Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
479 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 479 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερουδια κορίτσια!!!σας ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές!! Άκουσε ο δικός μου την κατσαδα, που το ξέχασε.. Εγω έχω μια δικαιολογία, έχω γκαστροαλσχαιμερ.
Τινη, ινακο,ανυπομονω να τα πούμε κ απο κοντά..
Γιωτακι, άντε, τι ωραία να είναι έτοιμα τα πραγματάκια!!εγω δεν έχω πλυνει τιποτα ακόμα.. Όταν με το καλο γυρίσουμε!!
Σοφακι, περίεργα μας τα λέει ο γιατρός σου.. Σαν η Μονη διέξοδος είναι η καισαρικη..συμφωνώ με την Τινη,να πας κ σε κάποιον άλλον, να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α, να καλοσορισω κ εγω την Λίλα!!! Με το καλο το Μωρακι σου!!! Είναι η Άννα κ έχω πητ 7/10, κ περιμένω αγοράκι!!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελενα μου πας πρωτα απο το μητρωο για να βαλεις το μωρο στο βιβλιαριο ΣΟΥ ... θελει ληξιαρχικη πραξη γεννησης και τα βιβλιαρια ...τπτ αλλο ...

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/money/home.cfm

ξερω οτι εχεις ενα 6μηνο περιθωριο αλλα τρεχα μολις γεννησεις οπως λεμε και εμεις μπας και το προλαβουμε πριν το κοψουν ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ

στο ληξιαρχιο χρειαζεσαι χαρτουρα ...

http://www.alykes.gov.gr/Default.aspx?tabid=356 ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΕΝΤΟΣ 10 ΗΜΕΡΩΝ ....μετα πληρωνεις χαρτοσημο

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω πολυ για ακομα μια φορα ινα μου!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α ναι! όσον αφορά στο πορτ μπεμπέ και την καλαθούνα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και αυτά τα μικρά βαμβακερα πανάκια που βολεύουν, εγώ πήρα και τέτοια πάνες χασέ νομίζω λέγονται και τα άλλα πάνες φανέλα, ήταν 4-5 μαζί. Για το πορτ μπεμπέ και το καροτσάκι εγώ τα πήρα γιατί καλαθούνα δεν έχω, θα το κοιμίζω στο λίκνο το βράδυ δίπλα μου και τη μέρα στην κούνια στο δωμάτιό του.

Καλημέρα Λίλα, Άννα και Έλενα...  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 215994

Λίλα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
θέλω να σας ευχαριστήσω όλες ξεχωριστά για το καλοσώρισμα και ξεχνάω τα ονόματα σας!Που θα πάει θα σας μάθω!Χαίρομαι γιατί είστε μια δεμένη παρέα!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μετα απο κινητοποίηση πεθερας για το γιατρο,πηρα πολλες συμβουλες.τελικα οντως αλλαξε μωρε.

εμεις εχουμε μετακομιση 25 του μηνα.τη κυριακη θα στησουμε τη κουνια και να τη στρωσουμε!!!!!!!! α ξεχασα να σας πω....ειμαι +5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 215994 παιρνουμε κιλα!!!!!!!!!!!!

Λίλα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
από πραγματάκια για την μπουμπού δεν πήρα τπτ παρά μόνο ένα φορεματάκι για την έξοδο από το μαιευτήριο.Τα υπόλοιπα υπήρχαν από το πρώτο μου παιδάκι,πάνε βέβαια 6 χρόνια από τότε αλλα δεν πάθανε τπτ,έχω εδώ και ένα μήνα που πλένω σιδερώνω κ τακτοποιώ!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα,Λιλα!!!!!
τελικα μονο εγω δεν εκανα δουλιτσες και τα εκανε ολα η μαμα????α,μη λεω ψεμματα...σιδερωσα 2 φορμακια...χιχι!!!!!! Wink

Λίλα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μια χαρά sofouli!μόνο 5 κιλά,εσύ είσαι σούπερ!Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 28,είχα ξεκινήσει σχετικα αδύνατη αλλά έτρωγα κ ακατάπαυστα εδώ που τα λέμε!Σε αυτήν ξεκίνησα με συν 5 κιλάκια και έχω πάρει 8 μέχρι στιγμής.Καλά είναι,χάνονται τα περισσότερα με τον θηλασμό να ξέρετε!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λίλα έγραψε:από πραγματάκια για την μπουμπού δεν πήρα τπτ παρά μόνο ένα φορεματάκι για την έξοδο από το μαιευτήριο.Τα υπόλοιπα υπήρχαν από το πρώτο μου παιδάκι,πάνε βέβαια 6 χρόνια από τότε αλλα δεν πάθανε τπτ,έχω εδώ και ένα μήνα που πλένω σιδερώνω κ τακτοποιώ!
Α έχεις κι αλλο παιδάκι να σου ζήσει! Κοριτσάκι είναι και το πρώτο?
Ωραία τότε τα έχεις όλα σχεδόν έτοιμα, έχεις και την εμπειρία της πρώτης φοράς μια χαρούλα τότε θα είσαι πιο χαλάρή.. Smile

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενω τρωω δε ξερω τι γινεται.αλλαξε ο μεταβολισμος?μεχρι και η μαμα μου απορησε!αλλα αφου ειναι τοσα ειναι μια χαρα!σε πια εβδομαδα εισαι?

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιωτακι,μεγαλωσαμε σημερα ε?35αρες γιναμε!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 40746  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 40746

Λίλα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αχ ρε sofouli δηστυχως δεν έχω καμία βοήθεια από κανέναν εδώ κ χρόνια κ παλεύουμε μόνοι μας με τον άντρα μου με πολύ δύσκολα ωράρια εργασίας καθώς κ οι δυο είμαστε νοσηλευτές!Απογευματινά κ νυχτερινά πήγαιναν στο φουλ τόσα χρόνια κ η πρώτη μου κορούλα πραγματικά μεγάλωσε με το να την αλλάζουμε βάρδια στο προαύλιο του νοσοκομείου!Οπότε φαντάζεσαι ότι ούτε για τις δουλειές στο σπίτι έχω κάποιον!Το μόνο στήριγμα είναι ο άντρας μου!

Λίλα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Είμαι στην 33η!Χαλαρή giotaki μου δεν θα με έλεγα!Χαλαρή ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη,ήμουν 25 χρονών και δεν ήξερα τι με περίμενε!Τώρα αγχώνομαι πραγματικά,τότε ήμουν στον κόσμο μου!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωχ ειναι πολυ δυσκολα ετσι... Shocked εμεις ειμασταν ορεστιαδα με μεταθεση(ο αντρας ειναι στρατιωτικος).ητανε 2 χρονια πολυ δυσκολα και ειμασταν εντελως μονοι.πριν ενα μηνα μας ανακοινωσανε οτι ερχομαστε θεσσαλονικη(επιτελους!)και ευτυχως θα εχω βοηθεια με το μωρο γιατι οπως ελεγε η γιαγια μου:η νεολαια ειναι ωμα ψωμια! Wink

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λίλα υπομονή τουλάχιστον έχετε ο ένας τον άλλον και αυτό ειναι το παν, να είσαστε δεμενοι μεταξυ σας.
Κι εμεις είμαστε χρόνια μακρυα και μονοι μας και τώρα με το μωρό θα είναι πιο δύσκολα αλλά όλα γίνονται αν υπάρχει αγάπη και κατανόηση...

Σοφούλι κάνω πως δε το βλέπω.. εχω 2-3 μέρες δουλειάς ακόμη, να περάσει και η εβδομάδα που έρχετε να φτιάξουμε το δωμάτιο και μετά μπορώ να πω ότι μπορώ να γεννήσω με την ησυχία μου όποτε έρθει η ώρα... οπότε ως τότε κάνω τον κινέζο  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 4872
Από κιλά δε θα σχολιάσω ξανά σταμάτησα να ζυγίζομαι στα +14 πριν μια εβδομάδα

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοντευουμε γιωτακο!ελπιζω να τελειωσες την εργασια της αδελφης σου! tongue

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εβγαλα και τις 3 πρωτες κοκκινες ραγαδες!!!!!!!!!!μεγια μου!!!!!!!! Very Happy

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:κοντευουμε γιωτακο!ελπιζω να τελειωσες την εργασια της αδελφης σου! tongue
Το παλεύω.. αυριο μεθαυριο θα έχω τελειώσει... Ανοίγω σαμπάνια μετα!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 228222

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giotaki2 έγραψε:
sofouli έγραψε:κοντευουμε γιωτακο!ελπιζω να τελειωσες την εργασια της αδελφης σου! tongue
Το παλεύω.. αυριο μεθαυριο θα έχω τελειώσει... Ανοίγω σαμπάνια μετα!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 228222

ωραια να φερω τη μπεμπα να το γιορτασει με το μπεμπουλη σου!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 37 334590 να γνωριστουνε επιτελους τα παιδια!και απο κιλα μπεμπας βλεπεις ειμαστε κοκετες και σας χαμογελαμε απο τη κοιλια ε?νυφη ΑΑΑΑ δινουμε!

Λίλα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κι εμείς στρατιωτικοί ήμαστε,στο νοσοκομείο της αεροπορίας αλλά δηστυχώς δεν παίρνουμε μεταθέσεις.Θα ήθελα πολύ να ερχόμασταν κι εμείς στην λατρεμένη μου Θεσσαλονίκη!θα περάσετε τέλεια σε αυτην την πόλη!giotaki μου έτσι είναι όταν υπάρχει αγάπη όλα τα άλλα λύνονται!Για τα κιλά μην ανησυχειτε πραγματικά φεύγουνε!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αθηνα εισαι,Λιλα ε?τραυματιοφορεας ειναι εκει στο νοσοκομειο της αεροποριας τ'αγορι της αδελφης μου.

εγω ειμαι απο θεσσαλονικη.ο αντρας κραταει απο λαρισα και Πελοπόννησο!

Λίλα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αθήνα ναι!Θες να μου πεις όνομα?Ο άντρας μου σίγουρα θα τον ξέρει.Εγώ ήμουν στο αναισθησιολογικό,στα χειρουργία,σίγουρα έχω συνεργαστεί κι εγώ μαζί του

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λίλα έγραψε:Αθήνα ναι!Θες να μου πεις όνομα?Ο άντρας μου σίγουρα θα τον ξέρει.Εγώ ήμουν στο αναισθησιολογικό,στα χειρουργία,σίγουρα έχω συνεργαστεί κι εγώ μαζί του

σου εστειλα πμ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις