Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
341 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 341 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε Άννα το ντόπλερ που το έκανες???εγώ στο Μητέρα....αν είναι να δώ και τις δικές μου εξετάσεις να σε διαφωτίσω.........κάπως διότι εμένα δεν λέει κάπου τη λέξη τράχηλος..εκτός αν είναι..γραμμένο με κάποια συντομογραφία που δεν τη ξέρω!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι βικυ μου,την εκανα σε εναν ιδιωτη.. χθες που κοιταζα κ τις παλιες εξετασεις της μικρης που ειχα κανει doppler στο μητερα,δεν γραφει πουθενα για τραχηλο,μα το θυμομουν κιολας,δεν μου ειχαν κανει κολπικο. κ αυτος εκανε,για να αποκλεισουμε τον προωρο..
τι να σου πω κ εγω,αν τον παρω,θα μου πει να μην αγχωνομαι..αλλα μια εννοια την εχω..ας μπω τουλαχιστον στον μηνα μου λ μετα δεν με νοιαζει.

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inakriti έγραψε:

Πηνελοπη μου κανενα ΙΚΑ δεν σου βαζει απο μονο του λεφτα Very Happy αφου γεννησεις εχεις προθεσμια ενα τριμηνο να πας η ιδια ή να στειλεις καποιον με εξουσιοδοτηση να καταθεσεις τα δικαιολογητικα που γεννησες για να σου βαλουν τα λεφτα ... αρα απο σενα εξαρταται ποτε θα τα παρεις ...και με αυτα που ακουγοντε το γοργον και χαριν εχειν πριν τα κοψουν ολα τα επιδοματα

Ίνα μου, εγώ με το που θα βγω από το μαιευτήριο και θα κανονίσουμε τα της ληξιαρχικής πράξης γέννησης ( αλήθεια από το νοσοκομείο μας το δίνουν αυτό το χαρτί; ) στέλνω εντός 3ημέρου κιόλας από τη γέννα το Μάνο με εξουσιοδότηση να τα καταθέσει! πειράζει που θα είναι τόσο νωρίς;

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άννα πάρτον σε παρακαλώ τηλέφωνο να ηρεμήσεις.....πές του οτι αγχώθηκες ....με αυτό το θέμα να σε καθησυχάσει...και εγώ σαν και σένα είμαι δεν θέλω να την ενοχλώ τη δικιά μου αλλά προτιμώτερο να σκάσω....δεν το συζητώ...θα την πάρω...και θα νιώσεις και εσύ καλύτερα.....εγώ προτείνω να τον πάρεις τηλέφωνο άσχετα με τοτι λέμε εδώ μέσα και το τι ξέρουμε ο γιατρός είναι γιατρός και τον εμπιστευέσαι...θα ηρεμήσεις κάνε μου τη χάρη και άκουσε με και θα δείς θα ηρεμήσεις!!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επανέρχομαι με τις απορίες μου από το χθεσινό σοπινγκ! Καλά ήμασταν τα νούμερα του τζάμπο χθες..κι εγώ κι ο Μάνος στα τυφλά τελείως, που να μην μου έλεγε και η Ίνα τί να προσέξω! Όποια μαμά βλέπαμε τη ρωτούσαμε χίλιες δυο χαζές απορίες, τελείως άσχετοι είμαστε! χαχαχα

Λοιπόν, όποια μπορεί ας με διαφωτίσει πλιζ κορίτσια!

1. Τα ρουχαλάκια που πήραμε, εσώρουχα φορμάκια και φορμάκια, πανάκια, κουβερτούλα (μια φλις και μια βαμβακερή), τέλος πάντων όλα αυτά, θα πάθουν τίποτα αν τα πλύνουμε όλα μαζί σε χαμηλή θερμοκρασία στο πλυντήριο; και αν κάνει, σε πόσους βαθμούς και με πόση ποσότητα από το προδέρμ το απορρυπαντικό;

2. Πώς μπορώ να ξέρω αν τα μπιμπερό της chicco που μου έδωσαν ταιριάζουν με τις ρώγες, οι οποίες είναι μέσα σε κλειστή συσκευασία;;

3. Κρέμα για συγκάμματα βρήκα μια σε τσίγκινο παλιομοδίτικο κουτάκι, την Penaten, δεν είχε sudocream..έχετε ακούσει για αυτήν;

4. Σερβιέτες λοχείας από που θα πάρω;;;; Από φαρμακείο; Είναι σαν τις always νυχτός ή ακόμη πιο μεγάλες; αν είναι να πάρω τις always να μην ψάχνομαι!

5. Σκουφάκι - καλτσάκια που πήρα φοριούνται τέλος Σεπτεμβρίου - αρχές Οκτώβρη που έχω ΠΗΤ ή θα σκάσει η μπέμπα;

Προς το παρόν αυτά θυμάμαι κορίτσια, αν μου έρθει κι άλλη χαζή ερώτηση θα σας πω..Πάντως η βαλίτσα του νοσοκομείου - μαιευτηρίου τελικά δεν είναι σίγουρα μια απλή βαλιτσούλα αλλά ολόκληρη βαλίτσα ταξιδίου! Είχα στο νου μου μια που έχουμε με ροδάκια, αλλά τελικά θα πάμε στο μεγαλύτερο μέγεθος και θα πάρω καινούρια..

Ευχαριστώ προκαταβολικά!




Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βικάκο, προκειμένου για φυσιολογικό τοκετό είναι απαραίτητη η υγεία μας στα κάτω διαμερίσματα! ουρολοιμώξεις και κολπίτιδες είναι ικανές να μας στείλουν για καισαρική! οπότε, κάνε τη θεραπεία σου και ξεμπέρδεψες! μην το σκέφτεσαι, τόσα χάπια έχουμε κατεβάσει με τις χούφτες 8 μήνες τώρα..ξέρει ο γιατρός σου καλύτερα τί σου δίνει..

Αννούλα καλημέρα κοριτσάκι μου..και μην στενοχωριέσαι με τον τράχηλο όσο είσαι κάτω από παρακολούθηση..πότε θα σε ξαναδεί ο ντόκτορ;

joanna100883

joanna100883
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ?????ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ????ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΜΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ....ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΗΣΥΧΟΣ ΤΟΝ ΝΙΩΘΩ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ...ΕΣΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??? scratch scratch ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΜΕ ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΕ ΨΙΛΟΠΟΝΑΝΕ ΚΙ ΟΛΑΣ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ???ΔΕ ΒΡΕΧΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΤΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 13 911307  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 13 911307

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοροτσακια....

χτες κοιμηθηκα μια χαρα κλιματιστικο + ανεμιστηρας!! σουπερ συνδιασμος.... βαζω το κλιματιστικο στο παιδικο δωματιο, γιατι στο δικο μας δεν το αντεχω, και ανεμιστηρα για να μου φερνει την δροσια!!!

κατα τ αλλα σημερα σηκωθηκα νωρις και προλαβα να κανω καποιες δουλιτσες μεχρι τωρα.... γιατι τις προηγουμενες μερες ουτε να κουνηθω δεν μπορουσα... να δουμε πως θα παει σημερα με την ζεστη!!!

Βικη κ εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα μικροβιο!! μια εβδομαδα αντιβιωση πηρα (3η φορα στην διαρκεια της εγκυμοσυνης)... σημερα περιμενω τα αποτελεσματα απο την καινουρια καλλιεργεια... τι να κανουμε, ειμαστε που ειμαστε επιρρεπεις σε αυτα, ειναι απο πανω και η ζεστη... μας εχει σκισει...

Βλεπω οι συσπασουλες καλα κρατουν... ετοιμαζομαστε για το μεγαλο γεγονος... εμενα βεβαια απο τα πολλα χαπια αρχισαν να εξαφανιζονται!!!

Αννουλα κ εγω πιστευω αλλο ενα τηλεφωνημα στον γιατρο δεν κανει κακο!! εχουν συνηθησει τις αγχωμενες εγκυμονουσες... και μια δευτερη διαβεβαιωση θα σε καθησυχασει, για να χαρεις βρε παιδι μου κ εσυ τις διακοπες σου...

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tini13 έγραψε:
1. Τα ρουχαλάκια που πήραμε, εσώρουχα φορμάκια και φορμάκια, πανάκια, κουβερτούλα (μια φλις και μια βαμβακερή), τέλος πάντων όλα αυτά, θα πάθουν τίποτα αν τα πλύνουμε όλα μαζί σε χαμηλή θερμοκρασία στο πλυντήριο; και αν κάνει, σε πόσους βαθμούς και με πόση ποσότητα από το προδέρμ το απορρυπαντικό;

2. Πώς μπορώ να ξέρω αν τα μπιμπερό της chicco που μου έδωσαν ταιριάζουν με τις ρώγες, οι οποίες είναι μέσα σε κλειστή συσκευασία;;

3. Κρέμα για συγκάμματα βρήκα μια σε τσίγκινο παλιομοδίτικο κουτάκι, την Penaten, δεν είχε sudocream..έχετε ακούσει για αυτήν;

4. Σερβιέτες λοχείας από που θα πάρω;;;; Από φαρμακείο; Είναι σαν τις always νυχτός ή ακόμη πιο μεγάλες; αν είναι να πάρω τις always να μην ψάχνομαι!

5. Σκουφάκι - καλτσάκια που πήρα φοριούνται τέλος Σεπτεμβρίου - αρχές Οκτώβρη που έχω ΠΗΤ ή θα σκάσει η μπέμπα;

Προς το παρόν αυτά θυμάμαι κορίτσια, αν μου έρθει κι άλλη χαζή ερώτηση θα σας πω..Πάντως η βαλίτσα του νοσοκομείου - μαιευτηρίου τελικά δεν είναι σίγουρα μια απλή βαλιτσούλα αλλά ολόκληρη βαλίτσα ταξιδίου! Είχα στο νου μου μια που έχουμε με ροδάκια, αλλά τελικά θα πάμε στο μεγαλύτερο μέγεθος και θα πάρω καινούρια..

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
1. δεν παθαινουν τιποτα αν τα πλυνεις μαζι.εγω ολα τα ρουχαλακια τα επλενα στους 30βαθμους η 40 στα ευαισθητα. με μια δοση απορ.
2.για chicco δεν μπορω να σε βοηθησω.
3.την κρεμα την ξερω,αλλα εμενα προσωπικα δεν με βολεψε.εγω επαιρνα την sudocream.κ νομιζω ειναι κορυφη.
4.οι σερβιετες λοχειας δεν ειναι απλως μεγαλες αλλαμ ειναι τεραααααααααστιες πιανουν απο αφαλο μεχρι ωμοπλατη Very Happy .παντως σιγουρα ειναι πιο μεγαλες απο always.θα τα βρεις στο φαρμακειο.
5.εγω που ειχα γεννησει την κορη μου 3 οκτ,οταν βγηκα απο το μαιευτηριο ειχε 25 βαθμους.κ δεν χρειαστηκε ουτε κουβερτουλα,κ σιγουρα οχι καλτσακια κ σκουφακια.




vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τίνη μου θα σου απαντήσω για όσα ξέρω.....σκουφάκια και γαντάκια τα φοράς νομίζω...και ντάλα καλοκαίρι να είναι.....έτσι μου είπανε...penaten είναι πολύ καλή και αυτή για συγκάματα....αλλά και σε φαρμακείο να πάς θα βρείς και τη sudocream............σερβιέτες τώρα....αναλόγως τι σε βολέυει....λένε οτι άμα κάνεις καισαρική δεν έχεις πολύ αίμα και οι απλές οι alwayw νυχτός σου κάνουνε αν γενήίσεις φυσιολογικά έχεις πιο πολύ αίμα και χρειάζονται οι λοχείας τις οποίες τις προμηθευέσαι σίγουρα...από κατάστημα με είδη μπεμπέ τύπου Λητώ και τέτοια...αλλά και από φαρμακείο νομίζω....!!!Όσο για τη βαλίτσα ναι θα χρειαστείς μεγάλη εσύ..γεννάς σε δημόσιο αν θυμάμαι καλά και εκεί δεν παρέχουν τίποτα για το παιδί πρέπει να έχεις εσύ τα πάντα οπόταν καλύτερα να πάρεις 2 βαλιτσούλες μια με τα δικά σου και μια με του παιδιού!!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα τον παρω κοριτσια,εχετε δικαιο..το απογευματακι.γιατι το επομενο ραντεβου ειναι 10 σεπτ,μεχρι τοτε θα σκασω..κ καλα να σκασω,μην γεννησω κιολας. Very Happy γιατι θα με τρωει η αγωνια με καθε συσπαση..

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αννα μου εχει δικιο η Βικυ ΠΑΡΕ ΤΗΛ . εγω εψαξα στο ιντερνετ αλλα πιος ο λογος να σε αγχωσω ή να σε καθησυχασω ...μονο ο γιατρος μπορει να το κανει

Τινη για τηνν ληξιαρχικη πραξη (πρωτα φτιαχνεις αυτην γιατι θα χρειαστει στο ικα)

παει ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΤΟ ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ (ΟΔΟΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ)ΕΝΤΟς 10 ΗΜΕΡΩΝ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ
στις 11 μερες πληρωνεις χαρτοσημο 5 ευρω
στους 3 μηνες 15 ευρω

να κραταει :
ταυτοτητες και των 2 σας
πιστοποιητικο οικογ.καταστ
ληξιαρχικη πραξη γαμου των γονιων
πραξη προσδιορισμου επωνυμου-που στο δινουν οταν παντρευεσαι
δελτιο γεννησης που το δινει η κλινικη/νοσοκομειο
οικογενειακα βιβλιαρια υγειας

την επομενη που θα βγεις απο το νοσκομειο στειλε τον γιατι ουτως η αλλως το βιβλιαριο σου το κραταει το νοσοκομειο μεχρι να βγεις αλλα και το δελτιο γεννησης στο δινουν μετα ...

μετα βουρ στο ικα - ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΟΥ (ΥΠΕΥΘ.ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ... ΚΑΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΥΠ.ΔΗΛΩΣΗ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΑΡΑΧΩΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΕΙΣ ΕΣΥ - ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΜΕ ΟΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ - ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΑ ΚΤΛ

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Joanna και Έμυ!!!

Το μπέμπη και εγώ δεν το νιώθω όπως πρίν τον 7ο μήνα ας πούμε ...καταρχήν δεν καταλαβαίνω κλωτσιές απλά αισθάνομαι τις κινήσεις του ποιο έντονα..μετακόμιση ρε κορίτσια κανονική!!!!Η αλήθεια είναι οτι τον νιώθω αρκετα συχνά εγώ κατα τη διάρκεια της μέρας...αλλά και τη νύχτα...όταν ξυπνάω για τουαλέτα!!!!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joanna100883 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ?????ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ????ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΜΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ....ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΗΣΥΧΟΣ ΤΟΝ ΝΙΩΘΩ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ...ΕΣΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??? scratch scratch ΕΠΙΣΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΜΕ ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΕ ΨΙΛΟΠΟΝΑΝΕ ΚΙ ΟΛΑΣ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ???ΔΕ ΒΡΕΧΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΤΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 13 911307  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 13 911307
Ιωάννα και μένα δεν κουνιέται όπως πριν για αυτό κι εγώ την ενοχλώ συχνά πυκνα΄για να μου φεύγει το άγχος...με φωνάζει βέβαια ο 'αντρας μου!!!
Τα χέρια βάλτα σε κρύο νερό...εγω το κάνω και σε χέρια και σε πόδια και ξεπρήζονται!!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τινη μου να προσθεσω σε οσα ειπανε ...οτι ΟΛΕΣ ΟΙ ΡΩΓΕΣ ΧΩΡΑΝΕ ΣΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ... εννοειτε οτι τα φαρδια μπιμπερο θελουν τις φαρδιες ρωγες ... και τα κλασσικα μπιμπερο τις κλασσικες ....

τα ρουχα οπως ειπε η Αννα

για σκουφακι ειναι στην κριση σου για την ζεστη

τα γαντακια δεν τα φορανε για το κρυο αλλα για το οτι τα νεογεν εχουν μεγαλα νυχια και γδερνουν το προσωπακι τους ... μεχρι να κοπουν συνηθως οταν ειναι ξυπνιο τα φορανε - και αυτο στην κριση σου

ΤΗΝ ΣΟΥΝΤΟΚΡΕΜ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ δεν την εχουν σε ραφι αλλα σε ντανες ολοκληρες στη μεση του διαδρομου μαζι με τα παμπερς και τα μωρομαντηλα ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχχαχαχαχαχ!!!!Άννα ο Χρηστός και η Παναγίαααααααααααα 6 κιλάαααααααααα???απο που της το βγάλανε???????

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εγω λεω να ξεκινησω σιγα σιγα τα πλυσιματα... δν νομιζω οτι πρωτη φορα τα ρουχαλακια να πρεπει να απολυμανθουν στους 60βαθμους ε? .. κ εγω στους 40 ελεγα να τα πλυνω!!

Πω πω βρε Ινα καλα που τα ειπες να χαρτια... γιατι σημερα θα παμε στα κεπ να μεταφερουμε εδω τις οικογενειακες μας μεριδες, και να ζητησω να μου βγαλον και τα υπολοιπα να τα εχουμε ετοιμα... αυτο με το επιθετο λες το βγαζουν στα κεπ? γιατι δεν θυμαμαι αν το εχω καπου!

Ιωαννα καλημερα!!!
χαιρομαι που σ ακουω καλυτερα σημερα.. το καλυτερο πραγμα που μπορουμε να δωσουμε στα παιδακια μας αυτο το διαστημα ειναι η θετικη σκεψη...

οσο για τις κινησεις κ εγω πλεον λιγες φορες την ημερα νιωθω κλωτσιες (ευτυχως γιατι αρχισαν να πονανε πολυ!!!), περισσοτερο κ εμενα ειναι μετακινησεις... εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι πηγε κ γεννησε η αλλη??????? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
ετοιμο για το δημοτικο!!!!!!!

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΟΝΟΝΤΑΙ.....
ΤΙΝΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ...(ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΟΛΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Very Happy Very Happy )
ΒΙΚΥ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ..
ΤΖΟΑΝΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΝΧΩΣΩ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΓΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΜΕΣΩΣ.ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΗΤΑΝΕ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΙΜΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΕ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΥΛΙΧΤΕΙ.......ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΤΙΛΥΞΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΟΝΔΙΛΗΚΗ ΣΤΗΛΗ....ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΠΟΛΥ,,,,,ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΜΑ ΣΕ ΑΝΧΩΣΑ  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 13 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 13 215994

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μολις μιλησα με τον ντοκ,μου ειπε για συσπασεις να παρω μαγνησιο,του ειπα παιρνω 3,μου ειπε οχι αλλο τοτε,κ τον ρωτησα για τραχηλο κ μου ειπε οτι ''ειναι εεεεεεεεεε φυσιολογικος''αλλα να μην κουραζομαι καθολου,να μην περπαταω,κ γενικα να προσεχω,κ αν χρειαστει το πολυ πολυ να γυρισω πισω.αυτα.

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια μου..άντε να τα βάλω τα ρουχαλάκια της να πλυθούν κι ο Θεός βοηθός!

Ίνα μου με τόσες βόλτες πάνω κάτω χάζεψα, ούτως ή άλλως θα ξαναπάμε το Σάββατο γιατί χθες δεν είχαμε κουράγιο και χρόνο (έκλεινε) να πάμε και στο απέναντι που θέλει ο Μάνος να δούμε τα αυτοκόλλητα για τους τοίχους..

Δεσποινάκι και Τζοάνα, άρχισαν να μην πολυχωράνε τα μπεμπάκια όσο μεγαλώνουν μέσα στο σάκκο, οπότε και οι κινήσεις τους είναι πιο περιορισμένες..δεν είναι ανησυχητικό αυτό! μιλώντας πάντα για πιο περιορισμένες, όχι ανύπαρκτες!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:μολις μιλησα με τον ντοκ,μου ειπε για συσπασεις να παρω μαγνησιο,του ειπα παιρνω 3,μου ειπε οχι αλλο τοτε,κ τον ρωτησα για τραχηλο κ μου ειπε οτι ''ειναι εεεεεεεεεε φυσιολογικος''αλλα να μην κουραζομαι καθολου,να μην περπαταω,κ γενικα να προσεχω,κ αν χρειαστει το πολυ πολυ να γυρισω πισω.αυτα.

γιατί νιώθω ότι πάλι δεν ησύχασες Άννα μου;

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μολις μιλησα με τον ντοκ,μου ειπε για συσπασεις να παρω μαγνησιο,του ειπα παιρνω 3,μου ειπε οχι αλλο τοτε,κ τον ρωτησα για τραχηλο κ μου ειπε οτι ''ειναι εεεεεεεεεε φυσιολογικος''αλλα να μην κουραζομαι καθολου,να μην περπαταω,κ γενικα να προσεχω,κ αν χρειαστει το πολυ πολυ να γυρισω πισω.αυτα.

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAST έγραψε:μολις μιλησα με τον ντοκ,μου ειπε για συσπασεις να παρω μαγνησιο,του ειπα παιρνω 3,μου ειπε οχι αλλο τοτε,κ τον ρωτησα για τραχηλο κ μου ειπε οτι ''ειναι εεεεεεεεεε φυσιολογικος''αλλα να μην κουραζομαι καθολου,να μην περπαταω,κ γενικα να προσεχω,κ αν χρειαστει το πολυ πολυ να γυρισω πισω.αυτα.

ΡΕ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΜΑ ΗΤΑΝΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΡΥΦΟ??????????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΙΣΥΧΙΑΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΧΩΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις