Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
171 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 171 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 37]

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συνάντηση με τη μαία για εγκύους. Μιλάνε για βαλίτσα, τοκετό, θηλασμό κλπ

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οκ θα παρω και θα σας πω

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λοιπόν η επόμενη συνάντηση στα πρεναταλ ειναι 14 νοεμβριου στις 6.
μπορείς να μου πεις πόση ώρα διαρκεί αυτή η συνάντηση?

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
REINE έγραψε:λοιπόν η επόμενη συνάντηση στα πρεναταλ ειναι 14 νοεμβριου στις 6.
μπορείς να μου πεις πόση ώρα διαρκεί αυτή η συνάντηση?

για ποια περιοχη μιλαμε για αθηνα?

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
1 ώρα και μιλάει για πολλά θέματα αλλά επειδή τα ήξερα δε με ικανοποίησε η συγκεκριμένη μαία. Αξίζει για τη βόλτα, σε κερνάνε κ χυμό, παίρνεις κ τα δωράκια. Μην ψωνίσεις ότι σου πασάρει, τα περισσότερα είναι άχρηστα.

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι Ζωούλα για πάνω βόρεια! θεσσαλονικη.

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
REINE έγραψε:οχι Ζωούλα για πάνω βόρεια! θεσσαλονικη.

οκκκκ πηρες τηλ στο καταστημα της γειτονιας σου ετσι?και ρωτησες ποτε γινονται συναντησεις? Smile

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι ακριβώς!!
σ ευχαριστώ Τζένη για τις πληροφορίες!!
καλά ξέρω ότι όλα για εμπόριο γίνονται..απλά για τα δωράκια που λες κι εσύ αξίζει να πας!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα!!!!Κι εγω καλα κοιμηθηκα ακι ο γιος μου, μου εκανε την χαρη και κοιμηθηκαμε ως τις 11!!!!Τσιτωε η μουρη μου βρε παιδι μου!
Οταν ημουν εγκυος στον γιο μου τετοιες μερες τα ειχα ετοιμασει ολα!Τωωωωωωωωωωρα βαριεμαι!Απο αυριο σε αυριο το παω το θεμα των πλυντηριων!
Ο γιος μου εχει γεννεθλια 15/11 αλλα επειδι εκει καπου θα γεννησω σκεφτηκα να κανω τα γεννεθλια του στην γιορτη του!Τον λενε Δημητρη οποτε ειναι26/10!Ειναι πολυ νωρις?θελω οπωσδηποτε να του κανω ενα παρτυ γιατι απο του χρονου δεν θα εχει μονος του αλλα θα κανουμε διπλο παρτυ!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στελλα μου τι πανεμορφο ονομα εχει ο γιος σου!!!!!! Ναι να του κανεις το τελευταιο του μοναχικο παρτακι!!!!! Χιχιχι!!!
Κοριτσακια πως θα βαφτισετε τα μπεμπακια σας;;;αν θελετε φυσικα να πειτε!!!εμεις θα την βαφτισουμε μαρινα απ τη μαμα του καλου μου που τη χασαμε πριν 5χρονια!!!!!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:Στελλα μου τι πανεμορφο ονομα εχει ο γιος σου!!!!!! Ναι να του κανεις το τελευταιο του μοναχικο παρτακι!!!!! Χιχιχι!!!
Κοριτσακια πως θα βαφτισετε τα μπεμπακια σας;;;αν θελετε φυσικα να πειτε!!!εμεις θα την βαφτισουμε μαρινα απ τη μαμα του καλου μου που τη χασαμε πριν 5χρονια!!!!!



Σ΄ευχαριστω πολυ!Την ερχομενη μπουμου θα την βγαλουμε Μαρια απο την μαμα μου!Δεν ειναι και κανενα τρελο ονομα αλλα μανουλα μου ειναι ας την τιμησουμε!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κ μεις παραδοσιακά. Τον πρώτο Κων/νο στον πεθερό κ τον δεύτερο Γιώργο στο μπαμπά μου(που δυστυχώς έχασα όταν ήμουν 3 μηνών έγκυος στον πρώτο). Οι γιαγιάδες έχουν ακούσει κ κείνες τα ονόματα απ'τις κόρες, οπότε όλοι ευχαριστημένοι απ'τα σόγια Smile

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια!! Ολες γερές, δυνατές??

Αχ, μη με φουντώνετε προκαταβολικά με τα τρεξίματα σε ΙΚΑ και ΟΑΕΔ... Εχω κάνει ολόκληρη λίστα με τα tasks πριν τη γέννα και μετά. Ρε τι τραβάμε, ενώ θα μπορούσαν να γίνονται όλα αυτόματα και ηλεκτρονικά....

Ονομα εμείς το αγοράκι μας θα το βγάλουμε ή Δημήτρη (απ τον μπαμπά του καλού μου) ή κάτι ουδέτερο. Δεν το έχουμε κουβεντιάσει σοβαρά ακόμα, να γεννηθεί πρώτα με το καλό και έχουμε καιρό.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να μαι κ εγώ!
Ρε κορίτσια, ή εγώ έχω βαρύνει κ κάνω τα πάντα σε ααααργοοοοο ρυθμό ή τρέχει απίστευτα γρήγορα το ρολόι!
Μέχρι να κάνω μια δουλειά, έχει πάει μεσημέρι!!!

Μαρία, κ εγώ στην Παγκρήτια κάνω όλες τις εξετάσεις. Αλλά πως πλήρωσες μόνο συμμετοχή αφού δεν στο έγραψε το καρδιογράφημα?
Μαριλού, τέλεια τα νέα σου! Είδες όλα καλά πάνε!
Carrie, ευχαριστούμε για τις ευχές σου!

Στα υπόλοιπα κορίτσια Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 5 417472

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εγω πηγα εκανα τις εξετασεις μου σημερα και το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα.
ηθελα να ρωτησω αν ξερει καμια πως μπορω να δω στο ιντερνετ τα 2 πρωτα επεισοδια του grey`s anatomy που εδειξε την προηγουμενη παρασκευη.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
allo
κουραστηκα τελικα. παω να ξακλωσω λιγακι. τα λεμε μετα ζουζουνιτσες.
ρε σεις που ειναι η βαρβαρα?
καθε μερα θυμαμαι και μια εξαφανισμενη χιχιχι

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini2 έγραψε:γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εγω πηγα εκανα τις εξετασεις μου σημερα και το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα.
ηθελα να ρωτησω αν ξερει καμια πως μπορω να δω στο ιντερνετ τα 2 πρωτα επεισοδια του grey`s anatomy που εδειξε την προηγουμενη παρασκευη.

Γεια σου Ειρήνη!!!
Κοίταξες στο web tv? Συνήθως εκεί τα βάζουν.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?
Εχω πάρει σερβιέτες για μετά τον τοκετό, μην πω μάρκα, τις απλές τις περιόδου αλλά τις night slim. Θα κάνουν λέτε δουλειά ή να πάρω πιο χοντρές? Υπάρχουν ειδικές σερβιέτες λοχείας?

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenisig έγραψε:
eirini2 έγραψε:γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εγω πηγα εκανα τις εξετασεις μου σημερα και το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα.
ηθελα να ρωτησω αν ξερει καμια πως μπορω να δω στο ιντερνετ τα 2 πρωτα επεισοδια του grey`s anatomy που εδειξε την προηγουμενη παρασκευη.

Γεια σου Ειρήνη!!!
Κοίταξες στο web tv? Συνήθως εκεί τα βάζουν.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?
Εχω πάρει σερβιέτες για μετά τον τοκετό, μην πω μάρκα, τις απλές τις περιόδου αλλά τις night slim. Θα κάνουν λέτε δουλειά ή να πάρω πιο χοντρές? Υπάρχουν ειδικές σερβιέτες λοχείας?

Εχω ακούσει οτι αυτές που δίνουν στην κλινική, είναι απαίσιες!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσακιαααααααααααααααααααααααααα
ολες καλα?
διαβασα τα παντα.
εγω σημερα εχω γιατρο το απογευματακι.
πηρα την βεβαιωση απο τον γιατρο για την ΠΗΤ. Αυριο θα την παει ο αντρουλης μου στη δουλεια μου να υπογραψει ο εργοδοτης μου και Δευτερα παω να καταθεσω στο ΙΚΑ. Αραγε τι αλλο χρειαζεται? Ξερει καμμια? Η αδεια μου ξεκιναει απο μεθαυριο. Α, ξεχασα να σας πω οτι κανονισαμε να γεννησω 20 Νοεμβριου (λογω του διαβητη), εκτος αν μας πιεσει η διαβητολογος για ακομα νωριτερα. Ευτυχως γυρισε και η μανουλα μου σημερα απο το χωριο, οποτε σιγα σιγα ξεκιναω γενικη στο σπιτι.

Ζωηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ερχεσαι???????

Αθανασια, σε εχω ετοιμη.

Carrie σε ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρκέλλα γεια σου

Οταν σταματήσεις απο τη δουλειά, όποτε θέλεις πας στο ΙΚΑ για να σου εγκρίνουν καταρχήν το επίδομα κυοφορίας (δηλαδή περίπου τα μισά λεφτά. Για τα υπόλοιπα, το επίδομα λοχείας θα πρέπει να ξαναπας αφού γεννήσεις).

Θα έχεις μαζί σου
- αυτό το χαρτί (όπου εκτός απο τον γιατρό και τον εργοδότη συμπληρώνεις κι εσύ κάποια πράγματα)
- το βιβλιάρειο υγείας σου
- τα ένσημά σου για τα 2 τελευταία χρόνια (τώρα γι αυτό θα σε γελάσω αν πρέπει πρώτα να πας σε κάποιο άλλο τμήμα να σου εκδώσουν κάτι ή αν τα βλέπουν αυτόματα... Κι εγώ δεν έχω πάει ακόμα να δω στην πράξη πώς γίνεται).

Επίσης να ξέρεις, οτι πλέον δε σου δίνουν χρήματα στο χέρι, αλλά σου ζητάνε να τους δώσεις ένα λογαριασμό απο οποιαδήποτε τράπεζα που να είσαι πρώτη δικαιούχος, ώστε να σου βάζουν εκεί τα όποια χρήματα και επιδόματα (του Αγίου τέτοιου ανήμερα δηλαδή...). Εγώ είχα δώσει το λογαριασμό μου απο το καλοκαίρι που είχα πάρει μια αναρρωτική και έχει καταχωρηθεί οπότε τώρα δε χρειάζεται να κάνω κάτι, εσύ όμως αν δεν το έχεις κάνει θα πρέπει να κάνεις κι αυτό πρώτα. Και δυστυχώς δε θυμάμαι να σου πω αν χρειάζονται κάτι άλλο πέρα απο φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου της τράπεζας γιατί είχε πάει ο άντρας μου και δε θυμάμαι.

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν θελει καμια για κανενα μισαωρο θα ειμαι τσατ!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα φουσκοκοιλιτσες μου!Τι κανετε;Εγω τα ιδια.Σπιτι,συσπασεις και για παρεουλα την τηλεοραση,υπολογιστη και τον αντρα μου(οταν δεν κοιμαται η τον αγκαρευω να κανει δουλειες).Βρε κοριτσια τρεχεται κι εσεις ολη την ωρα τουαλετα η μονο εγω;;Το εχω βαρεθει ολο αυτο.Περα δωθε ολη την ωρα και εκτος απο αυτο εχω τα πρησμενα ποδια και την μεση που με πεθαινει...

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kοριτσακια πηρα σημερα τα αποτελεματα απο τις εξετασεις μου.Ολα εινι ο.κ εκτος απο τον αιματοκριτη που επεσε αρκετα.32,8 και μου ειπε ο ντοκ να παιρνω ακομη ενα χαπι σιδηρου την ημερα δηλδη 3.Ειπα και εγω, το τελευταιο διαστημα ζαλιζομαι αρκετα!
Μολις γυρισμε απο την βολτα με τιν γιο μου.Πηγαμε στις κουνιες!Η αληθεια ειανι πως ψωφησα, δεν ειμαι πλεον για τετοια αλλα το λειπαμε κι αυτο, τι φταιει που εμεινα εγω εγκυος?

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα συνεγκυάκια μου..Από το άλλο σπίτι μου γράφω πλέον,ήρθα ανατολικά Very Happy Μια που μπήκα στον μήνα μπυ για τα καλά κ χαμηλώνει η κοιλίτσα,ήρθα στους γονείς,για να έχω άμεσο μεταφορικό μέσο(και λίγο παραπάνω ντάντεμα Wink )σε περίπτωση που η μικρή μου αποφασίσει να έρθει απρογραμμάτιστα,μια και ο αντρούλης μου λείπει απο νωρίς πρωί ως μεσημέρι..Αύριο απόγευμα έχουμε γιατρό,και πιθανότατα θα έχω νέα για το πότε θα γεννήσω εκτός απροόπτου.. Κατά τα άλλα τα νεά μας αυτά περίπου..απο καούρες μπόλικες κ ύπνος σχετικά ανήσυχος,παρότι απλώνομαι σαν την σαύρα σε υπέρδιπλο κρεββάτι.. Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 5 215994

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάρες νου καλησπερούδια! Πριν λίγο γυρίσαμε από Καρφούρ και Μέγκα Άουτλετ και ψόφησα, πολύ περπατοβόλτα! Εμείς θα βαφτίσουμε τη μικρή Ευαγγελία, γιατί έτσι λένε την πεθερά μου και μ αρέσει πολύ το όνομα!!!!! Για τις σερβιέτες μας είπανε στα μαθήματα τοκετού ότι πρέπει να πάρουμε ακράτειας, όχι περιόδου, γιατί πιθανόν να έχουμε αρκετό αίμα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις