Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 26 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 37]

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini2 έγραψε:
Fotini77 έγραψε:Kαλή χώνεψη Τζένη,άλλος άνθρωπος με το ξαλάφρωμα εεε? Very Happy ¨Ετσι ένιωσα κ εγώ με το κούρεμα,ένα τόνο ελαφρύτερο κεφάλι(έχω και πολλά μαλλιά Very Happy )Μόλις αγόρασα κ βιβλιάριο υγείας παιδιού από το βιβλιοπωλείο,να οργανωνόμαστε για τα εμβόλια..λίγο περπατάω ρε κορίτσια,πολύ ιδρώνω Smile Όντας στουσ γονείς στην Καλαμαριά αυτές τις μέρες,δεν κάνω σχεδόν τίποτα,οπότε στο δικό μου σπίτι ο αντρούλης μου κάνει τα πάντα μόνος του..μέχρι κ χαλιά έστρωσε,πριν έρθει το μωρό.. Smile
το βιβλιαριο για το παιδι γιατι το παιρνεις απο το βιβλιοπωλειο?δεν θα σου δωσουν στο μαιευτηριο που θα γεννησεις?

Πλέον πωλούνται στα βιβλιοπωλεία κ δεν δίνονται στα μαιευτηρία,αυτό έμαθα,κ δεν θέλησα να ρισκάρω με το αν υπάρχουν ή όχι,σ αυτην την εποχή.Σε δημόσιο νοσοκομείο έχω σκοπό να γεννήσω,άλλα και στην περίπτωση που η μικρή μου πάρει πρωτοβουλία να γεννηθεί εκτός της προγραμματισμένης καισαρικής και πάω ιδιωτικά,αν τυχόν δεν δώσουν ή δν έχουν κτλ.προτιμώ να είμαι έτοιμη.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Fotini77 έγραψε:
eirini2 έγραψε:
Fotini77 έγραψε:Kαλή χώνεψη Τζένη,άλλος άνθρωπος με το ξαλάφρωμα εεε? Very Happy ¨Ετσι ένιωσα κ εγώ με το κούρεμα,ένα τόνο ελαφρύτερο κεφάλι(έχω και πολλά μαλλιά Very Happy )Μόλις αγόρασα κ βιβλιάριο υγείας παιδιού από το βιβλιοπωλείο,να οργανωνόμαστε για τα εμβόλια..λίγο περπατάω ρε κορίτσια,πολύ ιδρώνω Smile Όντας στουσ γονείς στην Καλαμαριά αυτές τις μέρες,δεν κάνω σχεδόν τίποτα,οπότε στο δικό μου σπίτι ο αντρούλης μου κάνει τα πάντα μόνος του..μέχρι κ χαλιά έστρωσε,πριν έρθει το μωρό.. Smile
το βιβλιαριο για το παιδι γιατι το παιρνεις απο το βιβλιοπωλειο?δεν θα σου δωσουν στο μαιευτηριο που θα γεννησεις?

Πλέον πωλούνται στα βιβλιοπωλεία κ δεν δίνονται στα μαιευτηρία,αυτό έμαθα,κ δεν θέλησα να ρισκάρω με το αν υπάρχουν ή όχι,σ αυτην την εποχή.Σε δημόσιο νοσοκομείο έχω σκοπό να γεννήσω,άλλα και στην περίπτωση που η μικρή μου πάρει πρωτοβουλία να γεννηθεί εκτός της προγραμματισμένης καισαρικής και πάω ιδιωτικά,αν τυχόν δεν δώσουν ή δν έχουν κτλ.προτιμώ να είμαι έτοιμη.
δεν το ηξερα αυτο.ευτυχως που το ανεφερες.οταν γεννησα πριν 2 χρονια το πρωτο μου παιδι μας εδωσαν το βιβλιαριο μετα απο 3 μηνες στο νοσοκομειο.οταν βγηκα με το παιδι απο το νοσοκομειο μας εδωσαν καποιες σελιδες φωτοτυπημενες γιατι υπηρχε ελλειψη.μαλλον πρεπει να το ρωτησω κι αυτο στο νοσοκομειο.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="eirini2"]
Fotini77 έγραψε:Kαλή χώνεψη Τζένη,άλλος άνθρωπος με το ξαλάφρωμα εεε? Very Happy ¨Ετσι ένιωσα κ εγώ με το κούρεμα,ένα τόνο ελαφρύτερο κεφάλι(έχω και πολλά μαλλιά Very Happy )Μόλις αγόρασα κ βιβλιάριο υγείας παιδιού από το βιβλιοπωλείο,να οργανωνόμαστε για τα εμβόλια..λίγο περπατάω ρε κορίτσια,πολύ ιδρώνω Smile Όντας στουσ γονείς στην Καλαμαριά αυτές τις μέρες,δεν κάνω σχεδόν τίποτα,οπότε στο δικό μου σπίτι ο αντρούλης μου κάνει τα πάντα μόνος του..μέχρι κ χαλιά έστρωσε,πριν έρθει το μωρό.. Smile
το βιβλιαριο για το παιδι γιατι το παιρνεις απο το βιβλιοπωλειο?δεν θα σου δωσουν στο μαιευτηριο που θα γεννησεις?[/quot

σωστη η μελλουσα μαμα... Wink . θα παω και εγω να παρω γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαν ελλειψη-δημοσια και ιδιωτικα-. ευχαριστουμε για την ιδεα
αααα καλη μου στειλε τον αντρουλη σου προς αθηνα μερια. ακου εστρωσε μονος του.μπραβο.εμενα ο δικος μου ειναι καλομαθημενος απο την μαμα του και μετα απο εμενα-αυτο το τελ θα αλλαξει-

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσια μου γεια σας
δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω είδα μόνο τα μηνύματα γρήγορα μέχρι να βρω της Αναστασίας και είδα πως είναι καλά!

Να σας ρωτήσω...

νιώθω βαριά. νιώθω δηλ πως έχω κοιλιά μπροστά μου και περπατάω και στο μισό μέτρο έχω κουραστεί. θα πάρω και τον γιατρό αν φρικάρω κι άλλο αλλά πείτε μου νορμάλ είμαι??

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσαρες!Πως ειστε;Αναστασια μου θα δεις θα παρει γρηγορα κιλακια η μπουμπου και θα πατε ολοι μαζι σπιτακι σας!!!Κοριτσια νοιωθω ολο το σωμα μου βαρυ και δεν μπορω να κουνηθω.Η κοιλια μου ειναι χαμηλα και την παρασκευη που μιλησα με τον γιατρο μου μου ειπε πως προλαβαινω δεν προλαβαινω να μπω στον 9ο

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια ειναι λογικο να νιωθετε βαριες και να κουραζεστε με το παραμικρο. εγω πιατα επλυνα-τιποτα δηλ- και κουραστηκα λες και ειχα κανει γενικη.

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσια εγω εδω ξαπλα ολη μερα.για τις δουλιτσες και γω φερνω καθε 15 μερες γυναικα αναγκαστικα μεχρι να γεννησω.ευη μου μην το σκεφτεσαι εσυ να λες οτι θα μπεις στο μηνα σου και μετα θα γεννησεις.παντως αν μπορεις να μην σηκωνεσαι να κανεις το παραμικρο μεχρι να μπεις στον μηνα σου καλα θα ηταν.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marilou27 έγραψε:γεια σας κοριτσια εγω εδω ξαπλα ολη μερα.για τις δουλιτσες και γω φερνω καθε 15 μερες γυναικα αναγκαστικα μεχρι να γεννησω.ευη μου μην το σκεφτεσαι εσυ να λες οτι θα μπεις στο μηνα σου και μετα θα γεννησεις.παντως αν μπορεις να μην σηκωνεσαι να κανεις το παραμικρο μεχρι να μπεις στον μηνα σου καλα θα ηταν.


Μαρακι μου ετσι κι αλλιως μονο για να κανω φαει σηκωμομαι τουαλετα και μπανιο για ολα τα υπολοιπα εχω τον βοηθο μου(τον αντρα μου δηλαδη)

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσια εγω εδω ξαπλα ολη μερα.για τις δουλιτσες και γω φερνω καθε 15 μερες γυναικα αναγκαστικα μεχρι να γεννησω.ευη μου μην το σκεφτεσαι εσυ να λες οτι θα μπεις στο μηνα σου και μετα θα γεννησεις.παντως αν μπορεις να μην σηκωνεσαι να κανεις το παραμικρο μεχρι να μπεις στον μηνα σου καλα θα ηταν.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="μαμακα μου"]
eirini2 έγραψε:
Fotini77 έγραψε:Kαλή χώνεψη Τζένη,άλλος άνθρωπος με το ξαλάφρωμα εεε? Very Happy ¨Ετσι ένιωσα κ εγώ με το κούρεμα,ένα τόνο ελαφρύτερο κεφάλι(έχω και πολλά μαλλιά Very Happy )Μόλις αγόρασα κ βιβλιάριο υγείας παιδιού από το βιβλιοπωλείο,να οργανωνόμαστε για τα εμβόλια..λίγο περπατάω ρε κορίτσια,πολύ ιδρώνω Smile Όντας στουσ γονείς στην Καλαμαριά αυτές τις μέρες,δεν κάνω σχεδόν τίποτα,οπότε στο δικό μου σπίτι ο αντρούλης μου κάνει τα πάντα μόνος του..μέχρι κ χαλιά έστρωσε,πριν έρθει το μωρό.. Smile
το βιβλιαριο για το παιδι γιατι το παιρνεις απο το βιβλιοπωλειο?δεν θα σου δωσουν στο μαιευτηριο που θα γεννησεις?[/quot

σωστη η μελλουσα μαμα... Wink . θα παω και εγω να παρω γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαν ελλειψη-δημοσια και ιδιωτικα-. ευχαριστουμε για την ιδεα
αααα καλη μου στειλε τον αντρουλη σου προς αθηνα μερια. ακου εστρωσε μονος του.μπραβο.εμενα ο δικος μου ειναι καλομαθημενος απο την μαμα του και μετα απο εμενα-αυτο το τελ θα αλλαξει-

Xεεχεεε..εγώ στον στέλνω τον αντρούλη μου,αλλα υποσχέσου πως θα τον κρατήσετε κανα μήνα! Very Happy Very Happy Very Happy Την ιδέα για το βιβλιάριο μου την έριξε και υπενθύμισε η μάνα μου,και μια κ έχει απέναντι βιβλιοπωλείο πετάχτηκα να δω(πετάχτηκα με τον όγκο που καταλαμβάνω τρόπος του λέγειν Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 16 328109 )Πήρα βέβαια κ ένα λεύκωμα-ημερολόγιο για μωρό κορίτσι να αποτυπώνω κατορθώματα η χαζομαμα Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 16 328109 Με υπομονή κ επιμονή κ πιπίλισμα μπόλικο τον ΄ζαλιζα τον δικό μου κ προκειμένου να μ ακούει άρχισε να κάνει πολλές δουλειές,άσε που φοβάται μην πάθει τίποτα η κόρη κ η γυναίκα του Wink
Η γιαγιά του τον είχε καλομαθημένο,τρελή αδυναμία,η μάνα του δεν τον ντάντευε τόσο,μια κ δουλεύει πολλές ώρες Wink Ανακάλυψε κ πως του αρέσει να μαγειρεύει κ δεν με χαλάει,εκτός του όταν αρχίζει τις παρατηρησεις master chef Laughing Laughing ¨Τώρα που είμαι στην μάνα μου κ είναι στην άλλη άκρη της πόλης,κ οι δικοί του επίσης,μετά από το φαγητό που του άφησα τι θα έκανε αναγκαστικα,νηστεία κ προσευχη ? Very Happy Very Happy Ας βρεθεί ανάγκη κ μια χαρά στρώνουν,κ αν είναι κ λίγο υπόχονδριοι-τιτίζοι όπως ο δικος μου,μια ώρα αρχύτερα Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 16 328109

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σαν πολύ καλομαθημένους τους έχετε τους άντρες σας. Ο δικός μου τα μαζεύει κ τα στρώνει και χωρίς να είμαι έγκυος. Πού να κουνήσω έπιπλα στο σαλόνι για να μπουν από κάτω πχ; Και πλυντήρια/στεγνωτήρια βάζει και απλώνει/μαζεύει και με το νεροχύτη ασχολείται και τα ρούχα της δουλειάς σιδερώνει όταν δεν έχει έτοιμα. Προχθές έτριψε τη μπανιέρα κ ας ήταν κ η μάνα μου εδώ. Το μόνο που δεν κάνει είναι μαγείρεμα αλλά είναι φοβερός ψήστης. Οι φίλες μου λένε ότι είμαι τυχερή αλλά σιγά μην πω και ευχαριστώ για τα αυτονόητα. Και γω δουλεύω και τα παιδιά τα κάναμε μαζί. Σορυ για το κατεβατό αλλά όταν ακούω πχ μπαμπάδες να λένε 'Ααα, εγώ πάνα δεν αλλάζω, το πολύ αν είναι κατουρημένη', μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Αυτό με το βιβλιάριο παιδιού τώρα το ακούω. Στο πρώτο το πήρα σε λιγότερο από 2 μήνες απ'την κλινική. Πόσο κάνει;

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jen75 έγραψε:Σαν πολύ καλομαθημένους τους έχετε τους άντρες σας. Ο δικός μου τα μαζεύει κ τα στρώνει και χωρίς να είμαι έγκυος. Πού να κουνήσω έπιπλα στο σαλόνι για να μπουν από κάτω πχ; Και πλυντήρια/στεγνωτήρια βάζει και απλώνει/μαζεύει και με το νεροχύτη ασχολείται και τα ρούχα της δουλειάς σιδερώνει όταν δεν έχει έτοιμα. Προχθές έτριψε τη μπανιέρα κ ας ήταν κ η μάνα μου εδώ. Το μόνο που δεν κάνει είναι μαγείρεμα αλλά είναι φοβερός ψήστης. Οι φίλες μου λένε ότι είμαι τυχερή αλλά σιγά μην πω και ευχαριστώ για τα αυτονόητα. Και γω δουλεύω και τα παιδιά τα κάναμε μαζί. Σορυ για το κατεβατό αλλά όταν ακούω πχ μπαμπάδες να λένε 'Ααα, εγώ πάνα δεν αλλάζω, το πολύ αν είναι κατουρημένη', μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Αυτό με το βιβλιάριο παιδιού τώρα το ακούω. Στο πρώτο το πήρα σε λιγότερο από 2 μήνες απ'την κλινική. Πόσο κάνει;

5 ευρώ το πήρα,και δεν υπήρχε περίπτωση να τραβήξω ζόρι,έχει δεν έχει το νοσοκομείο ή η κλινική,το κουβαλάω μαζί μου κ ησυχάζω.. Wink

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια καλησπέρα!αύριο θα ερθει η μαμα τελικά...για να δούμε τι θα κάνουμε..ο άντρας μου εστρωνε χάλια αλλα σε κάποια φάση τον καλομαθα εγω και πήρα γυναίκα στις αλλαγές.

Βιβλιάριο υγείας πήρα ένα με ζωακια γιατί είδα το ρεζιλικι με τις φωτοτυπίες και τρελαθηκα!Τώρα θα πάρω και λεύκωμα γιατί θα κατεβουμε public με τη μικρη.
νομίζω κάπου 4,5 ευρώ απο τον Ιανο το πήρα.

Πω πω φτασαμε και σ´αυτο το σημείο!Πέρασε ο καιρός!
Τα λέμε αργότερα!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι τζενη εχεις δικιο.τον ειχε στα πουπουλα η μαμα του, συνεχιζω και εγω σαν μακακας. ειναι που δουλευα καποτε ποοοοολλες ωρες και ξαφνικα εμεινα ανεργη. καπου επρεπε να εκτονωθω η γυναικα. θα αλλαξει αυτο ομως γιατι αρχιζει και κανταταει κοροιδια. ποιος να βαλει πλυντηριο????? το αλλο με τον τοτο το ξερεις????Εδω τσακωνομαστε για να βγαλει τα ρουχα απο τον καδο ως το μπαλκονι. μπορει να το πω και 5 φορες για να γινει. θα τον ισιωσω εγω τον ταριφακο, που θα μου παει....εμπλεξε με θρακιωτισα χιχιχι

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμακα μου έγραψε:ναι τζενη εχεις δικιο.τον ειχε στα πουπουλα η μαμα του, συνεχιζω και εγω σαν μακακας. ειναι που δουλευα καποτε ποοοοολλες ωρες και ξαφνικα εμεινα ανεργη. καπου επρεπε να εκτονωθω η γυναικα. θα αλλαξει αυτο ομως γιατι αρχιζει και κανταταει κοροιδια. ποιος να βαλει πλυντηριο????? το αλλο με τον τοτο το ξερεις????Εδω τσακωνομαστε για να βγαλει τα ρουχα απο τον καδο ως το μπαλκονι. μπορει να το πω και 5 φορες για να γινει. θα τον ισιωσω εγω τον ταριφακο, που θα μου παει....εμπλεξε με θρακιωτισα χιχιχι

Δωστου να καταλάβει! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 16 328109

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά, δε μιλάμε για περιπτώσεις που η γυναίκα δε δουλεύει, αν και πάλι μια βοήθεια τη χρειάζεται. Και γω τα καλοκαίρια που δε δουλεύω δεν έχω τις απαιτήσεις που έχω το χειμώνα εννοείται.

Αν είναι για 5 ευρώ το πολύ να το προμηθευτώ και γω το βιβλιάριο. Και μόνο το χρόνο που θα χάσω και το καύσιμο για να πάω πάλι στην κλινική δεν αξίζει τον κόπο.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.πηγαμε στον γιατρο.ο μικρος ειναι μια χαρα 1724 γρ και σε λιγες μερες μπαινω στον 8ο.οταν καναμε τον υπερηχο ηταν με το κεφαλι επανω και μετα απο λιγο γυρισε προς τα κατω και μου ειπε ο γιατρος οτι κανει σβουρες αλλα σιγα σιγα θα καταληξει σε μια θεση.απλα μου ειπε να βαλω τωρα 3 υποθετα για τους μυκητες αυτον τον μηνα και οταν μπω στον 9ο αλλα 3 για να μην εχω προβλημα την ωρα του τοκετου επειδη πριν 1,5 μηνα εκανα καλλιεργεια και εχω μυκητες.να τρωω καλα μου ειπε επιδη εχει πεσει ο αιματοκριτης.παρολο που παιρνω 2 χαπια σιδηρου την ημερα.
για το βιβλιαριο που ρωτησα την γραμματεα του μου ειπε οτι καλο ειναι να το αγορασω η να το εκτυπωσω απο το ιντερνετ και να το συρραψω εξω γιατι πλεον η νομαρχια δεν εχει βιβλιαρια και δεν στελνει στα νοσοκομεια.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
50 -50 αγαπες μου. και εγώ όλη μέρα δολευω. τι σημαίνει δεν απλώνει ρούχα? αστα στην λεκάνη να βγάλουν μούχλα να σου πω εγώ αν θα απλώσει.
εχω και φίλες που λένε εεε μην τον δω και με την σκουπα δεν μπο΄ρω. γιατί να μην τον δω δεν κατάλαβα??? αλλο αν δεν δούλευα όλα θα τα κάνα!!!


Συνεχίζω να νιώθω σαν φάλαινα στο Αιγαίο και πετρώνει και η κοιλιά μου. Να φρικάρω ??

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπραβο ειρηνη μια χαρα ο μικρουλης!την αλλη βδομαδα που θα μπορω να κυκλοφορω θα παω να αγορασω και εγω τοτε βιβλιαριο.απο το απογευμα εχω συνεχεια συσπασεις ελπιζω να περασουν συντομα οπως χθες.καλο βραδακι Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 16 417472

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μια χαρα Ειρήνη μου ο μπεμπης σου ... Καλα που το είπατε κορίτσια με το βιβλιάριο να το προμηθευτώ κ εγω αύριο που θα πάω Ηράκλειο να το βάλω κ αυτο στη βαλίτσα... Α εμένα ο δικός μου μια χαρα τις κάνει τις περισσότερες δουλειές μόνο που δεν σιδερωνει ρούχα κ δεν μαγειρεύει , μας μαγειρεύει η γιαγια μου γι αυτο ....

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πήραμε και λεύκωμα μετον γουινι δώρο απο την αδερφη του για την ανταλλαγή δώρων που θα κάνουμε.
Αυτή ζήτησε κοσμηματα,κορώνες ,τσαντακια κτλ.
Μια μέρα που θα κατέβω αγορά θα πάρω.

Μαίρη σστην πρώτη εγκυμοσύνη πετρωνε ανώδυνα πολλές φορές η κοιλιά μου.τώρα τίποτα..που και που.Έκτος αν θυμάμαι πιο μεγάλες βδομάδες.

Ειρήνη όλα τέλεια!με το καλο!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γειασ σας!τι κανετε?
εγω ειμαι ενα πτωμα και για τριτη εβδομαδα μπουκωμενη.
Οσον αφορα τις δουλειες στο σπιτι δεν μπορω να πω με βοηθαει πολυ.πιο πολυ εχω εγ κολλημα με καποια πραγματα οχι τιποτα αλλο δν τα κανει καλα.Π.χ δεν τον αφηνω να κανει τα ρουχα, ουτε πλυσιμο,σιδερωμα απλωμα το κανει χαλια! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 16 93981 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 16 517142

Απο αυριο ειπα επιτελους θα αρχισω να πλενω τα μωρουδιακα και εννοειται οτι χαλασε ο καιρος!Αντε να δουμε θα το παρω αποφαση?Μ΄εχει πιασει μια αναισθησια!!!!

Τελοσπαντων ελπιζω να προλαβω αυιο να μπω νωριτερα να τα πουμε τωρα.....νανι

Καληνυχτα

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα φουσκιτσες!
παρτε βιβλιαρια-ελλας το μεγαλειο σου, δεν εχουν τα νοσοκομεια δημοσια ή ιδιωτικα-.
τα επλυνα οοοοοολα τα ρουχα του μπεμπη εχθες. αμαν ειπα να τα απλωσω ολα.ξεμεινα και απο μανταλακια.....τεσπα
θα παμε την αλλη εβδομαδα να παρουμε ενα μηχανακι της ντορας-παραγγελια της ιωαννας για το δωρο που θα της φερει ο μπεμπης-.η πονηρω οταν την ρωτησα τι δωρο θα παρει του μπεμπη μου απαντησε οτι τα μικρα παιδακια δεν εχουν λεφτα.αν ειχε λεει λεφτα θα του επαιρνε 'εεεε δεν ξερω, ασε να μεγαλωσει μαμα αφου ολο θα κοιμαται τι να το κανει το δωρο?' βλεπω διπλωματικα επεισοδια στον οριζοντα. εχθες μου ειπε οτι ο μπεμπης εχει πολλα ρουχα και αυτη λιγα. ανοιξε τα συρταρια της και μου ειπε να ειναι λιγα βλεπεις να παμε να ψωνισω μαμα.......
παμε για αιματολογικες σημερα οικογενειακως και αυριο για υπερηχο Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 16 215994
ειρηνη μου τελειος ο μπεμπης σου... Very Happy

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα σε ολες Very Happy εγω σημερα ξυπνησα απο τις 6 ε να μην ξεχνιεμαι κιολας!αθανασια μου τι γλυκα και πανεξυπνη που ειναι η ιωαννα σε αποστομωνει με αυτα που λεει!!!καλα αποτελεσματα στις αιματολογικες σημερα.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημεραααα!

Τι κάνετε?μόλις εφαγα ζεστο ψωμί με βούτυρο!3 φέτες παρακαλωωω!γουρουνιτσα!

Αναστασία να τη χαίρεσαι την πονηρω σου!
Όμως εγω σίγουρα θα απαντούσα.. Κρίμα και ο μπεμπης δεν έχει λεφτά στην κοιλιτσα..δεν θα μπορέσει να φέρει δώρο..να δούμε τι θα απαντούσε!
Η ζήλια θα είναι μέσα στο παιχνίδι..για να δούμε!

Στέλλα περαστικά σου..

Κι εγω αφού τελείωσα με σεντονακιακαι κουβερτουλες θα πλύνω τα ρούχα του μπεμπη. Θα χαλάσει το πλυντήριο στο τέλος...υπερωρίες χτυπάει χαχαχα

Φιλακια !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 26 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις