Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
590 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 590 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 26]

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ,ΘΑ ΤΟ ΠΩ !!!
ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΟΜΩΣ,ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΛΕΩ !!
Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ "εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω" ;

"ΟΤΑΝ ΓΑ......ΟΥΝ ΒΡΕ ΒΟΥΡΛΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ....ΤΩΡΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ" ;

AAXAXXAAXXAAXXAXAXAAX
εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 875502

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χεχεχεχε!! Laughing
Η αλήθεια είναι πως παλιότερα συζητούσαμε με τον άντρα μου πέρι ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης , οι περισσότεροι ελεγαν "έτυχε"ή πώς είχαν προφύλαξη και σκευτόμασταν ,μα κάλα δεν έχει ακούσει " Ο κύριος της υπόθεσης " για το τράβηγμα?
Όμως τελικά αν υπάρχει πολύ ...πάθος ,ας το πω ,εκείνη την ώρα δεν κρατιέσαι με τίποτα τελικά.Αναθεωρήσαμε!
θα κρατηθείς μια-δυό τρείς αλλά όντως τυχαίνει!

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝΤΩΝΗΣ έγραψε:ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ,ΘΑ ΤΟ ΠΩ !!!
ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΟΜΩΣ,ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΛΕΩ !!
Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ "εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω" ;

"ΟΤΑΝ ΓΑ......ΟΥΝ ΒΡΕ ΒΟΥΡΛΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ....ΤΩΡΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ" ;

AAXAXXAAXXAAXXAXAXAAX
εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 875502

Αυτη ειναι η εμπειρια στις γυναικες "Αντωνακη";;; Και υποκλιθηκα κιολας! Smile Smile Smile Smile Respect
Μη το δει μονο το παιδι το 21χρονο και το αγχωσεις κιαλλο! Smile χαχαχαχαχα
Ααα! Με το καλο τα διδυμα!!! εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 49454 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 567772 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 446177 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 386913 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 337404 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 265107

http://www.sailormoon82@blogspot.com

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Να είσαι καλά !

Ευχαριστώ .

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αντώνη, είσαι offside... η μαμά σου δηλαδή, όχι εσύ...

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Η μαμά μου και ο μπαμπάς μου και εγώ και η γυναίκα μου και οι γονείς της, μορφωθήκαμε και ζήσαμε σε σπίτια ελλήνων με πολύ αγάπη,στοργή και εκτός του Προδέρμ και με αρχές ελληνικές.
Εσύ και οι ομοειδεάτες σου που είστε προοδευτικοί και εκσυγχρονισμένοι να είσαι σίγουρη ότι με τις ιδέες που έχεις και έχετε θα κάνετε μία τρύπα στο νερό στη ζωή σας.
Δεν καταλάβατε κάτι σημαντικό.
Στη ζωή προχωρούν αυτοί που σέβονται αρχές,θρησκεία(οποιαδήποτε πιστεύει ο καθένας) και πίστη στα ιδανικά της πατρίδας και της οικογένειας.Αυτό που μένει τελικά είναι μια σωστή οικογένεια με σωστούς ανθρώπους.
Οι εκμοντερνισμένες παπαροφιλολογίες περί γάμου ,βάπτισης και κηδείας και οι δήθεν μοντέρνες ιδέες περί ανάμιξης του πληθυσμού μέσω γάμου είναι και αυτές που θα σας καταστρέψουν ενώ δεν θα καταστρέψουν τη πατρίδα μας και όσους πιστά ακολουθούν μια ζωή βασισμένη στη λογική.
Μέσα σε όλα αυτά συμβουλεύεις και ένα κορίτσι 23 ετών που τα έχει με αλβανό να τον παντρευτεί και να σκαρφίζεται του κόσμου τις μπαρούφες για να παρακάμψει τους γονείς της και να παντρευτεί τον αλβανό λες και δεν υπάρχουν έλληνες.
Σας βρωμάνε οι έλληνες όταν δείτε κάποιον με κανένα καλό κοιλιακό από τη πείνα !
Καλή συνέχεια κορίτσι μου στη ζωή σου την μοντέρνα αλλά μη συμβουλεύεις και μια 23χρονη για τα περί του αντιθέτου !
Ο γάμος δεν είναι μια ξεπέτα.
Έχει άλλους κώδικες τους οποίους δεν καταλαβαίνεις ή δεν θέλεις να καταλάβεις .Έχεις την ιδέα σου βέβαια αλλά δεν θα στην αλλάξω.Τουλάχιστον μην συμβουλεύεις τους άλλους.
Τους γονείς της ,τους ρώτησες με τι θυσίες και πως το μεγάλωσαν αυτό το κορίτσι για να το δουν να παντρεύεται αλβανό ή όποιον άλλο ;
Στέρεψε η Ελλάδα από άντρες ;
Αναφέρομαι σε γάμο και όχι σε ένα απλό γα....κι !!!!

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πρόσεχε Αντωνάκη, καρφώνεσαι...
εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 215994

ΑΝΤΩΝΗΣ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Όχι περισσότερο από σένα

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
SUGNWMH POU PAREMVAINW ALLH MIA FORA...APO TH MIA EXEI TEEEEEERASTIO DIKIO O ANTWNAKHS....TEASTIO OMWS APO THN ALLH DEN ALLAZEI KATI TWRA...ETSI..H MIKRH MAS POU DEN EINAI KAI MIKRH MPOREI NA EXEI THN APOPSEI THS GNWMHS THS ETSI...EMAS DEN MAS EPITREPETAI NA KRINOUME KANENAN...A P A G O R E Y E T A I...AUSTHRA AUTO EIDIKA EDW MESA SE ENA TOSO OUSIASTIKA "IERO" FORUM MHTROTHTAS...!OLOI KANOUME KAPOIA LATHOI...!!! ETSI DEN EINAI APO EKEI KAI PERA.....ALLOS APOFASIZEI..AUTH TH STIGMH MAS NOIAZEI H PANEMORFH EGUMOSUNH THS ELLENITSAS MAS....!!!!ANTWNH NA SOU ME TO KALO TA MWRAKIA SOU!! εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 215994

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eva evaki έγραψε:SUGNWMH POU PAREMVAINW ALLH MIA FORA...APO TH MIA EXEI TEEEEEERASTIO DIKIO O ANTWNAKHS....TEASTIO OMWS APO THN ALLH DEN ALLAZEI KATI TWRA...ETSI..H MIKRH MAS POU DEN EINAI KAI MIKRH MPOREI NA EXEI THN APOPSEI THS GNWMHS THS ETSI...EMAS DEN MAS EPITREPETAI NA KRINOUME KANENAN...A P A G O R E Y E T A I...AUSTHRA AUTO EIDIKA EDW MESA SE ENA TOSO OUSIASTIKA "IERO" FORUM MHTROTHTAS...!OLOI KANOUME KAPOIA LATHOI...!!! ETSI DEN EINAI APO EKEI KAI PERA.....ALLOS APOFASIZEI..AUTH TH STIGMH MAS NOIAZEI H PANEMORFH EGUMOSUNH THS ELLENITSAS MAS....!!!!ANTWNH NA SOU ME TO KALO TA MWRAKIA SOU!! εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 215994
Τι εννοείς 'έχει τεεεεεεεεράστιο δίκιο ο Αντώνης; Όταν γράφει:
"ΟΤΑΝ ΓΑ......ΟΥΝ ΒΡΕ ΒΟΥΡΛΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ....ΤΩΡΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ" ;

Ή όταν λέει:
"...οι δήθεν μοντέρνες ιδέες περί ανάμιξης του πληθυσμού μέσω γάμου είναι και αυτές που θα σας καταστρέψουν ενώ δεν θα καταστρέψουν τη πατρίδα μας και όσους πιστά ακολουθούν μια ζωή βασισμένη στη λογική."
"...λες και δεν υπάρχουν έλληνες.
Σας βρωμάνε οι έλληνες όταν δείτε κάποιον με κανένα καλό κοιλιακό από τη πείνα !"
"... για να το δουν να παντρεύεται αλβανό ή όποιον άλλο ;
Στέρεψε η Ελλάδα από άντρες ;
Αναφέρομαι σε γάμο και όχι σε ένα απλό γα....κι !!!! "

Ξαναδές το λίγο...


286Σημαντικό! . Τρι Οκτ 23, 2012 11:06 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασικα κ γω συμμφωνω σε καποιο βαθμο με τον αντωνη.οι μοντερνισμοι γενικοτερα καταστρεφουν πολυτιμες αξιες.απο την αλλη η κοινωνια εξελισσεται κ οσο και αν θεωρουμαι ανοιχτομυαλη κτλ αν πχ. η κορη μου ερωτευοταν αλβανο<η απο οπουδηποτε αλλου> θα στεναχωριομουν.οπως και να το κανουμε ο καθε λαος εχει την δικιη του νοοτροπια<ειμαστε αλλιως μεγαλωμενοι> και οι διαφορες αρχιζουν και ενοχλουν μετα απο καποιο καιρο και αν εισαι μεσα σε γαμο σκουρα τα πραγματα..

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
privatε κοριτσι μου θυμαμαι που τα λεγαμε στο θεμα σου πολυ χαρηκα που εμαθα τα νεα σου με το καλο να κρατησεις τον μπεμπακο σου στην αγκαλια σου,η μαμα σου παντως ακαθεκτη δεν σου μιλαει ακομα ε?
Στο αλλο θεμα τωρα με το ετυχε και εγω γεννησα το πρωτο μου παιδι στα 21 αλλα πηραμε τις ευθυνες μας με τον αντρα μου γιατι ρισκαραμε να το πω κομψα απο εκει και περα επειδη δευτερο παιδι θελαμε μετα απο χρονια επελεξα τα αντισυλληπτικα και ολα καλα τωρα εχω και ενα ακομα μικρουλη αγορακι

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KRISTI 1 έγραψε:βασικα κ γω συμμφωνω σε καποιο βαθμο με τον αντωνη.οι μοντερνισμοι γενικοτερα καταστρεφουν πολυτιμες αξιες.απο την αλλη η κοινωνια εξελισσεται κ οσο και αν θεωρουμαι ανοιχτομυαλη κτλ αν πχ. η κορη μου ερωτευοταν αλβανο<η απο οπουδηποτε αλλου> θα στεναχωριομουν.οπως και να το κανουμε ο καθε λαος εχει την δικιη του νοοτροπια<ειμαστε αλλιως μεγαλωμενοι> και οι διαφορες αρχιζουν και ενοχλουν μετα απο καποιο καιρο και αν εισαι μεσα σε γαμο σκουρα τα πραγματα..

Κοίταξε, όταν κάνεις κάπου λάθος, το να το παραδέχεσαι δεν "το σώζει". Ξέρεις ότι η στάση σου δεν είναι σωστή, άλλαξέ την λοιπόν! Εκτός αν, κατά βάθος, δεν το πιστεύεις αυτό που λες...

289Σημαντικό! . Τετ Οκτ 24, 2012 1:08 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
LitsaM έγραψε:
KRISTI 1 έγραψε:βασικα κ γω συμμφωνω σε καποιο βαθμο με τον αντωνη.οι μοντερνισμοι γενικοτερα καταστρεφουν πολυτιμες αξιες.απο την αλλη η κοινωνια εξελισσεται κ οσο και αν θεωρουμαι ανοιχτομυαλη κτλ αν πχ. η κορη μου ερωτευοταν αλβανο<η απο οπουδηποτε αλλου> θα στεναχωριομουν.οπως και να το κανουμε ο καθε λαος εχει την δικιη του νοοτροπια<ειμαστε αλλιως μεγαλωμενοι> και οι διαφορες αρχιζουν και ενοχλουν μετα απο καποιο καιρο και αν εισαι μεσα σε γαμο σκουρα τα πραγματα..


Κοίταξε, όταν κάνεις κάπου λάθος, το να το παραδέχεσαι δεν "το σώζει". Ξέρεις ότι η στάση σου δεν είναι σωστή, άλλαξέ την λοιπόν! Εκτός αν, κατά βάθος, δεν το πιστεύεις αυτό που λες...
αυτο που ειπα ειναι οτι προσπαθω να το δω και απο τις 2 πλευρες.δεν υπαρχει λαθος και σωστο.ειναι απλα η αποψη μου.δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι μου λες να την αλλαξω!

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
"οσο και αν θεωρουμαι ανοιχτομυαλη κτλ αν πχ. η κορη μου ερωτευοταν αλβανο<η απο οπουδηποτε αλλου> θα στεναχωριομουν"
το πήρα ως παραδοχή λάθους, ότι "άλλο πιστεύω και άλλο εφαρμόζω". Προφανώς δεν το εννοούσες έτσι...
Δεν βλέπω πάντως πώς εδώ δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Ή πιστεύεις ότι έτσι είναι και το εφαρμόζεις (όπως ο Αντώνης) ή βλέπεις ότι η θεωρία απέχει από την πράξη και διορθώνεις ένα από τα δύο

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και γω πιστευω πως θα στεναχωριομουν εαν η κορη μου ερωτευοταν αλβανο και θα στεναχωριομουν διοτι αυτο θα σχολιαζοταν ασχημα απο τον κοινωνικο περιγυρο και οχι για αλλο λογο...θα στεναχωριομουν περισσοτερο εαν ερωτευοταν καποιον που δεν θα την εκανε ευτυχισμενη...εαν το παιδι μου το εβλεπα ευτυχισμενο και χαρουμενο τοτε θα ειμουν καιγω...κυριε αντωνη θα ειχατε την ιδια αποψη και για εναν σουηδο,γερμανο,γαλλο;;;; αναφερατε πριν οτι σκεφτεστε να μεταναστευσετε για οικονομικους λογους...να ευχεστε να μην υπαρχουν στην γειτονια σας ανθρωποι που σκεφτονται σαν εσας...νομιζω πως μιλατε ιδιαιτερα επιθετικα και με πολυ μισος...ας ξεχωρησουμε τους ανθρωπους πρωτα απο ολα σε καλους και κακους και μετα οτιδηποτε αλλο....παντου υπαρχουν και καλοι και κακοι,ισως εδω να μας ηρθαν περισσοτεροι κακοι ή ισως αυτο να θελουν να πιστευουμε τα ΜΜΕ,δεν το γνωριζω!!!αλλα θα ταν πιο ανθρωπινο να μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι...

ζητω συγνωμη απο την ελενιτσα που ειμαι εκτος θεματος!!!

292Σημαντικό! . Τετ Οκτ 24, 2012 1:56 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
LitsaM έγραψε:"οσο και αν θεωρουμαι ανοιχτομυαλη κτλ αν πχ. η κορη μου ερωτευοταν αλβανο<η απο οπουδηποτε αλλου> θα στεναχωριομουν"
το πήρα ως παραδοχή λάθους, ότι "άλλο πιστεύω και άλλο εφαρμόζω". Προφανώς δεν το εννοούσες έτσι...
Δεν βλέπω πάντως πώς εδώ δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Ή πιστεύεις ότι έτσι είναι και το εφαρμόζεις (όπως ο Αντώνης) ή βλέπεις ότι η θεωρία απέχει από την πράξη και διορθώνεις ένα από τα δύο
ειπα οτι προσπαθω να το δω και απο τις 2 πλευρες και οτι απλως θα στεναχωριομουν.οχι οτι θα αποτρεπα την κορη μου απο εναν τετοιο γαμο.οποτε γιατι ειμαι λαθος?

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αντώνη να σας ζήσει ο μικρός και με το καλό τα δίδυμα!!!

Ελενίτσα, όσων αφορά τις αδιαθεσίες,αν έχεις θα ξεκινήσουν περίπου μια βδομάδα από την καθυστέρηση,ήπια στην αρχή και όσο περνάνε οι μέρες πιο έντονα. Αυτό τουλάχιστον συνέβη σε εμένα. Ευτυχώς τα πέρασα ελαφρά με λίγη δυσπεψία από το απόγευμα και μετά, αραιά και που ανακατοσούρες χωρίς όμως να κάνω εμετό, κόπωση που και που και πολύυυυυυ υπνηλία!!! Τώρα είμαι στον 4ο και σιγά σιγά έχουν αρχίσει να υποχωρούν. Όσον αφορά την κληρονομικότητα που είπε μια κοπέλα παραπάνω,δε νομίζω να ισχύει γιατί κάθε γυναίκα είναι διαφορετική,όπως και κάθε εγκυμοσύνη, ακόμα και στην ίδια γυναίκα. Η μητέρα μου είχε και σε μένα,αλλά και στον αδερφό μου πολύ έντονα συμπτώματα,την ενοχλούσαν τα πάντα,πάθαινε αφυδάτωση από τους πολλούς εμετούς, στο πρώτο τρίμηνο,αλλά και προς το τέλος των εγκυμοσύνων της. Μη σε αγχώνει αυτό, θα το αντιμετωπίσεις,όπως όλες μας!!!
Όσων αφορά τη διατροφή, αυτό που μου είπε ο γιατρός είναι να τρώω ισορροπημένα, όχι για δύο, απλά η διατροφή μου να είναι σωστή. Να αποφεύγω τη ζάχαρη,το αλάτι,να τρώω γλυκά,αλλά με μέτρο και επίσης να τρώω προιόντα ολικής άλεσης( ψωμί,καστανό ρύζι και μακαρόνια). Να είσαι προσεκτική με τις σαλάτες,να τις πλένεις καλά και να αποφεύγεις να τις τρώς έξω. Επίσης να αποφεύγεις τα μαλακά τυριά,τύπου ροκφόρ και όσα είναι αγνώστου προελεύσεως. Για φάρμακα ίσως είναι νωρίς ακόμα. Εμένα μου έδωσε φυλλικό οξύ από την αρχή, σίδηρο και ασβέστιο στη 10η βδομάδα και τώρα που θα ξαναπάω υποθέτω θα μου δώσει και μαγνήσιο. Είναι στην κρίση του κάθε γιατρού πιστεύω,αλλά έχει να κάνει και με τι ανάγκες έχει η κάθε γυναίκα.

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
souzan έγραψε:privatε κοριτσι μου θυμαμαι που τα λεγαμε στο θεμα σου πολυ χαρηκα που εμαθα τα νεα σου με το καλο να κρατησεις τον μπεμπακο σου στην αγκαλια σου,η μαμα σου παντως ακαθεκτη δεν σου μιλαει ακομα ε?
Ευχαριστώ πολύ souzan!! Δε μιλάει δε λαλαει,τίποτα!!! Ολα ο πατέρας μου... Πάλι καλα που έχει δώσει κ κάποια πράγματα που είχε πάρει σε μένα και την αδερφή κ καλα σαν προίκα!! Η αλήθεια ειναι ότι αν δεν ήταν ο μπαμπάς... άσ'τα!!!

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσάκι μου μην χαλάς τη ζαχαρένια σου!Γράψτην κ εσύ!Εχεις τον μπαμπά σου ,φίλους και πάνω απόλα το μωράκι σου!Θα της περάσει κ αν όχι...κακό δικό της κάνει ,όχι δικό σου.Κάνε την ζωή σου κουκλίτσα μου!!!!!
εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 654316 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 654316 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 654316
εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 417472 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 417472 εμεινα εγκυος και δεν ξερω τι να κανω - Σελίδα 12 417472

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
LITSA DEN UPARXEI LOGOS NA TO XANAKOITAXW TO DIAVASA KAI APANTHSA KAI OTAN EIPA OTI EXEI DIKIO O ANTWNHS EXEI MH NLEME XAZOMARES TWRA...ETSI GIA NA LEME..KAI KRISTI 1 KAI H ASTRELITA EXOUNE DIKIO..KAI EGW 22 XRONWN KOPELA H ANTILIPSH PERH MODERNIAS EXEI PAREI THN KATW VOLTA...AN MOU ELEGE O GIOS MOU H H KORH MOU AURIO MEUTHAURIO OTI EINAI KURIOS ME ALVANO ALVANIDA KAI OPOIADHPOTE ALLH FILH NA TO PW ETSI...THA ANTISROUSA ASXHMA...!EIPAME MH TA EISOPEDOSOUME OLA!TELOS PANTON KAI EPISEIS EIPA OTOI DEN EINAI WRAIO TWRA NA "KRINOUME "KATI POU OUSIASTIKA AFORA KATI ALLO!APOPSEIS LEME O ENAS ME TON ALLON KAI DEN XREIAZETAI NA PROSPATHOUME NA TIS ALLAXOUME...PESTE ME RATSISTRIA..AN THELETE ALLA NA SAS PW KATI???OTAN PRIN DUO XRONIA MOU STREPSANE MAXAIRI STO LAIMO..KAI PROSPATHISAN NA ME KLEPSOUN KAI MILAGAN ALVANIKA...DEN HMOUN ALLA EGINA!!!!!!!!!!

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
απλα ευακι φαινεται καπως περιεργο να δινεις δικιο και μαλιστα τεραστιο σε καποιον που εκφραζεται με τον τροπο αυτο...οκ!!!πολλοι οι αλβανοι,οι πακιστανοι και οι εγω δεν ξερω τι,αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα...υπαρχουν πολλοι απο αυτους που ηρθαν εδω με τις οικογενειες τους για λογους επιβιωσης,δεν ειναι ολοι εγκληματιες...οπως και πολλοι ελληνες φυγαν και φευγουν για τον ιδιο λογο...ειπαμε ας ειμαστε πρωτα ανθρωποι και μετα ελληνες...το ενα προυποθετει το αλλο...εκφρασεις οπως χοντροκωλες αλλα και αλλα πολλα δεν νομιζω πως αρμοζουν στην θεματολογια του φορουμ!!!

298Σημαντικό! Παναντώνης Τετ Οκτ 24, 2012 9:30 am

Panantonis

Panantonis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Επέστρεψα και άλλαξα και όνομα γιατί οι καλοθελητές - χαφιέδες που δεν τους άρεσαν αυτά που έλεγα με κάρφωσαν.
Δεν πειράζει θα μιλάω με ανθρώπους που καταλαβαίνουν τι λέω και όχι με αυτές που είναι "αλλού".

299Σημαντικό! Hello ,this is Antonis Τετ Οκτ 24, 2012 10:00 am

Panantonis

Panantonis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Eva - Evaki δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου τσέκαρε το μαιλ σου στο είμαι μαμα.

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
"ΟΤΑΝ ΓΑ......ΟΥΝ ΒΡΕ ΒΟΥΡΛΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ....ΤΩΡΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ" ; τι εκφρασεις ειναι αυτες απο εναν μεγαλο ανθρωπο κ μαλιστα πατερα??Αν δηλ αυριο μεθαυριο συμβει κατι παρομοιο στο παιδι σ αυτο θα γυρισεις να του πεις?Μην κρινεις για να μην κριθεις.Κανενας μας δεν εχει το αλαθητο κ για αυτο ειμαστε ανθρωποι.Γενικα διακρινω μια κακια στα λεγομενα σ(στο δικο μ θεμα ανεφερες τον χαρακτηρισμο χωντροκωλες αλβανιδες εδω αναφερεις ελληνιδες βουρλα κτλ)Εσυ δηλ νομιζεις οτι εισαι καλυτερος η οτι δεν εχεις κανει λαθη στη ζωη σ??Επειδη διαβασα οτι προκειται κιολας να μετακομισεις στο εξωτερικο ευχομαι κ σε σενα να μη σ κολλησουν κανενα αγαπησιαρικο ταμπελακι!Κ η γνωμη μ ειναι πως οι κοινωνιες χρειαζονται ανοιχτομυαλους ανθρωπους με ικανοτητες και αξιες για να πανε μπροστα.Αν εσυ φερεσαι εδω στη χωρα σ,στο εξωτερικο θα γινεις αντιπαθης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις