Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
89 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 89 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
3 και ελπιζω να μην υποτροπιασει την πεμπτη που θα παει γιατι με τετοιο βαρος που σηκωνει στην δουλεια νομιζω θα εχει προβλημα....Δεν μπορω να τον βλεπω να ποναει Sad
Τι δουλεια εκανες Σμαρω?

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μόνο 3 μέρες και κάνει δουλειά που απαιτεί να σηκώνει βάρος? Μα πάμε καλα?
Δεν μπορει να πάρει κ από το αφεντικό του άλλες 2 να το κάνει τουλαχιστον βδομάδα και με το σαβ/κο που ερχεται να ξεκουραστει και να γιανει ο ανθρωπος?
Και μενα το παλικαρι μου σηκωνει βάρος στην δουλεια και πολλες φορες δεν υπαρχει κ καποιος αλλος να τον βοηθησει και μετα μου τα λεει και τσατιζομαι με τα φεντικα του που τους στελνουν εναν εναν και κινδυνευουν απο τα 30 να χαλασουν την μεση και την πλατη τους.
Εγω πατρονιστ ειμαι σε εταιρεια με ρουχα. Δυσκολος κλαδος αυτον τον καιρο...μισθος στα ταρταρα και ελαχιστες ευκαιριες...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οντως λιγες δουλειες στον κλαδο σας με την βιομηχανοποιηση των παντων..Μωρε δουλευει σε αποθηκες εργοστασιου..Προχθες εφτασε στο 8ωρο να κουβαλησει σχεδον τονο...τι να λεμε τωρα..Του ειπα να μην το παιξει μαγκας και αν πονεσει την πεμπτη να το πει αμεσως για να μην τον αφησουν να κουβαλησει και να παρει και την παρασκευη ρεπο...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομιζα οτι δεν εισασταν εδω...
Ειναι στανταρ το ποσο που δινει ο οαεδ.Οσο ειναι ο κατωτερος μισθος για ανειδικευτο εργατη.Τελευταια φορα που ειχα διαβασει ηταν 514€ αλλα σιγουρα εχει αλλαξει.Κ οπως ξερετε καθε που πρεπει να παρει νεα μετρα η κυβερνηση ολο κ πεφτει...Μεχρι να γεννησουμε δεν ξερω καν αν θα δινει το 6μηνο ο οαεδ! Αυτο το ποσο ειναι ανα μηνα για τους 6 μηνες.
Αυτο που λες εσυ Σμαρω τι ειναι?Επιδομα για οσο ειμαστε σε αναρρωτικη?

Σοφακι δοκιμασε να φας κανενα γιαουρτακι κ κανενα ακτινιδιο...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι οχι οχι φαγητο..Δεν αντεχω αλλο φαι σημερα Crying or Very sad Crying or Very sad

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να του το πεις και να το τονισεις!!! Μπαμπας θα γινει, να σκεφτει μακροπροθεσμα και οχι το μεροκαματο μιας μερας που μπορει να χασει.
Συγνωμη αν ειμαι αποτομη! Το παλικαρι μου ειναι πολυ χοντροκεφαλος και πεισματαρης σε αυτα τα θεματα και ειναι εαισθητο θεμα για μενα τα προβληματα υγειας του ανδρα της ζωης μας!
Εμενα εει παει στην δουλεια με 39 πυρετο...σε δουλεια που κουβαλαει, οδηγει, βρεχεται και ποσα αλλα...ανενδοτος! Ευτυχως πηγε και ηταν τοσο χαλια που γυρισε αλλα του ειχα κατι νευρα....

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εδω ειμαστε Δωρακι!!! Παλι αυπνια εγω, παρολο που απο το σαββατο ειμαι ολη μερα σοτυς δρομους με την κουμπαρα μου που ηρθε να με δει απο Γερμανια. Σημερα πηγαμε και εκδρομη στο χωριο μου, ετρεχα και περα δωθε με τον σκυλο μου γιατι μου ελειψε, ελεγα θα κοιμηθω...αλλα που...

Το επιδομα αυτο που λεω, αν εχω καταλαβει και σωστα ειναι για το διαστημα της αναρρωτικης, της αδειας κυοφοριας και της λοχειας. Οπου ναι μεν σου καταβαλλει το ικα αυτα που δικαιουσαι βαση νομου αλλα μετα ο οαεδ σου συπμληρωνει το ποσο. Και φυσικα, οπως λες, αν ισχυουν ολα αυτα μεχρι να γεννησουμε!!!! Τοση απεχθεια πια για τις μανες αυτο το κρατος... σε λιγο θα μας φορολογησουν κιολας το δικαιωμα στην μητροτητα σαν ειδος πολυτελειας...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μωρε και ο ιδιος το ξερει απλα δεν μας παιρνει να διακινδυνευει την θεση του..

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άσε Σοφάκι δύσκολη συζητηση και αρχίζω και φορτωνω...
ελα να αλλάξουμε θεμα...μιλα μου για την κολοκυθοπιτα που εφτιαξες? Από τοτε που το ανεφερες πρωτη φορα δεν μπορω να την βγαλω απο το μυαλο μου, και σημερα ειδα την γιαγιακα μου και απο την πολυ μου την χαρα ξεχασα να της ζητησω να μου φτιαξει! Μαλλον θα παμε την κυριακη παλι στο χωριο...ελπιζω τοτε να το θυμηθω...και πεινασα παλι...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλη εγινε αλλα ηθελε λιγακι ακομα λαδωμα το φυλλο μαλλον..Μοσχοβολαει και κανελιτσα!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ζηλευωωωωωωω
Αρπαξα τις φρυγανιες τωρα...κατι πρεπει να φαω....

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σκετες φρυγανιες?δεν μου αρεσουν!!! Razz

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα ευτυχως μου αρεσουν αλλα σκεφτομαι να τις "στολισω" με λιγη νουτελλα...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αααααααααααααααααα πες το ετσι...:Ρ

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και τωρα που την ανεφερα την καλη μας την νουτελλα... βρηκα συνταγη για μαφινς με νουτελλα και για κεηκ μπανανα με νουτελλα. Τα εκανα, πετυχαν, φαγωθηκαν...ενδιαφερεται καμια????
βασικα η8ελα να τις ανεβασω αλλα δεν προλαβαινα...μαλλον απο τεταρτη που θα φυγει η κουμπαρα μου παλι και θα ειμαι μοναχουλα...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προς το παρων λεω να μην φτιαξω τιποτα αλλο γιατι φτιαχνω φτιαχνω και τα τρωει μονος του ο αντρας μου..

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ τα έκανα και τα πήγα σε μια φίλη μου που είχε γενεθλια...το σπιτι μας ειναι γεματο γλυκα απο τα δικα μου γενεθλια και δεν 8ελω αλλο να τα τρωω... έλα που δεν κρατιεμαι ομως...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσια.αφηστε μολις εγινε σεισμος Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 24 534787 χαστηκα πανω μου.....

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σεισμόοος???? Ηταν μεγάλος? Καλά είσαι?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Σεισμόοος???? Ηταν μεγάλος? Καλά είσαι?
ηταν μπολικος....καλα ειμαι.μενω απεναντι απο δημοτικο και ειχα και τη διευθηντρια να βολευει τα πιτσιρικια και το εκανε πιο τρομακτικο.καλα ειμαι τωρα εσυ καλα εισαι?

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τους φοβάμαι πολύ τους σεισμούς! Να παρει...έρχεται η Ανγκελα και τριζει ο τοπος...οταν θα βολταρει στην ΑΘηνα δεν γινεται να ανοιξει τοπικα η γη και να την καταπιει? Αν ειναι να κουνιομαστε περαδωθε τουλαχιστον να εχει καλο αποτελεσμα!

Καλα ειμαι, ξυπνησα πρωι πρωι γιατι ηρθαν να καθαρισουν τον λεβητα...
μου ειπαν και μπραβο γιατι αν και περσι δεν τον καθαρισαμε ειναι σε καλη κατασταση..ηθελα να τους πω "με δουλευετε??? αφου ειναι πλεον διακοσμητικος, για να λερωθει, πρεπει να δουλεψει..." αλλά τελικα το βουλωσα και χαμογελασα μονο!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Τους φοβάμαι πολύ τους σεισμούς! Να παρει...έρχεται η Ανγκελα και τριζει ο τοπος...οταν θα βολταρει στην ΑΘηνα δεν γινεται να ανοιξει τοπικα η γη και να την καταπιει? Αν ειναι να κουνιομαστε περαδωθε τουλαχιστον να εχει καλο αποτελεσμα!

Καλα ειμαι, ξυπνησα πρωι πρωι γιατι ηρθαν να καθαρισουν τον λεβητα...
μου ειπαν και μπραβο γιατι αν και περσι δεν τον καθαρισαμε ειναι σε καλη κατασταση..ηθελα να τους πω "με δουλευετε??? αφου ειναι πλεον διακοσμητικος, για να λερωθει, πρεπει να δουλεψει..." αλλά τελικα το βουλωσα και χαμογελασα μονο!
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!και εγω τη μερκελ ειχα στο μυαλο μου!και εγω πρεπει να κανω συντηρηση το λεβητα του αεριου!σημερα,αν προλαβω και δε πεσει το σπιτι,εχω κοτοπουλο και χοιρινο με κρεμα γαλακτος!θα κανω τη συνταγη της δωρας για το κοτοπουλακι!!!!!!!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sto bolo egine seismow.mia h μερκελ.μια το οτι ερχετε η πεθερα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil μου πολυ θελει?αν ξανακανει καμια μ@λ@κι@ θα γινω τουρκα η ελληνιδαααα!τωρα ειμαι ετσι Mad θα σας κραταω ενημερες!μη με αφηνετε μονη μου που ειστε? scratch

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εδώ ειμαι πεθεροπληκτη συνεγκυουλα!!!
Τον σεισμο τον φοβαμαι, στην πεθαρα ομως θα σου κρατω νοητα το χερι!!!!

Εγω τηγανητα αυγα σημερα και μετα εξοδος με την κουμπαρουλα. Το παλικαρι μου θα παει στην πορεια, οποτε δεν θα φαει σπιτι...το γλιτωσαμε το μεσημεριανο...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Εδώ ειμαι πεθεροπληκτη συνεγκυουλα!!!
Τον σεισμο τον φοβαμαι, στην πεθαρα ομως θα σου κρατω νοητα το χερι!!!!

Εγω τηγανητα αυγα σημερα και μετα εξοδος με την κουμπαρουλα. Το παλικαρι μου θα παει στην πορεια, οποτε δεν θα φαει σπιτι...το γλιτωσαμε το μεσημεριανο...
τα αυγα μου αρεσουν οπως και αν ειναι.προς το παρον ειναι μαζεμενη...κατσε να ερθει ο γιος μου να δουμε τι θα κανει παλι.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις