Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
116 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 116 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 29 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 37]

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειλικρινά,σαν μωρό παιδί νιώθω εγώ που περιμένω να δω την φατσούλα της μικρής μου,που μόνο αυτό σκέφτομαι-πάλι καλά που έιχα ετοιμάσει την βαλίτσα νωρίτερα γιατι τώρα δεν έχω μυαλό για τίποτα!Χριστινάκι τέλεια τα νέα σου,η μικρούλα άψογη,επίσης καλά ψώνια!Για την Γενική Κλινική έχω μια προσωπική εμπειρία πρόσφατη κ εγώ ,οπότε αν θές να σου πω.Έστω επιγραμματικά,ήταν μια χαρά πάντως,αν κ περίμενα πιο μεγάλα τα δωμάτια κ τα μπάνια!Κ εγώ εκεί θα πάω αν τυχόν η μικρη μας χτυπήσει την πόρτα νωρίτερα Very Happy Κλό κουράγιο Στέλλα με τόοοσο πλύσιμο κ στις δευτερομανούλες με την ψυχολογική προετοιμασία του παιδιού Very Happy Αν με το καλό κάνω κ δευτερο κ είαμστε οικογενειακλως υγιείς όλοι,έχω τον συμβουλάτορα στο σπίτι,μια κ η μάνα μου είναι συνταξιούχα νηπιαγωγος Very Happy

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ε δε με πειράζει το μέγεθος,να είναι καλές οι μαίες βασικά,γιατί θέλω αποκλειστικό θηλασμό και δε θέλω να μου το φέρνουνε ταϊσμένο.Τώρα ψάχνω στο ίντερνετ πράματα για μένα και το μωρό.ρε κορίτσια,έλεος με τις τιμές στην Ελλάδα. Άμαζον και πάλι Άμαζον! σας παραθέτω μερικά λινκς να βλέπετε και σεις ό,τι θέλετε!
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004GCJF9U/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001TPS9XU/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000LP1G98/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000WHHKEU/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 136747 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 401147

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια χαρα κι απο μενα κοριτσακια μου ! τι κανετε;;
εμεις εχθες γυρισαμε σπιτι(ευτυχως υπαρχει σπιτι στη θεσσαλονικη γιατι εγω δραμα χωρις τη μπεμπα μου δεν παω)! οι μισοι βεβαια γιατι χωρις μωρο ειναι πολυ καπως!!!! καθε 3 ωρες αρμεγομαι και τα μαζευω στο ψυγειο και τα παω στο νοσοκομειο!!χαχαχαχα η καλη μας αγελαδα χαχαχαχαχαχα!!!!! τραγικο;;; τεσπα!!!
απο χθες η μπεμπα μας αναπνεει χωρις οξυγονο πια και απο σημερα τρωει 18 ml το γευμα απο 15 που ετρωγε!!!! τελειοοοοοοοοοοο;;;; ειναι το πιο ομορφο μωρο του κοσμου(σορυ κιολας ε!!χαχαχαχαχα)
το μονο ειναι οτι την εχουν στο ¨σολαριουμ¨λογω ικτερου αλλα μας ειπαν οτι ειναι πολυ συνηθισμενο ειδικα στα προωρα μωρακια!!!! κοριτσακια μου ειμαι ευτυχισμενη πολυ αλλα μιση!!!!!!!!!! ωρες ωρες κλαιω που ειμαι μαμα αλλα ακομη δεν ειμαι στην πραξη αλλα ειναι στα καλυτερα χερια μου χουν πει οποτε προσπαθω να κανω υπομονη!!!! εχω μιλησει και με το γιατρο μου και μου χει πει οτι το Παπαγεωργειου εχει την καλυτερη ΜΕΝΝ στη Βορεια Ελλαδα οποτε..........αναμενουμε!!!! σημερα την καναμε και επισημα πολιτη αυτης της χωρας! χαχαχαχαχαχα!!! το απογευμα θα παω να την δωωωωωω!!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιι!!!! τι καλα να ειχε μια θερμοκοιτιδα και για μενα εκει διπλα!!!! εσεις απ οτι διαβασα ετοιμαζεστε μια μια ε;;;
πω ρε κοριτσια ακομη δεν εχω καταλαβει τιποτε απ οοοοολα αυτα που μου χουν συμβει απ την Παρασκευη το πρωι και μετα!!!! δεν ξερω και που να μπω να τα γραψω τωρα που εχω ακομη χρονο!!!μαλλον εδω θα τα γραψω καποια στιγμη!!!! σορυ για το τεραστιο μνμ!!!! προς το παρον φιλακιαααααααααααα

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειδες αναστασουλα μου που ολα [πανε καλα?! αισιοδοξια θελει το πραγμα. 18 σε καθε γευμα ειναι μια χαρα. 20 μου επινε η ιωαννα που υποτιθεται οτι ηταν και τελειομηνο μωρο και εγω ελεγα οτι τρωει λιγο,αλλα μου ειπαν οι μαιες οτι ηταν και πολυ. μπραβο κοριτσακι. βγαλε γαλα μην το ξεχνας γιατι αλλιως θα χασεις το τρενο του θηλασμου.. κανε υπομονη με το θηλαστρο μεχρι να πιασει η μπεμπουλα και τοτε δεν θα ειναι τιποτα. σε σκεφτομαστε ολες κοριτσακι. το απογευμα που θα πας να την δεις, να της δωσεις πολλα πολλα φιλια απο ολες μας.

λοιπον ο μπεμπης μια χαρα. αυτος ο γιατρος σημερα δεν μου πολυγεμισε το ματι-στην κατηγορια του κουβα τον εβαλα-.εκανα τον υπερηχο που μου δινει το ικα μια φορα το ικα σε διαγνωστικο. απο την μια καλο ειναι που τον βλεπω, απο την αλλη ο καθε μακακας λεει οοοοοοτι του κατεβει.τεσπα
τον βρηκε καλο στο βαρος-οχι μεγαλο λεει τωρα-1800 ηταν. δεν το λεω στην ντοκ, γιατι θα με κραξει, μου εχει πει -και συμφωνω μαζι της- να μην ακουω την μακακια του καθενος.
αυτα....

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini2 έγραψε:
stellaef έγραψε:Καλημερα!!!!
εγω πλενω, πλενω, πλενω.........Αντε να δουμε ποτε θα τελειωει.Νομιζω οτι το πλυντηριο θα σηκωθει και θα φυγει στο τελος!

Κοριτσακια που εχετε ηδη παιδακια, πρεπει ν ερθουν στην κλινικη- νοσοκομειο και να σας δουν.Ετσι μου ειπε η παιδοψυχολογος(φιλη μου) γιατι λεει πρεπει να δει οτι εισαι εκει και να μη βαζει ακομη πιο ασχημα πραγματα στο μυαλο του.Δεν ξερεις τι μπορουν να φανταστουν και ειδικα αν το συνδιασουν πολυ ασχημα με τον ερχομο του μωρου.Μπορει να κλαψει φευγοντας αλλα μου ειπε αν του πει καποιος παμε να αγορασουμε ενα παιχνιδακι ή κατι να το δελεαεις μπορει να φυγει σχετικα ανωδυνα.
Εγω πιο πολυ εμενα φοβαμαι παρα τον μικρο.εγω θα μπλανταξω στο κλαμα μολις τον δω!

Τελικα αποφασισαμε να κανουμε παρτυ στις 27/10 μαζι μετην γιορτη του μηπως και δεν προλαβω μετα.Σμερα θα παμε να ψωνισουμε πιατακια,χαρτοπετσετες κ.α μιας και το θεμα και η τουρτα θα ειναι macqueen.
αν ερθει ομως στο νοσοκομειο θα πρεπει να πας να τον δεις εκει που θα ειναι γιατι μεσα στο δωματιο δεν νομιζω να αφηνουν μικρα παιδια.εμεις θα παρουμε ενα παιχνιδι και καλα απο το μωρο και θα του το δωσουμε οταν γυρισω απο το νοσοκομειο.αν ερθει εκει σιγουρα δεν θα θελει να φυγει γιατι ειναι κολλημενος πανω μου.οποτε καλυτερα στο σπιτι με την γιαγια.

Αχ, άλλο άγχος κι αυτό!!! Κι εγώ βασικά το ίδιο με την Ειρήνη σκέφτομαι! Η μικρή μου αν με δει μετά θα σπαράζει και θα σπαράζω κι εγώ μαζί...! Και δε θα είναι και εύκολο να την αποπροσανατολίσουμε γιατί είναι πολύ πονηρή και δε μασάει από τέτοια! Άμα της μπει ιδέα στο μυαλό κάνει τον κόσμο άνω-κάτω μέχρι να την πραγματοποιήσει... Κι επειδή έχει κι εκείνη αυτή τη μαμακίαση τελευταία... φοβάμαι να το ρισκάρω! Ίσως όμως μιλήσω μαζί της στο τηλέφωνο, όπως έκανα σήμερα από τον παιδικό και χάρηκε η γλυκιά μου! Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:γεια χαρα κι απο μενα κοριτσακια μου ! τι κανετε;;
εμεις εχθες γυρισαμε σπιτι(ευτυχως υπαρχει σπιτι στη θεσσαλονικη γιατι εγω δραμα χωρις τη μπεμπα μου δεν παω)! οι μισοι βεβαια γιατι χωρις μωρο ειναι πολυ καπως!!!! καθε 3 ωρες αρμεγομαι και τα μαζευω στο ψυγειο και τα παω στο νοσοκομειο!!χαχαχαχα η καλη μας αγελαδα χαχαχαχαχαχα!!!!! τραγικο;;; τεσπα!!!
απο χθες η μπεμπα μας αναπνεει χωρις οξυγονο πια και απο σημερα τρωει 18 ml το γευμα απο 15 που ετρωγε!!!! τελειοοοοοοοοοοο;;;; ειναι το πιο ομορφο μωρο του κοσμου(σορυ κιολας ε!!χαχαχαχαχα)
το μονο ειναι οτι την εχουν στο ¨σολαριουμ¨λογω ικτερου αλλα μας ειπαν οτι ειναι πολυ συνηθισμενο ειδικα στα προωρα μωρακια!!!! κοριτσακια μου ειμαι ευτυχισμενη πολυ αλλα μιση!!!!!!!!!! ωρες ωρες κλαιω που ειμαι μαμα αλλα ακομη δεν ειμαι στην πραξη αλλα ειναι στα καλυτερα χερια μου χουν πει οποτε προσπαθω να κανω υπομονη!!!! εχω μιλησει και με το γιατρο μου και μου χει πει οτι το Παπαγεωργειου εχει την καλυτερη ΜΕΝΝ στη Βορεια Ελλαδα οποτε..........αναμενουμε!!!! σημερα την καναμε και επισημα πολιτη αυτης της χωρας! χαχαχαχαχαχα!!! το απογευμα θα παω να την δωωωωωω!!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιι!!!! τι καλα να ειχε μια θερμοκοιτιδα και για μενα εκει διπλα!!!! εσεις απ οτι διαβασα ετοιμαζεστε μια μια ε;;;
πω ρε κοριτσια ακομη δεν εχω καταλαβει τιποτε απ οοοοολα αυτα που μου χουν συμβει απ την Παρασκευη το πρωι και μετα!!!! δεν ξερω και που να μπω να τα γραψω τωρα που εχω ακομη χρονο!!!μαλλον εδω θα τα γραψω καποια στιγμη!!!! σορυ για το τεραστιο μνμ!!!! προς το παρον φιλακιαααααααααααα

Κουκλίτσα μου όλα μια χαρά λοιπόν!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 328109 Και φυσικά τίποτα δεν είναι τραγικό, είσαι μανούλα!!! Αυτό που κάνεις με το γαλατάκι σου είναι το καλύτερο (εξάλλου στην αρχή είναι και το πρωτόγαλα που είναι πολύ σημαντικό να πάρει το μωράκι όσο το δυνατόν περισσότερο!), ελπίζω στη συνέχεια να τα καταφέρετε και με το θηλασμό!!!

Και φυσικά περιμένουμε να μάθουμε την ιστορία σου!!! Very Happy Να δώσεις πολλά πολλά ζουζουνιάρικα φιλάκια στη μπεμπούλα σου (όταν και εάν στο επιτρέπουνε φυσικά, αλλιώς από τον αέρα, χιχιχι!) Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 417472

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Christina_Kandi έγραψε:Καλησπερούδιααααααααααααααα!!!!Αχ πολυ χαίρομαι ρε κορίτσια,χτες πήγαμε στον γιατρό και η μικρή μας έχει σταθερή ανάπτυξη,φτάσαμε αισίως τα 2175 και από μπόι μιααα χαράααα!Ντόππλερ (ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι) μια χαρά και μας βάλανε και στον καρδιοτοκογράφο,γιατί είχα μια σύσπαση με το που τέλειωσε η εξέταση και είπε η γιατρός να το δούμε κι αυτό και τελικά και οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές,απλά να τις μετράω είπε. Παίρνει και θέση το μωρό και χτες καθότανε σαν βατραχάκι!!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 40746 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 883208 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 654316 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 654316 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 654316 Και στο μαιευτήριο τελικά δε θα χρειαστούμε τίποτα για τη μικρούλα,μόνο ρούχα εξόδου.Εγώ τώρα θα αρχίσω να ετοιμάζω τη βαλίτσα με τα δικά μου και Παρασκευή θα πάω για ψώνια να πάρω καμιά ρόμπα κάνα νυχτικό και σουτιέν θηλασμού.Αχ τι ενθουσιασμός είναι αυτός! Αντε και η Φωτεινούλα να γεννήσει με το καλό!Και να αλλάζουμε και σιγά σιγά το όνομα σε Μανούλες... Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 38160 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 669659 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 2963 Τζενάκι μόλις σου πει τις εμπειρίες της η φίλη σου πες και σε μένα για την Γενική να ξέρω τι με περιμένει!!!Αααα και τι άλλο,το μόνο κακό είναι ότι τελικά είχα ένα μικρόβιο στον κόλπο και τώρα βάζω υπόθετα και κρέμα,τι σίχαμα Θεούλη μου... Αυτά τα νέα από μένα και να καλωσορίσω και τις καινούριες στην παρέα μας!Σόρρυ για το πρήξιμο,αλλά από τη χαρά μου ήθελα να βγω να τα πω και στους γείτονες!!! Embarassed Embarassed

Τέλεια τα νέα σου λοιπόν Χριστίνα μου!!! Άντε με το καλό λοιπόν να έρθει εκείνη η πολυπόθητη στιγμή που θα την πάρεις στην αγκαλιά σου!!!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 328109

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:ειδες αναστασουλα μου που ολα [πανε καλα?! αισιοδοξια θελει το πραγμα. 18 σε καθε γευμα ειναι μια χαρα. 20 μου επινε η ιωαννα που υποτιθεται οτι ηταν και τελειομηνο μωρο και εγω ελεγα οτι τρωει λιγο,αλλα μου ειπαν οι μαιες οτι ηταν και πολυ. μπραβο κοριτσακι. βγαλε γαλα μην το ξεχνας γιατι αλλιως θα χασεις το τρενο του θηλασμου.. κανε υπομονη με το θηλαστρο μεχρι να πιασει η μπεμπουλα και τοτε δεν θα ειναι τιποτα. σε σκεφτομαστε ολες κοριτσακι. το απογευμα που θα πας να την δεις, να της δωσεις πολλα πολλα φιλια απο ολες μας.

λοιπον ο μπεμπης μια χαρα. αυτος ο γιατρος σημερα δεν μου πολυγεμισε το ματι-στην κατηγορια του κουβα τον εβαλα-.εκανα τον υπερηχο που μου δινει το ικα μια φορα το ικα σε διαγνωστικο. απο την μια καλο ειναι που τον βλεπω, απο την αλλη ο καθε μακακας λεει οοοοοοτι του κατεβει.τεσπα
τον βρηκε καλο στο βαρος-οχι μεγαλο λεει τωρα-1800 ηταν. δεν το λεω στην ντοκ, γιατι θα με κραξει, μου εχει πει -και συμφωνω μαζι της- να μην ακουω την μακακια του καθενος.
αυτα....

Καλώς την Αθανασία μας!!! Δεν κατάλαβα, τι κακό σου είπε αυτός ο γιατρός; Rolling Eyes Πώς τα πας με τη διατροφή;

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Christina_Kandi έγραψε:Ε δε με πειράζει το μέγεθος,να είναι καλές οι μαίες βασικά,γιατί θέλω αποκλειστικό θηλασμό και δε θέλω να μου το φέρνουνε ταϊσμένο.Τώρα ψάχνω στο ίντερνετ πράματα για μένα και το μωρό.ρε κορίτσια,έλεος με τις τιμές στην Ελλάδα. Άμαζον και πάλι Άμαζον! σας παραθέτω μερικά λινκς να βλέπετε και σεις ό,τι θέλετε!
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004GCJF9U/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001TPS9XU/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000LP1G98/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000WHHKEU/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 136747 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 401147

Kαθαρή και περιποιημένη ήταν σίγουρα,όπως και το φαγητό καλό.Έβλεπα πως πηγαινοφέρνανε συχνά τα μωράκια στις κούνιες και οι κοπέλες ήταν ευγενικές κ τυπικές..το επισκεπτήριο αυστηρό,κ σε αυτό συμφωνώ Very Happy μια μέρα έκατσα μόνο κ όχι για να γεννήσω οπότε έχω σχετικά περιορισμένη άποψη Very Happy Από τιμές εξωτερικού,πχ ebay κ amazon,καμία σχέση με εδώ.. Wink

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου ειπε οτι δεν ειναι μεγαλος ενω μεχρι πριν 15 μερες ολοι λεγαν οτι ειναι μεγαλος. ουτε τον βρηκε μια εβδομαδα μεγαλυτερο που μεχρι 15 μερες... μαλλον δεν ηταν καλο το μηχανημα. τι να πω, σταματησε να παιρνει βαρος ενω ο πλακουντας ειναι στο 1?! θα μου λυθει καθε απορια μεθαυριο που θα παμεσ την ντοκ.
με την διατροφη μια χαρα. ειμαι ενα τσακ-μικρο-κατω απο το οριο. Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 215994

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:μου ειπε οτι δεν ειναι μεγαλος ενω μεχρι πριν 15 μερες ολοι λεγαν οτι ειναι μεγαλος. ουτε τον βρηκε μια εβδομαδα μεγαλυτερο που μεχρι 15 μερες... μαλλον δεν ηταν καλο το μηχανημα. τι να πω, σταματησε να παιρνει βαρος ενω ο πλακουντας ειναι στο 1?! θα μου λυθει καθε απορια μεθαυριο που θα παμεσ την ντοκ.
με την διατροφη μια χαρα. ειμαι ενα τσακ-μικρο-κατω απο το οριο. Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 215994

Καταρχήν, αποκλείεται να σταμάτησε να παίρνει βάρος, οπότε σταμάτα να κάνεις τέτοιες σκέψεις! Εδώ εγώ έχω πλακούντα grade II, από την 32η εβδομάδα και συνεχίζει να παίρνει κανονικά βάρος (τη Δευτέρα μάλλον πάω ξανά γιατρό να δούμε...). Από εκεί και πέρα, οι μετρήσεις μπορεί να διαφέρουν σημαντικά από μηχάνημα σε μηχάνημα, έτσι κι αλλιώς έχουν και κάποια απόκλιση. Τέλος, κάθε μωράκι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης, όπως άλλωστε και όταν γεννηθούν. Ποτέ δεν είναι ακριβώς στην καμπύλη που ακολουθούν, αλλά κάνουν σκαμπανεβάσματα, αν με καταλαβαίνεις...!

Εγώ ρώτησα πιο πολύ, γιατί νομίζω είχα διαβάσει παλιότερο ποστ σου που έλεγες ότι ο ένας γιατρός σου τον έβρισκε μεγάλο ενώ ο άλλος φυσιολογικό, γι' αυτό μπερδεύτηκα... Μάλλον δε θα κατάλαβα καλά!

Όσο για τη διατροφή, πραγματικά κουράγιο! Το βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο να αντέχεις με τόσο μικρές ποσότητες, αν και το κάνεις για το μωράκι σου!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 417472

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικη δεν ανησυχω. ναι μαλλον στο μηχανημα το αποδιδω και εγω. με την διατροφη μια συνηθεια ειναι. στη ναρχη μου ηταν πολυυυυυυυυυυ δυσκολο αλλα συνηθισα τι να πω....

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπράβο Αναστασία μου,τέλεια νέα,χαίρομαι που είστε καλά μανούλα-κουκουβάγια και μωρό Very Happy Very Happy Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 536304 Αφού έστειλα το προηγούμενο μήνυμα,είδα τι έγραψες Very Happy Είναι σε πολύ καλά χέρια η μικρούλα,οπότε όλα θέμα χρόνου είναι!και σπίτι να μην είχες,εδώ είμαστε κ εμείς Smile Θα αφήναμε την μπεμπούλα χωρίς μητρικό γάλα? Laughing Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 328109 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 417472 σε όλες Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 417472

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασία μια χαρά τη βρίσκω τη μπέμπα σου. Υπομονή με το θήλαστρο, είναι εκνευριστικό αλλά αξίζει η ταλαιπωρία.
Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο. Είδα που ρώτησες σε άλλο τόπικ για μάρσιπο από το myrockingbaby.gr. Τελικά πήρες;
Χριστινάκι και η δικιά σου σούπερ, ε; Ψώνισες τίποτα από άμαζον τελικά;
Φιλιά στις υπόλοιπες. Φεύγω για συνάντηση γονέων από τον παιδικό(σχολή γονέων οργανώνουν κάθε χρόνο)

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αναστασια τελεια τα νεα σου!Ολα καλα και ειμαι σιγουρη πω συντομαθα πατε σπιτακι σας με το μωρακι σας!Ανυπομωνω να μας γραψεις την ιστορια σου! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 417472

Εκανα και μια μακακια εβγαλα το πλυντηριο και ειναι ολα ροζ!να μου πεις που ειναι το κακο?οταν τα εβαλα ηταν ασπρα!!!!!!εβαλ κατα λαθος κατι φουξ και στους 60!

Κοριτσια εγω πηρα καποια πραγματακια απο το ebay και ειναι μια χαρα και απο τιμες αλλο πραγμα!!!Εψαχνα να βρω μπλουζα θηλασμου της προκοπης για την κουμπαρα μου και πηρα τελικα απο το ebay με 20ευρω με τα μεταφορικα μια τελεια μπλουζα!
Πηα για για την μπεμπουλα κορδελιτσες, καλτσακια, σαλιαρες τα οποια τα βρηκα σε πολυ γνωστα site υποτιθεται με πολυ με glamour κοριτσιτσικα ειδη σε 3πλασια και 4πλασια τιμη!


maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοιλιτσες τι κάνετε;;; Εμείς εδω ζεσταινομαστε.... Αναστασία μου μια χαρα τα νέα σου με την μπουμπου, κανε λίγο ακόμα υπομονη κ θα περάσουν γρήγορα οι μέρες που θα την πάρετε στο σπιτάκι σας ... Αθανασία εμένα μια χαρα στα κιλα μου φαίνεται ο μπεμπης σου, πιστεύω ότι το ίδιο θα σου πει κ η γιατρός σου όταν πας .... Εγω κορίτσια απο εχθές δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο μόνο την στιγμη του τοκετου ευτυχώς μου είπε ο γιατρός ότι μπορει να ειναι κ ο σύζυγος μέσα απο την αρχη μέχρι το τέλος κ χάρηκα πολυ γιατι δεν θα είμαι μονη μου ....

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσακια!!!διαβασα ευχαριστα νεα μπραβο Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 215994 αναστασια μου η μπεμπα σου μια χαρα θα μεγαλωσει παρα πολυ γρηγορα που δεν θα το πιστευεις!εγω σημερα δεν εχω και πολυ ορεξη πολλα νευρα χωρις καποιο λογο!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ορμονες ειναι όλα αυτα τα νεύρα Μαριλου κι εγω εχθές το πρωι έτσι ήμουν χωρίς λόγο. Ευτυχώς δεν με πιάσαν πολλές φορές !!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δείτε αυτό όπωσδήποτε, για δωρεάν δείγματα
http://www.eimaimama.gr/2012/10/deigmata-kai-dwra-gia-mellouses-mamades.html

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jen75 έγραψε:Δείτε αυτό όπωσδήποτε, για δωρεάν δείγματα
http://www.eimaimama.gr/2012/10/deigmata-kai-dwra-gia-mellouses-mamades.html
Moλις το τσέκαρα,ειδικά από frezyderm θέλω να δοκιμάσω..στο ένα site που αναφέρει,to mybabysworld.gr σου στέλνουν βαλιτσάκι αν εγγραφείς στους 200 ή 500 πρώτες κάθε μήνα,δεν θυμαμαι ακριβώς αλλα εχω γραφτεί..τα έψαχνα στον 4ο κ 5ο μήνα,thanks που μου τα θύμισες,όταν γεννήσω με το καλό δεν μας χαλάνε Wink

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κουκλες μου;Πως ηταν η μερα σας;Εχω ολη μερα κοιμομουν χιχι και τωρα θα το ξενυχτησω απ'οτι φαινεται.Αναστασια μου μια χαρα τα παει η νυφουλα μου.Θα ειναι και μεγαλυτερη απο τον αντρα της Razz .Ολες βλεπω ετοιμαζομαστε.Περιμενω με αγωνια να ερθει η δευτερα για να δω πως τα παει ο μπεμπης μου.

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μολις γυρισαμε απ το νοσοκομειο και η μπουμπου μας ειναι μια χαρα!!! σταθερη αλλα καλη!!!! αντε να την παρω να φυγω!! σημερα την πιασαμε κιολας! βαλαμε τα χερια μας μεσα με τον καλο μου! ειναι τοσο μαλακο το δερμα της που φοβομουν οτι θα της σπασω το ποδι!!!χαχαχαχα!!! καλη σας νυχτα!! φιλακιααααααααααααααα

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπου έγραψε:μολις γυρισαμε απ το νοσοκομειο και η μπουμπου μας ειναι μια χαρα!!! σταθερη αλλα καλη!!!! αντε να την παρω να φυγω!! σημερα την πιασαμε κιολας! βαλαμε τα χερια μας μεσα με τον καλο μου! ειναι τοσο μαλακο το δερμα της που φοβομουν οτι θα της σπασω το ποδι!!!χαχαχαχα!!! καλη σας νυχτα!! φιλακιααααααααααααααα

Kαληνύχτα μανούλα! Very Happy Very Happy

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου είπα να πω μια καληνύχτα!Έχω λιώσει στον ίντερνετ να ψάχνω προσφορές και δείγματα,έχω γραφτεί σε ό,τι ιστοσελίδα μωρουδιακών υπάρχει και έχω καεί πραγματικά.Το μόνο που παρήγγειλα τώρα είναι πάνες Κίκο για νεογέννητα. Δειγματάκια μου έδωσε και η γιατρός μου χτες, κάτι μικροσκοπικές κρεμούλες Φρεζυντερμ και μία Σουντοκρεμ και ενημερωτικά φυλλάδια.Ελπίζω να δίνουνε τίποτα δείγματα και στο μαιευτήριο!Ό,τι μας δώσουνε κέρδος είναι.Άντε γιατί πολύ νευριάζω,υποτίθεται έχουμε πρόβλημα υπογεννητικότητας, αλλά δεν κάνουνε κάτι για τι τιμές στα βρεφικά, από μια πιπίλα μέχρι και το γάλα πρέπει να δίνουμε τα μαλλιοκέφαλά μας!Συγχύστηκα τώρα! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 522194 Κι ύστερα σου λέει να στηρίξεις την ελληνική αγορά!Με μια προπληρωμένη κάρτα,λογαριασμό PayPal και υπομονή στο ψάξιμο,νομίζω ότι μπορούμε να εξοικονομήσουμε αρκετά.Τα είπα και ξέσπασα! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 564595 Καληνυχτούδια σε όλες!!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 315810 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 531909

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:μολις γυρισαμε απ το νοσοκομειο και η μπουμπου μας ειναι μια χαρα!!! σταθερη αλλα καλη!!!! αντε να την παρω να φυγω!! σημερα την πιασαμε κιολας! βαλαμε τα χερια μας μεσα με τον καλο μου! ειναι τοσο μαλακο το δερμα της που φοβομουν οτι θα της σπασω το ποδι!!!χαχαχαχα!!! καλη σας νυχτα!! φιλακιααααααααααααααα

Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 22 654316 Άντε με το καλό και στην αγκαλίτσα σου!Περιμένουμε φωτό μόλις βγει και γίνει μονδέλο! Razz Φιλάκιααα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 29 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις