Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
577 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 577 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nyxtopouli k esy Annoula,Bravo gia tis dynatothtes sou ws hacker !! nomizw oles koimounte. Ti wraia pou eisai ekei diakopoules..super,na ksekourazesai k na pernas kala k mhn anhsyxeis gia ton traxhlo sou,ypopsiazomai otan erthei i wra tha exeis eykolh genna e? eimai k asxeth vevaia! Poly kalh fash pou tha vrethite oles mazi,manoules k koilitses. Na perasete super!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πηνελόπη μου, με γεια τα πραγματάκια!!!! Καλοριζικα να είναι!!!! Στην Αθηνα ποτέ δεν κοιμάμαι πριν τις 2, τώρα εδω δεν την πολυπαλευω με την ζέστη κ τόσες μέρες έχω ξεραθει στον ύπνο.. Περιμένω τον αντρουλη μου που κάθεται ταράτσα με τα ξαδερφια κ πίνουν μπύρες..γιατί ξεχάσαμε την επέτειο μας σήμερα... Χαχαχα.. Πρεπει να ποε τουλαχιστον ενα χρονια πολλα!!!!Είδες, μετα απο 1,5 παιδί, τα ξεχνάς αυτα...Όσο για την γέννα, μακάρι να είναι εύκολη, γιατί στην μικρη δεν ήταν..

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
S eyxaristw Smile E exete polla twra sto myalo sas,eisaste k diakopes kai xalarwnoun oi rythmoi opote logiko na ksexasete thn epeteio,Xronia polla omws na peite mias k to thymhthikate. Na zhsete annouli eytyxismenoi kai agaphmenoi k erwteymenoi opws eseis kserete kai oso perisotero mporeite,na kanete osa koutsounakia thelete kai na xaireste oti dhmiouirgeite mazi. I love you I love you I love you

Λίλα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Είμαι η Λίλα και περιμένω κοριτσάκι ως τις 3/10.Σας διαβάζω εδώ και καιρό αλλά τώρα κατάφερα να γράψω!Είμαι λίγο άσχετη βλέπετε!θέλω να βάλω και φωτό αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω!θα επιστρατεύσω τον σύζηγο μάλλον!Εχω καταντήσει νυχτοπούλι και κοιμάμαι ξημερώματα πλέον,περίπου κατά τις 5 με παίρνει ο ύπνος!Κατά τα άλλα έχω καλή εγκυμοσύνη αν εξαιρέσω τους εμμετούς ως τον 5ο μήνα!Μένω Αθήνα και μάλλον θα γεννήσω στο Λητώ,λέω μάλλον γιατί δεν το έχουμε ακόμη αποφασίσει!Είναι το πιο οικονομικό από τα υπόλοιπα ιδιωτικά και δηστυχώς εγώ δεν καλύπτομαι από τον Εοππυ.Θα τα λέμε ελπίζω πολύ συχνα τώρα!Φιλακια πολλά στις κοιλίτσες σας!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσακια μου  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 36 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 36 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 36 215994

Αννα μου να ζησετε ευτυχισμενοι ... να χαιρεστε την κορουλα σου και με το καλο να ερθει και ο μικρουλης.  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 36 417472

Κριστιν μου ακομα καιει η φωτια ??!!! Twisted Evil ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΖΗΜΙΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ .... ελπιζω μονο να μην εκτιθεσαι στον καπνο και σε πειραξει ...να προσεχεις ρε αγαπη μου

Πηνελοπη και Νικη καλωριζικα τα πραγματακια με το καλο να τα χρησιμοποιησετε ...

Λιλα μου ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΟΡΙΣΕΣ  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 36 654316 με το καλο να ερθει η κορουλα σου !!! Θα τα εξαντλουμε σιγουρα ολα απο εδω  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 36 536304

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια! Καλώς ήρθες Λίλα στην παρέα μας, αν και μας βρήκες σε μέρες που δεν πολυμπαίνουμε, λίγη υπομονή και θα μας γνωρίσεις όλες! Εγώ είμαι η Τίνη, μένω στο Ηράκλειο Κρήτης και περιμένω κοριτσάκι ως τις 06/10!

Αννούλα μου άντε αύριο θα πίνουμε παραθαλάσσιο καφεδάκι! Κι ο άντρας μου θα έρθει όπως τα κανονίσαμε, να κάνει παρέα στο δικό σου αγόρι!

Πηνελόπη καλωρίζικα τα πραγματάκια σας! κι εμείς έτσι το γιορτάσαμε μετά το σόπινγκ, ενθουσιαστήκαμε με τα ψώνια μας! απ'ότι κατάλαβα το jumbo bebe το ξεσηκώσατε κι εσείς!

Έμη μου και Αθηνούλα πολύ μου αρέσουν οι φωτογραφίες σας με τις κοιλίτσες! μα είμαστε όλες πολύ όμορφες εγκυούλες! Razz

Νίκη μου είδες τί καλά που είναι όταν σταματάς από τη δουλειά τελικά! κάτσε και απόλαυσέ το κοριτσάκι μου, χρειάζεσαι κι εσύ επιτέλους ξεκούραση!

Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά γιατί για τα συνήθη δεδομένα μας τώρα έπρεπε να το έχουμε κλείσει και το θέμα 15 και να έχουμε πάει στο 16! Κολλήσαμε λίγο!! Smile

Φιλάκια!!!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κι απο εμένα.
Λιλα καλώς μας ήρθες και καλή λευτεριά.
Αντε ρε κορίτσια κοντεύουμε σε λιγο θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας τι καλά.
Δεν αντέχω αλλο με το στομάχι ρε γαμώτο πεινάω και δεν μπορώ να φάω ήταν που έτρωγα ανάλατα τώρα ολο βραστά και στον ατμό χώρια που τα περισσότερα τα λιώνω και πάλι τίποτα.Εχω φοβερή αδυναμία με το ζόρι είμαι όρθια.Το μόνο καλό είναι οτι αντί να παίρνω κιλά χάνω είμαι +5 πέρα απο αυτό χάλια ζαλίζομαι ανακατεύομαι καίγομαι και εχω φοβερή καούρα.Με το ζόρι κανω υπομονή.
Σας φιλώ όλες

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ καλημερα!!!!!!!!!!!!!!
καλως ηρθες Λιλα!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!καλοριζικα και τα πραγματακια σας,Νικη και Πηνελοπη!!!!!

λοιπον,να σας πω κατι γιατι 2 μερες θα σκασω...
προχθες που πηγα στο γιατρο αντι να με χαλαρωσει στο θεμα της γεννας με αγχωσε πιο πολυ...εγω μετα απο συζητηση με το Γιωργο αποφασισαμε να γεννησω στο Παπαγεωργιου.ο γιατρος,ο οποιος εργαζεται εκει παρουσιασε τη γεννα στο νοσοκομειο λες και πας για σφαξιμο.να τονισω πως στη κλινικη που με προτρεπει να γεννησω εχει και γραφειο εκει.παρολαυτα θεωρει πως μονο με καισαρικη μπορω να σωθω στο νοσοκομειο και να τη περασω χαλαρα.δε με πειραζει αν φτασουμε σ'αυτο το σημειο,αν και το μωρο πηρε θεση.εντωμεταξυ μ'εβαλε να κανω παλι την αγωγη γιατι λεει δε καθαρισα καλα και αν δε φυγουνε και γεννησω κανονικα θα χρειαστω πολλα ραμματα και ματαγγιση αιματος.και ερχομαι και ερωτω:ολα αυτα απο τους μηκυτες?μηπως ειναι προφαση για να με ξεπεταξει με καισαρικη γιατι καταλαβε ποσο φοβισμενη ειμαι?
2 μερες ειμαι χειροτερα απο ποτε.με πιανουνε τα κλαμματα οτι αν γεννησω στο νοσοκομειο δε θα προσεξουνε ουτε το μωρακι,ουτε εμενα!τι να κανω πια? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sofouli έγραψε:πολυ καλημερα!!!!!!!!!!!!!!
καλως ηρθες Λιλα!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!καλοριζικα και τα πραγματακια σας,Νικη και Πηνελοπη!!!!!

λοιπον,να σας πω κατι γιατι 2 μερες θα σκασω...
προχθες που πηγα στο γιατρο αντι να με χαλαρωσει στο θεμα της γεννας με αγχωσε πιο πολυ...εγω μετα απο συζητηση με το Γιωργο αποφασισαμε να γεννησω στο Παπαγεωργιου.ο γιατρος,ο οποιος εργαζεται εκει παρουσιασε τη γεννα στο νοσοκομειο λες και πας για σφαξιμο.να τονισω πως στη κλινικη που με προτρεπει να γεννησω εχει και γραφειο εκει.παρολαυτα θεωρει πως μονο με καισαρικη μπορω να σωθω στο νοσοκομειο και να τη περασω χαλαρα.δε με πειραζει αν φτασουμε σ'αυτο το σημειο,αν και το μωρο πηρε θεση.εντωμεταξυ μ'εβαλε να κανω παλι την αγωγη γιατι λεει δε καθαρισα καλα και αν δε φυγουνε και γεννησω κανονικα θα χρειαστω πολλα ραμματα και ματαγγιση αιματος.και ερχομαι και ερωτω:ολα αυτα απο τους μηκυτες?μηπως ειναι προφαση για να με ξεπεταξει με καισαρικη γιατι καταλαβε ποσο φοβισμενη ειμαι?
2 μερες ειμαι χειροτερα απο ποτε.με πιανουνε τα κλαμματα οτι αν γεννησω στο νοσοκομειο δε θα προσεξουνε ουτε το μωρακι,ουτε εμενα!τι να κανω πια? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Καλημέρα Σοφία μου.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ο γιατρός σου θελει τοσο την καισαρική ισως για να ξεμπερδεύει και να μην περιμένει τοσες ώρες.Τι να σου πω ρε Σοφακι με τους μύκητες δεν ξέρω τι γίνετε, ξέρω οτι πρεπει να εισαι καθαρή για φυσιολογική γέννα αλλα δεν προλαβαίνει να σου κάνει θεραπεία ξανά;
Καλλιέργεια έκανες για να δεις αν έφυγαν;

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τάσο ηταν δεν αντέχω παω να ξαπλώσω.
καλημέρα σε όλες

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:πολυ καλημερα!!!!!!!!!!!!!!
καλως ηρθες Λιλα!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!καλοριζικα και τα πραγματακια σας,Νικη και Πηνελοπη!!!!!

λοιπον,να σας πω κατι γιατι 2 μερες θα σκασω...
προχθες που πηγα στο γιατρο αντι να με χαλαρωσει στο θεμα της γεννας με αγχωσε πιο πολυ...εγω μετα απο συζητηση με το Γιωργο αποφασισαμε να γεννησω στο Παπαγεωργιου.ο γιατρος,ο οποιος εργαζεται εκει παρουσιασε τη γεννα στο νοσοκομειο λες και πας για σφαξιμο.να τονισω πως στη κλινικη που με προτρεπει να γεννησω εχει και γραφειο εκει.παρολαυτα θεωρει πως μονο με καισαρικη μπορω να σωθω στο νοσοκομειο και να τη περασω χαλαρα.δε με πειραζει αν φτασουμε σ'αυτο το σημειο,αν και το μωρο πηρε θεση.εντωμεταξυ μ'εβαλε να κανω παλι την αγωγη γιατι λεει δε καθαρισα καλα και αν δε φυγουνε και γεννησω κανονικα θα χρειαστω πολλα ραμματα και ματαγγιση αιματος.και ερχομαι και ερωτω:ολα αυτα απο τους μηκυτες?μηπως ειναι προφαση για να με ξεπεταξει με καισαρικη γιατι καταλαβε ποσο φοβισμενη ειμαι?
2 μερες ειμαι χειροτερα απο ποτε.με πιανουνε τα κλαμματα οτι αν γεννησω στο νοσοκομειο δε θα προσεξουνε ουτε το μωρακι,ουτε εμενα!τι να κανω πια? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Σοφάκι μου καλημέρα! ήρθα να σε ξεαγχώσω λίγο! Καταρχήν κι εγώ σε νοσοκομείο θα γεννήσω, χωρίς επισκληρίδιο εάν είναι φ.τ., μόνο στις καισαρικές κάνουν επισκληρίδιο στα δημόσια νοσοκομεία κατά κανόνα..η εμπειρία μου είναι η εξής: ως τον 6ο μήνα που πήγαινα στον ιδιώτη μου, ο *%^&*# μου να πονούσε τον έπαιρνα τηλ και μου έλυνε όλες τις απορίες..αναγκάζομαι να τον αφήσω καθαρά για οικονομικούς λόγους και έρχομαι αντιμέτωπη με την πραγματικότητα των νοσοκομείων, με ανέλαβε μεν ένας πολύ καλός κατά τα λεγόμενα δημόσιος γιατρός, ο οποίος όμως είναι λιγομίλητος, με ξεπετάει στον υπέρηχο σε 3 λεπτά και όλο το ραντεβού κάθε φορά ζήτημα να κρατάει 10-15 λεπτά. Έχω ένα σωρό απορίες και δεν τον ενόχλησα ποτέ, γιατρό έχω και γιατρό δεν έχω (και συζητήσαμε φυσικά για το ποσό που θα του δώσουμε για να με αναλάβει). Όσον αφορά τον τοκετό απ'ότι μαθαίνω είναι υπέρ του φ.τ. και γενικώς το εξαντλεί, αλλά έχω ακούσει και την άλλη άποψη (γιατί πάντα υπάρχουν δύο πλευρές στο ίδιο νόμισμα) που λόγω φόρτου δουλειάς ξεπέταξε με καισαρικές. Σε κουράζω με τα δικά μου για να σου δώσω να καταλάβεις πως δυστυχώς όλα εμείς τα καλομαθημένα κοριτσάκια (και μπράβο μας που είμαστε καλομαθημένα, δεν το λέω με την αρνητική έννοια), παθαίνουμε πολιτισμικό σοκ όταν βρεθούμε σε ένα δημόσιο νοσοκομείο που εκεί δεν έχει πολλά πολλά χατήρια αλλά πολύ δουλειά στο κεφάλι του γιατρού μαζεμένη..οπότε ή συμβιβαζόμαστε με τη νέα κατάσταση ή τα σκάμε και πάμε στην κλινική, που θα περάσουμε και τον τοκετό και τις 3 μέρες μετά πιο ανώδυνα από όλες τις μεριές..διαλέγεις και παίρνεις..εγώ παρόλα τα αρνητικά (σκέψουν την μπέμπα 2 φορές την έχω δει μόνο πώς είναι σε 3d κι αυτό όταν ήταν 5 μηνών, όταν οι περισσότερες τυχερές ξέρετε πώς είναι το μωράκι σας ή έχετε stand by ένα γιατρό για κάθε σας απορία) πλέον δεν αλλάζω το νοσοκομείο γιατί θα νιώθω εκεί ΑΣΦΑΛΕΙΑ κι ας φάω τα λυσσακά μου από τους πόνους..ελπίζω να μην σε άγχωσα αλλά να σκεφτείς καλύτερα και τις 2 σου επιλογές, γιατί εσύ έχεις και την επιλογή του ιδιωτικού, εγώ όχι..και καλύτερα να αποφασίσεις εσύ χωρίς να σε επηρεάσει κανείς, ακόμη κι αν κάνεις λάθος, εσύ θα έχεις επιλέξει να ζήσεις έτσι την στιγμή της γέννας..σε φιλώ κορίτσι μου! KAI XΑΛΑΡΩΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!!!!!!!!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstantina έγραψε:Τάσο ηταν δεν αντέχω παω να ξαπλώσω.
καλημέρα σε όλες

Καλημέρα Κωνσταντίνα..να ξαπλώσεις γιατί είσαι ταλαιπωρημένη καλή μου..δεν παλεύεται το θέμα με τις καούρες, και φυσικά δεν είναι λύση να μένεις νηστική και να χάνεις κιλάκια τώρα που μεγαλώνει το μωράκι..Υπομονή, καθεμιά υποφέρει ξεχωριστά και όλες μαζί είμαστε εδώ για συμπαράσταση..

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου...

Κωνσταντίνα μου τι ακριβώς έπαθες κοριτσι μου; Περαστικά σου και καλή ξεκούραση, τουλάχιστον έχει ένα καλό δε παίρνεις κιλά αλλά χάνεις... Razz
Ευχομαι να γινεις γρήγορα καλά.

Πηνελόπη και Νίκη με γεια τα τζαμποψώνια!!! Κι εμεις εκεί πήραμε τα περισσότερα... Και μπανάκι ένα της fisher price με δειχτάκι που συγκρατει το μωράκι τον πρώτο καιρό.

Αννα χαρούμενη επέτειο... να ζήσετε ερωτευμένοι κι ευτυχισμένοι για πάντα.... I love you

Σοφούλι κι εγώ αυτό που σου είπε με τη μετάγγιση αίματος δε το κατάλαβα δηλαδή που θα χρειαστεί? Πώς το ξέρει? από τους μύκητες όλα αυτα??? Εμένα μου είπε και να μη περάσει ούτως ή άλλλως θα μου χορηγήσουν ενδοφλέβια αντιβίωση 2 ώρες πριν γεννήσω και όλα οκ. Να φανταστεις ούτε που μου είπε να ξανακάνω εξετάσεις μετά τη θεραπεία..
Ρε συ μήπως (εστω και αργα) να κοιτούσατε για κανένα πιο έμπιστο/καλό γιατρό???? Δεν λέω ότι είναι κακο να κάνεις καισαρική αλλά μου φαίνεται λίγο ότιι κοιτάει το συμφέρον του ο τύπος.


Α! Να καλοσορίσω το καινούριο μας κορίτσι...
Λίλα με το καλό το κοριτσάκι σου όλα να πάνε καλά εύχομαι!!!!
Είμαι η Γιώτα με ΠΗΤ 21/9 και περιμένω αγοράκι...

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σορρυ κιολας αλλα εχω μια απορια γιατι ντε και καλα ρε Σοφακι σκεφτεσαι οτι αν πας σε δημοσιο κατι θα παθεις εσυ ή μικρη ? μηπως εισαι υπερβολικη ? για μενα το σωστο θα ηταν να αποφασισεις ποιον γιατρο θα επιλεξεις ... και αυτο κατ επεκταση οριζει και το νοσοκομειο ... ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ... ΕΙΤΕ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΤΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ !!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα,Κωνσταντινα!ξερω οτι πρεπει να ειμαι καθαρη απο κατω.με ειδε τις προαλλες με διαστολεα και μου ειπε αλλες 7 μερες!εξετασεις αιματος και ουρων μου ειπε μετα τη θεραπεια!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα ινα και γιωτακο!εγω θεωρω πως το νοσοκομειο ειναι πιο ασφαλες.οτι και να γινει εκει θα σε πανε.και δε μιλαμε για μικρο νοσοκομειο.οποια κοπελα απο την ομαδα ιουνιου-ιουλιου που ρωτησα και γεννησε εκει ειναι πολυ ευχαριστημενη.δε λεω καλος γιατρος,λεπτομερης αλλα τωρα στο τελος δε εξηγείται καλα.χωρια που παρολο ειναι γιατρος μου ανα 2 βδομαδες μου παιρνει 50 ευρω.αρα δε βγαινει 1200 ο γιατρος.2000θα βγει.ο Γιωργος ειναι της αποψης να περιμενω να κατεβει στις 27 που εχουμε και ραντεβου και να του τα πει στα ισια.αν δε συμφωνει θα παμε σε αλλον.

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Τινη!ναι,παραδεχομαι οτι φοβαμαι τα νοσοκομεια γιατι το τελευταιο καιρο εκει πηγαινα οταν ημουνα πανω.οντως ο υπερηχος κραταει 5 λεπτα το πολυ και δε μπορεις να πεις και τπτ.αν εχεις δικο σου αναισθησιολογο μπορεις να κανεις επισκληριδιο.και γιατι στη καισαρικη βρισκεται αναισθησιολογος και στο φτ δεν υπαρχει.οταν μιλουσε για τη κλινικη ειπε:θα ειναι σα να ειναι σε 5αστερο ξενοδοχειο.θα εχεις τηλεοραση και μαιες στο κεφαλι σου για οτι χρειαστει.δε θα θες να φυγεις....και για το νοσοκομειο ειπε:α,δε το συνιστω.εισαι πρωταρα και θες να πονας?θα σε σφαξουνε εκει περα.
ε με ολα αυτα λες θα παω στα καλυτερα αλλα τα οικονομικα δε βοηθανε.

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:καλημερα Τινη!ναι,παραδεχομαι οτι φοβαμαι τα νοσοκομεια γιατι το τελευταιο καιρο εκει πηγαινα οταν ημουνα πανω.οντως ο υπερηχος κραταει 5 λεπτα το πολυ και δε μπορεις να πεις και τπτ.αν εχεις δικο σου αναισθησιολογο μπορεις να κανεις επισκληριδιο.και γιατι στη καισαρικη βρισκεται αναισθησιολογος και στο φτ δεν υπαρχει.οταν μιλουσε για τη κλινικη ειπε:θα ειναι σα να ειναι σε 5αστερο ξενοδοχειο.θα εχεις τηλεοραση και μαιες στο κεφαλι σου για οτι χρειαστει.δε θα θες να φυγεις....και για το νοσοκομειο ειπε:α,δε το συνιστω.εισαι πρωταρα και θες να πονας?θα σε σφαξουνε εκει περα.
ε με ολα αυτα λες θα παω στα καλυτερα αλλα τα οικονομικα δε βοηθανε.


Γιατί βλέπω μια διάθεσή του να σε αποθαρρύνει από το δημόσιο και σχεδόν να σε "τρομοκρατεί" εγώ η κακοπροαίρετη πάλι; καλά λένε σε πρωτότοκη έγκυο ότι θα σε σφάξουνε εκεί;;;;;;; ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
... που λέτε εμείς χτες πήγαμε για μπανάκι.. ωραία ήταν δεν είχε και κόσμο το ευχαριστηθήκαμε, κουράκτηκα όμως γύρισα έκανα μπανάκι κοιμηθήκαμε λίγο και μετά πήρα και σιδέρωσα τα ρουχαλάκια του μπέμπη...
 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 36 517142 τι όμορφη διαδικασία... τα έκανα όλα και μου μείνανε μόνο οι πάντες και οι πετσετες που θα τις περάσω κι αυτές κάποια στιγμή σήμερα να τελειώνω.
Από βδομάδα θα μου φέρει κι ο αδερφός μου τα επιπλάκια επιτέλους να φτιάξουμε και το δωμάτιο. Και μετά θα είναι όλα έτοιμα...

Α! μου είχε πάρει κι εμένα η μανα μου ένα σετ σεντόνια από αυτά του τζάμπο αλλά δε πήγε χαμένο εγώ τα έπλυνα τα σιδέρωσα και τα έχω να τα στρώνω εκεί που ακουμπάνε τα ρούχα του μπέμπη να μη λαιρώνονται.
Ας πούμε χτες έστρωσα το ένα μέσα στη βαλίτσα κι έβαλα εκεί προσωρινά όσα σιδέρωσα και τα σκέπασα, μέχρι να έρθει η συρταριέρα να τα βάλω μέσα.
Τώρα δε ξέρω αν πήρατε πολλά πάντως κάπου θα βρεθεί αν τα χρησιμοποιήσετε.. Wink

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:... που λέτε εμείς χτες πήγαμε για μπανάκι.. ωραία ήταν δεν είχε και κόσμο το ευχαριστηθήκαμε, κουράκτηκα όμως γύρισα έκανα μπανάκι κοιμηθήκαμε λίγο και μετά πήρα και σιδέρωσα τα ρουχαλάκια του μπέμπη...
 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 36 517142 τι όμορφη διαδικασία... τα έκανα όλα και μου μείνανε μόνο οι πάντες και οι πετσετες που θα τις περάσω κι αυτές κάποια στιγμή σήμερα να τελειώνω.
Από βδομάδα θα μου φέρει κι ο αδερφός μου τα επιπλάκια επιτέλους να φτιάξουμε και το δωμάτιο. Και μετά θα είναι όλα έτοιμα...

Α! μου είχε πάρει κι εμένα η μανα μου ένα σετ σεντόνια από αυτά του τζάμπο αλλά δε πήγε χαμένο εγώ τα έπλυνα τα σιδέρωσα και τα έχω να τα στρώνω εκεί που ακουμπάνε τα ρούχα του μπέμπη να μη λαιρώνονται.
Ας πούμε χτες έστρωσα το ένα μέσα στη βαλίτσα κι έβαλα εκεί προσωρινά όσα σιδέρωσα και τα σκέπασα, μέχρι να έρθει η συρταριέρα να τα βάλω μέσα.
Τώρα δε ξέρω αν πήρατε πολλά πάντως κάπου θα βρεθεί αν τα χρησιμοποιήσετε.. Wink


Καλημέρα Γιωτάκι μου! κι εγώ όσο κι αν θα θελα να ετοιμάσω μόνη μου τα πραγματάκι της μπέμπας, δυστυχώς δεν την παλεύω με το σίδερο γιατί κάνω ταχυκαρδίες τις τελευταίες μέρες, οπότε πλύσιμο - σιδέρωμα να ναι καλά το ανέλαβε η πεθερά και το σ/κ θα τα έχει έτοιμα να τα βάλουμε στη βαλιτσούλα σιγά σιγά..να σε ρωτήσω κάτι, πόσα σετ σεντονάκια λες να πάρουμε για αρχή; εγώ μόνο 2 πήρα και έχω και 2 του jumbo που δεν ξέρω τελικά αν πρέπει να τα χρησιμοποιήσω ή όχι..

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...(συνεχίζω στην κοσμάρα μου.. Razz )

και εννοείται μετά έπεσα ξερή από την κούραση, αλλά ομολογώ πως τελευταία δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να με πάρει ο ύπνος...
Από όποια πλευρά κ να ξαπλώσω σε λίγα λεπτά μουδιάζει εκεί στο σημείο της καρδιάς, ανάμεσα από το στήθος και δε ξέρω τι μπορεί αν είναι, και σε συνδιασμό με την μόνιμη καούρα που νιώθω και την κοιλιά που δε χωράει πουθενά και με τραβάει σε κάθε κίνηση.. στριφογυρνάω όλη την ώρα!
Ξέρω ότι είναι φυσιολογικά και δε παραπονιέμαι γιατί πλησιάζουμε στο τέλος απλά το αναφέρω..

Όσο για τους γιατρούς/κλινικες/νοσοκομεία δε δίνω περεταίρω έκταση διότι είναι προσωπικό θέμα και δε θέλω να παρεξηγηθώ.
Γνώμη μου είναι ότι είναι θέμα γιατρού αν θα γεννήσεις καλά αν θα περάσεις καλά και πως θα σου φερθούνε την ώρα της γέννας και όχι Νοσοκομείου ή κλινικής.
Κι εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω. Αν δε μου τα έλεγε καλά ο γιατρός θα άλλαζα γιατρό όχι κλινική γιατί πολύ απλά δεν έχω για να διαθέσω και πιστεύω πως κι εκει μπορούν να στα παρέχουν όλα.

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:
Καλημέρα Γιωτάκι μου! κι εγώ όσο κι αν θα θελα να ετοιμάσω μόνη μου τα πραγματάκι της μπέμπας, δυστυχώς δεν την παλεύω με το σίδερο γιατί κάνω ταχυκαρδίες τις τελευταίες μέρες, οπότε πλύσιμο - σιδέρωμα να ναι καλά το ανέλαβε η πεθερά και το σ/κ θα τα έχει έτοιμα να τα βάλουμε στη βαλιτσούλα σιγά σιγά..να σε ρωτήσω κάτι, πόσα σετ σεντονάκια λες να πάρουμε για αρχή; εγώ μόνο 2 πήρα και έχω και 2 του jumbo που δεν ξέρω τελικά αν πρέπει να τα χρησιμοποιήσω ή όχι..
Από τη στιγμή που την εμπιστεύεσαι (στη διαδικασία εννοώ) ας σου τα ετοιμάσει κι εκείνη το ίδιο είναι, θα έχεις τη χαρά να ετοιμάσεις τη βαλιτσούλα εσύ και θα τα βλέπεις και θα τα χαίρεσε.. ρε λες θα μπει ανθρωπάκι εδώ μέσα??? Smile
Κι εγώ δε πήρα πολλά έχω δύο για την κούνια και δύο για το λίκνο, ξέρω κι εγώ ότι δεν είναι αρκετά αλλά θα δούμε και αργότερα πέρνουμε κι άλλα τι να πω, ίσως μας φέρει και κάποιος(εγώ δε ξέρω γιατί συνεχίζω να το στηρίζω αυτό αφού δεν έχουμε συγγενεις κοντα..) αλλά για αρχή καλά είναι κι οταν βολευτούμε πέρνουμε κι άλλα.

Υπάρχουν όμως και μεμονομένα κατωσέντονα που είναι οικονομικά και θα μας βόλευαν να πάρουμε καναδυο δε χρειάζεται να είναι σετ.

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κοριτσακια μου. Πηγα πρωι πρωι στο ικα για το επιδομα κ ξεμπερδεψα!
Ινα για το επιδομα λοχειας τι περιθωριο εχουμε μετα τη γεννα; Θελει ξανα τοσο χαρτομάνι; ( ρωταω εσενα γιατι εισαι ΠΑΝΤΑ ενημερωμενη!!)
Sofouli μου συμφωνω με τη Τινη! Καλα πως σου λεει ο γιατρος ετσι στεγνα οτι θα σε "σφαξουνε" , θα χρειαστεις μεταγγισεις κλπ; Φυσικα τωρα που κοντευεις δε μπορεις να αλλαξεις γιατρο για ψυχολογικους πιο πολυ λογους ...μη σε παιρνει απο κατω ομως. Για τους μυκητες επιμενει τοσο γιατι ειναι σημαντικο να εισαι καθαρη αν γεννησεις φυσιολογικα...Εμενα δε με εχει δει απο κατω αλλα μου εδωσε προληπτικα 3 υποθετα ανα 15 μερες για να καθαρισω μου ειπε..
Τωρα για τα χρηματα το οτι σου παιρνει 50 ευρω καθε 2 εβδομαδες ειναι λιγο υπερβολικο.. Τα 1200 ευρω ειναι πολυ καλη αμοιβη γιατρου για ιδιωτικο μαιευτήριο αλλα οταν ο γιατρος ξεγενναει σε δημοσιο αποτι ξερω η αμοιβη δεν ξεπερνα τα 500-600 ευρω...

Λίλα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κορίτσια!Ευχαριστώ όλες σας για το καλοσώρισμα!Διαβάζω κάποια πράγματα κ εξαγριώνομαι...Συγγνώμη ρε sofouli με όλο το θάρρος αλλά πραγματικά πιστεύω πως ο γιατρός σου σε οδηγεί για καισαρική και προσπαθεί να σε αποθαρύνει απ το να γεννήσεις σε δημόσιο.Κι εγώ σε ιδιωτικό θα γεννήσω,ο μόνος λόγος όμως είναι ότι ο γιατρός μου δεν επιτρέπεται να πάει σε δημόσιο καθώς είναι στρατιωτικός.Τώρα όσο αφορά την μετάγγιση,είμαι νοσηλεύτρια,και πρώτη φορά ακούω να γίνεται μετάγγιση λόγω μυκήτων.Τι να πω,απαίτησε να σου εξηγήσει κάποια πράγματα.

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τινη κ εγω πηρα 2 σετ σεντονια jumbo ...μετα ειδα την ποιοτητα! Αλλα θα τα χρησιμοποιησω λιγο πιο μετα.. Ετσι κ αλλιως για κουνιτσα ειναι. Εγω πηρα τεσσερα σετ για την καλαθουνα κ πορτ μπεμπε για να τα αλλαζω τακτικα και 2 σετ για την κουνιτσα.. Οχι αλλα γιατι θα μου φερουν κ δωρο σεντονακια μου παν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις