Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
126 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 126 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:Οκ!κι εγω μέσα αν και θα φύγω τρέχοντας να πάρω τη μικρη που θα σχολασει!αλλα ίσως βρω άλλη λύση θα δούμε.Να μου πείτε ακριβώς σημειονα ξέρω που θα κατέβω.11 η ώρα.

Πήγα κι εγω στον γιατρο 2100 ο μπεμπουλινος.
Καισαρικη μου είπε..σε ποια βδομαδαδεν είπαμε !
Βιοκλινικη σίγουρα.
Αυτα.μια Χαρά το μωρο μας είπε.
Αυτα.


Ωραία νέα και οι υπόλοιπες! Εγω σήμερα εφαγα πολυυύ!
9,5 κιλακια έχω πάρει...καλα είμαστε.μεχρι 11 μου επιτρεπω!
Mια χαρά τα νεά σου Μαρία,αλλά και άλλη μια συντρόφισσα στην καισαρική Smile Συνεννοειθειτε αν είναι με τα κορίτσια για ακριβές μέρος και βρίσκω κ εγώ τον τρόπο Smile

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οκ!οι Θεσσαλονικες που ξέρουν απο Πωσειδωνειο ας πουν συγκεκριμένο σημείο γιατί δεν τα ξέρω και παρα πολυ!Εννοείτε στο Μέγαρο στις καφετέριες εκει; αν ναι που ακριβώς το ραντεβού γιατί δεν είμαστε και για χιλιόμετρα.Επίσης κάπου με προσωπικά μηνύματα να γράψουμε το κινητο κάποιας μη χαθουμε!

Η καισαρικη αν παει καλα ειναι μια δυο μέρες ανάρρωση έξτρα.Κατα τ´αλλα με λίγη προσοχή όλα γίνονται όπως και στον φυσιολογικό .Εγω έκανα έτσι την Μελίνα και σε 12 -14 ώρες έπινα μπυρα και έτρωγανgoodys !το χειροτερο είναι η πείνα!ελπίζω και τη δεύτερη να έχω καλή αναρωση όπως και όλες σας!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:Οκ!οι Θεσσαλονικες που ξέρουν απο Πωσειδωνειο ας πουν συγκεκριμένο σημείο γιατί δεν τα ξέρω και παρα πολυ!Εννοείτε στο Μέγαρο στις καφετέριες εκει; αν ναι που ακριβώς το ραντεβού γιατί δεν είμαστε και για χιλιόμετρα.Επίσης κάπου με προσωπικά μηνύματα να γράψουμε το κινητο κάποιας μη χαθουμε!

Η καισαρικη αν παει καλα ειναι μια δυο μέρες ανάρρωση έξτρα.Κατα τ´αλλα με λίγη προσοχή όλα γίνονται όπως και στον φυσιολογικό .Εγω έκανα έτσι την Μελίνα και σε 12 -14 ώρες έπινα μπυρα και έτρωγανgoodys !το χειροτερο είναι η πείνα!ελπίζω και τη δεύτερη να έχω καλή αναρωση όπως και όλες σας!
Mε το καλό σε όλες!Αυριο αν είναι ανταλλασουμε κ κινητα για καλύτερη συννενοηση κ κανονιζουμε κ με τις υπόλοιπες ακριβώς το μέρος,εγώ μεν τα ξερω καλα γιατι έμενα κ εκει κοντά,αλλά δίνουμε σε γνωστο σημείο για να μην μπερδευτεις,για να χαθούμε με τις κοιλιές τουρλα δύσκολο!
Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 38 328109

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια γεια σας!
Πηγαμε στον γιατρο ολα καλα αλλα δεν μας ειπε βαρος γιατι ετσι οπως καθοταν η μπουμπου δεν μπορουσε να μετρησει κοιλια.Κι εγω για καισαρικη ειμαι αλλα το ποτε θα το προγγραματισουμε την επομενη φορα.
νυχτικια εγω θα παρω μια μαζι μου, μονο για την πρωτη ημερα που θα εω τον καθετηρα και δεν βολευει πιζαμα.Για τις υπολοιπες μερες πηρα πιζαμες αλλα σαν συνολα για το σπιτι ειναι.Παντελονα με μπλουζα.
Για τον καφε κανονιστε και θα δω αν μπορω γιατι δεν ξερω αν θα εχω ατομο για τον μικρο.μακρι να μπορει καποιος να τον κρατησει και θα ερθω.
Η πεθερα μου παρεξηγηθηκε γιατι λεει ειπα τη μαμα μου να με βοηθησει για τις δουλειες και δεν την ζητησα βοηθεια και αυτη.Εντομεταξυ εγω δεν ζητησα βοηθεια ουτε απο την μαμα μου.Με πηρε τηλ και μου ειπε οτι θα ερθει να με βοηθησει να κανουμε τα χοντρα.Αν ηθελε πια τοσο πολυ να βοηθησει γιατι δεν πηρε τηλ να μου πει οτι θελει να ερθει?Της το ειχα πι απο τη προηγουμενη και εκεινη ενω μας παιρνει τηλ καθε μερα να δει τι κανουμε, την συγκεκριμενη μερα που ηξερε οτι κανουμε δουλειες δεν πηρε καθολου τηλ.Μακακιες!!!!!!!Οποιος δεν θελει να ζυμωσει.......!

Αυτα τα ολιγα και απο μενα!!!!!
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 38 850933

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξεχασα να σας πω οτι ειμαι +1 κιλο στο συνολο!!!!!!!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα κοριτσακια Very Happy αχ παλι χαλια υπνο εκανα!στελλα μην σκας οπως ειπες αν ηθελε να βοηθησει θα το ελεγε!mamameli μια χαρα ο μπεμπουλης ε?και γω αυριο εχω γιατρο για να δουμε και μενα ποσο μεγαλωσε.συννεφια εχει σημερα και δροσουλα μια χαρα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κ απο μένα ... Σήμερα τελικα θα πάω να κάνω το καρδιογραφημα κ το απόγευμα επιτέλους έχω γιατρο ... Πήρα κ τις εξετάσεις μου εχθές κ απ ότι είδα ειναι μια χαρα οπότε δεν έμεινε τίποτα άλλο απο το να περιμένω τώρα ποτε θα έρθει η μπεμπα μου μιας κ μπαίνω σήμερα στον 9ο...

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα μαρακι μπαινεις σημερα ε?πως νιωθεις?μπραβο για τις εξετασεις.εγω μπαινω στις 20 του μηνος και ανυπομονω να περασουν οι μερες.για φυσιολογικο τοκετο πας ε?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κ απο μένα ... Η αλήθεια ειναι ότι αρχίζει κ με πιάνει ένα άγχος για το ποτε κ πως θα έρθει η μικρή αλλα προσπαθώ να το ξεπερναω... Θα δώ κ τι θα μου πει σήμερα ο γιατρός που θα δει τον τραχηλο μου .. Μέχρι τώρα για φυσιολογικο τοκετο πάω τώρα αν θα αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος θα δείξει ... Κι εσένα λίγες μέρες σου εμειναν μέχρι να μπεις στο μήνα σου ...

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και γω πιστευω οτι μπορει να με πιασει ενα αγχος απο την αλλη εβδομαδα.ολα καλα θα πανε!να μπεις να μας πεις τα νεα σου απο τον γιατρο.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα μπω μόλις τελειώσω απο το γιατρο ... Ευτυχώς το ραντεβού ειναι στις 5 κ μέχρι τότε έχω κ άλλες δουλειές κ πιστεύω ότι θα περάσει γρήγορα η ώρα ....

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα κορίτσια κι απο 'μενα...!!!
Εγω πήγα χθες στο γιατρό και μου είπε πως δεν πειράζει που πονάει ο γοφός και η μέση μου...Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 38 911307 affraid είναι λέει σημάδι πως ο μπέμπης μου παίρνει πολυυυυ ασβέστιο και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να πίνω πολυυυ γάλα (μπλιάχ, δε μ' αρέσει αλλά το πίνω για το μπεμπούλη μου)...!!!!
Χτες μου φέρανε και τα πρώτα δωράκια του μπέμπη Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 38 669659 (η νονά του)
Μα ειναι τοοοοσο μικροσκοπικά!!!!!
Αλλα είναι νωρίς για να πλύνω απο τώρα ε? σημερα μπάκα 29 εβδομάδων!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 38 379767 Ελπίζω να 'στε καλά όλες!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ρούλα κ απο μένα .... Ουτε κ εγω το πινω το γάλα κ αναγκαστικά τρώω μόνο γιαούρτια κ παίρνω κ χαπακι ασβέστιο ... Μα δεν ειναι τέλεια τα ρουχαλακια τώρα που ειναι τόσο μικρουλικα;;;

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα, ωραία τα νέα σας γενικά. Έκανα κ γω τις τελευταίες εξετάσεις πρωί-πρωί, μου μένει κολπική την άλλη φορά για να'ναι όσο πιο κοντά στον τοκετό.

Από Ποσειδόνιο δεν ξέρω πολλά. Όλα τα καφέ ίδια μου φαίνονται. Ας αποφασίσει η Χριστίνα που φαίνεται να τα ξέρει (εννοείται θα διαλέξεις αυτό με το πολύ φαγητό...)
Στέλνω και πμ με κινητό, εγώ θα φροντίσω το πολύ 11 να είμαι εκεί.

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κι από μένα!Εγώ προτείνω να βρεθούμε Μαρτίου με Κάλλας,στο σχολείο μπροστά που έχει και ανοιχτωσιά, γιατί μπροστά στις καφετέριες θα είναι στενάχωρα με τις κοιλιές μας Very Happy Laughing Τώρα στέλνω και σε κάποια κορίτσια το κιν μου με πμ.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Καλημέρα Ρούλα κ απο μένα .... Ουτε κ εγω το πινω το γάλα κ αναγκαστικά τρώω μόνο γιαούρτια κ παίρνω κ χαπακι ασβέστιο ... Μα δεν ειναι τέλεια τα ρουχαλακια τώρα που ειναι τόσο μικρουλικα;;;


Αααα εγω πινω 2 φορες τη μερα γαλα, τρωω και γιαουρτι, πινω και ασβεστιο...οοολα για το μπεμπη, τι να κανω??

Ναιιι μα ειναι σκέτη γλύκααα...συνέχεια τα χαζεύω... χαχαχαχα Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 38 883208

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μήπως καλύτερα σε συγκεκριμένο καφέ για να μην περιμένουμε όρθιες; Μη ρίξει κ κάνα ψιλόβροχο

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jen75 έγραψε:Μήπως καλύτερα σε συγκεκριμένο καφέ για να μην περιμένουμε όρθιες; Μη ρίξει κ κάνα ψιλόβροχο
Σωστό κι αυτό...Εγώ προτείνω το Λεμόντ, γιατί έχει 2 ορόφους, στον πάνω είναι πιο άνετα με μεγάλους καναπέδες και έχει ωραία ροφήματα. Είναι το προτελευταίο ξεκινώντας από το σχολείο με κατεύθυνση το κέντρο ας πούμε. Αν βέβαια δε σας αρέσει, να σας πω την αλήθεια πάνω κάτω είναι περίπου ίδιες οι καφετέριες. Έχει το Μελί Μελό στη μέση για πιο κυριλλέ, το πρώτο είναι το Αλέα που είναι πολύ ήσυχο...Έχουμε πολλές επιλογές.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέραααααα!!! Τι μου κάνετε; Ωραία δροσούλα σήμερα!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Μαράκι μπαίνεις στο μήνα σου, εεε; Μπράβο, τώρα αναμονή! Κι εγώ κοντά με τη Μαριλού, στις 17 θα μπω και δεν έχω πλύνει ακόμα! Embarassed Να δείτε που στο τέλος δε θα τα προλάβω, χιχιχι! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πάντως τα τελείωσα όλα μια εβδομάδα πριν γεννήσω, ούτε ραντεβού να είχα με το μωρό! Razz

Σχετικά με τα τυριά, γενικά λένε να αποφεύγουμε τα μαλακά, αλλά νομίζω ότι για το φιλαδέλφεια και σίγουρα για τη φέτα, εφόσον είναι εμπορίου δεν υπάρχει πρόβλημα. Τυριά τύπου καμαμπερ και ροκφόρ όμως είναι απαγορευμένα. Και όλα αυτά, όπως σωστά προαναφέρθηκε, λόγω της μη-παστερίωσης...

Ρούλα δεν είναι ανάγκη να πίνεις γάλα αμα δε σου αρέσει, φάε γιαούρτι και τυρί. Επίσης, δεν παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα;

Κορίτσια εγώ εδώ και κανα μήνα έχω κολλήσει στο +10-+11 στα κιλά, μπορώ να πω ότι τα πάω αρκετά καλά! Τελικά δε θα πάρω όσα φοβόμουν στην αρχή... Cool

Εύη δε σχολιάζω καν το θέμα με τις πεθερές. Η δικιά μου παραθερίζει όλο το χρόνο στην Κρήτη κι ενώ ξέρει ότι χρειαζόμαστε βοήθεια. Και μετά, όταν έρχεται Αθήνα (ανεβαίνει μόνο για τις εξετάσεις της) γκρινιάζει ότι δεν της πηγαίνουμε συχνά το παιδί για να παίξει. Τέτοια θα αντιμετωπίσεις πολλά στο μέλλον και πρέπει από τώρα να είσαι προετοιμασμένη για τα πάντα. Απλώς αγνόησέ την...

Κι εγώ έχω τις τελευταίες μου εξετάσεις, μαζί με καλλιέργεια (κολπική) το Σάββατο... Άντε να τελειώνουμε και με αυτό!!!

Και τέλος, σχετικά με τα βρεφικά ρουχαλάκια, όταν είχαμε πάρει τα πιο μικρά για τη Δανάη, τα έβλεπα τόοοοοσο μικροσκοπικά που έλεγα μπαααα, αποκλείεται να της κάνουν! Και τελικά όχι μόνο της έκαναν, αλλά είχε και χώρο!!! Shocked Και τώρα που τα ξαναξέθαψα, πάλι λέω ότι με τίποτα δε θα χωράει το μωρό, αλλά φαντάζομαι πως τελικά θα χωρέσει γιατί είναι τόσο μικροσκοπικό πλασματάκι όταν γεννιέται...!!! Smile

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικού γιατί είχα ενοχλήσεις και μου είπε η γιατρός μου ότι είμαι πεντακάθαρη αλλά στο χαρτί γράφει ότι έχω μύκητες, μεγάλη ανάπτυξη. Shocked

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Christina_Kandi έγραψε:Εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικού γιατί είχα ενοχλήσεις και μου είπε η γιατρός μου ότι είμαι πεντακάθαρη αλλά στο χαρτί γράφει ότι έχω μύκητες, μεγάλη ανάπτυξη. Shocked

Αυτό που λέει ο δικός μου ντοκτ είναι ότι "σχεδόν όλες οι έγκυες έχουν κάποια κολπίτιδα", δηλαδή λόγω του ότι αλλάζει το ph του κόλπου στην εγκυμοσύνη αναπτύσσονται μύκητες. Αλλά όλοι αυτοί οι μύκητες δεν είναι επικίνδυνοι για τον τοκετό. Κάποια συγκεκριμένα μικρόβια ενδιαφέρουν το γιατρό σου και εφόσον δεν τα έχεις τότε όλα καλά. Smile Αυτά που σου λέω, μου τα είχε εξηγήσει κάποια στιγμή ο ντοκτ... Wink

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:
Christina_Kandi έγραψε:Εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικού γιατί είχα ενοχλήσεις και μου είπε η γιατρός μου ότι είμαι πεντακάθαρη αλλά στο χαρτί γράφει ότι έχω μύκητες, μεγάλη ανάπτυξη. Shocked

Αυτό που λέει ο δικός μου ντοκτ είναι ότι "σχεδόν όλες οι έγκυες έχουν κάποια κολπίτιδα", δηλαδή λόγω του ότι αλλάζει το ph του κόλπου στην εγκυμοσύνη αναπτύσσονται μύκητες. Αλλά όλοι αυτοί οι μύκητες δεν είναι επικίνδυνοι για τον τοκετό. Κάποια συγκεκριμένα μικρόβια ενδιαφέρουν το γιατρό σου και εφόσον δεν τα έχεις τότε όλα καλά. Smile Αυτά που σου λέω, μου τα είχε εξηγήσει κάποια στιγμή ο ντοκτ... Wink

Εεεε να πάρει....Έχω όμως ψιλοφαγούρα και μου είπε δε χρειάζεται θεραπεία...Σπαστικό είναι!Να πλακωθώ στα γιαούρτια;;; Mad Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 38 679259

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Christina_Kandi έγραψε:
crazymommy έγραψε:
Christina_Kandi έγραψε:Εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικού γιατί είχα ενοχλήσεις και μου είπε η γιατρός μου ότι είμαι πεντακάθαρη αλλά στο χαρτί γράφει ότι έχω μύκητες, μεγάλη ανάπτυξη. Shocked

Αυτό που λέει ο δικός μου ντοκτ είναι ότι "σχεδόν όλες οι έγκυες έχουν κάποια κολπίτιδα", δηλαδή λόγω του ότι αλλάζει το ph του κόλπου στην εγκυμοσύνη αναπτύσσονται μύκητες. Αλλά όλοι αυτοί οι μύκητες δεν είναι επικίνδυνοι για τον τοκετό. Κάποια συγκεκριμένα μικρόβια ενδιαφέρουν το γιατρό σου και εφόσον δεν τα έχεις τότε όλα καλά. Smile Αυτά που σου λέω, μου τα είχε εξηγήσει κάποια στιγμή ο ντοκτ... Wink

Εεεε να πάρει....Έχω όμως ψιλοφαγούρα και μου είπε δε χρειάζεται θεραπεία...Σπαστικό είναι!Να πλακωθώ στα γιαούρτια;;; Mad Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 38 679259

Της εξήγησες ότι σε ενοχλεί; Προφανώς δεν είναι κάτι ανησυχητικό βέβαια, αλλά από την άλλη αν είναι και να ταλαιπωρούμαστε...
Χεχε, δεν ξέρω αν θα βοηθήσουν τα γιαουρτάκια, πάντως από το να πλακωθείς στα γλυκά μάλλον καλύτερο μου φαίνεται!!! Razz

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:

Της εξήγησες ότι σε ενοχλεί; Προφανώς δεν είναι κάτι ανησυχητικό βέβαια, αλλά από την άλλη αν είναι και να ταλαιπωρούμαστε...
Χεχε, δεν ξέρω αν θα βοηθήσουν τα γιαουρτάκια, πάντως από το να πλακωθείς στα γλυκά μάλλον καλύτερο μου φαίνεται!!! Razz

Μου είπε να κάνω υπομονή! Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012-Νο 8 - Σελίδα 38 311356 Δεν τρώω γλυκά, πάλι καλά! Με το φαί έχω θέμα μόνο! pig pig cyclops

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερουδια απ τη συννεφιασμενη Δραμα!!!! καλλουτσικη η ταινια τελικα!!!! Αντε ρε κοριτσακια κριμα να μην μπορω να ρθω κ ειμαι τοσο κοντα κ την εχω πεθυμησει τοσο πολυ τη θεσσαλονικουλα!!!!!!! Πφ!!!εχω απ το πασχα να ρθω εκει που ερχομουν σχεδον καθε Σ.Κ. !!!!!! Οταν με το καλο γινουμε επιτελους μανουλες θα ρθω σ εκεινη τη συναντηση!!!!χιχιχι!!
!!Ωραια νεα απ τους γιατρους! Μπραβο τα μωρα σας!!!!! Αχ κ εμεις τη δευτερα!!!! Ειπαμε αν εχουμε καλα νεα την τριτη θα ψησουμε στο μπαλκονι!!! Καθε φορα που εχουμε καλα νεα(μετα απο καθε συμβαν δλδ οταν πηγαιναμε γιατρο)κατι καναμε για επιβραβευση!!!!χαχα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις