Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 33]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω ρωταω αν εφαγε,συνηθως μου το λενε απο μονες τους. Ο μεγαλος τρωει απο την 2η μερα,πρωινο,μεσημεριανο.Η μικρη σημερα πρεπει να εφαγε,αυτη μου λεει οχι η δασκαλα μου ειπε εφαγε.

miki2009 ψαξε στο google στην πολη σου για χαρταποθηκες.Αυτοι εχουν μεγαλη ποικιλια και καλυτερες τιμες (στην Αθηνα τουλαχιστον).

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια ηρθα κι εγω
μετα απο την ιωση που περασαμε πηγαμε σημερα στο σχολειο
λογω του οτι δεν εχει κανει προσαρμογη σημερα εκατσε μεχρι τις 12.30

δεν εκλαιγε ολα κυλησαν μια χαρα
εκτος του οτι μολις πηγα να τον παρω με το που με ειδε εβαλε τα κλαμματα Rolling Eyes

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΟ ΑΝ ΈΦΑΓΕ ΜΟΥ ΤΟ ΛΈΝΕ ΚΑΙ ΜΈΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΓΡΆΦΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΤΡΆΔΙΟ.ΤΟ ΘΈΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΗΝ ΠΟΣΌΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΆΖΟΥΝ ΣΤΟ ΠΙΑΤΆΚΙ.ΌΧΙ ΟΤΙ ΤΡΏΕΙ ΠΟΛΎ Η ΔΙΚΙΆ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΈΡΓΕΙΑ ΘΈΛΩ ΝΑ ΔΩ ΠΌΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΙΔΟΥΛΑ ΤΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΊΔΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΡΆΦΟΥΝ ΠΟΛΎ ΓΕΝΙΚΆ ΠΡΆΓΜΑΤΑ,ΟΤΙ ΉΤΑΝ ΉΣΥΧΗ,ΟΤΙ ΈΦΑΓΕ ΤΟ ΦΑΪ ΤΗΣ,ΟΤΙ ΧΌΡΕΨΕ ΠΟΛΎ(ΣΉΜΕΡΑ ΤΟ ΕΊΔΑ ΑΥΤΌ).ΠΕΣ ΜΟΥ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΆ ΜΟΥ,ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΑΤΕ?ΤΙ ΤΡΑΓΟΎΔΙΑ ΕΊΠΑΤΕ?ΧΟΡΕΨΑΤΕ?ΤΙ ΧΟΡΕΨΑΤΕ?ΚΆΝΑΤΕ ΚΟΥΚΛΟΘΈΑΤΡΟ?ΜΙΛΉΣΑΤΕ ΓΙΑ ΚΆΠΟΙΟ ΘΈΜΑ ΣΉΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ?ΓΙΑ ΠΟΙΟ,ΓΙΑ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ,ΤΟ ΤΡΊΓΩΝΟ,ΤΑ ΧΡΏΜΑΤΑ?ΔΙΑΒΆΣΑΤΕ ΠΑΡΑΜΎΘΙΑ ΠΟΙΑ?ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΆΩ ΝΑ ΜΆΘΩ Η ΘΑ ΜΕ ΔΙΑΟΛΟΣΤΕΙΛΟΥΝ ΆΜΑ ΤΟ ΖΗΤΉΣΩ??ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΆΛΟΓΗ ΟΎΤΕ ΘΈΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΆΝΩ ΈΛΕΓΧΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΆΡΕΣΕ ΝΑ ΞΈΡΩ ΤΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΆΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΛΈΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΣΠΊΤΙ ΓΙΑΤΊ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΟΎΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΙ ΚΑΛΎΤΕΡΑ!!

????????


Επισκέπτης
εμενα μου γραφουν αναλυτικα το καθετι που κανουν αλλα το παιδι αν και το εφαγε ολο ερχεται σπιτι σε μια ωρα και ειναι ετοιμο να μας φαει κι εμας

οσο για τα σχολικα παιδια πολυ καλες τιμες εχει και το perfect toys gr και τα φερνουν και σπιτι

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofia lara έγραψε:ΤΟ ΑΝ ΈΦΑΓΕ ΜΟΥ ΤΟ ΛΈΝΕ ΚΑΙ ΜΈΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΓΡΆΦΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΤΡΆΔΙΟ.ΤΟ ΘΈΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΗΝ ΠΟΣΌΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΆΖΟΥΝ ΣΤΟ ΠΙΑΤΆΚΙ.ΌΧΙ ΟΤΙ ΤΡΏΕΙ ΠΟΛΎ Η ΔΙΚΙΆ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΈΡΓΕΙΑ ΘΈΛΩ ΝΑ ΔΩ ΠΌΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΙΔΟΥΛΑ ΤΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΊΔΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΡΆΦΟΥΝ ΠΟΛΎ ΓΕΝΙΚΆ ΠΡΆΓΜΑΤΑ,ΟΤΙ ΉΤΑΝ ΉΣΥΧΗ,ΟΤΙ ΈΦΑΓΕ ΤΟ ΦΑΪ ΤΗΣ,ΟΤΙ ΧΌΡΕΨΕ ΠΟΛΎ(ΣΉΜΕΡΑ ΤΟ ΕΊΔΑ ΑΥΤΌ).ΠΕΣ ΜΟΥ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΆ ΜΟΥ,ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΑΤΕ?ΤΙ ΤΡΑΓΟΎΔΙΑ ΕΊΠΑΤΕ?ΧΟΡΕΨΑΤΕ?ΤΙ ΧΟΡΕΨΑΤΕ?ΚΆΝΑΤΕ ΚΟΥΚΛΟΘΈΑΤΡΟ?ΜΙΛΉΣΑΤΕ ΓΙΑ ΚΆΠΟΙΟ ΘΈΜΑ ΣΉΜΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ?ΓΙΑ ΠΟΙΟ,ΓΙΑ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ,ΤΟ ΤΡΊΓΩΝΟ,ΤΑ ΧΡΏΜΑΤΑ?ΔΙΑΒΆΣΑΤΕ ΠΑΡΑΜΎΘΙΑ ΠΟΙΑ?ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΆΩ ΝΑ ΜΆΘΩ Η ΘΑ ΜΕ ΔΙΑΟΛΟΣΤΕΙΛΟΥΝ ΆΜΑ ΤΟ ΖΗΤΉΣΩ??ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΆΛΟΓΗ ΟΎΤΕ ΘΈΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΆΝΩ ΈΛΕΓΧΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΆΡΕΣΕ ΝΑ ΞΈΡΩ ΤΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΆΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΛΈΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΣΠΊΤΙ ΓΙΑΤΊ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΟΎΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΙ ΚΑΛΎΤΕΡΑ!!

Aυτα θελω να μαθω κ εγω! Το προγραμμα τους ποιο ειναι. Και αντε να μην μαθω ποια τραγουδια ακριβως (τον Μορμολη τον ακουνε παντως συχνα,το εχω πετυχει Razz ) αλλα τραγουδανε?χορευουν? Μονο αυτο κανουν?
Χθες που πηρα τον μεγαλο εκουγαν τραγουδια κ επλαθαν με τις πλαστελινες. Και ηταν χαμογελαστος (1η φορα) ο μικρος. Τον πηρα κ χαμογελουσε,δεν ηταν στεναχωρημενος.
2μερες που τον εαιρνα καθοταν μονος στο θρανιο κ κλαψουριζε Rolling Eyes Υπεθεσα επειδη ειναι η ωρα που πανε για υπνο καποια παιδια οτι αυτα που καθονται μαζι του πηγαν για ξεκουραση.Αλλα....λογικα δεν θα εβαζε το παιδι να καθησει με τα αλλα>? Ετσι δεν πρεπει κοριτσια>? Και δεν εκαναν τπτ.Απλα ηταν ησυχα...ενω χθες που ειχε μουσικη κ εκαναν πλαστελινες και ειχε κ αλλα παιδακια στο θρανιο ηταν χαρουμενο το παιδι.
Δεν θελω ομως να της λεω καθε μερα κατι,θελω να μπορεσω να μιλησω λιγη ωρα μαζι της κ να συζητησουμε αυτα που απασχολουν εμενα και να μαθω και πως βλεπει το παιδι η δασκαλα.Καταλαβαινετε πως το λεω, να μιλησουμε για να συνεργαστουμε. Ειναι ακυρο τωρα καθε μερα να λεμε κ απο κατι..θελει συζητηση.

????????


Επισκέπτης
ετσι ειναι θελει δουλεια

maria78


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια εμενα 4η μερα και ακομα ωριεται..δε θελει καθολου..τι να κανω?

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις σημερα κοριτσια κατσαμε κανονικα μεχρι τις 1.30
3 μερες προσαρμογη εκανε αλλα επειδη δεν εκλαιγε καθολου εκατσε σημερα κανονικα

σημερα εφαγε ρωτησα και την δασκαλα και ειδα και την λιστα των παιδιων που δεν εφαγαν(δεν ειμασταν μεσα)
και γυριζοντας σπιτι ξαναεφαγε Rolling Eyes ξαφνιαστικα
εφαγε φαγητο,μισο τοστ και ενα μηλο

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και μενα βρε κοριτσια ενω μου λενε οι δασκάλες οτι τρώνε τις περισσοτερες φορές, ύστερα ερχονται και ξανατρώνε !!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria78 έγραψε:κοριτσια εμενα 4η μερα και ακομα ωριεται..δε θελει καθολου..τι να κανω?

Υπομονη και σταθεροτητα.
Πηγε ο αντρας μου σημερα στην ενημερωση απο ψυχολογο που εκαναν οι παιδικοι σταθμοι του δημου.
Το θεμα ηταν η προσαρμογη. Ανεφερε οτι πρεπει αν ειμαστε σταθεροι ακομα κ αν εχουν αντιδρασεις(που ειναι απολυτα φυσιολογικο) ,δλδ τα παμε σχολειο, δεν τα κραταμε σπιτι επειδη μπορει αν φωναξουν,κλαψουν κτλ
Ειπε επισης οτι καλο ειναι οταν εχουμε αντιδραση να φροντιζουμε το πρωι να αφιερωνουμε ενα 10λεπτο για να κανουμε κατι με το παιδι, ενα παραμυθι,λιγο παιχνιδι,ετσι ωστε "να παρει απο εμα ςαυτο που θελει" κ μετα να το παμε σχολειο.
Να μην ρωταμε "πως πηγες?τι εφαγες?με ποιον επαιξες?" κ αλλες ερωτησεις,τα πιεζουμε ετσι.
Να μιλαμε με τις δασκαλες καθημερινα κ για οτι μας απασχολει εστω κ για λιγο.Να υπαρχει συνεργασια μεταξυ μας μπλαμπλαμπλα.


Οταν γυρισε ο αντρας μου μου λεει "υπαρχει ενα ονομα που πρεπει να προσεχουμε..Ερμης"
Το ειπε με ενα υφος,λεω κ εγω κατι εγινε,τι εννοει ο ποιητης..ειναι τελικα ενας πιτσιρικος στην ταξη της κορης μου που βαραει κ τελευταια δαγκωνει κιολας.Ελπιζω να μην της αρπαξει τωρα που προσαρμοζεται κ μετα δεν θα θελει ουτε απ εξω να περναμε!
Εκει μπορουσαν οι γονεις να μιλησουν συγκεκριμενα,για τα παιδια τους ,ηταν κ οι διευθυντριες των σταθμων εκει.
Εκανε κατι ερωτησεις ο αντρας μου κ του ειπε η διευθυντρια οτι ο μεγαλος ειναι καπως κλειστος (οκ,το ειπαμε αυτο,να τον βοηθησετε να ανοιχτει μηπως?...) ,η μικρη μας θα κανει μια αγκαλια πιο ευκολα. Η δασκαλα της μου ειπε οτι προς το παρον θελει να καθεται κοντα της (η μικρη θελει να ειναι κοντα στην δασκαλα της),δεν εχει προσαρμοστει ακομα.

Ο γιος μου εκανε μια φιλη εκει,την Χριστινα (το ξαναεγραψα?), μαλιστα μου το ειπε χαζογελωντας "την αγαπω μαμα" Laughing Laughing και την φωναζει "κοπελια". Πως του κολλησε αυτο δεν ξερω!



εντιτ-->οπου βλεπετε "αν" ειναι "να" (αναγραμματισμος,ειναι χουϊ πια...)

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
No school για εμας σημερα, με πυρετο ο μεγαλος,το μικρο φτερνισμα κ μπουκωμα οποτε και τα δυο σπιτι.Δεν πειραζει,θα κανουμε ενα Long weekend!
Καλημερα!

????????


Επισκέπτης
περαστικα σας

εμας ο μεγαλος πηγε, ο μικρος ειναι απο χτες σπιτι ειναι μπουκωμενος και βηχει

τι να δωσω ρε παιδια? ο γιατρος αμα δεν εχει πυρετο δε δινει τπτ

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:No school για εμας σημερα, με πυρετο ο μεγαλος,το μικρο φτερνισμα κ μπουκωμα οποτε και τα δυο σπιτι.Δεν πειραζει,θα κανουμε ενα Long weekend!
Καλημερα!
Πρεαστκούλια!!!

arco iris έγραψε:περαστικα σας

εμας ο μεγαλος πηγε, ο μικρος ειναι απο χτες σπιτι ειναι μπουκωμενος και βηχει

τι να δωσω ρε παιδια? ο γιατρος αμα δεν εχει πυρετο δε δινει τπτ

Τι να δώσεις δηλαδή; Και με τον πυρετο που δίνει, πλύ είναι. Φυσιολογικό ορό στη μύτη και ντεπόν αν κάνει πυρετό. Ιωσούλα θα είναι, δεν είναι τίποτα λογικά!
Περαστικά σας!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς καταφέραμε και πήγαμε 2 εβδομάδες ολόκληρες και συνεχόμενες χωρίς να αρρωστήσει! Το θεωρώ θαύμα! Βέβαια, ποι μυξούλες από την ίωση που είχε πάθει δεν πέρασαν εντελώς ακόμα. Απ'ό,τι κατάλαβα θα μας συντροφεύουν όλο το χειμώνα!
Πάντως τα πρωινά ακόμα κλαίει και λέει "μαμά". Όταν μπαίνει μέσα είναι μια χαρά.

????????


Επισκέπτης
πνιγεται στο βηχα το καημενο

κανενα spiropent ισως??

εχει και φλεματακια

aerius?? ωχ κι ο γιατρος δε σηκωνει!

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια. Ο δικός μου συνήθισε και δεν κλαίει. Τρώει και το δεκατιανό και το φαγητό του κι τον βλέπω ευδιάθετο. Το μόνο κακό εξακολουθεί να είναι το θέμα του ύπνου που τον δυσκολεύει. Κατά τ'άλλα είμαστε οk.
Για το μπούκωμα η γιατρός μας πέρα από ορό στη μύτη και depon σε περίπτωση πυρετού, για τον βήχα μας δίνει clarytine. 0,5ml για κάθε κιλό και μέχρι 4 μέρες. Ο καημενούλης μου έχει ακόμα φλέμματα και δυσκολεύεται να καταπιεί και μας είπε η γιατρός να κάνουμε λίγη υπομονή αλλιώς να πάρουμε εισπνεόμενο aerolin. Και πολύ νερό εννοείται για να τα αποβάλει ο οργανισμός του. Ήταν ζόρικη αυτή η ίωση.
Κουράγιο ! ! !

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμεις ειμαστε τωρα 3η βδομαδα με αυτον το ρημαδοβήχα.
Στην αρχη ο γιατρος ειπε μονο ορο,
μετα μας εδωσε για 3 μερες σταγονες κορτιζονη (που δεν θυμαμαι πως τις λενε),
ο βηχας επεμενε,την παω να τη δει και εχει ακροαστικά ,
μας σταματαει τις σταγονες και δινει νασονεξ σπρευ για να αποσυμφωρηθει απο τα φλέματα. Το ιδιο βραδυ χτυπησε κι ενα 39 και 3 πυρετο. Ευτυχως δεν συνεχιστηκε. Εχουν περασει 8 μερες εκτοτε κι ακομη βηχει ειδικά στον υπνο. Τωρα πρεπει να σταματησουμε το σπρευ και θα συνεχισουμε μονο ορο. Περαστικα σε ολα τα παιδακια

????????


Επισκέπτης
τον βρηκα τον ντοκτορ

κλασικα

soldesanil και aerolin

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΙ ΜΈΝΑ ΕΧΘΕΣ ΆΡΧΙΣΕ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΈΡΙΧΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΈΝΑ ΒΗΧΑΛΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΕΙ.( ΉΜΑΣΤΑΝ ΈΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΕΜΒΌΛΙΟ).ΦΥΣΙΚΆ ΔΕΝ ΤΟ ΚΆΝΑΜΕ ΘΑ ΔΟΎΜΕ ΑΠΟ ΒΔΟΜΆΔΑ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΗΣ ΔΊΝΩ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΆ ΣΠΙΡΟΠΕΝΤ ΚΑΙ ΝΤΕΠΟΝ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΆ ΜΑΣ...

????????


Επισκέπτης
παιδια κι εγω θα το γυρισω σε σπιροπεντ

το αερολιν το φουσκωνει πολυ το παιδι και βηχει παραπανω

ουφ τι αγχος!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ κοριτσια αχ

εμεις μετα το κρυωμα πηγαμε στο σχολειο(καναμε αερολιν και περασε γρηγορα)

αλλα πηγαμε μονο για 2 μερες!!!!!

ο λογος???

πεμπτη βραδυ μετα την εργοθεραπεια παραπατησε στον δρομο και του πρηστικε ο αστραγαλος
παρασκευη πρωι ο σπυρος χαλια δεν μπορουσε να περπατησει

πηγαμε στο παιδων...κακωση συνδεσμων.. και τωρα εχουμε εναν ωραιοτατο ναρθικα!!!!

1 εβδομαδα θα τον φορεσουμε και μετα ξανα παλι παιδων για ακτινογραφια

το κακο ειναι οτι ενω δεν κανει να περπαταει εκεινος τρεχει!!!!!!!!

τρεχω κι εγω απο πισω του αλλα δεν μπορω να τον κανω να κατσει λιγακι ησυχος

δεν ποναει ευτυχως γιαυτο και το παταει

οποτε αλλη μια εβδομαδα χωρις παιδικο

περαστικα και στα δικα σας κοριτσια

????????


Επισκέπτης
ΑΜΑΝ βρε το παιδι τι κακο ματι το ειδε? περαστικα κοπελα μου κι αγυριστα!

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Περαστικά σε όλα τα παιδάκια! Εγώ την Πέμπτη ξεκίνησα και την μικρή στον παιδικό (η μεγάλη πάει από τον Σεπτέμβριο). Σκεφτόμουνα να την κρατήσω τον χειμώνα σπίτι γιατί πέρισυ ήταν συνεχώς άρρωστη, αλλά τελικά την ξεκίνησα τώρα.
Θα δείξει. Cool Cool Cool
Είμαστε σε περίοδο προσαρμογής, μία ώρα μόνο κάθεται και όταν πάω να την πάρω είναι κλαμένη. Είναι και πολύ κολλημένη επάνω μου η μικρή, δεν ξέρω πόσο καιρό θα μας πάρει, ελπίζω όχι πολύ. Smile

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περαστικα στα μικρα μας,
Στελλα χαμομηλι-μελι-λεμονι δεν το πινει? Βοηθαει στον παραγωγικο βηχα, αυτο δινω εγω κ ορο.
Μπεμπουλης υπομονη ,να σου πω βαλε καμια ταινια μπας κ κατσει.

????????


Επισκέπτης
ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΥΤΟΟΟΟΟ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις