Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
34 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 34 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδιααααα!!!!!! Χτες πήγαμε τελικά στο γιατρό γιατί την άλλη εβδομάδα που είχαμε προγραμματίσει δε θα κάνει ιατρεία...
Το μπεμπέ μας έφτασε τα 2100 και συνεχίζει να έχει καλή θέση. Ευτυχώς ο τράχηλος ακόμα είναι μακρύς, οπότε δεν έχουμε λόγο ανησυχίας! Μπορώ να συνεχίσω τις δουλειές μου λοιπόν! Μόνο τον πλακούντα βρήκε grade II, αν και δεν έχει και πολλή σημασία αυτό, όλα βαίνουν ομαλώς! Very Happy Το ζάλισα στις ερωτήσεις το γιατρό, στο τέλος μου φάνηκε κάπως... κουρασμένος!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 4872 Σε 2 εβδομάδες πάλι τώρα, όπου και μπαίνω στο μήνα μου!

Αθανασία μου το μπεμπέ μας ήταν 1350 στις 28 εβδομάδες και κανένας δε μας είπε ότι ήταν μεγάλο μωρό, μια χαρά μου είπαν όλοι, τι να πω...! Η κορούλα σου είναι απίστευτη, χιχιχι!

Ελένη μου γιατί πονάς; Φαντάζομαι να μην είναι όντως κάτι...

Δήμητρα όλα θα πάνε καλά σήμερα, μην ανησυχείς (τι λέω τώρα, εεεWink Απασχόλησε το νου σου αλλού για να περάσουν οι ώρες και... περιμένουμε νεάκια!!!

Μαριλού μου ακόμα απορώ πώς αντέχεις και σηκώνεσαι τέτοιες ώρες!!! Εγώ πάλι νυστάζω και με το ζόρι ξυπνάω το πρωί, έχε χάρη που πρέπει να πάμε τη μικρή στον παιδικό!

Σχετικά με αυτά που σας έγραψα χτες, να πω ότι δεν τα έγραψα για να θίξω θέμα καισαρική vs φ.τ. Τα έγραψα απλώς για να είστε όσο γίνεται περισσότερο ενημερωμένες και από εκεί και πέρα κρίνετε και διαλέγετε αυτό που θεωρείτε καλύτερο εσείς για τον εαυτό σας και το μωράκι σας! Οκ; Και Βίβιαν (νομίζω εσύ το έγραψεςWink, εφόσον δεν έχεις δυνατότητα επιλογής δε χρειάζεται να νιώθεις άσχημα που θα κάνεις καισαρική. Κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς, δεδομένων των συνθηκών και αυτό είναι αρκετό για να νιώθεις καλά πιστεύω!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κι απο 'μενα σε όλες τις εγκυούλες.. Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 669659 !!! Είμαι 28 εβδομάδων... Εχτές βγήκανε οι εξετάσεις που είχα κάνει, η καμπύλη ζαχάρου είναι πολύ καλή, ο θυροειδής ανεβασμένος, η εξετάσεις αίματος καλές, και οι εξετάσεις ούρων χάλια.... πολλά μικρόβια...ουρολοίμωξη λέει.... ελπίζω να μην επηρεάζει το μπέμπη μου :/ .....
Και εκτός απο σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο, φιλικό οξύ και προγεστερόνη τώρα μου έδωσε και παυσίπονο για να μη πονάει η κοιλιά μου απ' την ουρολοίμωξη....και μεθαύριο που θα βγεί και η καλλιέργεια ούρων θα δούμε αν πάρω ΚΑΙ αντιβίωση....!!! Sad Sad affraid

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Αλίκη! Τέλειο το μωράκι! Μπράβο!!! Έχω αγωνία, ψέματα δε λέω, αλλά κάνω υπομονή γιατί αλλιώς θα τρελαθώ!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roulakriti έγραψε:Καλημέρα κι απο 'μενα σε όλες τις εγκυούλες.. Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 669659 !!! Είμαι 28 εβδομάδων... Εχτές βγήκανε οι εξετάσεις που είχα κάνει, η καμπύλη ζαχάρου είναι πολύ καλή, ο θυροειδής ανεβασμένος, η εξετάσεις αίματος καλές, και οι εξετάσεις ούρων χάλια.... πολλά μικρόβια...ουρολοίμωξη λέει.... ελπίζω να μην επηρεάζει το μπέμπη μου :/ .....
Και εκτός απο σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο, φιλικό οξύ και προγεστερόνη τώρα μου έδωσε και παυσίπονο για να μη πονάει η κοιλιά μου απ' την ουρολοίμωξη....και μεθαύριο που θα βγεί και η καλλιέργεια ούρων θα δούμε αν πάρω ΚΑΙ αντιβίωση....!!! Sad Sad affraid
Καλημέρα!Μην ανησυχείς! Αυτά δεν είναι τίποτα...Διορθώνονται!Και αντιβίωση να χρειαστεί να πάρεις δεν είναι τόσο κακό στον μήνα που βρισκόμαστε. Όλα καλά θα πάνε!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roulakriti έγραψε:Καλημέρα κι απο 'μενα σε όλες τις εγκυούλες.. Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 669659 !!! Είμαι 28 εβδομάδων... Εχτές βγήκανε οι εξετάσεις που είχα κάνει, η καμπύλη ζαχάρου είναι πολύ καλή, ο θυροειδής ανεβασμένος, η εξετάσεις αίματος καλές, και οι εξετάσεις ούρων χάλια.... πολλά μικρόβια...ουρολοίμωξη λέει.... ελπίζω να μην επηρεάζει το μπέμπη μου :/ .....
Και εκτός απο σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο, φιλικό οξύ και προγεστερόνη τώρα μου έδωσε και παυσίπονο για να μη πονάει η κοιλιά μου απ' την ουρολοίμωξη....και μεθαύριο που θα βγεί και η καλλιέργεια ούρων θα δούμε αν πάρω ΚΑΙ αντιβίωση....!!! Sad Sad affraid

Ωχ βρε Ρούλα μου πώς το έπαθες αυτό; Εντάξει, ευτυχώς είναι κάτι που αντιμετωπίζεται, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα τα αντιμετωπίσεις! Πονούσες από πριν κατά την ούρηση;
Επίσης για το θυρεοειδή να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο...

demmy29 έγραψε:Καλημέρα Αλίκη! Τέλειο το μωράκι! Μπράβο!!! Έχω αγωνία, ψέματα δε λέω, αλλά κάνω υπομονή γιατί αλλιώς θα τρελαθώ!!!

Δημητρούλα από την εγκυμοσύνη κιόλας μαθαίνουμε να κάνουμε υπομονή.. Θα μας χρειαστεί για όταν θα έχουμε το μωράκι στην αγκαλιά μας, πίστεψέ με!!! Θετική σκέψη και όλα καλά!!! Very Happy

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:
roulakriti έγραψε:Καλημέρα κι απο 'μενα σε όλες τις εγκυούλες.. Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 669659 !!! Είμαι 28 εβδομάδων... Εχτές βγήκανε οι εξετάσεις που είχα κάνει, η καμπύλη ζαχάρου είναι πολύ καλή, ο θυροειδής ανεβασμένος, η εξετάσεις αίματος καλές, και οι εξετάσεις ούρων χάλια.... πολλά μικρόβια...ουρολοίμωξη λέει.... ελπίζω να μην επηρεάζει το μπέμπη μου :/ .....
Και εκτός απο σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο, φιλικό οξύ και προγεστερόνη τώρα μου έδωσε και παυσίπονο για να μη πονάει η κοιλιά μου απ' την ουρολοίμωξη....και μεθαύριο που θα βγεί και η καλλιέργεια ούρων θα δούμε αν πάρω ΚΑΙ αντιβίωση....!!! Sad Sad affraid
Καλημέρα!Μην ανησυχείς! Αυτά δεν είναι τίποτα...Διορθώνονται!Και αντιβίωση να χρειαστεί να πάρεις δεν είναι τόσο κακό στον μήνα που βρισκόμαστε. Όλα καλά θα πάνε!

Ναι????? Μακάρι να μην είναι τίποτα...μ' έχει πιάσει ανχος απο χθες που μου τα είπε ο γιατρός... μάλλον ανησυχώ περισσότερο απ' όσο πρέπει ε?? Embarassed Rolling Eyes αλλά κι ο γιατρός μου είπε πως δεν επηρεάζετε το μωρό απ' την ουρολοίμωξη...!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="crazymommy"]
roulakriti έγραψε:Καλημέρα κι απο 'μενα σε όλες τις εγκυούλες.. Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 669659 !!! Είμαι 28 εβδομάδων... Εχτές βγήκανε οι εξετάσεις που είχα κάνει, η καμπύλη ζαχάρου είναι πολύ καλή, ο θυροειδής ανεβασμένος, η εξετάσεις αίματος καλές, και οι εξετάσεις ούρων χάλια.... πολλά μικρόβια...ουρολοίμωξη λέει.... ελπίζω να μην επηρεάζει το μπέμπη μου :/ .....
Και εκτός απο σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο, φιλικό οξύ και προγεστερόνη τώρα μου έδωσε και παυσίπονο για να μη πονάει η κοιλιά μου απ' την ουρολοίμωξη....και μεθαύριο που θα βγεί και η καλλιέργεια ούρων θα δούμε αν πάρω ΚΑΙ αντιβίωση....!!! Sad Sad affraid

Ωχ βρε Ρούλα μου πώς το έπαθες αυτό; Εντάξει, ευτυχώς είναι κάτι που αντιμετωπίζεται, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα τα αντιμετωπίσεις! Πονούσες από πριν κατά την ούρηση;
Επίσης για το θυρεοειδή να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο...

Μακάρι να ήξερα πως το έπαθα... :/ Ναί, πονούσα και είχα σουβλιές χαμηλά μερικές φορές δε μπορούσα να περπατήσω κιόλας....!!! ελπίζω να φτιάξει η κατάσταση...!!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό κάνω Αλικάκι! Η αλήθεια είναι ότι με έχει διδάξει πολλά αυτή η εγκυμοσύνη... Μάλλον δεν είναι τυχαίο το ότι κρατάει τόσο (χαχαχα)! Μόλις με πήραν τηλέφωνο από το νοσοκομείο να πάω στις 3.30!!! Έχω λιγότερες ώρες να περιμένω!!!(ωριμότητα, ε?)

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?μαρια να ζησετε και με το καλο να ερθει το μωρακι σας.
δημητρα ευχομαι ολα να οανε καλα σημερα που θα δεις το μωρακι σου.
ρουλα υπομονη θα περασει.εγω μετα απο 1 μηνα και κατι ηρεμησα απο τους μυκητες.
εμεις θα παμε 15 οκτωβριου στον γυναικολογο να δουμε το μωρακι μας.απο βδομαδα εχω να κανω τις τελευταιες εξετασεις αιματος ουρων.
ελπιζω ολες να ειστε καλα ξαπλωμενες και μη.

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
άντε Δήμητρα με το καλό σήμερα!
κι εγώ όταν πήγα προχθες στο γιατρό μου ήμουν ακριβώς 29εβδ και 5 μερες σαν εσενα σημερα!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσακια μου!!! Ευη μου κ εμενα ειναι σχεδον καθε ωρα οι συσπασεις μου κ πολλες φορες ειναι κ αρκετες μεσα στην ωρα!!!!! Σκατα δλδ!!! Τρεμω μη γεννησω νωριτερα κ χρειασουμε θερμοκοιτιδα κλπ.κ εχω παλουκωθει στο κρεβατι η στον καναπε! Σηκωνομαι μονο για τουαλετα,μπανακι γρηγορα κ για τα ιδιαιτερα που απλως καθομαι σε μια καρεκλα!!!!μετραω μερες για το γιατρο!!!! Στις 15αισιως το ραντεβου!!!!
Δημητρουλα μου πολυ λιγες ωρες σε χωριζουν απεμπουλα σου!!!! Ολα να πανε τελεια ευχομαι!!!! Δν μπορω να μπω τσατ γιατι μπαινω απ το κινητο!!!! Μας βαζουν κλιματιστικο κ ειμαι κρυμμενη μεσα στο υπνοδωματιο!!!!χαχαχα!!!! Ρουλακι υπομονη με την ουρολοιμωξη αφου δν επηρεαζει το μωρακι σου!!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρούλα μου μην ανησυχείς, με τη θεραπεία θα ανακουφιστείς κιόλας! Όλα θα φτιάξουν, απλώς θα σου πρότεινα να μιλήσεις και με ενδοκρινολόγο, αφού λες ότι οι τιμές σου ήταν εκτός ορίων... Και αυτό - αν υπάρχει θέμα - διορθώνεται φυσικά!

Δήμητρα άντε τυχερούλα, σου 'φεξε!!! Αν και το σημαντικό είναι πως όλα θα πάνε καλά!!!

Ειρήνη μου κι εγώ μόλις μπω στο μήνα μου (περίπου σε 2 εβδομάδες) θα κάνω καλλιέργεια και έχω και τις τελευταίες εξετάσεις αίματος/ούρων. Για να δούμε τι θα δείξει!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:Καλημερα κοριτσακια μου!!! Ευη μου κ εμενα ειναι σχεδον καθε ωρα οι συσπασεις μου κ πολλες φορες ειναι κ αρκετες μεσα στην ωρα!!!!! Σκατα δλδ!!! Τρεμω μη γεννησω νωριτερα κ χρειασουμε θερμοκοιτιδα κλπ.κ εχω παλουκωθει στο κρεβατι η στον καναπε! Σηκωνομαι μονο για τουαλετα,μπανακι γρηγορα κ για τα ιδιαιτερα που απλως καθομαι σε μια καρεκλα!!!!μετραω μερες για το γιατρο!!!! Στις 15αισιως το ραντεβου!!!!
Δημητρουλα μου πολυ λιγες ωρες σε χωριζουν απεμπουλα σου!!!! Ολα να πανε τελεια ευχομαι!!!! Δν μπορω να μπω τσατ γιατι μπαινω απ το κινητο!!!! Μας βαζουν κλιματιστικο κ ειμαι κρυμμενη μεσα στο υπνοδωματιο!!!!χαχαχα!!!! Ρουλακι υπομονη με την ουρολοιμωξη αφου δν επηρεαζει το μωρακι σου!!!!!

Καλημέρα κούκλα!!! Καλέ τόσο καιρό την έβγαλες χωρίς κλιματισμό;;; Shocked Χαρά στο κουράγιο σου!!!

Όσο για τις συσπάσεις, δεν ξέρω και πολλά αλλά στη φάση που είμαι εγώ (μέσα του 8ου) μου είπε ο ντοκτ ότι μέχρι και 6 περίπου συσπάσεις (ακανόνιστες φυσικά) την ώρα είναι φυσιολογικό... Τώρα για την εβδομάδα που βρίσκεστε εσείς πόσες λιγότερες να είναι; Αλλά παίζει ρόλο και το μήκος του τραχήλου...

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αληθεια λες;;; Μεχρι 6την ωρα;;;; Τοτε καλα ειμαι!!!!χαχα!!! Πως την εβγαλα χωρις κλιματιστικο κ εμενα στους γονεις μου ολο το καλοκαιρι στον 3ο οροφο κ απο πανω πλακα τελειο;;;;γενικως πως την παλευω να ρωτας καλυτερα με ολα αυτα που μου συμβαινουν!!!!!!ο τραχηλος μου στην 27η εβδομαδα που χα παει ηταν 4,5χιλιοστα! Δλδ μεχρι τοτε παρα τις συσπασεις δν πειραχτηκε! Ελπιζω ουτε κ τωρα!!!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τυχερή είσαι αναστασια μου για τον τραχηλο!
εμένα έφτασε στα 2,5 στην 30η εβδομάδα!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:Αληθεια λες;;; Μεχρι 6την ωρα;;;; Τοτε καλα ειμαι!!!!χαχα!!! Πως την εβγαλα χωρις κλιματιστικο κ εμενα στους γονεις μου ολο το καλοκαιρι στον 3ο οροφο κ απο πανω πλακα τελειο;;;;γενικως πως την παλευω να ρωτας καλυτερα με ολα αυτα που μου συμβαινουν!!!!!!ο τραχηλος μου στην 27η εβδομαδα που χα παει ηταν 4,5χιλιοστα! Δλδ μεχρι τοτε παρα τις συσπασεις δν πειραχτηκε! Ελπιζω ουτε κ τωρα!!!

Αν ο τράχηλος σου είναι ακόμα κλειστός και μακρύς, τότε δεν έχεις λόγο να ανησυχείς άμεσα. Φυσικά εννοείται πως ακολουθείς τις υποδείξεις του γιατρού σου, αλλά δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι εννοώ. Ο δικός μου για 6/ώρα μίλησε, αλλά μην ξεχνάς ότι εγώ σε λίγο μπαίνω στο μήνα μου. Δεν ξέρω καθόλου τι ισχύει για σένα, αλλά όπως και να χει αφού τα κατάφερες μέχρι τώρα, να είσαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις μια χαρά!!!

Πωπω, ρε συ, μόνο από την περιγραφή σου ζεστάθηκα πάλι!!! Κι έχει και συννεφιά σήμερα!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
REINE έγραψε:τυχερή είσαι αναστασια μου για τον τραχηλο!
εμένα έφτασε στα 2,5 στην 30η εβδομάδα!!

Ειρήνη μου, από τη στιγμή που το παρακολουθείς κι εσύ, θα ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού και θα τα καταφέρεις μια χαρούλα! Οοοοοοοκ; Smile

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες... Very Happy Μακάρι να περάσει γρήγορα η ουρολοίμωξη γιατί δε παλεύται ο πόνος χαμηλά :/ !!! Πήγα κ έδειξα την εξέταση του θυροειδή και στον ενδοκρινολόγο και μου είπε πως ειναι φυσιολογικό που ανέβηκε λίγο αλλα είπε να ξανακάνω σ' ενα μήνα πάλι εξετάσεις να έχουμε το νού μας μην ανεβεί κι άλλο(χτύπα ξύλο)!!! Τώρα περιμένω να βγεί η καλλιέργια ούρων και η εξέταση για το τοξόπλασμα!!!!!!
Εύχομαι να πάνε οοοοοοολα καλά σε όλες μας!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 417472 Respect

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roulakriti έγραψε:Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες... Very Happy Μακάρι να περάσει γρήγορα η ουρολοίμωξη γιατί δε παλεύται ο πόνος χαμηλά :/ !!! Πήγα κ έδειξα την εξέταση του θυροειδή και στον ενδοκρινολόγο και μου είπε πως ειναι φυσιολογικό που ανέβηκε λίγο αλλα είπε να ξανακάνω σ' ενα μήνα πάλι εξετάσεις να έχουμε το νού μας μην ανεβεί κι άλλο(χτύπα ξύλο)!!! Τώρα περιμένω να βγεί η καλλιέργια ούρων και η εξέταση για το τοξόπλασμα!!!!!!
Εύχομαι να πάνε οοοοοοολα καλά σε όλες μας!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 417472 Respect

Η ουρολοίμωξη είναι κάτι που συμβαίνει αλλά ευτυχώς αντιμετωπίζεται! Να μην ανησυχείς! Και όσο για τον ενδοκρινολόγο, αφού το παρακολουθείς τότε όλα καλά! Very Happy

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρηνάκι, Αναστασία καλημέρα! Ξεχνάω καμία; Αναστασία να δεις τα mail σου όταν μπορέσεις!!! Εδώ κορίτσια κάνει ζέστη, όχι αστεία!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
roulakriti έγραψε:Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες... Very Happy Μακάρι να περάσει γρήγορα η ουρολοίμωξη γιατί δε παλεύται ο πόνος χαμηλά :/ !!! Πήγα κ έδειξα την εξέταση του θυροειδή και στον ενδοκρινολόγο και μου είπε πως ειναι φυσιολογικό που ανέβηκε λίγο αλλα είπε να ξανακάνω σ' ενα μήνα πάλι εξετάσεις να έχουμε το νού μας μην ανεβεί κι άλλο(χτύπα ξύλο)!!! Τώρα περιμένω να βγεί η καλλιέργια ούρων και η εξέταση για το τοξόπλασμα!!!!!!
Εύχομαι να πάνε οοοοοοολα καλά σε όλες μας!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 417472 Respect

Η ουρολοίμωξη είναι κάτι που συμβαίνει αλλά ευτυχώς αντιμετωπίζεται! Να μην ανησυχείς! Και όσο για τον ενδοκρινολόγο, αφού το παρακολουθείς τότε όλα καλά! Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy Πάλι καλάαα που δεν είναι τίποτα σοβαρό.... να 'στε καλάαααα...μου πέρασε λίγο τον άνχος!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 669659 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 669659 Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 21 669659

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
REINE έγραψε:άντε Δήμητρα με το καλό σήμερα!
κι εγώ όταν πήγα προχθες στο γιατρό μου ήμουν ακριβώς 29εβδ και 5 μερες σαν εσενα σημερα!!
Εσύ πότε είχες τελευταία περίοδο; Εγώ 8/3. Το ένα τικεράκι δείχνει 30 και το άλλο 29 και 5! Η γυναικολόγος μου πάει με το 30. Αυτό έχει να κάνει με τον κύκλο; Αν είναι 28 ή 30 μέρες ας πούμε;

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρηνη μου κ γω δν ξερω αν μικρυνε ο τραχηλος απο τοτε μεχρι σημερα με τοσες συσπασεις που εχω!!!! Ξερετε ποσο πολυ φοβαμαι;;;;; Δν θελω να γεννησω προωρο μωρακι με τπτ!!! Αφηστε που στην πολη μου το νοσοκομειο δν εχει μοναδα θεραπειας νεογνων!!!ολο τετετοια χαζα σκεφτομαι!!! Δημητρουλα μου το απογευματακι θα μπω να τσεκαρω!!! Θα χεις κ τα νεα να μας πεις!!!! Αχ κ ποτε θα ρθει κ μενα η σειρα μου;;; 15μου φαινεται τοσο μακρυα!!!!!!! Χαχα!!!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:
REINE έγραψε:άντε Δήμητρα με το καλό σήμερα!
κι εγώ όταν πήγα προχθες στο γιατρό μου ήμουν ακριβώς 29εβδ και 5 μερες σαν εσενα σημερα!!
Εσύ πότε είχες τελευταία περίοδο; Εγώ 8/3. Το ένα τικεράκι δείχνει 30 και το άλλο 29 και 5! Η γυναικολόγος μου πάει με το 30. Αυτό έχει να κάνει με τον κύκλο; Αν είναι 28 ή 30 μέρες ας πούμε;

εμένα μου βγάζει 08/03 τελευταια περίοδο και 13/12 ΠΗΤ! το τικεράκι μου πάει ακριβώς όπως πάει ο γυναικολόγος μου.

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπου έγραψε:Ειρηνη μου κ γω δν ξερω αν μικρυνε ο τραχηλος απο τοτε μεχρι σημερα με τοσες συσπασεις που εχω!!!! Ξερετε ποσο πολυ φοβαμαι;;;;; Δν θελω να γεννησω προωρο μωρακι με τπτ!!! Αφηστε που στην πολη μου το νοσοκομειο δν εχει μοναδα θεραπειας νεογνων!!!ολο τετετοια χαζα σκεφτομαι!!! Δημητρουλα μου το απογευματακι θα μπω να τσεκαρω!!! Θα χεις κ τα νεα να μας πεις!!!! Αχ κ ποτε θα ρθει κ μενα η σειρα μου;;; 15μου φαινεται τοσο μακρυα!!!!!!! Χαχα!!!

μην αγχώνεσαι Αναστασία μου, εγώ σκέψου ότι θα έχω ραντεβού τώρα στη 1 νοεμβρίου!! όταν θα είμαι 34 εβδομάδων. εύχομαι να μην έχω καμιά έκπληξη μέχρι τότε με τόσο μικρό τράχηλο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις