Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
122 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 122 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 11]

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν νομιζω οτι ολοι οι ελληνες ειναι ρατσιστες θεωρουμαστε απο τους φιλοξενους λαους εγω διαφωνω γενικα με το οτι εχει να κανει με λαθρομεταναστες που σκοτωνουν για να κλεψουν και δεν υπολογιζουν κανεναν.
ρατσιστρια ισως θεωρηθω και εγω για εσας γιατι ειμαι και εγω γονος απο μικρα ασια οπου ζουσε ο προπαππους μου με την οικογενεια του και ηταν ο μονος που γλυτωσε και καταφερε να ερθει ελλαδα ειχαν σφαξει ολους τους υπολοιπους οπως επισης ειχαν βιασει και τις αδερφες τους οι τουρκοι οποτε πως να συμπαθησω εναν τετοιο λαο.
Απο την αλλη στην γερμανια που ταξιδεψα μολις ακουγαν οτι ημασταν ελληνες ξινιζοντουσταν και προσφατα εμαθα απο μια κοπελα που μενει εκει οτι της εκαναν σκηνικο κατι γερμανοι μονο και μονο επειδη ειναι ελληνιδα μεταναστρια και δουλευει και μενει εκει

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και οι Ελληνες που ηταν Γερμανια και αλλου γυρισαν και εχτισαν σπιταρονες...Και επιπλεον το κοστος του να φτιαξεις ενα σπιτι στην αλβανια ειναι απειρως μικροτερο απο εδω...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνώ και εγώ απόλυτα με το κείμενο της κοπελας κατα του ρατσισμου απέναντι στους ανθρωπους με βαση την καταγωγη και τον βαθμο καταντιας τους, το χρώμα και την μυρωδιά τους.

Πολυ καλά βόλεψε παντως η τρομολαγνεία που σπέρνουν τα μπουλντόγκια της ΧΑ.
καπως ετσι ξεχναμε το ουσιαστικό μας πρόβλημα που ειναι η οικονομικη κρισάρα, και ασχολουμαστε με το μεγαλειο του ελληνικου εθνους-
'την βγαζουμε και την συγκρινουμε'- μετραμε ποιος την εχει πιο μεγάλη .,.την πατριδογνωσία, την εθνικοφροσύνη- καραμελίτσες να τις κατεβαζουν τα υπνωτισμένα και να ηδονίζονται με το μεγαλειο του ελληνικου εθνους.
ξυπνατε ωρε....

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Και οι Ελληνες που ηταν Γερμανια και αλλου γυρισαν και εχτισαν σπιταρονες...Και επιπλεον το κοστος του να φτιαξεις ενα σπιτι στην αλβανια ειναι απειρως μικροτερο απο εδω...
στην αλβανια ναι.ειναι και το ιδιο στη σουηδια?τοσο φτηνα ειναι?

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατι ποσοι μεταναστες εφτιαξαν σπιτια διωροφα στην Σουηδια??

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Γιατι ποσοι μεταναστες εφτιαξαν σπιτια διωροφα στην Σουηδια??
με εναν που δουλεψα μια χαρα τα καταφερε.ηταν αξιος 2 δουλειες εκανε!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εεε καλα επειδη ενα η εικοσι στους τοσους μεταναστες καταφερε και τετοιο σημαινει πως ολοι τρωνε με χρυσα κουταλια?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Εεε καλα επειδη ενα η εικοσι στους τοσους μεταναστες καταφερε και τετοιο σημαινει πως ολοι τρωνε με χρυσα κουταλια?
μη κολλας σ'αυτο καυ'αυτο εννοω πως εγω δεν εχω προβλημα με αυτους που δεν με βλαπτουν.ειτε ελληνας ειτε ξενος.αλλα εχω με αυτους που με ζημειωνουν.οπως εχθες.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο που εγιε χθες με ενοχλει και εμενα αλλα οχι λογο θρησκειας/φυλης αλλα λογο φανατισμου...Αν δεν σου αρεσει μια ταινια δεν την βλεπεις...Οπως ειπε και μια κοπελα πανω το ιδιο με ενοχλησε οταν εκαιγαν βιβλια του Καζαντζακη οι δικοι μας..Και για να μην παρεξηγηθω στον θεο πιστευω παρα πολυ...απλα ολα εχουν οριο

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Αυτο που εγιε χθες με ενοχλει και εμενα αλλα οχι λογο θρησκειας/φυλης αλλα λογο φανατισμου...Αν δεν σου αρεσει μια ταινια δεν την βλεπεις...Οπως ειπε και μια κοπελα πανω το ιδιο με ενοχλησε οταν εκαιγαν βιβλια του Καζαντζακη οι δικοι μας..Και για να μην παρεξηγηθω στον θεο πιστευω παρα πολυ...απλα ολα εχουν οριο
ουτε θρησκειας ουτε φυλης συμφωνω βρε καλο μου αλλα καναν και ζημιες.αλλο ομως να καις 500 βιβλια που εσυ τα αγορασες να τα καψεις και αλλο να με βαζεις σε εξοδα τετοιο καιρο.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με την ιδια λογικη τα ιδια εκανα οι δικοι μας αναρχικοι τα τελευταια χρονια παμπολλες φορες...δεν τους διωξαμε απ την χωρα... (τωρα γι'αυτο το "αναρχικοι" ποσο το πιστευω να ισχυει ειναι αλλο θεμα και καλυτερα ας μην το ανοιξουμε και αυτο)

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Με την ιδια λογικη τα ιδια εκανα οι δικοι μας αναρχικοι τα τελευταια χρονια παμπολλες φορες...δεν τους διωξαμε απ την χωρα... (τωρα γι'αυτο το "αναρχικοι" ποσο το πιστευω να ισχυει ειναι αλλο θεμα και καλυτερα ας μην το ανοιξουμε και αυτο)
και παλι μαζι σου!!!!!ξερεις τι βρισιδι εχουν φαει αυτοι?αστο καλυτερα.αλλα επηδει αυτα τα ρεμαλια ηταν δικα μας μια φυλακη και το λογαριασμο στο μπαμπακα τους δε θα εβλαπτε.αι στο καλο με τον καθε χαραμοφαι.

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koukida έγραψε:συμφωνώ και εγώ απόλυτα με το κείμενο της κοπελας κατα του ρατσισμου απέναντι στους ανθρωπους με βαση την καταγωγη και τον βαθμο καταντιας τους, το χρώμα και την μυρωδιά τους.

Πολυ καλά βόλεψε παντως η τρομολαγνεία που σπέρνουν τα μπουλντόγκια της ΧΑ.
καπως ετσι ξεχναμε το ουσιαστικό μας πρόβλημα που ειναι η οικονομικη κρισάρα, και ασχολουμαστε με το μεγαλειο του ελληνικου εθνους-
'την βγαζουμε και την συγκρινουμε'- μετραμε ποιος την εχει πιο μεγάλη .,.την πατριδογνωσία, την εθνικοφροσύνη- καραμελίτσες να τις κατεβαζουν τα υπνωτισμένα και να ηδονίζονται με το μεγαλειο του ελληνικου εθνους.
ξυπνατε ωρε....
έτσι έτσι ακριβώς!!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:filitsaki....παρατηρω οτι εισαι ετοιμη για καυγα. Εγω παλι οχι. Δεν χρειαζεται να επεξεργαζεσαι το ποστ σου. Αστο...και μια συμβουλη, να διαβαζεις 2 κ 3 φορες τι σου γραφουν ,βοηθαει να αντιλαμβανεσαι το υφος του αλλου,αν σε χαρακτηριζουν προσωπικα κτλκτλ και μετα αερχιζεις τις ειρωνειες αφου αυτος ειναι ο τροπος σου. Δεν ειναι ο δικος μου ομως,να εξηγουμαστε γιατι μελλοντικα θα συναντηθουμε κ σε αλλα θεματα εδω μεσα,οκ?
πας να μου βγαλεις κατι που δε με αντιπροσωπευει καθολου.δεν θα μπω στο τρυπακι σου.μονο αυτο θα πω.οι συμβουλες σου δε με ενδιαφερουν και μπορω να επεξεργαζομαι οτι θελω απο τη στιγμη που δε γινομαι αντιληπτη.εδω σταματαω.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..whatever.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α ρε Λίτσα... Ύπουλη και μπαγαπόντισσα...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Α ρε Λίτσα... Ύπουλη και μπαγαπόντισσα...

rabbit

ασχετο με το θεμα,θα κατεβετε καμια βολτα?

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ίσως μετά το γάμο. Όποτε και αν είναι όμως θα ενημερώσω. Θέλω πολύ να σας δω! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ωραία τα λέτε εσείς, εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι οι μουσουλμανοι είναι τόσο φανατισμένοι που αν ξεσηκωθούν κατά των Χριστιανών εδώ στην Ελλάδα την κάτσαμε. δεν είναι τυχαίο που έχουν μαζευτεί τόσοι σε μια Χριστιανική χώρα... θέλω τότε να σας δώ πόσο πολύ θα τους στηρίζετε!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria maroui έγραψε:ωραία τα λέτε εσείς, εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι οι μουσουλμανοι είναι τόσο φανατισμένοι που αν ξεσηκωθούν κατά των Χριστιανών εδώ στην Ελλάδα την κάτσαμε. δεν είναι τυχαίο που έχουν μαζευτεί τόσοι σε μια Χριστιανική χώρα... θέλω τότε να σας δώ πόσο πολύ θα τους στηρίζετε!!
Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 9 966307 εχεις απολυτο δικιο.ουτε να το σκευτω δε θελω..

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ααα κι επιδή ένα σχόλιο δεν θυμάμαι απο ποια ήταν οτι οι Ελληνες υπήρξαν μούλοι και φτωχομπινέδες βάση του video, sorry αλλά εγώ νιώθω ΕΛΛΗΝΙΔΑ του Σωκράτη και του Αριστοτέλη!!! δεν παίζει να μπώ στην διαδικασία να υποστηρίξω πιο πολύ το μουσουλμανο και να υποτιμήσω τον Έλληνα και παρεπιπτώντος και ο μουσουλμανος το μουσουλμανο θα υποστηρίξει αλλά εμείς εδώ στην Ελλάδα είμαστε ανώτερα όντα και τους αγαπάμε όλους αρκεί να μην είναι Ελληνες!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Ίσως μετά το γάμο. Όποτε και αν είναι όμως θα ενημερώσω. Θέλω πολύ να σας δω! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Θυμάστε το Αλβανάκι με την Ελληνική σημαία...... - Σελίδα 9 417472 με το καλο!

maria maroui έγραψε:ωραία τα λέτε εσείς, εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι οι μουσουλμανοι είναι τόσο φανατισμένοι που αν ξεσηκωθούν κατά των Χριστιανών εδώ στην Ελλάδα την κάτσαμε. δεν είναι τυχαίο που έχουν μαζευτεί τόσοι σε μια Χριστιανική χώρα... θέλω τότε να σας δώ πόσο πολύ θα τους στηρίζετε!!

maria maroui έγραψε:ααα κι επιδή ένα σχόλιο δεν θυμάμαι απο ποια ήταν οτι οι Ελληνες υπήρξαν μούλοι και φτωχομπινέδες βάση του video, sorry αλλά εγώ νιώθω ΕΛΛΗΝΙΔΑ του Σωκράτη και του Αριστοτέλη!!! δεν παίζει να μπώ στην διαδικασία να υποστηρίξω πιο πολύ το μουσουλμανο και να υποτιμήσω τον Έλληνα και παρεπιπτώντος και ο μουσουλμανος το μουσουλμανο θα υποστηρίξει αλλά εμείς εδώ στην Ελλάδα είμαστε ανώτερα όντα και τους αγαπάμε όλους αρκεί να μην είναι Ελληνες!!!


καλα να ρωτησω κατι,αλλα γραφουμε αλλα διαβαζετε? ποιος υποστηρξε ποιον? και μονο σαν γυναικα μου σηκωνεται η τριχα με τους μουσουλμανους κ την συμπεριφορα τους απεναντι στις γυναικες. Που ειδες να γραφει καποια οτι εκαναν καλα που βγηκαν?οτι "τι ωραια που ειναι φανατισμενοι" κτλ?

Και οσο για τους φτωχους κτλκτλ εγω το εγραψα.Πιστευω -εγω,αποψη μου- οτι καλο ειναι να θυμαται ο Ελληνας τι εχει περασει σαν λαος...αλλο να γνωριζεις την ιστορια σου και αλλο να εχεις επιλεκτικη μνημη...περασαμε κατοχη,εμφυλιο, πεινασε ο λαος μας,πηγε κατα κυμματα μεταναστης κ εκανε την βρωμοδουλεια για αλλους λαους..αυτη ειναι η προσφατη ιστορια μας. Δεν ειχατε παππουδες εσεις που πεινασαν? που πηγαν φυλακη στον εμφυλιο? αυτο θα μας κανει να ντραπουμε? μονο ο Αριστοτελης ειαι προγονος μας δλδ?

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:


καλα να ρωτησω κατι,αλλα γραφουμε αλλα διαβαζετε? ποιος υποστηρξε ποιον? και μονο σαν γυναικα μου σηκωνεται η τριχα με τους μουσουλμανους κ την συμπεριφορα τους απεναντι στις γυναικες. Που ειδες να γραφει καποια οτι εκαναν καλα που βγηκαν?οτι "τι ωραια που ειναι φανατισμενοι" κτλ?

Και οσο για τους φτωχους κτλκτλ εγω το εγραψα.Πιστευω -εγω,αποψη μου- οτι καλο ειναι να θυμαται ο Ελληνας τι εχει περασει σαν λαος...αλλο να γνωριζεις την ιστορια σου και αλλο να εχεις επιλεκτικη μνημη...περασαμε κατοχη,εμφυλιο, πεινασε ο λαος μας,πηγε κατα κυμματα μεταναστης κ εκανε την βρωμοδουλεια για αλλους λαους..αυτη ειναι η προσφατη ιστορια μας. Δεν ειχατε παππουδες εσεις που πεινασαν? που πηγαν φυλακη στον εμφυλιο? αυτο θα μας κανει να ντραπουμε? μονο ο Αριστοτελης ειαι προγονος μας δλδ?


Φωνή βοώντος εν τη ερήμω..

Στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα..

Άλλα λέει η θεια μου, άλλα ακουν τα αφτιά μου.

Άκρη πάντως δε θα βγει. Και πραγματικά στεναχωριέμαι γιατί η φωνή της λογικής πια θεωρείται φωνή του παραλόγου.

Αλλά θα μου πεις, τι περίμενες; Εδώ μπήκε στο ελληνικό κοινοβούλιο κόμμα που υποστηρίζει τον Αδόλφο. Ποιος να το έλεγε αυτό κάποτε στους ήρωες του '40 που έχασαν τη ζωή τους για να μπορούμε να λέμε ότι έχουμε δημοκρατία.. Αλλά είπαμε, Ο Χίτλερ είναι παρεξηγημένο άτομο και ακόμη δεν τον έχει κρίνει η ιστορία. Έτσι άλλωστε υποστηρίζει το αρχιφασιστόμουτρο. Ας τον πιστέψουμε λοιπόν. Μια ζωή αυτό δεν κάνουμε; Ό,τι μας σερβίρουν το τρώμε.

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και επειδη στο τελευταιο σχολιο πιασατε τις παροιμιες να σας πω κι εγω την πιο καταλληλη..
δουλεια δεν ειχε ο διαολος και ****** τα παιδια του..

Ακρη δεν βγαινει κοριτσια...ο καθενας εχει τις αποψεις του και δυσκολα τις αλλαζει...το μονο που καταφερνουμε ειναι να ΄΄μαλλιοτραβιομαστε΄΄ για το ποια ξερει καλυτερα ιστορια και για το ποια εχει δικιο...
και εμεις που κατηγορουμε τον φανατισμο..με τον ιδιο φανατισμο υπερασπιζομαστε οι μεν τους ελληνες και οι δε τους αλλοδαπους...εγω εχω την γνωμη μου,ποια μπορει να μου την αλλαξει? καμια...οπως και εγω δεν μπορω να αλλαξω την αποψη κανενος..εξαλλου ολοι μιλαμε με βαση τα βιωματα της καθημερινοτητας μας και την λογικη που διαθετουμε...
τουλαχιστον ας λειπουν οι ειρωνιες και οι μπηχτες...εχουμε τοσα πολλα και μεγαλα προβληματα η καθεμια στην καθημερινοτητα μας,στο σπιτι μας και στην ζωη μας που ειναι κριμα να χαλιομαστε και εδω μεσα...

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikoletta10 έγραψε:O ρατσισμός εκδηλώνεται με την μη αναγνώριση ανθρώπινων δικαιωμάτων κυρίως στους ξένους, τους αλλοδαπούς, τους διαφορετικούς. Τα καλοδεχούμενα στο παρελθόν εργατικά
χέρια των μεταναστών αντιμετωπίζονται σήμερα ως φορείς κοινωνικών συμπτωμάτων πχ. εγκληματικότητα, εκμετάλευση και δυστυχία, για τους ντόπιους, ανεργία και φτώχεια. Έχουν αναπτυχθεί αισθήματα ξενοφοβίας και ρατσισμού που εκφράζονται ακόμα σε πολιτικό επίπεδο ή ακόμα και με την βία.

Κάποιοι Έλληνες ρατσιστές έχουν πρόβλημα με το χρώμα των άλλων, άλλοι με τα πιστεύω τους και άλλοι με την καταγωγή τους.
Δεν πρέπει όμως ναξεχνάμε πως όλοι οι άνθρωποι είμαστε ίσοι ανεξάρτητα από τη διαφορετικότητα του καθενός.

Βοηθήστε με....... θέλουν να με κάνουν να ξέχάσω πως είμαι άνθρωπος,θέλουν να με κάνουν να πιστέψω πως για όλα τα κακά που συμβαίνουν στην γειτονιά μου(Κυψέλη)ευθύνονται οι ξένοι.
Βοηθήστε με.........να μην γίνω ρατσίστρια.
Είμαι ΕΛΛΗΝΙΔΑ αγαπώ την ΕΛΛΑΔΑ αλλά βοηθήστε με....να μην την εκθέσω,την Ελλάδα του φωτός,την Ελλάδα του Σωκράτη,του Περικλή,του Ηρώδοτου...της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.....ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!!!!!!!
Ευχαριστώ βρε κορίτσια που μου θυμήσατε... τον Πλάτωνα και τον Αριστοτέλη!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις