη δουλειά για να ετοιμάσω τα πράγματα του μωρού..μας έφαγε το περίμενε..λέμε να παραγγείλουμε από το beboulino κρεβατάκι, έχει με 340 ευρώ οικονομικό πακέτο κρεβατάκι με συρτάρια κάτω και στο πλάι (3 σε 1 - γίνεται μέχρι και παιδικό κρεβάτι)- στρώμα και δώρο την προίκα με τα σεντονάκια κλπ. Σας στέλνω λινκ να μου πείτε τη γνώμη σας αν είναι :

http://www.beboulino.gr/p.Oikonomiko-paketo-1-1001.364683.html

Αυτό σε άσπρο. Με δωρεάν μεταφορικά για Κρήτη!

Επίσης αύριο θα πάμε jumbo να ετοιμάσουμε και τη βαλιτσούλα σιγά σιγά..Λαμπάδες στο μπόι των γονιών μου θα ανάψω!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ ωραιο Τινη μου και πολυ καλη τιμη!! μια χαρα!!

Κοριτσια εγω δε σταματω να τρωω σημερα. ελεοςςς τιποτα δε με σταματα. εφαγα τοστ, πιτσα, παγωτο, νουτελλα. δε ξερω τι επαθααααα Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kristinaki έγραψε:πολυ ωραιο Τινη μου και πολυ καλη τιμη!! μια χαρα!!

Κοριτσια εγω δε σταματω να τρωω σημερα. ελεοςςς τιποτα δε με σταματα. εφαγα τοστ, πιτσα, παγωτο, νουτελλα. δε ξερω τι επαθααααα Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218

Μια από τα ίδια Χριστινάκι μου, και υποτίθεται όταν έχει πολύ ζέστη κόβεται η όρεξη Razz Ως τώρα έχω σαβουρώσει πιτσούλα, μια κρεπούλα αλμυρή που περίσσεψε από αυτές που έκανα χθες, νουτέλα και μια γρανίτα..αα και το πρωί κάτι φρουτάκια κι ένα τοστάκι..ως το βράδυ έχει να γίνει..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tini13 έγραψε:
Kristinaki έγραψε:πολυ ωραιο Τινη μου και πολυ καλη τιμη!! μια χαρα!!

Κοριτσια εγω δε σταματω να τρωω σημερα. ελεοςςς τιποτα δε με σταματα. εφαγα τοστ, πιτσα, παγωτο, νουτελλα. δε ξερω τι επαθααααα Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 837218

Μια από τα ίδια Χριστινάκι μου, και υποτίθεται όταν έχει πολύ ζέστη κόβεται η όρεξη Razz Ως τώρα έχω σαβουρώσει πιτσούλα, μια κρεπούλα αλμυρή που περίσσεψε από αυτές που έκανα χθες, νουτέλα και μια γρανίτα..αα και το πρωί κάτι φρουτάκια κι ένα τοστάκι..ως το βράδυ έχει να γίνει..


χαχαχαχα μα για μας να κοπει η ορεξη;;; η δικια μου αυξηθηκε ραγδαια! ευχαριστω ομορφη μου για τη συμπαρασταση!!!! ως το βραδυ εχουμε!!!!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τινακο πολυ ωραιο κρεβατακι!μπραβο κ καλοριζικο!
χριστινακι! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 417472
οσο για φαι μην μου λετε εμενα..δεν σταματαω να τρωω.τι θα γινει με την μασα?συνεχεια πειναωμκ αυτην την στιγμη αισθανομαι κ απαισια,εχω παλινδρομηση..σκεφτομαι να χτυπησω μια κοκα κολα.λετε να με φανε οι τυψεις μετα?

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kristinaki έγραψε:
βρε κοριτσακια τωρα που ειστε περισσοτερες μεσα, ρωτησα και κτες εδω αλλα δεν ξερανε, μηπως γνωριζετε τα επιπλακια αυτα;

http://www.licno.gr/pub/

λεμε να παρουμε απο εδω, ειναι ελληνικα και ειπα να σας ρωτησω.

Γεια σας κοπελιές!
Χριστίνα, αυτά τα έπιπλα είναι πολύ διαδεδομένα εδώ στην περιοχή μας. Όλες οι γνωστές μου και φίλες έχουν licno μαζί κι εγώ. Σκέψου ότι θα μεγαλώσω τρίτο παιδί σ' αυτήν την κούνια και μάλιστα τη χρησιμοποιώ συνεχώς από το 2005 μέχρι σήμερα και δεν έχει πάθει τίποτα. Λέω συνεχώς γιατί όταν πριν βάλω τον γιο μου είχα την κόρη μου και πέρυσι που μετέφερα τον γιο μου σε μεγάλο κρεβάτι, πήγα την κούνια στην μαμά μου και τα μεσημέρια και κάποια βράδια κοιμόταν εκεί ο μικρός. Τώρα την μετέφερα πάλι από το σπίτι της μαμάς μου στο δικό μου. Απλά να σου πω δυο πράγματα από την εμπειρία μου: Οι κούνιες με δύο συρτάρια είναι λίγο επίφοβες. Μόλις μεγαλώσει λίγο το μωρό και σηκώνεται το κάγκελο δεν θα επαρκεί και μπορεί να πέσει κάτω. Προτίμησε καλύτερα μία με ένα συρτάρι. Πολύ καλή είναι από την licno η iris
http://www.licno.gr/Pub/Products/Categories/Beds/Cot/Iris.aspx
Αν πας και στο πεδίο που λέει "χρώματα και υλικά" θα δεις επίσης ότι λέει ότι χρησιμοποιείται λάκα νερού. Επίσης αυτή η κούνια έχει ένα θετικό επιπλέον: μετακινείτε το ξύλο που τοποθετείτε το στρώμα πάνω-κάτω. Δηλ. όταν είναι νεογέννητο το έχεις πιο πάνω και μετά το κατεβάζεις και έτσι όταν μεγαλώσει δεν θα μπορεί να σκαρφαλώσει για να βγει ή να πέσει.
Ελπίζω να σε διαφώτισα. Very Happy

kat3r1na έγραψε:
Σήμερα πάει κ ο καλός μου στο ικα να του πουν τί χαρτούρα θέλει για την άδεια τοκετού.Το ερώτημα είναι,πότε θα μας τα δώσουν αυτά τα λεφτά..Από την προσωπική μου εμπειρία με το ικα ωςτώρα,να σας ενημερώσω οτι 1 Αυγούστου μου έβαλαν λεφτά για την αναρρωτική που είχα πάρει 10 Ιούνη..Οπότε δεν υπολογίζω οτι θα πληρωνόμαστε άμεσα..

Τεσπα,τι να γίνει..!!Τί άλλα νέαααααα??

Κατερίνα, εγώ τα κατέθεσα Παρασκευή 13 Ιουλίου και η κοπέλα μου είπε ότι μπαίνουν στις 1 Αυγούστου και όντως έτσι έγινε.

emilou έγραψε:να κανω μια ερωτηση??? στα νεογεννητα βαζουμε πιπιλα???

Εμιλού, εξαρτάται κιόλας αν θα την πάρει το μωρό. Η κόρη μου την πήρε από το νοσοκομείο ακόμη και ηρεμήσαμε πάάάάρα πολύ και παρεπιπτόντως δεν έπαθε ούτε σύγχυση θηλής που λένε και θήλαζε κανονικά. Ο γιος μου δεν την πήρε αμέσως. Επέμενα όμως εγώ πάρα πολύ γιατί ήθελε θηλασμό για να κοιμηθεί και εγώ δεν ήθελα να συνδέσει τον θηλασμό με τον ύπνο. Μετά κόπων και βασάνων του την "επέβαλα" όταν ήταν 3 μηνών. Όπως του την επέβαλα έτσι κιόλας του την έκοψα μαχαίρι όταν ήταν 2,5 χρονών.
Γενικώς όπως κατάλαβες είμαι πολύ υπέρ της πιπίλας αλλά με μέτρο. Στην κόρη μου την έκοψα νωρίτερα (στα δύο), πριν γεννηθεί ο μικρός, για να μην έχουμε προβλήματα.

Despoina83 έγραψε:...
Χριστινάκι πολύ ωραία η κούνια...να ρωτήσω μαξιλαράκι χρειάζονται από νεογέννητα.??? (τίποτα δεν ξέρω παναθεμά με)
Τη βαλίστα εγώ την ετοιμάζω με αργούς ρυθμούς...μέχρι τέλη Αυγούστου θα είναι έτοιμη πάντως!!

Το χαρτί που μου έδωσαν εμένα από το ΙΚΑ είχε και τις τρεις δηλώσεις (γιατρου, εργοδοτη, δικη μου) σε μία κόλλα Α4...δεν μου έδωσαν ξεχωριστά κάποιο άλλο.

Δέσποινα, κι εμένα το χαρτί από το ΙΚΑ που μου έδωσαν έτσι ήταν.
Για μαξιλαράκι που λέτε, δεν χρειάζεται ακόμα. Τον πρώτο χρόνο της ζωής του τα μωράκια κοιμούνται χωρίς μαξιλάρι. Τα δικά μου συνέχισαν μάλιστα να το αρνούνται μέχρι τα τρία τους. Οπόταν πήγαμε κατευθείαν στα κανονικά μαξιλάρια.

letitsa έγραψε:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΟΡΑ ΤΟ ΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΙΚΑ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΕΓΡΑΨΑΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΦΡΑΓΗΔΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ......ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Λετίτσα, μάλλον αυτό είναι το σύστημα γιατί και στις 3 εγκυμοσύνες έχω γραμμένο στο βιβλιάριό μου τις ΠΗΤ.

Εμείς σήμερα αφού μας έγραψαν κανονικά τα παιδιά μας πήγαμε με τον άντρα μου μόνοι μας στην θάλασσα το πρωί. Και να σας πω... ήταν υπέροχα. Ο γιος μου δε, έκατσε και το μεσημέρι στη γιαγιά του που του έλειψε (την πεθερά μου) κι έτσι είμαι μόνη μου τώρα.
Με τα τελευταία πράγματα που μου έστειλε η πεθερούλα μου σήμερα (κάτι σουτιέν και πάνες που ζήτησα από την κουνιάδα μου) πλυμένα, σιδερωμένα έκλεισα και την βαλίτσα του μωρού και την δικιά μου τσάντα.
Καθάρισα και έστρωσα και την κούνια. Ανέβασα και τον αποστειρωτή να είναι σε ετοιμότητα με τα μπουκάλια πλυμένα μέσα και νομίζω ότι είναι όλα έτοιμα.
Εχθές το βράδυ πήρα μια τρομάρα. Μάλλον το παραέκανα με το περπάτημα χθες και είχα πονάκια στη μέση και μπροστά και για μια στιγμή σκεφτόμουν τη πρέπει να κάνω αν δυναμώσουν. Ακόμα δεν μπήκα στο μήνα μου και νομίζω ότι ο γιατρός μου και αυτήν την εβδομάδα είναι σε άδεια ακόμα. Ευτυχώς, μετά με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα σαν πουλάκι.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την desT στις Τρι Αυγ 07, 2012 6:54 am, 1 φορά

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χριστινακι εμενα δε σταματαει λεπτο να γυριζει.τι στο πλαι και τι ανασκελα!
τινη μου,ολοι τις χορηγιες περιμενουμε για να παρουμε κατι.
οσο για το φαγητο εγω δεν εχω ορεξη μωρε.μεχρι και η μαμα μου λεει οτι δε τρωω σαν εγκυος.εκεινη ειχε παρει 30 κιλα...μονο!χιχι!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεσποινακι μου πραγματικα χιλια ευχαριστω! χαιρομαι που γνωριζεις. θα λαβω πολυ υποψη αυτα που ειπες και σιγουρα ξερεις πολυ παραπανω και με την εμπειρια σου!!
Η Ιρις ειναι πολυ ομορφο κρεβατακι και αυτο!!
οσο αφορα το περπατημα προσεκτικα και μετρημενα καλη μου. αν νιωθεις οτι πονας το σταματας αμεσως. δεν υπαρχει λογος να ρισκαρεις!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τωρα που ειπατε για πιπιλες..την κυριακη που ειχαμε παει μπανιο,περασε μια μαμα με την κορη της,κ η κορη ειχε πιπιλα στο στομα..τι το περιεργο?]
η κορη ηταν γυρω στα 10 χρονων Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 966307
α,κ εγω δεν ειχα δωσει στη κορη μου,ουτε τωρα θελω να δωσω κ ελπιζω να τα καταφερω.. Very Happy

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα καθολου Αννουλα μ δεν της εδωσες; γινεται; ο γιατρος μου ειπε να παρω πιπιλες ΝΥΚ για το μαιευτηριο..

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να 'σαι καλά Χριστινάκι! Το θέμα είναι ότι ο πόνος μ' έπιασε όταν πια ξεκουραζόμουν κι όχι όταν περπατούσα. Βέβαια ένα θέμα είναι ότι στη βόλτα είχαμε και τον μικρό. Δεν μπορείς να φανταστείς πως έκανε. Σαν να μην τον είχα ξαναβγάλει βόλτα. Είναι πολύ ζωηρός ο άτιμος!

Ε, όχι ρε παιδιά 10 χρονών και πιπίλα! Αυτό λέω όταν λέω μέτρο. Την πιπίλα στα παιδιά μου την ελάττωσα πολύ από τον χρόνο και μετά. Την χρησιμοποιούσαμε μόνο στον ύπνο και έτσι κατάφερα να τους την κόψω στα 2 και 2,5. Κι όταν λέμε την κόβουμε εννοώ μαχαίρι. Δεν άφησα πιπίλα για πιπίλα μέσα στο σπίτι. Όλες στα σκουπίδια και το παραμύθι με τον λύκο που ήρθε και τις πήρε για τα παιδάκια του.

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kristinaki έγραψε:μα καθολου Αννουλα μ δεν της εδωσες; γινεται; ο γιατρος μου ειπε να παρω πιπιλες ΝΥΚ για το μαιευτηριο..
χριστινιω μου,της ειχα παρει πανω απο 5 σε διαφορα σχεδια,κ της εδωσα 1-2 φορες κ την εφτυσε,κ ειπα να δω αν δεν δωσω καθολου τι θα γινει,κ ηταν μια χαρουλα,απο 3 μηνων κοιμηθηκε ολο το βραδυ,κ τωρα δεν εχω παρει,ουτε εχω σκοπο να παρω κ ελπιζω να καταφερω να μην παρει ουτε ο μικρος..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιαυτο κουραστηκες Δεσποινα μου που ειχες και το μικρο μαζι σου...τωρα που θα αποκτησει αδελφουλα θα βγαζει την ενεργεια του εκει και θα δεις ποσο θα αλλαξει!!
Τι καλα που ετοιμασες τα πραγματακια σου! εισαι πανετοιμη τωρα!

οσο αφορα τη πιπιλα τι να πω δε ξερω.. ισως και γω της δωσω στην αρχη και μετα της το κοψω.

Δεσποινα φοβερο το παραμυθι με το λυκο που εκλεψε τις πιπιλες χαχαχα!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kristinaki έγραψε:...
Δεσποινα φοβερο το παραμυθι με το λυκο που εκλεψε τις πιπιλες χαχαχα!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994

Στην ανάγκη Χριστίνα πολλά σκαρφίζεσαι αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι το έκλεψα το παραμύθι από μια συνάδελφο Embarassed .

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
desT έγραψε:...
Ωραία Δεσποινα αφού τα έχεις όλα έτοιμα μπορείς πλεον να γεννήσεις με την ησυχία σου... χαχαχαχα αντε με το καλό να μπεις στο μήνα σου και να γεννήσεις ησυχα κι ωραία με ένα πόνο... ιγά σιγά με το περπάτημα, κανει καλό δε λέω αλλά σιγά σιγά εσύ ξέρεις κιολας..

Κορίτσια κι εγώ πήρα πιπίλες αλλά λέω αν μπορέσω να μη τη δώσω στην αρχή αν δε χρειαστεί για να μη μαθει, αλλά αν δω ότι βάζει δάχτυλο στο στώμα θα του τη δώσω γιατί η πιπίλα κόβεται.. το δάχτυλο άντε να το σταματήσεις...
Και όντως έλεος ρε παιδια τι 10 χρονών και πιπίλα είναι αυτά δηλαδή πόσο πια???? Ετσι σπάζομαι και αν βλέπω 5χρονα σε καρότσι τη στιγμή που μπορούν να οργώσουν τον τόπο...

Εμείς ετοιμαζόμαστε να πάμε αγορα και το καθυστερω όσο μπορώ λόγο ζέστης.. αλλά πρεπεια πάμε να δούμε για βαλιτσούλα..

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά ψώνια Γιώτα! Κι άλλη βαλίτσα ετοιμάζεται χεχε! Very Happy

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.....ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΕΞΩ.....ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΡΩΝ....ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΛΕΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η CRP ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΣΧΕΤΙΚΑ (0,84) ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝΕ 1,14.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΕΝΑΝ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ Η ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ???? ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΑΜΑ ΔΕΝ ΒΑΛΩ 3 ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΜΑΖΙ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
letitsa έγραψε:ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.....ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΕΞΩ.....ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΡΩΝ....ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΛΕΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η CRP ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΣΧΕΤΙΚΑ (0,84) ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝΕ 1,14.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΕΝΑΝ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ Η ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ???? ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΑΜΑ ΔΕΝ ΒΑΛΩ 3 ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΜΑΖΙ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

οταν κοιμαμαι ανασκελα τι κομπος και τι φιογκος!απο τη 34η εβδομαδα αρχιζει η κατηφορα και θα φυγουνε αυτα ειπε ο ντοκ!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
letitsa έγραψε:ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.....ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΕΞΩ.....ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΡΩΝ....ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΛΕΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η CRP ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΣΧΕΤΙΚΑ (0,84) ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝΕ 1,14.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΕΝΑΝ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ Η ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ???? ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΑΜΑ ΔΕΝ ΒΑΛΩ 3 ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΜΑΖΙ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ωραία Νικολετα μια χαρά οι εξετάσεις μπράβο!
Κι εγώ τον έχω τον κόμπο αλλά όχι μόνο όταν ξαπλώνω όλη μέρα...
Όταν ξαπλώνω απλά καιγομαι από την καούρα που νιώθω...

Γυρισαμε κι εμεις δε βρήκα βαλίτσα μετάνιωσα που δε την πήρα όταν την βρήκα στην Άρτα, τώρα θα πάω να πάρω από Λάρισα την Πέμπτη που θα κάνω και τις εξετάσεις..
Πήγαμε κι από ζαρα να δουμε τα βρεφικά, εχει καλά πραγματάκια αλλά περισσότερο για κορίτσακια.. εμείς πήραμε ένα ζακετάκι κι ενα παντελονάκι φορμούλα, είναι πολύ όμορφα.. Razz

Πολύ ζέστη πάντως και εσκασα και για τουαλέτα δεν αντέχω πάνω από ώρα έξω.. νόμιζα ότι θα γεννήσω από την πίεση που ένιωθα..

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσακια μου,μου λειψατε παλι πολυυυυυ!!!
σας διαβασα αλλα δεν θυμαμαι κ πολλα αλλα απ οτι βλεπω ειστε ολες καλα κ τα μπεμπακια σας ακομα καλυτερα!!
εγω ολα καλα συνεχεια μεσα στη θαλασσα ειμαι γιατι εχει πολυ ζεστη κ βαριεμαι απιστευτα να αλλαζω συνεχεια μαγιο Mad Mad Mad
2 βδομαδουλες ακομα κ θα γυρισουμε κ εμεις για να ξεκινησω το δωματιο κ ολα τα υπολοιπα του μωρου!!εχω αγχωθει που θα μου πεσουν ολα μαζι αλλα τι να κανω!! Rolling Eyes
αυτα προς το παρον πολλα πολλα φιλια σε ολες κ ελπιζω να ειμαστε παντα ετσι καλα κ με ευχαριστα νεα!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σε όλες! Διαβασα πολυ πολυγρηγορα τις σελιδιτσες που εχασα απο χθες το πρωι!! Ωραια τα νεα σας!!

Letitsa κ εγω οταν καθομαι ανασκελα εχω αυτον τον κομπο που λες.. Θα περασει..

Κοριτσια ειχα παρει την chicco εγω πριν καμια βδομαδα κ μου ειπαν οτι για νεογεννητα κανουν και τα 2 μεγεθη:2-5 κ 3-6 .. Απλα μου ειπαν οτι καλο ειναι στην αρχη να φορεθει το 2-5 γιατι οι πανες αυτες ειναι πιο μαλακες ειδικα σχεδιασμενες για τα δερματακια των νεογεννητων που ειναι σαν χαρτοπετσετα..ετσι πηρα μια κουτα 2-5 κ μια 3-6...
Τωρα για μενα: απο χθες βραδυ εχω τρομερη δυσκολια στο περπατημα κ πονο στη μεση.σημερα ημουν ξαπλα ολη μερα! Προφανως επαθα ψυξη απο το κλιματισμο το βραδυ! Περιεργο βεβαια αφου ειναι η πρωτη φορα μετα απο χροοονια! Τι να πω! Ειμαι ατυχη κ δε μπορω να κανω τιποτα!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalispera:P Elena diavaza to allo thema me thn genna sto iasw..egw vevaia tha gennhsw sto mhtera alla otan rwthsame ton giatro gia times klp mas eipe ta dika tou,tis klinikis kai eipe sigkekrimena ston mpampi pws otan ton rwthsoun an thelei vlastokytara na apanthsei oti nomizei giati einai epipleon i xrewsh kai oti tha ton rwthsoun an thelei na kanoun eksetaseis sto mwro kai ekei tou eipe na pei oxi giati opws mas ekshghse ola ta mwra ta eksetazoune molis geniounte xwris xrewsh k an diapistwsoun kapoio provlhma tote kanoun pereterw eksetaseis oi opoies xrewnonte..mallon aytes pou les esy 150 eyrw..sto lew na to ksereis kai na apofasiseis sthn poreia. k emeis idea den eixame pali kala pou mas to eipe o anthrwpos.

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 14 !!! - Σελίδα 38 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις