Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
403 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 403 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamamatina έγραψε:Ρε φούστη μου. Μια φορά να θελήσω να πάω κι εγώ κάπου και να μην βρουν χίλιες δικαιολογίες όλοι. Εχθές έφυγε ο Γιώργος μεσημέρι στα ξαφνικά να πάει χωριό να φέρει λάδι γιατί ήρθε ένας και πήρε τρεις τενεκέδες και δεν έμεινε καθόλου εδώ. Τεσπα. Είχα να πάω σε ένα πάρτυ γενεθλίων μίας μανούλας που έχω γνωρίσει από το φόρουμ. Επειδή έχει γνωριστει και με την μάνα μου την είχε καλέσει και αυτήν. Λέει αμα είναι πάμε μαζί. Επειδή η Μαρία μου ήταν αδιάθετη και προχθες είχε κάνει και έναν εμετό λέω να μην την πάρω και κολλήσει και κανένα ξένο παιδάκι. Λέω πηγαίνετε εσείς και σας δίνω την Παρή μαζί. Μου λέει η μανα μου, δεν πειράζει για να έρθεις κι εσύ θα την αφήσουμε στην Ουρανία. Είναι η αδερφή μου 18 χρονών που την βάφτησε κιόλας την Μαρία πέρυσι. Η μικρή της έχει τρελή αδυναμία. Αφού δέχτηκε η Ουρανία όλα καλά. Εν τω μεταξεί είχαμε πει από εχθες το μεσημέρι ότι θα με πήγαινε εκείνη σήμερα στο Ζάππειο στον ταυτόχρονο πανελλαδικό θηλασμό. Θα έκανε βόλτα την Μαρία με το καρότσι και εγώ με το σλινγκ το μωρό. Η Παρή θα καθόταν με τον μπαμπά μου και τα εδέρφια μου. Λέω λοιπόν στον γυρισμό τί ώρα θα φύγουμε αύριο. Και μου τα μασάει. Κάτσε να δούμε πώς θα είματε αύριο και τέτοια. Λέω δεν έχω πρόβλημα να πάω και μόνη μου όπως πέρυσι. Και μου λέει για να πάς μόνη σου πρέπει να κρατάει κάποιος τα παιδιά σου. Ε λέω αφου δεν μπορείς εσύ να πω στην Ουρανία. Και μου λέει η Ουρανία δεν μπορεί όλη την ώρα, θα δούμε αύριο. Κλασικά λοιπόν το πρωί μου λέει ότι δεν μπορεί. Οπότε κι εγώ δεν πήγα. Και νευριάζω τόσο πολύ γιατί ενώ με βοηθάει πολύ με δουλειές, δεν μου κρατάει ποτέ παιδί για να πάω κάπου εγώ. Ή χορωδία ή να ψωνήσω ή αλλού. Εκτός αν είναι σοβαρός λόγος πχ γιατρός. Προτιμάει να με πάει εκείνη με το αμάξι παρά να μου κρτήσει παιδί.Με στηρίζει όσο κανείς σε σοβαρά ζητήματα αλλά αν είναι κάτι για να ξεσκάσω ποτέ. Καταλαβαίνω ότι έχει πάρα πολλές ευθύνες και με την θέια μου που είναι ανάπηρη και την έχει αναλάβει αλλά κι εγώ πνίγομαι ώρες ώρες. Και δεν μπορώ να το πω και στον άλλον γιατί θα μου αρχίσει οτί εδώ ήρθαμε επειδή εσύ θα είχες βοήθεια και πάμε στο χωριό και τέτοια. Μόνο εσάς έχω να μιλάω ανοιχτά. Δεν ξέρω. Είμαι να σκάσω. Mad

mamamatina και εγώ στην αρχή χαλιόμουν πολύ αφού αν κανόνιζα να παω καπου εστω και για μια ωρα να ξεσκάσω επρεπε να χιλιοπαρακαλεσω και στο τέλος δεν...ώσπου το πήρα αποφαση και τώρα πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου. Αν είναι να πάω καπου πάω με τα παιδια μου ή δεν παω καθόλου. Εμένα δυστυχώς η μαμά μου δεν ζει και η μονη βοήθεια που εχω ειναι απο την πεθερά μου που δεν της ζητάω γιατι ντρέπομαι. Αν ζούσαν οι γονείς μου το μόνο σιγουρο ειναι οτι δεν θα ντρεπόμουν καθόλου θα συζητάγαμε τα πάντα. Αλλιώς ομως η πεθερα. Για σενα το καλύτερο ειναι να τα πειτε με την μαμα σου και ειναι σιγουρο οτι θα σε καταλαβει.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλνυχτίζω μανούλες
Πηγαμε παιδοτοπο με ενα φιλικο ζευγαρι και την κόρη τους και παω να βαλω για υπνο τον Στάθη. Η μπέμπα κοιμάται.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!!!!!!!!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalhmeraaaaaaaaaaaaaaaaa
kalh ebdomada

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλη εβδομαδα!!
εχω κατι δουλειες εξω παλι.. θα αρχισω να ετοιμαζομαι κ αν πιασει βροχη ακυρο.εχει αρχισει να βαραινει κ η μικρη κ τωρα με ποναει κ η μεση που την εχω στο σλινκ κ αυτο το καροτσι ανοιξε κλεισε στο ταξι πολυ με αγχωνει. αρχισα γκρινια..

Λια κ εμενα ολο το δαχτυλο βαζει,πιπιλα δε θελει καθολου!! εκανε κι εμενα ρουκετες σε καποια φαση,τωρα εχει ηρεμησει.

Ματινακι πως εισαι; ουτε εγω εχω βοηθεια.. μια γειτονισα εχω που μπορει να την κρατησει αν της πω αλλα δε θελω να υποχρεωνομαι καθε τοσο κ μονο μια φορα την αφησα. εχω παρει κι εγω αποφαση οτι δεν εχω βοηθεια απο πουθενα γιατι κ εμενα ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα σας μανουλες
Ευακι χαχαχα εισαι καταπλικτικη μπραβο σου καλα του εκανες ετσι θα κανα και εγω μα τι στο καλο μαζι τους πια. Α ρε Χρυσα κουραγιο εχω βρεθει πολλες φορες στο ρολο της γκεσταπο και δεν μου αρεσει καθολου δεν θα αντεξεις πολυ να το ξερεις στο τελευταιο ειπα εγω αμα δεν βρω αντρα δεν ξαναπαντρευομαι αμα ειναι να τα κανω εγω να φωναζω να κανονιζω να πληρωνω να σε ελεγχω και να μαι μαμα οσο καλος και να σαι οριζοντιος τι να σε κανω αμα δεν ξερεις να σταθεις?
εμενα κανει κατι βλακειες τελευταια καταρχας οταν πινει γαλα κραταει την μπουκαλα αμα λαχει ομως βαζει ταυτοχρονα και τα δακτυλα στο στομα Very Happy τι να κανω μαζι του βαζει το χερι βγαζω το χερι πιανει και την πιπιλα αλλα θελει και το χερι προσπαθω να το σταματησω γιατι και εγω μικρη δεν επαιρνα πιπιλα και εβαζα το μεγαλο δακτυλο ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΑΘΑ στην αρχη αυτο που πε η ματινα συνεχεια μετα μονο αμα νυσταζα ομως το δαχτυλο απο το πολυ πιπιλισμα φουσκωσε τουμπανο γεμισε πυον και με περνανε παιδιατρο και μου εσπαζε τον πυο ΑΗΔΙΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΠΟΝΟΣ.
αλλο που κανει τις νυχτες ξυπνα απο τοτε που αλλαξε η ωρα δεν σηκωνετε αλλα κλαιει και βαζω πιπιλες ειναι κοιμησμενος και κλαιει το κανει καμια 10 φορες μες την νυχτα και τον ακους συνεχεια να γυριζει και να κανει τα χερεια πανω κατω πανω κατω Twisted Evil Twisted Evil μονο σημερα θα γυρεψε πιπιλα κατα τις 5 και ευτυχως κοιμηθηκα πινω τα shark σαν το νερο για να αντεχω .
τωρα πλεον πινουμε 180 μλ.
το αλλο οταν τον κρατας θελει να παταει και να στεκεται ορθιος και να κουνιεται σαν να πηδα επισης θελει να τον κρατας και να καθεται ισια δεν θελει να γερνει πισω νευριαζει
τα κανουν και τα δικα σας αυτα?
Μαχουλλα μου καλοφωτιστος ο Λεωνιδας σου να ειναι παντα καλα.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαχη καλοφωτιστος ο Λεωνιδας σου να ειναι παντα καλα.

αχ και εμενα μ τ κανει αυτο κ ειδικα οταν ειναι η ωρα για νανι αντιστεκετε τραβιετε δεν θελει μτπτ.βαζουμε κ πιπιλα κ αντιχειρα κ τ ευχαριστιετε φωναζει γελαει.απο χθες αρχησε εσι πως την εχω ξαπλωμενη ν σηκωνει τ ποδια κ ν τ πιανει κ μολιςτ κανει χερετε πολυ.κ εμεις λεω ν δοκιμασω 180 αλλα βλεπω οτι εριμαστε 150με 120 διοτι μ αφηνει μερικες φορες αλλα που θ παει θα δοκιμασω 180.

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα!!
Σας ευχαριστω κοριτσια!!!

ο μικρος με ταραξε ολη νυχτα, μαλλον δεν τον λαδωσε καλα η νονα μας...απο τις 12:30 μεσα στη γκρινια ερμη νυχτα περασα κοιμαμαι ορθια!!!!

θα τον ταισω φρουτοκρεμα κ μολις κοιμηθει θα μπω να σας πω τι εγινε χθες να μου πειτε τη γνωμη σας!!!

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μ,τι κανετε?

μαχη καλη μ να σας ζησει ο νεοφωτιστος!!!γερος κ καλοτυχος!!!Λεωνιδας!!!τι ωραιο ονομα!!!
εμεις ειμαστε καλα,βαλαμε κ αχλαδι στην κρεμα μας κ το τρωμε ολο αλλα δεν μας φτανει κ πινουμε κ γαλατακι..ο σπυρος ειναι εδω κ κοιμουνται κ τα 2...κ εχω κοιμηθηκα λιγο παραπανω..

το ξερω θα με πειτε τρελη αλλα η κορη μ ειπε μαμα!!!!την ειχε ο αντρας μ αγκαλια προχθες κ μουρμουριζε κ σε καποια φαση τακουω!!!κ της λεει ο νικος τι ειπες εκει?!!!μαμα!!!ενταξει ξερω οτι δεν ειναι αυτο αλλα τρελαθηκα μολις τακουσα!!!

μαρακι τι κανετε?

ευα ολα καλα?εγω αν του τ εκανα αυτο θα χα ιστοριες μετα...

χρυσα τι γινετε?δεν λεει να καταλαβει αυτα που του λες καθε φορα?

ματινακι κ εγω λεω να της μιλησεις!!!

ποπη,μαρθαλενα κ στα υπολοιπα κοριτσια Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 32 417472

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalhmeraaaa

μαχη καλοφωτιστος τομαναρακισου!
ματινακι μμανα σου ειναι μιλατης θα καταλαβει!!

κυριακη σουλεει μετα!η μικρη στανταρ περναει αλμα 17η εβδομαδα ψοφησα 2 μερες καθε 1,5 ωρα στ βυζι!κγκρινια!

ειχα κ ποσες επισκεψεις εφυγε κοαντρας μγια 1 εβδομαδα χαμος σας λεω,τωρα τρεχω ν προλαβω να διορθωσω γραπτα!!!!!!

περιμενω νεα απολεςσας!!!

σε ειπε μαμα θα τρελαθω!!!τελεια το νινι μας!τα πρωτα λογακια!!!

ευη μ τι καλα τον εκανες!!!κ εγω χθες ενδιαμεσα που ετοιμαζε βαλιτσα μπινελικωνα...γιανα δουμεοταν γυρισει!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η γκρινιαρα γυρισε!! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑΞΙ!!!!!!!!!!!
καθομουν με το παιδι αγκαλια κ περιμενα σαν τη χαζη για ταξι.. αφου ειδα κι αποειδα ηρθα κ κοιταξα στις απεργιες κ εχει 24ωρες επαναλλαμβανομενες λεει.. αϊ καλα..
εχω ενα δωρο που θελω να αλλαξω κ εναν απληρωτο λογαριασμο απτον προηγ μηνα που τωρα ερχεται ο επομενος αλλα ας ερθει δε μας νοιαζει κ να δω ποτε θα παω αν χαλασει ο καιρος Mad Mad Mad

τωρα εχω μια νυστα...

Ζετακι μου τι καλα!! σκεψου να αρχισουν να μιλανε!!! κ σκεψου οτι κανεις ετσι εσυ που το χεις 'ξαναδει το εργο'! εγω θα φοραω παμπερς μαζι με τη μικρη οταν μιλησει!!!!!!!!!!

Μαχη να μας πεις!!!!!!!

ουτε καφε δεν εφτιαξα απο τη βιασυνη μου να ετοιμαστουμε. ποια κερναει; Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 32 438696
εχθες ηταν εδω ο αντρας μ κ δεν καθησα στο λαπτοπ γι αυτο δεν συμμετειχα.

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ξεκινω...

Με την συνυφαδα μου ειχαμε απο παντα καλες σχεσεις, κι αυτη μαρτυρησε με την πεθερα κ τελοσπαντων τα βρισκαμε, εχει 4 κοριτσια η μεγαλη τελειωσε φετος κ η μικρη ειναι δημοτικο.
Απο τοτε που γεννησα ολα αρχισαν να αλλαζουν. εκανα αγορι προσπαθουσαν εξου κ τα 4 παιδια αλλα δεν τους βγηκε τελοσπαντων, ξερω οτι πειραχτηκε οχι εξ αιτιας μου αλλα εξ αιτιας της στριντζος της πεθερας η οποια απο οτι μου ειπε τα δικα της τα παιδια οταν γεννηθηκαν ουτε πατουσε στην κλινικη κ γενικοτερα επειδη ηταν κοριτσια τα ειχε του πεταματου ενω μολις γεννησα δεν ξεκολλουσε απο την κλινικη, κι εμενα θα με πειραζε να λεω κ του στραβου το δικιο, γενικοτερα δε μου αρεσει να δειχνουν προτιμησεις ουτε οι γονεις ουτε οι παππουδες σε παιδια κ εγγονια!!
Για να μη μακρυγορω απο τοτε που γεννησα ηρθε 1 φορα στο σπιτι ενω πριν ερχοταν συχνα, κ 2 φορες που πηγαμε εμεις το καλοκαιρι κ ουτε τηλεφωνα ουτε τπτ.
Ωσπου ερχονται τα βαφτισια!
Ηρθαν τελευταιοι κυριολεκτικα λες κ ηταν ξενοι, ο παπας ηδη ειχε βγει για να ξεκινησει, και θεικο που εκανε η πεθερα, παει να ξεκινησει ο παπας και πεταγεται αυτη κ του λεει περιμενε παπα τωρα που ηρθα οι εγγονες να βγω φωτο με ολα τα εγγονια..ντοιγκ!!!!αν ειναι δυνατον, λες κ μετα δε μπορουσε...τον χαζεψε τον παπα!!!
και συνεχιζω ξεκιναει ο παπας πρωτα εξω τελοσπαντων μπαινουμε μετα μεσα ψαχνω το Χρηστο πουθενα, εκεινη την ωρα θυμηθηκε ο αδερφος του να του πει να κρατησει η μικρη τη λαμπαδα..ντοιγκ!! ο Χρηστος μεσα στα νευρα...τη λαμπαδα την ειχε δωσει η νονα σε καποιον δικο της τι επρεπε να κανει ο Χρηστος, να της πει α οχι θα την κρατησει η ανιψια μου που στην τελικη η νονα την εφερε οπου θελει τη δινει, τελοσπαντων πλανταξε η μικρη στο κλαμα, αυτα βεβαια τα εμαθα εκ των υστερων.
Ας περασουμε στις μπουμπουνιερες!
Αν δε με παρεις τηλ να μου πεις ξερεις θελουν τα κοριτσια να μοιρασουν μπουμπουνιερες κ γλυκα εγω θα μυρισω τα δαχτυλα μου?? λογικο δεν ειναι αυτα τα πραγματα να τα κανονισω απο πριν? και φυσικα ειχα ατομα, δε θα περιμενα εκεινη την ωρα, ειχα αδερφη κ ξαδερφη.
Ξαφνικα μου λεει η αδερφη μου εκει που καθομασταν εξω βλεπω τη μεγαλη να φωναζει κ της υπολοιπες κ να κατσικωνονται μπροστα για να μοιρασουν, τι κανετε τις λεει??? μια αν θελει να κατσει μπροστα κ τις υπολοιπες δε τις θελω. φυσικα θυμωσαν αλλα ξιδι!!!
Τα συζητουσαμε το βραδυ με το Χρηστο κ εγινε τουρμπο.
Μου ειπε στ'αρχ@δ@α του αν θυμωσαν συμπεριφερθηκαν σαν ξενοι κ ειχαν κ απαιτησεις. εχει 2-3 μερες ερχονται κατω στην πεθερα γιατι ηρθαν κατι σογια δε μπορουσαν να πουν???

Αυτα μεσες ακρες, η συνυφαδα ουτε φωτογραφια δεν ηρθε να βγει οικογενειακη αλλα τελοσπαντων, τον ειπα το Χρηστο να παει να τους εξηγησει πως εχει η κατασταση γιατι δε μ'αρεσει να ειμαστε ετσι, με ειπε θα το σκεφτει γιατι κι αυτος θυμωσε.

Α δε σας ειπα τα γλυφιτζουρια κ τα ζαχαρωτα εξαφανιστηκαν σε χρονο μηδεν, τσακωνοταν η αδερφη μου γιατι οι μεγαλοι ηθελαν τετοια, αν ειναι δυνατον, για τα τελευταια παιδακια δεν ειχε, κ η ανιψια του Χρηστου εδινε το γλυκο που ηταν για τους μεγαλους στα παιδακια, αν πω ομως κατι θα μου πει ε δεν ηξερα, και μετα αν πω γι αυτο ο κοσμος συννενοειτε απο πριν κ δε κανει του κεφαλιου του θα γινω κακια!!!

Σας κουρασα αλλα τα ειπα κ ξεθυμανα!!!! Very Happy

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαχη μου.. ολο κ κατι θα γινει σε γαμους βαφτισεις.. αυτο καταλαβα. κ στο γαμο μου εγιναν τετοια πολλα κ στη βαφτιση της κουνιαδας μ τωρα.. η συνυφαδα φανερο ειναι οτι ζηλεψε αλλα αν θες να τα χετε καλα εσυ κρατα τη συμπεριφορα που ειχες κ πριν κ αυτη ας κανει οτι θελει,μπορει κ να της περασει.απο την αλλη χεστηκες,δεν την εχεις κ καμια αναγκη. τεσπα,μη χαλιεσαι, αφου ολα (τα υπολοιπα) πηγαν καλα αστους αλλους να κουρευονται.

Μαρθαλενα μου ειστε κουκλια!!!!!!!!!

παω να φτιαξω καφε γιατι κουτουλαω κ εχω κ δουλειες.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γιατι ομως οταν θελουμε να κανουμε κατι κ να χαρουμε ολο κ καποιος υπαρχει π θα εχει προβλημα?!!τις αλλες μερες δεν τα θυμουνται?!!αν ηθελαν πραγματικα να βοηθησουν κ οχι να δημιουργησουν προβληματα κ παρεξηγησεις θα σε ειχαν ρωτησει μερες τωρα!!!τι να πω!!!κ εγω ειχα προβληματα αλλα απο την πεθερα κοριτσια....οι υπολοιπες κοπελιες βοηθησαν ολες οπου μπορουσε η καθεμια αλλα αυτη χωθηκε παντου...τα ιδια περιμενω κ οταν με το καλο βαφτισω την μικρη αλλα τοτε θα γινει χαμος!!!

τεσπα,μαχη ασε τον αντρα σ να μιλησει κ γιατι δλδ να δινεις εσυ εξηγησεις?!!!τελος!!


μαρακι φορουσα οχι μπεμπιλινο το αλλο κ δεν ειχα ατυχημα!!χα χα χα!!!ναι 2η φορα αλλα κ παλι τρελαθηκα!!!ειναι τοσο τσαχπινα π λιωνεις για παρτη της!!!

τι εχει η μπουμπου μας κ γκρινιαζει?

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κούκλες!
Μάχη να χαίρεσαι το νεοφώτιστο αγοράκι σου! Καλότυχο να είναι και ευτυχισμένο και εσείς να το καμαρώνετε!
Δύσκολη μέρα είχαμε χτες. Κοιμήθηκε η κούκλα μου κανένα 20λεπτο κατά τις 8.30, και γω νόμιζα ότι κοιμήθηκε και βράδυ, και μετά συνέχισε το πανηγύρι!! Μέχρι τις 12. !Πολύ καιρό είχε να κοιμηθεί τόσο αργά! Βγήκαμε off και οι δύο! Κοιμήθηκε σερί μέχρι τις 8 παρά 10, πρώτη φορά κοιμάται τόσες ώρες σερί. Όταν ξύπνησε το στήθος μου ήταν τούμπανο, αλλά με τέτοια πείνα που είχε μου τα άδειασε και τα δύο!
τώρα κοιμάται εδώ και περίπου 1 ωρίτσα! Είδα και ταινιούλα το πρωί, είχα πάρει dvd για χτες το βραδυ, αλλά δεν πρόλαβα φυσικά, και την είδα τώρα και μαγείρεψα και συμμάζεψα!
Μίλησα με την αδερφή μου, είμαι πολύ στεναχωρημένη. Γέννησε πριν μια βδομάδα, τις 2 πρώτες μέρες έδινε μπουκάλι στο νοσοκομείο, ήταν εξαντλημένη από την καισαρική, και μετά άρχισε να τη θηλάζει. Η μικρή γεννήθηκε 3550 και είναι πολύ φαγανή. είναι τώρα 3 μέρες στο σπίτι, όλη τη μέρα κλαίει, πεινάει συνέχεια, την έχει όλη μέρα στο στήθος και δεν κοιμάται καθόλου, Χτες κοιμήθηκε μόνο 1 ώρα συνολικά όλο το 24ωρο. Η αδερφή μου έχει εξανληθεί, δεν προλαβαίνει ούτε τουαλέτα να πάει και σκέφτεται να της δίνει ο άντρας της ένα μπουκάλι για να κοιμάται λίγο. Προσπαθώ να την πείσω να μην το κάνει, αλλά έχει εξανληθεί. Το παιδί όταν κλαίει, δε σημαίνει ότι πεινάει. Αυτό νόμιζα και γω και την είχα όλη την ώρα στο στήθος στις αρχές.. τι να πω, μακάρι να στρώσει λίγο η μικρούλα να κοιμάται λίγο, γιατί θέλει η αδερφούλα μου να τη θηλάσει, αλλά έχει αρχίσει να χάνει τις δυνάμεις της..
Σας φιλώ προς το παρόν, πάω να δω το φαί μου πώς πάει

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και καλη βδομαδα!!!!!!!!!!
τι κανετε????μαχη να μας ζησει και με το ονομα!παντα γερος και καλοφωτισμενος ο λεωνιδας!!!
για τις παρεξηγησεις μη δινεις δεκαρα!στο λεω εγω που με πικραινε το καθετι!η οικογενεια σου αγαπη μου ειναι αυτη που ειναι σπιτι μεσα οταν η πορτα κλειδωνει!αν ειστε μεταξυ σας οκ οι λοιποι περισσευουν!
ο δικος μου χθες ταρακουνηθηκε,λεει το βραδυ εχεις δικιο,παντα κανονιζω εγω και δε σε ρωταω και ομως παντα βαζεις το καλυτερο σου χαμογελο και με συνοδευεις και δεν επρεπε να σας χαλασω την κυριακη και τετοια!ε λεω απο μεσα μου ειχα χρονια να σε ταρακουνησω!την τελευταια φορα που του εκανα χουνερι ηταν οταν πεταγε τα απλυτα του οπου να'ναι στο μπανιο!ε κι εγω δε τα επλενα!!!χαχαχαχα του λεω αμα δεν ειναι στον καδο μεσα δεν ειναι απλυτα αρα δε τα πλενω!!!χαχαχαχα Very Happy
ζετα που χαθηκες εσυ παιδι μου?δε μας ειπες εκατσε η μπεμπα στο σλινγκ?

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λια οτι νομιζει η αδελφη σ οτι ειναι καλυτερο για την ψυχικη της υγεια..ειναι πολυ δυσκολο κ το να μην εχεις βοηθεια στα κανει ολα να φαινονται βουνο....τωρα θα χει κατεβει το γαλα αρα η μικρη θα τρωει ετσι?αν θελει να το παλεψει ας το παλεψει αν οχι δεν πειραζει...μην την αποτρεπεις αν βλεπεις οτι δεν γινεται αλλο..οτι κ αν αποφισισει εσυ να την στηριξεις μιας κ ξερεις τωρα πλεον τι γινεται με τις ορμονες μιας λεχωνας...

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευα!!!!αν τ το εκανα εγω αυτο θα με χωριζε στο λεπτο,αληθεια σ λεω κ ας εχει αδικο..τεσπα, αφου πηρε το μηνυμα ο αντρας σ τοτε ενταξει..

το βαζω απο δω το βαζω απο κει τι να πω οτι τα καταφερνω?κ ναι κ οχι...μπερδευομαι!!!χαχα!!!αστα δεν ειχα κ χρονο αυτες τις μερες!!!κ ολο το σ/κ δεν σταυρωνω λαπτοπτ καθεται ο αντρας μ κ δεν τ λεω τιποτα μιας κ ολη την βδομαδα τον εχω εγω...ξαναγθριζω στο σλινγκ...καθεται κ της αρεσει,κανουμε κ βολτες μεσα στο σπιτι...την εβαλα λεει κ να θηλασει,χα!χα!εδω γελανε...ετρωγε αυτη κ εγω προσπαθουσε να φτιαξω το υφασμα...που θα παει θα τα καταφερω...εψαχνα την φωτο σ αλλλα την εχεις βγαλει ναι?ηθελα να δω την σταση της μικρης μπορεις να την ξαναβαλεις?αυτη με το σλινγκ μ!!!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λια μου μη στεναχωριεσαι κ της το μεταδιδεις,πες της πως την καταλαβαινεις κ οτι ειναι μονο οι πρωτες μερες δυσκολες,καθησυχασε την μη φοβηθει οτι θα ναι για παντα ετσι κ οτι μονο το δικο της μωρο κανει ετσι.να σου πω κι εγω που δεν ειχα βοηθεια ημουν μια απ τα ιδια μεχρι να σαραντισω περιπου.κ το μωρο εκλαιγε συνεχεια κ εγω αυπνη κ ουτε να κατουρησω δεν προλαβαινα.

Ευακι ειπε τετοιο πραγμα;;; μπραβο του ρε συ! αρα παιρνει απο λογια ο δικος σου κ δεν ειναι εγωιστης.

Μαχη θα κανω λογοπαιγνιο, εσυ τωρα εισαι η Μαχη του Λεωνιδα; χαχα! εισαι του γιου σου κ με τη βουλα πλεον!

Ζετακι ψαξε στο youtube για το sling.

Ποπη πως ειναι τα πραγματα σημερα;

Χρυσα,εσεις; τραγουδουσες χθες;

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια θα σας αρεσε κατι τετοιο για βαφτηστικο ή ειναι πολυ απλο για βαφτησια;
[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι πολυ ωραιο μαρακι!!!το καλο ειναι να βρεις κατι π θα μπορεσει να το ξαναβαλει καπου η μικρη κ οχι μονο μια φορα μιας κ θα ναι ενα 'βαρυ' κομματι....

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο σκεφτομαι κι εγω >Ζετα μ κι αυτο εχει 30ευρω κ βγαινει κ σε ροζ απαλο κ πιστευω θα το ξαναφορεσει το καλοκαιρι. ελεγα να ξεφυγω απο τα κλασσικα βαφτηστικα γιατι ειναι κ ακριβα κ δε θα το ξαναβαλει. εγω η ψωναρα παντως αυτο θα της το φοραγα σε μια γιορτη.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ γιατι οχι καλε?ειμαστε κοκετες ή οχι?ασε του χρονου το καλοκαιρι να δεις τι θα την κανω κ εγω!!!θα ναι κ πιο μεγαλη κ θα χουμε πολιλια στα ρουχα!!!

που υπαρχουν αυτες οι τιμες βρε μαρακι?σε μαγαζι ειναι?εδω κ ενα απλο αλλα για βαφτιστικο στο χρεωνουν τουλαχιστον 70!!! Mad

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
spyros3 έγραψε:κ γιατι οχι καλε?ειμαστε κοκετες ή οχι?ασε του χρονου το καλοκαιρι να δεις τι θα την κανω κ εγω!!!θα ναι κ πιο μεγαλη κ θα χουμε πολιλια στα ρουχα!!!

που υπαρχουν αυτες οι τιμες βρε μαρακι?σε μαγαζι ειναι?εδω κ ενα απλο αλλα για βαφτιστικο στο χρεωνουν τουλαχιστον 70!!! Mad
http://www.babycity.gr/
Ζετακι μ δεν εχω παραγγειλει ποτε απο κει,μη σε παρω στο λαιμο μου,ψαχνοντας στο ιντερνετ το βρηκα.κ ανω των 60 ευρω δωρεαν αποστολη.το εχω στα υποψην κ βλεπουμε,αν κ αυτα τα παιρνει η νονα αλλα γιατι να την επιβαρυνουμε κι αυτη;κι αυτη εξοδα ενα σωρο εχει,κριμα.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα μ'αρεσε αυτο το ροζουλι!θα της το φοραγα και για βαφτιστικο! Wink
ναι η αληθεια ειναι οτι παιρνει απο λογια!και γενικα ειναι καλουλης και βοηθαει αλλα ειναι μερικες μερες που δεν τον αντεχω!σε κοιταει και με μια απορια που λες δε μπορει,τον αδικησα Mad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις