Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 41]

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφου το λετε κοριτσια ευχαριστω!!!πως ειστε ,τα μπεμπινια σας καλα!!τσακωθηκα με μια κολογρια στην πολυκατικοια δεν εχουν το θεο του η βρωμιαρα!!!εμπενα κ τησ κρατησα μεν με το καροτσι την πορτα για να μπει,κ αυτη τη εκανε ετρεξε να προλαβει το ασανσερ να παει στον 4 κ εγω μενω στον 2 κ δνε ειπε εστο ετσι για τα ματια να σε βοηθησω να νεβασεισ το καροτσι κ ητνα καλα κρατημενεη,κ της λεω συγνωμη αλλα χωραμε κ η δυο καλα μου λεει παω εκει μολλις ανεβηκα απο τα σκαλια,αυτη μπηκε μεσα,της λεω δνε χωραμε ετσι πρεπει αν βγειτε να μπει το καροτσι κ εσυσ στο πλαι κ εγω απο πισω μα μου λεει εσυ θα κατεβεις πρωτη ναι της λεω γι αυτο πρεπει να μπω εγω με το καροτσι ,τελος παντωσ το ειπα πολλες φορες πατησε το κουμπι κ εφυγε κ τηε ειπα τη να σας πω μπραβω σας .....με συνχησε κοριτσια δνε με πειραξε που πειρε το ασανσερ αλλα ο τροπος της με την πατσαβουρα εννοειτε θα της την πω αν την δω
......https://apps.facebook.com/photocontest_/id=251 μηπως μπορειτε να μας ψηφησετε εδωωωωω,,,,ο μπεμπης ειναι σε μια πισινα κ λεει οπως βλεπετε δεξια (votes εκει ψηφηζετε πατατε.....κ λεει ο τιτλος --η πρωτες μου διακοπες!!!<3

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι βρε μαρίνα μην ανησυχείς μπορει να μην του αρέσει κιόλας μπρουμητα ολα θα τα κάνει!καλα η γριά πολυ γαιδουρα θα της την φυλας!!
Κωνσταντίνα αν εισαι σίγουρη να σταματήσεις αν όχι συνέχισε λίγο ακομα!!
Εμενα παντως πλέον δεν με κουράζει ο θηλασμος τρώει γρήγορα κοιμάται κιόλας!και μένα πολλές φορές ειναι σαν άδειο αλλα ειναι λογικο νομίζω μετα απο τόσους μήνες αλλα πιστευω εχω γάλα χαχα!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpempakos7 έγραψε:Ναι βρε μαρίνα μην ανησυχείς μπορει να μην του αρέσει κιόλας μπρουμητα ολα θα τα κάνει!καλα η γριά πολυ γαιδουρα θα της την φυλας!!
Κωνσταντίνα αν εισαι σίγουρη να σταματήσεις αν όχι συνέχισε λίγο ακομα!!
Εμενα παντως πλέον δεν με κουράζει ο θηλασμος τρώει γρήγορα κοιμάται κιόλας!και μένα πολλές φορές ειναι σαν άδειο αλλα ειναι λογικο νομίζω μετα απο τόσους μήνες αλλα πιστευω εχω γάλα χαχα!
κ μενα ετσι ειναι δνε κουραζομαι καθολου κ τρωει πολυ γρηγορα...εννοιετε θα την ξεχεσω την βρωμιαρα,κ ξερεις ποια ηταν αν θυμασε ενω ωραιο πρωη που σας ειχα πει οτι επεσε ο αντρας της στα σκαλια κ χτυπαγε κ βρονταγε της πορτα αυτη αλλα που θα παει!!!!!!!!!

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρινα διαβαζα για την γρια και νευριασα και εγω.Επρεπε να την αφησεις και να παρεις εσυ το ασανσερ.Τελοσπαντων δωσε τοπο στην οργη τωρα.Κοριτσια πηρα τον γιατρο μου για τεστ παπ και μου ειπε οτι αφου θηλαζω να μην κανω γιατι αλλιωνει τα αποτελεσματα.Κωνσταντινα εγω του μαγειρευω 2μερες μοσχαρι και 1μερα κοτοπουλο γιατι μου ειπε ο γιατρος οτι το μοσχαρι εχει πολυ σιδηρο.Σου εφαγε 200 ml γαλα?Ειναι φαγανη η δικια σου.Εμενα πανω απο 150 δεν πινει.Και απο 5μηνων δεν εχουμε αυξηση καθολου την ποσοτητα.Μπισκοτακια δεν του εχω δωσει καθολου ακομα.Σημερα του εδωσα να φαει γιαουρτακι προβειο και μου ξυνησε τα μουτρα του και δεν τοθελε.Το δοκιμασα και εγω και ηταν χαλια οσο υγειηνο και να ειναι οποτε δεν του ξαναπαιρνω.Κοριτσια σας καληνυχτω παω να ξαπλωσω.Θα τα πουμε αυριο.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κορίτσια τι κάνετε??εγω νυσταζω παντως πάνω που κοιμομουν ξυπναγε ο μικρός!θελω να κοιμηθω μια φορα όλο το βράδυ να στανιαρω!!
Α ναι έτσι σου είπε?δεν το ήξερα οποτε και εγω να μην πάω ακομα γιατρο,όχι πως ήθελα κιόλας!!

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα, κοριτσια! Τι κάνετε? Εμένα ακόμα να κοιμηθεί η μικρή! Είχαμε πάει στην πεθερά μου νωρίτερα και κοιμήθηκε γύρω στις 10 για καμια ωρίτσα! Μόλις 'ηρθαμε στο σπίτι, την τάισα και άρχισε τα παιχνίδια και τα γέλια! Τώρα παίζει με τον μπαμπά της και δεν φαίνεται να νυστάζει!Αυτό μου το έκανε και χθες βράδυ! Μήπωσ να την κοιμίζω λιγότερο το μεσημέρι?Κοιμάται γύρω στις 2 ώρες! Εσάς, πόσο κοιμούνται για μεσημέρι?

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!

Η τσουπρου μου κοιμάται απο της 20:30 πρώτη φορα τόσες πολλές ώρες! Κ κοιμήθηκε κ στο κρεβάτι της ένα 5ωρο συνεχόμενο..
Εμένα τελευταία κοιμάται 3-4 ώρες το μεσημέρι αλλα απο νωρίς δηλ 12-13 κ Μετα κοιμάται για βράδυ το πολυ 22:00.
Λοιπον..πηγαμε χθεσ στο καινουργιο γιατρο, τα κλασικα βαρος 8240 (δηλ. βαλαμε 1.100 σε 35 μερες) και 65.5εκ υψος (+2,5εκ) καναμε και 2 εμβολια ταυτοχρονα και στα δυο μπουτακια και κλαψαμε λιγακι παραπονιαρικα!οποτε επομενο ραντεβου σε 2 μηνες!
Ο γιατρος αυτος δεν εχει καμια σχεση με τους περισσοτερους παιδιατρους, εχει σπουδασει και εργαστει στην σουηδια 15 χρονια και ειναι πολυ ψαγμενος (ταξιδευει συχνα κανει ομιλιες κτλ).
Μου ανετρεψε πολλααα απο οσα νομιζα οτι ξερω..κυριως στην διατροφη του παιδιου, μου ειπε να μην περιοριστο σε κλασικες συνταγες τυπου πατατα-καροτο-κολοκυθι αλλα να δινω σχεδον οτι τρωμε και εμεις φυσικα υγιεινα μαγειρεμενο, μπορω να προσθετω και μπαχαρικα κ ως ενα γρ την μερα αλατι δεν παθαινει τιποτα μου ειπε και μαλιστα τα μπαχαρικα κανουν και καλο!
Επισης μου ειπε να προσθεσω και 3ο γευμα και κρεας και σιγα σιγα να μην αλεθω εντελως τα φαγητα ωστε να μαθαινει την φυσιολογικη υφη των τροφων και να μαθαινει να μασαει.
Λαχανικα οπως μελιτζανα ντοματα πιπεριες κα ειπε να δωσω σιγα σιγα αφοβα (εφοσον και εγω και ο αντρας μου δεν εχουμε ιστορικο αλλεργιων ειμαστε υγιεστατη και δεν αρρωσταινουμε πολυ κτλ, ναι ναι τα ρωτησε ολααα αυτα)
Τι να πω πρωτη φορα ευχαριστηθηκα επισκεψη σε γιατρο,ειμασταν εκει κανα 45λεπτο μου εδωσε το προφιλ του στο φεισμπουκ και ειπε να ρωταω οτι θελω μου εστειλε ε-μαιλ με αρθρα για διατροφη, μου εκτυπωσε καμπυλες και του ΠΟΥ και της κλασικες.
Ειπε ειναι πολυ σημαντικο να εστιασω στο να μαθει να τρωει και μαλιστα φαγητο που τρωμε και εμεις γιατι δυστηχως ερχονται πολλα 2χρονα και 3χρονα στο ιατρειο του που ακομα τρωνε αλεσμενα και περιορισμενα και κανουν μεγαλο αγωνα να τα μαθουν να τρωνε!
Ειπε να θηλαζω απεριοριστα και οσα καιρο θελω αλλα πλεον να μην αντικαθιστω το φαγητο της με θηλασμο και να μην εφυσηχαζομαι (την σκοτωσα την λεξη) στον θηλασμο!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κορίτσια!εμας η νύχτα ήταν χάλια και ενω δεν φαινόταν έτσι ενω κοιμήθηκε στις 11 ωραία ωραία!ξυπνησε στις 1 λέω εντάξει ως συνήθως μετα απο εκει ξυπναγε μέχρι τις 4 σχεδόν ανα μιση ώρα τα κλασικά τον έβαζαν στο στήθος γτ με σκέτη αγκαλια εκλαιγε και κοιμόταν αμέσως! Μονο απο τις4 ξύπνησε μετα στις παι οπως κάθε μέρα που τον βάζω δίπλα μου τσιριζει τελικα σηκώθηκα απο τα νεύρα μου και πήγαμε στο σαλόνι.κατα τις 8.30 τον εβαλα στήθος και κοιμήθηκε πάλι στις 9.10 ξύπνησε!μετα τον άφησα λίγο στην μαμα μου γτ δεν άντεχαν άλλο τον κοιμησε ακομα κοιμάται δίπλα μου!γτ κάνει τέτοιο ύπνο ρε κορίτσια ειναι τα δόντια τόσο πολυ?χτες του έδωσα ντεπον το βράδυ γτ. Ειναι πολυ πρησμενα αφου ειναι τόσο εμφανή που νομίζω οτι έχουν βγει αλλα όχι ακομα!γενικα εδω και κανενα δίμηνο έχει χαλάσει πολυ στον ύπνο!ουφφφφ
Νικολετα εμενα στο νορμαλ προγράμμα ουσίας πούμε σήμερα που έχει παει διαφορετικά κοιμάται κατα τις 11+ ια περίπου δυο ώρες και μετα κατα τιμές 4.30-5 πάλι περίπου δίωρο.
Τατιανα μια χαρα μπραβο και για την μικρη και για τον γιατρο!και εγω δεν τα ανεχθώ ειδικα την φρουτοκρεμα καθόλου τωρα σιγα σιγα θα κάνω και το φαγητο...
Μμμμ μελιτζνα και πιπερια ε?και ντομάτα?αν και εμενα το τρώει μια χαρα!αεγω του βάζω και αρακα η φασολακι

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κι από μένα, κορίτσια! Τώρα κοιμήθηκε η μπουμπού ...
Βρε Γεωργία, κάθε βράδυ σου το κάνει αυτό? Την ημέρα είναι ήσυχος ή γκρινιάζει? Να το πεις στον παιδίατρο μήπως τον ενοχλέι κάτι άλλο εκτός από τα δοντάκια! Μπορεί να μη χορταίνει από το γάλα! Εμένα αργεί να κοιμηθεί, αλλά ξυπνάει μία φορά γύρω στις 5 για θηλασμό και μετά ξυπνάει στις 9-9.30.
Εγώ, πάντως, τη Δευτέρα που θα πάμε στο γιατρό σκέφτομαι να του πω να μου προτείνει ξένο γάλα για να της δίνω το βράδυ.

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τατιάνα, φαίνεται πολύ καλός ο γιατρός σας και αναλυτικός! Αυτό με τα αλεσμένα είναι αλήθεια πάντως. Ξέρω ένα παιδάκι που μέχρι τα 2 τα ήθελε όλα αλεσμένα. Του έδιναν πατάτα στο χεράκι κ δεν την ήθελε παρά μόνο λιωμένη. Πόσο μηνών είναι ακριβώς η μπουμπού σου τώρα? Δοντάκια έχει πολλά?

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια τι μου κανετε?Εμενα εχει ερθει η πεθερα απο χτες κ ειπα κ εγω να βγω λιγο απο το σπιτι κ να κανω τιποτα δουλειες.Ωσπου η μοιρα μου τα χαλασε γιατι μου χαλασε παλι το αμαξι.Μεσα σε 3 μηνες μας χαλασε 4φορες.Τα εχει φαει τα ψωμια του αλλα που λεφτα για αλλο.Χτες το βραδυ καναμε και εξοδο για φαι με τον καλο μου.Ειχα καιρο να το κανω.Και χτυπησαμε και κατι ρακομελα που ειχα να πιω απο πριν την εγκυμοσυνη.Τελοσπαντων σας ζαλισα.Ο μικρος μου μια χαρα μολις κοιμηθηκε τωρα.Εμενα Νικολετα κοιμαται 2-2.30ωρες καθε μεσημερι πλεον απο τις 14-14.30 εως της 16.30.Και το βραδυ 10η ωρα κοιμαται παλι.Απο της 9.30 τον πιανει η γκρινια της νυστας.Γεωργια μου κουραγιο με τον υπνο του μικρου.Ευχομαι να στρωσει γρηγορα.Μου θυμησες και μενα οταν ηταν 4μηνων και ξυπναγε συνεχεια κ παντα οταν πηγαινε να με παρει ο υπνος.Αυτο ειναι το χειροτερο κ ξυπναγα με κατι νευρα.Τατιαννα οντως ακουγεται πολυ καλος ο γιατρος σου.Εμενα ο μικρος μου παντος αν δεν του αλεσω πολυ καλα το φαι και εχει κομματακια πνιγεται και μετα δεν θελει να φαει αλλο.Του μικρου μου τα πανω δοντια ειναι παρα πολυ φουσκωμενα κ κυριως οι πανω κυνοδοντες ειναι σαν μελανιασμενοι.Τοσο πολυ αλλα ακομα δοντι δεν εχει σκασει.Μπορει να αρχισουν να σκανε ολα μαζι η να σκασουν οι κυνοδοντες πρωτα?Εσεις που βγαλατε δοντακια με τη σειρα βγηκανε?

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νικολετα δεν ειναι πάντα έτσι μια περίοδο μετα τους κόλικους είχε στρώσει κοιμόταν μια χαρα αργα βεβαια αλλα ξυπναγε μια φορα κατα τις 4-5 και μετα το πρωι!απο τότε που ξεκίνησαν τα δόντια έχει πολυ ανησυχία στον υπνο.ειπα όταν βγήκαν τα κάτω οτι θα ηρεμουσε,λίγες μερες ήταν πάλι καλα και μετα άρχισαν τα πάνω,τα οποία ειναι κατα 4 μαζι ίσως γι αυτο.και την μέρα έχει γκρίνια αλλα όσο μπορω τον απασχόλω,αλλα βλέπω οτι τυρανιεται όλο τα χεράκια στο στόμα.καθε ώρα ειναι και πιο άσπρα και ίσως για αυτο ειναι έτσι!
Δεν νομίζω να πειναει γτ με το που τον παίρνω αγκαλια κατον βάζω στο στήθος δεν προλαβαίνει να πιπιλισει και ξανα κοιμάται,μια φορα τρώει απο ολες που ξυπναει τις άλλες πιο πολυ η αγκαλια τον ηρεμει.
Δεν έχουν σειρα τα δόντια απο οτι εχω καταλάβει αν ειναι έτσι περίμενε τα σιγα σιγα και εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί τόσο οσο εμενα!
Κατα τα αλλα το μεσημέρι εφαγε μια χαρα του εβαλα και μελιτζνα μέσα στο μίζερη του άλεσα μονο το κρέας και το καροτο τα υπόλοιπα τα έλιωσα με το πιρουνι και του άρεσε.μετα παίξαμε αρχίζει να μαθαίνει να σηκώνεται απο τα κάγκελα της κουνιας και γελάει όχι τελείως μόνος του και μολις σηκωθεί χορεύει...και χοροπηδαει?

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπόν σήμερα της έδωσα πρώτη φορα κοτοσουπα με καροτο πατά κολοκυθι κ φαγοπυρο της άρεσε πολυ!! Άνοιγε το στόμα μας κ καθόταν ήσυχη ούτε τραγουδακια ήθελε ούτε τίποτα!
Ξέχασα να ρωτήσω πόσες φορές την βδομάδα να δίνω κρέας κτλ.

Νικολ σε μια βδομάδα κλείνει τον 7 μήνα κ δεν έχουμε ακόμα δόντια!

Γεωργία υπομονη αυτα τα δόντια είναι ατιμα, η Μαμα μου λέει ο αδερφός μου σε κάθε δοντι ήταν με 40 πυρετό στο Νοσοκομειο!

Κατερινα του το είπα κ εγω ότι πνίγεται κ μου το εξήγησε κ αυτο παραστατικά μάλιστα.. Αυτο που κάνουν σαν να πνίγονται (σαν να αηδιαζουν, δεν μπορω κ στο δειξω)κάπως μου το πε στα αγγλικά δεν θυμάμαι δεν είναι κανονικά πνίγμος απλά πρέπει να μάθει όπως πχ όταν αρχίζουν να περπατάνε πρώτα κρατιοτνται απο κάπου μετα παραπατανε κ Μετα περπατάνε.
Κ μένα το έκανε έντονα κ κάποια στιγμη τα αλεθα πολυ αλλα εδινα φρουτάκια σε κοματακια με το χέρι.κ τώρα δεν πνίγεται ιδιαίτερα σήμερα πχ την σούπα παρόλο που είχε κρέας την ψιλοαλεσα κ είχε κοματακια κ την έφαγε!
Θέλει εξάσκηση κ υπομονη..

Αα κ το άλλο που μου είπε πως τα παιδικά γιαούρτια τύπου advance φτιάχνονται απο γάλα σκόνη που είναι υδρολυμενο ? το γάλα (δηλ σαν την φορμουλα που πινιυν τα μωρα) οπότε γιαυτο επιτρέπεται απο νωρίς αλλα μπορω να δοκιμάσω κ κανονικο γιαούρτι αν θέλω.

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κοπέλες! Επιτέλους,κοιμήθηκε νωρίς!! Το απόγευμα ξύπνησε στις 6, φάγαμε την κρέμα μας και πήγαμε jumbo για ψώνια! Την κράτησα ξύπνια με το ζόρι μέχρι τις 10.30. Ήπιε γάλα κ κοιμήθηκε αμέσως! Η μεγάλη ακόμα να κοιμηθεί, βέβαια!
Τατιάνα, τι είναι το ΄΄φαγόπυρο΄΄? Δεν το έχω ξανακούσει!
Κι εμένα μου έκανε πυρετό η μπέμπα όταν έσκασε το πρώτο δόντι. Ανέβασε μέχρι 39,2.

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια.Κοιμηθηκαν τα μπεμπακια σας?Εμεις 10 η ωρα κοιμηθηκαμε.Σημερα το μεσημερι μου κοιμηθηκε 1.30 ωρα και δεν μου ξανακοιμηθηκε ως το βραδυ κ επεσε σαν πουλακι.ΑΑΑΑΑ σημερα ειπα να του αυξησω και το γαλα που του δινω το βραδυ με το μπιμπερο και εκει που πιναμε 150 σημερα ηπιε 190 και δεν αφησε ουτε μια τζουρα.Μου φαινεται οτι θα του φτιαχνω 200 αποδω κ περα.Χτες κλεισαμε και τους 7μηνες εμεις ξεχασα να σας το πω.Αυτα τα νεα μου.Σας καληνυχτω.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια!ναι τατιανα και εγω δεν το εχω ξανακούσει!!
Εμενα κοιμήθηκε δυο ώρες το μεσημέρι μέχρι τις 5.30 πήγαμε βόλτα και κοιμήθηκε αλλα λίγο κανένα τέταρτο.του έβγαλα γάλα και το ήπιε απο το μπουκάλι 130 γρ και μετα για να κοιμηθει θηλασε και λίγο.κατα τις 11.15 κοιμήθηκε και ήδη ξύπνησε μια φορα ίσα που τον πήρα αγκαλια κοιμήθηκε,δεν ήθελε να φάει...
Δόντι ακομα γιοκ..ουφ
Μακαρι να έχουμε ολες μια ήσυχη νύχτα για μένα χλωμο αν ξεκίνησε απο την μια ώρα που κοιμάται να ξυπναει....

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kalispera koritsia mou Smile

ti mou kanete? pws einai ta mwrakia sas?

emeis kala.. gkrinia vevaia opws panta... alla san na mou fanhke pio hremo shmera...

Ax na sas pw kai ti mou ekane....
Vghke mpousoulontas apo thn mpalkonoporta sto mpalkoni piasthke apo ta kagkela kai shkwthike... ws edw kala....

anakalypse omws shmera oti exei kai allo ena kagkelo pio panw apo ekei pou kratietai aftos, kai oti sto mpalkoni exei ena skalaki katw apo ta kagkela.. opote evale ta xerakia sto panw kagkelo kai shkwse to podaraki gia na anevei sto skali.. eleos lemeeeeeeee... se ligo tha thelei na phdhksei apo to mpalkoni....
kai mou fwnakse kiolas epeidh tou eipe oxi kai ton phra apo ekei..

den ftanei pou ta kanei limpa ola sto spiti, ta akouw kai apo panw apo ton gio... e re ti exw na pathw akomh!!!

Tatiana, kalos mou fainetai o giatros sou! Exei dikio sta alesmena... eixa diavasei ena arthro pou elege oti ta paidia prepei na mathoun nwris na masane, giati diaforetika odhgountai se fast food kai paxysarkia.... tha to psaksw, tha to metafrasw kai tha to valw kapoia stigmh

Egw liwnw to kreas me ligo zoumaki, kai meta vazw ta laxanika kai kanoun dyo treis strofes wste na exei na masaei... mia xara trwme!

Kai emas pleon o giatros mas afhse na trwme ta panta apo laxanika, me mpaxarika ( xwris piperi vevaia) kai elaxisto alati....

Shmera efage laxano me mosxari kai karota kai ntomata... mia xara to eglypse to piato...

Exoume provlima omws sta frouta ( pou ta thelei zesta!!!) kai stis kremes pou tou fainontai glykes mallon... to giaourti omws gia apogevma to tsakizoume..

fasolis, emeis vgalame prwta ta dyo katw sthn mesh, meta tous kynodontes panw, kai twra mallon ta dontakia mesa apo tous kynodontes, epishs panw.. mallon giati ta vlepw prismena kai exoume poly klama kai miksa...

Tatiana, ti einai to fagopyro???

fasoli, o mikros mou apo 7 mhnwn epeine 280 ml ( 240 nero kai 8 mezoures skonh, prwi kai vrady

Twra teleftaia mou to pinei to prwi olo, to vrady pinei to poly 180... mallon epeidh trwei poly faghto to mesimeri kai th krema h to giaourti to vrady. To teleftaio gala to pinoume gyrw stis eniamish, kai thn krema gyrw sths 6, opote mallon gia afto den to pinei olo, alla afou trwei kala olh mera, den me anhsyxei afto....

Oso gia ta nea apo to metwpo uiothesia: Oi dikastes parateinoun thn apoxh mexri 20 oktwvriou, prgma pou shmainei oti mexri tote den tha exoume apofash dikasthriou, opote den mporoume na pame kai sto eisaggelea... opote mallon kala xristougenna mexri na teleiwsoume...

aftaaaaaaaaaaaaa

Makia sas!

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Telika den htan germaniko to arthro gia tis alesmenes trofes.... opws nomiza.. ellhniko htan...

gia koitakste afto

http://www.iatropedia.gr/articles/read/1260

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!

Αχ εγω αδιαθετησαααα γιατί;;; Καλα ήταν μέχρι τώρα! Ψιλοποναω κιόλας για να δούμε θα ποναω όπως πριν γέννησω; Όσες θηλαζετε αποκλειστικά αδιαθετησατε;

Κορίτσια το φαγοπυρο αν δεν κάνω λάθος κατατασετε στα δημητριακά, είναι χωρίς γλουτενη κ μαγειρεύεται περίπου όπως το ρύζι κ συνήθως μπαίνει σαν συνοδευτικό στο πιάτο είναι πολυ θρεπτικο κ νόστιμο (ανάλογα τα γούστα βέβαια).εγω της το βάζω συχνά κ της αρέσει.

Όσες βγάλατε δόντια έχουν πολλα σαλια; Ξέρω ότι όταν βγάζουν έχουν πολλα σαλια, εμένα δεν έχει καθόλου!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κορίτσια!τι κάνετε?εμεις για να μην λέω τα ίδια η νύχτα ήταν μια απο τα ίδια λιιιιγο καλύτερα.τα δόντια ακομα πιο φουσκωμένα και άσπρα,μου φαίνεται αιώνας μέχρι να βγουν...και μετα όταν έρθουν τα επόμενα πάλι το ίδιο??
Πέτρινη πολυ ζωηρος ε ρε και να περπατήσει....
Εμενα άμα του φωνάξω πχ μην βγαίνει απο το πάπλωμα και φεύγει με γράφει αλλα άλλες φορές σουφρωνει ταχθεί λαϊκά του και κάνει παράπονα ο κλαψιαρης μου..
Κι εμενα τωρα αρχίζει να θέλει να σηκώνεται στους καναπέδες και στν κούνια....

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια.Καταρχας να ξεκινησω οτι και εγω Τατιαννα σημερα αδιαθετησα παρολο που θηλαζω.Γαμωτο μου.Και αρχισαν και οι ζεστες παλι και σκαω πιο πολυ που ειμαι αδιαθετη.Ακομα δεν εχω πονους περιμενω να δω.Μου ειχαν ερθει αλλη μια φορα για 2μερες μονο πριν κανα μηνα.Τα σαλια παντως πανε και ερχονται Τατιαννα αλλα τα δοντια αφαντα.Πετρινη κουραγιο και ακομα ειναι η αρχη κατσε να περπατησει οπως λεει και η Γεωργια.Ο δικος μου μου φαινεται ειναι λιγο τεμπελακος που ουτε μπουσουλαει ουτε σηκωνεται μονο χορευει και χοροπηδαει οταν τον κραταω.Και εγω Γεωργια παντως κυριως στο φαι που γκρινιαζει και γυρναει απο την αλλη το κεφαλι του να μην με κοιταει του λεω Κωνσταντινε και με γραφει μετα παλι Κωνσταντινε σου μιλαω με πιο εντονο τονο τοτε γυρναει με ενα ναζι κ μου χαμογελαει για να με ριξει και να του κανω το χατηρι.Ειναι αυτα απο μικρα σε καταφερνουν με τα ναζια τους.

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας, κοριτσακια! Είχαμε μία ήσυχη νύχτα, ξύπνησε μόνο 1 φορά για θηλασμό και μετά ξύπνησε στις 9. Επειδή πήγαμε βόλτα στις κούνιες και έβλεπε την αδερφή της να παίζει δεν κοιμήθηκε στις 12 που κοιμάται συνήθως. Έφαγε το μεσημεριανό της και κοιμήθηκε σαν πουλάκι! Να δω τι ώρα θα ξυπνήσει!
Τατιάνα, πού το βρίσκεις το φαγόπυρο? Σε βιολογικά είδη? Εγώ αδιαθέτησα 3 μήνες αφού γέννησα και θηλάζω αποκλειστικά. Σαλάκια έχουμε, αλλά όχι υπερβολικά.
Κατερίνα, τον έχεις βαπτίσει το μικρούλι σου? Κωνσταντίνα λένε τη μεγάλη μου κορούλα!

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Oχι Νικολετα ακομα δεν τον βαφτισαμε γιατι ψαχνομαστε λιγο για νονο.Παντος τον φωναζω απο 4μηνων με το ονομα του και το ακουει τωρα.Πολυ μαρεσει σαν ονομα αλλα ολοκληρο οχι κομμενο π.χ κωστας.Εμεις θα ετοιμαστουμε να παμε μια βολτουλα τωρα.Θα τα πουμε μετα κοριτσια.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?εμεις καλα με λίγη γκρίνια το απόγευμα αλλα μετα οκ.κοιμηηκε το μικρο μου τωρα πήγαμε κ βόλτα τι ζέστη ειναι αυτη!!ουφφφφτο μεσημέρι κοιμήθηκα μια ώρα και στανιαρα λίγο?!,!εσεις τι νέα??

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσια σας εχω χασει λιγο!!!τι κανετε βλεπω μεγαλες αλλαγεςςςςς μπραβω τατιανα μεγαλωσε η μπουμπου σου....ρε γεωργια γτ ετσι ο μικρος κ μενα χθες τα ιδια,απο τι επιασα σκαει μυτη το δοντακι το παω,πηγαμε στην καρδιολγω απογοητευμενη βγηκαμε παλι τπτ νεοτερο τπτ καλο στα ιδια καμια αλλαγη,κ σε 3 μηνες παλι εκει....κ ισωσ σε 1 χρωνο να γινει η επεμβαση....ειδα πολλα νεογενητα με προβληματα στην καρδια κ εχω φρικαρει τι γινεται ρε κοριτσιααααα τι γινεται!!!!κ εμεις θα παμε παιδιατρο αυριο για να δουμε!!δνε εχω πολυ χρονο εχω επισκεψης στο σπιτι κ το σαββατο θα ρθει ο αδερφουλης μου με την νυφη μου....αυτα πολλα φιλια σε ολες σας πετρινη μου .γεωργια.τατιανα ,ευη,νικολετα.φοσολης σουζανα μου τι εγινε με τον μικρο σου στο σχολειο βρηκες ακρη καλο βραδυ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις