Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:ξερετε τι σκεφτηκα;;; λετε οταν μας πιασουν οι κανονικες συσπασεις να μην το καταλαβουμε;;;χαχαχα!!! αυτη τη μ@λ@κι@ το yutopar ποτε το σταματαμε;;;; στην κλινικη μας εχει παρα πολυ ωραιο περιβαλλον παντως!!!χαχχαχαχα μιας και την επισκεφτηκα νωριτερα τα ειδα ολα!!! και πολυ ευγενικες μαιες!!!!
να ρωτησω κατι;;;;
το κλυσμα πως σου το κανουν;;; ξερει καμια;;;
ρεεεεεε κοριτσια λετε να γεννησω προωρα μ αυτες τις κωλοσυσπασεις;;;;
αααααααααααααααααααααα αυριο μπαινω στην 30η εβδοαμαδα! στις 15 που εχω γιατρο λετε να μου κανει κι εμενα αυτο το ντοπλερ ε;


αναστασια σε ποια κλινικη πηγες?
Η κουμπαρα μου η οποια επαιρνε yotopar ο γιατρος της της ειχε κανει την ζωη μαυρη.Την ελεγε αν φτασεις στις 32 εβδομαδες θα ειναι θαυμα.Περασανε οι 32 εβδομαδες και ειχε ενα επεισοδιο συσπασεων πηγε στην κλινικη και ειχε μεν αλλα οχι για προωρο τοκετο.Της κανεις μια ενεση κορτιζονης για την ωριμανση των πνευμονων του μωρου και της λεει αν φτασεις στις 36 εβδομαδες αντε παλι θαυμα!Περνανε και οι 36 εβδομαες τιποτα ακομη!Γεννησε στις 39 εβδομαδες με καιαρικη και καλα επρεπε να της το παρει(προλογος)

Οποτε ηθελα να σου πω πως παρα πολλες κοπελες εχουν συσπασεις και τελικα γεννανε με προκλιση τελικα.Οσο περνανε οι εβδομαδες τοσο πιο κοντα εισαι.Αν συμβει κατι νωριτερα δεν εισαι και 6μηνων για να ειναι τοσο επικυνδινο για το μωρακι.Μην φοβασαι απολαυσε την ΞΑΠΛΑ και ξεκουρασου!ΜΟλις γεννησεις με το καλο εχεις χρονο για ξενυχτια!

Εγω λεω θα μου την κανει η μικρη την κουτσουκελα!Σιγα μην χασει το παρτυ του αδελφου της!!!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την stellaef στις Τρι Οκτ 02, 2012 2:03 am, 1 φορά

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:Βιβιαν σιγουρα θα σ αφησουν να τα φορας για να δεις το ζουζουνακι σου!!!
ναι φυσιολογικα θα γεννησω αλλα με επισκληριδιο(εκτος απροοπτου παντα γιατι με αυτο το μωρο δε ξερω τι αλλο με περιμενει)!!! και δλδ αδειαζεις τελειως;;;; Embarassed Embarassed Embarassed και ρε κοριτσια δεν πονας οοολη εκεινη την ωρα; πως πας τουαλετα και σφιγγεσαι κι απο πανω;;;; τραγικο;;;;;
και μετα την ωρα της γεννας δε σου ρχεται απ το σφιξιμο τιποτε;;;; και μετα ποιος σε καθαριζει απ τα αιματα;;;; πολλες ερωτησεις ε;;;

κανεις κλισμα.μην φοβασαι. σε καθαριζουν οι μαιες.τι να σου ερθει απο το σφιξιμο δηλ? δεν εχω εμπειρια φτ αλλα μην ξεχναμε το λεει η λεξη ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ δηλ τα εχει προβλεψει ολα η φυση μας.

Μπου έγραψε:αχ Φωτεινη μου εχω κι εγω ραντεβου στο Ικα στις 17 κι εχω ενα αγχος για το αν θα ξεμπερδεψω που νομιζω οτι θα παω ηδη "φτιαγμενη" μην πω οτι με τα χαπακια μου τα μαγικα τα νευρα μου ειναι τεντωμενα ετσι κι αλλιως!!!χαχαχαχα
Στελλιτσα μου σημερα εχουν γενεθλια τα κοριτσακια μιας φιλης μου!! γεννησε την ιδια μερα ακριβως με 2 χρονια διαφορα!!!!!!!λες να σου κατσει ετσι;;
Αθανασια μου μηπως να μην περπατουσες τοσο πολυ;
επιβαλλεται να περπαταω μια ωρα την μερα για το πρηξιμο-θρομβωση και το σακχαρο γλυκια μου.ασε που ειναι τροπος ζωης για μενα το περπατημα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στο ικα πρέπει να πάω κ γω κ το καθυστερώ(γιατί άραγεWink Χθες ήμασταν διαβαλκανικό για παιδίατρο κ ρώτησα κ τιμές γέννας. Μου'δωσε το χαρτί αλλά μου είπε πριν γεννήσω να ξαναρωτήσω γιατί μπορεί να αλλάξουν. Επίσης μου είπε ότι ενδέχεται η κλινική να σταματήσει τη συνεργασία με εοπυυ και δεν ξέρει τι θα γίνει τότε. Τα επιδόματα ποιος ξέρει, θα προλάβουμε να τα πάρουμε ήηηη...;;; Ένα μπάχαλο κ μια αβεβαιότητα η όλη υπόθεση. Χώρια η γραφειοκρατία, ουφ κουράζομαι κ μόνο που σκέφτομαι τη χαρτούρα.
Κατά τα άλλα καλά. Πήγα κ λαϊκή πρωί πρωί, έφτιαξα κ κανελόνια με κιμά, ψιλοκαθάρισα το μπάνιο κ φυσικά με πέθανε η μέση. Ξεκούραση μέχρι να έρθει ο μικρός από παιδικό κ βλέπουμε.
Ξεκίνησα να φτιάχνω κ βαλίτσα, αχρείαστη να'ναι για τις επόμενες 3-4 βδομάδες.
Καλό υπόλοιπο κορίτσια Smile

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:Βιβιαν σιγουρα θα σ αφησουν να τα φορας για να δεις το ζουζουνακι σου!!!
ναι φυσιολογικα θα γεννησω αλλα με επισκληριδιο(εκτος απροοπτου παντα γιατι με αυτο το μωρο δε ξερω τι αλλο με περιμενει)!!! και δλδ αδειαζεις τελειως;;;; Embarassed Embarassed Embarassed και ρε κοριτσια δεν πονας οοολη εκεινη την ωρα; πως πας τουαλετα και σφιγγεσαι κι απο πανω;;;; τραγικο;;;;;
και μετα την ωρα της γεννας δε σου ρχεται απ το σφιξιμο τιποτε;;;; και μετα ποιος σε καθαριζει απ τα αιματα;;;; πολλες ερωτησεις ε;;;
Χααχαχχαχαχαχχαχαχα χαλαρωσε βρε συ το υποθετο σε αδειαζει τελειως δε θα χρειαστει να σφιχτεις πιστεψε με γι αυτο σου ειπα να ξερεις που ειναι η τουαλετα!αφου σε εχουν αδειασει τελειως με το σφηξιμο στον τοκετο δε βγαινει κατι εκτος αν δεν αδειασεις καλα αλλα και παλι πολυ σπανιο νασυμβει πλεον.σε καθαριζουν το προσωπικο στο χειρουργιο μολις σου βγαλουν και το υστερο. μην σε ανησυχει τιποτα θα εισαι τοσο ευτυχισμενη που θα εχεις το μωρακι σου που το τελευταιο που θα σκεφτεις θα ειναι αν σε καθαρισαν η οχι! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 40746

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθανασία μου δεν το ήξερα αυτό για τα κοσμήματα! Εμένα βέβαια η βέρα βγαίνει ακόμα κανονικά, διότι δε θα έλεγα ότι έχω πρηστεί ιδιαίτερα (έχω και χαμηλή πίεση από τη φύση μου, οπότε ίσως και αυτό να παίζει ρόλο).

Αναστασία μου, εγώ γέννησα φυσιολογικά με επισκληρίδιο. Μου είχαν κάνει κλύσμα πριν. Φοβόμουν μήπως δεν... είχα καθαρίσει, αλλά χρειάστηκαν άλλες 4 μέρες για να ξαναπάω τουαλέτα (εγώ που πηγαίνω καθημερινά να φανταστείς!). Οπότε θα έλεγα να μη σε ανησυχεί καθόλου αυτό!
Επίσης, αν κάνεις επισκληρίδιο δε θα σ' αφήνουν καθόλου να σηκωθείς, διότι πολύ απλά δε νιώθεις/ελέγχεις τα πόδια σου. Εγώ γέννησα το πρωί και σηκώθηκα να περπατήσω αργά το απόγευμα (διότι είχα φάει την τελευταία δόση επισκληριδίου ακριβώς πριν γεννήσω και ουσιαστικά με έπιασε αφού γέννησα!). Μέχρι τότε ξάπλα!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Απ'την εμπειρία μου σας λέω ότι πρόκληση, ξύρισμα, κλίσμα δεν είναι τίποτα. Ούτε καν η επισκληρίδιος. Το μετά εμένα με ζόρισε, ήμουν πολύ χάλια από κάτω. Οκλαδόν μου είπαν να κάθομαι, βοηθάει στο περίνεο, σίγουρα το περπάτημα, κάποιες ασκήσεις κ έχω δει κ λάδι μασάζ για την περιοχή αλλά ποιος τα κάνει όλα αυτά;

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

ελενη δεν θελω καννεναν μαζι.θελω να πηγαινουμε μονες μας.επικοινωνουμε καλυτερα και την χορταινω περισοτερο. δεν την μοιραζομαι ευκολα χιχιχχι η χαζομαμα.... Wink [/quote]

Μωρέ σε καταλαβαίνω, αλλά το είπα μην τυχόν κ σε πιάσουν τίποτα συσπάσεις ή καμιά ζαλάδα...

Βρήκα μια συλλογή στο you tube με τραγούδια του 90 κ το χω ρίξει στο τραγούδι!!!!!!

Κορίτσια, θέλω να πάρω σουτιέν θηλασμού. Πόσα νούμερα μεγαλύτερο να πάρω? Η μητέρα μου μου είπε ένα νούμερο μεγαλύτερο, αλλόυ διαβάζω 2 ή 3...

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσουδια μου ηρθα πηγα πληρωσα το ενοικιο πφφφ πηρα και κατι εσωρουχα χαχαχα σας της γιαγιας μου ειναι χαχαχαχαχαα εαν με δει ο αντρας μου θα γελαει μεχρι την δευτερα παρουσια ..ηθελα να ψωνιζω και αλλα πυτζαμουλες κτλ κτλ αλλα δεν ειχε τιποτα....οταν ανεβω αθηνα θα ξεχυθω ...με επιασε ενα αγχος τωρα που μιλατε για γεννα ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ?????????? ειμαι τοσο πολυ φοβιτσιαρα που θα τους πω να ειναι η μαμα μου μεσα χαχαχαχα ( δεν παιζει βεβαια ετσι ) ευτυχως που ο γιατρος μου περνει απο πλακα οποτε ελπιζω να λεω μακακιες εκεινη την ωρα για να μην φτασει το αγχος στα υψη...βρε κοριτσια μια απορια εαν περπαταω αρκετα με πιανει πονος χαμηλα μεταξυ κοκκαλου ( στην περιοχη μας) και κοιλιας ειναι κατι ?η απλα κουραζεται η βασιλισσα μου ???χαχα

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jen75 έγραψε:Στο ικα πρέπει να πάω κ γω κ το καθυστερώ(γιατί άραγεWink Χθες ήμασταν διαβαλκανικό για παιδίατρο κ ρώτησα κ τιμές γέννας. Μου'δωσε το χαρτί αλλά μου είπε πριν γεννήσω να ξαναρωτήσω γιατί μπορεί να αλλάξουν. Επίσης μου είπε ότι ενδέχεται η κλινική να σταματήσει τη συνεργασία με εοπυυ και δεν ξέρει τι θα γίνει τότε. Τα επιδόματα ποιος ξέρει, θα προλάβουμε να τα πάρουμε ήηηη...;;; Ένα μπάχαλο κ μια αβεβαιότητα η όλη υπόθεση. Χώρια η γραφειοκρατία, ουφ κουράζομαι κ μόνο που σκέφτομαι τη χαρτούρα.
Κατά τα άλλα καλά. Πήγα κ λαϊκή πρωί πρωί, έφτιαξα κ κανελόνια με κιμά, ψιλοκαθάρισα το μπάνιο κ φυσικά με πέθανε η μέση. Ξεκούραση μέχρι να έρθει ο μικρός από παιδικό κ βλέπουμε.
Ξεκίνησα να φτιάχνω κ βαλίτσα, αχρείαστη να'ναι για τις επόμενες 3-4 βδομάδες.
Καλό υπόλοιπο κορίτσια Smile

Μπάχαλο δε λες τίποτα!!! Εγώ (έχουμε ήδια ΠΗΤ!) έκανα τα χαρτιά μου στο ΙΚΑ, αλλά δεν έχω ξεκινήσει να φτιάχνω βαλίτσα ακόμα. Βασικά και στην 1η εγκυμοσύνη την έφτιαξα το πρωί που με πιάσαν οι πόνοι! Αρκεί να έχεις τα πράγματα που χρειάζονται... Νυχτικά λέω να πάρω αυτά που είχα από την προηγούμενη φορά, είναι όμως τιραντάκια, λέτε να κρυώσω; Rolling Eyes

Μμμμ κανελόνια! Εγώ μαγείρεψα γεμιστά!!! Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jen75 έγραψε:Απ'την εμπειρία μου σας λέω ότι πρόκληση, ξύρισμα, κλίσμα δεν είναι τίποτα. Ούτε καν η επισκληρίδιος. Το μετά εμένα με ζόρισε, ήμουν πολύ χάλια από κάτω. Οκλαδόν μου είπαν να κάθομαι, βοηθάει στο περίνεο, σίγουρα το περπάτημα, κάποιες ασκήσεις κ έχω δει κ λάδι μασάζ για την περιοχή αλλά ποιος τα κάνει όλα αυτά;

Εγώ έβαλα το σύζηγο και μου έκανε μασάζ με αμυγδαλέλαιο στο... περίνεο Embarassed Μας το είπε η μαία μας (μας έδειξε τον τρόπο) και έτσι τελικά χρειάστηκα ελάχιστα ράμματα. Ειδικά αν λάβουμε υπόψη ότι έβαλε και βεντούζα ο ντοκτ...! Αλλά εμένα με σκότωνε η λεκάνη μου μετά γιατί ήταν στενή και ζορίστηκε με τον τοκετό...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζωούλα αν είναι εκεί που ξεκινά η κοιλιά ίσως είναι οι συνδεσμοι της μήτρας.
Εμένα εκεί με πιάνει συνέχεια!!!! Ειδικά οταν είμαι ξαπλωμένη κ θέλω να αλλάξω πλευρό!!!!

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zooula1985 έγραψε:κοριτσουδια μου ηρθα πηγα πληρωσα το ενοικιο πφφφ πηρα και κατι εσωρουχα χαχαχα σας της γιαγιας μου ειναι χαχαχαχαχαα εαν με δει ο αντρας μου θα γελαει μεχρι την δευτερα παρουσια ..ηθελα να ψωνιζω και αλλα πυτζαμουλες κτλ κτλ αλλα δεν ειχε τιποτα....οταν ανεβω αθηνα θα ξεχυθω ...με επιασε ενα αγχος τωρα που μιλατε για γεννα ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ?????????? ειμαι τοσο πολυ φοβιτσιαρα που θα τους πω να ειναι η μαμα μου μεσα χαχαχαχα ( δεν παιζει βεβαια ετσι ) ευτυχως που ο γιατρος μου περνει απο πλακα οποτε ελπιζω να λεω μακακιες εκεινη την ωρα για να μην φτασει το αγχος στα υψη...βρε κοριτσια μια απορια εαν περπαταω αρκετα με πιανει πονος χαμηλα μεταξυ κοκκαλου ( στην περιοχη μας) και κοιλιας ειναι κατι ?η απλα κουραζεται η βασιλισσα μου ???χαχα
Ζωη στον επομενι υπερηχο να το πεις στο γιατρο σου για τον πονο αυτον γιατι και εγω ετσι την πατησα και τελικα ειχα συσπασεις και τωρα ειμαι ξαπλα νομιζα οτι δεν ηταν κατι και οτι ηταν το εντερο μου το πολυ πολυ να σε στειλει για καρδιοτοκογραφο και θα κρινει εκεινος οι συσπασεις μου προκληθηκαν επειδη περπαταγα συνεχεια δεν εβαζα κωλο κατω και απ το ανχος.αλλα απ την αλλη μπορει να ειναι και το εντερο σου.

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zooula1985 έγραψε:κοριτσουδια μου ηρθα πηγα πληρωσα το ενοικιο πφφφ πηρα και κατι εσωρουχα χαχαχα σας της γιαγιας μου ειναι χαχαχαχαχαα εαν με δει ο αντρας μου θα γελαει μεχρι την δευτερα παρουσια ..ηθελα να ψωνιζω και αλλα πυτζαμουλες κτλ κτλ αλλα δεν ειχε τιποτα....οταν ανεβω αθηνα θα ξεχυθω ...με επιασε ενα αγχος τωρα που μιλατε για γεννα ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ?????????? ειμαι τοσο πολυ φοβιτσιαρα που θα τους πω να ειναι η μαμα μου μεσα χαχαχαχα ( δεν παιζει βεβαια ετσι ) ευτυχως που ο γιατρος μου περνει απο πλακα οποτε ελπιζω να λεω μακακιες εκεινη την ωρα για να μην φτασει το αγχος στα υψη...βρε κοριτσια μια απορια εαν περπαταω αρκετα με πιανει πονος χαμηλα μεταξυ κοκκαλου ( στην περιοχη μας) και κοιλιας ειναι κατι ?η απλα κουραζεται η βασιλισσα μου ???χαχα

Είναι φυσιολογικό να έχεις διάφορα πονάκια πλέον!
Επίσης, μπορείς αν θέλεις (ρώτα και το ντοκτ) να έχεις μέσα είτε τη μαμά σου, είτε τον άντρα σου. Εκείνη την ώρα, αν πονάς δε σε νοιάζει τίποτα. Απλά θέλεις να γεννηθεί, να τελειώνει η ιστορία! Κι όσο για το αν αντέχεις, να είσαι σίγουρη ότι αντέχεις περισσότερο απ' όσο φαντάζεσαι! Και που ξέρεις, μπορεί να είσαι και από τις μανούλες που γέννησαν χωρίς ιδιαίτερο πόνο και δυσκολίες! Στο εύχομαι!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
Jen75 έγραψε:Απ'την εμπειρία μου σας λέω ότι πρόκληση, ξύρισμα, κλίσμα δεν είναι τίποτα. Ούτε καν η επισκληρίδιος. Το μετά εμένα με ζόρισε, ήμουν πολύ χάλια από κάτω. Οκλαδόν μου είπαν να κάθομαι, βοηθάει στο περίνεο, σίγουρα το περπάτημα, κάποιες ασκήσεις κ έχω δει κ λάδι μασάζ για την περιοχή αλλά ποιος τα κάνει όλα αυτά;

Εγώ έβαλα το σύζηγο και μου έκανε μασάζ με αμυγδαλέλαιο στο... περίνεο Embarassed Μας το είπε η μαία μας (μας έδειξε τον τρόπο) και έτσι τελικά χρειάστηκα ελάχιστα ράμματα. Ειδικά αν λάβουμε υπόψη ότι έβαλε και βεντούζα ο ντοκτ...! Αλλά εμένα με σκότωνε η λεκάνη μου μετά γιατί ήταν στενή και ζορίστηκε με τον τοκετό...

Κ εγώ θέλω! Τι κινήσεις έκανε, θυμάσαι? Κυκλικές, πάνω κάτω?

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Euxoula έγραψε:
zooula1985 έγραψε:κοριτσουδια μου ηρθα πηγα πληρωσα το ενοικιο πφφφ πηρα και κατι εσωρουχα χαχαχα σας της γιαγιας μου ειναι χαχαχαχαχαα εαν με δει ο αντρας μου θα γελαει μεχρι την δευτερα παρουσια ..ηθελα να ψωνιζω και αλλα πυτζαμουλες κτλ κτλ αλλα δεν ειχε τιποτα....οταν ανεβω αθηνα θα ξεχυθω ...με επιασε ενα αγχος τωρα που μιλατε για γεννα ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ?????????? ειμαι τοσο πολυ φοβιτσιαρα που θα τους πω να ειναι η μαμα μου μεσα χαχαχαχα ( δεν παιζει βεβαια ετσι ) ευτυχως που ο γιατρος μου περνει απο πλακα οποτε ελπιζω να λεω μακακιες εκεινη την ωρα για να μην φτασει το αγχος στα υψη...βρε κοριτσια μια απορια εαν περπαταω αρκετα με πιανει πονος χαμηλα μεταξυ κοκκαλου ( στην περιοχη μας) και κοιλιας ειναι κατι ?η απλα κουραζεται η βασιλισσα μου ???χαχα
Ζωη στον επομενι υπερηχο να το πεις στο γιατρο σου για τον πονο αυτον γιατι και εγω ετσι την πατησα και τελικα ειχα συσπασεις και τωρα ειμαι ξαπλα νομιζα οτι δεν ηταν κατι και οτι ηταν το εντερο μου το πολυ πολυ να σε στειλει για καρδιοτοκογραφο και θα κρινει εκεινος οι συσπασεις μου προκληθηκαν επειδη περπαταγα συνεχεια δεν εβαζα κωλο κατω και απ το ανχος.αλλα απ την αλλη μπορει να ειναι και το εντερο σου.


αυτα φοβαμαι ...μην ειναι τιποτα τετοιο...μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα..δοξα το θεο ολα κυλανε πολυ καλα...αλλα την παρασκευνν θα μαθω τι γινεται...

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ααααα να σας πω και κατι που μου εμαθαν οι μαιες οταν ημουν στο νοσοκομειο δε ξερω αν το εχετε ξανακουσει εγω πρωτη φορα το ακουσα παντως.ειχαν ερθει για να τσεκαρουν την καρδια της μικρης οπως και οσες κοπελες ηταν στο ιδιο δωματιο μαζι μου και να δουμε και τη δραση της μητρας ε αφου μου λενε ολα καλα ανακουφιζομε και παω να χαιδεψω την κοιλια μου και μας λενε οι μαιες ''ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΕΣ!!!! τους λεμε γιατι;;;;;; και λενε ''ΑΠ ΤΟ ΠΟΛΥ ΧΑΙΔΕΜΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝΤΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΣΟΥ ΟΧΙ ΑΠΛΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΕΤΕ ΤΟ ΕΡΘΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ'' εμεινα δε το χα ξανακουσει ρωτησα και το γιατρο μου και μου ειπε οτι ισχυει απλα σε μας εκαναν την παρατηρηση επειδη νοσυλευομασταν ολες για να γλυτωσουμε τον προωρο τοκετο οι συσπασεις μας δεν ειχαν σταματησει ακομα οι δυνατες και δεν ηθελαν με κανενα τροπο να χειροτερεψουν τα πραγματα.

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
zooula1985 έγραψε:κοριτσουδια μου ηρθα πηγα πληρωσα το ενοικιο πφφφ πηρα και κατι εσωρουχα χαχαχα σας της γιαγιας μου ειναι χαχαχαχαχαα εαν με δει ο αντρας μου θα γελαει μεχρι την δευτερα παρουσια ..ηθελα να ψωνιζω και αλλα πυτζαμουλες κτλ κτλ αλλα δεν ειχε τιποτα....οταν ανεβω αθηνα θα ξεχυθω ...με επιασε ενα αγχος τωρα που μιλατε για γεννα ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ?????????? ειμαι τοσο πολυ φοβιτσιαρα που θα τους πω να ειναι η μαμα μου μεσα χαχαχαχα ( δεν παιζει βεβαια ετσι ) ευτυχως που ο γιατρος μου περνει απο πλακα οποτε ελπιζω να λεω μακακιες εκεινη την ωρα για να μην φτασει το αγχος στα υψη...βρε κοριτσια μια απορια εαν περπαταω αρκετα με πιανει πονος χαμηλα μεταξυ κοκκαλου ( στην περιοχη μας) και κοιλιας ειναι κατι ?η απλα κουραζεται η βασιλισσα μου ???χαχα

Είναι φυσιολογικό να έχεις διάφορα πονάκια πλέον!
Επίσης, μπορείς αν θέλεις (ρώτα και το ντοκτ) να έχεις μέσα είτε τη μαμά σου, είτε τον άντρα σου. Εκείνη την ώρα, αν πονάς δε σε νοιάζει τίποτα. Απλά θέλεις να γεννηθεί, να τελειώνει η ιστορία! Κι όσο για το αν αντέχεις, να είσαι σίγουρη ότι αντέχεις περισσότερο απ' όσο φαντάζεσαι! Και που ξέρεις, μπορεί να είσαι και από τις μανούλες που γέννησαν χωρίς ιδιαίτερο πόνο και δυσκολίες! Στο εύχομαι!!!


σε ευχαριστω παρα πολυ για την ευχη σου κοριτσαρα μου ...ο αντρας μου δεν θελει να ειναι μεσα το εχει ξεκαθαρισει η μαμα μου τρεχοντας θα μπει χαχαχα βλεπετε ειναι και η αγωνια της μανας στην μεση ...για τα ποναλακια ετσι λεω και εγω οτι ειναι λογικο να υπαρχουν καθως μεγαλωνουν ολαααααααα τωρα ....τωρα θα δουμε τι θα μας πει ο γιατρος εαν και δεν νομιζω οτι ειναι ανυσυχητικο ....βεβαια οι συγγενεις του αντρα μου με εχουν μουρλανει να περπατας και να περπατας αλλα εγω...αταραχη τους γραφω περιμενω πρωτα να παω στον γιατρο

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχαχαχα! τι ωραια τα περιγραφετε!!! μερικα ειναι πολυ τρομαχτικα!!!!! ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!! Ζωουλα κι εγω ειχα πονους εκει κατω που λες μαλλον ειναι απ το βαρος! εγω τις συσπασεις τις καταλαβαινω σαν ενα εντονο σφιξιμο στην κοιλια το οποιο μου κοβει την ανασα για λιγα δευτερολεπτα!!!! αχα δλδ μπορει και να φαω ολο τον ενατο;;;;;; Shocked Shocked Shocked αυτο το μωρο τι να πω πια!!!!! στη Δραμα μενω οποτε και να σου πω κλινικη δε νομιζω να την ξερεις! μια εχουμε ολο κι ολο!!!!! κι ευχομαι το νοσοκομειο μας να μου ειναι αχρειαστο γιατι...........σκιζει!!!!! Cool Shocked
οσον αφορα την τουαλετα ευχαριστω για τις πληροφοριες γιατι ειναι κατι που οντως με αγχωνει!!!χαχαχα Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
και τα ραμματα κλπ δεν θελω απλα να τα σκεφτομαι!! και επισης ειμαι και εγω τραγικα φοβητσιαρα!!!! οχι απλα!!!!!!!!!!!! τρεμω τη μερα του τοκετου!!!αν και ξερω καλα απο πονο καθως στην περιοδο διπλωνομουν στα δυο παντα δεν ξερω μου φαινεται πολυ πολυ τρομαχτικο οτι απο μια τοση δα εξοδο θα βγει ενα μωρο!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked affraid affraid affraid affraid Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 606100 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 606100 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 606100

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zooula1985 έγραψε:
Euxoula έγραψε:
zooula1985 έγραψε:κοριτσουδια μου ηρθα πηγα πληρωσα το ενοικιο πφφφ πηρα και κατι εσωρουχα χαχαχα σας της γιαγιας μου ειναι χαχαχαχαχαα εαν με δει ο αντρας μου θα γελαει μεχρι την δευτερα παρουσια ..ηθελα να ψωνιζω και αλλα πυτζαμουλες κτλ κτλ αλλα δεν ειχε τιποτα....οταν ανεβω αθηνα θα ξεχυθω ...με επιασε ενα αγχος τωρα που μιλατε για γεννα ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ?????????? ειμαι τοσο πολυ φοβιτσιαρα που θα τους πω να ειναι η μαμα μου μεσα χαχαχαχα ( δεν παιζει βεβαια ετσι ) ευτυχως που ο γιατρος μου περνει απο πλακα οποτε ελπιζω να λεω μακακιες εκεινη την ωρα για να μην φτασει το αγχος στα υψη...βρε κοριτσια μια απορια εαν περπαταω αρκετα με πιανει πονος χαμηλα μεταξυ κοκκαλου ( στην περιοχη μας) και κοιλιας ειναι κατι ?η απλα κουραζεται η βασιλισσα μου ???χαχα
Ζωη στον επομενι υπερηχο να το πεις στο γιατρο σου για τον πονο αυτον γιατι και εγω ετσι την πατησα και τελικα ειχα συσπασεις και τωρα ειμαι ξαπλα νομιζα οτι δεν ηταν κατι και οτι ηταν το εντερο μου το πολυ πολυ να σε στειλει για καρδιοτοκογραφο και θα κρινει εκεινος οι συσπασεις μου προκληθηκαν επειδη περπαταγα συνεχεια δεν εβαζα κωλο κατω και απ το ανχος.αλλα απ την αλλη μπορει να ειναι και το εντερο σου.


αυτα φοβαμαι ...μην ειναι τιποτα τετοιο...μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα..δοξα το θεο ολα κυλανε πολυ καλα...αλλα την παρασκευνν θα μαθω τι γινεται...
Και κατι ακομα οταν ναι μεν μου ειχε γραψει ο γιατρος τον καρδιοτοκογραφο μου ειπε πως μπορει να μην ηταν συσπασεις(αν και οι δικοι μου πονοι ηταν) μπορει να ειναι η μητρα επειδη μεγαλωνει το μωρο ανοιγει και αυτη κατα χιλιες φορες για να φτασει στο τελικο της μεγεθος παντως αν δεις και πετρωνει η κοιλια σου και δεν ενοω να τεντωνετε το μπεμπακι σου αλλα η κοιλια σου να το πεις στο γιατρο σου οταν πετρωνει η κοιλια ειναι μικρο συσπασεις της μητρας ο γιατρος μου το εξηγησε εξαλου οταν τεντωνετε η μικρη το βλεπω ανει εξογκοματα οχι ομοιομορφη στρογκυλεμενη κοιλια και πετρα.και χιλια συγνωμη αν σας φρικαρω που τα γραφω αλλα δε θελω να την παθει καμια σας οπως εγω σαν απειρη που ειμαι.

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπου έγραψε:χαχαχαχαχα! τι ωραια τα περιγραφετε!!! μερικα ειναι πολυ τρομαχτικα!!!!! ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!! Ζωουλα κι εγω ειχα πονους εκει κατω που λες μαλλον ειναι απ το βαρος! εγω τις συσπασεις τις καταλαβαινω σαν ενα εντονο σφιξιμο στην κοιλια το οποιο μου κοβει την ανασα για λιγα δευτερολεπτα!!!! αχα δλδ μπορει και να φαω ολο τον ενατο;;;;;; Shocked Shocked Shocked αυτο το μωρο τι να πω πια!!!!! στη Δραμα μενω οποτε και να σου πω κλινικη δε νομιζω να την ξερεις! μια εχουμε ολο κι ολο!!!!! κι ευχομαι το νοσοκομειο μας να μου ειναι αχρειαστο γιατι...........σκιζει!!!!! Cool Shocked
οσον αφορα την τουαλετα ευχαριστω για τις πληροφοριες γιατι ειναι κατι που οντως με αγχωνει!!!χαχαχα Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
και τα ραμματα κλπ δεν θελω απλα να τα σκεφτομαι!! και επισης ειμαι και εγω τραγικα φοβητσιαρα!!!! οχι απλα!!!!!!!!!!!! τρεμω τη μερα του τοκετου!!!αν και ξερω καλα απο πονο καθως στην περιοδο διπλωνομουν στα δυο παντα δεν ξερω μου φαινεται πολυ πολυ τρομαχτικο οτι απο μια τοση δα εξοδο θα βγει ενα μωρο!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked affraid affraid affraid affraid Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 606100 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 606100 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 606100



ποσο σε νιωθω και εγω τα ιδια ειμαι αφου στον υπνο βλεπω οτι ειμαι συνεχεια μεσα στο χειρουργειο και γενναω ...χαχαχα τοσο πολυυυυυ Crying or Very sad Crying or Very sad οχι δεν εχω τετοια συμπτωματα...απλα εαν περπαταω πολυ σαν να με ποναει λιγακι και μετα περναει

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:χαχαχαχαχα! τι ωραια τα περιγραφετε!!! μερικα ειναι πολυ τρομαχτικα!!!!! ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!! Ζωουλα κι εγω ειχα πονους εκει κατω που λες μαλλον ειναι απ το βαρος! εγω τις συσπασεις τις καταλαβαινω σαν ενα εντονο σφιξιμο στην κοιλια το οποιο μου κοβει την ανασα για λιγα δευτερολεπτα!!!! αχα δλδ μπορει και να φαω ολο τον ενατο;;;;;; Shocked Shocked Shocked αυτο το μωρο τι να πω πια!!!!! στη Δραμα μενω οποτε και να σου πω κλινικη δε νομιζω να την ξερεις! μια εχουμε ολο κι ολο!!!!! κι ευχομαι το νοσοκομειο μας να μου ειναι αχρειαστο γιατι...........σκιζει!!!!! Cool Shocked
οσον αφορα την τουαλετα ευχαριστω για τις πληροφοριες γιατι ειναι κατι που οντως με αγχωνει!!!χαχαχα Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
και τα ραμματα κλπ δεν θελω απλα να τα σκεφτομαι!! και επισης ειμαι και εγω τραγικα φοβητσιαρα!!!! οχι απλα!!!!!!!!!!!! τρεμω τη μερα του τοκετου!!!αν και ξερω καλα απο πονο καθως στην περιοδο διπλωνομουν στα δυο παντα δεν ξερω μου φαινεται πολυ πολυ τρομαχτικο οτι απο μια τοση δα εξοδο θα βγει ενα μωρο!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked affraid affraid affraid affraid Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 606100 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 606100 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 16 606100
Μπου οι συσπασεις διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα εμενα μια κοπελα με αποκαλεσε γαιδουρι γιατι καποιες τις καταλαβεναν πιο εντονα και εγω κατεβενα στο κυλικειο να παρω χυμο σα να μην τρεχει τιποτα αλλα οταν με ελενχανε ειχα συσπασεις απλα τις καταλαβενα στο ελαχιστο και σπανια γι αυτο και με κρατησαν μεσα ηταν συχνες και το εξωτερικο στομιο του τραχηλου αρχηζε να ανοιγει με λιγα λογια εγω εκανα εναρξη τοκετου και δε το ξερα η αλλιως ειχα το προεορτια!

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ γιατί δε φοβάμαι καθόλου τον τοκετό; Ο μόνος μου φόβος είναι να είναι καλά η μικρούλα μου... Την Πέμπτη το έχω το ντόπλερ Μαριλού μου και πραγματικά εδώ και δυο βδομάδες μετράω τις μέρες! Αχ, το κοριτσάκι μου θα βγεί και θα λέει τις μέρες της εβδομάδας!!! Εγώ άλλη ερώτηση έχω. Μετά τον φτ όταν πας για τσισάκια δεν τσούζει; Πως προστατεύεις τα ράμματα;

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Euxoula έγραψε:
zooula1985 έγραψε:
Euxoula έγραψε:
zooula1985 έγραψε:κοριτσουδια μου ηρθα πηγα πληρωσα το ενοικιο πφφφ πηρα και κατι εσωρουχα χαχαχα σας της γιαγιας μου ειναι χαχαχαχαχαα εαν με δει ο αντρας μου θα γελαει μεχρι την δευτερα παρουσια ..ηθελα να ψωνιζω και αλλα πυτζαμουλες κτλ κτλ αλλα δεν ειχε τιποτα....οταν ανεβω αθηνα θα ξεχυθω ...με επιασε ενα αγχος τωρα που μιλατε για γεννα ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ?????????? ειμαι τοσο πολυ φοβιτσιαρα που θα τους πω να ειναι η μαμα μου μεσα χαχαχαχα ( δεν παιζει βεβαια ετσι ) ευτυχως που ο γιατρος μου περνει απο πλακα οποτε ελπιζω να λεω μακακιες εκεινη την ωρα για να μην φτασει το αγχος στα υψη...βρε κοριτσια μια απορια εαν περπαταω αρκετα με πιανει πονος χαμηλα μεταξυ κοκκαλου ( στην περιοχη μας) και κοιλιας ειναι κατι ?η απλα κουραζεται η βασιλισσα μου ???χαχα
Ζωη στον επομενι υπερηχο να το πεις στο γιατρο σου για τον πονο αυτον γιατι και εγω ετσι την πατησα και τελικα ειχα συσπασεις και τωρα ειμαι ξαπλα νομιζα οτι δεν ηταν κατι και οτι ηταν το εντερο μου το πολυ πολυ να σε στειλει για καρδιοτοκογραφο και θα κρινει εκεινος οι συσπασεις μου προκληθηκαν επειδη περπαταγα συνεχεια δεν εβαζα κωλο κατω και απ το ανχος.αλλα απ την αλλη μπορει να ειναι και το εντερο σου.


αυτα φοβαμαι ...μην ειναι τιποτα τετοιο...μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα..δοξα το θεο ολα κυλανε πολυ καλα...αλλα την παρασκευνν θα μαθω τι γινεται...
Και κατι ακομα οταν ναι μεν μου ειχε γραψει ο γιατρος τον καρδιοτοκογραφο μου ειπε πως μπορει να μην ηταν συσπασεις(αν και οι δικοι μου πονοι ηταν) μπορει να ειναι η μητρα επειδη μεγαλωνει το μωρο ανοιγει και αυτη κατα χιλιες φορες για να φτασει στο τελικο της μεγεθος παντως αν δεις και πετρωνει η κοιλια σου και δεν ενοω να τεντωνετε το μπεμπακι σου αλλα η κοιλια σου να το πεις στο γιατρο σου οταν πετρωνει η κοιλια ειναι μικρο συσπασεις της μητρας ο γιατρος μου το εξηγησε εξαλου οταν τεντωνετε η μικρη το βλεπω ανει εξογκοματα οχι ομοιομορφη στρογκυλεμενη κοιλια και πετρα.και χιλια συγνωμη αν σας φρικαρω που τα γραφω αλλα δε θελω να την παθει καμια σας οπως εγω σαν απειρη που ειμαι.



οχι κανεις πολυ καλα ...ετσι ειναι πρεπει να μοιραζομαστε της εμπειριες μας ...σε ευχαριστω παρα πολυ παντως για της συμβουλες σου ....ειναι πολυ χρησιμες απο εδω και περα πρεπει ολα να τα παρακολουθουμε....να εισαι καλα αγαπη

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι ξερω κι μενα μου πε ο γιατρος οτι αλλες κοπελες δεν καταλαβαινουν καθολου τις συσπασεις που εχουν!!! τι να πω τυχερες;;; ατυχες;;; η φυση της καθε γυναικας ειναι διαφορετικη!!!!
ευτυχως εμενα ο τραχηλος ηταν ακομη κλειστος κι ελπιζω και τωρα ετσι να ναι!! Δημητρουλα ασε απο μετρημα αλλο τιποτε!!εμενα θα ξερει και τους μηνες κλπ χαχαχαχα! οντως την απορια σου την εχω κι εγω! η για την αλλη αναγκη Laughing Laughing Laughing αν σφιγγεσαι δεν πονανε τα ραμματα;;; τα οποια πεφτουν μονα τους;;; και γενικα πως καθεσαι ρε φιλε;;;;;;;;;;;;;; αχαχαχαχαχαχαχαχαχα!! πωωωω τρομαχτικα πραγματα!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elenisig έγραψε:
ελενη δεν θελω καννεναν μαζι.θελω να πηγαινουμε μονες μας.επικοινωνουμε καλυτερα και την χορταινω περισοτερο. δεν την μοιραζομαι ευκολα χιχιχχι η χαζομαμα.... Wink

Μωρέ σε καταλαβαίνω, αλλά το είπα μην τυχόν κ σε πιάσουν τίποτα συσπάσεις ή καμιά ζαλάδα...
ζαλαδες δε νεχω.οταν κουραζομαι, καθομαστε για ξεκουραση.ασε που παμε σιγα σιγα φεεεεετα χιχιχιχ
Βρήκα μια συλλογή στο you tube με τραγούδια του 90 κ το χω ρίξει στο τραγούδι!!!!!!

Κορίτσια, θέλω να πάρω σουτιέν θηλασμού. Πόσα νούμερα μεγαλύτερο να πάρω? Η μητέρα μου μου είπε ένα νούμερο μεγαλύτερο, αλλόυ διαβάζω 2 ή 3...[/quote]
πηγαινε να δοκιμασεις.αν παρεις απο τωρα 3 νουμερα μεγαλυτερο δεν θα σου κανει καθολου τωρα βρε συ. μονο αν δοκιμασεις θα καταλαβεις. καλα εγω ηδη φοραω τα σουτιεν που γεννησα και θηλασα την ιωαννα. θα βγαινει το βυζι και αργοοοοοοτερα και εγω.

zooula1985 έγραψε:κοριτσουδια μου ηρθα πηγα πληρωσα το ενοικιο πφφφ πηρα και κατι εσωρουχα χαχαχα σας της γιαγιας μου ειναι χαχαχαχαχαα εαν με δει ο αντρας μου θα γελαει μεχρι την δευτερα παρουσια ..ηθελα να ψωνιζω και αλλα πυτζαμουλες κτλ κτλ αλλα δεν ειχε τιποτα....οταν ανεβω αθηνα θα ξεχυθω ...με επιασε ενα αγχος τωρα που μιλατε για γεννα ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ?????????? ειμαι τοσο πολυ φοβιτσιαρα που θα τους πω να ειναι η μαμα μου μεσα χαχαχαχα ( δεν παιζει βεβαια ετσι ) ευτυχως που ο γιατρος μου περνει απο πλακα οποτε ελπιζω να λεω μακακιες εκεινη την ωρα για να μην φτασει το αγχος στα υψη...βρε κοριτσια μια απορια εαν περπαταω αρκετα με πιανει πονος χαμηλα μεταξυ κοκκαλου ( στην περιοχη μας) και κοιλιας ειναι κατι ?η απλα κουραζεται η βασιλισσα μου ???χαχα

δηλαδη ειναι σιγουρο οτι θα ανεβεις αθηνα?αν δεν πιουμε καφεδακι θα σε δαγκωσω ε.....
εσυ θες την μαμα σου, εγω που θελω την αδελφουλα μου. θελει να μπει στο χειρουεγειο καινα κοψει τον ομφαλιο. η ντοκ ακομα δεν εχει απαντησει ουτε θετικα ουτε αρνητικα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις