Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
317 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 317 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 40]

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:και θα τα φατε ολα αυτα μονοι σας ??? εμας δεν θα μας καλεσεις Φιλιτσα μου ??? τις φιλεναδιτσες σου ?? τις συνεγκυούλες σου ??? που απ' ολα αυτα που γραφεις τα τρωω ολα μα ολα ...:???
ελατε κοριτσια!!!!!!!!θα κανουμε μπαρμπεκιου!!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιτσακι μου καλως ηρθες!Κ να το στησεις απο τωρα το κρεβατακι παλι καθαρισμα θα θελει μετα.Ασε που ειναι κριμα να βαλεις απο τωρα κ την προικα κ να σκονιζεται...Εγω γιαυτο δεν εχω φερει ακομη το λικνο στο σπιτι.Δε θα μπορουσα να το εχω εδω τυλιγμενο σε ναυλον!Οποτε το κρατανε τα πεθερικα κ θα το παρω τελευταια στιγμη.Ο καλος μου θα το στησει κ θα το καθαρισει.Κ αν θελει βοηθεια εδω θα ειναι κ οι γονεις μου.

Ελενη νοσολευτρια εισαι?Εγω το 6μηνο δε θα το παρω για οικονομικους λογους.Οσο για το μειωμενο θα το παρω εκτος κ αν το απαγορευει η τραπεζα.(Θα παρει 9μηνο ο καλος μου για να προσεχει τη μπεμπα κ δεν ξερω αν για να το παρει πρεπει να εχω εγω κανονικο ωραριο ή γινεται κ με μειωμενο!)Το να συμφωνησει ο εργοδοτης να παρω αδεια αντι για μειωμενο ειναι λιγακι δυσκολο.Οι περισσοτεροι δεν το δεχονται.Αυτο που λεει η Λιτσα οτι τους χρωστας κ απο πανω δεν το εχω ξανακουσει.Κ γιατι αυτο?Κ αν α;ντι για εδεια εχω μειωμενο κ με απολυσει οι μηνες μειωμενου χανονται χωρις αποζημειωση???

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λιτσακι, τωρα που εφτασες τις 30 εβδομαδες πρεπει να ξεκουραζεσαι πιο πολυ, οχι να κουραζεσαι παραπανω!!! Προσεχε!!!!

Κοριτσια μεχρι να γινει το μωρο 18 μηνων, δεν μπορει να σε απολυσει ο εργοδοτης. Πας στην επιθεωρηση και τον αναγκαζουν να σε παρει πισω. Μια γνωστη μου, που την απελυσαν πηγε δικαστικα και την πηραν παλι πισω.
Οι δικοι μας τους 3,5 μηνες δεν τους δινουν γιατι σε πληρωνουν αυτοι. Ενω σε ολα τα υπολοιπα σε πληρωνει το κρατος...οποτε δεν τους νοιαζει. Βασικα για τους δικους μας ειναι και θανασιμο αμαρτημα αν μεινεις εγκυος....

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α!Οσο για τα χρηματα κ εγω χανω 200€ το μηνα με την αναρρωτικη αλλα αλλο αυτο κ αλλο το 6μηνο που ειναι 514€ μονο κ αρα θα χανω 500€!Ειναι τεραστια η διαφορα.Ειδικα με ενοικιο,δανειο αυτοκινητου κ πετρελαιο στα 1,7€/λιτρο!

Κ ΚΟΒΟΝΤΑΙ Κ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΔΕΙΑΣ Κ ΔΩΡΑ!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το μειωμενο κανονικα πρεπει να το παρουμε σε διαστημα 2 χρονων αν το παρεις μαζεμενο για τους μηνες που θα καθεσε θα πληρωνεσε σα να δουλευες ετσι οταν γυρισεις στη δουλεια και σε απολυσουν πριν τα 2 χρονια εσυ θα του χρωστας γιατι σε περιπτωση απολυσης το μειωμενο χανετε...δεν ξερω αν το εγραψα ετσι ωστε να ειναι κατανοητο ελπιζω να το καταλαβετε??

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Λιτσακι, τωρα που εφτασες τις 30 εβδομαδες πρεπει να ξεκουραζεσαι πιο πολυ, οχι να κουραζεσαι παραπανω!!! Προσεχε!!!!

Κοριτσια μεχρι να γινει το μωρο 18 μηνων, δεν μπορει να σε απολυσει ο εργοδοτης. Πας στην επιθεωρηση και τον αναγκαζουν να σε παρει πισω. Μια γνωστη μου, που την απελυσαν πηγε δικαστικα και την πηραν παλι πισω.
Οι δικοι μας τους 3,5 μηνες δεν τους δινουν γιατι σε πληρωνουν αυτοι. Ενω σε ολα τα υπολοιπα σε πληρωνει το κρατος...οποτε δεν τους νοιαζει. Βασικα για τους δικους μας ειναι και θανασιμο αμαρτημα αν μεινεις εγκυος....

Α οχι!Αμαρτημα δεν ειναι το να μεινεις εγκυος σε μας αλλα το να εχεις προβληματικη εγκυμοσυνη!!!Γιατι με 12 ωρες ορθοστασια κ τρεξιμο δεν δικαιολογειται με τπτ να εχεις αιμοραγια!!!!  *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου  2013  Νο5* - Σελίδα 15 679259  *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου  2013  Νο5* - Σελίδα 15 679259  *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου  2013  Νο5* - Σελίδα 15 679259  *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου  2013  Νο5* - Σελίδα 15 679259  *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου  2013  Νο5* - Σελίδα 15 679259

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
doritaki έγραψε:Α!Οσο για τα χρηματα κ εγω χανω 200€ το μηνα με την αναρρωτικη αλλα αλλο αυτο κ αλλο το 6μηνο που ειναι 514€ μονο κ αρα θα χανω 500€!Ειναι τεραστια η διαφορα.Ειδικα με ενοικιο,δανειο αυτοκινητου κ πετρελαιο στα 1,7€/λιτρο!

Κ ΚΟΒΟΝΤΑΙ Κ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΔΕΙΑΣ Κ ΔΩΡΑ!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Δωρα τα επιδοματα κοβονται και στον ιδιωτικο τομεα??

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μετα απο τρεις μειωσεις μισθου, για μενα δεν θα ειναι και τοσο μεγαλη η διαφορα των χρηματων του οαεδ και του μισθου που θα επαιρνα αν δεν καθομουν το 6μηνο.
Οποτε προτιμω το σπιτι και την μικρουλα μου.
Επιδοματα αδειας και δωρα κομμενα τι εννοεις Δωράκι? τα κοβουν και στον ιδιωτικο ή δε θα μας τα δωσει το ικα?

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
listoudi έγραψε:το μειωμενο κανονικα πρεπει να το παρουμε σε διαστημα 2 χρονων αν το παρεις μαζεμενο για τους μηνες που θα καθεσε θα πληρωνεσε σα να δουλευες ετσι οταν γυρισεις στη δουλεια και σε απολυσουν πριν τα 2 χρονια εσυ θα του χρωστας γιατι σε περιπτωση απολυσης το μειωμενο χανετε...δεν ξερω αν το εγραψα ετσι ωστε να ειναι κατανοητο ελπιζω να το καταλαβετε??

Ναι ετσι οπως το λες βγαζει νοημα. Το θεμα ειναι μεχρι να φτασουμε να τα παρουμε, τι θα ισχυει και τι οχι... την ντεμεκ κριση μου μεσα...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
listoudi έγραψε:το μειωμενο κανονικα πρεπει να το παρουμε σε διαστημα 2 χρονων αν το παρεις μαζεμενο για τους μηνες που θα καθεσε θα πληρωνεσε σα να δουλευες ετσι οταν γυρισεις στη δουλεια και σε απολυσουν πριν τα 2 χρονια εσυ θα του χρωστας γιατι σε περιπτωση απολυσης το μειωμενο χανετε...δεν ξερω αν το εγραψα ετσι ωστε να ειναι κατανοητο ελπιζω να το καταλαβετε??

Νομιζω οτι καταλαβαινω τι λες.Αλλα 1ον το μειωμενο το παιρνεις για 18 μηνες (δλδ 1,5 χρονο) κ 2ον τους τελευταιους 6 μηνες ειναι μονο 1 ωρα τη μερα αρα 25 ωρες το μηνα.Μεχρι να γινει 18 μηνων το παιδι δε μπορουν να σε διωξουν αρα δε θα τους χρωστας κ πολλα.Περιπου 50 ωρες ή 6,25 μερες αν το υπολογισα σωστα.Επισης ακομα ισχυει ενα ποσο για αποζημειωση αρα απλα θα αφαιρεθει απο κει ε?Λεω εγω τωρα...Γιατι μεχρι τοτε μπορει να αλλαξουν πολλα κ να εχουν το δικαιωμα να σε διωξουν κ νωριτερα!ΔΕν μπορω να φανταστω ομως τι ισχυει σε περιπτωση πτωχευσης της εταιρειας...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν καταλαβα καλα αυτο ψηφισαν στο νεο μνημονιο!Κομμενα απο ολους!Οσο για το ΙΚΑ καπου διαβαζα οτι παροτι υποτιθεται δικαιουμαστε για Χριστουγεννα ολοκληρο μισθο δινει (αν τα δωσει δλδ!) οσο κ στους δημοσιους υπαλληλους δλδ 400€!!!Αυτο για φετος γιατι απο του χρονου μαλλον δε θα δικαιουμαστε τπτ.

Κ κατι αλλο..Ξερετε μηπως τι ισχυει με ενσημα για την αδεια κυησεως κ λοχειας?Κολλανε κανονικα ή οχι?

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
doritaki έγραψε:
listoudi έγραψε:το μειωμενο κανονικα πρεπει να το παρουμε σε διαστημα 2 χρονων αν το παρεις μαζεμενο για τους μηνες που θα καθεσε θα πληρωνεσε σα να δουλευες ετσι οταν γυρισεις στη δουλεια και σε απολυσουν πριν τα 2 χρονια εσυ θα του χρωστας γιατι σε περιπτωση απολυσης το μειωμενο χανετε...δεν ξερω αν το εγραψα ετσι ωστε να ειναι κατανοητο ελπιζω να το καταλαβετε??

Νομιζω οτι καταλαβαινω τι λες.Αλλα 1ον το μειωμενο το παιρνεις για 18 μηνες (δλδ 1,5 χρονο) κ 2ον τους τελευταιους 6 μηνες ειναι μονο 1 ωρα τη μερα αρα 25 ωρες το μηνα.Μεχρι να γινει 18 μηνων το παιδι δε μπορουν να σε διωξουν αρα δε θα τους χρωστας κ πολλα.Περιπου 50 ωρες ή 6,25 μερες αν το υπολογισα σωστα.Επισης ακομα ισχυει ενα ποσο για αποζημειωση αρα απλα θα αφαιρεθει απο κει ε?Λεω εγω τωρα...Γιατι μεχρι τοτε μπορει να αλλαξουν πολλα κ να εχουν το δικαιωμα να σε διωξουν κ νωριτερα!ΔΕν μπορω να φανταστω ομως τι ισχυει σε περιπτωση πτωχευσης της εταιρειας...
ετσι οπως τα υπολογιζεις οντως δεν ειναι πολλα.. εγω ομως νομιζα οτι μολις κλεισει χρονο το παιδι τοτε εχουν το δικαιομα να σε διωξουν γιατι μια φιλη μου μολις χρονισε το μικρο την εδιωξαν απο την εταιρια που δουλευε..

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
doritaki έγραψε:Αν καταλαβα καλα αυτο ψηφισαν στο νεο μνημονιο!Κομμενα απο ολους!Οσο για το ΙΚΑ καπου διαβαζα οτι παροτι υποτιθεται δικαιουμαστε για Χριστουγεννα ολοκληρο μισθο δινει (αν τα δωσει δλδ!) οσο κ στους δημοσιους υπαλληλους δλδ 400€!!!Αυτο για φετος γιατι απο του χρονου μαλλον δε θα δικαιουμαστε τπτ.

Κ κατι αλλο..Ξερετε μηπως τι ισχυει με ενσημα για την αδεια κυησεως κ λοχειας?Κολλανε κανονικα ή οχι?
οχι κοριτσι τα ενσυμα δεν κολουνται κανονικα.. ειναι μονο εικονικα και μετρανε μονο σαν συνταξιμα πουθενα αλλου..

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα το ξαναψαξω αν ειναι 1 χρονος ή 18 μηνες κ θα σου πω.

Α!Κ κατι ακομα.Διαβασα σε θεμα εδω στο φορουμ οτι για 1 χρονο δικαιουμαστε μειωμενες κατα 50% εισφορες στο ΙΚΑ.Αφορα τις συνταξιμες εισφορες μας.Ο εργοδοτης θα πρεπει να δινει τα μισα απ'οτι εδινε στο ΙΚΑ κ τα υπολοιπα να μας τα δινει στο χερι.Αν δεν το κανει μπορουμε να κανουμε αιτηση στο ΙΚΑ να μας γυρισει τα χρηματα πισω!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν θελω να επεκταθω σε δημοσιο φορουμ αλλα θα σκασω...
οταν ανακοινωσα στην εργοδοτρια (μανα με 3 παιδια) την εγκυμοσυνη μου, κατεβασε μουτρα και μου ειπε μεσα απο τα δοντια της "με το καλο" αλλα σαν να μου ελεγε "ζωη σε λογου σας"...την ιδια αντιμετωπιση (και χειροτερη σε καποιες περιπτωσεις) ειχαν και αλλες συναδελφοι που υπεπεσαν στον λαθος να τεκνοποιησουν...ξερετε που εργαζομαι??? σε βιοτεχνια παιδικων ρουχων!!!

δεν ειμαι σιγουρη για το τι ψηφιστικε ακριβως τωρα, θα το ψαξω...
δωρο χριστουγεννων νομιζω δινει και ο εργοδοτης ενα ποσοστο και το ικα αναλογα ποτε γεννας ή ποτε σταματησες..δεν ειμαι σιγουρη...

για τα ενσημα αυτο που λεει η Λιτσα ξερω κι εγω.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για να δοσει ο εργοδοτης δωρο Χριστουγεννων θα πρεπει να εχουμε δουλεψει τουλαχιστον τον Ιουνιο.Εγω σταματησα 27/6 αλλα ουσιαστικα ειναι πολυ λιγες οι μερες που δουλεψα κ απο κει κ μετα δεν κολλανε ενσημα οποτε δεν ξερω τι δικαιουμαι κ τι οχι.

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δωρα κι εγω στα ιδια ειμαι, οποτε κι εγω δενξερω τι δωρο χριστουγεννων θα παρω κι απο που. Οσο για τα μετρα του μνημονιου 3 βρηκα αυτο: http://www.news.gr/article/15165/ola-ta-metra-fotia-toy-mnhmonioy-3.html

στους συνταξιουχους κοβονται ολα τα δωρα. Για τον ιδιωτικο δεν λεει κατι τετοιο. λεει αλλα "ωραια" ομως....

αυτο για τις εισφορες -50% θσχυει και για μας? μπορουμε να τα ζητησουμε απο τον αργοδοτη? και αυτο για ποτε ειναι? απο οταν επιστρεψουμε στην δουλεια και μετα?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:
αυτο για τις εισφορες -50% θσχυει και για μας? μπορουμε να τα ζητησουμε απο τον αργοδοτη? και αυτο για ποτε ειναι? απο οταν επιστρεψουμε στην δουλεια και μετα?

Απ'οτι καταλαβα ισχυει για 1 χρονο απο τοτε που τελειωνει η αδεια λοχειας.Αν παρεις το 6μηνο θα ισχυει ουσιαστικα για τους 6 μηνες μετα το 6μηνο.Το λες στο λογιστη του εργοδοτη κ το φροντιζει.Αν δε θελει να το κανει απευθυνεσαι στο ΙΚΑ αφου τελειωσει το διαστημα αυτο για να σου επιστρεψουν τα χρηματα.Φυσικα δεν ξερω αν θα ισχυει ως τοτε.Τελευταια εγκυκλιος βγηκε το 2010.Κ αφου δεν βγηκε καποια αλλη να την ακυρωνει μεχρι στιγμης σημαινει οτι ισχυει.Βεβαια απο μερα σε μερα πολλα αλλαζουν στη χωρα μας οποτε ειδομεν!

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
απο οτι ακουσα τα δωρα φετος στο δημοσιο θα δοθουν κανονικα απο του χρονου κοβονται... αν εχουν λεφτα βεβαια να τα δωσουν φετος..

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχα, καταλαβα...ναι ας πανε ολα καλα μεχρι τοτε και βλεπουμε τι θα ισχυει και τι οχι....
δεν μπορω αλλο...τους σιχαθηκα ολους.... ουτε να χαρω την εγκυμοσυνη μου δεν μπορω με ολα αυτα....

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ολα τα μνημονια και τις μειωσεις μεχρι τωρα για δημοσιο μιλουσαν αλλα ο δημοσιος τομεας συμπαρασυρει και τον ιδιοτικο....δεν παιζει να μην παιρνουν δωρα του δημοσιου και να παιρνουν οι αλλοι...εξαλλου οι εργοδοτες τετοιες ευκαιριες περιμενουν...

Εγω δεν καταλαβαινω πολλα απο αυτα που λετε γιατι δεν τα εψαξα...Πηγα κουρευτηκα και τωρα ξανα σε κανα 5μηνο λογικα....
Βρηκαμε και ντουλαπα.Θα την καθαρισουμε καλα καλα αυριο,θα την αφησουμε να ξεμυρισει και θα την γεμισουμε!!!Πηγα και πηρα και το αρκαδι μου και θα αρχισω να πλενω..μεχρι να στεγνωσουν/σιδερωθουν θα γινει και η ντουλαπιτσα!!!!!Εμενα μου φαινεται απλα ουδετερη η μυρωδια του,οχι ασχημη...Αλλα καλυτερα για μενα το νινι να μην μυριζει καθολου απο το να μυριζει "βρεφικα" απο το απορρυπαντικο λογω χημικων scratch scratch

Αααααα ανεβηκε και ο αιματοκριτης μου στο 35,8!!!Ο μικροβιολογος ειπε με αυτα τα νουμερα κοντα στο 39 θα γεννησω!!!Σουπερ δηλαδη!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
listoudi έγραψε:απο οτι ακουσα τα δωρα φετος στο δημοσιο θα δοθουν κανονικα απο του χρονου κοβονται... αν εχουν λεφτα βεβαια να τα δωσουν φετος..

κατι μου ειπε ο ξαδερφος μου που ειναι στο δημοσιο αλλα δε θυμαμαι τι ακριβως... παντως ηταν αισιοδοξος οτι δεν θα τους κοψουν τιποτα αλλο...το καλο μου απο μικρο ετσι αθωο ηταν...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ασε τα νευρα μου εχω οποτε τα σκεφτομαι!Θα βαλω την κουνιαδα μου που δουλευει στο ΙΚΑ να το ψαξει καποια στιγμη.Θα ρωτησω κ εγω στις παροχες για το δωρο αλλα δε νομιζω να βγαλω ακρη.

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μολις εβαλα το τελευταιο πλυντηριο μωρουδιακα.. 4 στο συνολο...μεχρι να γεννησουμε θα μαζευτουνε και αλλα πιστευω...

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι Δωρακι, αστα. Ο,τι και να γινει, οι μαναδες ειναι ηδη αδικημενες οποτε απλα θα δουμε τι αλλο θα μας κοψουν...ελα να ασχοληθουμε με το Σοφακι!!!
Αρχιζειςνα πλενεις τα ροζουλιαααα!!! Και ντουλαπιτσα εεε!! τελεια... αντε καλ πλυσιματα και καλο γεμισμα της ντουλαπας....

Λιτσακι κι εγω ολο λεω οτι τελειωσαν κι ολο κι αλλα βγαινουν.... τωρα εχω τα λευκα της και 2 κουβερτες και ενα παπλωμα και κατι πανες ακομη και αααα δεν ξερω κι αλλα νομιζω...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις