Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
81 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 81 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:[b][i]καλημέρα συνεγκυούλες μου , τί κανετε ???????

δεν μπήκα 5 μέρες και διάβαζα 2 ολόκληρες ώρες αυτά που γράψατε....δεν θυμάμαι και πολλά ,αλλά σε ότι θυμάμαι θα μετέχω και γώ ..SmileSmile

πρώτα να σας πω τα νέα μου ...
το Σαββατο πηγαμε βολτίτσα με τον αντρούλη μου μέχρι το Ναύπλιο και περάσαμε πολύ ωραία ...
χθες είχα γενέθλια , έκλεισα τα 38!!!!!!!!!, και μαζεύτηκαν φίλοι στο σπίτι, ωραία ήταν ... Very Happy Very Happy
βέβαια μου λείπανε πολύ οι αδερφές μου και η μάνα μου , αλλά τους είδα στο σκαιπ...
μιράντζελα και Σοφία να χαίρεστε τους άντρες σας, είμαι σίγουρη οτι είναι πολύ καλοί σα Ζυγοί ...χοχοχο

λοιπόν, και εγώ δεν κρατιέμαι να αγοράσω την λεγόμενη προίκα του μωρού ...όλοι μου λένε ότι είναι νωρίς ακόμα , αλλά πότε θα προλάβω η γυναίκα να τα ετοιμάσω όλα ???χααχαχ

μου εστειλαν και οι αδερφες μου διαφορα πραγματακια που ειχαν, τα περισσοτερα σε ουδετερο μια και ειχαν κοριτσια και μονο ενα αγορι.....ελεγα αυτες τις μέρες να ξεκινήσω να τα πλένω και να τα σιδερωσω ...αργοτερα θα χαλασει και ο καιρος και δεν θα μπορουν να στεγνωσουν ευκολα ...απορρυπαντικο πηρα το υγρο προδερμ, αν και ηθελα αρκαδι , αλλα στο καρφουρ δεν βρηκα .. Rolling Eyes Rolling Eyes
αφηστε που θα πρεπει να πλενω τα μπλε μωρουδιακα χωρις να τα δει ο αντρας μου γιατι θελει το φυλο του μωρου να ειναι εκπληξη ..χαχαχα...τι τραβαω η γυναικα ...
επισης, εχω αγορασει ηδη 2 νυχτικιες και μια ρομπα για το μαιευτηριο, ενα ζευγαρι πυτζαμες και θα παρω και 2-3 ακομα ...νυχτικιες πηρα απο κινεζικο που βρηκα και στο νουμερο μου, XXXL χιχιχιχι, και τις πυτζαμες και τη ρομπα απο ενα καταστημα που εχει εκποιηση και μου τα αφησε 15 ευρω το κομματι...SmileSmile
απο βδομαδα λεω να παμε με την πεθερα (δυστυχως , μονο αυτην εχω εδω .....SadSadSadSad)στα τζαμπο στην Κορινθο και να παρω εσωρουχα,φορμακια, πανουλες...οτι μου λειπει απο αυτα που μου στειλανε ...
θα παρω και απο το ΛΗΤΩ που εχει ανοιξει απο προχθες εδω , αλλα λιγοτερα κομματια ...
υγρά έχω και εγώ αρκετά τώρα τελευταία και μάλιστα νομίζω ότι κάποιες πληγές στο δέρμα εκείιιι κατω, οφειλονται στην υγρασία αυτή...
σημερα το απογευμα εχω ραντεβου με το γιατρο και θα τον ρωτησω , να δω τι θα μου πει ...ηδη βεβαια πλενομαι ολη μερα και με χαμομηλακι!!!!
λεω να ρωτησω το γιατρο και αν μπορω να παω για Φ.Τ. ή Κ.τ. λόγω πολλών κιλών...δεν μου έχει πει τίποτα μέχρι τώρα, αλλά γενικά αν δεν τον ρωτήσεις δεν σου λέει...έτσι και εγώ πάω με λίστα απο ερωτησεις ..χιχιχιχιχι...
ηδη εχω γραψει πολλα, σε λιγο που θα θυμηθω και αλλα θα σας τα γραψω ...

Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472
αντε μαρη που εισαι?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Αυτα εφτιαξε μεχρι τωρα η τρελογιαγια για την εγγονη! Η μπορντω η ζακετα ειναι ασορτι με της μαμας, αφου ειχα ζητησει εγω για μενα και με το μαλλι που περισσεψε εφτιαξε και την μπεμπα!
Τα πατουσακια δεν τα εχω φωτο, οταν τα βγαλω θα τα ανεβασω!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ειναι απιστευτα ολα!!!Μακαρι να ζουσε κ η δικη μου γιαγια...Εχω ομως ενα ζακετακι που ειχε πλεξει οταν ημουν εγω μπεμπα (ειναι ριγε ροζ-ασπρο) κ τωρα θα το φοραει κ η δικη μου μπουμπου!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 328109

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οοοοκ παλι θα μου ανεβει η πιεση,θυμαστε που πιο πανω σας ειπα με πηραν απο κωτσοβολο? λοιπον περυση με τον αντρα μου πηραμε απο αυτους ενα καινουριο air condition για το παιδικο που ειχε χαλασει το αλλο κ μια τηλεοραση.πληρωσαμε ενα καρο λεφτα κ βαλαμε παραπανω δοσεις για να ειμαστε ησυχοι.επισης καναμε χρηση του δικαιοματος της προστασιας πληρωμουν.αυτο ειναι μια περιοδος χαρητος 10 μηνων οπου αμα δεν εχεις δεν δινεις μια.εμεις τωρα απο το καλοκαιρι λογο της εφοριας ειμαστε στριμογμενοι κ μαλιστα νοεμβριο δινω την τελευταια δοση.μπορει να μην διναμε καθε μηνα αλλα οποτε διναμε τους διναμε απο 100 120 ευρω καθε φορα ενω η δοση ειναι 47 ευρω.κ παιρνει ο αντρας μου στα κεντρικα κ του λενε οτι δν υπαρχει αυτο στο συστημα κ οτι εχουμε θεμα.φταιω εγω τωρα να παρω την συμβαση να τους τη δωσω να την φανε?? Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 311356 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 311356 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 311356 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 679259 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 679259 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 679259

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ασε, αυτες τις μερες δεν προλαβαινα και δεν μπηκα καθολου φιλιτσα μου ...
ειχα και μια , μελαγχολια να το πω, σχετικα με την ηλικια μου που εκλεισα τα 38...ψιλοχαλαστηκα , αλλα ειμαι καλυτερα τωρα....
και χαιρομαι που ολοι σας, μανουλες και μπεμπακια, ειστε καλα ....

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:ασε, αυτες τις μερες δεν προλαβαινα και δεν μπηκα καθολου φιλιτσα μου ...
ειχα και μια , μελαγχολια να το πω, σχετικα με την ηλικια μου που εκλεισα τα 38...ψιλοχαλαστηκα , αλλα ειμαι καλυτερα τωρα....
και χαιρομαι που ολοι σας, μανουλες και μπεμπακια, ειστε καλα ....

ααα να ξερω δλδ πως θα νιωσω οταν πιασω κ εγω τα πρωτα αντα δλδ

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ασχετο, οι ρυζογκοφρετες εχουν πολλες θερμιδες????? πεινασα και ειπα να φαω 1-2 για να σπασω την πεινα μου και κατεληξα να φαω ολη τη συσκευασια .. Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 4872 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 4872 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 4872

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλως τον μπομπιρα! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 12978 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 130627 Κ γρηγορα να ερθει κ ο μπομπιρας στη ζωη σου κ γιατι οχι αμεσως κ ενα 2ο ζουζουνι!

Εγω ειπα οτι θελω κ 2ο παιδακι αμεσως...Αλλα εγω δε θα γλιτωσω τη δουλεια...Απλα θα εξασφαλησω οτι δε θα με απολυσουν για αλλο 1,5 χρονο!!χιχιχι...

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
thequeen86 έγραψε:
mpompiras έγραψε:ασε, αυτες τις μερες δεν προλαβαινα και δεν μπηκα καθολου φιλιτσα μου ...
ειχα και μια , μελαγχολια να το πω, σχετικα με την ηλικια μου που εκλεισα τα 38...ψιλοχαλαστηκα , αλλα ειμαι καλυτερα τωρα....
και χαιρομαι που ολοι σας, μανουλες και μπεμπακια, ειστε καλα ....

ααα να ξερω δλδ πως θα νιωσω οταν πιασω κ εγω τα πρωτα αντα δλδ

ξερεις κατι?? νομιζω οταν εκλεινα τα 30 μου ημουν πιο πολυ στεναχωρεμενη ...απλα τωρα με την προοπτικη του παιδιου θα προτιμουσα να ημουν λιγα χρονια μικροτερη, να εχω και την ανεση για 2ο και γιατι οχι και για 3ο...αυτο μονο , γιατι αλλιως, εχω συμβιβαστει πια ...Smile:SmileSmile

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:
thequeen86 έγραψε:
mpompiras έγραψε:ασε, αυτες τις μερες δεν προλαβαινα και δεν μπηκα καθολου φιλιτσα μου ...
ειχα και μια , μελαγχολια να το πω, σχετικα με την ηλικια μου που εκλεισα τα 38...ψιλοχαλαστηκα , αλλα ειμαι καλυτερα τωρα....
και χαιρομαι που ολοι σας, μανουλες και μπεμπακια, ειστε καλα ....

ααα να ξερω δλδ πως θα νιωσω οταν πιασω κ εγω τα πρωτα αντα δλδ

ξερεις κατι?? νομιζω οταν εκλεινα τα 30 μου ημουν πιο πολυ στεναχωρεμενη ...απλα τωρα με την προοπτικη του παιδιου θα προτιμουσα να ημουν λιγα χρονια μικροτερη, να εχω και την ανεση για 2ο και γιατι οχι και για 3ο...αυτο μονο , γιατι αλλιως, εχω συμβιβαστει πια ...Smile:SmileSmile

μια χαρουλα εισαι μην τα σκεφτεσαι αυτα...κ η μαμα μου στα 36 εκανε την μικρη μου αδερφη.ε και? Wink

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτα δεν τα εκανε η δικη μου γιαγια, αυτα τα εκανε η μαμα μου. Η οποια οπως βλεπετε εχει παρει παρα πολυ σοβαρα τον ρολο της γιαγιας!
Εχει κανει ενα σωρο και ολοι την λεμε να τα πουλαει και δεν θελει. Τωρα οι φιλες της πανε και τις αγοραζουν μαλλια για να κανει για εκεινες ή για τα εγγονια τους.
Μαρια, μην αφηνεις τα χρονια να σε χαλανε!!!! Γεμιζεις την ζωη σου με εμπειριες, δεν γερνας!!! Εγω ετσι το βλεπω. Πριν 8 μερες εκλεισα τα τριαντα και ολοι με κοιτουσαν περιεργα που ημουν τοσο χαρουμενη. Εχω γεματη ζωη και υγεια και αν χρειαστηκαν τριαντα χρονια για να φτασω εδω, ειμαι περηφανη γι'αυτα!

Ο κωτσοβολος νομιζω οτι χρησιμοποιει πολυ υπουλες τακτικες για να πουλησει! να τους δειξεις την συμβαση, να τους απειλησεις οτι θα απευθυνθεις σρ δικηγορο και να μην ξαναπαρεις τιποτα απο εκει! Εχω ακουσει τοσα πολλα γι'αυτους και ολα ασχημα! Ε, οχι και να μας κοροιδευουν

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Καλως τον μπομπιρα! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 12978 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 130627 Κ γρηγορα να ερθει κ ο μπομπιρας στη ζωη σου κ γιατι οχι αμεσως κ ενα 2ο ζουζουνι!

Εγω ειπα οτι θελω κ 2ο παιδακι αμεσως...Αλλα εγω δε θα γλιτωσω τη δουλεια...Απλα θα εξασφαλησω οτι δε θα με απολυσουν για αλλο 1,5 χρονο!!χιχιχι...



σε ευχαριστώ πολύ Δώρα μου , να τα πάρουμε στην αγκαλιά μας γρήγορα τα ζουζούνια μας...και βουρρρρρ και για το 2ο ...Wink

αληθεια, σα να μαζευτηκαν πολλες νυφες εδω μεσα εεεε ????χιχιχιχιχ...
οι περισσοτερες κοριτσια περιμενουν

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:ασε, αυτες τις μερες δεν προλαβαινα και δεν μπηκα καθολου φιλιτσα μου ...
ειχα και μια , μελαγχολια να το πω, σχετικα με την ηλικια μου που εκλεισα τα 38...ψιλοχαλαστηκα , αλλα ειμαι καλυτερα τωρα....
και χαιρομαι που ολοι σας, μανουλες και μπεμπακια, ειστε καλα ....
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
!!!!!!!Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΟΥ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ 38ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙς ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σμαρω τελεια η μπορντω ζακετα!!Βασικα ολα ειναι!!
Θελω να ακνω κεικ σημερα αλλα δεν θυμαμαι τις αναλογιες Twisted Evil

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά έμεινα με τα πλεκτά της γιαγιάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τρέλλαααααα!!!!!!

Τα γεμιστά δε μου γλίτωσαν τελικά! Έβαλα 5 στο φούρνο!!

Κι εγώ απ' τις 9 που σηκώθηκα ήπια χυμό φρεσκοστιμμένο πορτοκάλι, έφαγα βρωμοπρωινό (μούσλι) με γάλα αμυγδάλου, μετά από καμιά ωρα και κάτι έφαγα 2 δαμάσκηνα... ε και τώρα πρέπει να ακούκε και οι από πάνω το στομάχι μου... Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 564595 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 564595

Πολύ χαίρομαι που είναι γενικό αυτό με την πείνα! Smile

Γεια σου Ελένη!! Τι ωραίο το Ναύπλιο!! Η Πελοπόννησος γενικά!!
Και χαρά στο κουράγιο σου να κρύβεις το φύλο από τον άντρα σου! SmileSmile

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
mpompiras έγραψε:ασε, αυτες τις μερες δεν προλαβαινα και δεν μπηκα καθολου φιλιτσα μου ...
ειχα και μια , μελαγχολια να το πω, σχετικα με την ηλικια μου που εκλεισα τα 38...ψιλοχαλαστηκα , αλλα ειμαι καλυτερα τωρα....
και χαιρομαι που ολοι σας, μανουλες και μπεμπακια, ειστε καλα ....
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
!!!!!!!Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΟΥ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ 38ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙς ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472


ναι φιλιτσα, δικιο εχεις ...ειναι η καλυτερη μου ηλικια ...SmileSmileSmile


αληθεια, απο ποτε μπορει ο γιατρος να σου πει το πότε περιπου θα γεννησεις ??? η μηπως δεν φαινεται και ειναι καθαρα θεμα τυχης ??? εγω εχω ΠΗΤ 19-01-13 αλλα θα προτιμούσα να γεννησω νωριτερα, μεσα στις γιορτες που θα μπορεσουν να ερθουν κ οι αδερφες μου απο Κομοτηνη λόγω αδειας ...μετα το κοβω χλωμο να κατεβουν...και με την πεθερα μονο δε νομιζω οτι θα τα βγαλω περα, δεν εχει και ιδεα απο μωρα, απο τον αντρα μου δεν εχει ξαναπιασει μωρο στα χερια της ...

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:Σμαρω τελεια η μπορντω ζακετα!!Βασικα ολα ειναι!!
Θελω να ακνω κεικ σημερα αλλα δεν θυμαμαι τις αναλογιες Twisted Evil

Νοικοκυρούλα, που τα βρίσκεις όλα στο ίντερνετ, βρες το κι αυτό! Smile
Αλλά για μένα το πιο εύκολο και από τα πιο νόστιμα κέικ είναι αυτό:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/fudge-cake.html

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μωρε και εγω εκει ψαχνω αλλα δεν βρισκω την συνταγη για το κλασικο κλασικο κεικ που θελω...

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ζωάκι έγραψε:Καλά έμεινα με τα πλεκτά της γιαγιάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τρέλλαααααα!!!!!!

Τα γεμιστά δε μου γλίτωσαν τελικά! Έβαλα 5 στο φούρνο!!

Κι εγώ απ' τις 9 που σηκώθηκα ήπια χυμό φρεσκοστιμμένο πορτοκάλι, έφαγα βρωμοπρωινό (μούσλι) με γάλα αμυγδάλου, μετά από καμιά ωρα και κάτι έφαγα 2 δαμάσκηνα... ε και τώρα πρέπει να ακούκε και οι από πάνω το στομάχι μου... Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 564595 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 564595

Πολύ χαίρομαι που είναι γενικό αυτό με την πείνα! Smile

Γεια σου Ελένη!! Τι ωραίο το Ναύπλιο!! Η Πελοπόννησος γενικά!!
Και χαρά στο κουράγιο σου να κρύβεις το φύλο από τον άντρα σου! SmileSmile

και εγω γεμιστα αγορασα σημερα απο τη λαικη για να τα κανω αυριο ...για σημερα εχω κοφτο μακαρονακι με χταποδακι...γιαμ, γιαμ....δεν ξερω αν θα αντεξω μεχρι να ερθει ο αντρας μου ή θα του ορμηξω νωριτερα ...SmileSmileSmile

Ζωίτσα εγω το εχω παρει και σαν παιχνιδι, και ενω στην αρχη νομιζα οτι δεν θα μπορω να του το κρυψω, τελικα εχει πολυ πλακα...χααχαχ...βασικα, χαρα στο κουραγιο του αντρα μου που εχει υπομονη και θελει να το μαθει οταν γεννηθει...εγω θα ειχα σκασει , δεν θα αντεχα με τιιποτα !!!!!!!!!!!
ωραια ειναι η Πελοποννησος και 1 χρονο που ειμαι εδω εχω παει σε πολλα μερη...ειναι διαφορετικα απο τα μερη μας επανω, ειδικα η Τριπολη που εχει ολο βουνα και πετρα δεν παιζεται με τιποτα ...χααχα..και νομιζα οτι το χωριο μου στο Κιλκις ειναι ορεινο ....ο αντρας μου καμπο θα το χαρακτηριζε ....SmileSmileSmileSmile

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομιζω οτι η "βλακεια της γκαστριτσας" χτυπησε παλι!!!
Τοση ωρα μιλαω στην Μπομπιρα, και την αποκαλω Μαρια...αλλα δεν σε λενε Μαρια ε? Και γαιδουρα... ουτε χρονια πολλα δεν σου εγραψα!!! Να τα εκατοστισεις λοιπον και να εχεις στην ζωη σου υγεια, ευτυχια και αν8ρωπους που σε αγαπουν και αγαπας!!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:
filitsaki έγραψε:
mpompiras έγραψε:ασε, αυτες τις μερες δεν προλαβαινα και δεν μπηκα καθολου φιλιτσα μου ...
ειχα και μια , μελαγχολια να το πω, σχετικα με την ηλικια μου που εκλεισα τα 38...ψιλοχαλαστηκα , αλλα ειμαι καλυτερα τωρα....
και χαιρομαι που ολοι σας, μανουλες και μπεμπακια, ειστε καλα ....
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
!!!!!!!Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΟΥ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ 38ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙς ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 34 417472


ναι φιλιτσα, δικιο εχεις ...ειναι η καλυτερη μου ηλικια ...SmileSmileSmile


αληθεια, απο ποτε μπορει ο γιατρος να σου πει το πότε περιπου θα γεννησεις ??? η μηπως δεν φαινεται και ειναι καθαρα θεμα τυχης ??? εγω εχω ΠΗΤ 19-01-13 αλλα θα προτιμούσα να γεννησω νωριτερα, μεσα στις γιορτες που θα μπορεσουν να ερθουν κ οι αδερφες μου απο Κομοτηνη λόγω αδειας ...μετα το κοβω χλωμο να κατεβουν...και με την πεθερα μονο δε νομιζω οτι θα τα βγαλω περα, δεν εχει και ιδεα απο μωρα, απο τον αντρα μου δεν εχει ξαναπιασει μωρο στα χερια της ...
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ!

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
discordia έγραψε:Νομιζω οτι η "βλακεια της γκαστριτσας" χτυπησε παλι!!!
Τοση ωρα μιλαω στην Μπομπιρα, και την αποκαλω Μαρια...αλλα δεν σε λενε Μαρια ε? Και γαιδουρα... ουτε χρονια πολλα δεν σου εγραψα!!! Να τα εκατοστισεις λοιπον και να εχεις στην ζωη σου υγεια, ευτυχια και αν8ρωπους που σε αγαπουν και αγαπας!!!


αχ σε ευχαριστώ πολυ , να εισαι καλα ....καλα , με τα ονοματα και εγω δεν τα παω καλα , μπερδευομαι πολυ...οχι δεν με λενε μαρια , με λενε Ελενη ..SmileSmileSmile
και οντως , ειναι 38 χρονια γεματα εμπειρια και σοφια ...χιχιχιχι...


φιλιτσα το ηξερα οτι αυτο θα απαντουσες, αλλα ειχα μια ελπιδα οτι θα μπορουσα να υπολογισω ...Wink

εγω βρε κοριτσια αν γεννησω 19-1 η , οπως με πειραζουν ολοι, στις 18-1 και βγαλω τον μπομπιραμ ου Θαναση σαν τον πεθερο (μια που ο αντρας μου ειναι μοναχοπαιδι!!!) θα εχει ιδια μερα γιορτη και γενεθλια και δεν θελω ....ειμαι πολυ γκρινιαρα λετε ??????

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Μωρε και εγω εκει ψαχνω αλλα δεν βρισκω την συνταγη για το κλασικο κλασικο κεικ που θελω...
ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗς ΓΙΑΓΙΑς ΜΟΥ.
1 ΦΑΡΙΝΑ
1 ΒΙΤΑΜ ΤΟ ΜΙΚΡΟ
2 ΠΟΤΗΡΙΑ ΖΑΧΑΡΗ
4 ΑΥΓΑ
1ΠΟΤΗΡΙ ΓΑΛΑ
2 ΒΑΝΙΛΙΕς
1 ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΟ ΞΥΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΥΜΟ
ΣΤΟ ΜΙΞΕΡ ΒΑΖΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΒΙΤΑΜ,ΜΕΤΑ ΤΗ ΖΑΧΑΡΗ,ΤΑ ΑΥΓΑ 1 -1 [ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΔΩΜΑΤΙΟΥ],ΤΟ ΓΑΛΑ.ΤΙς ΒΑΝΙΛΙΕς .ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ,ΚΑΙ ΤΕΛΟς ΤΗ ΦΑΡΙΝΑ.ΑΥΤΑ!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:
discordia έγραψε:Νομιζω οτι η "βλακεια της γκαστριτσας" χτυπησε παλι!!!
Τοση ωρα μιλαω στην Μπομπιρα, και την αποκαλω Μαρια...αλλα δεν σε λενε Μαρια ε? Και γαιδουρα... ουτε χρονια πολλα δεν σου εγραψα!!! Να τα εκατοστισεις λοιπον και να εχεις στην ζωη σου υγεια, ευτυχια και αν8ρωπους που σε αγαπουν και αγαπας!!!


αχ σε ευχαριστώ πολυ , να εισαι καλα ....καλα , με τα ονοματα και εγω δεν τα παω καλα , μπερδευομαι πολυ...οχι δεν με λενε μαρια , με λενε Ελενη ..SmileSmileSmile
και οντως , ειναι 38 χρονια γεματα εμπειρια και σοφια ...χιχιχιχι...


φιλιτσα το ηξερα οτι αυτο θα απαντουσες, αλλα ειχα μια ελπιδα οτι θα μπορουσα να υπολογισω ...Wink

εγω βρε κοριτσια αν γεννησω 19-1 η , οπως με πειραζουν ολοι, στις 18-1 και βγαλω τον μπομπιραμ ου Θαναση σαν τον πεθερο (μια που ο αντρας μου ειναι μοναχοπαιδι!!!) θα εχει ιδια μερα γιορτη και γενεθλια και δεν θελω ....ειμαι πολυ γκρινιαρα λετε ??????
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελενη μου δεν νομιζω οτι μπορει να σου πει ο γιατρος ποτε θα γεννησεις!Απλα οταν μπεις στον 9ο θα σε βλεπει καθε βδομαδα κ μονο αν σε ελεγξει κολπικα ισως να το πετυχει 1-2 μερες πριν.Ακομη κ αν εχε μαλακωσει ομως ο τραχηλος κ εχεις ψιλοσυσπασεις μπορει να περασουν κ 2 βδομαδες κ μετα να ερθει το μπεμπε!Γιαυτο πρεπει απλα να ειμαστε με τη βαλιτσα ετοιμη κ τον αντρα,γιατρο, μαμα κτλ στο τηλεφωνο σταντ μπαι.Ευτυχως εμενα η μανουλα μου ειναι μονο 150χμ μακρια αποτε οτι ωρα κ να την παρω θα προλαβει να ερθει.Ο αδερφος μου ομως που ειναι Αθηνα θα ειναι εδω μονο 25/12 -6/1!Αρα κ εγω θελω η μπουμπου να ερθει μες στις γιορτες!

Σοφακι αν παρεις μια φαρινα γραφει πανω την κλασικη συνταγη για κεικ.Αν θυμαμαι καλα χρειαζεται: 1 φαρινα, 4-5 αυγα, 1 βιταμ (250γρ), 2κουπες ζαχαρη, 1 κουπα γαλα ή χυμο πορτοκαλι κ 1 βανιλια αν θες να δωσεις αρωμα.
Χτυπας πρωτα βιταμ με ζαχαρη, μετα τα αυγα κ μετα τη φαρινα κ το γαλα ή χυμο σιγα σιγα.Ψησιμο κλασικα στους 180 για 45 λεπτα.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι φιλλιω αυτη κανω και εγω...Δεν θυμωμουνποση ζαχαρη και ποσα αυγα!!!Μονο που εγω το κανω με γιαουρτι!!!Βεβαια σημερα θα το κανω με γαλα για να μην ψωνιζω και αλλα υλικα!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις