Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμάκο να χαιρόμαστε από φέτος τον γαμπρό μας κι αυτός το όνομά του!! ποιός περιμένει μέχρι του χρόνου για ευχές!! Μια χαρά τον βόλεψες με τον συμπέθερο το βράδυ! Και εννοείται δεν κάνουμε το λάθος να τα ξυπνήσουμε το βράδυ για να φάνε, αρκεί να τρώνε ανά 3ωρο το πρωί! Εγώ νιώθω άσχημα που το λέω αλλά έχω ξεχάσει πότε ήταν η τελευταία φορά που η μπέμπα ήταν ανήσυχη. Σκόρδααααααα!!!

Φωτεινούλα έχω πολλά να μάθω ακόμη! Σκέψου όταν πρωτοήρθα στην Κρήτη πόσες απορίες είχα!!

Νικάκι εγώ έκανα οικονομικό γλυκό με 4 ευρώ! Πτι μπερ - κρέμα στιγμής - ζελέ! Και διαιτητικό! Το τσηζ κέικ και τα μάφινς τα Χριστούγεννα θα τα κάνω! Για αφραγκίες άστα να πάνε. Πάνε και τα επιδόματα του ΙΚΑ, ζωή σε λόγου μας! Καλά από τη δουλειά εννοείται ότι είμαι ακόμη απλήρωτη..

Μόλις τελείωσα δουλειές και τα μαγειρέματα, τώρα μένει ένα σ/μ και από αύριο κατέβασμα τα χειμωνιάτικα Sad Πάω να ξεκουραστώ τώρα, καλή όρεξη και καλό μεσημέρι κορίτσια!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τον ξυπναω γιατι απ οταν γεννηθηκε (μερα-νυχτα)... πρεπει να μου εχει ξυπνησει κλαιγοντας για φαγητο ουτε 5 φορες... ξυπναει και τρωει μονος του τα χερακια του ησυχα-ησυχα και αν δεν του δωσει και κανεις σημασια ξανακοιμαται!!!!
αφου τον ξυπνησω ομως και παω να τον αλλαξω... τοτε τον πιανει η ανυπομονησια για φαγητο και σηκωνει ολη την πολυκατοικια!!! που σημαινει οτι πειναγε... απλα δεν μιλαγε!!!!

ευχαριστω πολυ για τις ευχες!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 30 215994

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμάκο τη μέρα τρώει κανονικά; κάθε πόση ώρα;

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν ειναι ξυπνιος θελει να φαει στις 2,5 ωρες... αν κοιμαται μπορει να περασει 4ωρο (κ παλι εγω θα τον ξυπνησω), εκτος αν εχει λερωθει οποτε ξυπναει πριν το 4ωρο... γενικα εχει πολυ αστατο προγραμμα με το φαγητο και δεν το βλεπω να φτιαχνει... ακομα κ οι ποσοτητες που πινει δεν ειναι παντα οι ιδιες... παραδειγμα: εφαγε χτες το βραδυ στις 12 90μλ, στις 2 20μλ, στις 8 το πρωι 60μλ και στις 10 120μλ!!!


αααα Τινακι να χαιρεσαι την πατριδα σου!!!!! (3μερακι εχουν σημερα... μια χαρα!)

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="emilou"]τον ξυπναω γιατι απ οταν γεννηθηκε (μερα-νυχτα)... πρεπει να μου εχει ξυπνησει κλαιγοντας για φαγητο ουτε 5 φορες... ξυπναει και τρωει μονος του τα χερακια του ησυχα-ησυχα και αν δεν του δωσει και κανεις σημασια ξανακοιμαται!!!!
αφου τον ξυπνησω ομως και παω να τον αλλαξω... τοτε τον πιανει η ανυπομονησια για φαγητο και σηκωνει ολη την πολυκατοικια!!! που σημαινει οτι πειναγε... απλα δεν μιλαγε!!!!

ευχαριστω πολυ για τις ευχες!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 30 215994
[/qu
εμάκο να τον χαίρεσαι απο φέτος κι ας μην έχει βαφτιστεί!να είναι γερός και τυχερός!
προσπάθησε να τον ταίσεισ λίγο πρώτα,να του φύγει η πολύ πείνα και στο ενδιάμεσο να τον αλλάξεις έτσι κάνω κι εγώ για να μην σκούζει και τους ξυπνάει όλους!
νικάκι μου τα μαφινς με πορτοκάλι είναι πολύ οικονομικά γιατί όλα τα έχουμε σπίτι μας..κι εγώ άφραγκή είμαι δεν έχω πάρει το επίδομα λοχείας του ικα ακόμη και μου την δίνει να τα πληρώνει όλα ο γιώργος..αλλά προτιμω όταν έχω κόσμο να δώσω σαφώς λιγότερα λεφτά για να αγοράσω τα υλικά και να τα φτιάξω μόνη μου παρά να δώσω 20 ευρώ τουλάχιστον το λιγότερο για να πάρω ένα κουτί γλυκά με 10 15 κομμάτια και να μην κρατήσουν κιόλας..και το μιλφέιγ που φτιάχνω ειναι οικονομικό για την ποσότητα που βγάζει..αν θες στο στέλνω

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω είναι ακόμα εδώ με τον βεντουζα μου.. Περιττό να σας πω ότι έχει να κοιμηθεί απο τις 10 το πρωί.. Κ φυσικά είναι στα χέρια μου.. Τα έχω δει όλα.. Τα χέρια μου, η μέση μου.. Είναι αυπνη κ νυστικη.. Δεν έχω φάει τίποτα όλη μέρα γιατί δεν με αφήνει.. Τώρα του έδωσα ξένο κ ήπιε περίπου 50 μλ κ αυτο σε διάρκεια 1 ώρας.. Γάλα φυσικά κ δεν έχω. Πως να κατεβασω αν δεν τρώω;;;; Ήρθε ο άντρας μου κ ήθελε να τον κρατήσει έστω για να φάω, κ δεν καθόταν με τίποτα.. Ήθελε την Μαμα του ο βεντουζας..
Είμαι πτωμαααααα.....

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κουραγιο μΑΝΝΑ!!!!!!!!!!

αγριεψε ο βεντουζας σου ε??

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε μπελάς ο βεντούζας???βρε αννούλα μου άστον λίγο στον πατέρα του να φας κι ας κλαίει..πρέπει να τρως δεν θα αντέξεις έτσι!κουράγιο μάνα!τώρα θα βάλω κι εγώ να φάω και να ταίσω την μικρή μετά.τελειωσα και με τα μαφινς έπλυνα και τα τζατζαλα ματζαλα που βγήκαν κάνω ένα τσιγαράκι και τρώωωωω!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγριεψε δεν λέτε τίποτα... Κακό παιδι... Τώρα κοιμήθηκε κ τον έβαλα επιτέλους στο πόρτ μπεμπε.. Να δω πόσο θα κοιμηθεί.. Εφαγα στα γρήγορα κ πιο πολυ κακό μου έκανε παρα καλο.. Αχ τι τραβαμε οι μάνες... Φωτεινουλα, μαφινς;;; Μμμμ.. Χάλια θα είναι.... Χαχαχα...

lia1987


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα μανουλες-εγκυουλες. Σας διαβαζω καθε μερα αλλα εχω να γραψω καιρο...Δεν προλαβαινω να κανω τιποτα κοριτσια. Θηλαζω αποκλιστηκα και καθε 2 ωρες ειμαι με το βυζι απ΄εξω, ειναι και αρκετα γκρινιαρης ο μικρος μου, δεν εχω και βοηθεια απο πουθενα και τα εχω δει ολα. Νιωθω πτωμα, μου λειπει υπνος. Αλλα αξιζει το κοπο, δεν υπαρχει αυτο το συναισθημα, ειμαι ερωτευμενη με το γιο μου. Ρε κοριτσια εσεις που θηλαζετε καπνιζετε? Εχω να καπνισω απο τοτε που εμαθα πως ειμαι εγκυος αλλα τωρα θελω σαν τρελη να κανω ενα τσιγαρο, σκεφτομαι ομως το μικρουλη μου και προσπαθω να το αποφυγω.

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λια εγω σε ολη την εγκυμοσυνη καπνιζα!!!Μωλις γεννησα το κοψα μαχαιρι αφου αρχισαμε τον θηλασμο!!!Το θελω σαν τρελη με τραβαει σαν μαγνητης αλλα οταν σκεφτομαι οτι μετα θα πιει το παιδι μου νικοτινη και τρελαινομαι!!!Θα μου πεις σε ολη την εγκυμοσυνη δεν του εδινες νικοτινη???Και δικιο θα εχεις...Απλα θα σου πω οτι απο τοτε που τον κρατησα στα χερια μου καταλαβα τι κακο κανω σε εκεινον και σε μενα!!!!

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα!!! το μωρο κοιμαται η κορη μου παει κουνιες με το μπαμπα και βρηκα λιγο χρονο. εβαλα φωτο!!!
το μωρακι μου εχει ικτερο και πηγαμε στο ρεα σημερα για εξεταση και ανεβηκε κιαλο αυριο θα ξανα παω μακαρι να της πεση ειναι πολυ ισυχη παντος η γλυκουλα μου. ειχαμε κανενα νεο απο την χαρα?

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλια!!!
Εμείς κοιμόμαστε και βρήκα χρόνο να σας πώ καμιά κουβέντα....!!!!Δεν διάβασα κάτι το ανησυχητικό πέρα από το Μαράκι που έχει ίκτερο η μπέμπα...εύχομαι να της πέσει και καποιανής που έχει ομφαλοκήλη(δεν ξέρω καν αν το γράφω σωστά)εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!
Προφανώς μόνη μιλάω.....αλλά τέτοια ώρα που μπήκα....δεν περίμενω να λύσουμε και το ανατολικό!!!Σας φιλώ λοιπόν και τα λέμε φιλούνιαααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λιάκι μου εγώ κάπνιζα στην εγκυμοσύνη και τώρα στον θηλάσμό κάνω κανενα τσιγαράκι αμέσως μόλις θηλάσω για να μου φύγει η σκασίλα οχι πάντα που και που.
μαράκι μου περαστικά στην μπέμπα σου!
βικάκι μου όλες βιαστικά μπαίνουμε πλέον!ήθελα να παρω τηλ την χαρά αλλά με τον μεγάλο αρρωστο και την μικρή να με έχει με το βυζί έξω κάθε τρεις και λίγο δεν τα κατάφερα

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ.....
ΤΗ ΚΑΝΕΤΕ?
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΟΡΡΤΑΣΟΥΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ......
ΕΜΗ ΝΑ ΧΕΡΕΣΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΣΟΥ....
ΜΑΡΑΚΙ ΠΟΣΟ ΙΚΤΕΡΟ ΕΧΕΤΕ??? ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ 14 ΚΑΙΕΙΜΑΣΤΕ 36 ΗΜΕΡΩΝ.... ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝΕ ΧΑΜΟΜΙΛΙ Η ΜΑΡΑΘΟ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΟΧΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΘΥΛΑΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΘΥΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΜΕΓΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΤΑΩ....ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΗΛΙΟΘΑΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ...
ΟΙ ΜΥΞΕΣ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΦΕΛΟΠΟΙΗΤΗ ΜΠΟΡΩ Ν ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΒΕΛΤΙΟΣΗ ΓΙΑΤΙ ΥΓΡΟΠΟΙΟΥΝΤΕ ΟΙ ΜΥΞΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.... ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ....


ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ...
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΧΑΧΑΧ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΚΕΡΑΣΟΥΜΕ..ΓΛΥΚΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ...ΕΧΟΥΜΕ ΜΗΤΡΙΚΟ ΚΑΙ ΞΕΝΟ....

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπεεερααα

χρονια πολλα αν εχετε καποιον Δημητρη ή Δημητρα!

Εμυ να τον χαιρεσαι απο φετος!! Very Happy

Μαρακι καλως σε βρηκαμε παλι!

Αννα σε διαβαζω και νομιζω οτι γραφω εγω! τα ιδια μου κανει και εμενα αν και οχι τοσο οσο να μη προλαβαινω να φαω... το μεσημερι κ εγω γυρω στις 2 πήρα τηλ. τον αντρα μου κλαιγοντας οτι πειναω και δεν εχω φαει τιποτα και ουτε τουαλετε δεν ειχα προλαβει να παω! Μου εφερε κοτοπουλο απο εξω και εφαγα και στανιαρα.. ευτυχως μετα το απογευμα ειναι πιο ήσυχος.. και τωρα παλι κοιμαται..

Φωτεινη ηθελα να σε ρωτησω απο το πρωι που ελεγες οτι πινεις καφε.. κανει με το θηλασμο?

εν τω μεταξυ ελεγα θα του δινω κ συμπληρωμα και αυτος δε το πολυθελει.. όλο ζιζι θελει κ φοβαμαι αν χορταινει.. δε ξερω... θα δειξει το ζυγισμα!

η μπαταρια μου ειναι στο 20% και εχουμε μια νύχτα μπροστα μας! παω να φαω κατι να προλαβω!

φιλια σε όλες!!



http://www.creativebeez.gr

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαριανθάκο μου δεν ξέρω αν κάνει ο καφές,αλλά δεν την παλεύω χωρίς!και τσιγάρο δεν κάνει αλλά κάνω κανένα μετά τον θηλασμό το ξέρω βλακεία αλλά είναι το μόνο που δεν έχω κόψει και δεν μπορώ!
τα μαφινς τα έφτιαξα αλλά έκανα παραλλαγή!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαράκι καλώς σε βρήκαμε! Αλλάξατε τώρα βάρδιες, άλλος πάει στις κούνιες!!! Μην ανησυχείς για τον ίκτερο, λίγες μέρες κρατάει, αφού είναι ήσυχη η μπέμπα μια χαρά!
Παρεπιπτόντως η Χαρουλίτα άφαντη..την πήρα τηλ αλλά δεν απάντησε και δεν ξαναενόχλησα..
Κορίτσια εγώ αφού δεν έκοψα το τσιγάρο στην εγκυμοσύνη είμαι τελειωμένη υπόθεση. Του δίνω και καταλαβαίνει τώρα, δεν θηλάζω κιόλας, καμιά 15αριά τη μέρα κάνω.
Μαριανθάκο και Αννούλα να προσέχετε και να τρώτε με το θηλασμό ρε κορίτσια. Μην παραμελείτε τους εαυτούς σας, σας χρειάζονται γερές τα μωράκια σας..
Εμάκο εμένα μου φαίνεται ότι ο γαμπρός μας τρώει όσο θέλει εκείνος. Η δικιά μας με 120ml πέφτει ξερή για 4ωρο και βάλε. Όσο παίρνει βάρος μην ανησυχείς αγάπη μου.
Βικάκο και Νικολέτα τα φιλιά μου μανούλες!
Εγώ έπεσα για ύπνο 4 με 8 και ήρθα στα ίσα μου. Τώρα θα κάνω κι ένα μπανάκι και αύριο το πρωί θα ξυπνήσουμε και θα πάμε βολτίτσα για καφέ οικογενειακώς μιας και άνοιξε λίγο ο καιρός.
Καλό βράδυ σε όλες! Τα φιλιά μου!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kokonitses!!!! Diavasa kati liga..

Emo-mama na xairesai to paidaki sou,afou einai apofasismeno to onoma einaisan na giortazei hdh!!!K emena o dikos mou etsi anwmalos einai me ta geymata..mia poly trwei mia ligo..mono p emena an peinaei klaei aparhgoprhtos!ouaaaa!!

Anna mou sourlouloumou pes tou badouza tha ton dagkwsw ama se vasanizei Razz

Maraki perasame k emeis iktero kai einai poly asxhmo gia thn psyxologia synhthws!Oso htan k o dikos mou me iktero htan hsyxos..molis tou perase allaksan ola!!!Opote proetoimasou!!!

Tini mou xtes sou apadousa s ayta p m egrapses kai epese to net kai den ksana-hrthe..tous kaname thl shmerak to eftiaksan!16 rammata re koritsi mou???den to hksera..pw-pw ti perases!!Egw den kserw..1 eksw ena mesa prepei na exw alla milame gia poly pono kai poly tsouksimo..isws apo thn kefala tou mikrou mou,isws apo thn vedouza?den kserw..alla PONAW! Na perasete omorfa ayyrio..ligo zhleyw gt emeis den vgainoume akoma eksw,einai aysthros s ayto o mpampas mas!

Marianthi k foteinoula ta filia mou!!!

Den thymamai kati allo vre agapes mou!!
Emeis eimaste kala,allaksame gala,kaname kakakia mas polles fores! Sxedon efyge k o afalos mas shmera,alla exei san puon h perioxh k murizei asxhma,to egrapsa k xtes ayto!
Egw exw poly pono apo katw,epishs exw ponokefalous,zalizomai kapoies fores k eimai k anorexth..super dhladh!!!trexw olh mera mias k epelaksa to zwon na mhn exw bohtheia alla exw hremisei apo ta psuxologika pou travhksa sthn arxh.

Ayta koritsia mou!Sas filw! Wink

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πηνελόπη μου μας έλειψες!
Μπήκατε σε μια σειρά στο σπίτι; Κοιμάται τα βράδια ο Σωτηράκης; Είναι ήσυχος;
Λογικά αν πέσει ο αφαλός θα φύγει και η μυρωδιά, έβαλες cetavlon που σου πρότεινε η Δέσποινα; Για τα πονάκια μην ανησυχείς, κάθε μέρα θα πονάς και λιγότερο, το ίδιο θα λιγοστεύει και το αίμα.
Να τρως και να ξεκουράζεσαι και λίγο, μην καταρεύσεις! Η λοχεία είναι εξίσου σημαντική περίοδος προσαρμογής και φροντίδας και για το μωράκι αλλά και για τη μαμά!

Χαρά μου και Χριστινάκι πού είστε;; Μακάρι να είστε καλά κι εσείς και τα παιδάκια σας και να μας πείτε τα νέα σας μόλις μπορέσετε!

Και ξανά καλό μας βράδυ! Αυτή τη φορά είναι οριστική, μπαίνω για μπανάκι και μετά νάνι, νωρίς νωρίς..

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα χρόνια πολλά αν γιορτάζει κάποια, να χαίρονται αυτούς που γιορτάζουν όσες έχουν Δημητρηδες και Δημητρουλες.
Πρώτη φορά έβαλα το πιστολάκι να δουλεύει και η μικρούλα δεν με ενόχλησε καθόλου. Σήμερα πρώτη φορά ήπιε 180 γρ γάλα κατά τις 8 να δω πότε θα πεινάσει.
Για την ομφαλοκήλη μια γνωστή μου που έκανε κι αυτή πρόωρο μωράκι μου ειπε οτι είχε το ίδιο πρόβλημα και 5 μηνών άρχισε να μικραίνει μέχρι που έγινε κανονικός άρα θα κάνω υπομονή δεν θέλω το μωρό μου να περάσει τέτοια ταλαιπωρία. εσείς πως τα πάτε;

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι βρε τινι δεν εχει μπει καθολου και ελεγα μηπως μαθατε κανενα νεο της χαρας.

πηνελοπη μακαρι να της περασει της ζουζους το ικτερο και ασ ζωηρεψει δεν μπορω να την βλεπω ετσι.

νικολετα στην κορη μου δεν ειχα γαλα ηταν και σαν νερο και τη θηλασα μονο 40μερες τωρα που εχω γαλα και πηχτο δεν με αφηνουν να θηλασω τι να πω Crying or Very sad Crying or Very sad

ΗΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ
κυριακη παω και κανω νστ μαλακος τραχηλος αλλα πισω και διαστολη 1 μου λεει εκει η προϊσταμένη σαν να μην εχεις ξαναγεννησει, παιρνει το γιατρο μου και του λεει την κατασταση και μου λεει να μπω με προκληση στης 24.00 γιατι και να περιμενουμε 2 μερες ακομη δεν θα αλλαξει κατι αφου ημουν 40 εβδομαδων. παω σπιτι κανω μπανιο ταχτοποιω το παιδι ντυνομαι και στης 22.30 βγαινουμε απο το σπιτι να παμε στην πεθερα μου την μικρη με το που ανοιγω την πορτα μου σπανε τα νερα παω 23.30 στο ρεα μου κανουν τα σχετικα κλυσμα καρδιογραφιμα και κτλ με πιανουν πονοι στης 1.00 στης 2.00 ερχεται η μαια μου στης 3.00 δυναμωνουν η πονοι με διαστολη 4 μου λεει η μαια κατσε μεχρι της 4.00 και θα σου κανω επισκληριδιο μου εβαλε ορο περασε η μια ωρα με πονους μου εκανε επισκληριδιο δεν ποναγα αλλα αισθανομουν βαρος γιατι κατεβαινε το μωρο, στης 6.00 μου εκανε και αλλη επισκηριδιο εσθανομουν πολυ βαρος διαστολη 7 στης 7.00 αρχιζω παλι και ποναω μου κανει παλι επισκληριδιο ειχα διαστολη 9 ο γιατρος δεν ειχε ερθει γιατι δεν περιμενε οτι θα γεννησω τοσο γρηγορα και δεν με αφηναν να σπρωξω στης 7.15 ηρθε ο γιατρος μου εκανε τα καλλιτεχνικα του πηγα διαστολη 10 εσπρωξα 4 φορες και βγηκε αισθανθηκα μονο ενα καψιμο και μια πιεση. δεν με εκοψε καθολου οποτε δεν ποναω και καθολου πολυ καλη εμπειρια αυτη τη φορα καμια σχεση με την πρωτη γεννα, ευτυχως που αλλαξα γιατρο στο 3 μηνα μεγαλη διαφορα. σας τα ειπα με καθε λεπτομερεια χι χι χι

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α μας επεσε ο αφαλος σημερα δεν ειναι πολυ νωρις? ειναι κακο ξερει καμια?

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maroulo έγραψε:α μας επεσε ο αφαλος σημερα δεν ειναι πολυ νωρις? ειναι κακο ξερει καμια?

Να σου ζήσει το μωράκι σου και να μην φοβάσαι για τον αφαλό σε αλλά πέφτει γρήγορα και σε άλλα αργότερα. Το θέμα είναι να τον πλένεις καλά με φυσιολογικό ορό η με οινόπνευμα και σε λίγες ημέρες θα είναι τέλειος.

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τινάκο,πηνελοπάκι κωνσταντινα και μαράκι μου καλησπέρα!μπαίνω κι εγώ για λίγο τώρα για να παώ να την πέσω πριν ξυπνήσει η μικρή!
η χαρούλα και το χριστινάκι μας χάθηκαν..μανούλες πια και δεν προλαβαίνουν φαίνεται..εδω οι δευτερομάνες και δεν προλαβαίνουμε..τα φιλιά μου στα κοριτσια μας!
πηνελοπάκι μου να προσέχεις την διατροφή σου και να ξεκουράζεσαι!
κωνσταντινα μου ευχομαι να περάσει γρήγορα και ανώδυνα!
τινάκο μου να περάσετε όμορφα αύριο!
μαράκι μου τελικά σου έκατσε εύκολος τοκετός μπράβο που δεν ταλαιπωρήθηκες!
μου έχει κάτσει το φαγήτο στο λαιμό γιατί γυρίσε ο γιωργος στις 10.50 και φάγαμε στις 11,θα κάνω ένα τσιγαράκι και πάω για νάνι!σας φιλώ καληνύχτα τα λέμε το πρωί!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις