Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
94 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 94 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

101Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 4:30 am

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συγνώμη αν μιλησα άσχημα για τον άνθρωπο σου. Αυτό που πιστεύω όμως εγώ είναι πως σαν την μάνα σου και τον μπαμπά σου δε σε αγαπάει και δεν σε πονάει κανένας.

102Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 4:48 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν ξέρω αλλά όλη αυτή η ξαφνική συμπεριφοράς δεν μου αρέσει. Πρόσεχε ακόμη περισσότερο κορίτσι μου

103Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 4:55 am

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ο,τι κι αν έχει γίνει δεν δικαιολογούνται ούτε αυτά που είπε ούτε αυτά που έκανε. Έγιναν κάποια λάθη... Τωρα ειναι το θέμα τι γίνεται...
Γι αυτό είμαι καχυποπτη. Γιατί μιλάμε για στροφή 180 μοιρών σε λιγότερο από μια μέρα. Εκτός αυτού του παράξενου ραντεβού με έναν γιατρό. Όταν του είπα να έρθει μαζί μου στο δικό μου γιατρό να διαπιστώσει ότι ολΑ ειναι καλά δε δέχτηκε. Και μετά από όσα έγιναν χτες ειναι δύσκολο να πιστέψεις τόσο ευκολα

104Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 4:58 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να μην έρθει μαζί σου. Δεν χρειάζεται. Μέχρι χθες συμφωνούσε με την μάνα σου (ο Θεός να την κάνει) να το ρίξεις και τώρα τον έπιασε ο πόνος? Με τον σύντροφό σου να πηγαίνεις κούκλα μου και άστους μακριά. Όσο πιο μακριά γίνεται...

105Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 5:05 am

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν πρέπει να είμαι τόσο καλοπροαίρετη...
Τωρα πρέπει να ξαναπάω να πάρω το βιβλιάριο κ κτ ρούχα κ δεν θέλω καθόλου να πάω...

106Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 5:10 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν μπορεί η αδερφή σου να τα βάλει σε μια σακούλα και να σε συναντήσει κάπου να στα δώσει για να μην πας?

107Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 5:15 am

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυτό προσπαθώ να συνεννοηθω αλλά θα τη δει αφού όλη μέρα εκεί είναι. Άσε που δεν ξέρει πού ειναι τα βιβλιάρια, πόσο μάλλον να τα πάρει κ διακριτικά...

108Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 5:17 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε καλό μου κι εσύ γιατί τα άφησες εκεί?

109Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 5:37 am

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχομαι να σου πανε ολα καλα!
Οταν αποφασισαμε με τον αντρα μου να παντρευτουμε και κλεισαμε ημερομηνια αρραβωνα, η μανα μου οταν τον γνωρισε προσπαθησε να με κανει να αλλαξω γνωμη παιρνοντας αποφαση να μην ερθει στον αρραβωνα, οπως και εκανε. Θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι ειχα πεσει στα ποδια της και της ελεγα "Λυπησου με, ειμαι παιδι σου απο μεσα σου με εβγαλες, μην μου το κανεις αυτο" (και να φανταστειτε οτι δεν ειχα γινει μανα για να ξερω τοτε) και η μανα μου αγερωχη το μονο που εκανε ηταν να μου τον βριζει και να με απειλει οτι αν διαλεξω εκεινον να την ξεχασω.. Ετσι κ εκανα, χωρις ομως ποτε να παψω να την παιρνω τηλ.
Το αποτελεσμα ολων αυτων, ειναι οτι τωρα εχει μια φυσιολογικη σχεση με τον αντρα μου.
Θα ηθελα να σου πω μεσα απο αυτο οτι μην παραιτεισαι απο την μητερα σου... Κρατα το παιδακι σου εχοντας την στηριξη του συντροφου σου, ασε να καταλαγιασει το θεμα και πλησιασε κ παλι την μαμα σου...
Θα δεις οτι ολα θα πανε καλα, ειναι νωπο ακομα οπως ειπες! Δωσε τους χρόνο και δεν θα χασεις!!!

Υ.Γ. Συγνωμη για τα πολλα λογια.

110Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 6:40 am

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εντάξει... Πήγα κ πήρα κάποια για αρχή. Μόνο ο πατέρας μου με ρώτησε κτ για τα βιβλιαρια αν ξέρω να τα θεωρήσω. Η μάνα μου καθόταν κλαμενη σαν να ήταν σε κηδεία πραγματικά. Η αδερφή μου άκουσε τον πατέρα μου να λεει "Ε αφού έτυχε τι να κάνουμε?".
Marialena σημασία εχει η ζωή μας χωρίς να ξεχνάμε τους ανθρώπους που μας έφεραν στη ζωή. Όταν όμως αυτοί οι άνθρωποι φερονται σαν ξένοι καλύτερα να τους κανείς πέρα. Εγώ δε φανταζόμουν ποτέ τέτοια συμπεριφορά αν κι έχω ζήσει σκηνικά απείρου κάλλους με καυγάδες...

111Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τρι Αυγ 28, 2012 11:39 pm

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Από αυτά που λες η μητέρα σου δεν δέχεται με τίποτα την εγκυμοσύνη σου και το μόνο που την νοιάζει είναι να το ξεφορτωθείς. Για τον πατέρα σου κρατάω μια επιφύλαξη σε αυτήν την όποια αλλαγή στάσης. Στην θέση σου θα έμενα όσο πιο μακριά γίνεται για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

112Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τετ Αυγ 29, 2012 1:40 am

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σήμερα πήγα να γράψω στο ταμείο μου στην Αθήνα κάτι εξετάσεις αίματος. Ο πατέρας μου πήρε τηλέφωνο, με ρώτησε γιατί κουράζομαι, πότε θα τις κάνω κλπ και στο τέλος μου λέει να πάρω και τη μάνα μου τηλέφωνο απλά να της πω οτι είμαι καλά.
Να ρίξω τα μούτρα μου?? Δε θέλω να το κάνω...

113Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τετ Αυγ 29, 2012 1:54 am

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοπελα μου να μην παρεις τηλ κανεναν ουτε την μαμα σου ουτε και τον πατερα σου.θα σου προτεινα να μην τους μιλας μεχρι να μετανιωσουν ειλικρινα για τα λογια που σου ειπαν και τις πραξεις που σου εκαναν.μην τους μιλας και μην ασχολεισαι αλλο μαζι τους για καλο δικο σου και του παιδιου σου.

114Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τετ Αυγ 29, 2012 2:00 am

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα καλά, η μαμά σου τις προηγούμενες μέρες δεν σε έβριζε; Για ποιο λόγο να θέλει να την πάρεις τηλ. να της πεις ότι είσαι καλά; Για να σου ξανασύρει τα χίλια μύρια; Κ αν δεν είναι δική της επιθυμία, ο πατέρας σου για ποιο λόγο στο ζητάει;

115Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τετ Αυγ 29, 2012 2:35 am

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έχετε δίκιο. Είμαι τόσο ευάλωτη και ευκολόπιστη που θέλω να πιστέψω το καλύτερο αλλά... Αλλά!
Αν την ενδιέφερε έστω και λίγο θα έπαιρνε ένα τηλέφωνο αλλά όπως τα έχει ξανακάνει βάζει τον πατέρα μου.

116Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τετ Αυγ 29, 2012 3:08 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ασφαλώς και να μην πάρεις τηλέφωνο. Και αν θέλεις την γνώμη μου σταμάτα να δίνεις και αναφορά στον πατέρα σου που πας και τι εξετάσεις κάνεις. Γιατί το κάνεις αυτό? Αφού και οι δύο της ίδιας γνώμης είναι. Για να αναθεματίζει την ώρα και την στιγμή η μάνα σου που πάει καλά η εγκυμοσύνη σου? Μην τους ξαναμιλήσεις μέχρι να μετανοιώσουν πικρά γιαυτό που έκαναν - όπως σωστά είπε μια κοπέλα παραπάνω-, αλλά μιλάμε για πραγματική μεταμέλεια και όχι επιφανειακή

117Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τετ Αυγ 29, 2012 3:54 am

MarialenaK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
private7 έγραψε:Εντάξει... Πήγα κ πήρα κάποια για αρχή. Μόνο ο πατέρας μου με ρώτησε κτ για τα βιβλιαρια αν ξέρω να τα θεωρήσω. Η μάνα μου καθόταν κλαμενη σαν να ήταν σε κηδεία πραγματικά. Η αδερφή μου άκουσε τον πατέρα μου να λεει "Ε αφού έτυχε τι να κάνουμε?".
Marialena σημασία εχει η ζωή μας χωρίς να ξεχνάμε τους ανθρώπους που μας έφεραν στη ζωή. Όταν όμως αυτοί οι άνθρωποι φερονται σαν ξένοι καλύτερα να τους κανείς πέρα. Εγώ δε φανταζόμουν ποτέ τέτοια συμπεριφορά αν κι έχω ζήσει σκηνικά απείρου κάλλους με καυγάδες...

Δωσε χρόνο στους γονείς σου κ σε σενα να γινει αποδεκτη η νεα κατασταση... Δεν θα το φανταζομουν ποτε να συμπεριφερθω ετσι στην κορη μου σε μια τετοια περιπτωση και καταλαβαινω πληρως την απογοητευση σου κ τον θυμο σου... Σου ειπα απλα πως φερθηκα εγω για να ειμαι παντα σε θεση να την κοιταω στα ματια κ ας μην μπορουσε η μαμα μου!!! Επικεντρωσου στο θαυμα που ζεις και ολα θα φτιαξουν!!!

118Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Τετ Σεπ 05, 2012 10:46 am

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Απείχα για λίγο καιρό λόγω ενός μαθήματος της σχολής!
Λοιπόν, η κατάσταση έχει ως εξής: η μητέρα μου εξακολουθει και δε μου μιλάει ενω ο πατέρας μου έχει ενδιαφερθει για την κατάσταση, τηλεφωνεί, συνδράει στις εξετάσεις και γενικά προσπαθει να βοηθήσει γεγονός που σημαίνει οτι έχει αποδεχτεί το γεγονός. Αφού δεν αντέχει τη μουράκλα της μάνας μου που το παιζει ακόμα τεθλιμμένη χήρα και δεν κοιμάται μαζί της.
Προσπαθεί να βοηθήσει με δουλειά το σύντροφο μου αλλά αυτή η επιμονή της μάνας μου μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δηλαδή επιμένει... Τι να πω...
Προχτές είπε στην αδερφή μου να με φωνάξει επειδή είχε ένα φαγητό που μ'άρεσε αλλα τίποτα...

119Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Πεμ Σεπ 06, 2012 1:27 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μην της δινεις σημασια καθολου θελει δεν θελει η κατασταση δεν αλλαζει εσυ να μιλας μονο με τον μπαμπα σου και την αδερφη σου που ενδιαφερονται παντως απο οτι εχω καταλαβει ολους σουζα θελει να σας εχει αυτη η γυναικα

120Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Πεμ Σεπ 06, 2012 2:09 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τώρα που ο πατέρας σου έχει αλλάξει και είναι πλέον με το μέρος σου έχει αφρίσει ακόμη περισσότερο. Μέχρι πριν λίγο καιρό είχε και έναν σύμμαχο στην αντίθεσή της για το παιδί. Τώρα είναι μόνη της... Άστην κορίτσι μου και κοίτα την υγεία την δική σου και του μωρού που έχεις στην κοιλίτσα σου!!!

121Εγκυμοσύνη και γονείς - Σελίδα 5 Empty Απ: Εγκυμοσύνη και γονείς Πεμ Σεπ 06, 2012 6:44 am

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αφού βρε παιδιά να φανταστείτε μου λέει η αδερφή μου ότι ο πατέρας μου δε θέλει να κοιμάται μαζί της λόγω της στραβομουτσουνας της!! Αλλά θα φροντίσει να πάρουμε τα απαραίτητα για το σπίτι πράγματα,προφανώς και με δικά της λεφτά.
Όμως ο πατέρας μου μας ξεκαθάρισε ότι θα βοήθησε όσο μπορεί αλλά δε θα πρέπει μετά να στηριζόμαστε σε εκείνους για λεφτά.
Ακόμα κλαίει η μάνα μου γτ νιώθει προδομένη,μου είπε!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις