Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
412 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 412 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια και εγώ ήταν να πάω με μια γνωστή μου στο Λευκό Πύργο αλλά δεν θα πάει οπότε μόνη μου δεν το επιχειρώ.

Η μπέμπα μου έχει αφηνιάσει πάλι, το βράδυ εκτός από 11-1 δεν κατάφερα να την ξανακοιμήσω στο κρεβάτι της, ξυπνούσε στο 20λεπτο και την πήρα τελικά από της 2 η ώρα στο κρεβάτι μου όπου πάλι ξύπνησε άλλες 3 φορές για να φάει μέχρι τις 8.30 που σηκωθήκαμε. Τρώει δηλαδή ανα δίωρο και το βράδυ, οπότε όπως καταλαβαίνετε τα κάνει και συνέχεια και βγάζει και γάλα αλλά δεν την πτοεί τίποτα, θα με φάει ολόκληρη καμιά μέρα. Δεν ξέρω αν πρέπει να επιμείνω να την αφήνω στο κρεβάτι της αλλά αν δεν κοιμηθώ κι εγώ δεν την παλεύω καθόλου και είμαι και μόνη μου. Εντωμεταξύ και στον ύπνο της θηλαστικές κινήσεις κάνει και όταν βλέπει το στήθος μου τσιρίζει ανυπόμονα λες και είναι ατάϊστη μέρες.. Τολμώ να ομολογήσω οτι με έχει κουράσει η εξάρτηση του θηλασμού και πιστεύω οτι θα ήμουν πιο καλά εγώ προσωπικά χωρίς αυτόν αλλά το κάνω μόνο για χάρη της, ειδικά τώρα με την αλλεργία. Ακόμη δεν πιστεύω πως άντεξα εγώ που δεν φημίζομαι για την υπομονή μου, να θηλάσω τόσο με τόσο αντίξοες συνθήκες οικογενειακά και τόσο ζόρικο μωρό σε θέμα ύπνου και συχνότητας φαγητού.

Θέλω να τελειώσει αυτό το άλμα πιά .. να μην σας τα πρήζω και εσάς.

Πάω να κάνω κέικ σοκολάτας, χωρίς αβγά, γάλα, βούτυρο και σοκολάτα .. Wink Wink Wink

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα....
Για να κοιμηθώ χτες το βράδυ από τα νεύρα μου πήρα ένα τέταρτο λεξοτανίλ, δεν ξέρω αν πειράζει το μωρό, θα το κοιτάξω στο e-lactancia...

Σήμερα ξύπνησε ο μπέμπης με κλάμματα, χέστηκε 2 φορές πριν προλάβω καν να τον σηκώσω, τον τάισα λίγο και του τον άφησα στο κρεββάτι, τώρα θα βγάλω γάλα και μετά θα κάνω μπάνιο, σε κάποια φάση κλασσικά ο μπέμπης έκλαιγε κι ο ΄Τάσος περίμενε να σταματήσει από μόνος του, ανοίγω την πόρτα της κρεββατοκάμαρας κι αρχίζω να φωνάζω γιατί δε σταματάει το παιδί και αν ο ύπνος του είναι πιο σημαντικός από το μωρό....Νευρίασε φυσικά άλλα καθόλου δε με νοιάζει...Παιδί ήθελε, αν θέλει να κοιμάται να πάει στη μάνα του! Του λέω χτες εγώ 4 μήνες τώρα πάνω από 5 ώρες συνεχόμενα δεν έχω κοιμηθεί και μου λέει τι να κάνω εγώ δεν έχω βυζιά.... Ναι ρε μπαγλαμά , επειδή δεν έχεις βυζιά κι επειδή ΕΓΩ κάνω όλη τη δύσκολη δουλειά, πρώτο σου μέλημα (αφού δε δουλεύεις κιόλας καθημερινά) είναι να με ξεκουράζεις. Θα τα κάνω όλα πουτάνα, δε με νοιάζει καθόλου κι αν πάει στη μάνα του κι όπου στο διάτανο θέλει. Μου λέει χτες τουμπεκιάζομαι μόνο και μόνο γιατί είναι το μωρό, τράβα ρε του λέω που σε πήρε ο πόνος για το μωρό, πάνω από δέκα λεπτά συνεχόμενα δεν τον έχεις κρατήσει ακόμα στην αγκαλιά ζώον.

Τι είναι αυτό το πράγμα ρε κορίτσια, πού έπεσα?

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella01 έγραψε:Καλημέρα....
Για να κοιμηθώ χτες το βράδυ από τα νεύρα μου πήρα ένα τέταρτο λεξοτανίλ, δεν ξέρω αν πειράζει το μωρό, θα το κοιτάξω στο e-lactancia...

Σήμερα ξύπνησε ο μπέμπης με κλάμματα, χέστηκε 2 φορές πριν προλάβω καν να τον σηκώσω, τον τάισα λίγο και του τον άφησα στο κρεββάτι, τώρα θα βγάλω γάλα και μετά θα κάνω μπάνιο, σε κάποια φάση κλασσικά ο μπέμπης έκλαιγε κι ο ΄Τάσος περίμενε να σταματήσει από μόνος του, ανοίγω την πόρτα της κρεββατοκάμαρας κι αρχίζω να φωνάζω γιατί δε σταματάει το παιδί και αν ο ύπνος του είναι πιο σημαντικός από το μωρό....Νευρίασε φυσικά άλλα καθόλου δε με νοιάζει...Παιδί ήθελε, αν θέλει να κοιμάται να πάει στη μάνα του! Του λέω χτες εγώ 4 μήνες τώρα πάνω από 5 ώρες συνεχόμενα δεν έχω κοιμηθεί και μου λέει τι να κάνω εγώ δεν έχω βυζιά.... Ναι ρε μπαγλαμά , επειδή δεν έχεις βυζιά κι επειδή ΕΓΩ κάνω όλη τη δύσκολη δουλειά, πρώτο σου μέλημα (αφού δε δουλεύεις κιόλας καθημερινά) είναι να με ξεκουράζεις. Θα τα κάνω όλα πουτάνα, δε με νοιάζει καθόλου κι αν πάει στη μάνα του κι όπου στο διάτανο θέλει. Μου λέει χτες τουμπεκιάζομαι μόνο και μόνο γιατί είναι το μωρό, τράβα ρε του λέω που σε πήρε ο πόνος για το μωρό, πάνω από δέκα λεπτά συνεχόμενα δεν τον έχεις κρατήσει ακόμα στην αγκαλιά ζώον.

Τι είναι αυτό το πράγμα ρε κορίτσια, πού έπεσα?

Άρε Χρύσα τι τραβάς ρε κορίτσι μου, γιατί είναι τόσο βλαμμένοι οι άντρες; Θέλουνε παιδί αλλά μετά δεν μπορούν να ασχοληθούν λίγο μαζί του, τι να πώ.. Μην κρατάς τίποτα μέσα σου και όπου σου βγεί ή θα διορθωθεί ή θα αγαναχτήσει. Υπάρχει βέβαια ελπίδα να ασχοληθεί μαζί του στο μέλλον μιας και είναι αγοράκι, ίσως σε κανά χρόνο όταν περπατάει και τον λέει μπαμπά να καταλάβει την έννοια της λέξης. Υπομονή και πρόσεχε τον εαυτό σου..

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε κανα χρόνο το πουλάκι θα έχει πετάξει Βίκυ μου....Τώρα κοιμούνται μαζί μέσα, κανένα πρόβλημα, το μεσημέρι θα του τον αφήσω να κοιμηθώ εγώ...Αν περιμένω από φιλότιμο να με φροντίσει βράστα! Οπότε αφού δεν θέλει με το καλό, θα γίνει αυτό που θέλω εγω με το κακό...Να πω ότι με ξενυχτούσε ο μπέμπης να πάει στο καλό , μωρό είναι. Άλλα να κοιμάται ο μπέμπης και να με ξενυχτάει ο άντρας μου, ε δηλαδή έλεος...

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχχχ ρε χρυσα μου σε καταλαβαινω!!!!!!!κ γω αρπαγμενη,παλι στ δουλεια ειναι κυριατικα!τι να πεις!λεγε λεγε μπας κ αλλαξει σταση!μα τοσο ανωριμοι!

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δε θα πω μόνο ελένη μου, θα κάνω κιόλας...γιατί άντε, οι δικοί σας οι άντρες δουλεύουν κιόλας και έχουν (αν έχουν) και μια μικρή δικαιολογία για την αναισθησία...Ο δικός μου? Που ειλικρινά όλη του η ζωή είναι κρεββάτι, καναπές και έξω? Του λέω χτες θα φύγουμε από τους γονείς μου, να σκιστείς να βρεις καθημερινή δουλειά να τα βγάλουμε πέρα...άλλα βλάκας είναι να χάσει τη βολή του? Πω ρε παιδιά τι να πω, άλλον άντρα νόμιζα ότι πήρα....Ανάξιος των περιστάσεων καθ'όλα αποδείχτηκε...

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella01 έγραψε:Δε θα πω μόνο ελένη μου, θα κάνω κιόλας...γιατί άντε, οι δικοί σας οι άντρες δουλεύουν κιόλας και έχουν (αν έχουν) και μια μικρή δικαιολογία για την αναισθησία...Ο δικός μου? Που ειλικρινά όλη του η ζωή είναι κρεββάτι, καναπές και έξω? Του λέω χτες θα φύγουμε από τους γονείς μου, να σκιστείς να βρεις καθημερινή δουλειά να τα βγάλουμε πέρα...άλλα βλάκας είναι να χάσει τη βολή του? Πω ρε παιδιά τι να πω, άλλον άντρα νόμιζα ότι πήρα....Ανάξιος των περιστάσεων καθ'όλα αποδείχτηκε...

Χρύσα τι να πω!!!Ο ανθρωπος ειναι με μια λέξη ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ. Το καλύτερο που εχεις να κάνεις ειναι να κοιτας τον ευατο σου και τα παιδιά σου και εννοείται πως καλά του κάνεις και του χαλας την καλοπέραση του κυρίου μπας και φιλοτιμηθει... αλλα δεν το βλέπω και αν γίνει θα ειναι προσωρινό. Εγώ μιλάμε ουτε βρακί δεν θα του επλενα θα τον παρατούσα τελείως μπας και εβαζε μυαλό. Θα κοιταγα μονο τα παιδια μου και την παρτη μου και αν μου ελεγε τιποτα θα του την ελεγα κιολας. Αντε απο δω με κατι αντρες!!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ax χρυσα τι τραβας κοριτσι
εμενα ο αντυρας μ αν και οικοδομος δεν εχει συνεχεια δουλεια που κ που παραπονο δεν εχω θα μ βοηθησει θ μ, την κρατησει ν παω ν κανω εξωτερικες δουλειες θ την κοιμιση παραπονο δεν εχω

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
konstantinasmg έγραψε:
markella01 έγραψε:Δε θα πω μόνο ελένη μου, θα κάνω κιόλας...γιατί άντε, οι δικοί σας οι άντρες δουλεύουν κιόλας και έχουν (αν έχουν) και μια μικρή δικαιολογία για την αναισθησία...Ο δικός μου? Που ειλικρινά όλη του η ζωή είναι κρεββάτι, καναπές και έξω? Του λέω χτες θα φύγουμε από τους γονείς μου, να σκιστείς να βρεις καθημερινή δουλειά να τα βγάλουμε πέρα...άλλα βλάκας είναι να χάσει τη βολή του? Πω ρε παιδιά τι να πω, άλλον άντρα νόμιζα ότι πήρα....Ανάξιος των περιστάσεων καθ'όλα αποδείχτηκε...

Χρύσα τι να πω!!!Ο ανθρωπος ειναι με μια λέξη ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ. Το καλύτερο που εχεις να κάνεις ειναι να κοιτας τον ευατο σου και τα παιδιά σου και εννοείται πως καλά του κάνεις και του χαλας την καλοπέραση του κυρίου μπας και φιλοτιμηθει... αλλα δεν το βλέπω και αν γίνει θα ειναι προσωρινό. Εγώ μιλάμε ουτε βρακί δεν θα του επλενα θα τον παρατούσα τελείως μπας και εβαζε μυαλό. Θα κοιταγα μονο τα παιδια μου και την παρτη μου και αν μου ελεγε τιποτα θα του την ελεγα κιολας. Αντε απο δω με κατι αντρες!!!

συμφωωω μ την κωσταντινα

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε φούστη μου. Μια φορά να θελήσω να πάω κι εγώ κάπου και να μην βρουν χίλιες δικαιολογίες όλοι. Εχθές έφυγε ο Γιώργος μεσημέρι στα ξαφνικά να πάει χωριό να φέρει λάδι γιατί ήρθε ένας και πήρε τρεις τενεκέδες και δεν έμεινε καθόλου εδώ. Τεσπα. Είχα να πάω σε ένα πάρτυ γενεθλίων μίας μανούλας που έχω γνωρίσει από το φόρουμ. Επειδή έχει γνωριστει και με την μάνα μου την είχε καλέσει και αυτήν. Λέει αμα είναι πάμε μαζί. Επειδή η Μαρία μου ήταν αδιάθετη και προχθες είχε κάνει και έναν εμετό λέω να μην την πάρω και κολλήσει και κανένα ξένο παιδάκι. Λέω πηγαίνετε εσείς και σας δίνω την Παρή μαζί. Μου λέει η μανα μου, δεν πειράζει για να έρθεις κι εσύ θα την αφήσουμε στην Ουρανία. Είναι η αδερφή μου 18 χρονών που την βάφτησε κιόλας την Μαρία πέρυσι. Η μικρή της έχει τρελή αδυναμία. Αφού δέχτηκε η Ουρανία όλα καλά. Εν τω μεταξεί είχαμε πει από εχθες το μεσημέρι ότι θα με πήγαινε εκείνη σήμερα στο Ζάππειο στον ταυτόχρονο πανελλαδικό θηλασμό. Θα έκανε βόλτα την Μαρία με το καρότσι και εγώ με το σλινγκ το μωρό. Η Παρή θα καθόταν με τον μπαμπά μου και τα εδέρφια μου. Λέω λοιπόν στον γυρισμό τί ώρα θα φύγουμε αύριο. Και μου τα μασάει. Κάτσε να δούμε πώς θα είματε αύριο και τέτοια. Λέω δεν έχω πρόβλημα να πάω και μόνη μου όπως πέρυσι. Και μου λέει για να πάς μόνη σου πρέπει να κρατάει κάποιος τα παιδιά σου. Ε λέω αφου δεν μπορείς εσύ να πω στην Ουρανία. Και μου λέει η Ουρανία δεν μπορεί όλη την ώρα, θα δούμε αύριο. Κλασικά λοιπόν το πρωί μου λέει ότι δεν μπορεί. Οπότε κι εγώ δεν πήγα. Και νευριάζω τόσο πολύ γιατί ενώ με βοηθάει πολύ με δουλειές, δεν μου κρατάει ποτέ παιδί για να πάω κάπου εγώ. Ή χορωδία ή να ψωνήσω ή αλλού. Εκτός αν είναι σοβαρός λόγος πχ γιατρός. Προτιμάει να με πάει εκείνη με το αμάξι παρά να μου κρτήσει παιδί.Με στηρίζει όσο κανείς σε σοβαρά ζητήματα αλλά αν είναι κάτι για να ξεσκάσω ποτέ. Καταλαβαίνω ότι έχει πάρα πολλές ευθύνες και με την θέια μου που είναι ανάπηρη και την έχει αναλάβει αλλά κι εγώ πνίγομαι ώρες ώρες. Και δεν μπορώ να το πω και στον άλλον γιατί θα μου αρχίσει οτί εδώ ήρθαμε επειδή εσύ θα είχες βοήθεια και πάμε στο χωριό και τέτοια. Μόνο εσάς έχω να μιλάω ανοιχτά. Δεν ξέρω. Είμαι να σκάσω. Mad

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να'μαι παλι!
τα νευρα μου κροσσια!οντως ποπη μου τα συννεφα περασαν και εβγαλε ηλιο μετα...λεμε ας παμε βολτα...ριχνω την ιδεα να παμε στον ταυτοχρονο θηλασμο,αρχιζει τα ε δε μπορω,και τι θα κανω εκει και τετοια...τα παιρνω στο κρανιο γιατι ρε μεγαλε να παμε στον συναδελφο σου το απογευμα και το πρωι δε μπορουμε να παμε εκει που θελω εγω???αη σιχτηρ δλδ...λεω αντε παμε ζωολογικο κηπο...και αφου ξεσηκωθηκαν τα παιδια και χοροπηδαγαν λεει παμε στον θηλασμο!λεω πας καλα?ξεσηκωθηκαν τα παιδια και τωρα θα τους την σπασεις?τοσο σπασαρχιδης δλδ????
παμε ζωολογικο κηπο παρκαρει μεσα στη μεση του δρομου...πως να βγαλω παιδια και το κυριοτερο γιατι να το αραξεις εκει το αμαξι και να στο κοπανησει κανενας?σου περισσευουν τα λεφτα?παει παρκαρει παραπανω κλεινει εναν λεει θα αφησω το κινητο αν τον ενοχλω να με παρει.γιατι ρε μεγαλε?παραπανω εχει του κοσμου το παρκιν γιατι να χρεωθει ο ανθρωπος για να σε παρει τηλεφωνο γιατι δε μπορεις να πας τον κωλο σου 2 βηματα παραπανω????????ελεος ρε πουστη μου.......μου εσπασε τα νευρα...βγηκε απο το αμαξι,βγαινω κι εγω μπαινω στη θεση του οδηγου παιρνω το αμαξι τον αφηνω συξυλο και φευγω...ε αμαν πια ρε γμτ δεν εχω το δικαιωμα να ευχαριστηθω μια βολτα δλδ?μετα γυρισα και τα πηγα τα παιδια στον ζωολογικο αλλα η διαθεση ΣΚΑΤΑ.............

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν σε πιστευωωωωωωωω!!!!! Θεά είσαι! Καλά του έκανες πάντως. Τό χει η μέρα σήμερα πάντως. Κι εμένα τα νεύρα μου έχουν γίνει παστίτσιο!

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ κοριτσάκια μου.. Σας νιώθω, χωρίς να βιώνω κάτι αντίστοιχο.
Χρύσα, τα έχουμε ξαναπεί. Ο άντρας σου είναι ανώριμος.. έχει παιδική συμπεριφορά. Τα παιδιά δεν μεγαλώνουν από μόνα τους. και δεν γίνεται να παραμείνει η ζωή μας ίδια μετά την απόκτησή τους, πώς να το κάνουμε.. Κορίτσι μου γλυκό, εγώ δεν είμαι πολύ καιρό στο παρεάκι. Περίπου 2 μήνες. Εχεις διαρκώς παράπονο, και με το δίκιο σου με αυτά που βιώνεις. Δεν είναι ωραίο αυτό το συναίσθημα, και δεν σου αξίζει. Πάρε την κατάσταση στα χέρια σου, γιατί όσο διαιωνίζεται η ίδια ιστορία, θα βαλτώνεις. Δεν το αξίζεις ούτε συ, ούτε και τα παιδιά σου..
Ευάκι, εσύ πιο light κατάσταση.!! Εσύ την παίρνεις την κατάσταση στα χέρια σου. ! Τέλειο που πήρες το αμάξι και του άλλαξες θέση. Πρέπει να δουλεψεις λίγο μέσα σου να μη χαλιέσαι! Μικροπράγματα είναι αυτά! Αλλά όταν γίνονται καθημερινά και "σέρνεις" και 3 παιδιά, λίγο τσατίζεσαι! Δε σε φοβάμαι όμως!
Ματινάκι, η μαμά σου μου δίνει την εντύπωση ότι έχει στο μυαλό της ότι είσαι πάνω απ' όλα μάνα με 4 παιδιά. Που είσαι δηλαδή και αξίζεις χίλια μπράβο που τα καταφέρενεις, αλλά είσαι και η Ματίνα με τις δικές της ανάγκες! Καλά κάνεις και δεν λες τίποτα στον άντρα σου, η μανούλα σου σίγουρα είναι των καλύτερων προθέσεων. είναι και μια γενιά πίσω, της επιτρέπονται κάποιες αντιλήψεις.. Κάνε κουβέντα μαζί της. Θα σε νιώσει, παιδί της είσαι.
Εγώ προσπαθώ να κοιμήσω το βλαστάρι μου εδώ και μια ώρα μπας και κοιμηθώ και γω λίγο, αλλά μπααααα. Όλο το χέρι στο στόμα βάζει, τη σαλιάρα, την κουβέρτα, ότι της βρεθεί. Την πιπίλα ούτε να την φτύσει! Μάλλον όχι. Την πιπίλα, τη φτύνει. Της τη δίνω και μου τη φτύνει με ύφος τσατισμένο!!! Τι να την κάνω! και γω πιπιλούσα δάκτυλο μικρή και οι γονείς μου κάναν αμάν να μου το κόψουν. Δεν εφταιγα εγώ όμως, αλλά οι γονείς μου που από "άποψη" δεν μου δίναν πιπίλα! Εγώ της δίνω. Για λίγο καιρό με το ζόρι την έπαιρνε, τώρα με τίποτα! Τι να την κάνω;;

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λία, μην το πιέζεις το παιδί αφού δεν την θέλει. Κι εγώ μικρή δάχτυλο έβαζα. Μου έδινα την πιπίλα τίποτα εγώ. Επίσης η Μαρία μου έβαζε τα δύο μεσαια δάχτυλα του αριστερου χεριού. Ότι ποιπίλα κυκλοφορεί στην αγορά την είχα αγοράσει. Τίποτα αυτή. Σιγά σιγά το έβαζε μόνο όταν νύσταζε και τώρα καθόλου. Η μπέμπα μία από τα ίδια. Με τίποτα την πιπίλα. Βάζει τον δεξιό αντίχειρα. Εγώ βέβαια όλη την ώρα της τον βγάζω αλλά πού!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ 3 ΠΛΗΝΤΗΡΙΑ ΣΙΔΕΡΟ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΣΑΤΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ .ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ
ΤΖΑΝΠΑ Ν ΠΗΓΑΙΝΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ Μ Μ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΤΑΒΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ10 ΕΥΡΩ ΙΣΑ ΙΣΑ Τ ΓΑΛΑ Ν ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΔΡΥΜΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ Η ΠΛΗΡΩΜΗ Τ ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΤΙ ΗΤΑΝ 2 ΚΟΜΑΤΙΑ ΧΑΛΒΑ ΑΧ ΗΡΘΕ ΚΟΜΑΤΙΑ ΜΕΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lia30 έγραψε:αχ κοριτσάκια μου.. Σας νιώθω, χωρίς να βιώνω κάτι αντίστοιχο.
Χρύσα, τα έχουμε ξαναπεί. Ο άντρας σου είναι ανώριμος.. έχει παιδική συμπεριφορά. Τα παιδιά δεν μεγαλώνουν από μόνα τους. και δεν γίνεται να παραμείνει η ζωή μας ίδια μετά την απόκτησή τους, πώς να το κάνουμε.. Κορίτσι μου γλυκό, εγώ δεν είμαι πολύ καιρό στο παρεάκι. Περίπου 2 μήνες. Εχεις διαρκώς παράπονο, και με το δίκιο σου με αυτά που βιώνεις. Δεν είναι ωραίο αυτό το συναίσθημα, και δεν σου αξίζει. Πάρε την κατάσταση στα χέρια σου, γιατί όσο διαιωνίζεται η ίδια ιστορία, θα βαλτώνεις. Δεν το αξίζεις ούτε συ, ούτε και τα παιδιά σου..
Ευάκι, εσύ πιο light κατάσταση.!! Εσύ την παίρνεις την κατάσταση στα χέρια σου. ! Τέλειο που πήρες το αμάξι και του άλλαξες θέση. Πρέπει να δουλεψεις λίγο μέσα σου να μη χαλιέσαι! Μικροπράγματα είναι αυτά! Αλλά όταν γίνονται καθημερινά και "σέρνεις" και 3 παιδιά, λίγο τσατίζεσαι! Δε σε φοβάμαι όμως!
Ματινάκι, η μαμά σου μου δίνει την εντύπωση ότι έχει στο μυαλό της ότι είσαι πάνω απ' όλα μάνα με 4 παιδιά. Που είσαι δηλαδή και αξίζεις χίλια μπράβο που τα καταφέρενεις, αλλά είσαι και η Ματίνα με τις δικές της ανάγκες! Καλά κάνεις και δεν λες τίποτα στον άντρα σου, η μανούλα σου σίγουρα είναι των καλύτερων προθέσεων. είναι και μια γενιά πίσω, της επιτρέπονται κάποιες αντιλήψεις.. Κάνε κουβέντα μαζί της. Θα σε νιώσει, παιδί της είσαι.
Εγώ προσπαθώ να κοιμήσω το βλαστάρι μου εδώ και μια ώρα μπας και κοιμηθώ και γω λίγο, αλλά μπααααα. Όλο το χέρι στο στόμα βάζει, τη σαλιάρα, την κουβέρτα, ότι της βρεθεί. Την πιπίλα ούτε να την φτύσει! Μάλλον όχι. Την πιπίλα, τη φτύνει. Της τη δίνω και μου τη φτύνει με ύφος τσατισμένο!!! Τι να την κάνω! και γω πιπιλούσα δάκτυλο μικρή και οι γονείς μου κάναν αμάν να μου το κόψουν. Δεν εφταιγα εγώ όμως, αλλά οι γονείς μου που από "άποψη" δεν μου δίναν πιπίλα! Εγώ της δίνω. Για λίγο καιρό με το ζόρι την έπαιρνε, τώρα με τίποτα! Τι να την κάνω;;

Συμφωνώ με την Λια σε όσα λέει κορίτσια.
Καλά Λια αυτο με το δάκτυλο το κανει και η μπέμπα μου. Και η πιπίλα μια απο τα ίδια την φτύνει. Πράγμα που έκανα και εγω μικρή και ξέρετε σε τι ηλικία το εκοψα? ΄Γ λυκείου. Ναι ναι!!!Ντροπή μου το ξέρω αλλά δεν μπορώ να πω ψέματα.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamamatina έγραψε:Λία, μην το πιέζεις το παιδί αφού δεν την θέλει. Κι εγώ μικρή δάχτυλο έβαζα. Μου έδινα την πιπίλα τίποτα εγώ. Επίσης η Μαρία μου έβαζε τα δύο μεσαια δάχτυλα του αριστερου χεριού. Ότι ποιπίλα κυκλοφορεί στην αγορά την είχα αγοράσει. Τίποτα αυτή. Σιγά σιγά το έβαζε μόνο όταν νύσταζε και τώρα καθόλου. Η μπέμπα μία από τα ίδια. Με τίποτα την πιπίλα. Βάζει τον δεξιό αντίχειρα. Εγώ βέβαια όλη την ώρα της τον βγάζω αλλά πού!

Τι λές???Και η μπεμπα τον αντιχειρα βαζει. Κληρονομικο απο την μανα της και εγω αυτο εβαζα μικρή.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstantinasmg έγραψε:
markella01 έγραψε:Δε θα πω μόνο ελένη μου, θα κάνω κιόλας...γιατί άντε, οι δικοί σας οι άντρες δουλεύουν κιόλας και έχουν (αν έχουν) και μια μικρή δικαιολογία για την αναισθησία...Ο δικός μου? Που ειλικρινά όλη του η ζωή είναι κρεββάτι, καναπές και έξω? Του λέω χτες θα φύγουμε από τους γονείς μου, να σκιστείς να βρεις καθημερινή δουλειά να τα βγάλουμε πέρα...άλλα βλάκας είναι να χάσει τη βολή του? Πω ρε παιδιά τι να πω, άλλον άντρα νόμιζα ότι πήρα....Ανάξιος των περιστάσεων καθ'όλα αποδείχτηκε...

Χρύσα τι να πω!!!Ο ανθρωπος ειναι με μια λέξη ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ. Το καλύτερο που εχεις να κάνεις ειναι να κοιτας τον ευατο σου και τα παιδιά σου και εννοείται πως καλά του κάνεις και του χαλας την καλοπέραση του κυρίου μπας και φιλοτιμηθει... αλλα δεν το βλέπω και αν γίνει θα ειναι προσωρινό. Εγώ μιλάμε ουτε βρακί δεν θα του επλενα θα τον παρατούσα τελείως μπας και εβαζε μυαλό. Θα κοιταγα μονο τα παιδια μου και την παρτη μου και αν μου ελεγε τιποτα θα του την ελεγα κιολας. Αντε απο δω με κατι αντρες!!!

Δεν έχω την πολυτέλεια να τον αφήσω ατάιστο και άπλυτο γιατί μένουμε στη μαμά μου και η γυναίκα όλα μας τα έχει έτοιμα: φαί, ρούχα, σπίτι, θέρμανση. Δλδ πρέπει να μου κρατάει και το παιδί από πάνω? Οχι. Αν και να τον παρατούσα εγώ θα αναλάμβανε η μανούλα του που τον κατάντησε έτσι....

mamamatina έγραψε:Ρε φούστη μου. Μια φορά να θελήσω να πάω κι εγώ κάπου και να μην βρουν χίλιες δικαιολογίες όλοι. Εχθές έφυγε ο Γιώργος μεσημέρι στα ξαφνικά να πάει χωριό να φέρει λάδι γιατί ήρθε ένας και πήρε τρεις τενεκέδες και δεν έμεινε καθόλου εδώ. Τεσπα. Είχα να πάω σε ένα πάρτυ γενεθλίων μίας μανούλας που έχω γνωρίσει από το φόρουμ. Επειδή έχει γνωριστει και με την μάνα μου την είχε καλέσει και αυτήν. Λέει αμα είναι πάμε μαζί. Επειδή η Μαρία μου ήταν αδιάθετη και προχθες είχε κάνει και έναν εμετό λέω να μην την πάρω και κολλήσει και κανένα ξένο παιδάκι. Λέω πηγαίνετε εσείς και σας δίνω την Παρή μαζί. Μου λέει η μανα μου, δεν πειράζει για να έρθεις κι εσύ θα την αφήσουμε στην Ουρανία. Είναι η αδερφή μου 18 χρονών που την βάφτησε κιόλας την Μαρία πέρυσι. Η μικρή της έχει τρελή αδυναμία. Αφού δέχτηκε η Ουρανία όλα καλά. Εν τω μεταξεί είχαμε πει από εχθες το μεσημέρι ότι θα με πήγαινε εκείνη σήμερα στο Ζάππειο στον ταυτόχρονο πανελλαδικό θηλασμό. Θα έκανε βόλτα την Μαρία με το καρότσι και εγώ με το σλινγκ το μωρό. Η Παρή θα καθόταν με τον μπαμπά μου και τα εδέρφια μου. Λέω λοιπόν στον γυρισμό τί ώρα θα φύγουμε αύριο. Και μου τα μασάει. Κάτσε να δούμε πώς θα είματε αύριο και τέτοια. Λέω δεν έχω πρόβλημα να πάω και μόνη μου όπως πέρυσι. Και μου λέει για να πάς μόνη σου πρέπει να κρατάει κάποιος τα παιδιά σου. Ε λέω αφου δεν μπορείς εσύ να πω στην Ουρανία. Και μου λέει η Ουρανία δεν μπορεί όλη την ώρα, θα δούμε αύριο. Κλασικά λοιπόν το πρωί μου λέει ότι δεν μπορεί. Οπότε κι εγώ δεν πήγα. Και νευριάζω τόσο πολύ γιατί ενώ με βοηθάει πολύ με δουλειές, δεν μου κρατάει ποτέ παιδί για να πάω κάπου εγώ. Ή χορωδία ή να ψωνήσω ή αλλού. Εκτός αν είναι σοβαρός λόγος πχ γιατρός. Προτιμάει να με πάει εκείνη με το αμάξι παρά να μου κρτήσει παιδί.Με στηρίζει όσο κανείς σε σοβαρά ζητήματα αλλά αν είναι κάτι για να ξεσκάσω ποτέ. Καταλαβαίνω ότι έχει πάρα πολλές ευθύνες και με την θέια μου που είναι ανάπηρη και την έχει αναλάβει αλλά κι εγώ πνίγομαι ώρες ώρες. Και δεν μπορώ να το πω και στον άλλον γιατί θα μου αρχίσει οτί εδώ ήρθαμε επειδή εσύ θα είχες βοήθεια και πάμε στο χωριό και τέτοια. Μόνο εσάς έχω να μιλάω ανοιχτά. Δεν ξέρω. Είμαι να σκάσω. Mad

Ματίνα, κι εγώ αν δεν είχα την πεθερά μου, ούτε θα τολμούσα να ζητήσω από τη μάνα μου να κρατήσει το παιδί...Όχι γιατί θα έλεγε όχι, άλλα γιατί ντρέπομαι εγώ...Εσύ βέβαια έχεις μια κατάσταση διαφορετική...και δε λέμε για συνέχεια, άλλα μια φορά στο τόσο μπορεί να σου κρατάει κανένα μωρό...Συζήτησέ το μαζί της...Μανούλα σου είναι, έχει κι αυτή δίκιο, άλλα και εσύ....

Ευάκι έγραψε:να'μαι παλι!
τα νευρα μου κροσσια!οντως ποπη μου τα συννεφα περασαν και εβγαλε ηλιο μετα...λεμε ας παμε βολτα...ριχνω την ιδεα να παμε στον ταυτοχρονο θηλασμο,αρχιζει τα ε δε μπορω,και τι θα κανω εκει και τετοια...τα παιρνω στο κρανιο γιατι ρε μεγαλε να παμε στον συναδελφο σου το απογευμα και το πρωι δε μπορουμε να παμε εκει που θελω εγω???αη σιχτηρ δλδ...λεω αντε παμε ζωολογικο κηπο...και αφου ξεσηκωθηκαν τα παιδια και χοροπηδαγαν λεει παμε στον θηλασμο!λεω πας καλα?ξεσηκωθηκαν τα παιδια και τωρα θα τους την σπασεις?τοσο σπασαρχιδης δλδ????
παμε ζωολογικο κηπο παρκαρει μεσα στη μεση του δρομου...πως να βγαλω παιδια και το κυριοτερο γιατι να το αραξεις εκει το αμαξι και να στο κοπανησει κανενας?σου περισσευουν τα λεφτα?παει παρκαρει παραπανω κλεινει εναν λεει θα αφησω το κινητο αν τον ενοχλω να με παρει.γιατι ρε μεγαλε?παραπανω εχει του κοσμου το παρκιν γιατι να χρεωθει ο ανθρωπος για να σε παρει τηλεφωνο γιατι δε μπορεις να πας τον κωλο σου 2 βηματα παραπανω????????ελεος ρε πουστη μου.......μου εσπασε τα νευρα...βγηκε απο το αμαξι,βγαινω κι εγω μπαινω στη θεση του οδηγου παιρνω το αμαξι τον αφηνω συξυλο και φευγω...ε αμαν πια ρε γμτ δεν εχω το δικαιωμα να ευχαριστηθω μια βολτα δλδ?μετα γυρισα και τα πηγα τα παιδια στον ζωολογικο αλλα η διαθεση ΣΚΑΤΑ.............

Γειά σου ρε Ευάρα, καλά του έκανες....τέτοιος είναι και ο δικός μου...μην τυχόν και περπατήσει δυο βήματα παραπάνω...μην τυχόν και δεν πιάσει 2 πάρκινγκ για να μην του χτυπήσουν το αμάξι...πόσο ντρέπομαι ώρες ώρες δε φαντάζεσαι...Καλά του έκανες, να μουν από μια μερά να σε χειροκροτήσω...

Ο μπέμπης χάλια σήμερα, του έδωσα ντεπόν. Φεύγω γιατί κλαίει.

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ματίνα μου, δεν την πιέζω με την πιπίλα, απλά είπα σήμερα μπας και την έπαιρνε, είχα να της δώσω πάνω από 2 εβδομάδες! Η αλήθεια είναι ότι χαίρομαι από τη μία που δεν θέλει πιπίλα, από την άλλη δεν μου αρέσει που βάζει στο στόμα ότι βρει! Διαβάζω ότι και άλλα παιδάκια το κάνουν, οπότε παίρνω θάρρος
Σήμερα είναι μια δύσκολη μέρα. Γκρινιάζει το κακόμοιρο όλη μέρα, βάζει τα χεράκια στο στόμα, πιστεύω ότι την ενοχλούν τα ούλα της, δεν δικαιολογείται αλλιώς. Η παιδίατρος που την είδε την προηγούμενη βδομάδα, μου είπε ότι δεν φαίνεται ακόμα να έχει θέμα με τα ούλα.. Τι να πω. Επίσης, άρχισε πάλι να κάνει ρουκέτες συνέχεια. Εχουμε λερώσει γύρω στις 6 σαλιάρες μέχρι τώρα, 10 πετσετάκια, και γω έχω αλλάξει 3 μπλούζες, άλλες τόσες ο άντρας μου. Ανησυχώ. Η παιδίατρος πάλι, μου είπε ότι αφού παίρνει βάρος κανονικά, δεν ανησυχούμε. Είναι πάρα πολύ έντονο σήμερα. Αλλες φορές βγάζει πηχτό εμετούλη, άλλες φορές ρουκετίτσες που είναι νεράκι. Εχει κάποια μανούλα να μου πει κάτι σχετικό. Ανησυχώ, σκέφτομαι να την πάω και σε άλλο παιδίατρο στο Αργοστόλι άμα συνεχιστεί αυτό και μέσα στην εβδομάδα. Επίσης, αφού έχω ζυγαριά σπίτι, θα τη ζυγίζω ανά 3 μέρες, να ελέγχω το βάρος της, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο αυτό..
Τώρα κοιμήθηκε το πουλάκι μου, εξαντλήθηκε μάλλον. Συνήθως κοιμάται κατά τις 10 με 10.30.. Υποψιάζομαι ότι θα μου ξυπνήσει κατά τις 5 το πρωί τώρα που κοιμήθηκε νωρίς, εκτός και αν ξυπνήσει σε κανά μισάωρο και δεν κοιμηθεί για βράδυ..
Σας φιλώ
Μια αγχωμένη άπειρη μανούλα!!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια σας διαβασα αλλα δε μπορω να γραψω τωρα,θα τα πουμε αυριο.

Ευακι εχεις μεγαλα..κοτσια!πηρες την κατασταση στα χερια σου κ μπραβο!

Λια κι εγω το ιδιο ειμαι(αγχωμενη πρωταρα).

Χρυσα να πανε καλυτερα τα πραγματα ευχομαι.

Ματινακι μου Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 31 35468

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσιαααα

το αντρακι μου εγινε Χριστιανος κ με τη βουλα...χαχαχα!!!εχουμε κ ονομα Λεωνιδας!!!!
Που να σας τα λεω 6 σηκωθηκα να κανω μπανιο στις 7 ηρθε η αδερφη να μου κανει τα μαλλια 7:55 ετοιμο το μαλλι 8:10 κοπηκε το ρευμα, ευτυχως προλαβαμε, θεικο το μαλλι!!!
Τελοσπαντων ειχαμε κ τις παρεξηγησεις μας θα σας τα πω φορα γιατι ειμαι ψοφια!!!
Καληνυχτα!!!!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 31 850933 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 31 850933

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kastoria έγραψε:Κοριτσιαααα

το αντρακι μου εγινε Χριστιανος κ με τη βουλα...χαχαχα!!!εχουμε κ ονομα Λεωνιδας!!!!
Που να σας τα λεω 6 σηκωθηκα να κανω μπανιο στις 7 ηρθε η αδερφη να μου κανει τα μαλλια 7:55 ετοιμο το μαλλι 8:10 κοπηκε το ρευμα, ευτυχως προλαβαμε, θεικο το μαλλι!!!
Τελοσπαντων ειχαμε κ τις παρεξηγησεις μας θα σας τα πω φορα γιατι ειμαι ψοφια!!!
Καληνυχτα!!!!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 31 850933 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 31 850933

Καλοφώτιστος ο Λεωνίδας πάντα γερός, τυχερός και ευτυχισμένος. Να τον δείτε όπως ποθείτε.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:να'μαι παλι!
τα νευρα μου κροσσια!οντως ποπη μου τα συννεφα περασαν και εβγαλε ηλιο μετα...λεμε ας παμε βολτα...ριχνω την ιδεα να παμε στον ταυτοχρονο θηλασμο,αρχιζει τα ε δε μπορω,και τι θα κανω εκει και τετοια...τα παιρνω στο κρανιο γιατι ρε μεγαλε να παμε στον συναδελφο σου το απογευμα και το πρωι δε μπορουμε να παμε εκει που θελω εγω???αη σιχτηρ δλδ...λεω αντε παμε ζωολογικο κηπο...και αφου ξεσηκωθηκαν τα παιδια και χοροπηδαγαν λεει παμε στον θηλασμο!λεω πας καλα?ξεσηκωθηκαν τα παιδια και τωρα θα τους την σπασεις?τοσο σπασαρχιδης δλδ????
παμε ζωολογικο κηπο παρκαρει μεσα στη μεση του δρομου...πως να βγαλω παιδια και το κυριοτερο γιατι να το αραξεις εκει το αμαξι και να στο κοπανησει κανενας?σου περισσευουν τα λεφτα?παει παρκαρει παραπανω κλεινει εναν λεει θα αφησω το κινητο αν τον ενοχλω να με παρει.γιατι ρε μεγαλε?παραπανω εχει του κοσμου το παρκιν γιατι να χρεωθει ο ανθρωπος για να σε παρει τηλεφωνο γιατι δε μπορεις να πας τον κωλο σου 2 βηματα παραπανω????????ελεος ρε πουστη μου.......μου εσπασε τα νευρα...βγηκε απο το αμαξι,βγαινω κι εγω μπαινω στη θεση του οδηγου παιρνω το αμαξι τον αφηνω συξυλο και φευγω...ε αμαν πια ρε γμτ δεν εχω το δικαιωμα να ευχαριστηθω μια βολτα δλδ?μετα γυρισα και τα πηγα τα παιδια στον ζωολογικο αλλα η διαθεση ΣΚΑΤΑ.............

Καλά τον έκανες!!!Σε παραδέχομαι Respect Respect Respect

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="markella01"]
konstantinasmg έγραψε:
markella01 έγραψε:Δε θα πω μόνο ελένη μου, θα κάνω κιόλας...γιατί άντε, οι δικοί σας οι άντρες δουλεύουν κιόλας και έχουν (αν έχουν) και μια μικρή δικαιολογία για την αναισθησία...Ο δικός μου? Που ειλικρινά όλη του η ζωή είναι κρεββάτι, καναπές και έξω? Του λέω χτες θα φύγουμε από τους γονείς μου, να σκιστείς να βρεις καθημερινή δουλειά να τα βγάλουμε πέρα...άλλα βλάκας είναι να χάσει τη βολή του? Πω ρε παιδιά τι να πω, άλλον άντρα νόμιζα ότι πήρα....Ανάξιος των περιστάσεων καθ'όλα αποδείχτηκε...

Χρύσα τι να πω!!!Ο ανθρωπος ειναι με μια λέξη ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ. Το καλύτερο που εχεις να κάνεις ειναι να κοιτας τον ευατο σου και τα παιδιά σου και εννοείται πως καλά του κάνεις και του χαλας την καλοπέραση του κυρίου μπας και φιλοτιμηθει... αλλα δεν το βλέπω και αν γίνει θα ειναι προσωρινό. Εγώ μιλάμε ουτε βρακί δεν θα του επλενα θα τον παρατούσα τελείως μπας και εβαζε μυαλό. Θα κοιταγα μονο τα παιδια μου και την παρτη μου και αν μου ελεγε τιποτα θα του την ελεγα κιολας. Αντε απο δω με κατι αντρες!!!

Δεν έχω την πολυτέλεια να τον αφήσω ατάιστο και άπλυτο γιατί μένουμε στη μαμά μου και η γυναίκα όλα μας τα έχει έτοιμα: φαί, ρούχα, σπίτι, θέρμανση. Δλδ πρέπει να μου κρατάει και το παιδί από πάνω? Οχι. Αν και να τον παρατούσα εγώ θα αναλάμβανε η μανούλα του που τον κατάντησε έτσι...

Τότε αλλάζει. Εχεις δίκιο. Θα σκεφτώ κατι άλλο.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαχη μου να σας ζησει ο νεοφοτιστος!!
καλος Χριστιανος να'ναι!! μπραβο!τωρα ξεκουρασου κ μας τα λες οταν χαλαρωσεις.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις