Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
512 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 512 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

athinabehappy

athinabehappy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τίνι μου σε ευχαριστώ.
Ακούστηκε σαν να ανοίγεις ένα γυάλινο βαζάκι με καπάκι βιδωτό...εμένα αυτό μου θύμισε. Κοίταξε εμένα έτρεξαν και αρκετά νερά οπότε το παρακατάλαβα και ήταν πεντακάθαρα, διάφανα, ζεστά και ρευστά σα νερό. Οι πόνοι όλοι εξαφανίζονται. Αν θυμάσαι εγώ είχα θέμα με τα πλευρά μου, υπέφερα αφάνταστα.΄Ε... με το που βγήκε ηρέμησα κατευθείαν.
Η κοιλιά μου ήταν σχετικά ψηλά , αφού όλοι μου έλεγαν ότι δε γεννάω. Αλλά κατέβηκε απότομα μόλις έκανα διαστολή και έκανα κάτι ασκησούλες μαζί με τις μαιες στα όρθια.

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τινη μου συνονοματη κανενα μαλοξ δεν βοηθαει???εμενα με ψιλοβοηθησε παντως

athinabehappy

athinabehappy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας φιλώ γιατί ξυπνήσαμε και πεινάσαμε...είναι η ώρα μας!
Όταν μπορέσω θα ξαναμπώ μέχρι τότε...εγκυούλες υπομονή και με το καλό τα γλυκούλια σας! Γεια σας αγαπούλες μου!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://www.otherside.gr/2012/09/apisteutes-periptwseis-adunatismatos-8/

ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΤΥΨΕΙΣ!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
foteini35 έγραψε:τινη μου συνονοματη κανενα μαλοξ δεν βοηθαει???εμενα με ψιλοβοηθησε παντως

Φωτεινούλα μου, έχω δοκιμάσει ξινόμηλα, γαλατάκι κρύο, λεμόνι χυμό με σόδα φαγητού, μααλόξ, μαστίχα Χίου, ό,τι γιατροσόφι μπορείς να φανταστείς..με ανακουφίζουν προσωρινά για κανένα τεταρτάκι Sad με κόβω για γαστροσκόπηση μετά την εγκυμοσύνη γιατί το πιθανότερο να τσίμπησα κανένα έλκος με τις ^#^%%$^*# που έκανα πριν μείνω έγκυος (βουλιμικά επεισόδια για να μην παχύνω..)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Παρ Σεπ 14, 2012 3:50 am, 1 φορά

Bebamou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marianthi_m έγραψε:
Bebamou έγραψε:
marianthi_m έγραψε:Ευη καλημέρα! εγω δεν την εχω φτιαξει αλλα τα εχω ετοιμα.. και κατι να προκύψει τη φτιάχνω σε 10 λεπτα...
εχεις ΠΗΤ στα γενέθλια μου! Εγω σχω στις 11/10...
Καλα ειναι να ερθει η μαμα σου τοτε.. τι να πω? εχεις καποιο σημάδι οτι θα γεννησεις νωρίτερα?
όχι δεν έχω κάτι μέχρι στιγμής,αλλά διάβασα και τα νέα της Ίνας και προβληματίστηκα.Αύριο θα παώ ρεα που έχω εξέταση και θα δούμε,είναι πολύ νωρίς ακόμη νομίζω,στα γενέθλιά σου ε,κιέγώ έτοιμα τα έχω αλλά ο καλός μου επιμένει να τα βάλουμε μέσα,εσύ που γεννάς?

Eυη εγώ θα πάω στο αρεταίειο. εσυ?
εμένα είναι στο ρεα η γιατρός μου

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
athinabehappy έγραψε:Σας φιλώ γιατί ξυπνήσαμε και πεινάσαμε...είναι η ώρα μας!
Όταν μπορέσω θα ξαναμπώ μέχρι τότε...εγκυούλες υπομονή και με το καλό τα γλυκούλια σας! Γεια σας αγαπούλες μου!

Καλή όρεξη μπεμπάκι!!
Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις, έδωσες τις σωστές! Smile

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσια!!!!!!
αχ μπραβο αθηνα μου δίνεις θαρος γιατι στην πρώτη γεννά υπέφερα ήθελα επισκληριδιο με διαστολή 1!!!!!
αλλα δεν ξερω επειδή πηγα με πρόκληση στης 38 εβδομάδες και λενε πονάει πιο πολυ. γιαυτο θελω να παρω ολο το μηνα μου και να έρθει φυσιολογικά.

ινακι τι πονο νιώθεις πολύ η αντέχετε?

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινη μου γλυκεια ειναι αυτες οι μαλακιες που καναμε που μας φαγανε σοβαρα.. με το στομαχι και εγω υποφερω και οπως ειπες και εσυ δοκιμασα ολα τα γιατροσοφια χωρις αποτελεσμα. ε λοιπον θα αντεξουμε που θα παει αυπνες και ταλαιπωρημενες θα αναμενουμε την υπερτατη χαρα της μητροτητας!
Η Αθηνουλα μας παρηγορησε λιγο με το επισκληριδιο εμας που δε θα κανουμε!

Καλη λοχεια Αθηνα μου να να ειστε παντα ευτυχισμενη με το νινακι σας! παντα γερο και δυνατο!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηρθα κ εγω παλι εκανα δουλιτσες,πηγα λαικη,εφαγα μπριαμακι και τωρα 10 λεπτακια διαλειμμα και ξανα δουλειες να τελειωνουμε θελω το βραδυ να στησουμε την κουνια κ τα υπολοιπα επιπλακια!!

λοιπον κ εγω μαζι με την Νικολ θελω!!!10/10-2012αχχαχαχ βαλτε με στη λιστα!αχαχαχ

Αθηνουλα πολυ μ΄αρεσε η ιστοριουλα του τοκετου σου,δεν ταλαιπωρηθηκες πολυ!!καλη λοχεια κουκλα μου κ να σας ζησει κ παλι ο παιδαρος!!

Εμη μου αντε να μαθουμε νεακια απο τον ντοκτορ!!

Νικολετα μου υπομονη κοριτσακι μου δεν εχεις πολυ ακομα!!κ ευτυχως δεν εχει κ τις ζεστες που ειχε,φαντασου πως ηταν το Ινακι που επρεπε να τις φοραει με τους καυσωνες!!

Στελλιτσα μακαρι να ειμασταν κοντα κ να σε βοηθουσα με τις ετοιμασιες του παρτυ!! Wink

δεν θυμαμαι τπτ αλλο *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 21!!!* - Σελίδα 21 667478

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαρουλα μου,μου πεφτεις και μακρυα βρε παιδι μου να ερθεις να κανεις και τις δικες μου δουλειες που δεν μπορω...τι οιστρος ειναι αυτος που σε επιασε??με το μαλακο κουκλα μου

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φωτεινη μου δυστυχως ειμαι τοσο αγχωδης που δεν μπορω να αφησω τπτ για αυριο μαλλον ολα πρεπει να γινουν τωρα στο τελος ειμαι πτωμα βεβαια αλλα τουλαχιστον φευγει ενα βαρος απο πανω μου!την αλλη εβδομαδα μπαινω κ εγω στον 9ο κ θελω να ειμαι λιγο χαλαρη,βλεπεις βγηκαν κ παρα πολλες δουλειες κ τρελαθηκα!!ελπιζω την επομενη εβδομαδα που εχω κ γιατρο να εχω τελειωσει!!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Koritsia ti wraia lista!! Loipon tha hthela k egw sta genethlia mou stis 30/9 na gennaw..alla edaksei einai nwris ..opote stis 4 exw giatro tha eimai 38w ..den tha m valei xeri?thn allh mera na mhn gennhsw???Ade kala valte me stis 6/10!!!!

Sygkhnhthika me thn dhmosieysh ths giotas alla k me osa diavasa apo thn Athhnoula mas!!!Foverh energeia mas pernas!!!

Tinh wraies oi istories adynatismatos!!!

Egw koritsia xaliaaa koimhthika 9 to prwi me polla zoria,ksypnhsa ponouse frikta i koilia mou,exw diaroia(sorry kiolas) kai eimai upotonikh..parolayta gia kapoio logo to spiti einai gemato skonh k exw douleies..eleos!!!

Emako perimenw neaaaa!!

Anna na xairesai ton Adra sou kai fysika olh sou thn oikogeneia!!Na perasete teleia kai tou xronou me to kainourio sas melos!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πες μου οτι εισαι και αιγωκερος χαρα μου να ερθω στα ισια μου!!!γιατι ετσι ειμαι κι εγω αλλα τωρα που μπαινεις στον μηνα σου μην το παρακανεις...απο την αλλη βεβαια τα ιδια κανω κι εγω μπας και βγει η μικρη μια ωρα αρχιτερα αλλα τιποτα...ισα ισα που ξεπατωνομαι και δεν μπορω ουτε ανασα να παρω μετα..εγω χτες εστησα κουνια και λικνο και εχω ακομα πολλα να κανω στο δωματιο της αλλα δεν θα τα παιξω κιολας...γιατι τα κανω μονη μου και με βοηθαει η μανουλα οποτε μπορει γιατι δουλευει κι αυτη...οποτε ριξε λιγο ρυθμους γιατι θα ερθει η ωρα της γεννας και θα εισαι κομματια κουκλα μου.τα εκανα ετσι στον γιο μου και μολις γεννησα δεν ειχα κουραγιο να κουνηθω...
pepelitsa μου περαστικα κουκλα μου!

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια γεια σας και παλι! Εγω μετα απο 2 βδομαδες ξαπλας πηγα στο mall κ αγορασα με την αδερφη μου επιτελους οσα χρειαζομουν: σεντονακια, μπιμπερο και φορμουλες....τωρα ξεκουραση παλι!!
Πηνελοπη μου περαστικα!Τι επαθες; Σε πειραξε κατι λογικα ε;
Αθηνα μου αποτι καταλαβα ειχες ξεκουραστη γεννα! Μακαρι να εχουμε και οι υπολοιπες!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωχ Φωτεινη μου μη μου λες τετοια!!
Διδυμος ειμαι!!κ εγω μονη μου τα κανω γιατι η μαμα ειναι Θεσσαλονικη κ της ειπα να ερθει αρχες του μηνα,οποτε ολα μονη σημερα πηρα βεβαια κ γυναικα για τα ψηλα πατζουρια,φωτιστικα κ κουρτινες!!

Αννουλα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου κ την κορουλα σου φυσικα κ με το καλο να ερθει κ ο μπομπιρας!!

Πηνελοπακη μου περαστικα καταρχην αλλα δεν κανεις κ ενα τηλ στον γιατρο να του το πεις???

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο Ελενακι μου ξεσκασες λιγακι κ ψωνισες κ πραγματακια με γεια κιολας κ να τα χαρειτε κουκλα μου!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαρουλα μου γι αυτο σου το ειπα μπας και σταματησεις το τρεξιμο,εχεις χρονο...κοριτσακια σας αφηνω προσωρινα για να ξαπλωσω λιγο και τα λεμε το απογευμα φιλια σε ολες!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Skoupiza..Mwre ti name peiraksei afou stis 9 to prwi koimhthika k den eixa faei kati apo tis 2-3 pou phga na ksaplwsw..

Xara mou den ton pernw dioti tha mou perasei ypothetw,hdh eimai kalytera,ftiaxnw k vrasto sththos kotopoulo na faw me lemonaki.
Hthela shmera na kanw k ena swro pragmata,na vapsw malli n akourepsw afeleies kai na paw jumbo gia dwro ths anhpsias k kati teleytaia gia to mwro...den me vlepw tpt apo ayta na kanw.

Elenaki megeia ta pragmatakia koritsaki mou.

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tini egv den eimai kai poly ths apofashs kai ths diaitas opote me vlepo na ginomai 500kila. kai meta exv katathlipsh. opote tha exv to antitheto apotelesma apo ayto poy mas edixes.

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ βαλτε με και μενα στην λιστα 15/10 θελω να γεννησω. γεννησε περυση η αδερφη μου την μικρη μας αναστασια και θελω να εχουν μαζι γενεθλια.

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ χαρα ειχα πηξει 2 βδομαδες στο σπιτι! Το χρειαζομουν!
Μου ειχε γινει αγχος κιολας το οτι δεν ειχα προλαβει να ψωνισω πραγματακια... Τη βαλιτσουλα ακομα να την ετοιμασω. Θηλαστρο πρεπει να παρω στο μαιευτηριο;; Δεν ειχα σκοπο γιατι λογικα θα μου το φερνουν οταν πειναει..

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elena mai filh mas p gennhse ioulio,vevaia me kaisarikh ekeinh,alla dne kserw an paizei rolo ayto eipe pws xreiazetai to thilastro.
Petrwse to sththos ths kai eprepe na kanei malakseis kai na vgalei me thilastro gia na kselafrwsei epeidh thn ponouse arketa k etsi ths xrewsan tou nosokomeiouu.Pare mazi sou den exeis kati na xaseis.

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καταλαβα! Το θεμα ειναι οτι μου χαρισαν ενα και ηταν χαλασμενο και τωρα ειμαι για καινουριο! Στο νοσοκομειο παντως δινουν κ ξενο γαλα , ετσι δεν ειναι; Αν δεν μπορω να βγαλω θα τους πω να δωσουν ξενο στην αρχη..

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελενακι μου οπως τα λεει η Πηνελοπη ειναι κ ειχε πει οτι το χρεωνουν κ 100 ευρω την ημερα Shocked Shocked Shocked οποτε καλυτερα να παρεις!!κ φυσικα μονο το medela το ηλεκτρικο κ εμενα αυτο μου εδωσε η κουμπαρα μου κ μου ειπε οτι ειναι κ αθορυβο κ δεν ποναει βεβαια ειναι τσουχτερο στην τιμη Crying or Very sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις