Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
59 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 59 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

876ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 10:01 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GeorgiaM έγραψε:Αχ εγω εχω καταντησει!Μονο η φορμα με βολευει!!! Τα μπλουζοφορεματα ωραια ειναι κ γω φοραω αλλα ρε κοριτσια εχω θεμα με τα καλσον..πηρα κ γω απ το Η&Μ αλλα δεν εχουν ποδι και πρεπει να φοραμε και καλτσες..Δεν ξερω..μεχρι τωρα τη βολευουμε σε λιγο ομως που θα μεγαλωσουν οι κοιλιες μας πρεπει να βρουμε αλλες λυσεις..δεν θελω να χασω τη θηλυκή μου πλευρα-οπως φανταζομαι κ ολες σας..
Πολλες ιωσεις κυκλοφορουν αυτον τον καιρο δε νομιζετε;Ειμαι καθηλωμενη με στομαχι και ο αντρας μου με πυρετο-στο σαλονι.. Twisted Evil

περαστικα σας τα περασαμε εμεις και τα 2 δυστυχως.εγω παλι εχω παρει 2-3 φορμες στυλ βρακας και φαρδια μπλουζακια οχι εγκυμοσυνης ομως μοντερνα που φοριουνται φετος και με αυτα βλεπω να την βγαζω.ουτε τα καλσον αντεχω ουτε και τα κολαν .με πιανει φαγουρα τρελη δεν αντεχω

877ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 10:28 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσια και απο μενα! Εμεις δεν στολισαμε ακομα μαλλον την επομενη εβδομαδα γιατι ειχαμε τα βαψιματα την προηγουμενη!
Την επομενη εβδομαδα επισης θα ψαξω να παρω κανενα καινουργιο παντελονι γιατι κανενα δεν κλεινει! Και εννοω κανενα, ουτε τα τζιν, ουτε τα υφασματινα που πρεπει να φοραω στην δουλεια! Προς το παρον βολευω με φορμες και κολλαν με φορεματα αλλα..
Αυτα τα carriwell τα εχω ακουσει και εγω απο μια φιλη, ωστοσο ακομα δεν εχω παρει κατι γιατι δεν εχει μεγαλωσει το στηθος μου.. Ο γιατρος δεν μου εχει πει κατι ακομα για τις μπανελες και αφου δεν με πιεζουν τα φοραω..Θα τον ρωτησω ομως γιατι με προβληματισε αυτο που ειπες Βουλα μου..
Γεωργια μου περαστικα ευχομαι,ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο..

878ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 10:41 am

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω κοριτσακια μου,,ελπιζ να ξημερωσει και να μαστε καλα γιατι εχω κ υπερυχο καρδιας εμβρυου το πρωι στο ΛΗΤΩ..Αλλα και μονο το σοκ που επαθα με το που ειδα το θερμομετρο του ανεγκεφαλου κ απροσεκτου συζηγου μου ειναι αρκετο!

879ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 10:44 am

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα κορίτσια!!!
Μετά από ένα τρελό κρύωμα επανήλθα!!!
Εμένα με έχει πιάσει τρελή τσιγκουνιά για αύτο και λέω να μην πάρω δέντρο. Θα στολίσω με καμια μπάλα τις κουρτίνες, θα βάλω και φωτάκια σε κανα 2 σημεία, άντε και καμια πιατέλα με χριστουγεννιάτικα και τέλος. Δεν θέλω να ξοδεύω ευρώ, θέλω να κρατάω όλα για τη μπέμπα μου!!!
Σχετικά με το ντύσιμο κ εγώ μόνο κολάν και μπλουζοφορέματα. Ήταν και το στυλ μου άλλοστε. Πήρα από τη λαϊκή αγορά κάτι κολάν τεράστια και ανεβαίνουν και μέχρι το στήθος. Τέλεια ... θα βγάλω το χειμώνα μου. Μένει βέβαια να πάρω ένα μακρύ και πολύ ζεστο μπουφάν, γιατί αυτό που έχω με το ζόρι κουμπώνει.

880ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 10:47 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kakao_28 έγραψε:καλησπέρα κορίτσια!!!
Μετά από ένα τρελό κρύωμα επανήλθα!!!
Εμένα με έχει πιάσει τρελή τσιγκουνιά για αύτο και λέω να μην πάρω δέντρο. Θα στολίσω με καμια μπάλα τις κουρτίνες, θα βάλω και φωτάκια σε κανα 2 σημεία, άντε και καμια πιατέλα με χριστουγεννιάτικα και τέλος. Δεν θέλω να ξοδεύω ευρώ, θέλω να κρατάω όλα για τη μπέμπα μου!!!
Σχετικά με το ντύσιμο κ εγώ μόνο κολάν και μπλουζοφορέματα. Ήταν και το στυλ μου άλλοστε. Πήρα από τη λαϊκή αγορά κάτι κολάν τεράστια και ανεβαίνουν και μέχρι το στήθος. Τέλεια ... θα βγάλω το χειμώνα μου. Μένει βέβαια να πάρω ένα μακρύ και πολύ ζεστο μπουφάν, γιατί αυτό που έχω με το ζόρι κουμπώνει.


Αυτο με το μπυφαν το σκεφτομαι απο τωρα και εγω! Πιο πολυ φοραω παλτα αλλα ετσι οπως τα εχω ολα εφαρμοστα σε κανα μηνα δεν θα κλεινουν! Και σκεφτομαι να παρω κανενα μπουφαν πιο χαλαρο,που θα μου μεινει,η καινουργιο παλτο? απο την αλλη ειναι τωρα να ξοδευομαι για παλτο καινουργιο που θα το χρησιμοποιησω μονο για λιγο(λογω του μεγαλυτερου μεγεθους του);

881ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 10:53 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
GeorgiaM έγραψε:Ευχαριστω κοριτσακια μου,,ελπιζ να ξημερωσει και να μαστε καλα γιατι εχω κ υπερυχο καρδιας εμβρυου το πρωι στο ΛΗΤΩ..Αλλα και μονο το σοκ που επαθα με το που ειδα το θερμομετρο του ανεγκεφαλου κ απροσεκτου συζηγου μου ειναι αρκετο!

Γεωργια μου, αυτος ο υπερηχος καρδιας εμβρυου ειναι υποχρεωτικος? Ή στον ζητησε προληπτικα ο γιατρος? μου ακουγεται σημαντικη εξεταση αλλα εμενα δεν μου εχει πει κατι ακομα. Γινεται σε συγκεκριμενη εβδομαδα?(δεν θυμαμαι και σε ποια εβδ εισαι). Το σκεφτομουν γιατι και μια γνωστη μου περυσι τετοια εποχη εκανε αναλογη εξεταση την οποια δεν θα σου περιγραψω για αλλους λογους(οχι ευχαριστους)..

882ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 10:57 am

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kately12 έγραψε:
GeorgiaM έγραψε:Ευχαριστω κοριτσακια μου,,ελπιζ να ξημερωσει και να μαστε καλα γιατι εχω κ υπερυχο καρδιας εμβρυου το πρωι στο ΛΗΤΩ..Αλλα και μονο το σοκ που επαθα με το που ειδα το θερμομετρο του ανεγκεφαλου κ απροσεκτου συζηγου μου ειναι αρκετο!

Γεωργια μου, αυτος ο υπερηχος καρδιας εμβρυου ειναι υποχρεωτικος? Ή στον ζητησε προληπτικα ο γιατρος? μου ακουγεται σημαντικη εξεταση αλλα εμενα δεν μου εχει πει κατι ακομα. Γινεται σε συγκεκριμενη εβδομαδα?(δεν θυμαμαι και σε ποια εβδ εισαι). Το σκεφτομουν γιατι και μια γνωστη μου περυσι τετοια εποχη εκανε αναλογη εξεταση την οποια δεν θα σου περιγραψω για αλλους λογους(οχι ευχαριστους)..

Ρε κορίτσια εμένα τον υπέρηχο καρδιάς μου τον έκαναν με την αυχενική. I love you

883ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 10:59 am

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kakao_28 έγραψε:
Kately12 έγραψε:
GeorgiaM έγραψε:Ευχαριστω κοριτσακια μου,,ελπιζ να ξημερωσει και να μαστε καλα γιατι εχω κ υπερυχο καρδιας εμβρυου το πρωι στο ΛΗΤΩ..Αλλα και μονο το σοκ που επαθα με το που ειδα το θερμομετρο του ανεγκεφαλου κ απροσεκτου συζηγου μου ειναι αρκετο!

Γεωργια μου, αυτος ο υπερηχος καρδιας εμβρυου ειναι υποχρεωτικος? Ή στον ζητησε προληπτικα ο γιατρος? μου ακουγεται σημαντικη εξεταση αλλα εμενα δεν μου εχει πει κατι ακομα. Γινεται σε συγκεκριμενη εβδομαδα?(δεν θυμαμαι και σε ποια εβδ εισαι). Το σκεφτομουν γιατι και μια γνωστη μου περυσι τετοια εποχη εκανε αναλογη εξεταση την οποια δεν θα σου περιγραψω για αλλους λογους(οχι ευχαριστους)..

Ρε κορίτσια εμένα τον υπέρηχο καρδιάς μου τον έκαναν με την αυχενική. I love you


Και εγω θυμαμαι οτι την ειδαμε αναλυτικα την καρδια στην αυχενικη αλλα καταλαβα οτι προκειται για ξεχωριστη εξεταση..??.. Καταλαβα λαθος? confused

884ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 11:09 am

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μου το είχε πει η γιατρός πριν πάω ότι θα είναι κ ο υπέρηχος καρδιάς γι αυτό και το ξέρω, αλλιώς.....σιγά να μην το καταλάβαινα!!!
Άκουσα μόνο που έλεγαν για τους χτύπους πόσοι είναι και κάτι τέτοια.

885ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 11:49 am

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΕν ειναι υποχρεωτικο..ειναι θεμα γιατρου καθαρα..απ την αρχη μου εγραψε ολες τις εξετασεις που θα κανω καθ ολη ην διαρκεια της εγκυμοσυνης..αυτη η εξεταση γινεται πριν ή μετα την β επιπεδου..νομιζω πως γινεται για προλυπτικους λογους πριν-για να στα παρουν εννοειται-και μετα την β επιπεδου αν δουν καποιο προβλημα..τεσπα..αν στο πει ο γιατρος τι θα κανεις;εγω νομιζω πως πεφτει εκμεταλλευση γενικα αλλα πες μια στις 100 δουν κατι..τι να πω;ο ΘΕος βοηθος!

886ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 12:12 pm

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά σίγουρα όλα θέμα χρημάτων είναι...
Εμπόριο το έχουν κάνει!!!

887ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 12:13 pm

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
GeorgiaM έγραψε:ΔΕν ειναι υποχρεωτικο..ειναι θεμα γιατρου καθαρα..απ την αρχη μου εγραψε ολες τις εξετασεις που θα κανω καθ ολη ην διαρκεια της εγκυμοσυνης..αυτη η εξεταση γινεται πριν ή μετα την β επιπεδου..νομιζω πως γινεται για προλυπτικους λογους πριν-για να στα παρουν εννοειται-και μετα την β επιπεδου αν δουν καποιο προβλημα..τεσπα..αν στο πει ο γιατρος τι θα κανεις;εγω νομιζω πως πεφτει εκμεταλλευση γενικα αλλα πες μια στις 100 δουν κατι..τι να πω;ο ΘΕος βοηθος!

Καταλαβα.. Ολα οκ θα πανε ας ειναι ρουτινα! Καλα αποτελεσματα!

888ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 12:17 pm

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σιγουρα εμπορευματοποιηση των παντων!!!! Γαμοι, βαφτησια, γεννες κτλ... Αυτο μας εφαγε... Αλλα ενω το καταλαβαινουμε συμμετεχουμε σε αυτο γιατι δεν υπαρχει αλλη λυση... Κ ενα αν ο γιατρος μου μου ελεγε να κανουμε αυτη την εξεταση θα την εκανα χωρις δευτερη σκεψη... Τι να κανουμε; Καποια στιγμη ελπιζουμε να αλλαξει αυτη η εκμεταλλευση...

889ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 12:21 pm

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειμαστε στην Ελλαδα..την χωρα της εκμεταλλευσης..λυπαμαι πολυ που ειναι ετσι τα πραγματα καθως αν δεν βοηθησει ο ενας τον αλλον δεν θα σωθουμε ποτε..δεν μπορει ο γιατρος να ξερει πως εισαι ανεργη και να σε ξεζουμιζει οικονομικα..το χω πει κ παλιοτερα πως μαλλον θα χρειαστει ν αλλαξω γιατρο γιατι αυτον αδυνατω να τον πληρωνω..

890ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 12:36 pm

Kately12


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
GeorgiaM έγραψε:Ειμαστε στην Ελλαδα..την χωρα της εκμεταλλευσης..λυπαμαι πολυ που ειναι ετσι τα πραγματα καθως αν δεν βοηθησει ο ενας τον αλλον δεν θα σωθουμε ποτε..δεν μπορει ο γιατρος να ξερει πως εισαι ανεργη και να σε ξεζουμιζει οικονομικα..το χω πει κ παλιοτερα πως μαλλον θα χρειαστει ν αλλαξω γιατρο γιατι αυτον αδυνατω να τον πληρωνω..

Εμενα ευτυχως ο γιατρος μου ειναι συμβεβλημενος με τον εοπυυ (ετυχε δεν το διαλεξα γι'αυτο,τον γνωριζα απο πριν) οποτε σχεδον ολες τις εξετασεις (τις αιματολογικες εννοω) τις εχω κανει με το μικροτερο κοστος. Εξαιρεση βεβαια ειναι η αυχενικη και η εξεταση της κυστικης ινωσης που τις εκανα σε αλλα διαγνωστικα κεντρα και πληρωσα 110€ εκαστη. Η αληθεια ειναι οτι ο γιατρος μου ειναι πολυ λογικος. Ακομα και για κατι αλλες εξετασεις που τον εχω ρωτησει μου εχει πει πως δεν χρειαζονται.
Και καποια στιγμη πριν καιρο που χρειαστηκε να πηγαινω να με βλεπει συχνα, δεν πληρωνα καν επισκεψη καθε φορα. Μεχρι τωρα που μπηκα μολις στον τεταρτο εχω πληρωσει επισκεψη 2 φορες μονο ενω εχω παει πανω απο δεκα!
Για να μην το κουραζω ειμαι πολυ ευχαριστημενη δοξα τω Θεο και τον εμπιστευομαι απολυτα που ειναι πολυ σημαντικο..

891ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Κυρ Δεκ 02, 2012 12:51 pm

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεωργία όλα καλά να πάνε αύριο κορίτσι μου κι είμαστε εδώ για τ αποτελεσματα!
Κοριτσακια περαστικα στις αρρωστουλες και να προσέχετε γιατί τα κρύα τώρα έρχονται!
Κι εμένα μέχρι στιγμής δεν μου χει πει κάτι για υπερηχο καρδιάς αλλά ο κάθε γιατρός ακολουθεί την τακτική του νομίζω!

892ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 12:50 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nantiaf έγραψε:Δεσποινα, κι εγώ των H&M τα παντελόνια είχα σκοπό να πάρω. Μονο ενα καλσόν εγκυμοσύνης πήρα απο κει γιατι το κολαν το απλό κι αυτο με ενοχλεί. Ωραίο τ καλσόν! Τώρα θα γεμίσω φορεματάκια να βρω την υγειά μου... Αλλα θα παρω κι ενα τζιν να έχω. Ειναι κ τα ατιμα τα λεφτα βλέπεις... Ξερω οτι εκει είναι οικονομικα παντως! Και φορεματακια απο κει θελω να παρω! Σιγά σιγα... ένα τη φορά ετσι που ειμαστε στριμωγμένοι!

Εγώ Γραμματική απο σουτιέν η αδερφη μου με ρωτησε και της ειπα να μου παρει αυτο δωρο: http://www.carriwell.gr/seamless/nursing_bra.asp
Bασικά δύο μου πήρε ενα κοντα στο νουμερο που φορω τωρα κι ενα ακομα πιο μεγαλο για αργοτερα... Ειναι και θηλασμού, όπως βλέπεις. Η Βούλα θυμαμαι μου ειπε πως τα χει κι εκεινη κι ειναι πολύ καλα. Ε Βουλίτσα?

οποτε μπορεις στειλε μου σε πμ το μαγαζι που τα πηρες τα εσωρουχα στο ιλιον γιατι δεν βρηκα κατι στο ιντερνετ.ουτως η αλλως περιστερι μενω αρα θα ειναι κοντα μου

893ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 12:54 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ είχα ένα επικοδομητικό Σαβ/κο! Ύπνος, ύπνος, ύπνος, ύπνος...Γέμισα μπαταρίες! ¨Αντε και κάτι βασικά από δουλειές αλλά πολύ βασικά!
Γεωργία όπως είπαμε! Καλή επιτυχία για σήμερα (που είναι δεδομένη βέβαια γιατί όλα είναι καλά) και θυμήσου να μας πεις τα νέα!
Κορίτσια εγώ και κοιλιά έχω (ναι πλέον ξεχωρίζει ότι είναι μπεμποκοιλιά και όχι έσκασα από το φαγητό) και από στήθος πρήστηκε όσο ήταν να πρηστεί στο πρώτο τρίμηνο και τώρα σταμάτησε. Μεγαλώσε κατά ένα νούμερο και τη βγάζω με μπουστάκια κι εγώ! Πετάω κι εγώ σπυράκια κατά καιρούς! Και υποτίθεται ότι μετά από θεραπεία που έκανα στα 21 μου είχα ξεμπερδέψει με την ακμή αλλά όμως με την εγκυμοσύνη εμφανίστηκε πάλι! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Γκρρρρ...
Εμείς ούτε χαλιά στρώσαμε ούτε στολίσαμε! Έχουμε βρει ένα σπιτάκι- ευκαιρία να μετακομίσουμε αλλά μέσα έχει άλλον και είναι στη διαδικασία της έξωσης οπότε είμαστε στο περίμενε! Αν δεν κάτσει αυτό, θα κάτσουμε στα αυγά μας και θα μετακομίσουμε αφού έρθει το μπεμπάκι! Μας είπαν ότι μέχρι την άλλη βδομάδα θα ξέρουμε! Οπότε συγκρατούμαι γιατί δεν θέλω να το σκέφτομαι ότι μπορεί να στρώσω- στολίσω και να ξεκινήσει μετακόμιση! Mad Mad Mad
Και όσον αφορά την εξέταση που θα κάνει η Γεωργία ούτε εμένα μου είπε τίποτα ο γιατρός. Μου είπε εφόσον και αν δούμε κάτι στη Β΄επιπέδου! Εννοείται όμως ότι αν μου έλεγε να την κάνω, θα την είχα κάνει χθες! Κοροιδία, ξεκοροιδία δεν θα το άντεχα μετά αν προέκυπτε πρόβλημα κι εγώ έκανα του κεφαλιού μου!

894ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 12:58 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GeorgiaM έγραψε:Ειμαστε στην Ελλαδα..την χωρα της εκμεταλλευσης..λυπαμαι πολυ που ειναι ετσι τα πραγματα καθως αν δεν βοηθησει ο ενας τον αλλον δεν θα σωθουμε ποτε..δεν μπορει ο γιατρος να ξερει πως εισαι ανεργη και να σε ξεζουμιζει οικονομικα..το χω πει κ παλιοτερα πως μαλλον θα χρειαστει ν αλλαξω γιατρο γιατι αυτον αδυνατω να τον πληρωνω..

καλη επιτυχια για την εξεταση οσο για τον γιατρο αν εισαι σιγουρη οτι δε βγαινεις οικονομικα αλλαξε τον οσο ειναι ακομη νωρις.μεχρι να βρεις καποιον να τον εμπιστευτεις θα γεννησεις.καταλαβες πως το λεω ελπιζω ε; Very Happy

895ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 1:30 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κι απο μενα!! Κοριτσια μην ξεχνατε οτι ολοι οι γιατροι δεν εχουν τα ιδια εργαλεια στα ιατρεια τους. Καποιοι εχουν πιο εξελιγμενα καποιοι οχι. Θυμαμαι στην 1η εγκυμοσινη καπου κοντα στον 8-9 μηνα ολες οι κοπελες ελεγαν οτι θα κανουν την εξεταση doppler ! Το διαβαζα κι εγω και αναρωτιωμουν γιατι ο δικος μου δεν μου κανει!!! Ε δεν αντεξα και σε μια επισκεψη του το ειπα και με υφος... "Καλα γιατρε! Εμεις doppler δεν θα κανουμε"? Και η απαντηση του... "Εσενα σου κανω doppler καθε φορα που ερχεσαι να σε εξετασω απο οταν το μωρο ηταν 5 μηνων"! Απλα οι αλλοι γιατροι δεν ειχαν το ειδικο μηχανημα και στελναν τις κοπελες αλλου να το κανουν ενω εμενα μου εκανε καθε φορα απλα δεν μου το ειχε κατονομασει σαν διαδικασια.

896ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 1:31 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γραμματικη αυτο το μαγαζι ειναι:

http://www.anatello.gr/cart/Carriwell-soutien-thilasmou-xoris-rafes.html

897ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 1:34 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nantiaf έγραψε:Γραμματικη αυτο το μαγαζι ειναι:

http://www.anatello.gr/cart/Carriwell-soutien-thilasmou-xoris-rafes.html

σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου σου ειμαι υποχρεη

898ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty μανουλες μαιου Δευ Δεκ 03, 2012 1:51 am

minampouf


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γενναω και γω(πρωτα ο θεος)μαιο!ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολες τις μανουλες και να μπορουμε απο δω να μιλαμε για οτι μας απασχολει.15η βδομαδα και ανυπομονω βεβαια να περασει ο καιρος,πιθανη ημερομηνια τοκετου 28.5.2013,αλλα λογω καισαρικης μαλλον μεχρι 10 μαιου!

899ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 2:01 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nancy82 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Τι χαζός καιρός! Κι εγώ ήρθα στο γραφείο Sad Πόσο θα ήθελα να ήμουν στο κρεβάτι μου κάτω από το πάπλωμα με αυτόν τον καιρό! Νυστάαααζω! Δέσποινα πίστεψέ με θα έρθουν και τα δικά μου τα κιλά !Ήδη αισθάνομαι πιο πρησμένη σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα! Αφήστε που νομίζω πως μέσα σε δύο μέρες μεγάλωσε η κοιλιά μου κι άλλο! Έχω την αίσθηση ότι θα σκάσω! Χαχαχα!
Νάντια μη σκας καθόλου με τον ύπνο! Εγώ σχεδόν από την αρχή κοιμάμαι ατελείωτες ώρες! Και θέλω κι άλλο. Και άντε τώρα δουλεύω και κουράζεται ο οργανισμός μου... Πριν ένα μήνα που είχα αναρρωτική και δεν δούλευα κοιμόμουν 11 το βράδυ με 11-12 το πρωί συν ένα δίωρο το μεσημέρι! Εκεί να δεις ύπνο. Ο άντρας μου απορούσε! Και όχι μόνο! Χα,χα,χα! Ελπίζω μόνο όταν έρθει το μωρό να μην περάσουμε στο άλλο άκρο!Δεν θα το αντέξω όσα αποθέματα ύπνου και να έχω!
Σας βλέπω πολύ ενημερωμένες με τα ζώδια! Εγώ δεν σκαμπάζω από αυτά και δεν πολυασχολούμαι! Δεν έχω ιδέα από ζώδια και τα χαρακτηριστικά τους! Οπότε μαθαίνω από εσάς!

Nancy με το καλό να έρθει το μωρό σου! Να σε ρωτήσω κάτι, όταν είχες πάρει αναρωτική τι διαδικασία είχες ακολουθήσει για να την πάρεις και ο μισθός σου ήταν ο ίδιος όσο έλειπες?

900ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! - Σελίδα 36 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 !!! Δευ Δεκ 03, 2012 2:07 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:
Nancy82 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Τι χαζός καιρός! Κι εγώ ήρθα στο γραφείο Sad Πόσο θα ήθελα να ήμουν στο κρεβάτι μου κάτω από το πάπλωμα με αυτόν τον καιρό! Νυστάαααζω! Δέσποινα πίστεψέ με θα έρθουν και τα δικά μου τα κιλά !Ήδη αισθάνομαι πιο πρησμένη σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα! Αφήστε που νομίζω πως μέσα σε δύο μέρες μεγάλωσε η κοιλιά μου κι άλλο! Έχω την αίσθηση ότι θα σκάσω! Χαχαχα!
Νάντια μη σκας καθόλου με τον ύπνο! Εγώ σχεδόν από την αρχή κοιμάμαι ατελείωτες ώρες! Και θέλω κι άλλο. Και άντε τώρα δουλεύω και κουράζεται ο οργανισμός μου... Πριν ένα μήνα που είχα αναρρωτική και δεν δούλευα κοιμόμουν 11 το βράδυ με 11-12 το πρωί συν ένα δίωρο το μεσημέρι! Εκεί να δεις ύπνο. Ο άντρας μου απορούσε! Και όχι μόνο! Χα,χα,χα! Ελπίζω μόνο όταν έρθει το μωρό να μην περάσουμε στο άλλο άκρο!Δεν θα το αντέξω όσα αποθέματα ύπνου και να έχω!
Σας βλέπω πολύ ενημερωμένες με τα ζώδια! Εγώ δεν σκαμπάζω από αυτά και δεν πολυασχολούμαι! Δεν έχω ιδέα από ζώδια και τα χαρακτηριστικά τους! Οπότε μαθαίνω από εσάς!

Nancy με το καλό να έρθει το μωρό σου! Να σε ρωτήσω κάτι, όταν είχες πάρει αναρωτική τι διαδικασία είχες ακολουθήσει για να την πάρεις και ο μισθός σου ήταν ο ίδιος όσο έλειπες?

Ο μισθος ειναι ΔΕΝ ιδιος οσο λειπεις... αυτο το ξερω σιγουρα... Απλα δεν ξερω να σου πω την διαδικασια γιατι εγω ειχα παρει μονο 1 εβδομαδα αναρωτικη στην προηγουμενη εγκυμοσινη αλλα ποτε εχουν αλλαξει πολλα...Παντως εμενα μου την ειχαν δωσει τοτε πολυ ευκολα... Να καταλαβεις εγω ειχα ζητησει 1 μερα και μου εδωσαν ολοκληρη την εβδομαδα... Ειδικα αν επικαλεστεις καμια αιμοραγια (χτυπο ξυλο) δινουν πολυ ευκολα.. δεν το ρισκαρουν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις