Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
48 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 48 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

626ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 12:10 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα!! Stefy γιατι πιστευεις οτι ειναι υπερβολικη η αποψη σου;; Εγω συμφωνω απολυτα μαζι σου!! Το να θηλασεις ειναι το καλυτερο, αλλα αν δε μπορεις τι να κανεις; Να τα βαψεις μαυρα;; Δε ξερω.... Κ εγω δεν αγχωνομαι. Οτι μου βγει!! Αν βγαλω γαλα θα θηλασω, αν ολα πανε καλα θα κανω φυσιολογικο, αν ειναι το παιδακι μου μια χαρα θα παμε το καλοκαιρι στο χωριο μου....
Το παν ειναι να ειμαστε καλα, δυνατοι, γεροι κ οπως τα φερουν οι καταστασεις!! Αρκει εμεις να ειμαστε ανοιχτοι σε ολα τα ενδεχομενα!!!!

627ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 12:15 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mar1987 έγραψε:Καλημερα!! Stefy γιατι πιστευεις οτι ειναι υπερβολικη η αποψη σου;; Εγω συμφωνω απολυτα μαζι σου!! Το να θηλασεις ειναι το καλυτερο, αλλα αν δε μπορεις τι να κανεις; Να τα βαψεις μαυρα;; Δε ξερω.... Κ εγω δεν αγχωνομαι. Οτι μου βγει!! Αν βγαλω γαλα θα θηλασω, αν ολα πανε καλα θα κανω φυσιολογικο, αν ειναι το παιδακι μου μια χαρα θα παμε το καλοκαιρι στο χωριο μου....
Το παν ειναι να ειμαστε καλα, δυνατοι, γεροι κ οπως τα φερουν οι καταστασεις!! Αρκει εμεις να ειμαστε ανοιχτοι σε ολα τα ενδεχομενα!!!!

ανοιχτοι και πανω απο ολα με καλη ψυχολογια

628ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 12:20 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δυστυχως αυτο το φορουμ εχει πολλα θετικα εχει και πολλα αρνητικα. Ειναι ορισμενα θεματα που κανουν τζιζ... οπως ειναι και αυτο του θηλασμου.. Σε αυτα τα θεματα λοιπον αν διαφοροποιηθεις σου την πεφτουν πολυ ασχημα.... Πλεον εγω προσωπικα δεν συμμετεχω σε αυτα τα θεματα καθολου.

Οι κοπελες που ειναι παλιες στο φορουμ καταλαβαινουν τι λεω...

629ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 12:24 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Δυστυχως αυτο το φορουμ εχει πολλα θετικα εχει και πολλα αρνητικα. Ειναι ορισμενα θεματα που κανουν τζιζ... οπως ειναι και αυτο του θηλασμου.. Σε αυτα τα θεματα λοιπον αν διαφοροποιηθεις σου την πεφτουν πολυ ασχημα.... Πλεον εγω προσωπικα δεν συμμετεχω σε αυτα τα θεματα καθολου.

Οι κοπελες που ειναι παλιες στο φορουμ καταλαβαινουν τι λεω...

εγω καταλαβαινω πολυ καλα τι λες.και εγω εχω παψει προ πολλου να συμμετεχω σε τετοια θεματα εδω μεσα

630ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 12:35 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ας αλλαξω λιγο θεμα!!! Να σας ρωτησω... Εχετε νιωσει το μωρακι σας;; Αν κ επειδη ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη( κ των δυο ε;Wink το νιωθεις λιγο νωριτερα!! Στη πρωτη θυμαστε σε ποια εβδομαδα το πρωτονιωσατε;

631ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 12:37 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mar1987 έγραψε:Ας αλλαξω λιγο θεμα!!! Να σας ρωτησω... Εχετε νιωσει το μωρακι σας;; Αν κ επειδη ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη( κ των δυο ε;Wink το νιωθεις λιγο νωριτερα!! Στη πρωτη θυμαστε σε ποια εβδομαδα το πρωτονιωσατε;

στη πρωτη εγκυμοσυνη σιγουρα μετα τις 18 βδομαδες τωρα σε αυτην νομιζω οτι καταλαβα σημερα γιατι εχω και ενα θεμα με το εντερο μου και την δυσκοιλιοτητα και μπερδευομαι

632ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 12:42 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
Mar1987 έγραψε:Ας αλλαξω λιγο θεμα!!! Να σας ρωτησω... Εχετε νιωσει το μωρακι σας;; Αν κ επειδη ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη( κ των δυο ε;Wink το νιωθεις λιγο νωριτερα!! Στη πρωτη θυμαστε σε ποια εβδομαδα το πρωτονιωσατε;

στη πρωτη εγκυμοσυνη σιγουρα μετα τις 18 βδομαδες τωρα σε αυτην νομιζω οτι καταλαβα σημερα γιατι εχω και ενα θεμα με το εντερο μου και την δυσκοιλιοτητα και μπερδευομαι

Σου ευχομαι αυτο που καταλαβες να ειναι το μωρακι!!!!!! Πρεπει να ειναι ενα απιστευτο συναισθημα!!!! Ανυπομονω!!!!!

633ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 1:34 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mar1987 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Mar1987 έγραψε:Ας αλλαξω λιγο θεμα!!! Να σας ρωτησω... Εχετε νιωσει το μωρακι σας;; Αν κ επειδη ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη( κ των δυο ε;Wink το νιωθεις λιγο νωριτερα!! Στη πρωτη θυμαστε σε ποια εβδομαδα το πρωτονιωσατε;

στη πρωτη εγκυμοσυνη σιγουρα μετα τις 18 βδομαδες τωρα σε αυτην νομιζω οτι καταλαβα σημερα γιατι εχω και ενα θεμα με το εντερο μου και την δυσκοιλιοτητα και μπερδευομαι

Σου ευχομαι αυτο που καταλαβες να ειναι το μωρακι!!!!!! Πρεπει να ειναι ενα απιστευτο συναισθημα!!!! Ανυπομονω!!!!!

ειναι ναι .θα τρελαθεις οταν το νιωσεις .υπομονη πλησιαζει η στιγμη σου και μετα θα πεσει κλωτσια φουλ οσο μεγαλωνει Very Happy

634ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 2:42 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου καλημέρα,καλοσώρισες Μαρία με το καλό το νινάκι σου..
Παλιές μανούλες εννοείται ότι ποτέ δεν κατηγόρησα καμία που δεν θήλασε ,ούτε είναι καλύτερη μητέρα από μένα,γιατι αμα το πάρεις κι αλλιώς μία άλλη κοπέλα που θηλασε για δύο χρόνια θα με θεωρεί εμένα άχρηστη..
Δεν είμαι ποτέ της υπερβολής γενικά σαν άνθρωπος ,δεν θα έκανα ποτέ επίθεση σε καμία μαμά,μη στεναχωριεσαι Στέφη μου συμφωνώ σε πολλά απο αυτά που γράφεις ,έτσι κι αλλιώς κι μόνη μου το έγραψα ότι ο θηλασμός είναι δύσκολος σε σχέση με το ξένο κι επίσης παίζει σημαντικό ρόλο η ψυχολογία,είχα την τύχη να με στηρίζει πολύ η παιδιατρός μου κι να έχω πολύ αυτοπεποιηθηση στον εαυτό μου,πέρασα δύσκολα μέχρι κι τους τρεις μήνες που μετά έστρωσε η μικρή κι μου κοιμόταν κι εμένα σερί..
Το μόνο που διαφωνώ μαζί σου είναι οτι λες ότι ο θηλασμος είναι καλός μέχρι τους έξι το πολύ μέχρι το χρόνο κι ότι μετά βλάπτει τη μαμά αυτό δεν ισχύει,υπάρχουν άρθρα που λένε πόσο καλό κανει στη μαμά κι την προστατεύει από καρκίνο ωοθηκών ,τραχήλου,μήτρας κι μαστού..
Μετά τους έξι μήνες ο θηλασμος προσφέρει στο παιδί προστασίια από τις σοβαρές ασθενειες όπως νόσο του chron,λευχαιμίες σε μικρά παιδια΄,κτλ.όλα αυτά μπορείτε να τα διαβάσετε δεν τα λέω απο το μυαλό μου..
Φυσικά δεν σημαίνει ότι κάποια μαμά που δίνει ξένο το παιδί της θα πάθει κάτι ή μια μαμά που θηλάζει το παιδί της δεν θα πάθει κατι όλα αυτά είναι στατιστικά...Μακρυα από μας..
Γραμματική την επόμενη φορά μην ακούς κανέναν κι τίποτα δεν υπαρχει τζούφια γυναικα κι στις νέες μανούλες θέλω να το δείτε χαλαρά το θέμα θηλασμού δεν΄είναι κι καμια΄επιστημη απλά θέλει καλή ψυχολόγια χωρίς άγχος..

635ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 7:46 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου καλησπέρα!!
Χαίρομαι που η καθεμία έχει την δική της άποψη και μπορούν εκφράζονται όλες οι απόψεις τόσο δημοκρατικά!
Όσο πολύ πιστέυω στα οφέλη του θηλασμού άλλο τόσο κατά της υπερβολής είμαι!
Οπότε κορίτσια μου συμφωνώ μαζί σας, δεν είναι λιγότερο μάνα αυτή που δεν γέννησε φυσιολογικά ούτε και αυτή που δεν θήλασε το μωρό της! Αν είναι δυνατόν!!!

Έχω κρατηθεί προς το παρόν και δεν έχω αγοράσει τίποτα Στέφυ μου αλλά μόλις μάθω το φύλλο θα πάω και θα πάρω τουλάχιστον ένα φορμάκι!
Ρε κορίτσια κάποια στιγμή να μιλήσουμε και για καροτσάκια, έχω αρχίσει την έρευνα αγοράς αλλά σε κανα 2 μηνο θα γίνει η τελική αγορά!

Τι άλλα νέα ???

636ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 8:17 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα Δεσποινα!!! Στο θεμα του καροτσιου ειμαι πολυ τυχερη γιατι θα μου δωσει η ξαδερφη μου!!! Οποτε γλυτωνω ενα σοβαρο εξοδο!! Χιχι!!!
Απο οτι μου εχουν πει φιλες μου εχω καταληξει σε ενα συμπερασμα : καλυτερα να δωσεις καποια χρηματα παραπανω κ να παρεις ενα καλο καροτσι αντι γι'αυτα των 100 € ειδικα αν ειναι το πρωτο παιδι!!
Γιατι θα σου μεινει κ ειναι κατι που θα το χρησιμοποιεις σε καθημερινη βαση κ πολλες φορες μονη σου! Ειδικα αν οδηγεις θα το μπαινοβγαζεις και θα το ανοιγοκλεινεις οποτε πρεπει να ειναι κ ευχρηστο!
Μια- δυο που ξερω που στο πρωτο παιδι πηραν απο τα "οικονομικα" τωρα στο δευτερο θα παρουν καινουριο! Βεβαια ολα σχετικα ειναι!! Αλλα οπως λεει κ ο λαος
' οι φτωχοι πρεπει να αγοραζουν ακριβα' (επειδη ακριβως δεν τους περισσευουν να βγουν απο τη διαδικασια των αλλαγων κ των εξτρα χρηματων
Την εχουμε πατησει κ εμεις κ στο σπιτι κ εχουμε βρεθει να κανουμε διπλα κ τριπλα εξοδα...

637ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 9:01 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κοριτσια κι εγώ χαιρομαι που είμαστε ανοιχτομυαλες κι όχι απόλυτες κι μου αρέσει που υπάρχουν διαφορετικές απόψεις γιατι έτσι μαθαίνεις.
Όσον αφορά το καρότσι Δεσποινούλα κι Μαρία ,εμείς πήραμε το maclaren το xlr δεν είναι πολυκαρότσι,βασικά δεν έχει το port bebe,αλλά εμένα προσωπικά δεν μου χρειάστηκε ,γιατι συνήθως μέσα στο αυτοκίνητο μου κοιμόταν στο καθισματάκι κι επειδή το καρότσι έχει αντάπτορες που έφαπτονται στο καθισματακι του αυτοκινήτου κοιμόταν χωρίς να την ξυπνήσω..
Είμαι ευχαριστημένη από το καρότσι γιατί είναι πολύ ελαφρύ,είναι στενό κι περνάει ανάμεσα απο δέντρα πάνω στο πεζοδρόμιο,ή ανάμεσα απο κολώνες κι δεν αναγκαζεσαι να ο τβγάλεις στο δρόμο για να περάσεις,πάει παντού ,προχωράει πάνω στην άμμο ,μιας κι το καλοκαίρι γυρίσαμε πολλές παραλίες..
Αλλά τώρα αν αγόραζα θα έπαιρνα το bugaboo bee είναι ακόμη πιο ελαφρύ απο το maclaren απλά είναι ακριβό γιατί βγήκε νομίζω περισυ..Το πήρε η κουμπάρα μου κι μου λέει ότι είναι φοβερο,το οδήγησα κι εγώ κι είναι σαν να παίζεις.. Πολυ μου άρεσε,ρίξτε μια ματιά κι στα δύο μήπως κι σας κάνουν..

638ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 9:18 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
voula1980 έγραψε:Καλησπέρα κοριτσια κι εγώ χαιρομαι που είμαστε ανοιχτομυαλες κι όχι απόλυτες κι μου αρέσει που υπάρχουν διαφορετικές απόψεις γιατι έτσι μαθαίνεις.
Όσον αφορά το καρότσι Δεσποινούλα κι Μαρία ,εμείς πήραμε το maclaren το xlr δεν είναι πολυκαρότσι,βασικά δεν έχει το port bebe,αλλά εμένα προσωπικά δεν μου χρειάστηκε ,γιατι συνήθως μέσα στο αυτοκίνητο μου κοιμόταν στο καθισματάκι κι επειδή το καρότσι έχει αντάπτορες που έφαπτονται στο καθισματακι του αυτοκινήτου κοιμόταν χωρίς να την ξυπνήσω..
Είμαι ευχαριστημένη από το καρότσι γιατί είναι πολύ ελαφρύ,είναι στενό κι περνάει ανάμεσα απο δέντρα πάνω στο πεζοδρόμιο,ή ανάμεσα απο κολώνες κι δεν αναγκαζεσαι να ο τβγάλεις στο δρόμο για να περάσεις,πάει παντού ,προχωράει πάνω στην άμμο ,μιας κι το καλοκαίρι γυρίσαμε πολλές παραλίες..
Αλλά τώρα αν αγόραζα θα έπαιρνα το bugaboo bee είναι ακόμη πιο ελαφρύ απο το maclaren απλά είναι ακριβό γιατί βγήκε νομίζω περισυ..Το πήρε η κουμπάρα μου κι μου λέει ότι είναι φοβερο,το οδήγησα κι εγώ κι είναι σαν να παίζεις.. Πολυ μου άρεσε,ρίξτε μια ματιά κι στα δύο μήπως κι σας κάνουν..

Ααα αυτο θα μου δωσει η ξαδερφη μου( το bugaboo). Ειναι καλο δηλαδη ε;;; Τελεια γιατι ντρεπομουν να τη ρωτησω περαιτερω...

639ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 9:34 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια αφηστε τι παθαμε με το καροτσι μας... πονεμενη ιστορια... Ειχαμε παρει το Peg Perego και το ειχαμε παρει και σε ενα τελειο χρωμα που ειναι τελειο και για κοριτσακια και για αγορακια.... Γκρι ανοιχτο με γκρι σκουρο ο συνδυασμος και ειχε και γκρι βουλες... Υπεροχο... και πανακριβο τουλαχιστον για την δικη μας τσεπη.... Ο αντρας μου σε μια εξοδο μας το ξεχασε εξω απο το αυτοκινητο... απομακρυνθικαμε απο το σημειο.... και οταν το καταλαβαμε και γυρισαμε ηταν πλεον αργα.... μας το ειχαν κλεψει... Και τωρα εχουμε παρει στην Στελλίτσα μας μια μπουρδα της chicco απο τα jumbo το οποιο δεν μου αρεσει καθολου.. αλλα δεν ειχαμε την δυνατοτητα για αλλο. Ηταν τελειο το καροτσι... λιγο βαρυ.... αλλα θηριο... ανεβαινες κι εσυ πανω απο ηθελες... δεν καταλαβαινε τιποτα. Κι αυτη η βλακεια της chicco που εχω αλλωστε τωρα το ιδιο βαρυ ειναι ...

Το Maclaren ειναι κι αυτο πολυ ομορφο.. πιο ελαφρυ απο τα αλλα... αλλα δεν ειναι το ιδιο ανθεκτικο.

Μου λειπει το καροτσι μας!!!!!!!!!!

640ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Σαβ Νοε 24, 2012 9:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Κοριτσια αφηστε τι παθαμε με το καροτσι μας... πονεμενη ιστορια... Ειχαμε παρει το Peg Perego και το ειχαμε παρει και σε ενα τελειο χρωμα που ειναι τελειο και για κοριτσακια και για αγορακια.... Γκρι ανοιχτο με γκρι σκουρο ο συνδυασμος και ειχε και γκρι βουλες... Υπεροχο... και πανακριβο τουλαχιστον για την δικη μας τσεπη.... Ο αντρας μου σε μια εξοδο μας το ξεχασε εξω απο το αυτοκινητο... απομακρυνθικαμε απο το σημειο.... και οταν το καταλαβαμε και γυρισαμε ηταν πλεον αργα.... μας το ειχαν κλεψει... Και τωρα εχουμε παρει στην Στελλίτσα μας μια μπουρδα της chicco απο τα jumbo το οποιο δεν μου αρεσει καθολου.. αλλα δεν ειχαμε την δυνατοτητα για αλλο. Ηταν τελειο το καροτσι... λιγο βαρυ.... αλλα θηριο... ανεβαινες κι εσυ πανω απο ηθελες... δεν καταλαβαινε τιποτα. Κι αυτη η βλακεια της chicco που εχω αλλωστε τωρα το ιδιο βαρυ ειναι ...

Το Maclaren ειναι κι αυτο πολυ ομορφο.. πιο ελαφρυ απο τα αλλα... αλλα δεν ειναι το ιδιο ανθεκτικο.

Μου λειπει το καροτσι μας!!!!!!!!
!!

λογικα το ιδιο πρεπει να εχουμε στεφανια καροτσι.αυτο που σας εκλεψαν εννοω.απλα εμας ειναι γκρι με λιλα.τελειο καροτσι χωραει και πραγματα απο κατω και θηριο να κατσει και αλλος αν ειναι επανω Very Happy

641ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 1:29 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια μου!
Απ την μέχρι τώρα έρευνα αγοράς κι εγώ σε peg perego έχω καταλήξει. Στο book το καφέ σκούρο με γκρι με την ενιαία ειδική λαβή! Έπαθα πλάκα με το πόσο εύκολα κινείται και στρίβει. Είναι το τριπλό με καθισματάκι και πορτ μπεμπε και επειδή έτυχε να το έχει γνωστός μας σε μαγαζί του θα το πάρουμε σε τιμή κόστους. Απλά ήθελα και την γνώμη σας μήπως είναι απ αυτά που είναι μόνο μάρκα και τίποτα άλλο! Μας είπαν ότι και Γενάρη να πάμε ίδια τιμή θα μας κάνει οπότε τότε μας βλέπω να το παίρνουμε. Εγώ απ την άλλη δεν οδηγώ οπότε δεν με πολυνοιάζει πόσο έυκολα ανοίγει ή κλείνει.

642ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 1:32 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια μου!
Απ την μέχρι τώρα έρευνα αγοράς κι εγώ σε peg perego έχω καταλήξει. Στο book το καφέ σκούρο με γκρι με την ενιαία ειδική λαβή! Έπαθα πλάκα με το πόσο εύκολα κινείται και στρίβει. Είναι το τριπλό με καθισματάκι και πορτ μπεμπε και επειδή έτυχε να το έχει γνωστός μας σε μαγαζί του θα το πάρουμε σε τιμή κόστους. Απλά ήθελα και την γνώμη σας μήπως είναι απ αυτά που είναι μόνο μάρκα και τίποτα άλλο! Μας είπαν ότι και Γενάρη να πάμε ίδια τιμή θα μας κάνει οπότε τότε μας βλέπω να το παίρνουμε. Εγώ απ την άλλη δεν οδηγώ οπότε δεν με πολυνοιάζει πόσο έυκολα ανοίγει ή κλείνει.

Καλημερααααα! ΑΝοιγει και κλεινει πολυ ευκολα... Το μειονεκτημα που εχει ειναι οτι ειναι βαρυ και ειναι δυσκολο να το σηκωσεις για να το βαλεις στο αυτοκινητο. Αλλα μην φανταστεις οτι σε βαρος διαφερει και πααααρα πολυ απο τα περισσοτερα κοριτσια. Ολα στο στυλ το δικο του... τα χειμωνιατικα καροτσια... πανω κατω το ιδιο βαρος εχουν! Προσωπικα το συστηνω ανεπιφυλακτα!

643ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 1:39 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποσο σου βγαινουν ολα αυτα μαζι δηλαδη δεσποινα;και εγω το συστηνω ανεπιφυλακτα.για εμενα το βασικοτερο ειναι να κινεται ευκολα να μη σου βγαζει την πιστη.οσο για βαρος δεν το σηκωσα ποτε παντα τον αντρα μου εβαζα να το βαζει και να το βγαζει απο το αμαξι.

644ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 2:31 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε κοριτσια ειχα υποσχεθε να σας πω το ονομα της κρεμας για τις ραγαδες ππου βαζω!

Λεγεται Prevenstria και ειναι της Frezyderm και ειναι καταλληλη κατα την εγκυμοσινη! Υπαρχει και αντιστοιχη της ιδιας εταιρειας για μετα την εγκυμοσινη!

645ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 2:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Ρε κοριτσια ειχα υποσχεθε να σας πω το ονομα της κρεμας για τις ραγαδες ππου βαζω!

Λεγεται Prevenstria και ειναι της Frezyderm και ειναι καταλληλη κατα την εγκυμοσινη! Υπαρχει και αντιστοιχη της ιδιας εταιρειας για μετα την εγκυμοσινη!

http://www.e-pharm.gr/Product/199/Page/143/el/

αυτη λες;

646ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 2:48 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι!!!

647ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 2:54 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Ναι!!!

οκ κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ

648ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 2:58 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα και απο μενα κοριτσια μου!! Και εγω αυτη την κρεμα εχω παρει παρολο που μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι ακομα νωρις! Το μονο που με προβληματισε ειναι οτι εχει parabens και το τελευταιο διαστημα εχω ακουσει τοσα πολλα γι'αυτα! Ποια ειναι η γνωμη σας?

649ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 3:09 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kately12 έγραψε:Καλημερα και απο μενα κοριτσια μου!! Και εγω αυτη την κρεμα εχω παρει παρολο που μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι ακομα νωρις! Το μονο που με προβληματισε ειναι οτι εχει parabens και το τελευταιο διαστημα εχω ακουσει τοσα πολλα γι'αυτα! Ποια ειναι η γνωμη σας?


εχει parabens;μμμμ δεν ειναι καλο αυτο

650ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 26 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Νοε 25, 2012 3:14 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ειμαι ενημερη.... Μου την συστησαν σαν την πιο αποτελεσματικη... Και γενικοτερα την Frezyderm σαν εταιρεια την εμπιστευομαι παρα πολυ ... Αλλα δεν το γνωριζω αυτο που μου λες... Μην σου λεω ψεμματα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις