Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
151 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 151 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην την αφησεις να "απλωθει" πολυ!!! Κρατα γερα!!
Θελω να σε ρωτησω κατι, μια που εχεις και προυπηρεσια στο θεμα "παιδι"!
Μια πολυ καλη μου φιλη μου εστειλε μια πελωρια σακουλα γεματη φορμακια, φανελακια, καλτσουλες και εναν υπνοσακο για το κοριτσι μου. όταν μεγαλωσει η μπεμπα και δεν τησ χωρανε πια, τα δινω πισω? Υπαρχει καποιο πρωτοκολλο για αυτα? Αν ειναι δανεικα και τα κρατησω, φαινομαι γυφτακι. Αν μας τα χαρισε και της τα στειλω πισω, μην προσβληθει. Να την ρωτησω? Τι να κανω? Χαζη ερωτηση αλλά τρώω κολλήματα ωρες ωρες....

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Μην την αφησεις να "απλωθει" πολυ!!! Κρατα γερα!!
Θελω να σε ρωτησω κατι, μια που εχεις και προυπηρεσια στο θεμα "παιδι"!
Μια πολυ καλη μου φιλη μου εστειλε μια πελωρια σακουλα γεματη φορμακια, φανελακια, καλτσουλες και εναν υπνοσακο για το κοριτσι μου. όταν μεγαλωσει η μπεμπα και δεν τησ χωρανε πια, τα δινω πισω? Υπαρχει καποιο πρωτοκολλο για αυτα? Αν ειναι δανεικα και τα κρατησω, φαινομαι γυφτακι. Αν μας τα χαρισε και της τα στειλω πισω, μην προσβληθει. Να την ρωτησω? Τι να κανω? Χαζη ερωτηση αλλά τρώω κολλήματα ωρες ωρες....
εμενα η ξαδερφη μου μου εδινε για το κοριτσι μου και της ειπα τα θελεις μετα η να τα δωσω στην ενορια?και μου ειπε οχι να τα δωσεις.ρωτησε την καλυτερα.μπορει να τα θελει μηπως κανει κιαλλο παιδακι.αλιως κρατατα μεχρι το δευτερο σου και χαρισετα μετα.

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άρα ειναι ενταξει το να ρωτησω, αφου δεν υπηρχε και συνεννοηση απο την αρχη!
Να κανει εκεινη κι αλλο, δεν το βλεπω πιθανο, γιατι οποτε της αναφερω την πιθανοτητα νακανει τριτο, με απειλει οτι θα μου κοψει και την καλημερα.
Εγω για να κανω δευτερο, πρεπει να περασω παααρα πολυ ωραια στην γεννα τον πρωτου μου! Θα δουμε....

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Άρα ειναι ενταξει το να ρωτησω, αφου δεν υπηρχε και συνεννοηση απο την αρχη!
Να κανει εκεινη κι αλλο, δεν το βλεπω πιθανο, γιατι οποτε της αναφερω την πιθανοτητα νακανει τριτο, με απειλει οτι θα μου κοψει και την καλημερα.
Εγω για να κανω δευτερο, πρεπει να περασω παααρα πολυ ωραια στην γεννα τον πρωτου μου! Θα δουμε....
ρωτησε την και θα δεις τι θα σου πει,αφου δεν ειχατε συνενοηθει..και εγω τα κοριτσιστικα τα εδωσα.τα αγοριστικα κρατησα κσι μετα θα τα δωσω και αυτα!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!!!!!!!!!!!!!
Τι κανετε κοριτσια?

Σμαρω σορρυ που εξαφανηστικα το βραδυ αλλα παλι κολλησε το λαπτοπ.Εχει προβλημα το καημενο.Γερασε!Υπερθερμαινεται, κολλαει κ κλεινει μονο του.Κ μετα για καμποση ωρα δεν ανοιγει.Κ δεν ειμαστε για καινουριο ετσι οπως ειναι τα πραγματα...Αυτο για την αναρρωτικη κ το επιπλεον επιδομα δεν το εχω ψαξει οποτε δεν ξερω να σου πω.Ομως στην αδεια κυησεως κ λοχειας εκτος απο το ΙΚΑ σε πληρωνει κ ο εργοδοτης οποτε παιρνεις κανονικα το μισθο που θα επαιρνες αν δουλευες.Γιατι λοιπον να δωσει κ ο ΟΑΕΔ?

Εγω δεν εχω ζησει ποτε μεγαλο σεισμο οποτε δεν ξερω να σας πω.Τους μικρους δεν τους φοβαμαι παντως.

Για τα ρουχακια που σου εδωσαν κ εγω πιστευω πως πρεπει να ρωτησεις.Καποιοι δεν τα θελουν πισω ενω αλλοι θελουν καποια κομματια για ενθυμιο.Οσο για τις ενοριες δεν ειμαι σιγουρη οτι παντα τα δινουν σε ανθρωπους που εχουν αναγκη.Υπαρχουν κ εδω στο φορουμ κοπελες που τα χρειαζονται,οποτε οταν ερθει η ωρα θα βρεις που να τα δωσεις.

Το μενου εχει φασολακια σημερα.Οσο για τις συνταγες μπορειτε να ανεβαζετε οτι καλο βρειτε.Ειναι καλοδεχουμενο.Το κεικ της Σοφιας παντως εμενα μου βγηκε πολυ γλυκο οποτε εχω φαει μονο το μισο.Μου προκαλει καουρες...

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω κοριτσακια! Θα την ρωτησω και θα δουμε. Εχω δει κι εγω αρκετα κοριτσια εδω που ρωτανε αν θα μπορουσε καποιος να τους χαρισει κατι και το εχω υποψη μου. Να πανε ολα καλα και σιγουρα θα βοηθησω οσο μπορω και θα χαρισω ο,τι μπορω.

Και το δικο μου λαπτοπ στην ιδια κατασταση ειναι. Ασε που εχει γινει πιο αργο απο την καθυστερηση. Αλλα λεφτα για νεο δεν υπαρχουν, που και να μου περισσευε αυτην την στιγμη ενα χιλιαρικο ή πεντακοσαρικο, θα το εδινα για κατι που εχουμε πιο αναγκη. Το σπιτι ειναι καινουριο και εχει τοσα πολλα που θελω ακομη να βαλω μεσα....

οσο για τα επιδοματα, οπως βλεπω απο τις πητ μας ειμαι λιγο μπροστα, αρα ο,τι κανω αμεσως θα σας το λεω να ξερετε τι να περιμενετε!

Φιλιτσακι ακομη ηρεμη σε κοβω! Να υποθεσω οτι την εχεις υπο ελεγχο??? Αντε ευχομαι ηρεμα να βγει η μερα! Αληθεια ποσο θα μεινει?

Α μου θυμισες τις συνταγουλες που ελεγα το βραδυ!!!!
Ακολουθουν στα επομενα ποστ....

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Muffins με Nutella
Υλικά
60 γρ βούτυρο
60 ml λάδι
180 γρ ζάχαρη
3 μεγάλα αυγά
1 κουταλάκι βανίλια
270 γρ αλεύρι για όλες τις χρήσεις
2 κουταλάκια baking powder
1/4 κουταλάκι αλάτι
Μισό βαζάκι νουτέλα
Εκτέλεση
Προθερμαίνεις τον φούρνο στους 160. Χτυπάς το βούτυρο, τη ζάχαρη και το λάδι σε ένα mixer. Προσθέτεις τα αυγά και την βανίλια και συνεχίζεις να χτυπάς. Σε ένα μικρό μπωλ ανακατεύεις το αλεύρι, το baking powder και το αλάτι. Τα ρίχνεις στο αρχικό μείγμα και τα χτυπάς σε χαμηλή ταχύτητα μέχρι να ανακατευτούν καλά. Πρέπει το μείγμα σου να είναι πηχτό. Το χωρίζεις σε 12 φορμάκια για muffins (υπάρχουν και μίας χρήσης). Ρίχνεις μια γενναία κουταλιά νουτέλα στο καθένα από αυτά και με ένα ξυλάκι από σουβλάκι ή οδοντογλυφίδα την αναμειγνύεις στο μείγμα. Ψήνεις για 25 με 30 λεπτά ή μέχρι να δεις ότι είναι έτοιμα.

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κεηκ μπανάνα - νουτέλα
Υλικά
300 γρ αλεύρι για όλες τις χρήσεις
Μισό κουταλάκι baking soda
Μισό κουταλάκι αλάτι
60 γρ βούτυρο
220 γρ ζάχαρη
2 μεγάλα αυγά
300 γρ ώριμη μπανάνα
1 κουταλάκι βανίλια
80 ml γάλα
Μισό βαζάκι νουτέλα
Εκτέλεση
Προθερμαίνεις τον φούρνο στους 170. Σε ένα μπωλ ανακατεύεις το αλεύρι, την baking soda και το αλάτι. Σε ένα άλλο μπωλ χτυπάς τη ζάχαρη με το βούτυρο σε μέτρια ταχύτητα. Προσθέτεις ένα-ένα τα αυγά και συνεχίζεις α χτυπάς όσο προσθέτεις και τα άλλα υλικά. Πρώτα τη μπανάνα (αφού την λιώσεις), μετά το γάλα και τέλος τη βανίλια. Προσθέτεις το περιεχόμενο του άλλου μπωλ και χτυπάς σε χαμηλή ταχύτητα. Μην το παρακάνεις στο χτύπημα. Βάζεις την νουτέλα σε ένα βαθύ πιάτο και την βάζεις στο Microwave για 15 δευτερόλεπτα να λιώσει λίγο (αυτό το βήμα το έκανα σε μπεν μαρί γιατι τον φουρνο μικροκυμάτων τον εχω καταργήσει). Παίρνεις σχεδόν το μισό από το μείγμα και το ανακατεύεις με την νουτέλα. Παίρνεις την φόρμα που θα το ψήσεις και την βουτυρώνεις. Βάζεις εναλλάξ στρώσεις από τα δύο μείγματα και ανακατεύεις ελαφρά όταν τελειώσεις. Ψήνεις για 50 με 60 λεπτά. Μπορεί να σου φανεί άψητο αλλά δεν είναι.(εψησα για 55 λεπτα και ενω φαινοταν ψημένο, νομιζω οτι χρειαζοταν κανενα δεκαλεπτο ακομη, μεσα δεν ειχε φουσκωσει ωραια, αν και ηταν νοστιμο, ισως ειναι και το μιγμα βαρυ λογω της μπανανας) Το αφήνεις περίπου 15 λεπτά να κάτσει και μετά το αφαιρείς από το σκεύος για να κρυώσει.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χελοου κοριτσιααα.ειμαι ενα ορθιο πτωματακι παλι.χτες εκανα το μπανιο μου κ απο το σκυψε τριβε στη μπανιερα με ψιλοεπιασε η μεση μου.αλλα δν ειναι αυτο το θεμα αλλα με επιασε μια ωραια δυσπεψια κ ημουν σαν μπαλονακι κ 2 μερες τωρα δυσκολευομαι κιολας να ενεργηθω γμτ... Mad

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δύσκολα είσαι Μαρία και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νιώθω οτι θα πετάξω σε λίγο από το πρήξιμο!

Τελικά τι αποφάσισες για την Β επιπεδου?

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
discordia έγραψε:Muffins με Nutella

Καλημέρα κακούργες συνεγκυούλες!!!! Smile Τι είναι αυτά βρε μεσημεριάτικα!;;;
Να σας πω την αλήθεια μόλις γύρισα από ψώνια κι εγώ και αγόρασα μία φόρμα σιλικόνης για κέικ και 12 φορμάκια σιλικόνης για μάφινς.... φοβερή τηλεπάθεια! SmileSmileSmileSmile
Μου φαίνονται πολύ γλυκά όλα αυτά όμως! Θα φτιάξω κάτι με κανένα καρότο μέσα.. κανένα φρούτο, χωρίς τη νουτέλα! SmileSmile τα λατρεύω, αλλά είναι κρίμα να καταριέμαι κάθε φορά που θα θέλω να φάω! Smile

Πήρα και 2 μπλούζες για την περίσταση! Και ένα φαρδύ παντελονοειδές που θα φοριέται και μετά.. Μόλις κατεβάσω και τα χειμωνιάτικα και δω τι μου κάνει από κεινα, ίσως πάρω και κανένα ακόμα!
Θα δανειστώ και κανα2 από φίλες που μου είπαν ήδη και είμαστε κομπλέ για χειμώνα!
Βασικά σκεφτόμουν να πάρω πολυ φαρδιές φτηνές μπλούζες και με ένα λαστιχάκι να τους φτιάξω μπούστο... επίσης, έχει κάτι τέλεια φορέματα/μπλούζες φαρδιά που φοριούνται με κολάν! Είναι ακριβούτσικα ρε γαμώτο όμως!

Όσο για τα δανεικά μωρουδιακά, κι εγώ θα παραλάβω ένα δέμα από μία φίλη που γέννησε φέτος ακριβώς στη φάση που θα γεννήσω εγώ του χρόνου! Θα μου στείλει και η νύφη μου του μπέμπη τα εσωρουχάκια! Θα είμαστε κομπλέ για τους πρώτους 2-3 μήνες!

Σας ζάλισα!! Συγγνώμη!
Λέω να πάω να μαγειρέψω σουπίτσα μιας και συννέφιασε έτσι ωραία!
Λέω να κάνω αυγολέμονο με σέλινο, πατάτα, καρότο (χωρίς κρέας) και να βάλω και κολοκύθα κόκκινη! Smile και λίγο ρυζάκι!

Ουφ κι ακολουθεί λίγο καθάρισμα και μετά πλέξιμο! ΆΡχισα την κουβερτούλα χθες!

Πωπω σαν τη γιαγιά μου ακούγομαι!

Πώς πάτε κοιλίτσες;!

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:χελοου κοριτσιααα.ειμαι ενα ορθιο πτωματακι παλι.χτες εκανα το μπανιο μου κ απο το σκυψε τριβε στη μπανιερα με ψιλοεπιασε η μεση μου.αλλα δν ειναι αυτο το θεμα αλλα με επιασε μια ωραια δυσπεψια κ ημουν σαν μπαλονακι κ 2 μερες τωρα δυσκολευομαι κιολας να ενεργηθω γμτ... Mad

Εγώ να χτυπησω ξύλο, ως τώρα δεν είχα φοβερή δυσκοιλιότητα...
Για δοκίμασε μελάκι με γιαούρτι και φρούτα αντί για μεσημεριανό! Και λίγη βρώμη αν έχεις ή κάτι σε ολικής δημητριακό!

Θέλει κι εμένα τρίψιμο το μπανιο... Twisted Evil

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Δύσκολα είσαι Μαρία και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νιώθω οτι θα πετάξω σε λίγο από το πρήξιμο!

Τελικά τι αποφάσισες για την Β επιπεδου?
την εβαλα κατω και της τα ειπα χυμα.ειπε θα προσπαθησει να διορθωθει...θα δουμε.δεν ελπιζω γιατι της εχω ξαναμιλησει και κανει τα ιδια...

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
discordia έγραψε:Δύσκολα είσαι Μαρία και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νιώθω οτι θα πετάξω σε λίγο από το πρήξιμο!

Τελικά τι αποφάσισες για την Β επιπεδου?
την εβαλα κατω και της τα ειπα χυμα.ειπε θα προσπαθησει να διορθωθει...θα δουμε.δεν ελπιζω γιατι της εχω ξαναμιλησει και κανει τα ιδια...

Δε γνωρίζω την ιστορία αλλά ακόυγεται σοβαρή η κατάσταση ε!!;

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζωάκι έγραψε:
filitsaki έγραψε:
discordia έγραψε:Δύσκολα είσαι Μαρία και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νιώθω οτι θα πετάξω σε λίγο από το πρήξιμο!

Τελικά τι αποφάσισες για την Β επιπεδου?
την εβαλα κατω και της τα ειπα χυμα.ειπε θα προσπαθησει να διορθωθει...θα δουμε.δεν ελπιζω γιατι της εχω ξαναμιλησει και κανει τα ιδια...

Δε γνωρίζω την ιστορία αλλά ακόυγεται σοβαρή η κατάσταση ε!!;
τιποτα ερχετε μια στο τοσο μου ξεσηκωνει μονο το γιο το σκαει και αυτο και εμενα.λεει βλακειες και ειναι ξερο καφαλι...τι εγινε στο νοσοκομειο?ολα καλα ε?

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
τιποτα ερχετε μια στο τοσο μου ξεσηκωνει μονο το γιο το σκαει και αυτο και εμενα.λεει βλακειες και ειναι ξερο καφαλι...τι εγινε στο νοσοκομειο?ολα καλα ε?[/quote]

Ουφ!! Τι θέλουν επιτέλους;;;! Τι κόλλημα είναι αυτό στο κεφάλι τους;;

Στο νοσοκομείο μια χαρά! Άκουσε την καρδούλα για αρκετή ώρα. Παρατήρησε μόνο ότι έχει κάποιες έκτακτες ταχυκαρδίες οι οποίες μου είπε ότι είναι φυσιολογικές σε αυτήν την φάση. Θα κάνω 1-2 έξτρα καρδιοτοκογραφήματα πριν την 30η που θα ξεκινούσα κανονικά.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εκανα την προετοιμασια του φαγητου και σε λιγο θα παω να το ψησω...θελει και να σταθει μιση ωρα στο ψυγειο...Τις συνταγες θα τις γραψω στο τεφτερι μου αλλα δεν ξερω ποτε θα τις κανω!!!
Αν αυτο επαθα και εγω μαρια αλλα δεν εφαγα χθες βραδυ και καπως ηρεμησα...Επειδη εφαγα πολυ 3 μερες με επιασε μαλλον..Εγω παντως με το κολαν βολευτηκα φουλ...Σκεφτομαι να παρω 1 ακομα αλλα και 30 ευρω δεν ειναι λιγα να παρει....Μπλουζες και εγω με μεγαλα μπλουζοφορεματαθα την βγαλω!!

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:Εκανα την προετοιμασια του φαγητου και σε λιγο θα παω να το ψησω...θελει και να σταθει μιση ωρα στο ψυγειο...Τις συνταγες θα τις γραψω στο τεφτερι μου αλλα δεν ξερω ποτε θα τις κανω!!!
Αν αυτο επαθα και εγω μαρια αλλα δεν εφαγα χθες βραδυ και καπως ηρεμησα...Επειδη εφαγα πολυ 3 μερες με επιασε μαλλον..Εγω παντως με το κολαν βολευτηκα φουλ...Σκεφτομαι να παρω 1 ακομα αλλα και 30 ευρω δεν ειναι λιγα να παρει....Μπλουζες και εγω με μεγαλα μπλουζοφορεματαθα την βγαλω!!

Εγώ μόλις τέλειωσα την σούπα και την δοκιμάζω κιόλας! Είχα ξεχάσει να βάλω λάδι!!! Ο,τι να ναι!! Smile

Τις συνταγές γιατί δεν τις αντιγράφεις σε ένα έγγραφο word; Ευκολία! Κάνε ένα φάκελο "Συνταγές"!

Γιατί είναι τόσο ακριβά τα κολάν ρε γαμώτο;!! Βρήκα ένα που μ'αρεσε.. εντελώς απλό, 22.5 ευρώ.. κάτι τέτοιο! Έλεος! ούτε 0.50 δεν τους στοιχίζει το ύφασμα!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωραιες φαινονται οι συνταγουλες!Θα τις δοκιμασω σιγουρα.Εμενα ηρθε ο καλος μου νωρις σημερα.Μου εκανε εκπληξη!Εχουν σταση εργασιας κ ηρθε μια παρα αντι για 4 που ερχετε συνηθως.Οποτε πρεπει να μαγειρεψω σε λιγο κ να του κανω κ παρεουλα...

Μαρακι κ εγω εχω θεμα με την τουαλετα...Μια φορα στις 3 μερες... Crying or Very sad

Οσο για ψωνια πηρα κ εγω μια φαρδια μπλουζιτσα σημερα που φοριεται με κολαν κ το χειμωνα θα μπορω να βαλω ενα μακρυμανικο κορμακι ή λεπτο μπλουζακι απο μεσα κ να τη φοραω.
Σε λιγο καιρο θα πρεπει να εφοδιαστω κ με τα απαραιτητα της κλινικης.Πυζαμες, νυχτικες, ρομπα, παντοφλες, σουτιεν θηλασμου...Κλεινω τον 6ο σημερα!!!!!!Απο αυριο μπαινουμε 3ο τριμηνο!!!!!!
Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 25 990599

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στις τελευταιες μαγειρικες μου προσπαθειες ξεχναω τουλαχιστον ενα υλικο!!! Συνηθως ειναι το αλατι ή το λαδι..μαγειρευω υγιεινα..λεμε τωρα!

Από ρουχα πηρα ενα στενο παντελονι τυπου τζην-κολαν με φαρδυ λαστιχο επανω. Αλλα πρεπει να αρχισω να παιρνω κι αλλα οπως και για το μαιευτηριο...
Προς το παρον θα Προικισω την δεη, τον οτε, το νερο και την εφορια και απο νοεμβρη βλεπουμε...ελπιζω να χωραω στα ρουχα που εχω μεχρι τοτε!!!

Φιλιτσακι, καλα εκανες! Και μην μασας, Επαναληψη, μητηρ πασης μαθησεως! Μολις τα ξεχναει, επαναληψη εσυ!
Ζωη, νομιζω ανεφερες οτι εχεις και κοπτοραπτη ε? Επαγγελματικο ή οικιακο? Θα μπορουσες να μου πεις ποσο τον πηρες, αν δεν υπαρχει προβλημα? Θελω κι εγω να παρω, μονο με την γαζωτικη δουλεια δεν γινεται...και εχω τοσα στο μυαλο μου να φτιαξω για το κοριτσι μου!
Παω να φαω μεσημεριανο!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας!!!
Μολις γυρισαμε απο το δημαρχειο που καναμε τα χαρτια μας και την αιτηση για τον πολιτικο. Τελικα η τελετη θα γινει πιο συντομα αποοτι υπολογιζα, 26/10, δηλαδη σε 17 μερες!!!!

Η συνταγη για το μαφινς μου μιλαει νομιζω, κατι περιεργο συμβαινει. Λεω να την δοκιμασω, μου φαινεται τελεια!!

Δυσκοιλιοτητα ειχα κι εγω σε προηγουμενη φαση της εγκυμοσυνης μου. Το κλασικο εκανα, δαμασκηνα κι ακτινιδια, και εστρωσα.Απαισια αισθηση το πρηξιμο..

Πω πω οπως ειπε κι η Σοφια, πολυ χαιρομαι κι εγω που δεν πρεπει να τρεξω για αναρρωτικες, ικα, οαεδ και τετοια. Εξουθενωτικο και εκνευριστικο φαινεται... Καλο κουραγιο σε οσες τρεχουν μ'αυτα.

Και τωρα οσον αφορα τον καλο μου, τον χαιρομαι τωρα, αλλα απο 5 Νοεμβριου που πιανει δουλεια, θα μου λειπει σιγουρα... Ειναι και νυχτερινη η δουλεια, οποτε βραδυ θα δουλευει, πρωι θα κοιμαται, αντε να δουμε ποτε θα βλεπομαστε... Πρεπει ομως, οποτε θα το συνηθισω...

PS την συνηθεια να γραφω τεραστια ποστ ποτε θα την κοψω, δεν ξερω. Ειμαι πολυλογου, τι να κανω???

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Δύσκολα είσαι Μαρία και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νιώθω οτι θα πετάξω σε λίγο από το πρήξιμο!

Τελικά τι αποφάσισες για την Β επιπεδου?

θα παω στο μητερα το σαββατο Very Happy

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:
discordia έγραψε:Δύσκολα είσαι Μαρία και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νιώθω οτι θα πετάξω σε λίγο από το πρήξιμο!

Τελικά τι αποφάσισες για την Β επιπεδου?

θα παω στο μητερα το σαββατο Very Happy

Ανταε, ωραια Μαρακι! Να τελειωνει και η αγωνια για το μπεμπινι σου!!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σμαρω μου τι αλλο να κανω?
Ζωιτσα μπραβο πολυ χαρηκα!!!!!
Δωρα και εγω εχω αρχισει και κοιταω μπιζαμες.ποτε λετε να αρχισουμε το πλυσιμο των μωρουδιακων?τελη νοεμβρη?

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λιγο νωρις δεν ειναι τελη Νοεμβρη? Εγω ελεγα για μεσα Δεκεμβρη να αρχισω, και παλι, σιγα, σιγα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις