Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 37]

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
evi86 έγραψε:Γεια σας κουκλες μου;Πως ηταν η μερα σας;Εχω ολη μερα κοιμομουν χιχι και τωρα θα το ξενυχτησω απ'οτι φαινεται.Αναστασια μου μια χαρα τα παει η νυφουλα μου.Θα ειναι και μεγαλυτερη απο τον αντρα της Razz .Ολες βλεπω ετοιμαζομαστε.Περιμενω με αγωνια να ερθει η δευτερα για να δω πως τα παει ο μπεμπης μου.

Και εγώ πολύ υπνηλία αυτές τις μέρες!Είναι από χτες και σβούρα η μικρή,δε μ αφήνει σε ησυχία!!!Από τώρα πολύ τσαούσα ρε παιδάκι μου.Από ποιον να πήρε;;; ( Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil )

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΟΥ 2011!!!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ!!!! ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΓΑΠΗ ΤΠΤ ΑΛΛΟ.ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΜΑΡΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ!!!!!ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤ'ΕΥΧΗΝ!!!!!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αναστασια χιρομαι πολυ για σενα κια σου ευχομαι πραγματικα συντομα να παρεις αγκαλια σου την μπεμπουλα σου!!!

Μολις σταματησα το σιδερο Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 23 517142 μετα απο πολλες ωρες, οχι βεβαια οτι τελειωσα!
Δυστυχως η μαμα μου επαθε κατι με την καρδια της και ο γιατρος την ειπε τουλαχιστον για λιγες μερες να μην κανει τιποτα.Οποτε παει η βοηθεια στο σιδερωμα.Αυτο βεβαια ειναι το λιγοτερο καλα να΄ναι και ολα γινονται.Εμεις οι μανουλες οι ηδη και μελλουσες πρεπει να προσεχουμε τον ευατο μας γιατι εχουμε υποχρεση στα παιδακια μας.Εμενα ολοι μου λενε ΄΄η μαμα σου νεα ειναι, μπορει να σε βοηθησει΄΄ και η μαμα μου ειναι σαραβαλο.Την Παρασκευη κλεινει τα 48 και σωματικα ειναι 98.


Καληνυχτα κοριτσακια !!!!!!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα σε ολες Very Happy νωρις παλι αλλα δεν μπορω να κοιμηθω αλλο!κικιτσο ευχαριστουμε πολυ για τις συμβουλη σου εννοειτε οτι η αγαπη που θα τους δωσουμε ειναι το σημαντικοτερο.στελλα μου περαστικα στην μαμα σου.αναστασια μου χαιρομαι απιστευτα για σενα και για την μπεμπουλα σου!συγκινηθηκα πολυ που την πιασατε!οταν την παρεις με το καλο αγκαλιτσα να της δωσεις και απο εμας πολλα πολλα γλυκα φιλια!σημερα λογο απεργιας θα εχω τον καλο μου περισσοτερο σπιτι Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 23 215994

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σας φουσκιτσες μου!
αναστασια μπραβο! αντε να την παρετε και αγκαλιτσα και μετα βουρ σπιτακι σας. και εννοειται οτι ειναι το ομορφοτερο μωρο του κοσμου....
πηγαμε εχθες με τον ταριφακο και ειδαμε σινεμα.2 φορες σε 15 μερες!!!!! τι εξελιξη ειναι αυτη! φτου φτου μην μας ματιασω δηλαδη.
θα κλεισουμε εισιτηρια αυριο μαλλον για ενα ταξιδι τα 2 μας στην γερμανια. λεμε τελικα να την κανουμε.το εχουμε παρει ζεστα.δεν την παλευουμε αλλο εδω δυστυχως Sad . το μονο που λεω συνεχεια στον ταριφα και στον εαυτο μου ειναι οτι οοοοτι κανουμε θα το κανουμε για ενα καλυτερο μελλον των παιδιων μας. εδω δεν βλεπω κατι τετοιο....
θα ξαναπλυνω οοοολα τα ρουχα του μπεμπη σημερα-ειναι ο ταριφακος εδω λογο απεργιας και ειπα να το εκμεταλευτω. η φιλη που μου εδωσε τα περισοτερα ρουχα εχει υγρασια-μουχλα στην ντουλαπα της και εμενα μου βρωμοκοπανε. δεν εβαλα και μαλακτικο. ε τωρα θα βαλω με εξτρα ξεβγαλμα και 2 φορες καπακια πλυσιμο. για να δουμε-ειμαι και περιεργη με τα ρουχα-.
παω σουπερ τωρα που κοιμαται ο πασας για να παρω μαλακτικο και μετα βουρ πλυντηρια παααααλι....
καλημερα σας

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα και από μένα. Και μένα η μάνα μου είναι 56 αλλά ψιλοσαράβαλο με καρδιακά, πίεση, αυχενικό, ίλιγγο και ψυχολογικά. Έρχεται τάχα μου να με βοηθήσει, κάνει κάτι ψευτοδουλειές και όλη μέρα στον καναπέ ή καμιά βόλτα στο κέντρο για ψώνια. Σε καμιά βδομάδα/10 μέρες θα ξανάρθει να'ναι εδώ για τη γέννα αλλά με βλέπω να νταντέβω 2 παιδιά και μια μαμά.
Χθες μπήκα και γω στο μήνα μου και όλο το βράδυ αισθανόμουν κάτι πονάκια περιόδου και ο μικρός κλωτσούσε συνέχεια χαμηλά και όλο έλεγα τώρα θα γεννήσω affraid αλλά μάλλον ιδέα μου είναι. Στο πρώτο με την πρόκληση δεν κατάλαβα τίποτα οπότε τώρα είμαι σαν πρωτάρα στα σημάδια τοκετού. Σήμερα κανόνισα ψώνια στα χόντος και μετά καφέ οπότε δε βολεύει να γεννήσω Smile

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ από μένα κορίτσια!

Αναστασία μου μια χαρά μεγαλώνει η κούκλα σου! Πότε θα περάσει ο καιρός να την πάρετε σπίτι, δεν θα το καταλάβεις!!!!

Στέλλα περαστικά στη μαμά σου. Βοήθεια δεν έχω ούτε εγώ γιατί μας χωρίζει μια θάλασσα με την πεθερά μου, η μαμά μου είναι στο χωριό αλλά δεν μπορεί να μου κάνει πολλές δουλειές λόγω υγείας, κ οι αδερφές μου έχουν τις δουλειές τους.

Μαριλού, κ εγώ κάθε πρωί ξυπνάω στις 5 αλλά δεν σηκώνομαι. Προσπαθω κ ξανακοιμάμαι γιατί μετά νυστάζω πάλι κατά τις 11!!!

Τζεν, κ εγώ έχω κάτι περίεργα πονάκια από χθες, όπως πριν την περίοδο!!! Εχω ψιλοφρικάρει γιατί δεν είμαι ακόμα έτοιμη! Μάλλον από Δευτέρα θα πάρει ρεπό ο άντρας μου να φτιάξει το δωμάτιο της μπέμπας. Χθες έβαλα κ τη βέρα στο αριστερό χέρι...έχω αρχίσει κ πρίζομαι για τα καλά!!

Αθανασία μου.....δεν ξέρω τι να σχολιάσω. Εσείς ξέρετε ποιο είναι το καλύτερο για σας κ τα παιδιά σας. Απλά νευριάζω απίστευτα με αυτούς που μας έχουν φτάσει σε αυτή τη κατάσταση!!!!!!!! Να ξενιτευόμαστε για να ζήσουμε!!!!!!!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κι απο εμενα!Ωραια μερα εχει σημερα!Αναστασια μου πως ενοιωσες οταν την ακουμπησες;Να φανταστω ειναι το πιο τελειο συναισθημα!!!Κοριτσια κι εγω εχω λιωσει στο ιντερνετ και ψαχνω διαφορα για το μωρο και εμενα.Ειμαστε πληρες απ'ολα ομως οσο τα βλεπω θελω κι αλλα.Αθανασια μου ειχαμε σκεφτει κι εμεις να φυγουμε.Απ'την μια δεν μου παει η καρδια να αφησω τους ανθρωπους που αγαπω(γονεις,αδερφια,φιλους)αλλα δεν θελω το παιδι μου να ζει ετσι.Εχουμε κανει μια συζητηση προσφατα με τον αντρα μου και μαλλον μολις ξεπεταχτει λιγο θα πουμε bye bye στην ελλαδιτσα μας και παμε για αλλα.Οι συνθηκες μας αναγκαζουν....

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου...

Μόλις άνοιξα τα ματιά μου!Πέρασα εφιαλτική νύχτα..η μικρη ξύπνησε στις 5 και εβηχε ως τις έξι και μισή.
Δεν ήξερα πως να την ηρεμήσω,πως να μη βηχει στα μούτρα μου να μη κολλησω,τα έχασα..Δεν μπορούσα να κουνηθω απο την κοιλιά..μια σκεφτόμουν το πουλάκι μου που υπέφερε μια το άλλο μέσα πως αν κολλησω θα γέννησω με τέτοιο βήχα.κουτουλουσαμε κι απο τη νυστα.

Τελικά τώρα ξύπνησε μια Χαρά..προς το παρόν.Δεν την έστειλα παιδικό.Να δούμε.

Αναστασία χάρηκα με τα νέα σου..οπότε μπορείς να μας λες νέα για την κούκλα σου και σύντομα ευχομαι αγκαλιασμενες στο σπιτάκι σας.

Στέλλα περαστικά στην μανούλα σου..
Τζένη με το καλο..νομίζω όταν έρθει η ώρα θα το καταλάβεις..

Πάω να ετοιμασω πρωινό στο μελινακι μου...και στην μαμα του...

Φιλακια!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τις καλημέρες μου!!!

Αναστασία μου υπέροχη η στιγμή που αγγίξατε το πλασματάκι σας!!! Άντε τώρα να έρθει η ώρα που θα την πάρετε και αγκαλίτσα!!!

Κοριτσάκια μου (είστε και πολλές) που έχετε τις μανούλες με προβλήματα, κουράγιο και περαστικά τους!!! Εγώ πάλι έχω το μπαμπά μου όπως σας έχω ξαναπεί (και όταν γεννήσω προβλέπεται να είναι στο νοσοκομείο για μεταμόσχευση), αλλά ανησυχώ και για τη μαμά μου η οποία επιμένει να τρέχει και να αγχώνεται για όλους και όλα και δεν προσέχει τον εαυτό της... Αν και χρειάζομαι βοήθεια, της ζήτησα να μη με βοηθήσει λόγω των συνθηκών... Από πεθερικά καμιά βοήθεια μέχρι στιγμής... Προτιμούν να αράξουν στην Κρήτη (αν και η μόνιμη κατοικία τους είναι στην Αθήνα, 5' από το σπίτι μας με τα πόδια). Οπότε καταλαβαίνετε... Rolling Eyes

Αθανασία μου δυστυχώς εκεί που μας έχουν φτάσει, όσοι μπορούνε κοιτάνε να φύγουν! Εμείς δόξα τω Θεώ έχουμε ακόμα δουλειά (αν και οι μισθοί κουτσουρεύονται συνεχώς), αλλά αν βρεθούμε στα δύσκολα θα πρέπει να το σκεφτούμε κι αυτό! Και όπως είπες, ανησυχούμε για το μέλλον των παιδιών μας!!!

Τζένη και Ελένη αυτά τα πονάκια που νιώθεται είναι μέρος της προετοιμασίας για τον τοκετό... Τα είχα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αλλά και σε αυτή περιστασιακά. Τζενάκι σε ποια εβδομάδα είχες μπει με πρόκληση; Δεν είχες προλάβει να νιώσεις ούτε συσπάσεις ούτε ενοχλησούλες; Πάντως, καλά είναι όλα αυτά γιατί μας προετοιμάζουν για τον τοκετό!

Στέλλα μου έβαλες βρε συ φουξ καινούρια μαζί με λευκά στους 60; Χιχιχι, δεν πειράζει, κοριτσάκι δεν περιμένεις; Μικρό το κακό! Razz

Μαρία μου (mamameli) περαστικά στη μικρούλα σου! Κι εγώ έχω τη Δανάη τόσες μέρες με συναχάκι και πώς τρέμω μην με κολλήσει κανα βήχα! Μάλιστα από προχτές το απόγευμα με πονούσε λίγο ο λαιμός μου και πλακώθηκα στις γαργάρες και τα χαμομήλια, αλλά ευτυχώς σήμερα είμαι λίγο καλύτερα! Το βήχα φοβάμαι κι εγώ...!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα συνφουσκωτές κοιλιές!Καλά πλυσίματα Αθανασία κ στρώσε κ τον ταριφάκο στο άπλωμα ! Wink Από πονάκια χαμηλά έχω κ εγώ αραιά,και όσο πάει η κοιλιά παίρνει την κατιούσα Smile Λέτε να μας προλάβει η μικ΄ρη πριν πάμε να την βγάλουμε?Αυτή ξέρει μόνο..Τώρα στην μαμαδοσυζήτηση,η δικιά μου είναι 63,εκτός του διαβήτη που έχει είναι μια χαρά κατα τ'αλλα,είναι πρόθυμη να βοηθά αλλά λόγω τάσης αρκετηής επεμβατικότητας χρειάζεται χαλινάρια,κάνει το δικό της..κ μου ξεκαθάρισε ότι είναι κουρασμένη κ για 2ο παιδί αν κάνω δεν μπορεί να βοηθήσει..μόνο στην μπουμπου..για την πεθερά είναι νεότατη αλλα..μεγααάλη συζήτηση,ας πούμε απλά δεν..Το ξενίτεμα αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση είναι κ δική μας σοβαρή σκέψη..πέρα από τα συναισθηματικά,γιατι να παιδευόμαστε εδώ,σάμπως μας αγάπα η πατρίδα για να την αγαπάμε κ εμείς?Το παιδί πάνω απ' όλα..Sorry για την πολυλογία..έχω κ τα ορμονικά μου Smile
Υ.Γ.Περαστικά στην μαμά σου Στέλλα,στην μικρούλα σου Μαρία και γενικώς,μην ξεχνιέμαι κ γίνομαι γαιδάρα.. Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fotini77 στις Τετ Οκτ 17, 2012 11:14 pm, 1 φορά

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Περαστικα σε όλους : παιδιά, μαμάδες, γιαγιάδες, παππούδες. Και γω φοβάμαι λίγο μην κολήσει τίποτα στον παιδικό αλλά δε γίνεται και να τον βάλω σε γυάλα. Γενικά δεν κολάει εύκολα και περνάει πολύ λάιτ τις ιώσεις ευτυχώς.

Πρόκληση έκανα στις 38+4 αλλά δε θυμάμαι να είχα αισθανθεί κάτι μέχρι εκείνη τη στιγμή, εκτός και αν απλώς δεν το έδωσα σημασία γιατί δεν πήγαινε το μυαλό μου ότι μπορεί να είναι συσπάσεις. Είμαι και άνθρωπος που δε θα πάρει το γιατρό για ψύλλου πήδημα που λένε. Μου το είπε τις προάλλες ο ντοκ ότι ούτε κατάλαβε την εγκυμοσύνη μου. Εγώ πάλι κατάλαβα την κάθε στιγμή μετά τη χοριακή...

Πάω να ετοιμαστώ για τα ψώνια/καφέ που λέγαμε. Φιλάκιαααα

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Fotini77 έγραψε:Kαλημέρα συνφουσκωτές κοιλιές!Καλά πλυσίματα Αθανασία κ στρώσε κ τον ταριφάκο στο άπλωμα ! Wink Από πονάκια χαμηλά έχω κ εγώ αραιά,και όσο πάει η κοιλιά παίρνει την κατιούσα Smile Λέτε να μας προλάβει η μικ΄ρη πριν πάμε να την βγάλουμε?Αυτή ξέρει μόνο..Τώρα στην μαμαδοσυζήτηση,η δικιά μου είναι 63,εκτός του διαβήτη που έχει είναι μια χαρά κατα τ'αλλα,είναι πρόθυμη να βοηθά αλλά λόγω τάσης αρκετηής επεμβατικότητας χρειάζεται χαλινάρια,κάνει το δικό της..κ μου ξεκαθάρισε ότι είναι κουρασμένη κ για 2ο παιδί αν κάνω δεν μπορεί να βοηθήσει..μόνο στην μπουμπου..για την πεθερά είναι νεότατη αλλα..μεγααάλη συζήτηση,ας πούμε απλά δεν..Το ξενίτεμα αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση είναι κ δική μας σοβαρή σκέψη..πέρα από τα συναισθηματικά,γιατι να παιδευόμαστε εδώ,σάμπως μας αγάπα η πατρίδα για να την αγαπάμε κ εμείς?Το παιδί πάνω απ' όλα..Sorry για την πολυλογία..έχω κ τα ορμονικά μου Smile

Έχεις κι εσύ τα δίκια σου Φωτεινή μου!!! Λες να σας προλάβει η μικρή; Πάντως να ξέρεις παίζει μεγάλο ρόλο το ψυχολογικό, το έχω ξαναγράψει. Δεν αποκλείεται να σε πιάσουν τίποτα πόνοι την προηγουμένη, συμβαίνει συχνά! Wink Συνέβη και σε μένα άλλωστε...!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jen75 έγραψε:Περαστικα σε όλους : παιδιά, μαμάδες, γιαγιάδες, παππούδες. Και γω φοβάμαι λίγο μην κολήσει τίποτα στον παιδικό αλλά δε γίνεται και να τον βάλω σε γυάλα. Γενικά δεν κολάει εύκολα και περνάει πολύ λάιτ τις ιώσεις ευτυχώς.

Πρόκληση έκανα στις 38+4 αλλά δε θυμάμαι να είχα αισθανθεί κάτι μέχρι εκείνη τη στιγμή, εκτός και αν απλώς δεν το έδωσα σημασία γιατί δεν πήγαινε το μυαλό μου ότι μπορεί να είναι συσπάσεις. Είμαι και άνθρωπος που δε θα πάρει το γιατρό για ψύλλου πήδημα που λένε. Μου το είπε τις προάλλες ο ντοκ ότι ούτε κατάλαβε την εγκυμοσύνη μου. Εγώ πάλι κατάλαβα την κάθε στιγμή μετά τη χοριακή...

Πάω να ετοιμαστώ για τα ψώνια/καφέ που λέγαμε. Φιλάκιαααα

Για τον παιδικό, κι εγώ συνεχίζω και τη στέλνω... Και η Δανάη τα περνάει όλα ελαφριά, το θέμα είναι ότι φέρνει το μικρόβιο στο σπίτι (μέχρι στιγμής κολλάει εμάς!)

Κι εγώ τη Δανάη τη γέννησα στις 38+4!!! Ήταν να μπω με πρόκληση αλλά 1,5 μέρα πριν με έπιασαν οι πόνοι τοκετού και τελικά γέννησα το πρωί της ημέρας όπου θα έμπαινα με την πρόκληση!!!
Απλά, σαν δευτερομανούλες θα πρέπει να προσέχουμε τυχόν ενδείξεις, γιατί όπως μου λένε όλοι ο τοκετός μπορεί να εξελιχθεί πολύ πιο γρήγορα από τον 1ο... Λογικά θα είχες κάποιες συσπασούλες και στην 1η εγκυμοσύνη, απλά δε θα το κατάλαβες...!

Άντε και καλά ψώνια...!

Κοριτσάκια έχω εργάτες και βάφουν τις βεράντες... Δεν την παλεύω με τη μυρωδιά, πάω να αράξω στην πίσω πλευρά του σπιτιού (μέχρι να έρθουν και από εκεί!). Σας φιλώ προς το παρόν...! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 23 417472

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια και μωράκια εντός κι εκτός κοιλίτσας!
Αναστασία μου εννοείται πως δε μας κουράζεις... Ανυπομονούμε για τα νέα σου! Ίσα ίσα που μας έλειψες κιόλας! Δεν μπορώ να φανταστώ καν πως είναι να αγγίζεις πρώτη φορά το παιδί σου, αλλά φαντάζομαι ότι το συναίσθημα δεν περιγράφεται... Εύχομαι όλα τα καλά του κόσμου να τα έχει η κορούλα σας και να την πάρετε αγκαλίτσα και να την πάτε στο σπιτάκι σας! Σας σκέφτομαι συνέχεια και σας στέλνω πολλές ευχούλες!
Αθανασία μου, μια από τα ίδια... Κι εμείς το δρομολογούμε για έξω και το μόνο που μας κρατάει είναι η δική μου δουλειά. Άστα, έτσι που μας κάνουνε!
Μαριλού μου κι εγώ 23ατα ύπνο κάνω. Πάλι σε δόσεις κοιμήθηκα. Δυο ώρες ύπνου-ταινία-δυό ώρες-άλλη ταινία κ.τ.λ.
Μαρία (μαμαμέλι) περαστικά στη ζουζούνα σου και σου εύχομαι να μην αρρωστήσεις κι εσύ! Σουπίτσες, πορτοκάλια και ζεστούλι γαλατάκι με μέλι... Φιλάκια!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την demmy29 στις Τετ Οκτ 17, 2012 11:22 pm, 1 φορά

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
Fotini77 έγραψε:Kαλημέρα συνφουσκωτές κοιλιές!Καλά πλυσίματα Αθανασία κ στρώσε κ τον ταριφάκο στο άπλωμα ! Wink Από πονάκια χαμηλά έχω κ εγώ αραιά,και όσο πάει η κοιλιά παίρνει την κατιούσα Smile Λέτε να μας προλάβει η μικ΄ρη πριν πάμε να την βγάλουμε?Αυτή ξέρει μόνο..Τώρα στην μαμαδοσυζήτηση,η δικιά μου είναι 63,εκτός του διαβήτη που έχει είναι μια χαρά κατα τ'αλλα,είναι πρόθυμη να βοηθά αλλά λόγω τάσης αρκετηής επεμβατικότητας χρειάζεται χαλινάρια,κάνει το δικό της..κ μου ξεκαθάρισε ότι είναι κουρασμένη κ για 2ο παιδί αν κάνω δεν μπορεί να βοηθήσει..μόνο στην μπουμπου..για την πεθερά είναι νεότατη αλλα..μεγααάλη συζήτηση,ας πούμε απλά δεν..Το ξενίτεμα αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση είναι κ δική μας σοβαρή σκέψη..πέρα από τα συναισθηματικά,γιατι να παιδευόμαστε εδώ,σάμπως μας αγάπα η πατρίδα για να την αγαπάμε κ εμείς?Το παιδί πάνω απ' όλα..Sorry για την πολυλογία..έχω κ τα ορμονικά μου Smile

Έχεις κι εσύ τα δίκια σου Φωτεινή μου!!! Λες να σας προλάβει η μικρή; Πάντως να ξέρεις παίζει μεγάλο ρόλο το ψυχολογικό, το έχω ξαναγράψει. Δεν αποκλείεται να σε πιάσουν τίποτα πόνοι την προηγουμένη, συμβαίνει συχνά! Wink Συνέβη και σε μένα άλλωστε...!

Παίζει το άτιμο Αλίκη μου,κ αυτες οι άτιμες οι ορμόνες κάνουν πάρτυ!Δεν είναι απίθανο να μας κάνει τέέοια τσαχπινιά η μπουμπού,αν κ ως τώρα είανι ένα βολικότατο μωράκιμε μια καλή εγκυμοσύνη..οπότε να την τσατίζομαι για ν κάτσει στα αυγά της! Very Happy Very Happy Very Happy ¨Οσο για τους μισθούς που έιπες,έχω κ εγω,αλλά μας τους -μπιιιιπππππ-όχι απλά κουτσουρέψανε! Wink

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα!
Ευχαριστω πολυ για τα περατικα!
Εγ ειμαι υπερ οταν καποιος εει καλυτερο μελλον καπου λλου ναα την κανει!Ολοι αγαπαμε την χωρα μας αλλα αυτοι που την κυβερνανε δεν μας ουτε την αγαπανε!

Χθες ο μικρος μου, αργησε να κοιμηθει και τωρα ακομη κοιμαται!
χθες ολοι μερα επλενα 1 πλυντηριο.στην αρχη τα εβαλα και μου βγηκανε ροζ!σοκ!Ξανα στους 90 μηπως φυγει το χρωμα!Τιποτα!ξανα στους 60 με χλωρινη πλυντηριου!Τιποτα κι παλι!και στο τελος πηρα ξεβαφη πλυντηριου και τα ξαναεβαλα στους 60!κατι εγινε αλλα δεν ειναι και οπως ηταν αρχικα.
Νομιζω πως δεν θα προλαβω να τελειωσω αυτα πο εχω να κανω.Απο βαλιτσα τιποτα ακομη, απο δουλειες παλι τιποτα πολυ χαλαρη με βλεπω και ανυσηχω!!!

Φιλια σε ολες!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα φουσκοκοιλιτσες μου τι κανετε???εμεις καλα ειμαστε τωρα ....ξεπριστηκαν τα ποδαρακια ειχα κανει εγω βλακειουλα Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed και εχθες το πηρα χαμπαρι χιχιχιχι ουφ!!! αναστασια μου ποσο ομορφα νεα μας μεταφερεις θα δεις που σε λιγες μερες θα την εχεις αγκαλιτσα και θα μας μετεφερεις σε ενα αλλο κλιμα πολυυυυ ομορφο και συγκινητικο ... Very Happy Very Happy Very Happy οταν την ξαναδεις να τις δωσεις φιλακιιιιιιιιιιιιιααααααα πολλα απο εμενα τις μπουμπους μας!!!!
Τωρα για τις μαμαδες που εχουμε πιασει ...εμενα η μαμα μου ειναι 62 θεματα υγειας δοξα το θεο δεν εχει αλλα ειναι τοσοοοο κουρασμενη που δεν ειναι για πολλα και ετσι και εγω προσπαθω να μην την τρεχω ουτε να την κουραζω εκτος βεβαια οτι μενουμε και μακρια εγω πυργο εκεινη αθηνα ..για την πεθερα ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1 τετραγωνο μας χωριζει αλλα δεν με εχει βοηθησει ποτε μεχρι που μου ειπε οτι εγω θα στρωσω τα χαλια χαχαχα τις λεω κανεις λαθος ο γιος ..πφφφφ πονεμενη ιστορια πολυ αλλα δεν με νοιαζει να ειμαι γερη και θα τα κανω ολα μονη μου οπως υα εκανα μεχρι τωρα....
Περαστικα σε παιδακια, μαμαδες , μπαμπαδες!! Razz Razz

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασία μου τι καλά!! μου φαίνεται απίστευτο που έχεις κιόλας τη μπουμπού σου!! βασικά μου φαίνεται απίστευτο ότι έχουμε ένα ολόκληρο μωράκι μέσα στην κοιλίτσα μας!! έχω χαζέψει ε?? ανυπομονώ να μας πεις την ιστορία σου με κάθε λεπτομέρεια για το πώς έφτασες μέχρι τη γέννα...με τις συσπάσεις που έχω κι εγώ φοβάμαι για πρόωρο και θέλω να ξέρω κάθε λεπτομέρεια από αυτό που έζησες!!!

όσο για το έξω που συζητάτε κορίτσια, εμείς αυτό που περιμένουμε είναι η γέννηση του μικρού μας και από το 2013, πιστεύω μέχρι το καλοκαίρι το αργότερο θα έχουμε φύγει!! κατά πάσα πιθανότητα Γαλλία..και για να γεννήσω εκεί θα πήγαινα με την ασφάλεια που έχουμε, αλλά έχω εγκλωβιστεί λόγω συσπάσεων και φυσικά δε μπορώ να ταξιδέψω...μια φίλη μου που γεννάει τον άλον μήνα κι αυτή όλη η εγκυμοσύνη και γέννα θα της κοστίσει 0 ευρώ!! κι εμάς ξέρετε πολύ καλά πόσο θα μας πιάσουν τον κ@λ@!!

φιλάκια σε όλες τις κοιλουμπίτσες!!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσαρες!!
επιτελους σημερα εβαλα τικερακια! Καλιο αργα παρα ποτε....
Εχω 3 μερες περιπου που εχω φαγουρα κυριως στα χερια, στα μπουτια και στην πλατη. Τι ειναι παλι αυτο??
Αν θυμαμαι καλα πριν μερικες εβδομαδες το ξαναειχα για 2 μερουλες. Ειχα ξυπνησει τα αγρια χαραματα απο την φαγουρα... Την αλλη Παρασκευη εχω γιατρο και θα την ρωτησω....

Εχετε καταθεσει τα χαρτια σας στο ικα? πρεπει να ειναι λιγοτερες απο 54 μερες απο την ΠΗΤ? Τι αλλα χαρτια χρειαζονται εκτος απο βεβαιωση γυναικολογου του ΕΟΠΥΥ (δεν ειναι απαραιτητο να παω σε γυναικολογο του ΙΚΑ, μπορω να παω σε εξωτερικο απλα να ειναι συμβεβλημενος με τον ΕΟΠΥΥ σωστα?) και χαρτι απο ΟΑΕΔ (ειμαι στο ταμειο ανεργειας). Αυτα μου ειπαν στο ΙΚΑ αλλα φοβαμαι μηπως εχουν ξεχασει κατι και πηγαινοερχομαι.

Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα με τα διαδικαστικα λιγο χανομαι... Rolling Eyes

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αναστασια μου, με το καλο να παρεις την μπεμπουλα σου στο σπιτι!! Θα δεις που ολα καλα θα πανε! Πωπω πως να ειναι οταν αγγιζεις ενα νεογενητο και μαλιστα ξερεις οτι ειναι το δικο σου νινακι... I love you I love you I love you
Οταν εχεις χρονο πες μας τι εγινε...

Φιλακια σε σενα και στην μπεμπα!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Παντως μας βλεπω σε λιγο καιρο ολοι να την κανουμε για εξω ετσι οπως καταντησαν την Ελλαδιτσα μας τα λαμογια! Αν και να σας πω την αληθεια, δεν θελω να φυγω.... Sad
Καποιοι φιλοι μας που ειναι στην Αγγλια εδω και 6 μηνες δεν εχουν τακτποιηθει ακομα και απ'οτι μας λενε εχουν ζορισει τα πραγματα κι εκει. Διαφορετικα τους τα ειχαν περιγραψει... Αλλα σιγουρα οι παροχες που προσφερονται ειναι τελειως διαφορετικες!

Τωρα οσο για το θεμα μανουλα, μενει απο κατω μας, και προσπαθει να κανει πραγματα αν κ πολλες φορες τεμπελιαζει και θελει να χωνει τους αλλους... Βεβαια τοσο η ηλικια της οσο κ αρκετα προβληματα υβειας δεν της αφηνουν πολλα περιθωρια. Ο πατερας μου απο την αλλη οσο και να ποναει, δεν το δειχνει κ κανει τα παντα. Ο αντρουλης μου ο,τι και να του πω θα το κανει, στην αρχη της εγκυμοσυνης που ειχα αιμοραγιες ακομη κ να σιδερωνει εμαθε που δεν το ειχε κανει ποτε!!

Τωρα τα πεθερικα βρισκονται μακρια Θεσσαλονικη οποτε δεν περιμενω και πολλα λογω αποστασης,αλλα οταν ερχονται η μητρια του αντρα μου κανει ο,τι μπορει για να ξεκουρασει και τους υπολοιπους.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πειναααααααααααω....εφαγα πριν 2,5 ωρες και νιωθω σαν να μην εχω φαει τιποτα....παω να φτιαξω μια σαλατα μηπως και χορτασω, που δεν το βλεπω αλλα λεμε τωρα.....
μαρκελα, ζωη παεμ για καφεδακι αυριο απογευμα? τι λετε? μαρκελα αν αφησεις πισω την μικρη σου, θα αφησω και εγω την ιωαννα στην γιαγια της.δεν εχω προβλημα να την φερω βεβαια. εμενα καθεται σε καφετερια.θα εφοδιαστω και μπλοκακια με 4 ξυλομπογιες να ζωγραφισουν.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια εχω το μικροτερο μωρο ever.1553 γραμμαρια.αχ με το στανιο να μεγαλωσει αυτο το παιδι... εχουμε τη βουλα του φυσιολογικου ομως. παλι ντοπλερ σε 15 μερες. αυτο ομως για δικους μου ψυχολογικους λογους.

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσακια Very Happy αθανασια και γω συνεχεια πειναω!!!!!!προσπαθω λιγο να το ελεγχω αν και δεν ειναι καθολου ευκολο!δημητρα και μενα στην εβδομαδα που εισαι νομιζω 1600 ηταν και ο γιατρος μου ειχε πει μια χαρα!μην αγχωνεσαι δεν υπαρχει λογος πιστευω Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 30 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις