Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 41]

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tomaraki έγραψε:
τατιανα έγραψε:γεια σας μαμαδες!

Εμεις σημερα το πρωι πολυ γκρινια αλλα τωρα εριξε εναν 2ωρο υπνακο το μεσημερι και εφτιαξε η διαθεση της!

Ευη και εγω ετσι ξερω γιαουρτακι ενηλικων κατα προτιμηση κατσικισιο ή προβειο τα παιδικα ειναι επιδορπια, τι καλα που του αρεσε γιατι μερικα ξινιζονται!μπραβο το αντρακι μας!!

Κατερινα απο ποσο μηνων τρωτε και εχετε τοση ποικιλια? εμεις ακομα φρουτα και χορτοσουπα και λεω απο βδομαδα να της βαλω και κρεας.

δειτε μερικες κορδελιτσες που εκανα!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Ναι ο μπαγασακος το εφαγε ...μου εκανε εντυπωση γιατι δεν ειναι και το πιο ευκολο ...ενηλικων και μαλιστα 2% οχι το πληρες ..καλα οι κορδελιτσες δεν παιζονται !!!!
Τελικα τα κοριτσακια εχουν αλλη χαρη !!!
Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?Εμεις καλα ειμαστε.Εμενα ο παιδιατρος μας ξεκινησε τα φαγητα απο 5μηνων γιατι ηταν αδυνατος και δεν επαιρνε βαρος και την χορτοσουπα την ξεκινησαμε κατευθειαν με κρεας.Ειναι καλυτερα τα γιαουρτακια απο τα επιδορπια για τα μωρα?Και πιο προτιματε και παιρνετε εσεις?Εγω μονο επιδορπια του δινω.
Καλα οι κορδελες σου Τατιαννα ειναι πολυ ωραιες ποσο θελω να κανω και μια κορη να της φτιαχνω και εγω κορδελιτσες.Ποπη με το καλο να τον δεχτεις τον αντρα σου να μην εισαι και εσυ μονη.

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια να σας ρωτησω για οσες βγαλαν τα δοντακια τους.Πως τα πλενετε?Χρησιμοποιειτε οδοντοβουρτσα και οδοντοκρεμα για να ξερω τι να κανω οταν βγαλει και ο δικος μου τα δοντακια του.
Εχει αρχισει και φαινεται λιγο ασπρο στο κατω μερος.

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλε τα πλενουμε τα δοντια τους τοσο νωρις??????????πρωτη φορα το ακουω!!!!!!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αναστασια και εγω εχθες για αυτο διαβαζα οτι απο οταν βγαλουν δοντι καλο ειναι να τα πλενεις για την δικη μας ηλικια εκτος απο βουρτσακι μπορει να γινει και με μια γαζουλα με βρεγμενη ανακουφιζει και τα ουλα


Πότε θα πρέπει να αρχίσει το βούρτσισμα των δοντιών;
Όπως είπαμε ήδη ο καθαρισμός του στόματος αρχίζει αμέσως μόλις εμφανιστούν τα νεογιλά δόντια. Μέχρι το τέλος του 2ου έτους μια βρεγμένη γάζα ή μια μικρή και μαλακή οδοντόβουρτσα ειδική για βρέφη, μετά από κάθε γεύμα ή τουλάχιστον μια φορά την ημέρα, καθαρίζει σωστά τα πρώτα δόντια του χωρίς να τα ερεθίζει.
Καθώς το παιδί μεγαλώνει και μέχρι το 3ο έτος του μπορεί να χρησιμοποιεί μια οδοντόβουρτσα χωρίς οδοντόκρεμα.


το διαβαζα ψτες το βραδυ!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσι τι κανετε,εμεις σημερα κοιμηθηκαμε νωρις κ ευκολα,,,σημερα γνωρισα κ απο κοντα την γεωργια με τον μπεμπη της πηγαμε για καφεδακη,ο μπομπιρας ειναι πολυ ομορφος κ πολυ καλος,ενας ζουζουνος μικρουλης...πολυ χαρηκα γεωργια στο λεω κ απο εδω..φιλια

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα,κορίτσια! Δέχεστε νέα μέλη στο γκρουπ? Έχω ένα κοριτσάκι γεννημένο 1η Μάρτη!!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια που εξαφαμιστηκατε??εμεις κοιμήθηκαμε πριν λίγο!!μαρινα μου και εγω χάρηκα πολυ και τωρα που έγινε αρχη ελπιζω να τα λέμε πολυ συχνά και μακαρι να γνωρίσω και άλλες κοπέλες.
Λοιπον ο βαγγελακης ήταν πολυ ήσυχος εμενα κλασικά εκλαιγε και λίγο χαχα και κοιμήθηκε όρθιος μετα πήγαμε λίγο στον κουμπάρο μου που γιορτάζει αλλα πολυ ζαλαδα ρε κορίτσια έχει τρία παιδια και αλλα τρία ο άλλος κουμπάρος καιγινόταν της τρελης
Η μαρίνα ειναι πολυ καλη κοπέλα και ο μικρός γλυκας!!!
Νικολ καλώς ήρθες να χαίρεσαι τον μικρο αντε να γινόμαστε πολλές θα μας μάθεις σιγα σιγα!!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σορυ την μπεμπα στο άλλαξα φύλο χαχα εισαι και εσυ κοντα!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpempakos7 έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια που εξαφαμιστηκατε??εμεις κοιμήθηκαμε πριν λίγο!!μαρινα μου και εγω χάρηκα πολυ και τωρα που έγινε αρχη ελπιζω να τα λέμε πολυ συχνά και μακαρι να γνωρίσω και άλλες κοπέλες.
Λοιπον ο βαγγελακης ήταν πολυ ήσυχος εμενα κλασικά εκλαιγε και λίγο χαχα και κοιμήθηκε όρθιος μετα πήγαμε λίγο στον κουμπάρο μου που γιορτάζει αλλα πολυ ζαλαδα ρε κορίτσια έχει τρία παιδια και αλλα τρία ο άλλος κουμπάρος καιγινόταν της τρελης
Η μαρίνα ειναι πολυ καλη κοπέλα και ο μικρός γλυκας!!!
Νικολ καλώς ήρθες να χαίρεσαι τον μικρο αντε να γινόμαστε πολλές θα μας μάθεις σιγα σιγα!!
αμε γτ οχι...καλε αληθεια πλενονται τα δοντια τους τοσο νωρις,να φανταστο χωρις οδοντοκρεμα εε....οποτε με ευκαιρια να τα λεμε γεωργια μου.....νικολετα καλως ηρθες να χαιρεσε την μπουμπου σου

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν πειράζει! Χι χι!! Κοριτσάκι είναι ! Το δεύτερο μου! Η πρώτη μου είναι 2,5 χρονων! Εσένα, το πρώτο σου? Πότε ακριβως γέννησες? Άστα, και η δική μου ενώ είναι γενικά ήσυχη όταν βγαίνουμε βράδυ έξω αποπροσανατολίζεται...

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οντοσ μενεις κ εσυ κοντα νικολετα,εμεις σημερα κανει μηνει συναντησει με την γεωργια κ τα μπεμπινια μας.........εμενα ειναι 14 μαρτιου..

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marinaki, καλώς σας βρήκα!! Εσύ, πότε γέννησες? Αγοράκι ή κοριτσάκι?

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πολύ ωραία ιδέα η συνάντηση!μπράβο, κορίτσια! θα είχατε πολλά να πείτε για τα μωράκια σας!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nicole1981 έγραψε:marinaki, καλώς σας βρήκα!! Εσύ, πότε γέννησες? Αγοράκι ή κοριτσάκι?
εμεις 14 μαρτιου αγορακη ο βαγγελης μου..εχουμε βαφτιστει κ ολας...

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σου ζήσει!να είναι γερός και καλότυχος! το πρώτο σου παιδάκι? θηλάζει ή πίνει μπιμπερό?

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα το πρώτο...να σου ζήσει λοιπον και το μεγάλο!!εγω γέννησα στις έξι Μαρτίου εμενα έχει και τα δόντια τωρα και γκρίνιαζει πο εύκολα"...
Ναι μαρίνα είμαστε κοντα κριμα ειναι χαχα θα παίζουν και τα ζουζουνια όταν μεγαλώσουν!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα νικολετα εβγαλε 2 δοντακια,αρχισαμε φρουτα κ κρεμες...κ θηλαζουμε απο την μερα που γεννηθηκε κ ακομα κ που κ που στησ βολτεσ αν πινασει να του δωσο ξενο,,,γεωργια σου ειπε ο παιδιατρος να του δωσεισ λαχανικα η μονη σου,αν ειναι να ξεκινησω κ εγω

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα, κορίτσια, έχει δύο δοντάκια κάτω και έχουμε ξεκινήσει στερεές τροφές από τον 5ο μήνα. Αυτή τη βδομάδα τρώμε κοτόπουλο για μεσημεριανό και θηλάζουμε αποκλειστικά. Το βράδυ, πόσες φορές ξυπνανε τα δικά σας ζουζουνάκια?

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια και εμεις κοιμηθηκαμε γρηγορα σημερα 10 η ωρα τον βαζω στο κρεβατι του.Σχετικα δεν εχουμε προβλημα το βραδυ.Με το που πινει το γαλα του κανει και το μπανιο του εχει νυσταξει.Τον βαζω στο κρεβατι κανει και 2 γυροβολιες και αποκοιμιεται.Νικολετα καλως ηρθες στην παρεα μας να σου ζησουν και οι 2 σου κορες και να τις δεις οπως επιθυμεις.Βλεπω οτι εισαι και ιδια χρονολογια με μενα γεννημενη το 81.Παντως κοριτσια και εγω θα ηθελα να σας γνωρισω απο κοντα.Σας καληνυχτω παω και εγω να ξεκουραστω.Θα τα πουμε αυριο.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όχι όταν μου το είπε ο ιατρός κανε υπομονη μερι τις είκοσι που θα πας και θα σου πει και εσένα απλα μπορείς αν καμια μέρα έχεις πατάτα να του δόσεις να δοκιμάσει λίγο...
Και εμεις θηλασουμε νικολ ακομα και όσο παει δλδ...εσεις?

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια λετε να ξεκινησω κ εγω λαχανικα κ σιγα σιγα με κρεασ η να περιμενω να μου πει ο παιδιατρος.....εμενα μετα απο τησ διακοπες μου ξυπναει 3-4 φορες ποτε 1 ποτε 2 ενω πριν ενα μηνα κοιμοταν ολο το βραδυ.........εσυ θηλαζεισ νικολετα

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fasolis έγραψε:Γεια σας κοριτσια και εμεις κοιμηθηκαμε γρηγορα σημερα 10 η ωρα τον βαζω στο κρεβατι του.Σχετικα δεν εχουμε προβλημα το βραδυ.Με το που πινει το γαλα του κανει και το μπανιο του εχει νυσταξει.Τον βαζω στο κρεβατι κανει και 2 γυροβολιες και αποκοιμιεται.Νικολετα καλως ηρθες στην παρεα μας να σου ζησουν και οι 2 σου κορες και να τις δεις οπως επιθυμεις.Βλεπω οτι εισαι και ιδια χρονολογια με μενα γεννημενη το 81.Παντως κοριτσια και εγω θα ηθελα να σας γνωρισω απο κοντα.Σας καληνυχτω παω και εγω να ξεκουραστω.Θα τα πουμε αυριο.
αμε ωραια θα ηταν να γνωριζομασταν ολες,,καποια στιγμη ελπιζω καλο βραδυ καλη ξεκουραση

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μακαρι Κατερίνα θα χαρούμε και εσυ δεν εισαι μακριά!!μια χαρα κοιμάται μονο του μωρο !!
Νικολ εμενα τωρα με τα δόντια μπορει να ξυπνήσει και τρεις τέσσερις φορές όχι τόσο για να φάει αλλα με το που το παίρνω αγκαλια κοιμάται πάλι τις δυο φορές θηλασουμε λίγο πριν που δεν είχε τα δόντια ξυπναγε μια αντε δυο

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παω κ εγω για νανι καλο βραδυ κ καλο ξημερωμα κοριτσια

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμένα θα ξυπνήσει 1-2 φορές τη νύχτα για να φάει! Και καμιά φορά ξυπνάει και τη μεγάλη, γιατί κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο! fasoli( δε γνωρίζω το όνομά σου...) είμαστε γεννημένες ίδια χρονιά,ε?ωραία! χάρηκα που μπηκα στην ομάδα σας, ελπίζω να γνωριστούμε κι από κοντα κπ στιγμή! Πάω να απλώσω το πλυντήριο που μόλις τελείωσε και να ξαπλώσω! Καλό βράδυ κ καλή δύναμη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις