Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

251ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Πεμ Νοε 01, 2012 2:27 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζενικο καλημέρα! μπηκες κιόλας στον 4ο ??? σε ποια βδομάδα είσαι?
πόσο σε καταλαβαίνω με τα κιλά! εγώ ήμουν πάντα τσουπωτουλα και τώρα που η εγκυμοσύνη με βρήκε μετά το.καλοκαίρι είχα ήδη 5 κιλά παραπανω. με τα 1-2 που έβαλα αφότου έμεινα έγκυος ας τα να πάνε! κι ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός.

252ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Πεμ Νοε 01, 2012 2:42 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΩΛΙΝΑ26 έγραψε:
xrisili έγραψε:
ΠΩΛΙΝΑ26 έγραψε:
xrisili έγραψε:
ΠΩΛΙΝΑ26 έγραψε:
xrisili έγραψε:
ΠΩΛΙΝΑ26 έγραψε:Καλησπερα σας!!!!Ηρθα και εγω σαν νεο μελος στην ομαδουλα σας!Λεγομαι Πωλινα ειμαι στην 8η εβδομαδα(7w+4d) με ΠΗΤ 29/5/2013!!!Καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες μας!!!!

γειά σου Πωλίνα το ίδιο είμαι και εγώ ακριβώς με πιθανή ημερομηνία 29/05/13.. απο που είσαι?
Καλησπερα!!και μενα την ιδια ημερομηνια μου εδωσε ο γιατρος!!!Εγω ειμαι απο Κομοτηνη αλλα μενω Ηρακλειο,Κρητη!Εσυ απο που εισαι?
Πρωτη σου εγκυμοσυνη?

πλάκα κάνεις... εγώ είμαι απο Ηράκλειο Κρήτης και μένω εδώ. πρώτη εγκυμοσύνη εσένα?
Μικρος που ειναι ο κοσμος ε???Χαχαχαχαχα!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 875502
Ναι ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και εχω αρκετο αγχος, θα ομολογησω τις πιο πολλες φορες αδικαιολογητο αλλα ετσι ειναι η πρωτη φορα!!!


αν είναι δυνατόν απίστευτο ε?μιά απο τα ίδια και εγώ άγχος πολύ...και εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη..σε ιδιωτικό η δημόσιο πάς?
Kαλημερα κοριτσακι!!!Καιρο εχουμε να τα πουμε!Ασε εχει απο το σαββατο ποναει ολο μου το σωμα χθες ανεβασα και δεκατα και γενικα το κρυωατακι με γυροφερνει!!!
Ηρακλειο που μενεις?
Απο πριν την εγκυμσυνη ο γιατρος που ειχα και με παρακολουθουσε και σ'αυτον συνεχιζω ειναι στο ΜΗΤΕΡΑ οποτε λογικα εκει θα παω οταν με το καλο ερθει η ωρα!!!
Εσυ?

Να προσέχεις με τα κρυολογήματα.... εγω πηγαινα στο ασκληπιειο αρχικα αλλα τωρα βρηκα μια καλη γιατρο στο βενιζελειο και παω εκει.. πότε θ ακάνεις την αυχενική διαφάνεια? εγω σε 10 μερούλες...να κανονίσουμε να γνωριστούμε κοριτσάκι και απο κοντά αφου έτοιχε να είμαστε και οι δύο Ηράκλειο και οι δύο με την ίδια ΠΗΤ. τι θα έλεγες?

253ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Πεμ Νοε 01, 2012 2:50 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Despinaki_86 έγραψε:Τζενικο καλημέρα! μπηκες κιόλας στον 4ο ??? σε ποια βδομάδα είσαι?
πόσο σε καταλαβαίνω με τα κιλά! εγώ ήμουν πάντα τσουπωτουλα και τώρα που η εγκυμοσύνη με βρήκε μετά το.καλοκαίρι είχα ήδη 5 κιλά παραπανω. με τα 1-2 που έβαλα αφότου έμεινα έγκυος ας τα να πάνε! κι ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός.

Despinaki είμαι στην 14η εβδομάδα. και εγώ δεν ήμουν καμιά κοκαλιάρα ποτέ. Ξεκίνησα 62-63 κιλά με ύψος 1.62 και τώρα είμαι 68! Ναι πολύ αυτηρότητα ο γιατρός, μου είπε και χαρητολογώντας ''μπράβο, πάμε ντουγρού για τα 30 όταν γεννήσεις Sad !Εσύ με 1-2 κιλά μιά χαρά είσαι!! Πόσων εβδομάδων είσαι; Πάντως σκέφτομαι σοβαρά να ξαναρχίσω διάδρομο (έχω στο σπίτι)μαζί με διατροφή, μην ξεχειλώσω και δε μαζεύομαι μετά!

254ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Πεμ Νοε 01, 2012 3:43 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αν έχεις αντοχές και δυνάμεις για διάδρομο να το κανείς! αλλά ήρεμα πράγματα!
εγώ είμαι 12 βδομαδων οπότε στις 14 βδομάδες μπαίνω στον 4ο??? ανυπομονω!!!
χα! εγώ αμα ξεκινούσα με τα κιλά σου πάντως χαρουμενη θα μουν!!! είμαι κατι παραπάνω δυστυχώς γι αυτό πρέπει να προσέχω!!!!! ουφ κι εχω ένα άγχος κάθε φορά που με ζυγίζει,όχι τίποτα άλλο να κάνουμε υγιή μωρακια πρώτα κ το σώμα θα το στρωσουμε!

255ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Πεμ Νοε 01, 2012 3:53 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Despinaki_86 έγραψε:αν έχεις αντοχές και δυνάμεις για διάδρομο να το κανείς! αλλά ήρεμα πράγματα!
εγώ είμαι 12 βδομαδων οπότε στις 14 βδομάδες μπαίνω στον 4ο??? ανυπομονω!!!
χα! εγώ αμα ξεκινούσα με τα κιλά σου πάντως χαρουμενη θα μουν!!! είμαι κατι παραπάνω δυστυχώς γι αυτό πρέπει να προσέχω!!!!! ουφ κι εχω ένα άγχος κάθε φορά που με ζυγίζει,όχι τίποτα άλλο να κάνουμε υγιή μωρακια πρώτα κ το σώμα θα το στρωσουμε!

Μακάρι!

256ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 04, 2012 4:27 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σ ευχαριστουμε πολυ Αδαμαντίνη! Ν αχαιρεσαι την κουκλίτσα σου!

Τι κανετε κοριτσια? Εγω συνεχιζω ακαθεκτη με τους εμετους. Εχω προβλημα μεγαλο ειδικα με το νερο και τα φρουτα. Διψαω συνεχεια και με το που πιω νερο αμεσως μου ερχεται να τα βγαλω ολα. Το ιδιο και με τα φρουτα... Ειτε τα τρωω ειτε σε χυμο μετα απο λιγο τα βγαζω. Δεν την παλευω αλλο.

απο βαρος πως πατε? Εγω ειμαι -1 κιλο απο την αρχη της εγκυμοσινης...

Την Πεμπτη εχω ραντεβου με το γιατρο και θα κανονισουμε και την Α αυχενικη για την αλλη εβδομαδα.

Η κοιλια μου εχει φουσκωσει πολυυυυυ! Ετσι στην 1η εγκυμοσινη ήμουν στον 5ο μηνα! Στην 2η εγκυμοσινη φουσκωνουν τα οργανα αμεσως...

Στην τραπεζα για να καταλαβετε μου παραχωρουν ηδη προτεραιότητα! Very Happy

257ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 04, 2012 7:10 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Σ ευχαριστουμε πολυ Αδαμαντίνη! Ν αχαιρεσαι την κουκλίτσα σου!

Τι κανετε κοριτσια? Εγω συνεχιζω ακαθεκτη με τους εμετους. Εχω προβλημα μεγαλο ειδικα με το νερο και τα φρουτα. Διψαω συνεχεια και με το που πιω νερο αμεσως μου ερχεται να τα βγαλω ολα. Το ιδιο και με τα φρουτα... Ειτε τα τρωω ειτε σε χυμο μετα απο λιγο τα βγαζω. Δεν την παλευω αλλο.

απο βαρος πως πατε? Εγω ειμαι -1 κιλο απο την αρχη της εγκυμοσινης...

Την Πεμπτη εχω ραντεβου με το γιατρο και θα κανονισουμε και την Α αυχενικη για την αλλη εβδομαδα.

Η κοιλια μου εχει φουσκωσει πολυυυυυ! Ετσι στην 1η εγκυμοσινη ήμουν στον 5ο μηνα! Στην 2η εγκυμοσινη φουσκωνουν τα οργανα αμεσως...

Στην τραπεζα για να καταλαβετε μου παραχωρουν ηδη προτεραιότητα! Very Happy


γεια σου κοριτσακι υπομονη θα περασουν και οι εμετοι.οσο για το φουσκωμα μια απο τα ιδια.
αυριο εχω αυχενικη ελπιζω ολα να πανε καλα

258ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 04, 2012 8:19 am

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια!!!
Εγώ κανονικά είμαι στην ομάδα του Ιουνίου 2013 αλλά η ομάδα αυτή αποτελείτε από 3-4 ατομα, μαζί με μένα και δεν έχει καθόλου συμμετοχή.... Γι αυτό και συνήθως διαβάζω τη δική σας ομάδα..... Sad

Στεφανία είμαι κ εγώ μια από τα ίδια με σένα, ίσως και χειρότερα. Εδώ και 4-5 εβδομάδες δεν μπορώ να πάω πουθενα... κάνω εμετό 3-4 φορές την ημέρα και όταν δεν κάνω, έχω αναγούλες...Δεν μπορώ να φάω τίποτα που έχει πρασινο χρώμα ούτε ωμό ούτε μαγειρεμένο... (μήλο, αχλάδι, σπανάκι, κολοκυθάκι κτλ) και γενικά με ενοχλούν τα περισσότερα φρούτα και λαχανικά. Το μόνο που με ανακουφίζει είναι το γάλα.
Η αλήθεια έιναι πως Φοβάμαι για το μωράκι μου γιατί ώρες ώρες νιώθω πως ζορίζομαι πολύ και πονάει η κοιλία μου κάτω χαμηλά... Πριν 2 εβδομάδες είχα πολλά μαύρα υγρά και η γιατρός μου έιπε πως μπορεί να είναι και από τον εμετο. Πάντως δεν ήταν ούτε αποκολληση ούτε τίποτα τέτοιο. Νιώθεις εσύ κάτι τέτοιο, εννοώ τον πόνο από το τράνταγμα?

259ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 04, 2012 8:58 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:
ariadnh έγραψε:ΕΛΕΟΣ!!!!ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΑ!!!!

Της ζητησα και συγνωμη στο τελος... εγω... αντι να μου ζητησει αυτη.... Βελεπεις επρεπε να επαναάβει το ιδιο αλλες 4 φορες και φοβομουν να καθισω... Της ζητησα συγνωμη γιατι την ταλαιωρησα... Τωρα που θα υποεφρω εγω μια εβδομαδα... Φοβαμαι να παω τουαλετα.. Κραταω τα τσισα μου... Sad
Τι λες τώρα,τι πέρασες;;;Περαστικά σου ευχομαι..
Είμαι κι εγω καινούρια στο φορουμ κι εχω πητ 28/5/13,στο δεύτερο παιδάκι μοου,έχω αυχενική την Τρίτη κι το άγχος είναι ίδιο όπως κι της μικρής μου ,όπου είναι μόλις 11 μηνών..
Εύχομαι καλη εγκυμοσύνη σε όλες ...

260ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 04, 2012 11:40 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:
stefy έγραψε:
ariadnh έγραψε:ΕΛΕΟΣ!!!!ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΑ!!!!

Της ζητησα και συγνωμη στο τελος... εγω... αντι να μου ζητησει αυτη.... Βελεπεις επρεπε να επαναάβει το ιδιο αλλες 4 φορες και φοβομουν να καθισω... Της ζητησα συγνωμη γιατι την ταλαιωρησα... Τωρα που θα υποεφρω εγω μια εβδομαδα... Φοβαμαι να παω τουαλετα.. Κραταω τα τσισα μου... Sad
Τι λες τώρα,τι πέρασες;;;Περαστικά σου ευχομαι..
Είμαι κι εγω καινούρια στο φορουμ κι εχω πητ 28/5/13,στο δεύτερο παιδάκι μοου,έχω αυχενική την Τρίτη κι το άγχος είναι ίδιο όπως κι της μικρής μου ,όπου είναι μόλις 11 μηνών..
Εύχομαι καλη εγκυμοσύνη σε όλες ...

Ασε κοριτσακι μου... μην μου το θυμιζεις... ειχα τους εμετους μου και τις αναγουλες μου ειχα κι αυτο...

Σ ευχαριστω πολυ grammatikaki μου!

Κακαο μου κι εγω φοβαμαι γιατι με τον εμετο τρανταζομαι πολυ συνεχεια... κι εχω και πολυ βηχα ταυτοχρονα εκεινη την ωρα και σφιγγομαι πολυ. Φοβαμαι .... αλλα και στην πρωτη μου εγκυμοσινη ετσι ημουν και τοτε εκανα και περισσοτερους εμετους εφτανα 7-8 ημερισιως! Και δοξα το Θεο ολα πηγαν καλα...Ελπιζω ετσι να πανε ολα καλα για ολες μας και τωρα! Αιμα δεν ειχα καθολου.. Εχω καποιες φορες πονακια χαμηλα που με ψιλοανησυχουν αλλα συνηθως περνανε γρηγορα... Μαλλον εχει να κανει με τα οργανα που μετακινουντε αλλα θα το πω κι αυτο στο γιατρο μου την Πεμπτη!

261ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 04, 2012 11:41 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

[/quote]

γεια σου κοριτσακι υπομονη θα περασουν και οι εμετοι.οσο για το φουσκωμα μια απο τα ιδια.
αυριο εχω αυχενικη ελπιζω ολα να πανε καλα[/quote]

Και με το καλο η αυχενική! Περιμενουμε νέα σου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 417472

262ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 12:40 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια καλημέρα!!! καλως ορίσατε νέες εγκυουλες, ελπίζω να μπαίνετε συχνά να μας γράφετε τα νέα σας!
θέλουν υπομονή οι εμετοι,εγώ ευτυχώς δεν εχω κάνει ούτε έναν,μόνο δυσπεψία εχω πια κατά τ αλλά μια χαρά!
απο κιλά είμαι στο +1,5 και από κοιλία έχει 3-4 μέρες που με κολητες μπλούζες εμφανίζεται πια!!
σημέρα θα μάθουμε κ τ αποτελεσματα απ την pao-a. ελπίζω ν ναι το ίδιο καλά με τις μετρησεις στον υπερηχο της αυχενικης!

263ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 1:01 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
voula1980 έγραψε:
stefy έγραψε:
ariadnh έγραψε:ΕΛΕΟΣ!!!!ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΑ!!!!

Της ζητησα και συγνωμη στο τελος... εγω... αντι να μου ζητησει αυτη.... Βελεπεις επρεπε να επαναάβει το ιδιο αλλες 4 φορες και φοβομουν να καθισω... Της ζητησα συγνωμη γιατι την ταλαιωρησα... Τωρα που θα υποεφρω εγω μια εβδομαδα... Φοβαμαι να παω τουαλετα.. Κραταω τα τσισα μου... Sad
Τι λες τώρα,τι πέρασες;;;Περαστικά σου ευχομαι..
Είμαι κι εγω καινούρια στο φορουμ κι εχω πητ 28/5/13,στο δεύτερο παιδάκι μοου,έχω αυχενική την Τρίτη κι το άγχος είναι ίδιο όπως κι της μικρής μου ,όπου είναι μόλις 11 μηνών..
Εύχομαι καλη εγκυμοσύνη σε όλες ...

Ασε κοριτσακι μου... μην μου το θυμιζεις... ειχα τους εμετους μου και τις αναγουλες μου ειχα κι αυτο...

Σ ευχαριστω πολυ grammatikaki μου!

Κακαο μου κι εγω φοβαμαι γιατι με τον εμετο τρανταζομαι πολυ συνεχεια... κι εχω και πολυ βηχα ταυτοχρονα εκεινη την ωρα και σφιγγομαι πολυ. Φοβαμαι .... αλλα και στην πρωτη μου εγκυμοσινη ετσι ημουν και τοτε εκανα και περισσοτερους εμετους εφτανα 7-8 ημερισιως! Και δοξα το Θεο ολα πηγαν καλα...Ελπιζω ετσι να πανε ολα καλα για ολες μας και τωρα! Αιμα δεν ειχα καθολου.. Εχω καποιες φορες πονακια χαμηλα που με ψιλοανησυχουν αλλα συνηθως περνανε γρηγορα... Μαλλον εχει να κανει με τα οργανα που μετακινουντε αλλα θα το πω κι αυτο στο γιατρο μου την Πεμπτη!


να τα λετε ολα στον γιατρο κοριτσια.εγω ακομη με αποκολληση στο κρεβατι ειμαι.και με κολλησε και η μικρη μια ιωση με βηχα και προσπαθω να βηχω οσο γινεται πιο ομαλα

264ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 1:32 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα!!! καλως ορίσατε νέες εγκυουλες, ελπίζω να μπαίνετε συχνά να μας γράφετε τα νέα σας!
θέλουν υπομονή οι εμετοι,εγώ ευτυχώς δεν εχω κάνει ούτε έναν,μόνο δυσπεψία εχω πια κατά τ αλλά μια χαρά!
απο κιλά είμαι στο +1,5 και από κοιλία έχει 3-4 μέρες που με κολητες μπλούζες εμφανίζεται πια!!
σημέρα θα μάθουμε κ τ αποτελεσματα απ την pao-a. ελπίζω ν ναι το ίδιο καλά με τις μετρησεις στον υπερηχο της αυχενικης!

Καλα απότελεσματα σου εύχομαι κι εγω τα ίδια κι σε αυτή την εγκυμοσύνη κι στην προηγουμενη δεν έκανα ούτε έναν εμετό,τωρα εγώ έχω ήδη πάρει δύο κιλά κι η κοιλια μου φαίνεται λες κι ειμαι ήδη πεντε μηνων,αλλά ετσι γίνεται στη δεύτερη εγκυμοσύνη,το μόνο προβλημα είναι ότι σήμερα ξύπνησα με πονολαιμο,κι εχω πλακωθει στα χαμομήλια ,εύχομαι να μην κολλήσω κι τη μικρή μου,αύριο αυχενική άντε να δούμε αγωνιώ...

265ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 1:34 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα!!! καλως ορίσατε νέες εγκυουλες, ελπίζω να μπαίνετε συχνά να μας γράφετε τα νέα σας!
θέλουν υπομονή οι εμετοι,εγώ ευτυχώς δεν εχω κάνει ούτε έναν,μόνο δυσπεψία εχω πια κατά τ αλλά μια χαρά!
απο κιλά είμαι στο +1,5 και από κοιλία έχει 3-4 μέρες που με κολητες μπλούζες εμφανίζεται πια!!
σημέρα θα μάθουμε κ τ αποτελεσματα απ την pao-a. ελπίζω ν ναι το ίδιο καλά με τις μετρησεις στον υπερηχο της αυχενικης!

Καλα απότελεσματα σου εύχομαι κι εγω τα ίδια κι σε αυτή την εγκυμοσύνη κι στην προηγουμενη δεν έκανα ούτε έναν εμετό,τωρα εγώ έχω ήδη πάρει δύο κιλά κι η κοιλια μου φαίνεται λες κι ειμαι ήδη πεντε μηνων,αλλά ετσι γίνεται στη δεύτερη εγκυμοσύνη,το μόνο προβλημα είναι ότι σήμερα ξύπνησα με πονολαιμο,κι εχω πλακωθει στα χαμομήλια ,εύχομαι να μην κολλήσω κι τη μικρή μου,αύριο αυχενική άντε να δούμε αγωνιώ...

δε θελω να σε απογοητευσω αλλα ετσι ξεκινησ ακαι εγω και ειμαι 3 μερες με βηχα τωρα.με κολλησε η μικρη μου που παει παιδικο καποια ιωση που κυκλοφορει

266ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 1:41 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:
voula1980 έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα!!! καλως ορίσατε νέες εγκυουλες, ελπίζω να μπαίνετε συχνά να μας γράφετε τα νέα σας!
θέλουν υπομονή οι εμετοι,εγώ ευτυχώς δεν εχω κάνει ούτε έναν,μόνο δυσπεψία εχω πια κατά τ αλλά μια χαρά!
απο κιλά είμαι στο +1,5 και από κοιλία έχει 3-4 μέρες που με κολητες μπλούζες εμφανίζεται πια!!
σημέρα θα μάθουμε κ τ αποτελεσματα απ την pao-a. ελπίζω ν ναι το ίδιο καλά με τις μετρησεις στον υπερηχο της αυχενικης!

Καλα απότελεσματα σου εύχομαι κι εγω τα ίδια κι σε αυτή την εγκυμοσύνη κι στην προηγουμενη δεν έκανα ούτε έναν εμετό,τωρα εγώ έχω ήδη πάρει δύο κιλά κι η κοιλια μου φαίνεται λες κι ειμαι ήδη πεντε μηνων,αλλά ετσι γίνεται στη δεύτερη εγκυμοσύνη,το μόνο προβλημα είναι ότι σήμερα ξύπνησα με πονολαιμο,κι εχω πλακωθει στα χαμομήλια ,εύχομαι να μην κολλήσω κι τη μικρή μου,αύριο αυχενική άντε να δούμε αγωνιώ...

δε θελω να σε απογοητευσω αλλα ετσι ξεκινησ ακαι εγω και ειμαι 3 μερες με βηχα τωρα.με κολλησε η μικρη μου που παει παιδικο καποια ιωση που κυκλοφορει

Ωχ κατάλαβα,πόσο είναι η μικρή σου;;
Εχεις βοήθεια,εγώ δυστυχως όχι..

267ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 1:43 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η μικρη μου ειναι 2 χρονων και κατι .τα πρωινα την πηγαινω στον παιδικο και τα απογευματα ειτε η μητερα μου θα με βοηθησει ειτε ο αντρας μου.εσενα δεν σε βοηθαει καθολου ο αντρα σου;

268ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 1:47 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:η μικρη μου ειναι 2 χρονων και κατι .τα πρωινα την πηγαινω στον παιδικο και τα απογευματα ειτε η μητερα μου θα με βοηθησει ειτε ο αντρας μου.εσενα δεν σε βοηθαει καθολου ο αντρα σου;

Με βοηθαει πολυ,οταν ειναι σπιτι,απλα δουλευει ως αργά μερικες μερες την εβδομαδα ετσι είναι λίγο δύσκολο ,αλλά μεχρι στιγμης τα καταφερνω..

269ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 1:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενταξει αμα εχεις και καλη εγκυμοσυνη καλα ειναι.την μικρη σου δεν την πας παιδικο σταθμο;ποσο ειναι;

270ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 1:51 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:Σ ευχαριστουμε πολυ Αδαμαντίνη! Ν αχαιρεσαι την κουκλίτσα σου!

Τι κανετε κοριτσια? Εγω συνεχιζω ακαθεκτη με τους εμετους. Εχω προβλημα μεγαλο ειδικα με το νερο και τα φρουτα. Διψαω συνεχεια και με το που πιω νερο αμεσως μου ερχεται να τα βγαλω ολα. Το ιδιο και με τα φρουτα... Ειτε τα τρωω ειτε σε χυμο μετα απο λιγο τα βγαζω. Δεν την παλευω αλλο.

απο βαρος πως πατε? Εγω ειμαι -1 κιλο απο την αρχη της εγκυμοσινης...

Την Πεμπτη εχω ραντεβου με το γιατρο και θα κανονισουμε και την Α αυχενικη για την αλλη εβδομαδα.

Η κοιλια μου εχει φουσκωσει πολυυυυυ! Ετσι στην 1η εγκυμοσινη ήμουν στον 5ο μηνα! Στην 2η εγκυμοσινη φουσκωνουν τα οργανα αμεσως...

Στην τραπεζα για να καταλαβετε μου παραχωρουν ηδη προτεραιότητα! Very Happy

Stefy δεν μπορεί να σου δώσει τίποτα ο γιατρός για να μην υποφέρεις απο τους εμετούς τουλάχιστον? Κανένα primperan?

271ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 2:05 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:ενταξει αμα εχεις και καλη εγκυμοσυνη καλα ειναι.την μικρη σου δεν την πας παιδικο σταθμο;ποσο ειναι;

Μωρέ είναι μόλις έντεκα μηνών κι η παιδιατρος δεν θέλει τόσο μικρή να την πάω παιδικό σταθμό,φοβάται για τις ιωσεις,ναι ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει ότι είμαι εγκυος,εκτός ότι έχω ψιλοπονάκια χαμηλά που κι που,εσύ είχες αίμα ,πώς κατάλαβες την αποκόλληση,γιατί κι εγώ την φοβάμαι επειδή σηκώνω πολύ τη μικρή μου αγκαλιά..

272ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 2:16 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:
grammatiki έγραψε:ενταξει αμα εχεις και καλη εγκυμοσυνη καλα ειναι.την μικρη σου δεν την πας παιδικο σταθμο;ποσο ειναι;

Μωρέ είναι μόλις έντεκα μηνών κι η παιδιατρος δεν θέλει τόσο μικρή να την πάω παιδικό σταθμό,φοβάται για τις ιωσεις,ναι ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει ότι είμαι εγκυος,εκτός ότι έχω ψιλοπονάκια χαμηλά που κι που,εσύ είχες αίμα ,πώς κατάλαβες την αποκόλληση,γιατί κι εγώ την φοβάμαι επειδή σηκώνω πολύ τη μικρή μου αγκαλιά..

εμενα μου ειχε πει ο γιατρος προσοχη το μωρο ειναι χαμηλα.κολλησα και μια γασττρεντεριτιδα απο την μικρη και ξυπνησα ενα πρωι με αιμοραγια και κομματια.οποτε οπως καταλαβες το καταλαβα αποτομα.ευτυχως δεν το εχασα το μωρο .απλα απο τοτε ενα μηνα τωρα δηλαδη ειμαι ξαπλα και δεν κανω απολυτως τιποτα.σηκωνομαι μονο για να φαω και για να παω τουαλετα

273ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 2:22 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
grammatiki έγραψε:
voula1980 έγραψε:
grammatiki έγραψε:ενταξει αμα εχεις και καλη εγκυμοσυνη καλα ειναι.την μικρη σου δεν την πας παιδικο σταθμο;ποσο ειναι;

Μωρέ είναι μόλις έντεκα μηνών κι η παιδιατρος δεν θέλει τόσο μικρή να την πάω παιδικό σταθμό,φοβάται για τις ιωσεις,ναι ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει ότι είμαι εγκυος,εκτός ότι έχω ψιλοπονάκια χαμηλά που κι που,εσύ είχες αίμα ,πώς κατάλαβες την αποκόλληση,γιατί κι εγώ την φοβάμαι επειδή σηκώνω πολύ τη μικρή μου αγκαλιά..

εμενα μου ειχε πει ο γιατρος προσοχη το μωρο ειναι χαμηλα.κολλησα και μια γασττρεντεριτιδα απο την μικρη και ξυπνησα ενα πρωι με αιμοραγια και κομματια.οποτε οπως καταλαβες το καταλαβα αποτομα.ευτυχως δεν το εχασα το μωρο .απλα απο τοτε ενα μηνα τωρα δηλαδη ειμαι ξαπλα και δεν κανω απολυτως τιποτα.σηκωνομαι μονο για να φαω και για να παω τουαλετα

Τι λες τώρα;;Φαντάζομαι έπαθες σοκ,εύχομαι γρήγορα να τα ξεπεράσεις όλα κι να σηκωθεις απο το κρεββατι..

274ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 2:47 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μονο σοκ;εκλαιγα σε ολη τη διαδρομη γιατι ημουν σιγουρη οτι το ειχα χασει το μωρο.ακομη δεν το εχω ξεπερασει.τις νυχτες ξυπναω και κοιταζομαι αστα

275ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Νοε 05, 2012 3:49 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσι μου εύχομαι γρηγορα να σηκωθεις απ το κρεβάτι κ να πάνε όλα καλά από δω και πέρα!
βούλα πόσων εβδομάδων είπαμε είσαι? με το καλό το δεύτερο!!! εύκολη εγκυμοσυνη κι εύκολη γεννά στο πρώτο??
τ αποτελεσματα αύριο μου παν τελικά! πφφφφ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις