Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 33 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 37]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινη να σου ζησει το μωρακι σου.να ειναι καλα.

ευη περαστικα στον αντρα σου.μαλλον η πεθερα σας γλωσσοφαγε.αστην τωρα να προσεχει το γιο της.

ολες οι υπολοιπες καλα?σημερα βρεχει αθηνα και ειναι μονο για υπνο.εμενα ηρθε η μαμα μου και ξεκινησαμε σιγα σιγα να πλενουμε τα ρουχα του μωρου.θα ερθει και το κρεβατι του μεγαλου αυτη την εβδομαδα μαλλον.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οντως μόνο για ύπνο... Δεν ξέρω αν φταίει ο καιρός αλλά με έχει πιάσει τρελή υπνηλία και αδυναμία απο την Παρασκευή και μετά...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φωτεινη να σου ζησει η κουκλαρα σου! να την βλεπεις παντα γελαστη και χαρουμενη. μαμα....

στελα αν ξαναγραψεις τι θα φτιαξεις να φατε, θα φαω εσενα....κλαψ λυπησου μας.-πλακα κανω ε-. να σου ζησει ο γιος καλη μου.
κλεοπατρα ποιος σου ειπε να χανεσαι οεο? την επομενη φορα θα εισαι και εσυ να γελασουμε.

την τεταρτη ερχεται η δυναμη βοηθειας-η πεθερα ντε- να κανει γενικη. η μαμα μου θα κρατησει την μικρη απο το προηγουμενο βραδυ ως το μεσημερι ναμην την εχουμε στα ποδια μας. τελικα....θα στρωσω ενα -μονο ενα-χαλι και βλεπουμε. αν λερωθει....λερωθηκε ωχου θα σκασω εγω για ενα χαλι ή θα ξεπαγιαζει το παιδι?μην τρελαθω τωρα.

η κορη μου ζηταει παλι σοκολατα με την ζωη και την φιλη της την Παρασκευουλα....μαρκελλα δυστυχως η ιωαννα στο πουφ σε εχει, ευτυχως σε αγαπαει η μαμα της χιχιχιχι

καλοριζικα τα πραγματακια σας!!!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειμαι κομματια-μαλλον ο καιρος με επηρεασε. φουσκιτσες καληνυχτα σας!
καλο ξημερωμα αναστασια να εχει η κορουλα σου.
φωτεινη ευχομαι να εχετε μια ηρεμη νυχτα!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσακια και απο μενα!φωτεινουλα να σου ζησει να ειναι παντα γερη Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 215994 στελλα μου τι λιγα ειναι παρα πολλα και πολυ νοστιμα ακουγονται!να σου ζησει ο γιος!καλοριζικα τα παραγματακια στα υπολοιπα κοριτσια με το καλο να τα χαρουν τα μωρακια!εγω ολα καλα η μπεμπουλα 2500 κιλα Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 215994 την δευτερα θα παω να κοψω το ραμμα που εχω και μετα περιμενουμε.απο σημερα εχω και τον καλο μου στο σπιτι Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 215994 περιμενω την μαμα μου να ερθει το σαββατοκυριακο να καθαρισουμε και να ετοιμασουμε τα τελευταια για την μπεμπα.απο σημερα μπορω επιτελους να βγαινω και βολτες!καλο βραδακι φιλια πολλα σε ολες!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!

Φωτεινή μου να σου ζήσει...!Συγχαρητήρια γλυκιά μου θα σου τα πόυμε και όταν μπεις! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 654316 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 337404 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 429657 Με το καλο και οι υπόλοιπες!

Στελλα έτσι εννοείται ο Χορός της κοιλιας!Να έχεις κοιλιά και να την κουνάς!

Μαριλού με το καλό να φύγει το ράμμα και να αρχίσεις τις βόλτες.
Το δικαιουσαι νομίζω!

Εγω γυρισαπριν λίγο απο το γιατρο!
Μπήκα στομηνα μου...στη σημερινή μέτρηση έμεινα με το στόμα ανοιχτό...ο Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 49454 Βγήκε 2940 _+420!
Σίγουρα πέρασε τα 2,5 κιλά..
Μου είπε ο γιατρός την επόμενη Δευτέρα θα συζητήσουμε ημερομηνια αλλα φαντάζομαι σε 15-18 μέρες θα γεννησουμε!αν δεν μας κανεικαμια έκπληξη.

Όλα καλα λοιπόν πήγα και κλινική ..ρώτησα λεπτομέρειες.
αναμένουμε λοιπόν!

κουραζομαι πολυ τις τελευταιες μέρες!
Καληνύχτα σε όλα τα κορίτσια μας!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμακα μου έγραψε:φωτεινη να σου ζησει η κουκλαρα σου! να την βλεπεις παντα γελαστη και χαρουμενη. μαμα....

στελα αν ξαναγραψεις τι θα φτιαξεις να φατε, θα φαω εσενα....κλαψ λυπησου μας.-πλακα κανω ε-. να σου ζησει ο γιος καλη μου.
κλεοπατρα ποιος σου ειπε να χανεσαι οεο? την επομενη φορα θα εισαι και εσυ να γελασουμε.

την τεταρτη ερχεται η δυναμη βοηθειας-η πεθερα ντε- να κανει γενικη. η μαμα μου θα κρατησει την μικρη απο το προηγουμενο βραδυ ως το μεσημερι ναμην την εχουμε στα ποδια μας. τελικα....θα στρωσω ενα -μονο ενα-χαλι και βλεπουμε. αν λερωθει....λερωθηκε ωχου θα σκασω εγω για ενα χαλι ή θα ξεπαγιαζει το παιδι?μην τρελαθω τωρα.

η κορη μου ζηταει παλι σοκολατα με την ζωη και την φιλη της την Παρασκευουλα....μαρκελλα δυστυχως η ιωαννα στο πουφ σε εχει, ευτυχως σε αγαπαει η μαμα της χιχιχιχι

καλοριζικα τα πραγματακια σας!!!!!


χαχαχαχα κοριτσακιιιιιιιιιι μου γλυκο που ηθελα την ντοα!!!!! χαχαχα αααα εμεις αγαπαμε και την συμπεθερα αλλα και το μαρκελακι μας...!!!!καιθως και τα νινακια σας!!! Very Happy Very Happy
οσο για το στρωσιμο δεν την στελνεις καλε και σε εμενα να βοηθησει γιατι η δικια μου δεν το κοβω.....καληνυχτα κοριτσαρες μου καλο ξημερωμα να εχουμε και εμεις και τα νινακια τις ομαδας μας!!!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 417472 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 417472 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 417472 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 417472

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Την πιο γλυκειά μου καλημέρα θα στείλω στα μωράκια της ομαδούλας μας! Καλημέρααααααααααα μωράκια!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 379767
Καλημέρα μανούλες!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 315810
Καλημέρα εγκυούλες!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 334590
Μαμαμέλι και Μαριλού με το καλό κορίτσια!!! Γιούπι!!! Τέλεια μωράκια απολαμβάνουν τον τελευταίο μήνα στην κοιλίτσα... Χαιδέψτε τώρα που μπορείτε!!! Εσύ Μαριλού βόλτες, βόλτες και βόλτες!
Αθανασία μου κι εγώ την πεθερούλα την έχω στην πρώτη γραμμή!!! Χα χα!
Αναστασίαααααααααα... Πολλές πολλές αγκαλίτσες και φιλάκια!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!
μαριλου τι ωραια νεα ειναι αυτα! πηγαινε βολτες βολτες και ξανα βολτες, αλλα με το μαλακο ε μην γεννησεις στον δρομο χιχιχιιχι.
μαμαμελι μπηκες και εσυ στην τελικη ευθεια. αντε με το καλο κοριτσακι μου.ξερω πως ειναι κοιλια τουρλα και ενα παιδι πισω.
ελα ρε ζωη που δεν ερθει ουτε για τα χαλια?!ευτυχως εχεις τον αντρουλη σου, αστην μωρε.

πηγαμε εχθες επισκεψη με την ιωαννα σε μια γνωστη που γεννησε πριν 22 μερες. ηταν κρασ τεστ για το μπεμπη μας. τον πηρα αγκαλια-τον αλλο μπεμπη καλε- και την φωναξα να τον δει και να του μιλησει. καλε τον φοβηθηκε. τον κοιτουσε με μια απορια, λες και εβλεπε εξωγηινο.
αναστασια, φωτεινη ελπιζω να ειχατε ηρεμη νυχτα.
μαιρη που εισαι μαι ντιαρ?σε εχασα καλη μου.
δημητρουλα ολα οκ?

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ είμαι χαλαρή πια Αθανασία μου! Περνάνε οι μέρες και όλο και περισσότερο σκέφτομαι τη στιγμή που θα την πάρω αγκαλίτσα! Από οικονομική πλευράς στενεύουν όλο και περισσότερο τα περιθώρια αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο ρε γαμώτο... Ψάχνει για οτιδήποτε, αλλά τίποτα... Τουλάχιστον κρατάω την ψυχολογία του σε καλό επίπεδο, γιατί κοντεύει και ένας χρόνος. Δεν παραδίδουμε βεβαίως τα όπλα! Δε θα μας πεθάνουν αυτοί... Το Ιωαννάκι σου κοιμάται; Εσύ πως είσαι γλυκειά μου;

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια!!! Τι μου κάνετε;

Φωτεινή μου να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!!!!!! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 50580 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 50580 Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 50580 Περιμένουμε εντυπώσεις και εμπειρίες!!!!

Βλέπω μωράκια που μεγαλώνουν πολύ! Very Happy Μαρία (Mamameli) πόσο μεγάλωσε βρε; Η δικιά μου χτες μετρήθηκε στα 2650. Την έβγαλε μία εβδομάδα μικρότερη, αλλά μου είπε ότι όλα είναι καλά... Βέβαια, μπορεί να φταίει και το καινούριο μηχάνημα που αγόρασε (3d υπερήχου) και πειραματιζόταν πάνω μου, χαχαχα! Κατά τ' άλλα, ο πλακούντας κοντεύει grade 3, ενώ το δαχτυλάκι από κάτω το γλίτωσα, γιατί δεν ήθελε να με "σκαλίσει" πριν την 37η εβδομάδα!Και καλύτερα εδώ που τα λέμε, γιατί και πάλι από χτες το βράδυ άρχισα να έχω πολλές συσπάσεις... Δεν το βλέπω να τον παίρνω όλο το μήνα, άλλωστε και η Δανάη στις 38,5 εβδομάδες γεννήθηκε! Τουλάχιστον ας βγάλω αυτή την εβδομάδα και μετά δε με νοιάζει γιατί θα είναι τελειόμηνο!

Αθανασία μου η αντίδραση της μικρής σου ήταν πολύ φυσιολογική! Εγώ τελευταία δεν έχω πάρει αγκαλίτσα άλλο μπεμπέ, αλλά λίγο καιρό πριν που είχα πάρει, η Δανάη ήταν πλήρως αδιάφορη και δεν έκανε ίχνος ζήλιας. Μακάρι να αντιδράσει το ίδιο και στην αδερφούλα της, αν και πολύ φοβάμαι πως δε θα είναι έτσι..!

Μαριλού μου με το καλό να αρχίσουν οι βολτίτσες σου!!!

Μεγειά και στα πραγματάκια που ψωνίσατε, καροτσάκια, μάρσιπους κλπ κλπ! Εγώ πάλι, αν και έχω ψωνίσει τελικά κάτι ψιλά για το μωρό και έχω ο,τι χρειάζομαι για το μαιευτήριο, ούτε έχω πλύνει, ούτε σιδερώσει τα του μωρού. Τι να λέμε, εδώ δεν έχω φτιάξει και τη βαλίτσα. Μάλλον θα τη φτιάξω όταν με πιάσουν οι πόνοι, όπως την 1η φορά! Razz Προς το παρόν περιμένω τα καινούρια έπιπλα της Δανάης για να αδειάσει χώρος στη συρταριέρα της και να βάλω εκεί τα του μωρού...! Αυτά!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demmy29 έγραψε:Εγώ είμαι χαλαρή πια Αθανασία μου! Περνάνε οι μέρες και όλο και περισσότερο σκέφτομαι τη στιγμή που θα την πάρω αγκαλίτσα! Από οικονομική πλευράς στενεύουν όλο και περισσότερο τα περιθώρια αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο ρε γαμώτο... Ψάχνει για οτιδήποτε, αλλά τίποτα... Τουλάχιστον κρατάω την ψυχολογία του σε καλό επίπεδο, γιατί κοντεύει και ένας χρόνος. Δεν παραδίδουμε βεβαίως τα όπλα! Δε θα μας πεθάνουν αυτοί... Το Ιωαννάκι σου κοιμάται; Εσύ πως είσαι γλυκειά μου;

σιγα μην κοιμαται....ξυπνησε η ταλιμπαν πρωι πρωι και μου ζητουσε να της βαλω αυτοκολλητο στο χερι γιατι την χτυπησε ο κωννος στο ονειρο της Cool .
ναι τα οικονομικα πανε απο το χειροτερο στον πατο....μπα εχει και αλλο δυστυχως. εγω αποφευγω να τα σκεφτομαι μεχρι να γεννησω. μετα θα παρθουν πριστικες αποφασεις.τωρα δεν μπορω να κανω τιποτα, δυστυχως. μην τα σκεφτεσαι και εσυ τωρα δημητρα. μετα βλεπεις καιεσυ τι θα κανετε. ειχα την συζητηση σας εχθες που μιλουσα με καποιον παλιο συνεργατη ηλεκτρολογο μηχανικο, ως τεχνικος ασφαλειας σε εργα. εχει 3 παιδια και δουλεια καθολου. μου ελεγε οτι εκει που ετρεχε ολη μερα και δεν προλαβαινε να δει τα παιδια του, τωρα κααααααθεται. ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε δυστυχως δημητρα. σφιγγουμε δοντια και βλεπουμε αργοτερα

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:
demmy29 έγραψε:Εγώ είμαι χαλαρή πια Αθανασία μου! Περνάνε οι μέρες και όλο και περισσότερο σκέφτομαι τη στιγμή που θα την πάρω αγκαλίτσα! Από οικονομική πλευράς στενεύουν όλο και περισσότερο τα περιθώρια αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο ρε γαμώτο... Ψάχνει για οτιδήποτε, αλλά τίποτα... Τουλάχιστον κρατάω την ψυχολογία του σε καλό επίπεδο, γιατί κοντεύει και ένας χρόνος. Δεν παραδίδουμε βεβαίως τα όπλα! Δε θα μας πεθάνουν αυτοί... Το Ιωαννάκι σου κοιμάται; Εσύ πως είσαι γλυκειά μου;

σιγα μην κοιμαται....ξυπνησε η ταλιμπαν πρωι πρωι και μου ζητουσε να της βαλω αυτοκολλητο στο χερι γιατι την χτυπησε ο κωννος στο ονειρο της Cool .
ναι τα οικονομικα πανε απο το χειροτερο στον πατο....μπα εχει και αλλο δυστυχως. εγω αποφευγω να τα σκεφτομαι μεχρι να γεννησω. μετα θα παρθουν πριστικες αποφασεις.τωρα δεν μπορω να κανω τιποτα, δυστυχως. μην τα σκεφτεσαι και εσυ τωρα δημητρα. μετα βλεπεις καιεσυ τι θα κανετε. ειχα την συζητηση σας εχθες που μιλουσα με καποιον παλιο συνεργατη ηλεκτρολογο μηχανικο, ως τεχνικος ασφαλειας σε εργα. εχει 3 παιδια και δουλεια καθολου. μου ελεγε οτι εκει που ετρεχε ολη μερα και δεν προλαβαινε να δει τα παιδια του, τωρα κααααααθεται. ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε δυστυχως δημητρα. σφιγγουμε δοντια και βλεπουμε αργοτερα

Πολύ δύσκολα βρε κορίτσια...! Ελπίζω να βρεθεί κάτι για όλους!!! Αλλιώς το εξωτερικό είναι η πιθανότερη λύση, δε γίνεται διαφορετικά!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Αλικάκι!
Αθανασία μου έχεις δίκιο! Προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι. Ούτως ή άλλως δεν πετυχαίνω και τίποτα με το να τα σκαλίζω. Απίστευτη η κοράκλα! Εντάξει, σε θέλει όλη δική της, δεν έχει κι άδικο... Γιατί να σε μοιράζεται; Θα μάθει όπου να 'ναι όμως ότι η μανούλα αγαπάει και τα δύο της παιδάκια! Πολλά φιλιά!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demmy29 έγραψε:Καλημέρα Αλικάκι!
Αθανασία μου έχεις δίκιο! Προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι. Ούτως ή άλλως δεν πετυχαίνω και τίποτα με το να τα σκαλίζω. Απίστευτη η κοράκλα! Εντάξει, σε θέλει όλη δική της, δεν έχει κι άδικο... Γιατί να σε μοιράζεται; Θα μάθει όπου να 'ναι όμως ότι η μανούλα αγαπάει και τα δύο της παιδάκια! Πολλά φιλιά!

Καλημέρα Δημητρούλα μου!!! Τι κάνει η μικροζουζούνα σου; Very Happy

Καλά ναι, πρέπει να μάθουν να μοιράζονται τα παιδάκια, αλλά αυτό μια κουβέντα είναι! Για εμάς τις 2μανούλες όσο να 'ναι είναι μια πηγή άγχους...!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κοιλουμπίτσες!!
χθες πήγα κι εγώ στο γιατρό, ο μπέμπης έχει φτάσει τα 2112!! όλα καλά, μεγαλώνει κανονικά αλλά.....είναι περιτυλιγμένος με το λώρο!!!!
όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα από το άγχος μου!! την άλλη Δευτέρα μπαίνω για καρδιοτοκογράφημα για να δούμε όλη την κινητικότητα του και τις συσπάσεις και μετά θα ενεργήσουμε ανάλογα.φοβάμαι πολύ....
έχει τύχει σε καμιά σας?? τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις??

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
REINE έγραψε:καλημέρα κοιλουμπίτσες!!
χθες πήγα κι εγώ στο γιατρό, ο μπέμπης έχει φτάσει τα 2112!! όλα καλά, μεγαλώνει κανονικά αλλά.....είναι περιτυλιγμένος με το λώρο!!!!
όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα από το άγχος μου!! την άλλη Δευτέρα μπαίνω για καρδιοτοκογράφημα για να δούμε όλη την κινητικότητα του και τις συσπάσεις και μετά θα ενεργήσουμε ανάλογα.φοβάμαι πολύ....
έχει τύχει σε καμιά σας?? τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις??

Καλημέρα Ειρήνη μου!!! Δε μου έτυχε, αλλά έχω ακούσει να συμβαίνει συχνά. Πάντως η περιτύλιξη δε σημαίνει απαραίτητα και δυσφορία να ξέρεις, απλά προληπτικά το παρακολουθείτε, για να μη συμβεί και τίποτα κακό (που σπάνια συμβαίνει, απλά δε θέλουμε να το ρισκάρουμε!). Όλα θα πάνε καλά και θα σου πει ο ντοκτ τι πρέπει να γίνει. Εσύ να παρακολουθείς τις κινησούλες του μωρού μονάχα και αν παρατηρήσεις κάτι το περίεργο να επικοινωνήσεις άμεσα με το γιατρό.

Κατά τ' άλλα μεγάλωσε το ζουζουνάκι σου!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Laughing Καλημέρα !

Αφήστε έπαθα πλάκα με τη μέτρηση αλλα μου φαίνεται λίγο υπερβολικό το αποτέλεσμα!
Φαντάζομαι κάποιο λαθακι ή λάθος κλικ στο μηχάνημα.
Πριν δυο βδομάδες 2100 και τώρα 2900 κάτι δεν παει καλα!και είναι και καθυστερημένη συλληψη..γερο να είναι το πουλάκι μου!
Αλλα απο χθες νιώθω ένα βάρος στα εσωτερικά γεν.όργανα λες και θα μου βγει το παιδι!εσείς το νιώθετε;
Αχ ας περιμένει 15 μερουλες ακόμα!

Ο γιατρός που μου έκανε τη Β επιπέδου και είδε τυλιγμενο το λώρο είπε ότι είναι μυθος οτι το παιδι θα πάθει κάτι με τυλιγμενο το λώρο επειδή δεν αναπνέει μέσα στο σάκο.Την ώρα που θα βγει ναι ζοριζεται πιο πολυ και θέλει προσοχή.Οπότε μην ανησυχείς...δεν ξέρω αν αληθεύει βέβαια.

Αθανασία θα το συνηθίσουν τι να κάνουμε ..όπως όλα τα αδέρφια του κόσμου.Το πιο δύσκολο είναι ο δικος μας ρόλος προς αυτο το στόχο.
Η Μελίνα παρ´ολο που βλέπει το ξαδερφο της άρχισε να θέλει ανεβαζουμε πράγματα ψηλά τώρα που θα έρθει ο μπεμπης μη της τα χαλάσει.όσο και να τα ετοιμάζουμε αν δεν το δουν δεν θα το καταλάβουν.Εδω εμείς...

Πάω να συνεχίσω με το μαλακό τις δουλιτσες μου σήμερα γιατί νιώθω ότι θα μου σπάσουν τα νερά αν και δεν ξέρω πως είναι Laughing

Φιλακια σε όλες!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Δευ Οκτ 22, 2012 11:10 pm, 1 φορά

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σ ευχαριστώ που με καθησυχάζεις, αυτό ελπίζω κι εγώ ότι αφού το είδε έγκαιρα θα με έχει σε παρακολούθηση!!
σκέψου ότι τώρα είμαι 33 εβδομάδων αλλά ο μπέμπης είναι 1 εβδομάδα μεγαλύτερος άρα είναι σαν να είναι 34 εβδ. την άλλη εβδομάδα που θα κάνω το καρδιοτοκογράφημα θα είναι 35 εβδομ σχεδόν, πραγματικά σκέφτομαι να του πω να το πάρει με καισαρική όσο ξέρουμε ότι είναι καλά και αναπνέει γιατί δε μπορώ να διανοηθώ να γίνει κάτι άσχημο τώρα στο τέλος!!
καλύτερα πρόωρο παρά...
τι να πω, έχω χάσει την ηρεμία μου πάλι!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
REINE έγραψε:σ ευχαριστώ που με καθησυχάζεις, αυτό ελπίζω κι εγώ ότι αφού το είδε έγκαιρα θα με έχει σε παρακολούθηση!!
σκέψου ότι τώρα είμαι 33 εβδομάδων αλλά ο μπέμπης είναι 1 εβδομάδα μεγαλύτερος άρα είναι σαν να είναι 34 εβδ. την άλλη εβδομάδα που θα κάνω το καρδιοτοκογράφημα θα είναι 35 εβδομ σχεδόν, πραγματικά σκέφτομαι να του πω να το πάρει με καισαρική όσο ξέρουμε ότι είναι καλά και αναπνέει γιατί δε μπορώ να διανοηθώ να γίνει κάτι άσχημο τώρα στο τέλος!!
καλύτερα πρόωρο παρά...


τι να πω, έχω χάσει την ηρεμία μου πάλι!!
Ηρεμισε γλυκουλα μου ..εισαι επιρεασμενη απο τις κακες σκεψεις!
Η αδερφη μου ηταν τοσο τυλιγμενη που δεν κατεβαινε..και με προκληση στις 40 εβδομαδες γεννηθκε φυσιολογικα..
αν ηταν κατι τραγικο θα σου το ειχαν πει..αλλωστε με τοσα μεσα ,τοση παρακολουθηση δεν προκειται να συμβει τιποτα κακο.Και αν χρειαζεται οι γιατροι την προτεινουν μονοι τους την καισαρικη.Δεν κολλανε ..ελλαδα εδω!
Θυμασαι το μωρο μου που χαμογελουσε στη φωτογραφια..φορουσε κολιε τον ομφαλιο λωρο αν εβλεπες καλυτερα.Μια χαρα ειναι ακομα και περασαν 3 μηνες.
Δεν ειναι ακριβως ιδιος ο χωρος αλλα σιγουρα δεν ειναι τοσο επικινδυνο οσο νομιζεις!

Φιλακια!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
είναι ακόμη τυλιγμένο από το β επιπέδου ή ξετυλίχτηκε τώρα?? κι εμένα είναι τυλιγμένο εδώ και πολύ καιρό, απλά παραμένει τυλιγμένο! μου το είχε πει πριν κανά 2 μήνες αν θυμάμαι καλά, αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία...

με όλα αυτά δεν ευχήθηκα για τη Φωτεινή μας!! να σου ζήσει το μωράκι καλότυχο και υγιές να είναι!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]περιμένουμε νέα και λεπτομέρειες από την εμπειρία του τοκετού!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε: Laughing Καλημέρα !

Αφήστε έπαθα πλάκα με τη μέτρηση αλλα μου φαίνεται λίγο υπερβολικό το αποτέλεσμα!
Φαντάζομαι κάποιο λαθακι ή λάθος κλικ στο μηχάνημα.
Πριν δυο βδομάδες 2100 και τώρα 2900 κάτι δεν παει καλα!και είναι και καθυστερημένη συλληψη..γερο να είναι το πουλάκι μου!
Αλλα απο χθες νιώθω ένα βάρος στα εσωτερικά γεν.όργανα λες και θα μου βγει το παιδι!εσείς το νιώθετε;
Αχ ας περιμένει 15 μερουλες ακόμα!

Ο γιατρός που μου έκανε τη Β επιπέδου και είδε τυλιγμενο το λώρο είπε ότι είναι μυθος οτι το παιδι θα πάθει κάτι με τυλιγμενο το λώρο επειδή δεν αναπνέει μέσα στο σάκο.Την ώρα που θα βγει ναι ζοριζεται πιο πολυ και θέλει προσοχή.Οπότε μην ανησυχείς...δεν ξέρω αν αληθεύει βέβαια.

Αθανασία θα το συνηθίσουν τι να κάνουμε ..όπως όλα τα αδέρφια του κόσμου.Το πιο δύσκολο είναι ο δικος μας ρόλος προς αυτο το στόχο.
Η Μελίνα παρ´ολο που βλέπει το ξαδερφο της άρχισε να θέλει ανεβαζουμε πράγματα ψηλά τώρα που θα έρθει ο μπεμπης μη της τα χαλάσει.όσο και να τα ετοιμάζουμε αν δεν το δουν δεν θα το καταλάβουν.Εδω εμείς...

Πάω να συνεχίσω με το μαλακό τις δουλιτσες μου σήμερα γιατί νιώθω ότι θα μου σπάσουν τα νερά αν και δεν ξέρω πως είναι Laughing

Φιλακια σε όλες!

Αχ, αυτές οι μετρήσεις βγαίνουν πάντα στο περίπου! Οπότε, αφού δεν ανησυχούν οι γιατροί, δε θα σκάσουμε κι εμείς!
Αυτό που νιώθεις είναι μάλλον από τη στάση του μωρού... Εκτός κι αν αρχίζει να εμπεδώνεται, αλλά αφού σε είδε κιόλας ο ντοκτ δε νομίζω να πρόλαβε! Οπότε όλα καλά...! Ξεκουράσου όμως! Smile

REINE έγραψε:σ ευχαριστώ που με καθησυχάζεις, αυτό ελπίζω κι εγώ ότι αφού το είδε έγκαιρα θα με έχει σε παρακολούθηση!!
σκέψου ότι τώρα είμαι 33 εβδομάδων αλλά ο μπέμπης είναι 1 εβδομάδα μεγαλύτερος άρα είναι σαν να είναι 34 εβδ. την άλλη εβδομάδα που θα κάνω το καρδιοτοκογράφημα θα είναι 35 εβδομ σχεδόν, πραγματικά σκέφτομαι να του πω να το πάρει με καισαρική όσο ξέρουμε ότι είναι καλά και αναπνέει γιατί δε μπορώ να διανοηθώ να γίνει κάτι άσχημο τώρα στο τέλος!!
καλύτερα πρόωρο παρά...
τι να πω, έχω χάσει την ηρεμία μου πάλι!!

Κοριτσάκι μου να μην αγχώνεσαι είπαμε. Όντως πάρα πολλά μωράκια γεννιούνται με περιτύλιξη. Άλλα πάλι προλαβαίνουν και ξετυλίγονται μέχρι να γεννηθούν. Πολύυυυυυυυ σπάνια να γίνει κάποιος κόμπος στο λώρο και μόνο εκεί είναι το πραγματικά επικίνδυνο για το μωρό, γι' αυτό και σου λέει προληπτικά το παρακολουθείτε. Αλλά σου ξαναλέω είναι από τις εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις και δύσκολο να σου συμβεί. Αν παρακολουθείς κι εσύ τις κινησούλες του μωρού θα είσαι καλυμμένη πλήρως πιστεύω! Έλα, μια χαρά θα πάνε όλα! Eγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 9 - Σελίδα 30 417472

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
θα προσπαθήσω να σκέφτομαια θετικά!!
δεν έμεινε και πολύ άλλωστε!! σε 2 εβδομάδες μπαίνω στο μήνα μου, οπότε υπομονή!! αυτό που κάνουμε από την αρχή...
εδώ θα είμαστε να τα λέμε και να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη μέχρι να τα κρατήσουμε αγκαλίτσα και να ηρεμήσουμε....
και μετά θα μοιραζόμαστε εμπειρίες για τις ζουζουνιές τους!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρεν μου πραγματικα δεν ξερω τι κανει κανενας δεν μου ειπε!
Σιγουρα κινητικοτητα εχει εκανα καρδιοτοκογραφημα χθες.Και το νιωθω συνεχεια το τρελουτσικο.Αλλα θα κανω σιγουρα καισαρικη προγραμματισμενη.

Αλικη μου ευχαριστώ,ειδες τι μας κανουν!Γι αυτο του ειπα σιγουρα να πατησω την 38 οσο και να δειχνει ο υπερηχος.
Μαλλον αρχισε και τις κεφαλιες τωρα...αλλα με ενοχλει πολυ!

Τρωωωωωωωω σαν λυκος!!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ, άντε να έρθει αυτή η ώρα να τα κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας! (αν και αγχώνομαι λιγάκι πώς θα την παλέψω με 2 παιδάκια!)

Μαρία μου αφού πας για καισαρική δε θα έχεις και το άγχος αν το μωράκι είναι μεγάλο. Οπότε μια χαρά! Wink

Κι εγώ τις 37 εβδομάδες θέλω καταρχήν να συμπληρώσω (το Σάββατο που μας έρχεται) και μετά ας έρθει όποτε θέλει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 33 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις