Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 37]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenisig έγραψε:Να μαι κ εγώ!
Ρε κορίτσια, ή εγώ έχω βαρύνει κ κάνω τα πάντα σε ααααργοοοοο ρυθμό ή τρέχει απίστευτα γρήγορα το ρολόι!
Μέχρι να κάνω μια δουλειά, έχει πάει μεσημέρι!!!

Μαρία, κ εγώ στην Παγκρήτια κάνω όλες τις εξετάσεις. Αλλά πως πλήρωσες μόνο συμμετοχή αφού δεν στο έγραψε το καρδιογράφημα?
Μαριλού, τέλεια τα νέα σου! Είδες όλα καλά πάνε!
Carrie, ευχαριστούμε για τις ευχές σου!

Στα υπόλοιπα κορίτσια Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 6 417472

Τι να σου πω πήγα κ η κοπέλα στην υποδοχή απλα σημείωσε το όνομα μου , μετα μου φώναξε ο γιατρός του έδωσα το βιβλιάριο μου κ κάτι σημείωσε μόνο στα χαρτιά του .... Απλα ειναι στο πρώτο κτήριο κ όχι εκει που κάνουμε τις εξετάσεις αιματος , πάρε κ τηλ αν θες να δεις...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα Χριστινακι!Σερβιέτες ακράτειας χρειάζεται,ναι,τα λόχεια είναι αρκετά Very Happy ; μια και τα έχω όλα έτοιμα από καιρό κ λόγω επαγγέλματος,χοντροσερβιέτες θέλουμε!Έχει όμορφα παιδικά στο μεγκα αουτλετ,όπως και γυναικεία,όταν ξαναχωρέσουμε κ μπορούμε να πάρουμε!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια εχει αρχισει να με προβληματιζει πολυ ο τοκετος.Το παθατε κι εσεις;Οσο πλησιαζουν οι μερες ολο και πιο πολυ σκεφτομαι τι θα γινει.Οποιες ειναι ηδη μανουλες μπορουν να με διαφωτισουν λιγακι για το τι γινεται στον τοκετο;Με φυσιολογικο επελεξα αλλα θα ηθελα να μαθω και για καισαρικη για καλο και για κακο.Προτειμω να μου το πουν καποιες που το εχουν περασει παρα να ενημερωνομαι κουτουρου απο το ιντερνετ.Παρολα αυτα με φοβιζει πολυ λες και ειναι κατι φοβερο και τρομερο.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμένα τώρα που μπήκα στον μήνα μου άρχισε να με φοβίζει παρα πολυ ... Σκέφτομαι συνέχεια αν θα με πιάσουν πρώτα οι πόνοι η αν σπάσουν τα νερά , που θα είμαι όταν θα γίνει αυτο, αν τύχει κ είμαι μονη μου κ γενικά ένα σωρό απορίες περνάνε απο το μυαλό μου, τώρα λέω όταν θα έρθει εκείνη η ώρα θα είμαι ψύχραιμη αλλα επειδη με ξέρω καλα είμαι σίγουρη ότι θα πανικοβληθω...Έπισης φοβάμαι μήν χρειαστεί τελευταία στιγμή να κάνω καισαρικη αλλα αυτο προτιμώ να μην το σκέφτομαι καθόλου ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα!!

ευχομαι να ειστε ολες καλα!

Σερβιετες χρειαζονται αυτες της ακρατειας lady για ειδικες περιπτωσεις και οι μαιες στις φορανε δυο δυο.1-2 πακετα θα σας χρειαστουν .Καλο ειναι να εχετε μαζι σας 1 πακετο για σιγουρια.
Μετα σπιτι κανονικες τυπου night και μετα βλεποντας και κανοντας.
Βρακακια τυπου παμπερς δεν εβαλα ουτε εσωρουχα μιας χρησης..πηρα βαμβακερα φθηνα 1,5 ευρω και τα εχω μεχρι και σημερα.

Ευη μου θα σου πω για την δικη μου περιπτωση και ελπιζω να σου φανει χρησιμη.
Επηρεασμενη κι εγω απο ολα οσα ξερω πηγα για φυσιολογικο αν και φαινοταν απόλους οταν με βλεπανε οτι με παιρνουσαν τρελη..η κοιλια μου δεν κατεβηκε ποτε και γενικα εκανα μπαμ για καισαρικη.
Ημουν στη 41η εβδομαδα και η μπεμπα δεν κουνιοταν.Ο γιατρος ξεροντας την λαχταρα μου με εβαλε με προκληση.
7 ηωρα μαιευτηριο, κλισμα(δεν ειναι τιποτα),ξυρισμα δεν χρειαζομουν, ορος και υποθετο τεχνητων πονων.
Και πολυ περπατημα περα δωθε τον διαδρομο.Διαστολη 1.Μεχρι τις 3 το μεσημερι ουτε ιδιαιτερους πονους ειχα ουτε διαστολη κολλησε στο 1.
Μετα αρχισαν οι πονοι ..τιποτα ..πονουσα ως τις 8 και διαστολη 1-2.
ΜΟυ κανανε επισκληριδιο η οποια ειναι ανατριχιαστικη γιατι νιωθεις το φαρμακο στην σπονδυλικη στηλη αλλα η ανακουφιση που σου προσφερει την μεταμορφωνει σε φιλη καλη.Μετα μου σπανε τα νερα για να διευκολυνουν τον τοκετο.Διαστολη 2 και τιποτα..ομως απο τη στιγμη που σπανε τα νερα αρχιζει η αντιστροφη μετρηση..πρεπει να γεννηθει το μωρο το οποιο το χανουμε στον καρδιοτοκογραφο..
10 η ωρα καθετηρας(με επισκληριδιο δεν καταλαβαινεις) και μπαινω για καισαρικη.
22:10 ουααααααααααααααα Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 6 567772
και να ενα ομορφο μωρακι το δικο μου.Το βλεπω αλλα δεν το παιρνω αγκαλια.Ειναι δεμενα τα χερια μου.Το σκουφακι μου εχει κλεισει το ενα ματι και ειμαι σαν πειρατης..ναι ειναι το πιο ομορφο μωρακι στον κοσμο...δεν ποναω βαριεμαι..το μωρο το πανε για πλυσιμο και εγω περιμενω να με ραψουν.Απο την υπερενταση εχω απιστευτο χιουμορ και συγκινηση.Τελειωνουμε ..μου λενε να σου βαλουμε κατι στον ορο να χαλαρωσεις και να κοιμηθεις.Αρνουμαι για να δω το μωρο και να το βαλω στο στηθος εστω και μια ωρα μετα.Με πανε στο δωματιο..εξω περιμενουν ολοι απο το πρωι....κλαινε ,με αγκαλιαζουν ,μου λενε οτι ειναι ομορφο το μωρακι μου κι ενω εχει κλεισει το επισκεπτηριο ολοι μαζι παμε στο δωματιο...τρελη συγκινηση.Με αλλαζουν και μου φερνουν το μωρο..καποιος μου το δινει βγαινουμε φωτογραφιες και μετα τους διωχνω και βαζω τη Μελινουλα στο στηθος..Ειμαι καλωδιωμενη αλλα ειμαι η πιο ευτυχισμενη μαμα στον κοσμο...Το αποτελεσμα μετραει μου ειπε η θεια μου..Ο γιατρος μου με υποχρεωσε να σηκωθω στις 12 ωρες και το μεσημερι εφαγα κανονικα και ξεκαλωδιωθηκα..πολλη πεινα βεβαια και διψα.Πρεπει να λειτουργησει και το εντερο..ολα πηγαν καλα.Οσο πιο γρηγορα κινηθεις τοσο πιο καλη η αναρρωση.
Ημουν λιγο σκυφτη τις πρωτες μερες λογω τομης αλλα ολα γινονταν κανονικα.Θελει λιγη προσοχη ..σε 1 βδομαδα ειχα αναρρωσει πληρως..εκανα την επομενη μπανιο..γενικα με λιγη βοηθεια τα καταφερα.Ολα μια ιδεα ειναι ..βαλτε τα δυνατα σας για φυσιολογικο ..μη σας δουλεψουν αλλα αν τυχει καισαρικη γεννηστε με το κεφαλι ψηλα και θυμηθειτε οτι:.... το αποτελεσμα μετραει..με το καλο!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamameli έγραψε:Καλησπερα!!

ευχομαι να ειστε ολες καλα!

Σερβιετες χρειαζονται αυτες της ακρατειας lady για ειδικες περιπτωσεις και οι μαιες στις φορανε δυο δυο.1-2 πακετα θα σας χρειαστουν .Καλο ειναι να εχετε μαζι σας 1 πακετο για σιγουρια.
Μετα σπιτι κανονικες τυπου night και μετα βλεποντας και κανοντας.
Βρακακια τυπου παμπερς δεν εβαλα ουτε εσωρουχα μιας χρησης..πηρα βαμβακερα φθηνα 1,5 ευρω και τα εχω μεχρι και σημερα.

Ευη μου θα σου πω για την δικη μου περιπτωση και ελπιζω να σου φανει χρησιμη.
Επηρεασμενη κι εγω απο ολα οσα ξερω πηγα για φυσιολογικο αν και φαινοταν απόλους οταν με βλεπανε οτι με παιρνουσαν τρελη..η κοιλια μου δεν κατεβηκε ποτε και γενικα εκανα μπαμ για καισαρικη.
Ημουν στη 41η εβδομαδα και η μπεμπα δεν κουνιοταν.Ο γιατρος ξεροντας την λαχταρα μου με εβαλε με προκληση.
7 ηωρα μαιευτηριο, κλισμα(δεν ειναι τιποτα),ξυρισμα δεν χρειαζομουν, ορος και υποθετο τεχνητων πονων.
Και πολυ περπατημα περα δωθε τον διαδρομο.Διαστολη 1.Μεχρι τις 3 το μεσημερι ουτε ιδιαιτερους πονους ειχα ουτε διαστολη κολλησε στο 1.
Μετα αρχισαν οι πονοι ..τιποτα ..πονουσα ως τις 8 και διαστολη 1-2.
ΜΟυ κανανε επισκληριδιο η οποια ειναι ανατριχιαστικη γιατι νιωθεις το φαρμακο στην σπονδυλικη στηλη αλλα η ανακουφιση που σου προσφερει την μεταμορφωνει σε φιλη καλη.Μετα μου σπανε τα νερα για να διευκολυνουν τον τοκετο.Διαστολη 2 και τιποτα..ομως απο τη στιγμη που σπανε τα νερα αρχιζει η αντιστροφη μετρηση..πρεπει να γεννηθει το μωρο το οποιο το χανουμε στον καρδιοτοκογραφο..
10 η ωρα καθετηρας(με επισκληριδιο δεν καταλαβαινεις) και μπαινω για καισαρικη.
22:10 ουααααααααααααααα Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 6 567772
και να ενα ομορφο μωρακι το δικο μου.Το βλεπω αλλα δεν το παιρνω αγκαλια.Ειναι δεμενα τα χερια μου.Το σκουφακι μου εχει κλεισει το ενα ματι και ειμαι σαν πειρατης..ναι ειναι το πιο ομορφο μωρακι στον κοσμο...δεν ποναω βαριεμαι..το μωρο το πανε για πλυσιμο και εγω περιμενω να με ραψουν.Απο την υπερενταση εχω απιστευτο χιουμορ και συγκινηση.Τελειωνουμε ..μου λενε να σου βαλουμε κατι στον ορο να χαλαρωσεις και να κοιμηθεις.Αρνουμαι για να δω το μωρο και να το βαλω στο στηθος εστω και μια ωρα μετα.Με πανε στο δωματιο..εξω περιμενουν ολοι απο το πρωι....κλαινε ,με αγκαλιαζουν ,μου λενε οτι ειναι ομορφο το μωρακι μου κι ενω εχει κλεισει το επισκεπτηριο ολοι μαζι παμε στο δωματιο...τρελη συγκινηση.Με αλλαζουν και μου φερνουν το μωρο..καποιος μου το δινει βγαινουμε φωτογραφιες και μετα τους διωχνω και βαζω τη Μελινουλα στο στηθος..Ειμαι καλωδιωμενη αλλα ειμαι η πιο ευτυχισμενη μαμα στον κοσμο...Το αποτελεσμα μετραει μου ειπε η θεια μου..Ο γιατρος μου με υποχρεωσε να σηκωθω στις 12 ωρες και το μεσημερι εφαγα κανονικα και ξεκαλωδιωθηκα..πολλη πεινα βεβαια και διψα.Πρεπει να λειτουργησει και το εντερο..ολα πηγαν καλα.Οσο πιο γρηγορα κινηθεις τοσο πιο καλη η αναρρωση.
Ημουν λιγο σκυφτη τις πρωτες μερες λογω τομης αλλα ολα γινονταν κανονικα.Θελει λιγη προσοχη ..σε 1 βδομαδα ειχα αναρρωσει πληρως..εκανα την επομενη μπανιο..γενικα με λιγη βοηθεια τα καταφερα.Ολα μια ιδεα ειναι ..βαλτε τα δυνατα σας για φυσιολογικο ..μη σας δουλεψουν αλλα αν τυχει καισαρικη γεννηστε με το κεφαλι ψηλα και θυμηθειτε οτι:.... το αποτελεσμα μετραει..με το καλο!


Κοριτσαρα μου ετσι ειναι οπως το λες.Το αποτελεσμα μετραει!Σε παιδεψε το μελινακι αλλα ηταν το πιο ωραιο δωρο που μπορουσε να σου κανει καποιος.Να το χαιρεσαι το ζουζουνι σου και με το καλο και το 2ο!Τελικα ολα μια ιδεα ειναι...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια! Πότε θα έρθει το Φθινόπωρο; Ο ύπνος μου χάλια μαύρα και τα όνειρά μου εφιάλτες. Έπεσα πολύ και ψυχολογικά πάλι... Μα αφού πραγματικά το προσπαθώ να είμαι καλά και να μη σκέφτομαι βλακείες, όλο περνάει από την σκέψη μου το ότι το κεφαλάκι της μικρής είναι κοντά 3 εβδομάδες μικρότερο. Κανείς όμως δε μου λέει τι μπορεί να σημαίνει αυτό. Συγγνώμη κοριτσάκια μου, αλλά ήθελα κάπου να τα πω!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα. δημητρα μην βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο σου.
πηγαμε εχθες στο ικεα. και εγω νομιζα οτι την ιωαννα την ειχε ο μπαμπας της και ο μπαμπας της οτι την ειχα εγω. μεχρι να καταλαβω οτι χασαμε το παιδι, εχασα ποοοοοοοολλα χρονια απο την ζωη μου. πηγα στον σεκιουριτα -να ειναι καλα ο ανθρωπος με λυγμους σε κατασταση πανικου- και του φωναζα να με βοηθησει. ΕΥΤΥΧΩΣ την ειχε βρει μια αγια γυναικα και την ειχε παει στην υποδοχη.μεχρι να μου την φερουν, μπορειτε να φανταστειτε τι επαθα...
την ειχα αγκαλια....τι να λεω τωρα.μην το περασετε ΠΟΤΕ. ακομα τα χερια μου τρεμουν.περιττο να σας πω οτι δεν εχω κοιμηθει λεπτο.κοιμηθηκα για λιγο αλλα εβλεπα εφιαλτες οτι δεν την εβρισκα και με επιασε πανικος.οποτε ξυπνια.....
ηταν η πρωτη φορα που ειδα στο προσωπο του παιδιου μου την θλιψη και την στεναχωρια. οι ενοχες κανουν παρτυ....αλλα ταυτοχρονα και η ανακουφιση οτι η παναγιτσα εβαλε το χερι της και ολα πηγαν καλα.απο την μια νιωθω τυχερη και απο την αλλη...τα εχω βαλει με μενα που την εχασα. η ψυχολογια μου ειναι χαλια.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα ποσο πιο χαλια? ημαρτον συνομοτει το συμπαν και βασανιζει ανθρωπους μας? μολις με πηρε τηλ μια κουμπαρα-φιλη. τους καψαν το αμαξι τους προχθες το βραδυ.κατω απο το σπιτι τους. μα που ζουμε? καψαν -τους ειπε η αστυνομια- ταυτοχρονα 5 αμαξια αστυνομικων. στο ισογειο μενει ο αδελφος της που ειναι αστυνομικος και ειχε δανειστει το αμαξι τους. τωρα τους εχουν βαλει 1 αστυνομικο κατω απο το σπιτι τους να τους φυλαει και καλα. σοκ και πανικο και σε αυτην την οικογενεια. και εχουν περασει τοοοοοσα πολλα τα 2 τελ χρονια. τι να πω ρε που ζουμε? η κοπελα εκανε μαστεκτομη πριν λιγο καιρο και με λυμγους -παει το συνηθισα-μου ελεγε οτι ευτυχως καψανε το αμαξι και δεν ριξανε το γκαζακι στο μπαλκονι της.που ειναι η κρεβατοκαμαρα των παιδιων.
θα παω εκλησια μετα μηπως και αλλαξει η ψυχολογια μου, μηπως και ηρεμησω λιγο, δεν την παλευω σημερα Sad

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Δήμητρα μην ανησυχείς...και τα δυο μουτα μωρά έτσι ήταν στις μετρήσεις.τώρα τς είδα πάντα το κεφάλι με την κοιλιά έχουν διάφορα 2 εβδομάδες και τρεις μέρες...μια Χαρά βγήκε η Μελίνα.Και νομίζω και το νινι μια Χαρά θα είναι.έχεις δει πως μετράνε το κεφάλι?Ο κυκλοςπου κάνει ο κερσορας είναι προκαθορισμενος...αν ταμωρακια μας έχουν άλλο σχήμα κεφάλακι δεν το πιανει στο 100 τοις 100.Yστεραανθρ ποι είναι κι αυτοί ίσως τους ξεφεύγει και λίγο..
Τέλος έχεις σκεφτεί ότι hκόρη σου θα έχει ένα όμορφο κομψό κεφάλι?
μη σκεφτΕσαι αρνητικά και επηρεαζεις το νινι σου άδικα!



Αθανασία τι έγινε βρε παιδι μου?Ηρεμσε τέλος καλο όλα καλα..δεν θα το θυμάται σε λίγο καιρο..συμβαίνουν κι αυτα στη ζωη..
Όσο για τη φίλη σου τι να πω..τι κανουμε ακόμα εδώ?
Φιλακια!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες!!! Τι μου κάνετε; Εγώ δουλίτσες και χτες, δουλίτσες και σήμερα... Αλλά χτες αισθανόμουν πολύ πτώμα και δεν κάθισα στο PC...

Δήμητρά μου καταλαβαίνω την αγωνία και την ανάγκη σου να τα πεις κάπου. Αλλά να ξέρεις ότι όλα θα πάνε καλά. Δεν έχουν όλα τα μωράκια το ίδιο κεφάλι, άλλα είναι πιο... κεφαλούτσικα και άλλα πιο μικροκεφαλούτσικα... να το πω έτσι! Τουλάχιστον, αν πας για φ.τ. το μικρό κεφάλι θα σε διευκολύνει πολύ. Όσο για το αν υπάρχει πρόβλημα, θα σου το πούνε οι ειδικοί. Αφού σου λένε ότι είναι εντάξει, τότε καλύτερα να προσπαθήσεις να σκέφτεσαι θετικά... Smile

Αθανασία μου κι εμείς ήμασταν χτες στο ΙΚΕΑ (Κηφισό)! Πωπω ρε συ τι πάθατε με τη μικρή... Αν και αυτό είναι τελικά τόσο εύκολο να συμβεί! Σημασία έχει ότι τέλος καλό και να σου πω, δε θα σου το κρατάει. Η μάνα μου μας είχε χάσει και τα 3 παιδιά, το συναίσθημα μας είπε ήταν όντως το χειρότερο που μπορεί να νιώσει μάνα, αλλά εμείς μετά από λίγο δεν το θυμόμασταν! Οπότε μην κάθεσαι να το σκέφτεσαι, πάει πέρασε! Αλλά από εδώ και πέρα προσοχή, ε; Wink Με την ευκαιρία, φαίνεται πως εμείς οι εγκυμονούσες είμαστε πολύ ξεχασιάρες, κι εμείς αρχικά ξεχάσαμε το ποτηράκι (νερού) της Δανάης μέσα σ' ένα καρότσι, το θυμήθηκα μετά και γυρίσαμε και το βρήκαμε ακουμπησμένο δίπλα από τα καρότσια... Embarassed

Κι όσο για τη φίλη σου, τι να πω, λυπάμαι πολύ! Έτσι όπως μας κατάντησαν σε αυτή τη χώρα, φοβόμαστε ακόμα και μέσα στα σπίτια μας... Mad Ελπίζω να ήταν το τελευταίο κακό για τη φίλη σου!

Κοριτσάκια μου, όσο πλησιάζει ο καιρός είναι λογικό να αγχωνόμαστε! Κι εμείς που το έχουμε ξαναζήσει ακόμα και πάλι ένα άγχος το έχουμε. Ας μην ξεχνάμε ότι ο τοκετός είναι εμπειρία ζωής και όσα χρόνια κι αν περάσουν μετά θα το θυμόμαστε με απίστευτες λεπτομέρειες... Το σημαντικό είναι να μας μείνει μια πολύ όμορφη εμπειρία, γι' αυτό και προσέχουμε κατά την επιλογή του γιατρού και της μαίας μας, όπου αυτό είναι δυνατό. Τώρα, ο τρόπος δεν μετράει τόσο, το αποτέλεσμα όμως ναι!

Μαμά της Μελίνας, σε παίδεψε το Μελινάκι σου γιατί δεν ήθελε να κατέβει! Razz Περνούσε τόσο καλά εκεί μέσα, εεε; Κι εμένα άργησε να βγει η Δανάη γιατί έσπρωχνε αντίσταση με το χεράκι της (και τελικά το χεράκι βγήκε μαζί με το κεφάλι!)... Είναι αυτά τοσοδούλικα αλλά ώρες-ώρες τόσο πεισματάρικα!!! Very Happy

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι στην κοιλιά μου έχουμε και σπα...χχχχχ!
Δεν ξέρω αν υπήρχε τρόπος να γυρίσει..και μένα για το χέρι μου είπαν.Μετα όμως απο 15 ώρες εκει δεν το ρισκαρα..πίστεψα τον γιατρο.

Η Μελίνα λέει πάντως ότι όταν αυτή ήταν στην κοιλιά είχε και παιδάκια παιδική Χαρά,παραλία,κουβαδακια,θαλασσα ,air condition ναιναι είδατε κοιλιά με όλα τις ανέσεις...5αστερων!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:Ναι στην κοιλιά μου έχουμε και σπα...χχχχχ!
Δεν ξέρω αν υπήρχε τρόπος να γυρίσει..και μένα για το χέρι μου είπαν.Μετα όμως απο 15 ώρες εκει δεν το ρισκαρα..πίστεψα τον γιατρο.

Η Μελίνα λέει πάντως ότι όταν αυτή ήταν στην κοιλιά είχε και παιδάκια παιδική Χαρά,παραλία,κουβαδακια,θαλασσα ,air condition ναιναι είδατε κοιλιά με όλα τις ανέσεις...5αστερων!

Αχαχα, ήξερε το παιδί γιατί δεν έβγαινε!!! Razz

Προφανώς, λογικό είναι να ακούσεις το γιατρό... Αν μετά από τόσες ώρες το μωράκι δεν έχει κατέβει τότε είναι δύσκολα τα πράγματα... Όχι ότι δεν υπάρχουν τρόποι, αλλά θα ήταν πολύ μεγάλη ταλαιπωρία. Πόσο γεννήθηκε η Μελίνα;

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμεις καλα.πηρα χτες τα αποτελεσματα των εξετασεων και εκτος απο τον αιματοκριτη μου που επεσε ειναι πεσμενα και τα λεμφοκυτταρα μου.σας εχει τυχει ποτε αυτο?στο ιντερνετ που διαβασα λεει οτι πεφτουν σε ιωσεις και οταν ο οργανισμος ειναι ετοιμος να αρρωστησει
πηγαμε και τον μικρο στον ωρλ παλι και μας ειπε οτι με την θεραπεια αυτη μικρυνανε οι αμυγδαλες και απλα μας ειπε να προσεχουμε αν αρρωστησει γιατι τοτε μεγαλωνουν πιο πολυ οι αμυγδαλες.
κλεισαμε και το κρεβατι του μικρου.μαλλον θα το εχουμε αν οχι την αλλη την παραλλη βδομαδα.
δεν χρειαζεται να αγχωνομαστε για την γεννα ολα καλα θα πανε.εγω μεχρι και την ημερα που πηγα να γεννησω δεν σκεφτομουν τον τοκετο αλλα να ειναι καλα το μωρο.
αθανασια σε καταλαβαινω γιατι και ο δικος μας οπου και να παμε δεν καθεται διπλα μας και φοβαμαι μην τον χασω καμια μερα.
δημητρα μην ανησυχεις.ο δικος μου ειχε μεγαλο κεφαλι σε σχεση με αλλα παιδια αλλα ειναι μια χαρα.ο γιατρος σου τι σου λεει?αυτον να ακους και κανεναν αλλον.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι ειδες? χαζη ήταν να βγει?

Γεννήθηκε 3300 και 52 πόντους όπως εγω..

Κανονικό ούτε μεγάλο ούτε μικρο εγω είμαι 1,63


crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Ειρήνη μου!

Μεγειά το κρεβατάκι, τι πήρατε τελικά; Εμείς ακόμα το περιμένουμε το δικό μας, αλλά στο μεταξύ προμηθεύτηκα σεντόνια και πάπλωμα...

Για τα λεμφοκύτταρα δεν έχω ιδέα... Ελπίζω μονάχα να μην αρρωστήσεις τώρα στο τέλος!
Όσο για το μικρό, μάλλον θέλει κι εκείνος προσοχή τώρα, να ηρεμήσουν λίγο οι αμυγδαλές!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Καλημέρα Ειρήνη μου!

Μεγειά το κρεβατάκι, τι πήρατε τελικά; Εμείς ακόμα το περιμένουμε το δικό μας, αλλά στο μεταξύ προμηθεύτηκα σεντόνια και πάπλωμα...

Για τα λεμφοκύτταρα δεν έχω ιδέα... Ελπίζω μονάχα να μην αρρωστήσεις τώρα στο τέλος!
Όσο για το μικρό, μάλλον θέλει κι εκείνος προσοχή τώρα, να ηρεμήσουν λίγο οι αμυγδαλές!
καλημερα αλικη.τελικα πηραμε μονο κρεβατι που αργοτερα μπορει να γινει κουκετα.σε βακελιτη ειναι.απο το καταστημα στο αιγαλεω που σου ειχα πει.ευτυχως σεντονια εχω απο δωρα που μου ειχαν φερει.πρεπει νατα πλυνω να τα ετοιμασω.μεγαλη κουβερτα εχουμε μονη για αρχη.αν χρειαστει παπλωμα βλεπουμε.μπορει στην γιορτη του να ζητησω καποιος να του παρει παπλωμα.για τις αμυγδαλες μου ειπε να μην τον στειλω σε παιδικο σταθμο φετος και του ειπα οτι αφου κι εγω δεν παω στην δουλεια φετος κι επειδη δουλευω σε παιδικο σταθμο και ξερω τι γινεται δεν θα παει και αυτος.του χρονου θα παμε μαζι.
κι εγω ελπιζω να μην αρρωστησω.θα ρωτησω και τον γιατρο μου την δευτερα που θα παω να με δει.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini2 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Καλημέρα Ειρήνη μου!

Μεγειά το κρεβατάκι, τι πήρατε τελικά; Εμείς ακόμα το περιμένουμε το δικό μας, αλλά στο μεταξύ προμηθεύτηκα σεντόνια και πάπλωμα...

Για τα λεμφοκύτταρα δεν έχω ιδέα... Ελπίζω μονάχα να μην αρρωστήσεις τώρα στο τέλος!
Όσο για το μικρό, μάλλον θέλει κι εκείνος προσοχή τώρα, να ηρεμήσουν λίγο οι αμυγδαλές!
καλημερα αλικη.τελικα πηραμε μονο κρεβατι που αργοτερα μπορει να γινει κουκετα.σε βακελιτη ειναι.απο το καταστημα στο αιγαλεω που σου ειχα πει.ευτυχως σεντονια εχω απο δωρα που μου ειχαν φερει.πρεπει νατα πλυνω να τα ετοιμασω.μεγαλη κουβερτα εχουμε μονη για αρχη.αν χρειαστει παπλωμα βλεπουμε.μπορει στην γιορτη του να ζητησω καποιος να του παρει παπλωμα.για τις αμυγδαλες μου ειπε να μην τον στειλω σε παιδικο σταθμο φετος και του ειπα οτι αφου κι εγω δεν παω στην δουλεια φετος κι επειδη δουλευω σε παιδικο σταθμο και ξερω τι γινεται δεν θα παει και αυτος.του χρονου θα παμε μαζι.
κι εγω ελπιζω να μην αρρωστησω.θα ρωτησω και τον γιατρο μου την δευτερα που θα παω να με δει.

Μεγειές σας λοιπόν! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 6 215994 Ελπίζω να το βολευτείτε το κρεβατάκι! Εγώ ψάχνω να δω τώρα τι προστατευτικό θα της βάλουμε γιατί τη βλέπω να τρώει τούμπες!!! Κάνει και πολύ ανήσυχο ύπνο, όπως φαίνεται και από τη φωτο στο προφίλ... Very Happy

Αφού μπορείς και τον κρατάς στο σπίτι (αλήθεια, πώς την παλεύεις; ) είσαι μια χαρά! Εμείς τη στέλνουμε παιδικό από το Μάη και τώρα έχω τρελό άγχος για το τι θα κάνουμε όταν γεννήσω. Μία λέω να τη συνεχίσω (γιατί περνάει πολύ καλά εκεί και τρώει και καλά και έχω και την ηρεμία μου κάποιες ώρες), μία λέω να τη διακόψω για λίγο (γιατί προφανώς φοβάμαι τις ιώσεις τις οποίες ναι μεν δεν περνάει βαριά εκείνη, αλλά κολλάει όλους τους υπολοίπους και είναι μεγάλο ρίσκο ρε γμτ!). Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω, γιατί δεν μπορώ να υπολογίζω σε βοήθεια αυτή τη φορά... Rolling Eyes

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα κορίτσια..Με το μητρικό ένστικτο κ τις ορμόνες να χοροπηδάνε,τι να χαθεί παιδί Αθανασία χειρότερο από εφιάλτη μονο μπορώ να το φανταστώ..τέλος καλό όλα καλά,και την φίλη σου άλλο κακό να μην βρεί..Μαρία (μαμαμελι)διάβασα την ιστορία της γέννηςη της Μελίνας..Πώς τα θυμάται η μάνα με κάθε λεπτομέρεια,αλλά ακόμη και ο πόνος της είναι γλυκιά ανάμνηση,μια και καταλήγει στο γλυκότερο ουαααααα ! Very Happy Very Happy
Υπόλοιπα φουσκωτούλια,καλημερούδια Very Happy Very Happy
Σήμερα είναι μέρα άγχους κ χαράς για μένα μια κ έχω γιατρό,κ θα είναι η τελευταιά φόρα πριν γεννήσω κατα πάσα πιθανότητα..Θα συζητήσουμε κ την ημερομηνία της καισαρικής,από αυτές που μ είχε δώσει την προηγούμενη φορά..Θα δω την μπέμπα μου..Ακόμη σαν ψέμματα μου φαίνεται πως θα τελειώσει σύντομα η εγκυμοσύνη και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα έχω το κοριτσάκι μου..Το βασικότερο μου άγχος είναι το μωρό να γεννηθεί καλά..το ότι θα κάνω καισαρική,οι πόνοι και η διαδικασία δεν μου περνάνε από το μυαλό..αρκεί να προλάβω να την βγάλω όπως ειναι ασφαλέστερο κ να μην βιαστεί να βγεί μόνη της..Όταν έχεις περάσει παλιότερα ένα πακέτο σαν το δικό μου,δεν σε τρομάζουν αυτοί οι πόνοι,μια που έχουν το γλυκύτερο αποτέλεσμα..Σας ζάλισα αλλά σαν συνεγκυούλες με νιώθετε.. Very Happy Very Happy

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:
eirini2 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Καλημέρα Ειρήνη μου!

Μεγειά το κρεβατάκι, τι πήρατε τελικά; Εμείς ακόμα το περιμένουμε το δικό μας, αλλά στο μεταξύ προμηθεύτηκα σεντόνια και πάπλωμα...

Για τα λεμφοκύτταρα δεν έχω ιδέα... Ελπίζω μονάχα να μην αρρωστήσεις τώρα στο τέλος!
Όσο για το μικρό, μάλλον θέλει κι εκείνος προσοχή τώρα, να ηρεμήσουν λίγο οι αμυγδαλές!
καλημερα αλικη.τελικα πηραμε μονο κρεβατι που αργοτερα μπορει να γινει κουκετα.σε βακελιτη ειναι.απο το καταστημα στο αιγαλεω που σου ειχα πει.ευτυχως σεντονια εχω απο δωρα που μου ειχαν φερει.πρεπει νατα πλυνω να τα ετοιμασω.μεγαλη κουβερτα εχουμε μονη για αρχη.αν χρειαστει παπλωμα βλεπουμε.μπορει στην γιορτη του να ζητησω καποιος να του παρει παπλωμα.για τις αμυγδαλες μου ειπε να μην τον στειλω σε παιδικο σταθμο φετος και του ειπα οτι αφου κι εγω δεν παω στην δουλεια φετος κι επειδη δουλευω σε παιδικο σταθμο και ξερω τι γινεται δεν θα παει και αυτος.του χρονου θα παμε μαζι.
κι εγω ελπιζω να μην αρρωστησω.θα ρωτησω και τον γιατρο μου την δευτερα που θα παω να με δει.

Μεγειές σας λοιπόν! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Ελπίζω να το βολευτείτε το κρεβατάκι! Εγώ ψάχνω να δω τώρα τι προστατευτικό θα της βάλουμε γιατί τη βλέπω να τρώει τούμπες!!! Κάνει και πολύ ανήσυχο ύπνο, όπως φαίνεται και από τη φωτο στο προφίλ... Very Happy

Αφού μπορείς και τον κρατάς στο σπίτι (αλήθεια, πώς την παλεύεις; ) είσαι μια χαρά! Εμείς τη στέλνουμε παιδικό από το Μάη και τώρα έχω τρελό άγχος για το τι θα κάνουμε όταν γεννήσω. Μία λέω να τη συνεχίσω (γιατί περνάει πολύ καλά εκεί και τρώει και καλά και έχω και την ηρεμία μου κάποιες ώρες), μία λέω να τη διακόψω για λίγο (γιατί προφανώς φοβάμαι τις ιώσεις τις οποίες ναι μεν δεν περνάει βαριά εκείνη, αλλά κολλάει όλους τους υπολοίπους και είναι μεγάλο ρίσκο ρε γμτ!). Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω, γιατί δεν μπορώ να υπολογίζω σε βοήθεια αυτή τη φορά... Rolling Eyes
προστατευτικο απο που θα παρεις?κι εμεις θα χρειαστουμε.
τι να κανω αλικη απο το να μου φερνει ιωσεις και να τρεχω με το μωρο στο νοσοκομειο μετα καλυτερα να τον εχω σπιτι.ευτυχως λιγο παιζει με τα παιχνιδια του λιγο θα δει τηλεοραση και περναει η ωρα μας.μετα το απογευμα ειναι και ο μπαμπας στο σπιτι και ειμαστε ενταξει.πιστευω λιγο στην αρχη θα ειναι δυσκολα μεχρι να μπει σε ενα προγραμμα το μωρο.μετα θα ειμαστε ενταξει.επειδη δουλευω σε παιδικο σου προτεινω αν μπορεις 2-3 μηνες αφου γεννησεις να μην την στειλεις στο σταθμο.θα κανεις καλο και στο μωρο.ασε που εστι φαινεται οτι την διωχνεις για να κατσεις με το μωρο στο σπιτι και θα ζηλευει πιο πολυ.η αποφαση δικη σου.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία (mamameli), Αλίκη , Αθανασία ως μανούλες που είστε ήδη έχετε την ικανότητα της ζεστής κουβέντας που μαλακώνει τον πόνο, την αγωνία, το κλάμα... Σας λατρεύω μανούλες! Η γυναικολόγος μου μου φαίνεται πιο ανήσυχη (παρόλο που λέει πως είναι αισιόδοξη) από τον περιγενετιστή/εμβρυολόγο (αυτός όντως ήταν καθησυχαστικός). Τι να πω κι εγω;
Αθανασία το έχει πάθει πολύς κόσμος αυτό που έπαθες στα ικεα. Πρέπει όντως να είμαστε πολύ προσεχτικοί σε τέτοιους χώρους. Είναι γεμάτοι ερεθίσματα επίτηδες για να σε κάνουν ζόμπι και να αγοράζεις χωρίς δεύτερη σκέψη και κάπου κι ο εγκέφαλος κουράζεται. Είναι ανθρώπινο αγάπη μου γλυκιά. Πέρασε τώρα, μην αισθάνεσαι ενοχικά. Όσο για τα αυτοκίνητο (ελπίζω να είχε καλή ασφάλεια μπας και αποζημιωθεί). Από την άλλη το να είναι κανείς αστυνομικός είναι 56ατα! Επαρχεία και πάλι επαρχεία!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:
eirini2 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Καλημέρα Ειρήνη μου!

Μεγειά το κρεβατάκι, τι πήρατε τελικά; Εμείς ακόμα το περιμένουμε το δικό μας, αλλά στο μεταξύ προμηθεύτηκα σεντόνια και πάπλωμα...

Για τα λεμφοκύτταρα δεν έχω ιδέα... Ελπίζω μονάχα να μην αρρωστήσεις τώρα στο τέλος!
Όσο για το μικρό, μάλλον θέλει κι εκείνος προσοχή τώρα, να ηρεμήσουν λίγο οι αμυγδαλές!
καλημερα αλικη.τελικα πηραμε μονο κρεβατι που αργοτερα μπορει να γινει κουκετα.σε βακελιτη ειναι.απο το καταστημα στο αιγαλεω που σου ειχα πει.ευτυχως σεντονια εχω απο δωρα που μου ειχαν φερει.πρεπει νατα πλυνω να τα ετοιμασω.μεγαλη κουβερτα εχουμε μονη για αρχη.αν χρειαστει παπλωμα βλεπουμε.μπορει στην γιορτη του να ζητησω καποιος να του παρει παπλωμα.για τις αμυγδαλες μου ειπε να μην τον στειλω σε παιδικο σταθμο φετος και του ειπα οτι αφου κι εγω δεν παω στην δουλεια φετος κι επειδη δουλευω σε παιδικο σταθμο και ξερω τι γινεται δεν θα παει και αυτος.του χρονου θα παμε μαζι.
κι εγω ελπιζω να μην αρρωστησω.θα ρωτησω και τον γιατρο μου την δευτερα που θα παω να με δει.

Μεγειές σας λοιπόν! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 6 215994 Ελπίζω να το βολευτείτε το κρεβατάκι! Εγώ ψάχνω να δω τώρα τι προστατευτικό θα της βάλουμε γιατί τη βλέπω να τρώει τούμπες!!! Κάνει και πολύ ανήσυχο ύπνο, όπως φαίνεται και από τη φωτο στο προφίλ... Very Happy

Αφού μπορείς και τον κρατάς στο σπίτι (αλήθεια, πώς την παλεύεις; ) είσαι μια χαρά! Εμείς τη στέλνουμε παιδικό από το Μάη και τώρα έχω τρελό άγχος για το τι θα κάνουμε όταν γεννήσω. Μία λέω να τη συνεχίσω (γιατί περνάει πολύ καλά εκεί και τρώει και καλά και έχω και την ηρεμία μου κάποιες ώρες), μία λέω να τη διακόψω για λίγο (γιατί προφανώς φοβάμαι τις ιώσεις τις οποίες ναι μεν δεν περνάει βαριά εκείνη, αλλά κολλάει όλους τους υπολοίπους και είναι μεγάλο ρίσκο ρε γμτ!). Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω, γιατί δεν μπορώ να υπολογίζω σε βοήθεια αυτή τη φορά... Rolling Eyes
Ο παιδίατρος τι λέει; Εμένα μια φίλη μου που είχε το ίδιο δίλλημα ο παιδίατρος της είπε να το πάει το παιδί σχολείο και όταν αρρωσταίνει να προστατεύει λίγο περισσότερο το μωρό. Η αλήθεια είναι ότι αρρώστησε πολλές φορές το μεγάλο και το μωράκι κόλησε δυό φορές, αλλά ήταν ήπιες.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Fotini77 έγραψε:Kαλημέρα κορίτσια..Με το μητρικό ένστικτο κ τις ορμόνες να χοροπηδάνε,τι να χαθεί παιδί Αθανασία χειρότερο από εφιάλτη μονο μπορώ να το φανταστώ..τέλος καλό όλα καλά,και την φίλη σου άλλο κακό να μην βρεί..Μαρία (μαμαμελι)διάβασα την ιστορία της γέννηςη της Μελίνας..Πώς τα θυμάται η μάνα με κάθε λεπτομέρεια,αλλά ακόμη και ο πόνος της είναι γλυκιά ανάμνηση,μια και καταλήγει στο γλυκότερο ουαααααα ! Very Happy Very Happy
Υπόλοιπα φουσκωτούλια,καλημερούδια Very Happy Very Happy
Σήμερα είναι μέρα άγχους κ χαράς για μένα μια κ έχω γιατρό,κ θα είναι η τελευταιά φόρα πριν γεννήσω κατα πάσα πιθανότητα..Θα συζητήσουμε κ την ημερομηνία της καισαρικής,από αυτές που μ είχε δώσει την προηγούμενη φορά..Θα δω την μπέμπα μου..Ακόμη σαν ψέμματα μου φαίνεται πως θα τελειώσει σύντομα η εγκυμοσύνη και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα έχω το κοριτσάκι μου..Το βασικότερο μου άγχος είναι το μωρό να γεννηθεί καλά..το ότι θα κάνω καισαρική,οι πόνοι και η διαδικασία δεν μου περνάνε από το μυαλό..αρκεί να προλάβω να την βγάλω όπως ειναι ασφαλέστερο κ να μην βιαστεί να βγεί μόνη της..Όταν έχεις περάσει παλιότερα ένα πακέτο σαν το δικό μου,δεν σε τρομάζουν αυτοί οι πόνοι,μια που έχουν το γλυκύτερο αποτέλεσμα..Σας ζάλισα αλλά σαν συνεγκυούλες με νιώθετε.. Very Happy Very Happy
Με το καλό! Όλα να πάνε κατ' ευχήν!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερούδια στις κοιλίτσες!Ποπο χτες στο Καρφούρ είχε δυο γονείς που ψάχνανε τρέχοντας τη μικρή τους, η οποία απλά είχε κουραστεί και καθότανε σε ένα παγκάκι και τους παρακολουθούσε από μακριά με ενδιαφέρον,χωρίς να τους κάνει κάνα νόημα ότι είναι εκεί, μέχρι να την πάρει χαμπάρι ο πατέρας της. Very Happy Το θέαμα ήταν πολύ αστείο για μας, αλλά εγώ αποφάσισα ότι το δικό μας το διαβολάκι θα το έχω ή μέσα στο καρότσι του σούπερ, ή αλυσοδεμένη πάνω στον μπαμπά της, γιατί δε θέλω να περάσω τέτοια αγωνία!!!Και εγώ αγχώνομαι πολύ με τον τοκετό, αλλά όπως είπε και η Μαρία, δεν είναι κάτι που γίνεται πρώτη φορά, τόσες και τόσες γεννάνε και είναι στη φύση μας! Εγώ πάλι που είμαι κρυουλιάρα πολύ, δε θέλω να Φθινοπωριάσει!Χτες έκανα μπάνιο και ξεπάγιασα μέχρι να τυλιχτώ με την πετσέτα. Απαπαπα, που να πιάσουνε και τα κρύα! Crying or Very sad Το ρεβάτι μας επιτέλους είπανε θα το φέρουνε την Τετάρτη. Προηγήθηκε τηλεφωνική συνδιάσκεψη πεθεράς-μαγαζάτορα σε κατάσταση αμόκ και η ατακάρα "Άμα δεν το φέρετε θα έρθω εκεί και δεν ξέρω κα εγώ τι θα γίνει!!!" Laughing Laughing Laughing Τι πάρλα με έπιασε ρε κορίτσια... Embarassed

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Fotini77 έγραψε:Kαλημέρα κορίτσια..Με το μητρικό ένστικτο κ τις ορμόνες να χοροπηδάνε,τι να χαθεί παιδί Αθανασία χειρότερο από εφιάλτη μονο μπορώ να το φανταστώ..τέλος καλό όλα καλά,και την φίλη σου άλλο κακό να μην βρεί..Μαρία (μαμαμελι)διάβασα την ιστορία της γέννηςη της Μελίνας..Πώς τα θυμάται η μάνα με κάθε λεπτομέρεια,αλλά ακόμη και ο πόνος της είναι γλυκιά ανάμνηση,μια και καταλήγει στο γλυκότερο ουαααααα ! Very Happy Very Happy
Υπόλοιπα φουσκωτούλια,καλημερούδια Very Happy Very Happy


Σήμερα είναι μέρα άγχους κ χαράς για μένα μια κ έχω γιατρό,κ θα είναι η τελευταιά φόρα πριν γεννήσω κατα πάσα πιθανότητα..Θα συζητήσουμε κ την ημερομηνία της καισαρικής,από αυτές που μ είχε δώσει την προηγούμενη φορά..Θα δω την μπέμπα μου..Ακόμη σαν ψέμματα μου φαίνεται πως θα τελειώσει σύντομα η εγκυμοσύνη και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα έχω το κοριτσάκι μου..Το βασικότερο μου άγχος είναι το μωρό να γεννηθεί καλά..το ότι θα κάνω καισαρική,οι πόνοι και η διαδικασία δεν μου περνάνε από το μυαλό..αρκεί να προλάβω να την βγάλω όπως ειναι ασφαλέστερο κ να μην βιαστεί να βγεί μόνη της..Όταν έχεις περάσει παλιότερα ένα πακέτο σαν το δικό μου,δεν σε τρομάζουν αυτοί οι πόνοι,μια που έχουν το γλυκύτερο αποτέλεσμα..Σας ζάλισα αλλά σαν συνεγκυούλες με νιώθετε.. Very Happy Very Happy


Φωτεινούλα με το καλό περιμένουμε το νινάκι σου και εμείς!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις