Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
352 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 352 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:
giotaki2 έγραψε:
Tini13 έγραψε:
Τινάκο έχω τελειώσει προγραμματίστρια Η/Υ αλλά τώρα είμαι αστυν/κος Razz .

Κάτι τέτοιο είχα καταλάβει, δεν ξέρω πώς μου έμεινε η εντύπωση..εσύ πόσο καιρό κάθεσαι μετά τη γέννα;
Κανονικά είναι 3 μήνες μετά τη γέννα και αν δεν επιλέξω μειωμένο ωράριο κάθομαι άλλους 9 μήνες.
Αν επιλέξω μειωμένο ωράριο θα πηγαίνω για 2 χρόνια και θα φευγω μία ώρα(ή δυο δε θυμάμαι) πιο νωρις αλλά εννοείται θα πάρω το 9μηνο.
Μετά δε ξέρω καθόλου τι θα κάνω με το παιδί γιατί κι ο αντρας μου είναι στρατιωτικός και δεν έχουμε κανέναν εδώ, λογικά σε βρεφονηπιακό και δε ξέρω καθόλου τι παίζει...


Και με τις δικές σας μεταθέσεις τί παίζει; σε τραβάει ο άντρας σου; κι εσύ ξεσπιτωμένη είσαι κοριτσάκι μου..


κ εμεις σημερα την συζητηση του βρεφονηπιακου ειχαμε... γιατι κ εμας οι δικοι μας ειναι μακρια!!
δεν θα ειναι πολυ ευκολα τα πραγματα κ για μας μετα απο ενα χρονο περιπου που θα γυρισω στη δουλεια (καλα ουτε κ πιο πριν γιατι ποιος ξερει ποσο θα παει το επιδομα στο 6μηνο του οαεδ!!)!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:
emilou έγραψε:
Iokasti27 έγραψε:Οχι ιασω ειμαι αλλα δε μπορω να φυγω. Ειναι κ ο γιατρος μου που ερχεται κ με βλεπει. Αφου θα συνεχισω τα χαπακια κ στο σπιτι κ κανουν δουλεια ποιος ο λογος να κατσω κ αυριο βραδυ; Διπλα μου ροχαλιζουν και οι δυο . Η μια εχει κανει περιδεση τραχηλου κ βογγαει. Πραγματικα τα νευρα μου..!! Υπομονη τι να γινει...

μπορει και λογω κυριακης να καθεσαι και αυριο... ωχ υπομονη με τις διπλανες, μηπως να στειλεις τον αντρα σου να σου παρει τιποτα ωτοασπιδες? κατω στο μαγαζακι πρεπει να εχουν... δεν ξερω βεβαια μηπως εχουν κλεισει τετοια ωρα



Καλη ιδεα αυτο με τις ωτοασπιδες. Οκ το ροχαλητο αλλα τα βογγητα με αγχωνουν πραγματικα. Ποναει η καημενη αλλα κ γω γιατι να ακουω;;

αν δεν βρει κατω... μπορει να εφημερευει κανα φαρμακειο εκει γυρω... για κοιταξε το



Έχει επεξεργασθεί από τον/την emilou στις Σαβ Σεπ 01, 2012 11:53 am, 1 φορά

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έλενα έχει δίκιο η Έμη ωτοασπίδες δε θα την παλέψεις.. μακάρι να ισχύει και αυτό με τον εοππυ να μη πληρώσεις κορίτσι κρίμα, αλλά αυτό που έχει σημασία τώρα είναι να είσαι καλά εσύ και το μωράκι σου. Καλό κουράγιο... εμείς όσο μπορούμε να σου κάνουμε παρεούλα...

Τίνη δε παραπονιέμαι γιατί τουλάχιστον τώρα είμαστε επιτέλους μαζί και προς το παρον μένουμε εδώ μέχρι να πάρει μετάθεση ο Αποστόλης ή να πάρω βαθμό εγώ που δε θα το επιδιώξω για να μη φύγω, οπότε βλέπουμε... με έχει κουράσει η απόσταση και πλέον είμαι ευτυχισμέση έστω και μακρυά από το σπίτι μου τουλαχιστον είμαι μα τον καλό μου κι αυτό είναι που έχει πιο πολύ σημασία Smile
Τώρα που θα'ρθει και ο μπεμπούλης θα είμαστε ακόμη πιο ευτυχισμένοι... απλά να είναι που δεν έχεις παρέες και κανένα δικό σου για καμια διευκόλυνση αργότερα

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελενακι περαστικα κοπελα μου,ολα θα πανε καλα κ θα πας γρηγορα στο σπιτακι σου!!

πολλα φιλια Λια μου ,περιμενουμε νεα σου!!

εμεις τελικα δεν πηγαμε πουθενα ηρθε ο κουμπαρος κ το ριξανε στο ταβλι Mad Mad οποτε παει κ σημερα το περπατημα!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα Χαρα!!!

καλα εσυ με τοσες δουλειες που κανεις καθε μερα... δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι το περπατημα!!! Smile

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμυ μου σημερα ειχα να σιδερωσω αλλο ενα πλυντηριο με μια κουβερτουλα, ενα παπλωματακι κ 2 μαξιλαροθηκες κ δεν ειχα κουραγιο!ελπιζω να περασουν τα χερια λιγο αυριο κ να τα τελειωσω κ φυσικα μετα αρχιζουν τα δικα μας πλυντηρια Twisted Evil Twisted Evil

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα εγω τα δικα μας πλυντηρια τελειως παρατημενα τα ειχα!!!
Χτες μου εκανε παραπονα ο αντρας μου... για μενα θα σιδερωσεις κανα μπλουζακι ή μονο του μπεμπη απο εδω κ περα!!! Razz Razz τον καημενο... καλα ειδικα ρουχα σπιτιου δεν του σιδερωνω τιποτα!!!! και τα υπολοιπα τα δινω στην πεθερα μου, αλλα ειναι στην λουτσα και δεν βολευει πολυ!!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:
emilou έγραψε:
Iokasti27 έγραψε:Οχι ιασω ειμαι αλλα δε μπορω να φυγω. Ειναι κ ο γιατρος μου που ερχεται κ με βλεπει. Αφου θα συνεχισω τα χαπακια κ στο σπιτι κ κανουν δουλεια ποιος ο λογος να κατσω κ αυριο βραδυ; Διπλα μου ροχαλιζουν και οι δυο . Η μια εχει κανει περιδεση τραχηλου κ βογγαει. Πραγματικα τα νευρα μου..!! Υπομονη τι να γινει...

μπορει και λογω κυριακης να καθεσαι και αυριο... ωχ υπομονη με τις διπλανες, μηπως να στειλεις τον αντρα σου να σου παρει τιποτα ωτοασπιδες? κατω στο μαγαζακι πρεπει να εχουν... δεν ξερω βεβαια μηπως εχουν κλεισει τετοια ωρα



Καλη ιδεα αυτο με τις ωτοασπιδες. Οκ το ροχαλητο αλλα τα βογγητα με αγχωνουν πραγματικα. Ποναει η καημενη αλλα κ γω γιατι να ακουω;;

Nα κλείσεις τα ματάκια σου και να προσπαθήσεις να κοιμηθείς, ταλαιπωρήθηκες ψυχοσωματικά σήμερα..

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xαρά μου καλησπέρα!

πάνε κορίτσια τα απίστευτα σαββατόβραδα που περνούσα, τώρα γκρινιάζω που είμαι σπίτι και δεν έχει τίποτα και η τιβί..κατάντια!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Σαβ Σεπ 01, 2012 12:21 pm, 1 φορά

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Χαρά!!
Τίνη εγώ ξεχνάω ότι είναι και Σάββατο να φανταστεις... Laughing χαχαχαχα

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ για μενα τωρα που δεν δουλευω... ολες οι μερες ιδιες ειναι!!!
σημερα θα ηθελα να παω καμια βολτιτσα σε καμια μπυραρια... αλλα αργησαμε να το κανονισουμε και κουραστηκαμε κ απο το περπατημα οποτε το αφησαμε!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Γιωτακο κ Τινη μου!!
ναι βρε κοριτσια τι χαλια ειναι αυτα στην τιβι!! Mad Mad

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ισως σας ενδιαφέρει τυχαία το είδα:
http://forum.eimaimama.gr/t14020-topic#497693

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:Ισως σας ενδιαφέρει τυχαία το είδα:
http://forum.eimaimama.gr/t14020-topic#497693

καλο!!! εμεις μπορει να παμε καμια επισκεψη.. .βεβαια τωρα τα εχουμε παρει ολα, αλλα κατι θα βρεθει!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολυ καλο Γιωτακι αλλα μεχρι να μπορεσουμε να παμε δεν θα υπαρχει τπτ!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να μαι κ εγωωωωω.... Γυρίσαμε. Τελικά την ώρα που φτάσαμε εκει εκτός του ότι γινόταν ο χαμός, είχαν κλείσει τς μαγαζιά κ δεν είδα τίποτα.. Γμτ..να περπαταω δεν με αφήνει ο αντρουλης μου κ καθομουν 2 ώρες σε μια καρέκλα.. Γκρρρρ.. Όσο για δώρα κορίτσια κ εγω του είχα πει ότι δεν θέλω τίποτα. Εκείνος είχε σκεφτεί να μου πάρει μια τσάντα απο Lv.. Αλλα τον λυπηθηκα.. Γιατί μάλλον δεν ξέρει τις τιμές σε αυτές που μ´αρέσουν εμένα.. Very Happy
Κ είπα να πάρει κάτι πιο χρήσιμο για το Σπιτι κ για αυτο σκέφτηκα το θερμομιξ. Τώρα που θα το βάζω είναι άλλο θέμα. Θα ζητήσω δώρο κ μια ντουλάπα. χαχαχα...

Περπατησατε ε;; Τυχερουλες, εμένα δεν με αφήνει μέχρι την γωνία να πάω.κάτσε να μπω στην 36 εβδ κ θα του δείξω εγω...
Η πηνελόπη μας που είναι σήμερα;;; Η Σοφια η Βίκυ;που χάθηκαν όλες;;;

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα Αννα!!!!

Ειναι σκ... καλοπερνανε φαινεται τα κοριτσακια!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η Σοφία έχει επισκεψη των πεθερικών στο σπίτι και μάλλον θα πήγαιναν και οι δικοί της από ότι είπε,
οι υπόλοιπες λογικά κανα μπανάκι ή καμια βολτίτσα, σ/κ είναι να ξεσκάσουνε και λίγο...

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
emilou έγραψε:καλησπερα Αννα!!!!

Ειναι σκ... καλοπερνανε φαινεται τα κοριτσακια!!

Το έχω καταλάβει... Very Happy έχω μια Πείνα τώρα.. Κ είπα να αντισταθω κ μην φάω τίποτα βρόμικο, βραζω πατατουλες να τσιμπισω.. ΕΣΥ καλα;;;
Γιωτακι είσαι καλύτερα;; Ωραίο αυτο με το πρεναταλ αλλα εγω τα έχω όλα, μόνο σεντονακια μου λείπουν....Άρα δεν ξέρω αν αξίζει να πάω..

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Αννουλα μου ωραιο το θερμομιξ μακαρι να το επερνα κ εγω αλλα ειναι πανακριβο το ατιμο Mad Mad

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καληνυχτα!!!!

ειπαμε να ξαπλωσουμε νωρις σημερα!!!

καλη συνεχεια!! *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 18!!!* - Σελίδα 23 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 18!!!* - Σελίδα 23 417472 *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 18!!!* - Σελίδα 23 417472

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι Άννα μου είμαι καλύτερα μετά το βραδυνό τηγανητά αυγά με πατάτες... Razz μάλλον ήθελε να λαδωθεί το εντεράκι φαίνεται...
Ναι όντως τώρα πάνω κάτω τα έχουμε πάρει, και ίσως δεν αξίζει την ταλαιπωρία δε θα έχουν μείνει και πολλά, αξίζει όμως για τα έπιπλά αν είναι κάποιο κορίτσι που δεν πήρε ακόμη μπορεί να πάει, αν είναι κοντα, να δει ποιος ξερει..
Καλό βράδυ Έμη μου να έχετε έναν ήσυχο ύπνο... *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 18!!!* - Σελίδα 23 35468

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xara64 έγραψε:γεια σου Αννουλα μου ωραιο το θερμομιξ μακαρι να το επερνα κ εγω αλλα ειναι πανακριβο το ατιμο Mad Mad
Όντως πανάκριβο.. Ελπίζω μόνο να το βολευτω αλλιώς θα φάω ξύλο... Έχει κ η πεθερά μου το πρώτο που έχει βγει..! Μπορεί να είναι κ εικοσαετίας.. Κ φτιάχνει ένα κεικ μουρλια.. Απ´οτι βλέπω μαγειρεύει σπ´ολα, θα δούμε στην πράξη..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτα εμακο κ φρόνημα ε;;;

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καληνυχτα Εμη μου καλη ξεκουραση!!

ναι Αννα μου εχω ακουσει τα καλυτερα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις