Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
218 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 218 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 41]

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ω! thanks κορίτσια κι εγώ αυτό σκέφτηκα οτι δε θα χρειαστει μιας και δε θα εχουμε πολύ γαλα, και από την άλλη που να το αποστηρώνεις..
Εγώ ουτε καν μπουκάλι δε θα πάρω μαζί, θα τους πω ότι θέλω να θηλάσω αποκλειστηκά και βλέπουμε, έτσι το σκέφτηκα, δε θελω αρχικάνα δόσω άλλο γάλα ας το θηλάζω με όσο έχω από όσο διάβασα δεν παθαίνει κάτι το μωράκι και του φτάνει αυτό.

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσακια... ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 215994

Ινα ανησυχισαμε τωρα δυο μερες... ολα καλα ε?

Βικακι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΑΠΟ ΕΔΩ!!!! ΝΑ ΤΑ 100ΣΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ...

Σημερα ξυπνησα με συναχι και λιγο βηχα!!!! τι εγινε το βραδυ ουτε καταλαβα!!! επισης ανακαλυψα οτι πρεπει να εχω την χειροτερη γραμμη εγκυου που εχει εμφανιστει ποτε!!!! εκτος του οτι ειναι θεοστραβη, σημερα κατω απο τον αφαλο για 3-4εκατοστα 5πλασιαστικε, η υπολοιπη ιδια!!!

καλα αποτελεσματα στα κοριτσια που εχουν σημερα γιατρο!!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμουλιώ μου ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΦΩΤΟΟΟΟ .... ΘΕΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ...ΘΕΑ.... ΜΠΡΑΒΟ !!!

Ειχα πονο και πετρωματα ... και ετρεχα δυο μερες στο γιατρο εκανα ΝΣΤ και με ειδαν και απο κατω ...εκανα συσπασεις παραπανω απ οσες επρεπε ...χαπακωνομαι και το παρακολουθουμε κατα τ αλλα καλα !!!!

Γιωτα με το μπανιο που λες στον γιο μου ... το μονο που πρεπει να κρατας στο δωματιακι που πας ειναι πετσετουλα/μπουρνουζακι και τα καθαρα ρουχαλακια που θα βαλει ...ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Smile

Οσο για μπιμπερο μην κρατας ... πρωτον δεν θα μπορεις εκει να βρασεις και να φτιαξεις δικο σου ξενο γαλα ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙΣ ... ΚΑΙ αφηνεις μετα το χρησιμοποιημενο μπιμπερο στην κουζινα και τα ξαναποστειρωνουν οι μαιες ... καλο ειναι να την παλεψεις με το πρωτογαλα για να αρχισει η κανονικη ροη ... αν το παλεψεις αυτο θα εισαι κορυφη ...με τον πονο και τις επισκεψεις ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ... ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ...ΔΕΝ ΕΙΧΑΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΦΟΣΙΩΘΕΙΣ

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχαχα Έμη μου έχεις πολύ γέλιο...
Καλημέρα....
Να χαίρεσε την κοιλίτσα σου τώρα που την έχεις, είναι πολύ όμορφη κι ας έχει τη γραμμουλα που λες, μετά θα φύγει μη σε απασχολεί, τώρα έχεις την ομορφότερη κοιλίτσα του κόσμου γιατί έχει μέσα το δικό σου παιδάκι.. να είσαι χαρούμενη..

Εγώ τη λατρεύω την κοιλίτσα μου.. σε μερικά σημεία έχει κάνει σημαδάκια από ξηροδερμία αλλά εξακολουθεί να είναι πολύ πολύ όμορφη... Smile

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!

πήγαμε κι εμείς στο γιατρό, απλά σήμερα έφυγα με μια μικρή κακή διάθεση..θα σας πω τί εννοώ..το πρώτο πράγμα που μου είπε είναι ότι από δω και πέρα ό,τι και να συμβεί, γεννάμε κανονικά χωρίς καν να χρειαστεί να κάνω ενεσούλες κορτιζόνης για προωρότητα, στα πνευμονάκια..πλακούντας ok, τράχηλος ok αλλά ρε κορίτσια η μπέμπα μόλις 2 κιλάκια είναι (Χριστινάκι κι εγώ μοντελάκι ετοιμάζω μάλλον), πριν 3 εβδομάδες όταν ήμουν στις 31 εβδομάδες ήταν 1600 γρ. Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι ο χρόνος της εξέτασης, αυτή τη φορά δεν κράτησε το γνωστό 3λεπτο αλλά τουλάχιστον ένα δεκάλεπτο, εκ του οποίου τα 5 λεπτά μετρούσε και ξαναμετρούσε περίμετρο κοιλίας απ' ότι κατάλαβα, είναι και λιγομίλητος, πού να του πάρεις λέξη..παρόλα αυτά λέει ο doc ότι δεν είναι ανησυχητικό κάτι, σε 2 βδομάδες με ξαναβλέπει που μπαίνω στο μήνα μου και μετά κάθε βδομάδα..εμένα πάντως μου έκατσε μια στενοχώρια..μάλλον το βρωμοτσίγαρο που ευθύνεται για χαμηλότερου βάρους μωράκια, την έκανε τη δουλειά..τί να πώ..

Πάω λίγο να ξεκουραστώ και να χαλαρώσω μπας και μου περάσει το σφίξιμο..ελπίζω να είστε σε καλύτερη φάση από μένα σήμερα όλες..ειδικά στο Βικάκι να περάσεις τέλεια γλυκιά μου εγκυούλα τη μέρα των γενεθλίων σου, να είσαι χιλιόχρονη!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμη,εγω αυτην την φορα δεν εκανα καν γραμμουλα.τιποτις. Crying or Very sad
γιωτακι μου κ εγω στο μαιευτηριο εδινα ξενο γαλα,γιατι εμενα κατεβηκε 2 μερες μετα,κ μετα στο σπιτι μια χαρα..αλλα δςν ηταν τα μπουκαλακια αποστειρωμενα.ηταν μιας χρησης μικρα γυαλινα,κ μολις το επιναν τα μωρα τα πεταγαμε.τωρα δεν ξερω αν θα ειναι το ιδιο κ σε αυτο που θα γεννησω,θα δουμε..
τινη μου,να μην σε πιανει το αγχος.ολα καλα ειπαμε οτι θα πανε..ακουσε η μπεμπα σου για φωτογραφισεις κ ειπε να αδυνατισει λιγακι.. Very Happy

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:εμη,εγω αυτην την φορα δεν εκανα καν γραμμουλα.τιποτις. Crying or Very sad
γιωτακι μου κ εγω στο μαιευτηριο εδινα ξενο γαλα,γιατι εμενα κατεβηκε 2 μερες μετα,κ μετα στο σπιτι μια χαρα..αλλα δςν ηταν τα μπουκαλακια αποστειρωμενα.ηταν μιας χρησης μικρα γυαλινα,κ μολις το επιναν τα μωρα τα πεταγαμε.τωρα δεν ξερω αν θα ειναι το ιδιο κ σε αυτο που θα γεννησω,θα δουμε..
τινη μου,να μην σε πιανει το αγχος.ολα καλα ειπαμε οτι θα πανε..ακουσε η μπεμπα σου για φωτογραφισεις κ ειπε να αδυνατισει λιγακι.. Very Happy

Αννούλα μου καλημέρα! κι εγώ γλίτωσα τη γραμμούλα αλλά γέμισα μικρά μικρά σπασμένα αγγειάκια δεξιά και αριστερά του αφαλού, που μένουν δυστυχώς και μετά..σήμερα περιμένω τις πρώτες φωτογραφίες από το χθεσινό "shooting" και θα τις μοιραστούμε..εν τω μεταξύ από την ώρα που φύγαμε από το γιατρό και του λέω είμαι μια χαρά, με έπιασαν αυτά που λες κι εσύ..σουβλιές από κάτω και κραμπούλες χαμηλά στην κοιλιά..πήρες κάτι ή πέρασαν; ωραία, αρχίσαμε..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Παρ Αυγ 24, 2012 12:54 am, 1 φορά

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα ομορφες συγκαστρουλες! τι μου κανετε!

Αννουλα μου περαστικα και μην αγχωνεσαι ισως ειναι απο την κουραση του ταξιδιου. γω τελευταια φορα που πηγα 2μερο καταντησα να τρεχω νοσοκομεια απο τους πονους..

Ινακο χαιρομαι και εγω που εισαι καλα! ανησυχησαμε βρε! εννοειται ξεκουραση απο δω και περα ε;

Γιωτακι νομιζω εισαι καλυμμενη με οσα θα παρεις στο μαιευτηριο ειναι υπερ αρκετα.. μπηκες και στο μηνα σου τυχερουλα ε; μια χαρουλα!

Ελενα μου προσωπικη μου αποψη και σαν γυμναστρια, ειναι πολυ ωφελιμο το περπατημα στην εγκυμοσυνη και γω περπατουσα 1 ωρα πριν, αλλα μου το απαγορεψε ο γιατρος σε καποια φαση λογω συσπασεων. Απλα παρε τη γνωμη του γιατρου σου διοτι στον 8 μηνα το περπατημα που κανεις ισως ειναι επικινδυνο για προωρο τοκετο.. στον 9 μπορεις να περπατας αφοβα εφοσον δεν εχεις καποιο προβλημα. συμβουλευτου τον να εισαι σιγουρη καλη μου.

Εμυ μου ειμαι σιγουρη η κοιλιτσα σου ειναι σεξυ και οποιος αντεξει! η γραμμουλα θα φυγει οταν γεννησεις μην ανησυχεις!

Τινη μου το μωρακι σου εχω την εντυπωση ειναι μια χαρα. δε μου ακουγεται λιποβαρη.. και μενα μοντελακι οπως ειπες γυρω εκει! το απολαυσες σημερα το ουλτρασαουντ μια χαρα!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tini13 έγραψε:
ANNAST έγραψε:εμη,εγω αυτην την φορα δεν εκανα καν γραμμουλα.τιποτις. Crying or Very sad
γιωτακι μου κ εγω στο μαιευτηριο εδινα ξενο γαλα,γιατι εμενα κατεβηκε 2 μερες μετα,κ μετα στο σπιτι μια χαρα..αλλα δςν ηταν τα μπουκαλακια αποστειρωμενα.ηταν μιας χρησης μικρα γυαλινα,κ μολις το επιναν τα μωρα τα πεταγαμε.τωρα δεν ξερω αν θα ειναι το ιδιο κ σε αυτο που θα γεννησω,θα δουμε..
τινη μου,να μην σε πιανει το αγχος.ολα καλα ειπαμε οτι θα πανε..ακουσε η μπεμπα σου για φωτογραφισεις κ ειπε να αδυνατισει λιγακι.. Very Happy

Αννούλα μου καλημέρα! κι εγώ γλίτωσα τη γραμμούλα αλλά γέμισα μικρά μικρά σπασμένα αγγειάκια δεξιά και αριστερά του αφαλού, που μένουν δυστυχώς και μετά..σήμερ περιμένω τις πρώτες φωτογραφίες από το χθεσινό "shooting" (πάνω από 500 είναι, 8 ανά δευτερόπλεπτο τραβάει!) και θα τις μοιραστούμε..εν τω μεταξύ από την ώρα που φύγαμε από το γιατρό και του λέω είμαι μια χαρά, με έπιασαν αυτά που λες κι εσύ..σουβλιές από κάτω και κραμπούλες χαμηλά στην κοιλιά..ωραία..
θελουμε να δουμε κ εμεις!! Very Happy πηγαινε ξαπλωσε να ξεκουραστεις,κ θα εισαι περδικι..
εγω λεω να πεταχτω να δω καμια νυχτικια..οηρα μια χθες,δεν ειχε αλλη να μ'αρεσει κ θα παω κ αλλου να δω.. πρεπει να ετοιμαζω κ εγω σιγα σιγα..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμπεθερουλι μου τι να σου ευχηθω; πολυχρονη γλυκεια μου και του χρονου να σου σβησει τα κερακια ο μπεμπης σου αντι εσυ!!! χρονια πολλα ομορφη μου, και χρονια ομορφα παντα με τους ανθρωπους που σε αγαπανε και εκτιμουν αυτο που εισαι!!!

***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 12978 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 12978 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 12978 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 12978 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 130627 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 130627 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 130627 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 130627 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 130627 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 130627 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 130627

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χριστινακι καλημερα..καλυτερα ειμαι..κανω κ εγω κατι χαζομαρες..ειχα παει χθες κ στην λαικη. Rolling Eyes τα ακουσα απο τον δικο μου κ ησυχασα.

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ μετα αναρωτιεμαι γιατι ποναω.. ο βλακας..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινη μου επισης ξεχασα να σου πω. οι ενεσεις κορτιζονης δεν αλλαζουν το οτι πινουμε τσιγαρο. αυτο που κανουν οπως μου ειπε και ο γιατρος μου ειναι να δυναμωνουν τα μωρακια που ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ προωρα και τις βαζουν απο πριν σε οσες κοπελες εχουν δειγματα οτι θα γεννησουν προωρα.. σε περιπτωση που δε γινει αυτο δεν βοηθανε σε τιποτα ενα εμβρυο που θα γεννηθει κανονικα.. οποταν μην ανηυχεις αν δεν τις βαλεις δεν ειναι απαραιτητο. ο γιατρος μου ξερει οτι καπνιζω καποια τσιγαρα καθε μερα

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANNAST έγραψε:χριστινακι καλημερα..καλυτερα ειμαι..κανω κ εγω κατι χαζομαρες..ειχα παει χθες κ στην λαικη. Rolling Eyes τα ακουσα απο τον δικο μου κ ησυχασα.

καλα να σου κανει Αννουλα μου Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
να προσεχεις κοριτσακι μου δεν ειναι καιρος να κουραζομαστε. οσο γινεται τουλαχιστο να αποφευγουμε καποιες καταστασεις ειναι καλυτερα

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ινα αμα παιρνεις τα χαπια μια χαρα θα εισαι... εγω τωρα που τα παιρνω ανα 4ωρο σχεδον εχουν εξαφανιστει παλι οι συσπασεις...

Τινη μην ανησυχεις με το βαροε του μωρου... αφου δεν ανησυχει ο γιατρος σημαινει οτι δεν υπαρχει προβλημα, χτες γεννησε μια γνωστη μου τα διδυμακια της το ενα 800γρ και το αλλο 900γρ και οι γιατροι τους ειπαν οτι μια χαρα θα ειναι!!!! και αφου τραχηλος και πλακουντας ειναι οκ και 2500κιλα να βγει, τελειο θα ειναι... δεν θα σε παιδεψει κιολας!!

Γιωτακι να σου πω κ εγω την χαιρομαι την κοιλια μου... μπορει να μου λειψει και λιγο!! γελαγα κ εγω με την γραμμη το πρωι...

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:χριστινακι καλημερα..καλυτερα ειμαι..κανω κ εγω κατι χαζομαρες..ειχα παει χθες κ στην λαικη. Rolling Eyes τα ακουσα απο τον δικο μου κ ησυχασα.

Βρε Αννα λαικη? κανε λιγο υπομονη 2 εβδομαδες και μετα κανε οτι θες...

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωραία τότε, όπως και να χει θα βολευτούν τα μωράκια μας με άλλο γάλα ή οχι και δε χρειάζεται να κουβαλάμε μπιμπερο, πάει κ αυτο..
Αννα καλά ψώνια και να προσέχεις..
Τινάκο μην ανχώνεσε βρε δεν είναι και πολύ μικρό το μωράκι καλά είναι απλά είναι λίγο πιο μικρούλικο μη σε απασχολεί τόσο καλά είναι τα κιλάκια του. Και όλα τα άλλα που λες οκ οπότε χαλάρωσε ξεκουράσου και σκέψου τις φώτο!!!! Very Happy
Χριστινάκο καλώς ήρθες βρε, καλά είσαι; η μπεμπούλα τι κάνει?
Εμη μου και τα σκεφτόμουν τα διδυμάκια το πρωί τι καλά που θα πάνε όλα καλά τελικα...

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιωτακι μου ειμαστε καλα και οι δυο μας.. εχω μια ερωτησουλα.. εσεις κανετε αναλυσεις αιματος καθε φορα που πατε στο γιατρο η μονο ουρων;

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:
Εμη μου και τα σκεφτόμουν τα διδυμάκια το πρωί τι καλά που θα πάνε όλα καλά τελικα...

ναι οι ψυχουλες ευτυχως ειναι καλα... δεν χρειαστηκαν καν διασωληνωση, βεβαια φανταζομαι θα κατσουν αρκετο καιρο στην θερμοκοιτιδα...

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστινάκο δεν είναι απαραίτητο εγώ δύο φορές έχω κάνει όλες κι όλες αίματος και ούρων και μία καλλιέργεια κολπικών υγρών.
Αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα δε πολυζητάνε, είναι βέβαια και αναλόγως το γιατρό.

Ε ναι τα μωρούλια θα μείνουν αρκετο καιρό στη θερμοκ. αλλά δε πειράζει θα καθόταν κ άλλο τόσο στην κοιλίτσα, να είναι καλά να πάρουν βάρος και δεν πειράζει θα τα χαρεί μετα η μανούλα τους, κρίμα μωρέ θα ναι μια σταλίτσα τα καημενούλικα... μικρές ψυχούλες..

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω Χριστινα κανω 1φορα τον μηνα αιματος και ουρων ... αυτη τη φορα που θα τον δουμε σε διαστημα 2 εβδομαδων μου εδωσε να κανω μονο για θυροειδη και αυτο λογω των ταχυπαλμιων που εχω...

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα και στις υπολοιπες εγκυούλες!!
Βικακι χρονια πολλαααα!

Τινη μην ανησυχεις! Κ εμενα στις 29 εβδομαδες που πηγα τελευταια φορα μου μετρησε 3 φορες την περιμετρο κοιλιας γιατι εβγαινε 5 μερες μικροτερη. Το βαρος ηταν οκ ομως και μου πε να παω σε 5 εβδομαδες! Εχουν μείνει 10 μερες κ εχω κ εγω μια ανησυχια για τις μετρησεις...

Emilou και εγω εχω θεοστραβη καφε γραμμη! Ελπιζω να φυγει γρηγορα!!

Χριστινα δεν κανω καθε μηνα αιματος κ ουρων.. Συνολο μεχρι στιγμης εχω κανει 3 φορες! Δε ξερω αν θα μου ξαναδωσει τωρα! Δινουν αραγε κ στον τελευταιο μηνα;

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ κοριτσια. ρωταω γιατι εμενα μου ειπαν απο δω και περα θα κανω καθε φορα που παω γιατρο και απορησα αν οντως χρειαζεται.. εχω μια φοβια με τις βελονες και δεν αντεχω τις αναλυσεις ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 679259 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 679259

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα γκαστρουλες μου!!!

Βικακυ χρονια πολλα,καλα και ευτυχισμενα.Με εναν πονο κοριτσακι μου να υποδεχτεις τον μπομπιρα σου!!!

Χαρα μου αν ανατρεξεις τα προηγουμενα θεματακια θα δεις οτι η κλαψα πηγε συννεφο.Μου εμφανιστηκε το συμπτωμα τον 6ο μηνα και δεν μπορουσα να το αντιμετοπισω.Μεγαλη απελπισια σου λεω.Εντελει εμαθα να ζω με αυτο και να ελπιζω στην καλυτερευση του!!!Οπως η δυσπνοια ενα ακομα συμπτωμα και ο καρπιαιος.Δεν μπορουσα να κανω και τιποτε αλλο!!!Παρε τα ντεπονακια σου που ειπε και ο γιατρος και εαν καταφερεις και την κρεμουλα(αν και ειναι πανακριβη).Εγω καθε βραδυ περνω 2 ντεπον!!!Και μασαζακι απο τον συζυγο!!!

Κοριτσαρες μου πολλα ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 417472 ***Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 16!!!*** - Σελίδα 38 417472

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νικη μου γεια σου. απελπισια τα χερια και δεν εχει τιποτα να κανουμε για αυτο.. ασ ελπισουμε να περασει συντομα..
εσυ ταλαιπωρηθηκες περισσοτερο απολες πρωτη το επαθες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις