Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
232 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 232 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

901ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 2:13 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tzeniko έγραψε:
Nancy82 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Τι χαζός καιρός! Κι εγώ ήρθα στο γραφείο Sad Πόσο θα ήθελα να ήμουν στο κρεβάτι μου κάτω από το πάπλωμα με αυτόν τον καιρό! Νυστάαααζω! Δέσποινα πίστεψέ με θα έρθουν και τα δικά μου τα κιλά !Ήδη αισθάνομαι πιο πρησμένη σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα! Αφήστε που νομίζω πως μέσα σε δύο μέρες μεγάλωσε η κοιλιά μου κι άλλο! Έχω την αίσθηση ότι θα σκάσω! Χαχαχα!
Νάντια μη σκας καθόλου με τον ύπνο! Εγώ σχεδόν από την αρχή κοιμάμαι ατελείωτες ώρες! Και θέλω κι άλλο. Και άντε τώρα δουλεύω και κουράζεται ο οργανισμός μου... Πριν ένα μήνα που είχα αναρρωτική και δεν δούλευα κοιμόμουν 11 το βράδυ με 11-12 το πρωί συν ένα δίωρο το μεσημέρι! Εκεί να δεις ύπνο. Ο άντρας μου απορούσε! Και όχι μόνο! Χα,χα,χα! Ελπίζω μόνο όταν έρθει το μωρό να μην περάσουμε στο άλλο άκρο!Δεν θα το αντέξω όσα αποθέματα ύπνου και να έχω!
Σας βλέπω πολύ ενημερωμένες με τα ζώδια! Εγώ δεν σκαμπάζω από αυτά και δεν πολυασχολούμαι! Δεν έχω ιδέα από ζώδια και τα χαρακτηριστικά τους! Οπότε μαθαίνω από εσάς!

Nancy με το καλό να έρθει το μωρό σου! Να σε ρωτήσω κάτι, όταν είχες πάρει αναρωτική τι διαδικασία είχες ακολουθήσει για να την πάρεις και ο μισθός σου ήταν ο ίδιος όσο έλειπες?
Κοπέλα μου στην αναρρωτική ο μισθός μου ήταν ο ίδιος εκτός κάποιου επιδόματος που παίρνω όταν δουλεύω Σάββατο, το οποίο επειδή δεν δούλεψα δεν το πήρα. Όσο για την αναρρωτική -ανήκω στο δημόσιο- μου έγραψε ο γυναικολόγος μου ότι πρέπει λόγω του προβλήματος που είχα (αίμορραγία) να καθίσω ένα μήνα και στη συνέχεια από τη δουλεία μου με παραπέμψαν σε επιτροπή οπότε και έβγαλε σχετική γνωμάτευση και πήρα αναρρωτική. Πάντως δεν τους είδα και ιδιαίτερα να κολλάνε! Μη σου πω ισχύει αυτό που λέει η Στέφη. Δεν παίζουνε με αυτά τα πράγματα και στη δίνουν κατευθείαν.

902ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 2:16 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

903ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 2:23 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ασχετο... να μην ξεχασετε να αγορασετε αυτο!http://www.anatello.gr/cart/Yoomi.html Σου λυνει τα χερια!!! Δυστυχως το ανακαλυψα πολυ αργα για την Στελλίτσα αλλα για τον μπομπιρακο μου θα το παρω οπωσδηποτε! Ποσες φορες ημασταν εξω και ηταν η ωρα να ταισουμε την μικρη και ψαχναμε σαν τρελοι να βρουμε βραστο νερο...

904ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 3:05 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

Κατάλαβα.. πήγες και υπέρηχο στην επιτροπή;

905ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 3:11 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ πάντως υπέρηχο δεν πήγα. Μόνο τη βεβαίωση του γιατρού και αυτό έφτανε!

906ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 3:17 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

Κατάλαβα.. πήγες και υπέρηχο στην επιτροπή;

Εγω για 1 εβδομαδα δεν περασα καν επιτροπη... Επιτροπη περνας για πολλες μερες... μηνα και πανω..

Εγω τοτε δεν ειχα επικαλεστει αιμοραγια... Απλα εκανα 7-8 εμμετους την ημερα...

Δεν μου ειχαν ζητησει τιποτα απολυτως.

Ασχετο... Εμμετους κανει καμια σας ακομη ή μονο εγω εχω αυτο το προσον? Εχουν μειωθει πολυ αλλα κανω ακομη.. κι εχτες παλι εκανα...

907ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 3:56 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
tzeniko έγραψε:
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

Κατάλαβα.. πήγες και υπέρηχο στην επιτροπή;

Εγω για 1 εβδομαδα δεν περασα καν επιτροπη... Επιτροπη περνας για πολλες μερες... μηνα και πανω..

Εγω τοτε δεν ειχα επικαλεστει αιμοραγια... Απλα εκανα 7-8 εμμετους την ημερα...

Δεν μου ειχαν ζητησει τιποτα απολυτως.

Ασχετο... Εμμετους κανει καμια σας ακομη ή μονο εγω εχω αυτο το προσον? Εχουν μειωθει πολυ αλλα κανω ακομη.. κι εχτες παλι εκανα...

εγω εχω περασει 2 φορες επιτροπη.αν δεν εχεις καποιο χαρτι στο χερι σου στη παρουσα φαση υπερηχο πως να σου χορηγησει αδεια;αφου ζηταει να το δει ο γυναικολογος στο ικα αλλιως σε εξεταζει.μετα η επιτροπη απλα τυπικα σου γραφει τις ημερες αδειας.οσο για τα λεφτα ναι παιρνεις λιγο λιγοτερα.

908ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 3:56 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κοριτσακια!
Μιας που λεμε για ικα κι άδειες ξέρει καμία με ορισμένου χρόνου συμβάσεις τι γίνεται?
Από εμετούς τίποτα απ την αρχή μέχρι τώρα ευτυχώς!
Περιμενουμε και την Γεωργια με τον υπερηχο καρδιάς να μας πει νεότερα!

909ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 3:57 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Ασχετο... να μην ξεχασετε να αγορασετε αυτο!http://www.anatello.gr/cart/Yoomi.html Σου λυνει τα χερια!!! Δυστυχως το ανακαλυψα πολυ αργα για την Στελλίτσα αλλα για τον μπομπιρακο μου θα το παρω οπωσδηποτε! Ποσες φορες ημασταν εξω και ηταν η ωρα να ταισουμε την μικρη και ψαχναμε σαν τρελοι να βρουμε βραστο νερο...

εγω ειχα παντα τον θερμος μαζι αλλα σιγουρα αυτο το μπιμπερο πιανει λιγοτερο χωρο απο το θερμος.θα το εχω υποψην μυο σε ευχαριστω

910ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 3:58 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμετους εγω δεν εκανα ποτε.μια εκανα και καλη με γαστρεντεριτιδα ομως.λογικα θα σου σταματησουν ομως οπου να ΄ναι

911ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:00 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
tzeniko έγραψε:
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

Κατάλαβα.. πήγες και υπέρηχο στην επιτροπή;

Εγω για 1 εβδομαδα δεν περασα καν επιτροπη... Επιτροπη περνας για πολλες μερες... μηνα και πανω..

Εγω τοτε δεν ειχα επικαλεστει αιμοραγια... Απλα εκανα 7-8 εμμετους την ημερα...

Δεν μου ειχαν ζητησει τιποτα απολυτως.

Ασχετο... Εμμετους κανει καμια σας ακομη ή μονο εγω εχω αυτο το προσον? Εχουν μειωθει πολυ αλλα κανω ακομη.. κι εχτες παλι εκανα...

εγω εχω περασει 2 φορες επιτροπη.αν δεν εχεις καποιο χαρτι στο χερι σου στη παρουσα φαση υπερηχο πως να σου χορηγησει αδεια;αφου ζηταει να το δει ο γυναικολογος στο ικα αλλιως σε εξεταζει.μετα η επιτροπη απλα τυπικα σου γραφει τις ημερες αδειας.οσο για τα λεφτα ναι παιρνεις λιγο λιγοτερα.

Το οτι ειμαι εγκυος φαινοταν στο βιβλιαριο μου γιατι ειχα κανει τοσες εξετασεις και ειχα και φαρμακα... και πηγα στον γυναικολογο που μου τα εγραφε και μου την εδωσε την αδεια. Εσυ ποσες μερες ειχες ζητησει τοτε και περασες απο επιτροπη?

912ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:00 am

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kakao_28 στις Δευ Δεκ 03, 2012 4:04 am, 1 φορά

913ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:01 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kakao_28 έγραψε:
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

Το ρώτησα προχθές σχετικά με τον ιδιωτικό αλλά επειδή δε με πιάνει δεν τα θυμάμαι καλα. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 911307
Πάντως το σίγουρο είναι πως παίρνεις και ένα ποσό αρκετά μεγάλο από τον ΟΑΕΔ. Είναι νομίζω το ποσο των εργοδοτικών εισφορών.
Μου το είπε η Υπέυθυνη προσωπικού στην εταιρία που δούλευα: Συνολικά το ποσο που παίρνεις τους 4 μήνες (κύηση & λοχεία) είναι παραπάνω από 4 μισθούς. Ρωτήστε το!!!
Και σίγουρα θυμάμαι πως τα παίρνεις μετα τη λήξη του 4μηνου.


Κοριτσια για αναρρωτικη αδεια για τωρα μιλαμε... μην μπερδευστε

914ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:10 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
tzeniko έγραψε:
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

Κατάλαβα.. πήγες και υπέρηχο στην επιτροπή;

Εγω για 1 εβδομαδα δεν περασα καν επιτροπη... Επιτροπη περνας για πολλες μερες... μηνα και πανω..

Εγω τοτε δεν ειχα επικαλεστει αιμοραγια... Απλα εκανα 7-8 εμμετους την ημερα...

Δεν μου ειχαν ζητησει τιποτα απολυτως.

Ασχετο... Εμμετους κανει καμια σας ακομη ή μονο εγω εχω αυτο το προσον? Εχουν μειωθει πολυ αλλα κανω ακομη.. κι εχτες παλι εκανα...

εγω εχω περασει 2 φορες επιτροπη.αν δεν εχεις καποιο χαρτι στο χερι σου στη παρουσα φαση υπερηχο πως να σου χορηγησει αδεια;αφου ζηταει να το δει ο γυναικολογος στο ικα αλλιως σε εξεταζει.μετα η επιτροπη απλα τυπικα σου γραφει τις ημερες αδειας.οσο για τα λεφτα ναι παιρνεις λιγο λιγοτερα.

Το οτι ειμαι εγκυος φαινοταν στο βιβλιαριο μου γιατι ειχα κανει τοσες εξετασεις και ειχα και φαρμακα... και πηγα στον γυναικολογο που μου τα εγραφε και μου την εδωσε την αδεια. Εσυ ποσες μερες ειχες ζητησει τοτε και περασες απο επιτροπη?

και στην εδωσε ετσι χωρις προβλημα;ασε εγω εχω παρει 2 μηνες αδεια.απλα ρωτησα και μου ειπαν στο ικα οτι δικαιουσαι 15 μερες τον χρονο .μετα και για μια μερα θα πρεπει να περνας απο επιτροπη

915ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:12 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
tzeniko έγραψε:
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

Κατάλαβα.. πήγες και υπέρηχο στην επιτροπή;

Εγω για 1 εβδομαδα δεν περασα καν επιτροπη... Επιτροπη περνας για πολλες μερες... μηνα και πανω..

Εγω τοτε δεν ειχα επικαλεστει αιμοραγια... Απλα εκανα 7-8 εμμετους την ημερα...

Δεν μου ειχαν ζητησει τιποτα απολυτως.

Ασχετο... Εμμετους κανει καμια σας ακομη ή μονο εγω εχω αυτο το προσον? Εχουν μειωθει πολυ αλλα κανω ακομη.. κι εχτες παλι εκανα...

εγω εχω περασει 2 φορες επιτροπη.αν δεν εχεις καποιο χαρτι στο χερι σου στη παρουσα φαση υπερηχο πως να σου χορηγησει αδεια;αφου ζηταει να το δει ο γυναικολογος στο ικα αλλιως σε εξεταζει.μετα η επιτροπη απλα τυπικα σου γραφει τις ημερες αδειας.οσο για τα λεφτα ναι παιρνεις λιγο λιγοτερα.

Το οτι ειμαι εγκυος φαινοταν στο βιβλιαριο μου γιατι ειχα κανει τοσες εξετασεις και ειχα και φαρμακα... και πηγα στον γυναικολογο που μου τα εγραφε και μου την εδωσε την αδεια. Εσυ ποσες μερες ειχες ζητησει τοτε και περασες απο επιτροπη?

και στην εδωσε ετσι χωρις προβλημα;ασε εγω εχω παρει 2 μηνες αδεια.απλα ρωτησα και μου ειπαν στο ικα οτι δικαιουσαι 15 μερες τον χρονο .μετα και για μια μερα θα πρεπει να περνας απο επιτροπη

Ναι σου λεω.. Πανευκολα! Κι εγω ζητησα μια μερα και μου λεει τι να σου κανει μια μερα... παρε μια εβδομαδα! Μπορει να ετυχα στην περιπτωση τι να πω...

916ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:14 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ετυχες στη περιπτωση εγω τη πρωτη φορα εστειλα τον αντρα μου να του δειξει υπηερχο να μου γραψει αδεια και του λεει ο γυναικολογος του ικα καλα η ιδια δε μπορει να ερθει;μα εχει σοβαρη αποκολληση του λεει ο αντρας μου.και απανταει αυτος.και στον γιατρο της πως παει να κανει υπερηχο;οποτε τη δευτερη φορα πηγα εγω και τον αποστομωσα σε καθε μαλακια που ελεγε

917ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:18 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
nantiaf έγραψε:Γραμματικη αυτο το μαγαζι ειναι:

http://www.anatello.gr/cart/Carriwell-soutien-thilasmou-xoris-rafes.html

σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου σου ειμαι υποχρεη

Καθολου υπόχρεη βρε, σιγά το πράμα!

918ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:20 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
tzeniko έγραψε:
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

Κατάλαβα.. πήγες και υπέρηχο στην επιτροπή;

Εγω για 1 εβδομαδα δεν περασα καν επιτροπη... Επιτροπη περνας για πολλες μερες... μηνα και πανω..

Εγω τοτε δεν ειχα επικαλεστει αιμοραγια... Απλα εκανα 7-8 εμμετους την ημερα...

Δεν μου ειχαν ζητησει τιποτα απολυτως.

Ασχετο... Εμμετους κανει καμια σας ακομη ή μονο εγω εχω αυτο το προσον? Εχουν μειωθει πολυ αλλα κανω ακομη.. κι εχτες παλι εκανα...

εγω εχω περασει 2 φορες επιτροπη.αν δεν εχεις καποιο χαρτι στο χερι σου στη παρουσα φαση υπερηχο πως να σου χορηγησει αδεια;αφου ζηταει να το δει ο γυναικολογος στο ικα αλλιως σε εξεταζει.μετα η επιτροπη απλα τυπικα σου γραφει τις ημερες αδειας.οσο για τα λεφτα ναι παιρνεις λιγο λιγοτερα.

Το οτι ειμαι εγκυος φαινοταν στο βιβλιαριο μου γιατι ειχα κανει τοσες εξετασεις και ειχα και φαρμακα... και πηγα στον γυναικολογο που μου τα εγραφε και μου την εδωσε την αδεια. Εσυ ποσες μερες ειχες ζητησει τοτε και περασες απο επιτροπη?

και στην εδωσε ετσι χωρις προβλημα;ασε εγω εχω παρει 2 μηνες αδεια.απλα ρωτησα και μου ειπαν στο ικα οτι δικαιουσαι 15 μερες τον χρονο .μετα και για μια μερα θα πρεπει να περνας απο επιτροπη

Αν πάρεις δηλαδή 15 μέρες δεν περνάς από επιτροπή; Πας απλά στη δουλειά σου το χαρτί του γιατρού;

919ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:21 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απλά απαράδεκτος ο συγκεκριμένος! Σαν δε ντρέπεται! Στη γυναίκα του έτσι θα έκανε! Άλλο να πας στο γυναικολόγο σου σε καθορισμένο ραντεβού και για λίγο και άλλο να πας να στηθείς για την επιτροπή! Τι να πω; Εγώ στην επιτροπή δεν πήγα! Πήγαμε τα χαρτιά τη μία μέρα και τη μέρα της επιτροπής πήγε ο άντρας μου (κυρίως για να πάρει την απόφαση), εγώ τους πήρα τηλέφωνο και βγάλανε την απόφαση. Και κανένας δεν είπε τίποτα! Ας στέλνανε γιατρό στο σπίτι! Και άντε αν δεν έχεις κάτι και απλά στη βάρεσε και θέλεις να καθίσεις πάει κι έρχεται. Αλλά να έχεις το ζόρι σου, το άγχος σου και να έχεις τον κάθε &^$&^(*&&& να σε βασανίζει κιόλας! Συγχήστηκα έγκυος γυναίκα!

920ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:44 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
tzeniko έγραψε:
stefy έγραψε:Στον ιδιωτικο νομιζω οτι ο μισθος ειναι λιγο λιγοτερος... Αν θυμαμαι καλα παιρνεις μισο μισθο απο τον εργοδοτη και το ΙΚΑ τοτε σου εδινε το αλλο 1/4 του μισθου οποτε επαιρνες συνολο τα 3/4 του μισθου.

Κατάλαβα.. πήγες και υπέρηχο στην επιτροπή;

Εγω για 1 εβδομαδα δεν περασα καν επιτροπη... Επιτροπη περνας για πολλες μερες... μηνα και πανω..

Εγω τοτε δεν ειχα επικαλεστει αιμοραγια... Απλα εκανα 7-8 εμμετους την ημερα...

Δεν μου ειχαν ζητησει τιποτα απολυτως.

Ασχετο... Εμμετους κανει καμια σας ακομη ή μονο εγω εχω αυτο το προσον? Εχουν μειωθει πολυ αλλα κανω ακομη.. κι εχτες παλι εκανα...

εγω εχω περασει 2 φορες επιτροπη.αν δεν εχεις καποιο χαρτι στο χερι σου στη παρουσα φαση υπερηχο πως να σου χορηγησει αδεια;αφου ζηταει να το δει ο γυναικολογος στο ικα αλλιως σε εξεταζει.μετα η επιτροπη απλα τυπικα σου γραφει τις ημερες αδειας.οσο για τα λεφτα ναι παιρνεις λιγο λιγοτερα.

Το οτι ειμαι εγκυος φαινοταν στο βιβλιαριο μου γιατι ειχα κανει τοσες εξετασεις και ειχα και φαρμακα... και πηγα στον γυναικολογο που μου τα εγραφε και μου την εδωσε την αδεια. Εσυ ποσες μερες ειχες ζητησει τοτε και περασες απο επιτροπη?

και στην εδωσε ετσι χωρις προβλημα;ασε εγω εχω παρει 2 μηνες αδεια.απλα ρωτησα και μου ειπαν στο ικα οτι δικαιουσαι 15 μερες τον χρονο .μετα και για μια μερα θα πρεπει να περνας απο επιτροπη

Αν πάρεις δηλαδή 15 μέρες δεν περνάς από επιτροπή; Πας απλά στη δουλειά σου το χαρτί του γιατρού;
πας το χαρτι και στη δουλεια σου και στα διοικητικα του ικα αυτο δεν αλλαζει ο τροπος πληρωμης σου

921ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 4:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nancy82 έγραψε:Απλά απαράδεκτος ο συγκεκριμένος! Σαν δε ντρέπεται! Στη γυναίκα του έτσι θα έκανε! Άλλο να πας στο γυναικολόγο σου σε καθορισμένο ραντεβού και για λίγο και άλλο να πας να στηθείς για την επιτροπή! Τι να πω; Εγώ στην επιτροπή δεν πήγα! Πήγαμε τα χαρτιά τη μία μέρα και τη μέρα της επιτροπής πήγε ο άντρας μου (κυρίως για να πάρει την απόφαση), εγώ τους πήρα τηλέφωνο και βγάλανε την απόφαση. Και κανένας δεν είπε τίποτα! Ας στέλνανε γιατρό στο σπίτι! Και άντε αν δεν έχεις κάτι και απλά στη βάρεσε και θέλεις να καθίσεις πάει κι έρχεται. Αλλά να έχεις το ζόρι σου, το άγχος σου και να έχεις τον κάθε &^$&^(*&&& να σε βασανίζει κιόλας! Συγχήστηκα έγκυος γυναίκα!

αστα να πανε και τη πρωτη φορα ο γιατρος μου ειχε πει μονο για πιπι θα σηκωνεαι.και εγω ειχα παει και ειχα στγθει μιση ωρα μεχρι να με φωναξουν

922ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 5:05 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πωπω ... ανοιξε η ορεξη μου για τα καλα μου φαινεται κοριτσια... Ειχα φαει κανονικα το πρωι το τοστακι μου... και ελγα μηπως αντεξω να φαω κατευθειαν στις 16:30 οταν γυρισω σπιτι μου... Αμ δε! Ξαφνικα με επιασε μια πεινα...τρελη! Παρηγγειλα απ εξω αναγκαστικα γιατι δεν ειχα φερει κατι αλλο μαζι μου αλλα ειπα να παρω κατι υγιεινο. Πηρα μια κρητικη σαλατα - ντακο! Οταν λεμε την ρημαξα ... μιλαμε ΤΗΝ ΡΗΜΑΞΑ! Ουτε μια σταλιτσα δεν αφησα! ΦΦφφφ στανιαρα ομως!

923ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 5:06 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:Πωπω ... ανοιξε η ορεξη μου για τα καλα μου φαινεται κοριτσια... Ειχα φαει κανονικα το πρωι το τοστακι μου... και ελγα μηπως αντεξω να φαω κατευθειαν στις 16:30 οταν γυρισω σπιτι μου... Αμ δε! Ξαφνικα με επιασε μια πεινα...τρελη! Παρηγγειλα απ εξω αναγκαστικα γιατι δεν ειχα φερει κατι αλλο μαζι μου αλλα ειπα να παρω κατι υγιεινο. Πηρα μια κρητικη σαλατα - ντακο! Οταν λεμε την ρημαξα ... μιλαμε ΤΗΝ ΡΗΜΑΞΑ! Ουτε μια σταλιτσα δεν αφησα! ΦΦφφφ στανιαρα ομως!

Καλή χώνεψη! Μη μένεις τόσες ώρες νηστική, καλά έκανες και την τσάκισες!

924ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 5:07 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στεφη, καλά εκανες! Εγώ ποτέ μου δεν αντεχα πολλές ώρες νηστική, πόσο μάλλον τώρα! Καλέ γιατι να αντεξεις ως τις 16.30? Δεν κάνει και καλό, καθε τρεις με τεσσερις ωρες πρεπει να τρωμε να μη μενει αδειο το στομαχι πολλές ωρες! Κανει και καλυτερεςκαυσεις ο μεταβολισμος με συχνά γεύματα! Καλά έκανες και ξηγήθηκες ντάκο! αχχχ, πολύ ωραιος!

925ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 5:10 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
με ενα τοστακι την εβγαζεςτις αλλες ημερες;ε οχι ρε συ φαε να το ευχαριστηθεις.

εγω ηπια το γαλα μου το πρωι εφαγα 2 κομματια ενα κεικ ενα τσουρεκι μετα και το μεσημεριανο μου.τρωγετε τωρα που μπορειτε και που πρεπει κιολας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις