Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
577 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 577 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι η νονα τα παιρναι αυτα κ καλο θα ταν να το σκεφτομαστε κ αυτο..εγω στου σπυρου δεν τους ειπα τιποτα οτι ηθελαν πηραν κ ετσι κανενας δεν ηρθε σε δυσκολη θεση!!!κ ηταν ολα πολυ ομορφα...

ευα μια χαρα λοιπον ειναι ο βεγγελης σ!!κ εκει που θα χρειαστει να μιλησεις κ βεβαια να το κανεις...εμενα με την αντιρρηση κ το να αντιμιλησει ειναι παντα στο στομα αλλλα μετα τα σκεφτεται κ διορθωνει την κατασταση...

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bebekaki ωραιο το λογοπαιχνιο!!

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες κι εσεις να χαιρεστε τα μπεμπουλινια σας!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 417472

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μ'επιασαν σημερα οι μαυρες μου...
αντε πειτε καμια κουβεντα!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Καλέ πού πήγατε? Μόλις μπήκα. Τρέχω από το πρωί. Το καλο είναι ότι ήρθε η φίλη μου που είναι αισθητικός και έκανα αποτρίχωση οπότε πάω για Παπ την Πέμπτη χωρίς καθηστέριση. Έχω βάλι σίδερο να ζεσταίνεται. Σας διαβάζω και τα λέμε το βράδυ.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τραγουδησα χτες, αν και ψυχολογια μηδεν γιατι ολο το σκ μαλωνα αυπνη με τον τασο. Τωρα λιγο ηρεμησαν τα πραγματα, αλλα.......

Ο μπεμπης πολλες φορες εκει που θηλαζει,αφηνει το στηθος και πιπιλαει τα χερια του,η παιδιατρος ειπε οτι ξεκινησαν τα ουλα και να δινω ντεπον αν δεν αντεχει...μουντιζαλ οχι ακομα... Επίσης να σας πω ότι πλέον τον βάζω και κάθεται , στηριζόμενος βέβαια, άλλα δε θέλει με τίποτα ξαπλωμένος...πλέον τον ρεύω και καθιστό δλδ...

Μαχη μου να σας ζησει το αγορακι σας κι οσο για τα παρατράγουδα κι εγώ πιστεύω ότι είναι στο πρόγραμμα...απλά γιατί δεν μπορείς να τους ευχαριστήσεις όλους όσο κι αν προσπαθήσεις...

Αυτά τα ολίγα τα νέα μου...σας διάβασα άλλα είμαι (ακόμα ) τόσο άυπνη που δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα...χτες κοιμηθήκαμε στην πεθερά κι εγώ από την υπερένταση κάθε μία ώρα ξυπνούσα...τώρα δεν βλέπω μπροστά μου άλλα κάνω υπομονή μπας και καταφέρω βαθιά τη νύχτα και ξεκουραστώ...Σας φιλώ γλυκά, μου λείψατε...

ΥΓ.Το λάιβ όντως ήταν γαμάτο άλλα έχυσα τόνους ιδρώτα από το άγχος μου...

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπραβο Χρυσα μου,μπραβο! να πας εκει να ξεδινεις! (κ να ανεβασεις βιντεο στο youtube να σε δω).ευχομαι σημερα να κοιμηθεις!

Ματινακι εγω αυριο θα χω σιδερο. αποτριχωση κερι; το σκεφτομαι κι εγω που εχω φιλη αισθητικο κ με παρακαλαει αλλα φοβαμαι.

Ευακι μου!γιατι;εγινε κατι; απορια: τη βαση κινητου μπορω να τη κανω κ με μπουκαλι απο σαμπουαν γιατι δεν εχω τετοιες συσκευασιες που χρησιμοποιησες εσυ;

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας!!!!!!ηρθα!!!!!τι κανετε??????????????εχω να διαβασω πολλα!!!!!!
Μαχη να σου ζησει το αντρακι σου!!!!!!!
τελειες οι μπομπονιερες!!!!!!!!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 50580 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 50580

φιλια σε ολες!!!!!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bebek6 έγραψε:Μπραβο Χρυσα μου,μπραβο! να πας εκει να ξεδινεις! (κ να ανεβασεις βιντεο στο youtube να σε δω).ευχομαι σημερα να κοιμηθεις!

Ματινακι εγω αυριο θα χω σιδερο. αποτριχωση κερι; το σκεφτομαι κι εγω που εχω φιλη αισθητικο κ με παρακαλαει αλλα φοβαμαι.

Ευακι μου!γιατι;εγινε κατι; απορια: τη βαση κινητου μπορω να τη κανω κ με μπουκαλι απο σαμπουαν γιατι δεν εχω τετοιες συσκευασιες που χρησιμοποιησες εσυ;

δε ξερω τι μ'επιασε...μου περασε ηδη...νομιζω δλδ...θα δειξει!
την θηκη την εκανα με τελειωμενο αφρολουτρο.τις 2 ασπρες που εβαλα τα πορτοκαλι λουλουδακια απο προδερμ των παιδιων και την ημιδιαφανη που την εκανα με χαρτοπετσετα γουινι απο δικο μου αφρολουτρο τζονσον νομιζω...τωρα θα περιμενω καμποσο καιρο να ξανακανω γιατι ανοιξαμε και νουρια αφρολουτρα και πηραμε απο τα μεγαλα αυτη τη φορα!χαχαχαχαχα

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααααααααα δε σας ειπα τι επαθα προχθες το βραδυ!!!!!!!ξυπναει κλαψουριζοντας η ελενη και σκουνταω τον βαγγελη
να παει να την βαλει για κατουρημα(ειναι το συνθηματικο μας αμα κλαιει
κατουριεται!!!) τον σκουνταω λοιπον και του λεω πηγαινε λιγο στη μικρη
γιατι θηλαζω και μου λεει προσεχε γιατι το μωρο σχεδον το πλακωσες με το
μαξιλαρι!πεταγομαι πανω,τον πιανουν κατι γελια,το μωρο στο κρεβατι του
κι εγω στον υπνο μου εβλεπα οτι θηλαζα!!!!!!!!
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
το χαζοοοοοοοοο!!!!!!!!!!

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lia30 έγραψε:
Μίλησα με την αδερφή μου, είμαι πολύ στεναχωρημένη. Γέννησε πριν μια βδομάδα, τις 2 πρώτες μέρες έδινε μπουκάλι στο νοσοκομείο, ήταν εξαντλημένη από την καισαρική, και μετά άρχισε να τη θηλάζει. Η μικρή γεννήθηκε 3550 και είναι πολύ φαγανή. είναι τώρα 3 μέρες στο σπίτι, όλη τη μέρα κλαίει, πεινάει συνέχεια, την έχει όλη μέρα στο στήθος και δεν κοιμάται καθόλου, Χτες κοιμήθηκε μόνο 1 ώρα συνολικά όλο το 24ωρο. Η αδερφή μου έχει εξανληθεί, δεν προλαβαίνει ούτε τουαλέτα να πάει και σκέφτεται να της δίνει ο άντρας της ένα μπουκάλι για να κοιμάται λίγο. Προσπαθώ να την πείσω να μην το κάνει, αλλά έχει εξανληθεί. Το παιδί όταν κλαίει, δε σημαίνει ότι πεινάει. Αυτό νόμιζα και γω και την είχα όλη την ώρα στο στήθος στις αρχές.. τι να πω, μακάρι να στρώσει λίγο η μικρούλα να κοιμάται λίγο, γιατί θέλει η αδερφούλα μου να τη θηλάσει, αλλά έχει αρχίσει να χάνει τις δυνάμεις της..

Λια να το έχει το μωρό όσο μπορεί στο στήθος αλλά πες της αρχίσει να θηλάσει οπωσδήποτε ξαπλωτά για να κοιμάται ενώ θηλάζει, έτσι σώθηκα και εγώ αλλιώς θα τα είχα παρατήσει. Άμα κοιμάσαι όλα τα αντέχεις. Ας κάνει λίγο υπομονή να μη δώσει ξένο για σαράντα μέρες, πες της πως σε λίγο θα είναι όλα πολύ καλύτερα. Έχει βοήθεια με τις δουλειές, μαγείρεμα κλπ;

markella01 έγραψε:
Ο μπεμπης πολλες φορες εκει που θηλαζει,αφηνει το στηθος και πιπιλαει τα χερια του,η παιδιατρος ειπε οτι ξεκινησαν τα ουλα και να δινω ντεπον αν δεν αντεχει...μουντιζαλ οχι ακομα...

ΥΓ.Το λάιβ όντως ήταν γαμάτο άλλα έχυσα τόνους ιδρώτα από το άγχος μου...

Χρύσα μακάρι να μπορέσουμε να σε καμαρώσουμε live κάποια στιγμή, πολύ σε χαίρομαι.. και μένα το κάνει αυτό με τις μπουνίτσες και μπορεί να έχει μόλις φάει, να μην θέλει στήθος και βάζει ότι βρεί στο στόμα της..

Ευάκι έγραψε:ααααααααα δε σας ειπα τι επαθα προχθες το βραδυ!!!!!!!ξυπναει κλαψουριζοντας η ελενη και σκουνταω τον βαγγελη να παει να την βαλει για κατουρημα(ειναι το συνθηματικο μας αμα κλαιει κατουριεται!!!) τον σκουνταω λοιπον και του λεω πηγαινε λιγο στη μικρη
γιατι θηλαζω και μου λεει προσεχε γιατι το μωρο σχεδον το πλακωσες με το μαξιλαρι!πεταγομαι πανω,τον πιανουν κατι γελια,το μωρο στο κρεβατι του κι εγω στον υπνο μου εβλεπα οτι θηλαζα!!!!!!!!
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
το χαζοοοοοοοοο!!!!!!!!!!

Έυα τι έπαθες κορίτσι μου .. αστείο μεν αλλά σε κοψοχολιασε για λίγο. Φοβερό πάντως το μυαλό σου είναι συνέχεια σε κατάσταση μητρότητας ακόμη και στον ύπνο, να μην δικαιούσαι να δείς κανένα πιο πικάντικό όνειρο βρε παιδί μου .. Razz

Εγώ κορίτσια δεν είμαι πολύ στα καλά μου, έχω όλη μέρα πονοκέφαλο και το βράδυ με πιάνει ρίγος, δεν ανεβάζω πυρετό, είναι που δεν κοιμάμαι καλά με την μικρή τόσο ανήσυχη και πειναλέα.. Δεν κοιμήθηκε πρώτη φορά το μεσημέρι σήμερα και ελπίζω να κοιμηθεί περισσότερο το βράδυ, πάω και εγώ να ξαπλώσω για τρείς μέρες τώρα το πρώτο ξύπνημα είναι στις 1 το βράδυ.. τα λέμε αργότερα.

ΥΓ. Μάχη να σου ζήσει ο Λεωνίδας, έτσι λένε τον πατέρα μου αλλά μάλλον δύσκολο να κάνω 2 γιούς να ακούσει το όνομα του..

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαλωσα μ την κολλητη μ,θεωρει οτι τηνπαραμελω αφοτου εμεινα εγκυος κ γεννησα-μπορει να ειναικετσι αλλα αληθεια δε μου μενει κουραγιο-εννοειται δεν ειναι μαμα τι να της πω για να καταλαβει??

βεβεκμου γλυκα τοφορεματακι!

μαχη μου συμβαινουν οι παρεξηγησεις να τους δωσεις ενα καλο ξυδι!

χρυσααα τα σπας χαρα στ κουραγιο σου που τραγουδας!!!

ευακι ολες μας πιανουν τα ψυχολογικα!!!
ελενακιπως περασατε?

λια μου ξαπλωτος θηλασμος σωτηριος!!!πεςτην αδερφουλα σου ομορφα να κανειο υπονονη!!κ ανεχει βοηθεια να παρατησει τις δουλειες!αν δωσει συμπληρωμα θα παιδευτει πολυ να τ κοψει!

σας φιλω ολες ειμαι στεναχωρημενη Sad

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια!!!!!τι κανετε?
εμεις γυρισαμε χθες ψιλοαρπαχτικαμε με τον κωστα τελος παντων.......
στην πεθερα κατσαμε καποιες ωρες αλλα κ αυτες ηταν αρκετες!!!!! ενω αυτη ειπε μην ερχεστε μετα παρακαλουσε να μεινουμε το βραδυ μαλωσαν με τον κωστα.
στο σπιτι ολα τα εγγονια φωτο μια της μικρης κρυμενη κ το μωρο πουθενα!!!!! οδηγειες φυσικα για το μωρο.γκρινιαζε καποια στιγμη ο μπεμπης κ λεει ταιστον λεω δεν ειναι ωρα κ μου λεει δωσε νερο.
νερο λεω ξεκιναει με τις κρεμες κ λεει το καλο αν θυλαζες δεν θα χρειαζοταν τωρα που δινεις ξενο χρειαζετε νερο.... πρωτη φορα το ακουσα αυτο. φυσικα το κλασικο οτι εχω αδυνατη την αναστασια οτι ειναι πολυ ασπρη μηπως εχει τιποτα οτι εχει λιγα μαλλια κ αλλες τετοιες μαλ@@@@ιες!!!! μας ειπε κ να μη καλεσουμε στα βαφτιια πολλους κ της λεω φυσικα απο εδω δεν θα καλεσω κανεναν γιατι κανενας δεν μου ευχηθικε κ αρχισε κλασικα ε πως ντροπη το εναντροπη το αλλο.αυτα γενικες γραμμες.....

Μαχη εγω δεν ηρθα γιατι ο λαιμος μου ηταν κ ειναι ακομα χαλια!!!! ηρθε αντιπροσωπος η αναστασια η οποια ξετρελαθικε με τα γλιφιτζουρια σοκολατες κτλ κτλ.κ μου λεει τετοια να κανουμε στο μπεμπη.παρα πολυ ωραια ηταν!!!!
οσο για της παρεξηγησεις ενα μπουκαλι ξυδι κ απο το φθηνο δεν αξιζει να ξοδευεσε για τετοι ατομα!!!!!χαχαχαχαχα

παλι πολλα ειπα φιλια σε ολες!!!!

elbono θα ερθει η ωρα που θα καταλαβει η φιλη σου κ θα πει ειχες δικαιο τελικα!!!!!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κορες!
δεν κοιμηθηκα καθολου καλα... δεν ειχα χωνεψει; ποναγε η πλατη μου,σα να χα πυρετο..
ξυπνησε..τρεχω..
τα λεμε μετα, φιλια

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalhmeraaaaaaaaaaaaaaaaμαχη μου γραψτους μεχρι εκει που δεν παει ηθελαν επιτηδες να ε συγχησουν στα βαφτησια.
ελενη μου και εγω της δινω νερακι και τσαγακι.νερακι αρχησα μετα απο 2 μηνες λιγο λιγο.
βεβεκ ομορφο το φορεματακι.
ευακι τι ηταν αυτο κοπελα μ ακομα δεν ξυπνησα μ εκανες κ γελασα.
οσο για τα βαφτηστικα η γνωμη μου ειναιοτι ο νονος/α περνει αυτ που θελει απο μονος του αλωστε αυτοσ πληρωνει οποτε δεν μ πεφτει λογος ν διαλεξω τπτ.
στον γιωργο αν και τυχαια μ πηραν δεν τ ηξερα εγω αλλα δεν διαλεξα τπτ μονο ειδα αλλα ηταν πανεμορφα . και σκεφτομαι 17 τ μηνα που εχει ταγενελια του να του το βαλω μπασ και μας χωραει ν τ ευχαιριστηθει το πουλακι μ

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?
μαρακι ολα καλα?εμεις σημερα εχουμε εδω απεργια αρα δεν παω για τις δουλειες π θελω...

χρθσα...μπραβο σ κ να συνεχισεις ετσι,πιστευω σ κανει καλο π μεσα απο το τραγουδι θα ηρεμεις ετσι?

ελενη καλως ηρθατε στην βαση σας κ ασε την πεθερα να λεει!!!εμενα ευτυχως δεν ξερει καθολου απο μωρα κ καθε φορα με ρωταει δεν απαιτει...

ευα τι ηταν αυτο?χα χα!!σε φανταζομαι...πλακιτσα ο βαγγελης ακομα δεν ειχε ανοιξει το ματι σ?

ελμπονο μ τι να σ πω βρε αγαπη..αποτι εχω καταλαβει τα συνδιαζεις ολα κ προλοβαινεις κ με το μωρο...δεν βγαινετε για καφε?τι παραπονο εχει?απλα τωρα εισαι μανουλα κ θα σαι με το μωρακι σ μαζι...κ αφου δεν θελεις ακομα ναταφησεις για να βγεις μονη σ πρεπει να το σεβαστει...πιστευω οτι ειναι μια μικρη παρεξηγηση...

βιβη πως ειναι η κορη σ?κ εμενα το εκανε αυτο,εκει π ετρωγε να σταματαει κ να βαζει τα χερια της μεσα...τωρα θηλαζει κ καμια φορα βαζει κ τον αντιχειρα μεσα ή τον δειχτη!!!

αυτες τις μερες βγαζει κ βαζει μονη της την πιπιλα της κ αν καμια φορα δεν βρει κεντρο νετριαζει!!!κοριτσια το ξαναπε το 'μαμα'!!!αχ!!!
ο σπυρος μ ψιλοβηχει κ το βραδυ ή αυριο θα παμε για εξεταση κ αν ειναι οκ θα τ κανω το αντιγριπικο κ ημπεμπα τ εμβολια της..

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!
Ευάκι και γω έχω ξυπνήσει άπειρε φορές στον ύπνο μου, κάθε μέρα σχεδόν, γιατί βλέπω ότι θηλάζω το μωρό και το πλακώνω!! Και τρομάζω, κοιτάω ότι είναι στην κουνια της και ξανακοιμάμαι!!
Ρε κορίτσια, αυτό με τον ξαπλωτό θηλασμό, το θεωρώ λίγο επικίνδυνο μην πλακώσεις το μωρό στην πραγματικότητα! Το είχα δοκιμάσει και γω στην αρχή που ήμουν κομμάτια, και φοβήθηκα πολύ μην με πάρει ο ύπνος και την πλακώσω και πλέον το κάνω μόνο για αλλαγή, όταν είμαι ξεκούραστη. Χτες πήγε στην παιδίατρο η αδερφή μου, είχε χάσει βάρος η μικρή της και φυσικά της είπε να δίνει συμπλήρωμα σε κάθε γεύμα! αναμενόμενο. Ευτυχώς δεν θα δίνει, έβγαλε με το θήλαστρο 60 μλ να της δώσει ο άντρας της τη νύχτα για να κοιμηθεί λίγο και να πάρει δυνάμεις, και είπε ότι δεν θα τα παρατήσει! Μακάρι, προσπαθώ και γω να την τονώσω. Εγώ είχα αλλάξει παιδίατρο όταν μου είπε για συμπλήρωμα και πήγα σε μια που με ενθάρυνε πάρα πολύ. Της είπα να πάει για να την τονώσει, αλλά είναι λίγο ακριβούλα και δεν θέλει. Ατιμη κρίση..
Η δικιά μου κορίτσια χτες με κούφανε εντελώς..!! Κοιμόταν αρκετά κατά τη διάρκεια της ημέρας, και κατά τις 7 το απόγευμα κοιμάται. Το κάνει καμιά φορά, για κανά μισάωρο και μετά το πάει σερί μέχρι τις 10 με 11 περίπου που κοιμάται για βράδυ. Πάει 9 η ώρα, τίποτα, δεν είχε ξυπνήσει. Την πήρα αγκαλίτσα να δω τις προθέσεις της.. Τίποτα! Την βάζω στο στήθος, τρώει σαν κυρία με τα μάτια κλειστά και συνεχίζει ανενόχλητη! Με έπιασε πανικός! Λέω, πάει, 4 θα μου ξυπνήσει! Πάω και γω να ξαπλωσω κατά τις 10, για να είμαι έτοιμη δια παν ενδεχόμενο! Δε με έπαιρνε με τίποτα ύπνος, από το άγχος μου ότι έπρεπε να κοιμηθώ! Κατά τις 3, το στήθος τούμπανο, τη σηκώνω να φάει, τρώει και συνεχίζει να κοιμάται!! Και ξύπνησε στις 6.30!! Εφαγε, έκατσε ξύπνια 1μιση ώρα και ξανακοιμήθηκε!! Και ρε γαμώτο εγώ δεν κοιμήθηκα καλά από το αγχος μου ότι θα μου ξυπνήσει μες τη νύχτα και δεν θα ξανακοιμηθεί!!!! Σας μπερδεψα;; Λέτε να είναι η υγρασία που της έχει φέρει υπνηλία;;
Μπεμπέκ πολύ όμορφο το φουστανάκι! μια γλύκα!
Χρύσα καλή αρχή με τα live, σε ζηλεύω ( με την καλή έννοια)
Εφτιαξα και ένα σιμιγδαλένιο χαλβά, πολύ καλό!! Το γυμναστήριο με μάρανε!! Όλη μέρα τρώμε! Παρασέρνω και τον άντρα μου! Αλλά αυτός έχει και μπόι και μοιράζεται κάπως! Εγώ σε λίγο θα κάνω όσο ύψος τόσο πλάτος!! χαχα! Εχω και γαμοβάφτιση παναθεμά με!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κουκλες!!!τι κανετε?εγω τα εχω παρει με τον αντρα μου γιατι εγραψε ενα κινουμενο σχεδιο και το εβαλε στα παιδια πριν το δουμε-ελεγξουμε με αποτελεσμα να εχουν χεστει πανω τους τα μεγαλα και να την βγαζουν ολη νυχτα στο κρεβατι μου... Twisted Evil
ευτυχως η μικρη ενω ξυπνησε οταν πηγαινα σχολειο την ελενη τωρα θηλασε και ξανακοιμηθηκε!
ελενη πολυ καλα της ειπες της πεθερας σου!κι εγω ετσι θα κανω με οσους δε μου ευχηθηκαν! Twisted Evil συμπελιλαμβανομενης και της πεθερας!

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα!!!

σας ευχαριστω για τις ευχες!!

Ελενη ευτυχως η αναστασια προλαβε κ πηρε, η Μαργαριτα τσακωνοταν με τους μπαρμπαδες γιατι ηθελαν να παρουν γλυφιτζουρια για τα εγγονια, να φανταστεις κανα2-3 παιδακια στο τελος δεν προλαβαν να παρουν τπτ κ πολυ στεναχωρεθηκα, δε σκεφτονται μερικοι, δηλαδη θα πρεπει να μετραω κ για ολο τους το σοι και να παραγγελνω, τι να πεις!!!

Δε θυμαμαι ποια εγραψε οτι φοβαται να θηλασει ξαπλα στο κρεβατι, εγω το εκανα κ σωθηκα, μη φοβασαι δεν το πλακωνεις το μωρο, εμεις ετσι κοιμομασταν, κι εγω ημουν εξαντλημενη γιατι δεν ειχα κανεναν στο σπιτι, οποτε μπορουσε ερχοταν η αδερφη μου κ κοιμομουν καμια ωριτσα κ την ελεγα αν πεινασει να του δωσει μπουκαλι γιατι δεν την παλευα, μετα ψιλοβολευτηκα με το μπουκαλι κ αρχισε το γαλα μου να κοβεται.
3 μηνες θηλασα, ελπιζω στο δευτερο παιδι να εχω βοηθεια, που δε το βλεπω, κ να θηλασω λιγο παραπανω!!!

Σημερα θα ρθει η νονα μας να κανει μπανιο τον μικρο κ θα τους τραπεζωσω κι ολας, εχω ενα σπιτι μπουρδελο να δω ποτε θα προλαβω, για την ωρα περιμενω να ξυπνησει να βαλω τουλαχιστον μια ηλεκτρικη!!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μιλησα με το Ματινακι κ μου ειπε να σας πω οτι δε μπορει να μπει γιατι τι λαπτοπ της παλι κανει νερα και οτι σημερα θα παει τον Γιαννακη αναπτυξιολογο κ θελει τη θετικη μας ενεργεια! ολα καλα να σας πανε Ματινακι μου!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 377361 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 377361 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 377361

για τον ξαπλωτο θηλασμο εγω ξεπερασα το φοβο,καθε βραδυ αυτο κανουμε. και το πρωι αν νυσταζω.

Ελενη καλως μας ηρθες πισω! παει περασε κι αυτο!

Ελενη-ελμπονο ποσο σε σκεφτομαι με τοσο τρεξιμο!! εγω δουλεια-σπιτι ειχα χωρις βοηθεια απο κανεναν κ πελαγωνα,οχι εσυ που εκτος απο αυτα εχεις μωρο παιδι κ ετοιμασιες. η φιλη σου δεν το καταλαβαινει αυτο; βαλτην κι αυτη να σε βοηθησει με τις ετοιμασιες,αν ειναι φιλη σου θα ενθουσιαστει κ δε θα νιωσει παραμελημενη.

παω να ετοιμαστω για φουρνο-φαρμακειο-μαρκετ κ επανερχομαι...

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαχη οταν λες να τον κανει μπανιο η νονα τι εννοεις;

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ματινα ολα καλα να πανε!!!!!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 377361 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 377361 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 377361 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 377361 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 33 377361

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλη επιτυχια λοιπον στο ματινακι μας!!!

κ εγω εχω βολευτει με τον ξαπλωτο θηλασμο...πρωι βραδυ ενδοιαμεσα την νυχτα...την παιρνω μαζι μ τρωει κοιμησμενη κ αν ξυπνησω την βαζω στην κουνια της αλλιως μαζι μ!!!

εμας εδω το εθημο ειναι ο νονος να μεταλαβει το παιδι 3 κυρικες κρατωντας κ την λαμπαδα κ την 3η φορα αφηνουμε το κερι μονο στην εκκλησια...το 1ο μπανιο τ μωρου μετα την βαφτιση το κανουμε αλλα τα μερα τα μαζευουμε κ τα ριχνουμε στην θαλασσα οπως κ τα ρουχα τα κανουμε ετσι...κ το μπεμπιλινο το 1ο μετα την βαφτιση του βαζουμε φωτια κ το καιμε...ετσι ειναι το εθυμο ετσι κανουμε...αν βαφτισω την μικρη καλοκαιρι φυσικα κ ολα αυτα θα τα κανω κατευθειαν στην θαλασσα..στου σπυρου ηταν χειμωνας κ τα πηγαμε με παγουρες κ ευτυχως ειναι διπλα μας η θαλασσα...αυτα!!

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ασχετο!!!!!τα τικερα μου τα βλεπετε????

το πλυντηριο το καθαρισαμε με σοδα κ ξυδι.την κουζινα????????????κανα κολπο???

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ματινακι καλη επιτυχια!ολα καλα να πανε!
ζετα τα περνατε απο 40 κυμματα?

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου, δε θα κάτσω, είμαι με τον μικρό στην αγκαλιά και λέω να τον ντύσω και να πάμε βόλτα μια και έχει ωραίο καιρό...Νυστάζωωωωωωωω!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις